back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce sanse are principele radu al romaniei la alegerile prezidentiale?

 


 
Pagini: << 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 09:26

aaaaa: luna Iunie cuprinde 2 zodii : pina-n 19 -20 Gemeni si dupa ,Rac ; verbul aferent Gemenilor : a gindi si este considerat intelectualul zodiacului....pacat ca devine increzut pe chestia asta ,crezindu-se superior tutor celorlalti ! Racului i s-a atasat verbul :a simti si este,intr-adevar,cel mai simtitor semn ....pacat ca devine uneori paranoic, crezind ca toata lumea are ceva cu el personal !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 09:52

@vanea : ieri la ora 9.20 am lansat o teorie in legatura cu Actorul ! te rog sa citesti si spune-mi de ti se pare corecta....nu stiu de ce,dar mi s-a parut ca te intereseaza tema !


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 10:35

Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL. Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus sa faca, desi ORICINE ar fi putut. Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

1512 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 13:41

mamaie, ia mai termina odata cu expresia ta cretina "copil republican" ca deja ma enervezi. Am mai avut noi discutia asta, de invidie ca nici nu ai cunostintele pe care le am eu nici nu te duce capul incerci sa ma minimizezi cumva, si atunci de ce te legi? De faptul ca eu n-am 100 de ani ca tine. barem daca aveam 15-16 ani mai intelegeam, dar asa sunt om in toata firea, nu-s copilul tau si nici nepotul tau, ca daca ar mai veni de pe la parintii sau bunici mei as mai zice (desi nici macar ei nu folosesc expresia idioata, tocmai pt ca ma deranjeaza) . Termina, ca deja ma scoti din sarite, am crezut ca o sa te plictisesti sau o sa realizezi ca esti ridicola. Las-o incolo de invidie, ai grija ca nepotii tai sa fie mai bine informati si sa-i duca mintea ca sa compenseze si pt tine, ca tactica asta romaneasca becaliana de genul "ala n-are bani, e mai prost" sau "ala n-are 100 de ani, il fac sa para mic" mi s-a acrit, si din partea ta si din partea altor dinozauri.
Da, sunt "intelectualul" zodiacului, si am devenit increzut, na... Culmea e ca ma si bazez pe ceva, nu m-am trezit intr-o dimineata asa.
Si te rog sa termini odata pt totdeauna cu expresia aia idioata!


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 14:30

De la: gabigabi, la data 2009-05-02 16:50:45sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !



Mi se pare mie sau batranica e indragostita de duda asta ?


Fosta membra 9am.ro

1512 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 17:08

Nu neaparat, dar ea vrea restauratia monarhiei in Romania, si se gandeste ca daca vine duda o sa avem iar rege. Desi daca ne gandim mai bine vedem ca tocmai prin candidatura asta, membrii asa zisei "case regale" cum ii spun unii, familiei Hohenzollern cum ii spun eu, recunosc si ei ca sunt doar simpli cetateni care trebuie sa se conformeze legilor statului roman.
Vorba aia, varsta inaintata, mentalitate arhaica, doreste sisteme arhaice fara sa se gandeasca de fapt ca viitorul e al nostru, si nu mai vrem sa platim pentru oalele sparte ale "babacilor", vrem sa fim liberi sa ne vedem de treaba in viitor, nu sa facem treaba si reformele pe care n-au apucat ei sa le faca de frica sau de nostalgie.


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 17:30

De la: Republicanus, la data 2009-05-03 17:08:19Nu neaparat, dar ea vrea restauratia monarhiei in Romania, si se gandeste ca daca vine duda o sa avem iar rege. Desi daca ne gandim mai bine vedem ca tocmai prin candidatura asta, membrii asa zisei "case regale" cum ii spun unii, familiei Hohenzollern cum ii spun eu, recunosc si ei ca sunt doar simpli cetateni care trebuie sa se conformeze legilor statului roman.
Vorba aia, varsta inaintata, mentalitate arhaica, doreste sisteme arhaice fara sa se gandeasca de fapt ca viitorul e al nostru, si nu mai vrem sa platim pentru oalele sparte ale "babacilor", vrem sa fim liberi sa ne vedem de treaba in viitor, nu sa facem treaba si reformele pe care n-au apucat ei sa le faca de frica sau de nostalgie.




Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 08:48

De la: AMETYST, la data 2009-05-03 14:30:21
De la: gabigabi, la data 2009-05-02 16:50:45sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !






Mi se pare mie sau batranica e indragostita de duda asta ?




Draga mea copila,



Pe forum nu varsta conteaza ci inteligenta deoarece vorbim nu ne ***** .In acest sens ai ceva de spus sau preferi sa-ti pastrezi atuul tineretii ?


estike

2 mesaje
Membru din: 30/04/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 09:00

SANSE DE 99%


estike

2 mesaje
Membru din: 30/04/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 09:03

SA DEA DUMNEZEU SA IASA PRESEDINTE RADU DUDA ,IMI PLACE DE EL , E UN BARBAT FRUMOS ,DESTEPT


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:45

Doamne @ametist ,cind o sa inteleaga romanii ca politica nu se face dupa cum ne dicteaza diversele organe interne ; nici cu inima ,deci; nici cu " nu vrem kent nu vrem valuta,vrem ca Roman sa ne ...." asadar,batrinica asta nu-i indragostita de nimeni ; doar se uita,asculta,gindeste ,incearca sa inteleaga despre ce-i vorba si la momentul potrivit va alege !


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:53

gabi-batranica,este o femeie pe care o cunosc personal si pot spune ca nu gandeste deloc batraneste,chiar daca nu sunt de acord cu multe dintre ideile si parerile ei,o respect pt.ceea ce este,o femeie care are dreptul sa spuna ce simte si ce considera ca e bine[din punctul ei de vedere] pt.natiunea romana


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 15:05

@florinas :idem,dar asta nu inseamna ca nu-ti meriti
@ republicanule- imi pui in circa ceva ce n-am facut : nici nu te-am ironizat ,nici minimalizat ,doar am vorbit despre altceva decit tine,de la nivelul unei vieti bogate -foarte bogate in experienta ! expresia care te enerveaza pe tine a fost spusa cu tandrete...dar oare stii tu ce-i aia ? am impresia ca nu ! poti sa fii foarte citit pe felia ta de pregatire ,dar asta nu se cheama ca esti -inca- un Intelectual ! he,he,he ! tu faci parte din periculoasa categorie a celor care " NU stiu . Si nici nu stiu ca nu stiu ',ca atare cred ca stiu totul ,devenind plini de ei....iar cind esti plin de tine,nu mai intra nimic !


lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 14:51

De la: estike, la data 2009-05-04 09:00:41SANSE DE 99%


Ai dreptate , dar....-99%.
Chiar nu intelegi ca nu este decat UN NIMENI in Romania si va ramane tot asa ?


twincle

275 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 21:09

De la: lorduljohn, la data 2009-05-05 14:51:36
De la: estike, la data 2009-05-04 09:00:41SANSE DE 99%


Ai dreptate , dar....-99%.
Chiar nu intelegi ca nu este decat UN NIMENI in Romania si va ramane tot asa ?
Lordule john chiar nu inteleg de ce iti bati capul cu anumite personaje ? Una il voteaza ca i-a picat cu tronc , una il vede pe un cal alb salvind-o de comunisti... Stii ceva ? il admir pe Florin bad , pentru toate postarile pe care le-a facut chiar de la inceput , cind si-a anuntat acest scaiete intentia de a candida !!!!!Si nu uita :IESENII nu sint asa de inceti pe cit ii crede lumea , ci din contra au mintea ascutita , de asta nu se mai planteaza duzi in ultimii ani :sa nu mincam "DUDA "......!!!!!


teo
eugenb

1794 mesaje
Membru din: 8/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 23:51

Duda se vrea Presedinte

www.youtube.com/watch?v=upoMiLvfTK4

www.youtube.com/watch?v=olLj_kpq3rc

www.youtube.com/watch?v=-XFQDq9YeX0

Va recomand sa vedeti aceste video-clipuri (de fapt este unul, continuat pe trei episoade din cauze tehnice). M-ar interesa la ce concluzie ajungeti dupa vizionarea aceasta. Se demonstreaza ca nu are nici un drept chiar Mihai, asa ca Duda nici atata. Mi-a placut intrebarea finala : "Cu ce concluzie (daca exista vreo concluzie) s-a incheiat ancheta cu privire la moartea subofiterului (mort in circumstante nelamurite) in Palatul in care sunt "cazati" Duda si sotia lui ?"


Mondial

8 mesaje
Membru din: 14/10/2008
Oras: Buzau

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 00:29

Un om potrivit si salvator al natiunii romane ar fi POPESCU Z IOAN,daca ar primi sa candideze individual ,un om cu dragoste de tara si de poporul ei,care ar da cu trifla dusmanilor Romaniei si ar lichida bandele de politruci si excroci care chinuie Romania .Unde o fi norocul asta ?


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 12:28

De la: gabigabi, la data 2009-05-04 14:45:24 Doamne @ametist ,cind o sa inteleaga romanii ca politica nu se face dupa cum ne dicteaza diversele organe interne ; nici cu inima ,deci; nici cu " nu vrem kent nu vrem valuta,vrem ca Roman sa ne ...." asadar,batrinica asta nu-i indragostita de nimeni ; doar se uita,asculta,gindeste ,incearca sa inteleaga despre ce-i vorba si la momentul potrivit va alege !



...si eu care incepusem sa cred ca...in realitate sub numele de gabigabi-s-ar ascunde THE Principesse!
...dar dupa lexic,incep sa ma indoiesc!

...CU TOT RESPECTUL,SA AUZIM NUMAI DE BINE!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 15:46

am impresia,fara suparare @ametist,ca esti un pic superficiala si din fuga calului emiti niste judecati ; fraza pusa-n ghilimele a fost "slagarul "anului 1990 cind salariatele de la Apaca asta au spus -nu mai spun o data ca n-are rost ! oare de ce nu puteti tu si cel republican sa si intelegeti mesajul in sine ?


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 17:44

De la: vaneamarin, la data 2009-05-04 08:48:40
De la: AMETYST, la data 2009-05-03 14:30:21
De la: gabigabi, la data 2009-05-02 16:50:45sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !



Mi se pare mie sau batranica e indragostita de duda asta ?


Draga mea copila,

Pe forum nu varsta conteaza ci inteligenta deoarece vorbim nu ne ***** .In acest sens ai ceva de spus sau preferi sa-ti pastrezi atuul tineretii ?[/quote

ma gandeam la ceva platonic atunci cand pomeni de faptul ca d-na G-G ar fi inrdagostita!


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 17:48

De la: lorduljohn, la data 2009-05-05 14:51:36
De la: estike, la data 2009-05-04 09:00:41SANSE DE 99%


Ai dreptate , dar....-99%.
Chiar nu intelegi ca nu este decat UN NIMENI in Romania si va ramane tot asa ?




gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Mai 2009, ora 09:31

ah,puiule drag @ametist : de ce ti-ai pus ca avatar tocmai hirca aia ???? schimb-o ,te rog ....psihic nu-ti face bine !nici tie,nici mie,nici nimanui ! te rog,nu atrage spre tine o asa mizerie !


Fosta membra 9am.ro

172 mesaje
Membru din: 5/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Mai 2009, ora 15:23

De la: vaneamarin, la data 2009-05-03 08:14:55
De la: AMETYST, la data 2009-05-03 01:20:04
Nu stiu de unde a reiesit ca nu imi plac actorii,sau ca profesia de actor ar fi ceva injositor..
Imi place actorul acela Schwartzeneger.

Dar nu il vad in rolul de politician.Ma refeream la "ALTETA".
Nu e nimic "natural " la el.
Dar nu inteleg de ce Principesa M. nu cadideaza.Ca ar fi mai credibila.In plus pare-se ca e absolventa de STIINTE POLITICE.
Eu as vota pe EA.


Pai de fapt tu de ce nu ai vota cu Radu Duda ?Exista motive clare sau doar ai asa ...o intuitie care te conduce la concluzia ca omul nu are nimic natural in el si nu merita votat?Sa nu ma intelegi gresit ,este foarte bine sa folosim si intuitia ,de multe ori discursul ne poate pacali ,lucruri minunate spun toti ,insa intuitia poate sa functioneze foarte bine .Vreau doar sa stiu daca ai ceva concret si clar sa-i reprosezi sau daca doar simti ca nu este cel cu care iti place tie sa votezi .

PS:"A fost ,este si va fi doar un actor "....de aici am tras concluzia ca meseria de actor ar putea fi ceva injositor pentru tine.Daca insa nu consideri ca meseria de actor este injositoare atunci care este problema ca a fost ,este si va fi actor sau ce anume ai vrut sa spui cu asta ?Este ca si cum ai spune a fost ,este si va fi un om inteligent ?


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2009, ora 02:28

De la: gabigabi, la data 2009-05-07 09:31:14ah,puiule drag @ametist : de ce ti-ai pus ca avatar tocmai hirca aia ???? schimb-o ,te rog ....psihic nu-ti face bine !nici tie,nici mie,nici nimanui ! te rog,nu atrage spre tine o asa mizerie !


Din doua motive o puse-i ca avatar:
1."Harca "era -raspunsul meu la mesajul privat pe care mult stimabilul new and your friend de mai jos a binevoit sa mi- trimita!
iar cel de-al 2-lea motiv,...sssT! e un secret! pe care nu pot sa vi-L divulg!
...E ...un SECRET INTUNECAT!




Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2009, ora 02:41

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-05-04 14:53:32gabi-batranica,este o femeie pe care o cunosc personal si pot spune ca nu gandeste deloc batraneste,chiar daca nu sunt de acord cu multe dintre ideile si parerile ei,o respect pt.ceea ce este,o femeie care are dreptul sa spuna ce simte si ce considera ca e bine[din punctul ei de vedere] pt.natiunea romana




Dintre TOTI numai UNUL singur m-a inteles!
Si acela EVREU era!






Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2009, ora 02:51

De la: estike, la data 2009-05-04 09:03:03SA DEA DUMNEZEU SA IASA PRESEDINTE RADU DUDA ,IMI PLACE DE EL , E UN BARBAT FRUMOS ,DESTEPT


SI EU L-AS VOTA.... PE CRIN ANTONESCU!

TOOOOT DIN ACELASI MOTIVE,ca si Stimabila estike!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2009, ora 07:51

buna dimineata,tuturor ! da @ametist-asta-i marea dilema si ptr.mine : Crin sau Radu D ? prima mea optiune,de multa vreme de fapt,este Crin Antonescu dar, ce va face fata-n fata cu Parlamentul asa cum e el aranjat ? nu vor fi contre peste contre desi,daca nu se va dori si el "un presedinte jucator" si nu se va amesteca intre puterile din stat si va fi in limita constitutionala,n-ar trebui sa aibe probleme ! Radu Duda,are avantajul ca e Independent si n-a facut si nu face parte din cloaca asta politica ce ne maninca zilele de 20 de ani ! si,echidistant ,efectiv,fiind si avind si-o viziune cu mult mai europeana decit al oricui alt candidat ,va redefini notiunea de Presedinte ....sau o va aseza la locul ce i se cuvine ! ....eh,sunt multe de discutat ! vom mai vedea !


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Mai 2009, ora 04:58

www.youtube.com/v/upoMiLvfTK4&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/upoMiLvfTK4&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Mai 2009, ora 05:01

si voi posta aceste clipuri,pana vor intelege toti turmentatii care sustin pe dudila si balbaitul ca cetatenii mihai argesanu si radu duda trebuiesc arestati ,nu pusi sa candideze sau sa conduca ceva,asta-i adevaraul istoric


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Mai 2009, ora 05:03

www.youtube.com/v/olLj_kpq3rc&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/olLj_kpq3rc&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Pagini: << 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce sanse are Principele Radu al Romaniei la alegerile prezidentiale?
Mergi la: