back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce sanse are principele radu al romaniei la alegerile prezidentiale?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 04:00

bai expertule in prostie,vezi ca te-au cam lasat suspensiile si s-ar putea sa ai nevoie de resuscitare,grija mare pe unde te scalzi ca-i plin lacu' de crocodili!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 04:05

pai cum e bai expertule,ori traiasca,ori sa moara,ca te cam contrazici singur,neicusorule?!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 04:08

nenea expertu',vezi ca maria nu-i si britania si viceversa,capisci,mai cap sec?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 04:59

“Actul de la 23 August a fost opera colectiva a tuturor membrilor oligarhiei traditionale, a monarhiei si a aparatului de stat, toti luptand sa-si salveze pozitiile avute timp de secole.” (C. W. Forester)



23 AUGUST 1944 a insemnat pentru Romania o mare nenorocire: intrarea tarii in sfera de influenta a URSS, cu urmarile stiute. Nelecuiti de comunism (doar pe vremea lui s-au format si instruit) astazi guvernantii romani aniverseaza, ca inainte de 1989, acest eveniment nefericit din istoria recenta a tarii.



Ceea ce putina lume stie, este ca la 23 august 1944 regele Mihai a mintit cu buna stiinta. In “Proclamatia catre tara” difuzata in seara acelei zile - si redactata se pare de Lucretiu Patrascanu – suveranul a pretins ca intoarcerea armelor a fost rezultatul unor negocieri si ca Romania a beneficiat de conditii acceptabile.



Acest lucru nu este adevarat.



Dimpotriva, de la inceputul anului 1944, Ion si Mihai Antonescu incepusera tatonari diplomatice atat pe langa aliatii occidentali, cat si cu inamicul numarul unu, URSS. Mihai Antonescu tratase pentru iesirea Romaniei din razboi la Ankara, Berna, Madrid si Lisabona. De asemenea, ambasadorul roman in Suedia, Frederic Nanu, ca trimis al lui Ion Antonescu, purtase discutii directe cu omologul sovietic Alexandra Kollontay, la Stockholm. Alti doi diplomati, printul Barbu Stirbei si Constantin Visoianu negociasera la Cairo cu aliatii vestici, trimisi fiind de Iuliu Maniu, cu stirea si acordul sefului statului.





Regele Mihai insa, desi stia toate acestea, a preferat sa angajeze unilateral Romania intr-un armistitiu - care insemna de fapt o capitulare. El nu a tratat nimic. Mai mult, armistitiul s-a semnat abia pe 12 septembrie 1944, iar regele a refuzat sa puna in garda armata romana aflata in calea bolsevicilor asupra intarzierii ca si asupra prevederilor reale ale actului, gest ce a dus la caderea in prizonieratul sovietic, intre 23 august si 12 septembrie, a circa 130.000 de soldati romani, ulterior deportati in Siberia.



Dupa incheierea razboiului, Stalin i-a acordat regelui cea mai inalta deocratie sovietica, “Ordinul Pobeda”; insa nu cred ca in semn de recunostinta, ci probabil ironic, in bataie de joc. “Tatucul popoarelor”, cat era de criminal, ii detesta pe tradatori. Tot drept “rasplata” l-a lasat pe tron pana in ultima clipa inainte de a-l sili sa abdice, ca sa admire in voie noul drum pe care tara “se angajase” cu ajutorul sau.



Se spune ca la discutiile privind “armistitiul”, intre delegatia romana, condusa de Lucretiu Patrascanu, si cea sovietica, avand in frunte pe odiosul Comisar al Poporului V. Molotov, Patrascanu ar fi intrebat pe oficialul sovietic care este motivul pentru care conditiile impuse sunt atat de dure, “cand Antonescu avea conditii mai bune” (cu referire la tatonarile diplomatice mentionate anterior). Cu duritatea recunoscuta, diplomatul pumnului in masa a dat un raspuns care nu mai lasa loc de nici un comentariu: “Antonescu reprezenta poporul; voi nu reprezentati pe nimeni”.



Cum se va prezenta regele Mihai in fata instantei supreme, istoria? Poate ca posteritatea il va judeca pentru raul pe care l-a facut, atunci cand realitatea despre evenimentele din acele zile va iesi la iveala, iar la conducerea tarii nu se vor mai afla fosti demnitari comunisti, a caror putere isi trage seva din consecintele ”revolutiei antifasciste si antiimperialiste”.





*







Regele Mihai a mintit cu buna stiinta, ca sa isi pastreze tronul, si a fost pus sa minta de liderii Blocului National Democrat(BND) care batusera palma cu Frontul Unic Muncitoresc, din care facea parte si Partidul Comunist.

O vina colectiva, atribuita unor lideri ai momentului care, pe linga pastrarea propriilor privilegii de clasa, doreau evitarea unei confruntari directe si fara sorti de izbinda cu Uniunea Sovietica.

Printre ei, Iuliu Maniu si Lucretiu Patrascanu.

Si lista, din care face parte fara indolaia si exregele Mihai, poate continua…



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 05:27

“Cei care au privilegiul de a sti, au datoria de a actiona” (A. Einstein)


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
danioanioan

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 07:47

ESTE O ALTERNATVA BINE VENITA , NE TREBUIE O SCHIMBARE SI EU IL VOTEZ INPREUNA CU FAMILIA


m_robyy2007

1 mesaj
Membru din: 22/02/2009
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 07:50

20 % Cred mai mult nu stiu !!!!!


stefan_olteanu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:01

Din pacate, sansele sunt mici, cel putin deocamdata... In ce ma priveste, as fi onorat sa fiu reprezentat de un astfel de om politic dupa 20 de ani de stupid people. Tare mi-e teama insa ca voi mai auzi inca 5 ani hahaitul dellicat al cuiva care ma tot indeamna sa traiesc bine... Oricum, succes printe !


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:16

Votati Radu Duda ot Hohenzolern-Crevedia, o sa aveti 5 ani cu un manechin in vitrina pe post de presedinte, cu influentza zero,pt ca nu se va uita nici un om politic actual la ce ar avea de spus un domn care vb frumos, ce-i drept, dar nu aduce profit.


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:20

De la: m_robyy2007, la data 2009-04-10 07:50:3920 % Cred mai mult nu stiu !!!!!
Ma,tu ai baut Fanta de DUDE?Sau ii duci lipsa si esti in sevraj?


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:21

De la: iulcar, la data 2009-04-09 15:52:19 EU IL VOTEZ.


In sfarsit o raza de speranta! Ma hotarasem , asa ca si toata lumea din jurul meu, sa nu nu mai merg la vot. Macar sa-i pot blestema pe cei care vor vota ia, un nenorocit. Acum voi merge la vot...Principele are un discurs, o tinuta, o moralitate si o scoala, pe care niciunul dintre handicapatii astia numiti politicieni nu ar putea-o avea in vecii vecilor. Nu stiu cat va putea schimba omul acesta educat la Harward , mentalitatea romanilor, dar exemplul lui ar putea fi o linie de urmat de catre toti tinerii intelectuali din Romania. Ma astept ca studentii, intelectualitatea, dar si oamenii ajunsi la varsta senectutii si care au cunoscut regalitatea, sa-l voteze. Cred ca la momentul acesta de cumpana a istoriei, este singurul om potrivit pentru a opri Romania de la scufundarea definitiva in groapa istoriei. Dumnezeu sa ne ajute si sa ne trimita presedintele salvator!



dany21nf

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:27

ai dreptate .. pana acum ne-au furat hotii acum sa se intoarca si mosierii sa-si revendice averile ... nu suntem sclavii statului sa mai fim si ai regelui


ioanseria8

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:28

Eu personal il voi vota cu ambele maini.
Principele Radu al Tomaniei aduce acea normalitate si civilitate in viata politica, care ne lipsesc amarnic.Cel putin unei parti a cetatenilor Romaniei.


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:39

De la: ioanseria8, la data 2009-04-10 08:28:53 Eu personal il voi vota cu ambele maini.
Principele Radu al Tomaniei aduce acea normalitate si civilitate in viata politica, care ne lipsesc amarnic.Cel putin unei parti a cetatenilor Romaniei.


Asta nu inseamna ca il votezi de doua ori ,nu ?...


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:47

Ai dreptate. Pu..limea nu stie decat de Base, Geoana, Vadim, Gigi si alti politicieni vulgari.
Radu Duda , un intelectual adevarat, este o sansa extraordinara pentru Romania.
Pacat de tara asta si mai ales de cine-i locuita.
Da Doamne minte romanilor.


chandramuki_md

173 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:48

astept sa-i vad campania electorala pana sa-i dau votul meu. in principiu, nu refuz din start aceasta optiune.


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:50

Mai dany . Matali ai conceptia lui mos Ilici.
Noroc ca vremea voastra a trecut.


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:56

De la: costelcoj, la data 2009-04-10 08:47:18Ai dreptate. Pu..limea nu stie decat de Base, Geoana, Vadim, Gigi si alti politicieni vulgari.
Radu Duda , un intelectual adevarat, este o sansa extraordinara pentru Romania.
Pacat de tara asta si mai ales de cine-i locuita.
Da Doamne minte romanilor.
Costelcoi,cat de rafinat e un membru al casei regale care candideaza la sefia republicii instaurate de tancurile sovietice?


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 08:56

Mai florin "bad_boi" ce bine esti informat din "istoricul" Vadim.
Tu si cei de teapa ta sa pieriti odata cu el. Romania trebuie sa se curete de asemenea
"boi_bad" .


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:02

Mai Shlomo_Imre eu ti-am vorbit pe limba ta.
Daca era altul in locul regelui ce putea face
impotriva invaziei sovietice?
Sa nu uitam ca prin actul de la 23 aug au fost
salvate mii de vieti ale militarilor romani


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:07

De la: costelcoj, la data 2009-04-10 09:02:24Mai Shlomo_Imre eu ti-am vorbit pe limba ta.

Daca era altul in locul regelui ce putea face

impotriva invaziei sovietice?

Sa nu uitam ca prin actul de la 23 aug au fost

salvate mii de vieti ale militarilor romani
Eu nu vorbesc de rolul regelui la 23 aug 44.Eu vorbesc de moralitatea gestului unui membru al casei regale de-a candida la presedintie!Ce nu ti-e clar?Daca Duda face parte din casa regala,nu-i corect sa fie monarhist?N-am mai vazut un monarhist candidand la prezidentiale!


ginacorui

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Baia Mare

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:13

Cand am vazut aseara la stiri prima reactie a fost IL VOTEZ!!!
Ma bucur mult ca pot sa merg la vot la toamna si sa votez un om care imi inspira incredere.
Toti membrii familiei mele il vom sustine pe Principele Radu si il vom vota. Doamne-ajuta!


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:15

Mai "tumaria". Radu Duda nu este "un simplu actoras de provincie" asa cu scrie Vadim in "troaca"
lui. Este totusi un absolvent al U.N.A.T.C. I.L.CARAGIALE ( unicul institut de invatamant superior
de stat din Romania in domeniul teatrului si cinematografiei), plus ca are studii diplomatice in strainatate.
Hai sa ne respectam valorile. Numai asa vom iesi din marasmul acesta.


Fosta membra 9am.ro

440 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:24

costica,raspunde bre la intrebare:e moral sau ba?


alinapcbogdan

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:31

Sper sa aiba sanse maxime !!!!!!!!!!!!!!In sfarsit ,poate vom avea si noi un reprezentant cu educatie !!!!


luizaceterchi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:37

De la: razvan_rinder, la data 2009-04-09 17:40:15Avand in vedere gramada asta de rahat de la noi, care poarta denumirea de clasa politica, candidatura principelui Radu vine tocmai ca un balon de oxigen. Insa ma indoiesc ca romanii s-au desteptat asa, deodata, si-l vor vota. Eu unul am s-o fac si poate o vor face cat mai multi.


costelcoj

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:41

[/quote] Eu nu vorbesc de rolul regelui la 23 aug 44.Eu vorbesc de moralitatea gestului unui membru al casei regale de-a candida la presedintie!Ce nu ti-e clar?Daca Duda face parte din casa regala,nu-i corect sa fie monarhist?N-am mai vazut un monarhist candidand la prezidentiale![/quote]



Romania nu va mai fi niciodata monarhie din simplu motiv ca lumea moderna vrea mai multa democratie.

Asta nu inseamna ca un monarhist nu are acelesi drepturi (corespunzatoare actualei constitutii )

cu un republican. Nu avem dreptul sa refuzam participarea la alegeri a unui membru al casei

regale. Parerea mea e ca moral este sa participe la alegeri si la viata politica a tarii.

O sa va surprind , dar citez aici vorbele lui Gigi Becali: "Ce se va intampla daca nimeni nu se va

implica in viata politica a tarii?" Si va mai pun o itrebare: De ce tot mai multi tineri nu merg la vot?,

preferand sa mearga la iarba verde cu "masini, muzici , gagici si friptane" si lamentandu-se ce "grea e viata"

in Romania !



luizaceterchi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:43

De la: razvan_rinder, la data 2009-04-09 17:40:15Avand in vedere gramada asta de rahat de la noi, care poarta denumirea de clasa politica, candidatura principelui Radu vine tocmai ca un balon de oxigen. Insa ma indoiesc ca romanii s-au desteptat asa, deodata, si-l vor vota. Eu unul am s-o fac si poate o vor face cat mai multi.


Subscriu la aceasta parere. E intradevar prea educat pentru Romania manelista in care traim si ar fi prea frumos sa fie ales. Cred ca in primul rand ar avea de castigat tineretul pentru ca sunt convinsa ca Principele Radu ar ridica standardele educatiei si de aici multe probleme se rezolva. Da, l-as vota ! Oricum as vota orice alt contracandidat al lui Basescu, care mai are putin si ne duce iar la totalitarism.


dumitruminodora

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:44

Nu stiu cate sanse va aveam , ca lumea nu-l cunoaste prea bine , dar eu il votez , tara asta merita o schimbare , si nu se stie poate in bine, poate va fi si el pentru noi, cum este Obama pentru America, este destept , este prezentabil,este un om foarte influent. Cred ca va face ceva bun pentru ROMANIA.


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 09:47

Adevarul este ca familia regala este foarte bine privita in srainatate si are "prize" bune.
Acum hai sa fim realisti, credeti ca daca va cistiga Radu, tot el va si conduce?
El este un nume. Dar un nume recunoscut in arena politica internationala, tocmai de asta are nevoie Romania acum. Si poate ca se indura si de amaritii de Basarabeni si ii lipeste la patria muma.
Pina acum Romania nu a avut o extrema dreapta. Acum sa vedem.


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce sanse are Principele Radu al Romaniei la alegerile prezidentiale?
Mergi la: