back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce sanse are principele radu al romaniei la alegerile prezidentiale?

 


 
Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 23:31

De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-04-30 22:10:39Imi cer scuze pentru "dute",pentru restu' ramane cum am stabilit in Ferentari!Ce sa fac,nu stau ultracentral.Hai,spor la mufat,vorba bunului tau prieten Sigmund.Shalom!

Te erijezi in Mircea Badea,saracie ce esti?,foloseste-ti mufa la borcanul,lui terente,de la Mina Minovici.
Dupa cum ai elucubrat ,sigur salasluiesti/sau esti "made de Zetari"
Nu-ti obosi neuronul sa-mi raspunzi,la cat esti de infect si badaran- il bagi in coma.
Si ca sa fiu in asentimentul intrebarii lansate in titlul topicului fac ceva(uro)pe famlia de tradatori "regali".


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 23:47

Cata eleganta!Ai dreptate,terminat!Shalom!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 1 Mai 2009, ora 09:18

De la: kali13, la data 2009-04-30 23:31:57
De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-04-30 22:10:39Imi cer scuze pentru "dute",pentru restu' ramane cum am stabilit in Ferentari!Ce sa fac,nu stau ultracentral.Hai,spor la mufat,vorba bunului tau prieten Sigmund.Shalom!

Te erijezi in Mircea Badea,saracie ce esti?,foloseste-ti mufa la borcanul,lui terente,de la Mina Minovici.
Dupa cum ai elucubrat ,sigur salasluiesti/sau esti "made de Zetari"
Nu-ti obosi neuronul sa-mi raspunzi,la cat esti de infect si badaran- il bagi in coma.
Si ca sa fiu in asentimentul intrebarii lansate in titlul topicului fac ceva(uro)pe famlia de tradatori "regali".


Buna dimineata Kali13,

Unde pleci de 1 Mai ?Esti casatorita ?Ai copii?Ce studii ai ?Ce pasiuni ai ?Te simti atrasa intr-un mod misterios de filozofie ?Dar de ocultism ?Care sunt cartile tale favorite?Stai la bloc sau la casa ?Ai caine ?Prietenul , sotul tau sau tatal tau castiga bine ?Lupti pentru pace sau crezi ca razboiul este o necesitate?Te intereseaza incalzirea globala , esuarea balenelor sau protectia ursilor Panda?Poti sa pui o poza mai clara in profileul tau ?Prietenii tai sunt veseli ?La chefuri asculti muzica clasica ,rock sau altceva ?Ai vizitat Africa?Citatul "doua lucruri m-au impresionat :cerul plin de stele si legea morala din om" il consideri interesant sau doar o porcarie de doi bani?Care este culoarea ta favorita ?Ce zodie esti ?Unde esti nascuta ?Unde ai crescut mare ?.

Imi pare rau ca ma amestec asa de brusc si cu asa o lipsa de tact in viata ta .Te consider insa foarte interesanta si simt nevoia de a impartasi cu tine "d'ale vietii".Daca unele intrebari le consideri indiscrete poti sa nu-mi raspunzi dar ar fi pacat sa distrugem acest minunat inceput de comunicare intre noi doi !

PS:Am un strabunic ungur care actualmente traieste la Haifa .


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 09:40

Kant.ule ,esti grozav !


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 11:15

De la: gabigabi, la data 2009-05-01 09:40:48 Kant.ule ,esti grozav !
Da' nu-i ca Freud!


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 11:17

.Strasnica muiere,nu-i asa dom' Vanea ca te-a cucerit? Si pe mine,da' s-a ivit o problema insurmontabila:cica am neuronu' prea mic pentru pentru o duda asa batatorita!Oricum a avut un efect benefic asupra vietii mele viitoare:am inceput sa iau lectii de pian si canto(mi-a reprosat ca n-am cultura muzicala)iar de pe la doua noaptea a-nceput sa ma bantuie Freud!Multa bafta iti doresc,si ia-o usor ca-i gingasa papusa! Мой ласковый и нежный зверь cum ar spune strabunicul...embed.trilulilu.ro/source/go2player.php?type=audio&hash=3cf50248...">embed.trilulilu.ro/source/go2player.php?type=audio&hash=3cf50248..." type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" allowfullscreen="true" width="440" height="41">


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 19:33

A fost un NIMENI pana la mariajul sau cu principesa M.
In prezent nu este decat o marioneta a casei regale.

A fost ,este si va fi doar un actor .Si acela anonim.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 19:40

toti suntem un "nimeni" pina ne arata Destinul cu degetul si iesim la "inaintare" la chemarea lui !


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 20:03

Si ca sa imi continui ideea ,O NULITATE ce sanse sa aiba?!
decat zero,zero,.......

vorba cantecului :"un actor grabit care si-a spus replica si....a plecat."

Ma rog, mie nu imi plac papagalii, care isi rostesc cu atata emfaza asa -zisele discursuri care nu sunt altceva decat niste textele invatate pe de rost acasa si repetate de sute de ori in fata oglinzii.


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 20:21

De la: gabigabi, la data 2009-05-01 19:40:09toti suntem un "nimeni" pina ne arata Destinul cu degetul si iesim la "inaintare" la chemarea lui !


asa ca vacile...inmanate de la spate!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 20:27

nici tu n-ai inteles nimic din ce-am spus ,asa ca pe cei ca tine ,intradevar ii mina destinul de la spate fara a fi constienti de ce li se intimpla !


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 20:32

De la: gabigabi, la data 2009-05-01 19:40:09toti suntem un "nimeni" pina ne arata Destinul cu degetul si iesim la "inaintare" la chemarea lui !


De PROST sa fii NOROC sa ai!


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 20:50

De la: gabigabi, la data 2009-05-01 20:27:48nici tu n-ai inteles nimic din ce-am spus ,asa ca pe cei ca tine ,intradevar ii mina destinul de la spate fara a fi constienti de ce li se intimpla !


Sa inteleg ca dv. sunteti pro-monarhista!

Nu sunt cu MONARHIA ,iar pe o MARIONETA indiferent ale cui interese le-ar reprezenta tot nu as vota-o!

Dl. Duda se vede cu destula claritate ca nu face nimic altceva decat sa spuna niste replici invatate pe de rost,ca vorba aceea e actor de meserie si actor o sa ramana pt tot restul vietii.
cu respect , d-na gabi_gabi


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 21:15

Nici una. Stau si nu ma mai intreb, cine si cu ce scop la atras in cursa prezidentiala? Prietenii stiu de ce!


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 08:25

dar nu suntem cu toti actori pe scena vietii ? si ceilalti politicieni nu sunt si ei Actori pe SCENA politica ? ce ti se pare atit de aiurea ? dl.presedinte nu citeste si el textul pregatit de consilierii sai ? cel putin,vorba lui C.T.Popescu,el este actor cu patalama la mina- si daca la o adica isi va juca bine rolul de presedinte si va reprezenta tara asta bine,aratind ca un Domn si nu ca un chelnar ,va fi rau ? de ce ?


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 2 Mai 2009, ora 08:55

De la: AMETYST, la data 2009-05-01 20:50:14
Dl. Duda se vede cu destula claritate ca nu face nimic altceva decat sa spuna niste replici invatate pe de rost,ca vorba aceea e actor de meserie si actor o sa ramana pt tot restul vietii.
cu respect , d-na gabi_gabi


Buna dimineata Ametyst ,

Meseria de actor nu imi pare deloc injositoare,este una din meseriile care aduc enorm de multa bucurie oamenilor, iar discursuri invatate pe de rost spun toti oamenii politici din lume si este un lucru firesc sa-ti pregatesti din timp un discurs .Problema este daca vrei sa faci ce spui in acel discurs sau daca doar minti cu seninatate asa cum mereu a facut Basescu .Nu le-a parut injositoare meseria de actor nici americanilor cand l-au votat pe Regan sau pe Arnold Schwarzenegger,se pare insa ca tu ai un dispret fata e aceasta meserie si o logica a ta care te face sa nu votezi un om deoarece a fost actor .Eu am alte criterii cand votez ,evit demagogii spre exemplu ,mincinosii ,scandalagii . In privinta faptului ca actor o sa ramana pe tot restul vietii tin sa te anunt ca deja NU MAI ESTE ACTOR asa cum nici Base nu mai este marinel.Vezi cum te schimba viata ?...


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 2 Mai 2009, ora 08:59

De la: AMETYST, la data 2009-05-01 20:03:40 Si ca sa imi continui ideea ,O NULITATE ce sanse sa aiba?!
decat zero,zero,.......


Facand abstractie de Radu Duda pe care nu il cred deloc o nulitate si privind strict intrebarea ta pot sa te intre si eu cu cat a iesit Basescu presedinte ?Cred ca intrebarea acesta a mea este de fapt un raspuns clar.


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 09:03

Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot. Acum citeste fara animale!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 09:20

o sa fiu un pic dar nu de tot ,caci am o teorie : daca-i Adevarata teoria reincarnarii si venim Aici ptr. a invata sa fim OM ,traind mai multe vieti,atunci ACTORUL ,prin multitudinea personajelor jucate, in pielea carora intra,uneori pina la identificarea cu el( personajul), atunci el isi " arde" ,consuma mai multe vieti,intr-una singura ,el devenind un suflet evoluat inca din aceasta viata ! si ,ca sa intru-n tema, un asemenea om - ca R.Duda,de ex- cind Destinul pune degetul pe el, chemindu-l la rampa, va fi capabil sa-si indeplineasca rolul vietii cu maiestrie !


Fosta membra 9am.ro

1512 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Mai 2009, ora 16:34

Pai, sondajul pe care l-am vazut acum, de curand, arata ca are 3%... deci, ce am spus eu mai devreme? Ca daca ia mai mult de 5% e mare minune (uite ca am si marja de eroare deja ).


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 16:50

sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !


lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Mai 2009, ora 18:11

De la: gabigabi, la data 2009-05-02 16:50:45sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !


Ca sa vezi unde era aslvatorul tarii:noul Carol de Hohenltzoreln.
Ce feircire pe ieseni ca s-a nascut la ei noul Cuza !


Fosta membra 9am.ro

1512 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 00:51

@gabi:
nici tu nu crezi ce spui.
Totusi nu cred eu ca poti fi chiar atat de naiva incat sa crezi ca aia 60% din electorat, carora le e LEHAMITE de politica din Romania or sa se mobilizeze brusc si or sa-l mai si voteze pe duda. Aia 60% deja au pierdut orice speranta, s-au fript de asa multe ori incat nu mai vor ei sa se mai friga din nou.
Desi sunt de acord, cine nu merge la vot nu are dreptul pe urma sa se planga de cat de rau merge in tara.
Dar totusi, hai sa fim realisti, candidatura lui duda n-o sa produca miracole, n-o sa mobilizeze o Romanie scarbita de politica, n-o sa faca vreo rasturnare de situatie spectaculoasa ca in filmele de la holywood. O sa obtina un 3% amarat (poate 5%, nu mai mult) si cu asta basta.


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 01:20

De la: vaneamarin, la data 2009-05-02 08:59:20
De la: AMETYST, la data 2009-05-01 20:03:40 Si ca sa imi continui ideea ,O NULITATE ce sanse sa aiba?!
decat zero,zero,.......


Facand abstractie de Radu Duda pe care nu il cred deloc o nulitate si privind strict intrebarea ta pot sa te intre si eu cu cat a iesit Basescu presedinte ?Cred ca intrebarea acesta a mea este de fapt un raspuns clar.



Nu stiu de unde a reiesit ca nu imi plac actorii,sau ca profesia de actor ar fi ceva injositor..
Imi place actorul acela Schwartzeneger.

Dar nu il vad in rolul de politician.Ma refeream la "ALTETA".
Nu e nimic "natural " la el.
Dar nu inteleg de ce Principesa M. nu cadideaza.Ca ar fi mai credibila.In plus pare-se ca e absolventa de STIINTE POLITICE.
Eu as vota pe EA.


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 01:34


De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-05-02 09:03:50Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot. Acum citeste fara animale!




Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 01:38



Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 01:42

De la: gabigabi, la data 2009-05-02 16:50:45sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !


L-as prefera pe Schwrzenneger!
E un ACTOR ADEVARAT!
O VEDETA INTERNATIONALA.


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 01:51

De la: AMETYST, la data 2009-05-03 01:42:58
De la: gabigabi, la data 2009-05-02 16:50:45sunt foarte multi dezamagiti in tara asta si care nu se mai duc sa voteze,intrucit nu au cu cine ; acesti ~ 60% ar putea sa gaseasca in persoana cetateanului R.Duda un posibil presedinte si sa se mobilizeze iesind la vot ! daca se va intimpla asta am putea avea surprize mari ! daca te vei uita bine la el si-l vei asculta,s-ar putea sa ajungi la concluzia ca e un om ce te-ar putea reprezenta in lume,nefiindu-ti rusine cu el !


L-as prefera pe Schwarzenegger!
E un ACTOR ADEVARAT!
O VEDETA INTERNATIONALA.






Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 08:14

De la: AMETYST, la data 2009-05-03 01:20:04

Nu stiu de unde a reiesit ca nu imi plac actorii,sau ca profesia de actor ar fi ceva injositor..

Imi place actorul acela Schwartzeneger.



Dar nu il vad in rolul de politician.Ma refeream la "ALTETA".

Nu e nimic "natural " la el.

Dar nu inteleg de ce Principesa M. nu cadideaza.Ca ar fi mai credibila.In plus pare-se ca e absolventa de STIINTE POLITICE.

Eu as vota pe EA.




Pai de fapt tu de ce nu ai vota cu Radu Duda ?Exista motive clare sau doar ai asa ...o intuitie care te conduce la concluzia ca omul nu are nimic natural in el si nu merita votat?Sa nu ma intelegi gresit ,este foarte bine sa folosim si intuitia ,de multe ori discursul ne poate pacali ,lucruri minunate spun toti ,insa intuitia poate sa functioneze foarte bine .Vreau doar sa stiu daca ai ceva concret si clar sa-i reprosezi sau daca doar simti ca nu este cel cu care iti place tie sa votezi .

PS:"A fost ,este si va fi doar un actor "....de aici am tras concluzia ca meseria de actor ar putea fi ceva injositor pentru tine.Daca insa nu consideri ca meseria de actor este injositoare atunci care este problema ca a fost ,este si va fi actor sau ce anume ai vrut sa spui cu asta ?Este ca si cum ai spune a fost ,este si va fi un om inteligent ?


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 09:14

copilule republican : am folosit conditionalul " Daca "si am mai spus "s-ar putea ",tocmai ca sa nu fiu categorica si sa credeti ca vreau neaparat sa-mi impun parerea ! este o discutie in care cautam o solutie de a iesi din ce-am intrat si daca nici un om ponderat,cu tinuta,cu prestanta,c'un program clar pe 30 de ani ,nu ne place,atunci avem alte variante mai aproape de popor : Vadim,Becali, Base... de undeva trebuie sa-ncepen,nu crezi ? cit despre miracole sau minuni,doar am recunoscut ceva mai sus ca eu inca mai cred in ele !....


Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce sanse are Principele Radu al Romaniei la alegerile prezidentiale?
Mergi la: