back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce sanse are principele radu al romaniei la alegerile prezidentiale?

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
twincle

275 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 18:51

De la: kali13, la data 2009-04-12 18:15:10
De la: gabigabi, la data 2009-04-12 16:15:38@kali 13- felicitari ptr. ce spirit democratic ai tu in constiinta ta si pe care l-ai demonstrat exemplar aici ,insultindu-i pe cei care Indraznesc sa gindeasca altfel decit tine....umili ne cerem scuze !


Democratia are ca instrument de lucru,emiterea libera a opiniilor. Nu am insultat pe nimeni ci am emis o ALTA perspectiva vis-a-vis de provocarea lansata pe topic. Din pacate, nu ai inteles ca forta democratiei consta in fecunditatea contradictiilor! De fapt, te-ai deconspirat la final- nu e nevoie de atata umiliinta, pe care cred ca ai exersat-o cu vadita cumintenie de supusa a familiei princiare.Repeta in continuare umilinta si iertaciunea- o poti folosi la vot!
INSULTI O PERSOANA CARE ITI ESTE NET SUPERIOARA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE !MODULIN CARE TI_A RASPUNS GABI < DOVEDESTE DUPA RASPUNSUL DAT CA DORMI INCALTATA !!!!!


teo
Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 12/04/2009
Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 22:01

Pt. kali13: Da!, am spirit de observatie. Am observat ca ai fost provocat dintr-un somn pseudo-intelectual la un raspuns democratic. Ai surprins „forta democratiei”! Te felicit!


Optiunea ta de a comenta, fara sa iti exerciti dreptul la vot, nu te scuteste de asumarea responsabilitatii. Si daca ceva e putred in Romania, iar aceasta este singura ta reactie, atunci…restul e tacere!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 22:49

Cu siguranta va obtne 1% voturi


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 08:16

Am convingerea ca, daca va fi ales Presedinte al Romnaniei, Radu Duda se va comporta asa cum a fost educat; si Radu Duda a fost educat !! intr-o familie traditionala romaneasca de intelectuali. Nu va slobozi hohote de aligator ori sudalme de ... ciocoit; atata cat il cunosc, am certitudinea ca va respecta Constitutia, ca se va comporta elegant, ca un adevarat sef de stat. Chiar si numai faptul ca in fruntea Romaniei se va afla un barbat cu comportament decent poate constitui un argument al optiunii pentru Radu de Romania Duda. Cred neconditionat dezmintirea informatiei referitoare la sprijinul lui Costache Dinu Patriciu; in fond, magnatul- ca un adevarat roman-liberal, ar intra in istorie ca un ctitor al noii noastre tari daca ar fi inspirat sa sustina aceasta candidatura.
DOAMNE, AJUTA !!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 08:26

De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, ca optand ptr. aceasta varianta, poporul roman ramane un popor de sclavi.


Dragut bagata concluzia ,Cioran pica bine in argumentatie chiar daca este bagat ca nuca in perete,da o nota de ...argumentatie profund intelectuala textului tau .Ca sa-ti intelegi logica uite ,eu cred ca Cioran a spus ca daca NU opteaza poporul roman pentru aceasta varianta vom ramane un popor de sclavi .Ce zici de asta ?...


PrincipiulNirvana

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 09:01

Da asta ar fi o schimbare,in caz ca va fi ales.Totusi nu pare sa fie un candidat cu priza la public .
Romanii sunt prea dezbinati ca sa voteze un candidat ,nou venit,fara sa-l simpatizeze foarte mult!!!
George Voinea-Constanta


George VOINEA
nelumihutiu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 09:05

Buna ziua!
Sunt foarte bucuros ca s-a luat aceasta decizie de a candida la alegerile prezidentiale. Astfel voi putea sa imi exprim si eu votul....


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 09:36

De la: guru, la data 2009-04-13 09:01:58Da asta ar fi o schimbare,in caz ca va fi ales.Totusi nu pare sa fie un candidat cu priza la public .
Romanii sunt prea dezbinati ca sa voteze un candidat ,nou venit,fara sa-l simpatizeze foarte mult!!!
George Voinea-Constanta


Cinstit vorbind asta este o problema importanta .O sa-ti explic cum gandesc eu ca sustinator PNL.Am respect pentru Casa Regala ,ii admir calitatile lui Radu Duda (chiar il consider cel mai bun candidat ),apreciez echidistanta sa fata de partide dar...apreciez si PNLul si politica dusa de acest partid si imi este frica sa nu se disipeze de fapt sansele unei schimbari adavarate in Romania .Ca urmare, eu cel putin, am nevoie de timp de gandire pana sa ma hotarasc daca voi vota cu Radu Duda sau cu Crin Antonescu .


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 15:48

ah Vanea,ai pus degetul pe rana ! ca "o baba liberala" ce ma aflu,sunt si eu in aceasta dilema ! Omul Radu Duda este de toata stima si intruchipeaza ideea mea de cum trebuie sa arate un presedinte de tara ....asta daca nu se poate Monarhie si se pare ca acum nu-i momentul ; dar daca nu acum,atunci cind ? ....dar,nu mai insist ! voi fi cu ochii pe cei doi si pina la alegeri mai sunt citeva luni bune !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 15:56

De la: gabigabi, la data 2009-04-13 15:48:17 ah Vanea,ai pus degetul pe rana ! ca "o baba liberala" ce ma aflu,sunt si eu in aceasta dilema ! Omul Radu Duda este de toata stima si intruchipeaza ideea mea de cum trebuie sa arate un presedinte de tara ....asta daca nu se poate Monarhie si se pare ca acum nu-i momentul ; dar daca nu acum,atunci cind ? ....dar,nu mai insist ! voi fi cu ochii pe cei doi si pina la alegeri mai sunt citeva luni bune !




He,he ,pai am vazut Gabi ca in afara de mine doar tu mai ai aceasta diema .Oricum,vorba ta ,pana la urma mai este timp pana la alegeri si nu am graba in a ma decide de acum cu cine votez,vreau sa vad exact cum vor sta lucrurile ,sa pot cantari avantajele si dezavantajele . .Ma simt referitor la alegerea intre Duda si Antonescu ca in acel banc in care un om se duce la doctor si ii spune :"doctore ...ma simt foarte confuz!...sau poate ca nu ?... "


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 15:56

De la: gabigabi, la data 2009-04-12 18:25:06 prostul daca nu-i fudul,parca nu e prost destul !


te referi la principe? bravo in cazul asta


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 16:04

De la: dmonroi, la data 2009-04-12 22:01:58Pt. kali13: Da!, am spirit de observatie. Am observat ca ai fost provocat dintr-un somn pseudo-intelectual la un raspuns democratic. Ai surprins „forta democratiei”! Te felicit!
Optiunea ta de a comenta, fara sa iti exerciti dreptul la vot, nu te scuteste de asumarea responsabilitatii. Si daca ceva e putred in Romania, iar aceasta este singura ta reactie, atunci…restul e tacere!



Hamlet si Nae Caranfil -ai facut o adevarata ciorba romaneasca, deloc regala Nu stiam ca evaluam responsabilitatiile asumate sau ne- ale celor care posteaza pe acest topic si care nu fac obiectul discutiei....dar, curiozitatea e omeneasca....Din fericre, nu se voteaza aici


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 16:05

vanea-
kali13- nu te pacali singura,iubito ! era pentru tine !


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 16:22

De la: vaneamarin, la data 2009-04-13 08:26:58
De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, ca optand ptr. aceasta varianta, poporul roman ramane un popor de sclavi.


Dragut bagata concluzia ,Cioran pica bine in argumentatie chiar daca este bagat ca nuca in perete,da o nota de ...argumentatie profund intelectuala textului tau .Ca sa-ti intelegi logica uite ,eu cred ca Cioran a spus ca daca NU opteaza poporul roman pentru aceasta varianta vom ramane un popor de sclavi .Ce zici de asta ?...


Concluzia "bagata" nu se revendica de la considerente intelectual-culinare (apropo de nuca!). ....iar legat de logica, argumentatia ta e cel putin deplasata, daca nu eronata istoric! Referinta explicita este la "Schmbarea la fata a Romaniei", iar Cioran nu avea veleitati pro-regale, din contra, pro-legionare, in acel context istoric. Dar, dat fiind ca te ocupi de evaluarile intelectuale si argumentative ale acestui topic, cu siguranta, ii vei explica si lui (recte Cioran) ce vroia sa spuna "ca sa inteleaga si el, logica lui si ca sa dai o nota de ...argumentatie profund intelectuala textului".....
Si daca Cioran "pica" bine intr-o astfel de dscutie, tu a picat ...chiar prost, sau greu (apropo de aceeasi vorba de duh si de o profunzime reala cu care m-ai (i)luminat- ai picat greu, ca o nuca intr-un "perete" prea tare ptr.tine)!!!!!!


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 16:30

De la: gabigabi, la data 2009-04-13 16:05:53vanea-
kali13- nu te pacali singura,iubito ! era pentru tine !


A fost o incercare de a te evita.....dar, se pare ca e imposibil de a te redresa -apropo de proverbe- ce cauti tu ca musca in curul calului? Iar de alintat imi e greu sa o fac....nu te cunosc, iar dupa miros (vezi din nou acelasi proverb) simt ca nu mi-ar face nicio placere!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 17:22

daca doreai sa ma eviti, taceai....ca doar "tacerea e de aur ",dar tu doresti sa te "citesti vorbind" ; invirti fetito cuvinte ' telectuale ,dar felul tau de a gindi -urit,chiar foarte urit, nu poate fi acoperit de ele ! eu iti spun la revedere si nu te mai osteni sa-mi raspunzi : n-are rost !


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 17:39

De la: kali13, la data 2009-04-13 16:22:29


Concluzia "bagata" nu se revendica de la considerente intelectual-culinare (apropo de nuca!). ....iar legat de logica, argumentatia ta e cel putin deplasata, daca nu eronata istoric! Referinta explicita este la "Schmbarea la fata a Romaniei", iar Cioran nu avea veleitati pro-regale, din contra, pro-legionare, in acel context istoric. Dar, dat fiind ca te ocupi de evaluarile intelectuale si argumentative ale acestui topic, cu siguranta, ii vei explica si lui (recte Cioran) ce vroia sa spuna "ca sa inteleaga si el, logica lui si ca sa dai o nota de ...argumentatie profund intelectuala textului".....


Si daca Cioran "pica" bine intr-o astfel de dscutie, tu a picat ...chiar prost, sau greu (apropo de aceeasi vorba de duh si de o profunzime reala cu care m-ai (i)luminat- ai picat greu, ca o nuca intr-un "perete" prea tare ptr.tine)!!!!!!








Argumentatia mea era eronata istoric ?Hai ca mi-a placut asta ,unde anume erau informatii istorice in argumentatia mea ca sa poti spune ca era eronata istoric ?Eu ti-am aratat doar o grava greseala de logica in postarea ta si vad ca nu o lamuresti deloc,justificarile tale trase de par sunt copilaresti .Referitor la Schimbarea la fata a Romaniei ,sunt impresionat ca ai citit acea carte ,este de altfel si singura carte de care s-a dezis Cioran .Apreciez sincer faptul ca incerci sa-ti depasesti conditia dar nu exagera ,vei obtine efect invers . .





PS:Baga si ceva despre Tutea ca sa ataci monarhia,ala era de stanga pe vremuri deci dupa tine probabil ca era si mai tare impotriva monarhiei decat Cioran (care de fapt nu era impotriva monarhiei chiar daca era simpatizant legionar -lauda chiar sistemele monarhice-ci doar impotriva lui Carol al II-lea ) . .


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 18:24

De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49Daca monarhia parea o nostalgie febrila a unor inadaptati la timpurile democratice, postarile de pe acest topic au demonstrat ca ea tine de o politica a aservismului si slugarniciei romanesti! Probabil ca Duda va urma linia politica a predecesorilor sai colaterali cu sange stricat si cu tezaurul indesat prin buzunare, cu saliva princiara pe la gura, gata sa faca politica asemeni lui Carol al II-lea, pe dupa paravanele inchise! In politica, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, ca optand ptr. aceasta varianta, poporul roman ramane un popor de sclavi.


Bv., florin_bad_boy






Imi cer scuze ,m-am luat cu interactiunea neinteleasca si absolut nefireasca intre Duda si Cioran si am uitat sa te intreb ce inseamna "aservism"?....Cu predecesorii "colaterali" mi-am dat seama despre ce este vorba ,ai folosit impropriu cuvantul "colateral" ,nu ? .Sa nu crezi ca este grav,pentru un om care inca mai crede povestile cu tezaurul furat de rege (averea cu care a plecat Mihai ,vorba ta,fara sa vrei ai cam spus adevarul ,chiar doar in buzunarele de la pantaloni incapea ),care vobeste de sangele stricat al regilor si de faptul ca monarhia inseamna inadaptarea la democratie ,folosirea improprie a cuvintelor este cea mai mica problema ...


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 19:18

De la: gabigabi, la data 2009-04-13 17:22:57 daca doreai sa ma eviti, taceai....ca doar "tacerea e de aur ",dar tu doresti sa te "citesti vorbind" ; invirti fetito cuvinte ' telectuale ,dar felul tau de a gindi -urit,chiar foarte urit, nu poate fi acoperit de ele ! eu iti spun la revedere si nu te mai osteni sa-mi raspunzi : n-are rost !


Fetito, Iubito????? Ai gresit site-ul sa stii...si da orice schimb de replici cu tine e inutil (de discutii nici nu poate fii vorba)


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 19:30

De la: vaneamarin, la data 2009-04-13 18:24:30
De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49Daca monarhia parea o nostalgie febrila a unor inadaptati la timpurile democratice, postarile de pe acest topic au demonstrat ca ea tine de o politica a aservismului si slugarniciei romanesti! Probabil ca Duda va urma linia politica a predecesorilor sai colaterali cu sange stricat si cu tezaurul indesat prin buzunare, cu saliva princiara pe la gura, gata sa faca politica asemeni lui Carol al II-lea, pe dupa paravanele inchise! In politica, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, ca optand ptr. aceasta varianta, poporul roman ramane un popor de sclavi.
Bv., florin_bad_boy


Imi cer scuze ,m-am luat cu interactiunea neinteleasca si absolut nefireasca intre Duda si Cioran si am uitat sa te intreb ce inseamna "aservism"?....Cu predecesorii "colaterali" mi-am dat seama despre ce este vorba ,ai folosit impropriu cuvantul "colateral" ,nu ? .Sa nu crezi ca este grav,pentru un om care inca mai crede povestile cu tezaurul furat de rege (averea cu care a plecat Mihai ,vorba ta,fara sa vrei ai cam spus adevarul ,chiar doar in buzunarele de la pantaloni incapea ),care vobeste de sangele stricat al regilor si de faptul ca monarhia inseamna inadaptarea la democratie ,folosirea improprie a cuvintelor este cea mai mica problema ...


Moralistule cu (fara) haine ntelectuale (vezi, dupa Cioran si Tutea si Andersen cu "Hainele noi ale imparatului), ti-ai gasit gresit persoana cu care sa exersezi gargara didactica de profesoras rural. Si asta ptr. ca nu am acelasi obicei-de a ma erija in disecarea unui limbaj pe care il presari cu verbul "a baga" (decupat din folclorul manelist sau din lista de tratament al lui Freud???). Daca ai rasfoit, din intamplare, Tutea sau Cioran, se pare ca a fost un exercitiu inutil. Vorbesti despre interactiunea Duda-Cioran???? Unde au interactionat? Oricum, interesanta fantezie- s-au "bagat" reciproc in seama?
Cei care se basculeaza impotrva unor puncte de vedere diferite, uita ca topicul se axeaza pe : "Ce sanse are principele Radu al Romaniei la alegerile prezidentiale?" Propagada se face pe alte topicuri special dedicate pentru a "BAGA".....manifeste .....profunde


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 23:19

principele de...CURLANDA ????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 09:15

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Moralistule cu (fara) haine ntelectuale (vezi, dupa Cioran si Tutea si Andersen cu "Hainele noi ale imparatului), ti-ai gasit gresit persoana cu care sa exersezi gargara didactica de profesoras rural.


Iti inteleg frica de “gargara didactica “ draga Kali,nu toti sunt facuti pentru a invata carte .Te rog doar sa nu ma eviti pe viitor ,nu sunt profesor ci inginer, nu ai motive sa te temi .Imi dau seama de fobiile tale legate de profesori dar cu ajutor profesionist poti depasi momentul si poti incepe sa traiesti normal.

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Si asta ptr. ca nu am acelasi obicei-de a ma erija in disecarea unui limbaj pe care il presari cu verbul "a baga" (decupat din folclorul manelist sau din lista de tratament al lui Freud???).


Zau ca exagerezi si nu ai dreptate .Pai eu pot sa te bag… sau sa ti-o bag,iata exemple in care verbul “a baga” nu este legat de manele .Nu te mai gandi atat de mult la manele si nu mai lega totul de pasiunile tale .Chestia cu verbul “a baga” si lista de tratament a lui Freud nu o inteleg, presupun ca este doar vorbarie goala ,inutila si fara logica ,in stilul tau .

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Daca ai rasfoit, din intamplare, Tutea sau Cioran, se pare ca a fost un exercitiu inutil.


De ce draga Kali ?Te rog eu mult ,cand ai timp liber explica-mi ce anume nu am inteles .Admit ca exista multe lucruri pe care nu le-am inteles de la cei doi si vreau cu ajutorul tau sa le lamuresc .

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Vorbesti despre interactiunea Duda-Cioran???? Unde au interactionat? Oricum, interesanta fantezie- s-au "bagat" reciproc in seama?


Imi dau seama ca trece timpul si ai uitat ce ai postat .Deh,este greu sa pastrezi in minte asa de multe prostii .Iti reamintesc eu de unde provine interactiunea Duda –Cioran >>>

De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49 In politica, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, CA OPTAND PTR. ACEASTA VARIANTA, poporul roman ramane un popor de sclavi.


Da,vorba ta ,interesanta fantezie !
Hai pupici fata si termina si tu facultatea aia particulara ca sa te faci telectuala si sa ma ajuti in intelegerea lui Tutea si Cioran.




kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 12:28

De la: vaneamarin, la data 2009-04-14 09:15:48
De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Moralistule cu (fara) haine ntelectuale (vezi, dupa Cioran si Tutea si Andersen cu "Hainele noi ale imparatului), ti-ai gasit gresit persoana cu care sa exersezi gargara didactica de profesoras rural.


Iti inteleg frica de “gargara didactica “ draga Kali,nu toti sunt facuti pentru a invata carte .Te rog doar sa nu ma eviti pe viitor ,nu sunt profesor ci inginer, nu ai motive sa te temi .Imi dau seama de fobiile tale legate de profesori dar cu ajutor profesionist poti depasi momentul si poti incepe sa traiesti normal.

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Si asta ptr. ca nu am acelasi obicei-de a ma erija in disecarea unui limbaj pe care il presari cu verbul "a baga" (decupat din folclorul manelist sau din lista de tratament al lui Freud???).


Zau ca exagerezi si nu ai dreptate .Pai eu pot sa te bag… sau sa ti-o bag,iata exemple in care verbul “a baga” nu este legat de manele .Nu te mai gandi atat de mult la manele si nu mai lega totul de pasiunile tale .Chestia cu verbul “a baga” si lista de tratament a lui Freud nu o inteleg, presupun ca este doar vorbarie goala ,inutila si fara logica ,in stilul tau .

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Daca ai rasfoit, din intamplare, Tutea sau Cioran, se pare ca a fost un exercitiu inutil.


De ce draga Kali ?Te rog eu mult ,cand ai timp liber explica-mi ce anume nu am inteles .Admit ca exista multe lucruri pe care nu le-am inteles de la cei doi si vreau cu ajutorul tau sa le lamuresc .

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Vorbesti despre interactiunea Duda-Cioran???? Unde au interactionat? Oricum, interesanta fantezie- s-au "bagat" reciproc in seama?


Imi dau seama ca trece timpul si ai uitat ce ai postat .Deh,este greu sa pastrezi in minte asa de multe prostii .Iti reamintesc eu de unde provine interactiunea Duda –Cioran >>>

De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49 In politica, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, CA OPTAND PTR. ACEASTA VARIANTA, poporul roman ramane un popor de sclavi.


Da,vorba ta ,interesanta fantezie !
Hai pupici fata si termina si tu facultatea aia particulara ca sa te faci telectuala si sa ma ajuti in intelegerea lui Tutea si Cioran.









Da, e normal sa nu intelegi nimic si sa faci remarci ,orbecaind, vis-a-vis de cei pe care nu ii cunosti. De inteles si ca te simti, in majoritatea timpului, in necunostiinta de cauza. Nu e cazul sa ne etalam in diplomele obtinute la facultatile de stat, in studii postuniversitare sau in "arborii genealogici" mustind in cadre universitare! Nu face obiectul topicul si nici al site-ului unde suntem doar niste nick-uri, provocate (mai mult sau mai putin) in a emite judecati (cu sau fara valoare) cu privire la un subiect! "A baga" , "fata", "pupici"?????? Exact limbajul unuia deprins cu santierul si limbajul de acolo (Tutea si Cioran nu sunt nume de strazi, sa stii- si apropo, este un topic special destinat cartilor preferate unde poti posta tratatele si enciclopediile studiate cu aplecarea filosofica si vocatia stiintifica profunda pe care o cere meseria ta! ) Pana atunci, rezuma-te la subiectul topicului sau la ceea ce faci cand nu esti cu casca trasa peste privirea intelectuala. Si BAGA ceva pe santier la tine, unde te simti in largul tau - pe mine nu ma preocupa capacitatea ta de introducere, bagare, blocare, frustrare etc.etc..
Si ca macar din concluzia finala sa intelegi ca nu avem ce discuta, iti adresez un sincer si muncitoresc : HAI, PAAAAAAAAA


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 12:35

De la: kali13, la data 2009-04-14 12:28:52
De la: vaneamarin, la data 2009-04-14 09:15:48
De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Moralistule cu (fara) haine ntelectuale (vezi, dupa Cioran si Tutea si Andersen cu "Hainele noi ale imparatului), ti-ai gasit gresit persoana cu care sa exersezi gargara didactica de profesoras rural.


Iti inteleg frica de “gargara didactica “ draga Kali,nu toti sunt facuti pentru a invata carte .Te rog doar sa nu ma eviti pe viitor ,nu sunt profesor ci inginer, nu ai motive sa te temi .Imi dau seama de fobiile tale legate de profesori dar cu ajutor profesionist poti depasi momentul si poti incepe sa traiesti normal.

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Si asta ptr. ca nu am acelasi obicei-de a ma erija in disecarea unui limbaj pe care il presari cu verbul "a baga" (decupat din folclorul manelist sau din lista de tratament al lui Freud???).


Zau ca exagerezi si nu ai dreptate .Pai eu pot sa te bag… sau sa ti-o bag,iata exemple in care verbul “a baga” nu este legat de manele .Nu te mai gandi atat de mult la manele si nu mai lega totul de pasiunile tale .Chestia cu verbul “a baga” si lista de tratament a lui Freud nu o inteleg, presupun ca este doar vorbarie goala ,inutila si fara logica ,in stilul tau .

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Daca ai rasfoit, din intamplare, Tutea sau Cioran, se pare ca a fost un exercitiu inutil.


De ce draga Kali ?Te rog eu mult ,cand ai timp liber explica-mi ce anume nu am inteles .Admit ca exista multe lucruri pe care nu le-am inteles de la cei doi si vreau cu ajutorul tau sa le lamuresc .

De la: kali13, la data 2009-04-13 19:30:14
Vorbesti despre interactiunea Duda-Cioran???? Unde au interactionat? Oricum, interesanta fantezie- s-au "bagat" reciproc in seama?


Imi dau seama ca trece timpul si ai uitat ce ai postat .Deh,este greu sa pastrezi in minte asa de multe prostii .Iti reamintesc eu de unde provine interactiunea Duda –Cioran >>>

De la: kali13, la data 2009-04-12 11:22:49 In politica, Duda nu poate juca decat rolul marginal al vreunui actor indian lamentandu-se pe ulite, confirmand, din pacate, ceea ce Cioran constata cu amaraciune, CA OPTAND PTR. ACEASTA VARIANTA, poporul roman ramane un popor de sclavi.


Da,vorba ta ,interesanta fantezie !
Hai pupici fata si termina si tu facultatea aia particulara ca sa te faci telectuala si sa ma ajuti in intelegerea lui Tutea si Cioran.









Da, e normal sa nu intelegi nimic si sa faci remarci ,orbecaind, vis-a-vis de cei pe care nu ii cunosti. De inteles si ca te simti, in majoritatea timpului, in necunostiinta de cauza. Nu e cazul sa ne etalam in diplomele obtinute la facultatile de stat, in studii postuniversitare sau in "arborii genealogici" mustind in cadre universitare! Nu face obiectul topicul si nici al site-ului unde suntem doar niste nick-uri, provocate (mai mult sau mai putin) in a emite judecati (cu sau fara valoare) cu privire la un subiect! "A baga" , "fata", "pupici"?????? Exact limbajul unuia deprins cu santierul si limbajul de acolo (Tutea si Cioran nu sunt nume de strazi, sa stii- si apropo, este un topic special destinat cartilor preferate unde poti posta tratatele si enciclopediile studiate cu aplecarea filosofica si vocatia stiintifica profunda pe care o cere meseria ta! ) Pana atunci, rezuma-te la subiectul topicului sau la ceea ce faci cand nu esti cu casca trasa peste privirea intelectuala. Si BAGA ceva pe santier la tine, unde te simti in largul tau - pe mine nu ma preocupa capacitatea ta de introducere, bagare, blocare, frustrare etc.etc..
Si ca macar din concluzia finala sa intelegi ca nu avem ce discuta, iti adresez un sincer si muncitoresc : HAI, PAAAAAAAAA


La revedere Kali .Sarbatori fericite alaturi de cei dragi .


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 22:28

da,da,da,de trei ori da pt.printul republican,actor desavarsit care da tara pt.coroana,mergem mai departe


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 03:16

Parerea mea este ca, d-l Radu, are, multe sanse sa devina, presedinte al Romaniei! La noi, n-a mers niciodata bine, numai cand au venit, altii straini sa ne conduca! Ar fi cazul sa va treziti la ,realitate ca , suntem satui de ,minciuni!! Prmisiuni, bande ,interlopi, mafie, lipsa legilor a justitiei,,,debandada!!!
Va rog sa comentati fiecare ,la subiect! E demcratie si ne este permis sa ne exprimam liber parerea fara jigniri!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 03:18

De la: AZAZEL, la data 2009-04-13 23:19:39principele de...CURLANDA ????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 03:48

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-14 22:28:35da,da,da,de trei ori da pt.printul republican,actor desavarsit care da tara pt.coroana,mergem mai departe

Un englez cocosat si criminal zicea ca da un regat pentru un cal, tara pentru o coroana parca...nu are valoare practica.


dianet

202 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 09:13

Florine, chiar ca-i votezi pe toti.... Zamora sa traiasca. Poate mai face vreunul vreo vila de vip. Sa ceara consultanta de acoperis, sa fie cu tigla


"Vanity! Definitely my favourite sin."(John Milton) Work Shall Set You Free!
razvan_rinder

19 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 17:02

Trecand peste aceasta vorbarie mai mult sau mai putin inutila, daca Duda nu este bun, Basescu nu e bun, Antonescu nu e bun, Vadim sau Becali nici atat, totusi cine ar trebui sa fie seful acestui stat? Ca pana la urma, tara asta are nevoie de un conducator, fie el rege sau presedinte.


Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce sanse are Principele Radu al Romaniei la alegerile prezidentiale?
Mergi la: