back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce sanse are principele radu al romaniei la alegerile prezidentiale?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:49

De la: tumaria, la data 2009-04-10 00:57:19Ce sanse are principele radu al romaniei la alegerile prezidentiale?

Nici una!
Vadim posibil sa scoata mai multe voturi decat el


Da tumaria ai dreptate. Dar gandestete cine merge la vot in Romania?


stef_mihaes

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:51

ce sanse are....? nu stiu...dar cu siguranta v-a avea un vot si din partea mea


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:52

"Romania nu va mai fi niciodata monarhie din simplu motiv ca lumea moderna vrea mai multa democratie".Cu tot respectul,nu stiti ce vorbiti!De unde le scoateti p-astea cu "democratia mai multa in republica decat in monarhie"?Vreau si eu un exemplu concret de o libertate pe care o au fericitii posesori de republica si pe care nu o au supusii dintr-o monarhie constitutionala!In ceea ce-l priveste pe Duda,raman la parerea mea:nu se cade!Mai ales ca liberalii il au si ei pe Antonescu!


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:57

Imre eu zic ca tot ce e constitutional e si moral.
Conducerea tarii trebuie sa intre pe mana unor oameni
cu mare probitate morala asa cum este si Radu Duda.
Hai sa nu ne mai gandim la "dinozaurii" trecutului.


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:01

Imre eu nu am zis ca intr-o monarhie nu e democratie. Dar dupa parerea mea
alegerea unui presedinte de republica la fiecare 5 ani inseamna consultarea
populatiei mai des, ceea ce inseamna mai multa democratie.


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:07

De la: costelcoj, la data 2009-04-10 10:01:03Imre eu nu am zis ca intr-o monarhie nu e democratie. Dar dupa parerea mea
alegerea unui presedinte de republica la fiecare 5 ani inseamna consultarea
populatiei mai des, ceea ce inseamna mai multa democratie.
Intr-o societate anormala ca a noastra,nu-i o solutie schimbarea presedintelui la 5 sau 10 ani!Mai vorbim.Shalom!


corall2004

42 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:42

Doame ajuta, eu il votez din toata inima, in sfarsit pot sa votez cu cineva si nu in scarba!!


victor_predescu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:46

Monarhia salveaza Romania!
Uitati-va la tarile nordice!
Sunt de acord cu intrarea in cursa prezidentiala, cu singura conditie: sa nu accepte sprijinul niciu-unui partid. Altfel s-ar incarca de datorii inutile care sigur il va discredita.


ginnya90

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sf Gheorghe

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:48

.VOT GARANTAT PENTRU PRICIPELE RADU!!!;)...dati-l drecu pe florinas pustiul si asa este un nimeni ....


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:52

tocmai....eu ma gindeam ca tare bine ar fi fost sa se consulte si cu PNL si PNT -partide promonarhiste si, intelept mi s-ar fi parut ca el, Radu Duda, sa devina Unicul lor candidat ! nefacind asa,se vor imparti voturile intre el si Crin ,riscindu-se astfel, sa nu ajunga niciunul in turul doi....asa cred eu !


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:54

gabi,te rog,asteapta sa vorbim la telefon si pe urma vei emite judecati de valoare,ok?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
ady2005mm

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:54

nu va mai evervati aiurea pt ce posteaza unul si altul.
Eu o sa-l votez, oricum suntem la fund rau de tot si oricine ar veni nu cred ca mai are ce sa distrunga in tara asta au avut altii grija de asta pana acum.
Si daca tot suntem la capitolul asta dc sunteti rai lasati si pe altii sa mai fure parca m-am cam saturat tot astia fura de 20 de ani.


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:06

De la: gabigabi, la data 2009-04-10 10:52:49tocmai....eu ma gindeam ca tare bine ar fi fost sa se consulte si cu PNL si PNT -partide promonarhiste si, intelept mi s-ar fi parut ca el, Radu Duda, sa devina Unicul lor candidat ! nefacind asa,se vor imparti voturile intre el si Crin ,riscindu-se astfel, sa nu ajunga niciunul in turul doi....asa cred eu !


Asta-i miscarea din turul 2, in cazul in care C.A. nu reuseste s-ajunga pana acolo .
R.D. mizeaza pe voturile nehotaratilor si/sau pe al celor ce n-au mers la vot, numaica pentru a-i determina sa-l voteze are nevoie de-o logistica cu mult peste standardul folosit de catre partidele politice.
O sa-i fie foarte greu, dar, daca-i detinatorul unei strategii si-a unor strategi de calitate, pt a ajunge-n turul 2, atunci se poate spune ca-i invingatorul iar o alianta PNL-PNT si nu numai, pe timpul mandatului sau pot realiza tranzitia la o monarhie constitutionala in cei 5 ani de mandat al lui R.D.

Asa-i ca visez frumos, doamna G. ?....


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:11

Actul de la 23 august 1944, act de trãdare a intereselor româneºti, a adus multe suferinþe românilor. Cei mai mulþi dintre români deplâng gestul regelui MIHAI, gest nesocotit, lipsit de responsabilitate. Existau alte variante, mult mai convenabile pentru români. În mod paradoxal, în pofida tuturor jocurilor ºi strategiillor desfãºurate, unele la vedere, altele oculte, beneficiarul principal al lui 23 august 1944 s-ar putea sã fie poporul german. O spunem pentru a evidenþia intervenþia nu a românilor în istoria Germaniei, ci a înseºi Providenþei, cãci dacã era sã iasã lucrurile aºa cum le gândise mintea omeneascã, a unor strategi de peste ocean, mare ar fi fost ºi insurmontabilã nenorocirea pe care mintea acestor oameni o pregãteau Germaniei, poporului german, la încheierea rãzboiului de a cãrui declanºare numai Dumnezeu ºtie cine sunt vinovaþii adevãraþi. Planul, fãcut de mintea omeneascã, a unor demenþi, era ca asupra Germaniei sã se abatã un genocid propriu zis, total ºi definitiv! Numai Dumnezeu îi mai putea salva pe germani, iar Dumnezeu aºa a considerat, cã rolul germanilor în istoria lumii, a omenirii, este departe de a se fi încheiat. E drept însã cã nici Dumnezeu nu lasã la voia întâmplãrii cine sã fie cei prin care se face voia sa. De data aceasta i-a ales pe români.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
corall2004

42 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:18

De la: mytcor, la data 2009-04-10 11:06:27

Asta-i miscarea din turul 2, in cazul in care C.A. nu reuseste s-ajunga pana acolo .

R.D. mizeaza pe voturile nehotaratilor si/sau pe al celor ce n-au mers la vot, numaica pentru a-i determina sa-l voteze are nevoie de-o logistica cu mult peste standardul folosit de catre partidele politice.

O sa-i fie foarte greu, dar, daca-i detinatorul unei strategii si-a unor strategi de calitate, pt a ajunge-n turul 2, atunci se poate spune ca-i invingatorul iar o alianta PNL-PNT si nu numai, pe timpul mandatului sau pot realiza tranzitia la o monarhie constitutionala in cei 5 ani de mandat al lui R.D. !


Sa te auda Dumnezeu!!...asa sa fie!!


ady2005mm

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:22

dap... si eu care credeam ca asta e un forum serios ms de raspuns florin .
In fine nu am nimic cu nimeni oricum s-a deviat de la topica discutiei.
Intr-adevar are sanse mici acum dar poate pana la alegeri ii cresc
Promovarea propriei imagini... asta trebuie sa faca el acum.....v-am lasat


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:44

inchideti dracu' topicu asta,nu mai jigniti inteligenta romanilor,imbecililor!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:45

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-10 11:11:17Actul de la 23 august 1944, act de trãdare a intereselor româneºti, a adus multe suferinþe românilor. Cei mai mulþi dintre români deplâng gestul regelui MIHAI, gest nesocotit, lipsit de responsabilitate. Existau alte variante, mult mai convenabile pentru români. În mod paradoxal, în pofida tuturor jocurilor ºi strategiillor desfãºurate, unele la vedere, altele oculte, beneficiarul principal al lui 23 august 1944 s-ar putea sã fie poporul german. O spunem pentru a evidenþia intervenþia nu a românilor în istoria Germaniei, ci a înseºi Providenþei, cãci dacã era sã iasã lucrurile aºa cum le gândise mintea omeneascã, a unor strategi de peste ocean, mare ar fi fost ºi insurmontabilã nenorocirea pe care mintea acestor oameni o pregãteau Germaniei, poporului german, la încheierea rãzboiului de a cãrui declanºare numai Dumnezeu ºtie cine sunt vinovaþii adevãraþi. Planul, fãcut de mintea omeneascã, a unor demenþi, era ca asupra Germaniei sã se abatã un genocid propriu zis, total ºi definitiv! Numai Dumnezeu îi mai putea salva pe germani, iar Dumnezeu aºa a considerat, cã rolul germanilor în istoria lumii, a omenirii, este departe de a se fi încheiat. E drept însã cã nici Dumnezeu nu lasã la voia întâmplãrii cine sã fie cei prin care se face voia sa. De data aceasta i-a ales pe români.



Florinache, nu te mai strofoca atat de mult c-ai sa dai pe jos,

Tradarea , abandonarea, comercializarea, etc, etc , ROMANIEI s-a facut la Moscova in 9 Octombrie 1944 atunci cand la ora 22 ....Churchill ii spune lui Stalin .."the moment was apt for business"...si... "hai sa aranjam treburile noastre in Balcani".

tot ce-a urmat si indiferrent ce-ar fi facut romanii dupa, rezultatul ar fi fost acelas .


to have-90 % predominance in Romania ( Rusia)
for us -90 % in Greece

Ce mama dracu,...vrei sa-ti postez textul in engleza dim memoriile lui Churchill pag.198 din negocierile sale cu Stalin?...


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:47

VOT GARANTAT PENTRU PRICIPELE RADU!!!;)- am pricipit fata ca esti agramata,e clar agramati,uniti-va si votati corcoduse ca sa mancati rabdari prajite si sa mergeti cu pasaport in ardeal,dobrogea si moldova,asta vreti,idiotilor?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:49

mytcor,poti posta si in aramaica,tot cu creiere spalate de inteligenta si infectate cu imbecilitate raman cei ce inca mai sustin mumiile ,,regale'' si ,,princiare'',clar?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 11:56

daca nu incetati odata voi astia cu creiere spalate cu diversiunea kgb-isto-monarhisto-liberalo-comunista,veti plange cu lacrimi de sange,ascultati-ma ca vorbesc sincer si din suflet,mancurtilor!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:05

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-10 11:56:52daca nu incetati odata voi astia cu creiere spalate cu diversiunea kgb-isto-monarhisto-liberalo-comunista,veti plange cu lacrimi de sange,ascultati-ma ca vorbesc sincer si din suflet,mancurtilor!



Florinache, nu le mai floscai cu..."diversiunea kgb-isto-monarhisto-liberalo-comunista"..ca te faci de toata panarama.


dianet

202 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:07

Florine, baga repede un ceai de tei cu doua picaturi de ulei de levantica, altfel nu te vad bine.
In alta ordine de idei: chiar ai impresia ca schimbi opinia cuiva? "Hai ma, ce dracu" (de pe un blog bestial preluat citatul), ca doar nu postezi de ieri. Si despre regalism, stai tu linistit, ca la structura tarii asteia nu va prinde NICIODATA. E suficient sa vezi ca 60% e populatie rurala, manipulata de partide dupa cum se cade la intelegere in Zamora. Ca sa nu mai vorbim ca din 60% exista cateva procente care habar n-au ca a murit ceausescu sau n-au curent electric. Iar cei care au si curent electric, si televizor nu se baga la regalitate. Am cunoscut destui oameni in tara care injura regalitatea. Si batrani fara carte, dar care l-au cunoscut pe Mihai si intunericul din capul lui (una din persoanele astea a fost bunica, fie-i tarana usoara). Si destui tineri care, surprinzator, chiar gandesc.
In fine, daca vrei sa scapi de nessu' ala, da-i bataie inainte. Ca decat sa casuni pe nevasta-ta, mai bine aicisea


"Vanity! Definitely my favourite sin."(John Milton) Work Shall Set You Free!
caliola

1 mesaj
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:11

Impotriva lui Basescu e singurul contracandidat care are sanse reale. Chiar daca nu se stie ce alti candidati vor fi. Zilele trecute ma intrebam si incercam sa caut in viata politica o persoana care ar putea sa candideze si sa aiba sanse impotriva lui Basescu. Nu am gasit pe nimeni. Poate se spune despre Principe ca a avut relatii cu secu...si ce daca? Cei care sunt acolo si ne conduc sunt convinsa ca au avut relatii cu secu...chiar si de mici informatori. Imi pare rau de inca o persoana care, din cauza ca a fost colaborator secu, a trebuit sa fie mazilita: Mona Musca. Dar...si dosarele alea puteau fi masluite, nu-i asa?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:17

Cum arata Romania inaintea celui de-al doilea razboi mondial ? Cum era numit Bucurestiul, si de ce? Cum reuseam sa impunem pretul cerealelor pe piata mondiala? Trebuie sa ne ...revenim! Sunt pentru O MARE SCHIMBARE Dumnezeu sa ne ajute!


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:19

dianet,ne stim cumva de la zamora din poiana?am complotat impreuna candva?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:23

acolo in zamora sunt bogatasii anonimi ai romaniei si nu unul,nici doi,gramezi,ai dreptate dianet,acolo se decide soarta romanilor,nu aici unde se contrazic toti creierii spalati cu acid sulfuric


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
dianet

202 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:25

De la: 9am030441, la data 2009-04-10 12:17:47 Cum arata Romania inaintea celui de-al doilea razboi mondial ? Cum era numit Bucurestiul, si de ce? Cum reuseam sa impunem pretul cerealelor pe piata mondiala? Trebuie sa ne ...revenim! Sunt pentru O MARE SCHIMBARE Dumnezeu sa ne ajute!


Nenea, cu tot respectul, a nu se confunda Carol 1 cu Ferdinand cu Carol al 2-lea cu Mihai si cu dude. Intamplator, tara de care zici matale era condusa de Carol al 2-lea. Mihai n-a facut altceva decat sa o vanda, nimic diferit fata de ce fac actualii conducatori. Stam si ne uitam la blazoane si batem apa-n piua. Hai putin realism, rugam frumos. Si a doua chestie: nu uita contextul economico-geo-politico-social interbelic si cel de acum. N-au nici o legatura. Imi place optimismul la orice varsta, dar sa nu exageram.


"Vanity! Definitely my favourite sin."(John Milton) Work Shall Set You Free!
sonyiapena

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:29

Ma bucur sa aud ca in sfarsit candideaza la presedentia Romaniei un om cult ca Principele Radu. Am sustinut mereu pe Regele Mihai I si sa nu uitam ce au facut inaintasii domniei sale pentru tara noastra. Imaginea externa Romaniei va fi mult imbunatatita . M-am saturat de coruptia din Romania si de politicieni care vin la putere cu scopul de a se imbogati de a-si lasa succesori in politica, politicieni care promit minciuni, vorbesc de criza, ne cer sa facem economii dar isi fac cumparaturi de zeci de mii de euro...Romania este in regim de sclavie la ora actuala datorita burgheziei politice nu a celei regale.
Succes Principelui Duda si sa-l ajute Dumnezeu sa redea demnitatea Romaniei si romanilor peste hotare!
Sonia - Liège


dianet

202 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 12:30

Nu cred Florine, ca am complotat p-acolo . Ma refeream la cartierul ala smecher facut in Zamora dintre Busteni si Poiana Tapului, unde alde Vacaroiu e vecin cu Roman, Ilici, Base, Stolo, Vadim s.a.... Ce mai, gasesti toata crema. Daca nu vedeam, poate nu credeam. Asa...
Noi "vorbim", si ursii isi vaz de treburi. Macar de ar ajunge cateva exemplare de urs carpatin adevarat peste vilele alora. Da' n-ai sa vezi, fiindca e in apropiere o UM. Si nu cred ca-i UM de teristi .
Noi sa fim sanatosi


"Vanity! Definitely my favourite sin."(John Milton) Work Shall Set You Free!
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce sanse are Principele Radu al Romaniei la alegerile prezidentiale?
Mergi la: