back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 00:40

Nu stiu dece dar mi se pare ca nasul lui Pinochio PROSTANACUL care avea promisiunea de la tartor ca-l face prim ministru fentind-ul pe Stolo dupa ce esea cacialmaua,ia crescut mai rau ,dupa ce Guvernul a blocat dezastrul


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
ortacul

4 mesaje
Membru din: 29/10/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 12:31

ce va mira Prostanacul pare fraier dar nu stiti ce periculos este decind unelteste cu Basescu care ia promis postul de prim ministru,dupa ce-i reuseste lovitura la guvern,se foloseste de cadavrul viu Stolo si imbecilul Boc,pe urma se leapada de ei,ca la marina cind erau aruncati peste bord


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 13:58

da ranili foarte interesanta poveste vietii tale io zic sa te aresteze direct fiindca esti mai prost decat prevede legea


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 15:57

@lascivo,povestea nu s-a terminat inca ! iata ca sindicatele - pe "mina" cu PDL,ameninta cu greva generala ! iarPDL ,de data asta" singur" dar impreuna cu Vadim,vor depune o motiune de cenzura-n Parlament ! de'as fi eu Tariceanu,asa i-as lasa sa se spele pe cap cu mizeria declansata de ei ...!


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 29 Octombrie 2008, ora 21:00

ce spuneam,aceias tactica ca la mineriadele organizate pe cind era ministrul transporturilorexperienta de pirat securist periculos acum in disperare la reanimat si pe Stolozombi care a mai distrus odata economia si a produs inflatie vertiginoasa dupa izgonirea lui Roman,acelasi scenariu sefii de la sindicate sint cei care purtau si indrumau minerii prin Bucuresti sa le spuna pe cine sa ciomageasca PDL ul este in disperare mare si acum profita de VADIM care nu-l mai inchide pe BASESCU in puscaria privata ca i sa promis intrerea la guvernare privitil pe Basescu cind vorbeste


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 00:46

Boris Marian ce faci ? Unde e dreptul tau la replica ?


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 08:05

mda, e absolut aiuritor cum Vadim,Bolcas si Funar -pe care l-am auzit-vazut aseara vorbind la realitateatv - au schimbat tonul cu o seninatate uluitoare ! deci,interesul poarta fesul ! ce ideologie,ce stinga sau dreapta ? CIOLANUL nene,asta este doctrina la care se-nchina cei mai multi,daca nu cumva,toti ! si noi in toata povestea asta,unde ne situam ? ce-ar trebui sa facem noi ? ...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 08:46

Necazul provine de la faptul ca poporul roman este dezbinat de catre politicieni si de religie Pentru aceste motive ,sarlatanii,excrocii,demagogii in general sint cei care se inghesuie sa obtina functii demnitare,acestia la rindul lor emit dogme politico religioase pentru impartirea populatiei in grupuri razlete-adeptii unor partide,care mai de care cu promisiuni electorale cit mai atragatoare.Romanul uita ca cel pe care la votat,trebuie sa-l traga si la raspundere deoarece alesul devine servitorul intereseloralegatorilor si nu seful acestora,cum se intimpla in ROMANIA.
Romanul trebuie sa stie ca cel pe care l-a votat ,va trebui sa-l plateasca din banul de la buget ,banul public retinut din salariul votantilor,sub forme diverse de impozite si taxe aberante pe care tocmai cel care a fost ales le va aplica votantului ,pentru a-si face el salariul cit mai mare.
De aceeia cind un presedinte(vezi Basescu)bate cimpii si prin discursuri populiste induce in eroare populatia si cind un Guvern emite acte normative care contravin intereselor populatiei votante,POPORUL TREBUIE SA ACTIONEZE CA UN ROI DE ALBINE SA-I SANCTIONEZE,SA-I DESFIINTEZE
Politrucii fiind de regula excroci,indiferent de ce culoare politica se afiseaza ,se inteleg intre ei sa joace teatrul pentru PROST,adica imparte populatia in grupuri(divide ed impera) si insceneaza certuri publice intre ei ,aruncid slogane si insulte prin vorbe ce cad bine la urechile alegatorilor Nu mai pun la socoteala idiotenia cu "Desteaptate romane"o insulta mai mare la adresa poporului roman nici ca se putea POATE CA ASTAI SOARTA CARE O MERITA ROMANUL


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 10:32

Sunteti multi nemultumiti. Sper ca veti merge la vot ca sa-i sanctionati pe politicieni. Daca nu, atunci nu sunteti decat niste romani obisnuiti inavatati sa se vaite si sa nu faca nimic ....


Acum nu e momentul !
minerul

50 mesaje
Membru din: 22/10/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 13:50

asa este si pentru documentare cautati"Anul 2012 ,un moment de cumpana pentru omenire,stiri, unde ve-ti citi SINTEM AICI DE MILIARDE DE ANI si trageti concluzia


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 14:51

ATOTPUTERNICULE,SLAVA SI MARIRE TIE! Iti scriu in mod special tie deoarece tu esti cel care il apara pe baselu si gasca lui exceptandu-l pe infectul de dracusor ,un pusti cu creierul spalat si infectat mult prea devreme.TU,ATOTPUTERNICULE[CUM SUNA DE PARCA DEJA ESTI DUMNEZEU,ASTEAPTA PANA AJUNGI IN CERURI SI PE URMA CONSIDERA-TE ATOATECUNOSCATOR,PANA ATUNCI E PACAT SA NU PUI MANA PE O CARTE,POATE TI SE MAI LIPESTE CEVA DE CREIER CA MUSCA DE HARTIA UNSA CU MIERE],TU spui ca trebuie sa mergem la vot,probabil esti de acord si cu tembelii care vor sa introduca votul obligatoriu,eu fiind mai umil nu-mi permit sa spun ca le stiu pe toate sau sunt atotputernic asa ca talica,dar iti spun in cel mai serios mod ca pana in prezent,nici un partid sau personalitate politica nu m-au convins sa merg la alegeri.Nu-mi regasesc interesele si aspiratiile in nici un program de-al lor,oricat de stufos sau pompos ar fi,chiar daca ar fi incarcat numai cu bune intentii,nu apreciez ca merituos nici un candidat.Cunosc prea multe mizerii despre fiecare partid si despre fiecare candidat ca sa-mi irosesc timpul si votul si sa-mi murdaresc constiinta,votand.Oricum slava tie,ATOTPUTERNICULE[OI FI SI TU VREUN ZEU SI NU STIM NOI] SI SA TRAITI BINE GAOZARILOR,HA,HA,HA!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 16:26

Atotputernic !hm ! a fost un film cu Morgan Freeman in care el este un Dumnezeu foarte democrat,care-l investeste pe un muritor de rind cu intreaga-i putere....ce-a urmat ?ce balamuc ? cum a reusit ala sa-si puna lumea-n cap in cursul unei singure zi,caci atit l-au tinut puterile,nu mai spun ! concluzia : @ S ai grija ce-ti doresti !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 16:43

Este prima data cind ii dau dreptate presedintelui.El nu are voie sa faca ceva neconstitutional.O lege care a trecut de curtea constitutionala trebuia sa o promulge.Altfel eu as fi zis ca incalca constitutia.


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 16:51

DAR DEBITEAZA LA PROSTII


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 17:52

Pentru florin_bad_boy2006,
Ai dreptate fiule, fac parte dintre tembelii care sunt pentru introducerea obligatorie a votului.
Mai ai dreptate si cand spui ca toate partidele au mizeria interna la cote maxime ...
Si totusi, la final, pari sa pledezi pentru neprezentarea la vot. Inteleg ca pledezi pentru incolonarea, in liniste, si deplasarea ordonata spre cimitir....

Nu zic ca n-oi fi eu, cat sunt de atotputernic, cam bou uneori, om sunt si eu, dar cand aud sau citesc astfel de elucubratii....


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 18:44

Lascivo,
tu bati campii de multa vreme ...
Faci si tu parte din corul prostilor cu ifose de intelectuali care pledeaza impotriva prezentarii la vot. Sunteti sub orice critica, sub limita inferioara a prostiei ... Daca implicarea voastra consta in a ma injura pe mine sau pe altii ca mine care susitn ca lucrurile nu se vor indrepta de la sine ci trebuie ca fiecare cetatean sa se implice, sa lupte prin mijloace democratice impotriva starii actuale de lucruri, m-am lamurit despre ce va poate pielea.

Basescu tocmai a tinut un discurs de bun simt si a facut apel la sindicate sa amane miscarile sindicale pana dupa alegeri...
Slugile lui Felix au si intrat in actiune. L-au luat la tocat, ca de obicei ...

Din pacate cand vad persoane ca voi, vad poporul roman asemenea celui evreu cand a fost intrebat pe cine sa gratieze Pllat. L-au ales pe Barrabas.

Nu vreti sa va duceti la vot si vi se pare ca sunteti tare destepti din cauza asta. Pot sa inteleg, dar de ce ii indemnati si pe altii sa nu se duca la vot, nu inteleg. sa fie ilustrarea proverbului "Prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul ! " ?


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 29/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 19:01

atotputernicule mi-ai furat cuvintele, sa vedem cum reproseaza pinnochita acum


minerul

50 mesaje
Membru din: 22/10/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 30 Octombrie 2008, ora 21:14

MAI ROMANI MAI! NU VA MAI BALACARITI DEGEABA !
Basescu a dat cu piatra in noroi si s-a stropit singur,acum vin sa cred ca Legea care trebuie emisa de urgenta de catre Parlament ,cu privire la controlul pshihiatric lunar al presedintelui si trimestrial la toti demnitari ,constituie o PRIORITATE NATIONALA pAI DENIGREAZA GUVERNUL,VREA SA PROVOACE INFLATIE ,PRODUCE SCADEREA RETINGULUI DE TARA,PROVOACA SINDICATELE si pe urma "face apel la calm" lA FEL SI pINOCHIO pROSTANACUL,vazind ca a festelito Inca mai functioneaza Balaceanca


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 05:19

lascivo/minerule de ce iti faci tot mai multi useri? ca sa dai impresia oamenilor ca o gramada de pesroane nu-l plac pe basescu? tare disperata ai ajuns... intrebarea e ... de ce?


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 05:35

acum inteleg !dracusor fiind singurul PDList ,a umplut tot saitul cu useri noi,simtind cum se scufunda barca cu PD-Listi se mai tine pe o biata camera de bicicleta De fapt DE UNDE A APARUT SI PD-L ul asta ?din cine este format ////????


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 06:39

eu am facut asta? dar zi-mi draga ce useri sunt ai mei??? "istoria" "durul" "minerul" sunt toate ale tale , tie nu-ti este rusine pinnochita sa spui de mine asa ceva cand este clar ca tu esti aia cu mai multi useri e clar deja cat de multa incredere poate sa aiba lumea in tine falsa si prefacuta lascivo, tocmai ai fost demascata


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 06:42

apropos de ce nu mi-ai raspuns la intrebarea cealalta de ce esti si tu si minerul si durul la aceasi ora (5 dimineata) pe 9am?? toti trei cu aceleasi expresii aceleasi convingeri si aceleasi emoticonuri


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 07:56

asa o fi,cum spui tu dracusoare,dar daca o sa te uiti la adresa din care scriu cei trei,o sa vezi Petrosani, Buzau, Zalau....deci ? faptul ca folosesc ,oarecum,aceleasi cuvinte ,inseamna ca tu si atotputernicul sunteti aceeasi persoana,intrucit si voi va invirtiti cam in aceleasi cuvinte si argumentari ? cred ca-i doar o parere de'a ta ! :


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 08:07

ma tot tin sa-ti spun o poveste ...stii ca I.L.Caragiale a scris si povesti ? intr-una din ele, un Aghiuta mic,flamind si obosit dupa atita munca pe pamint ....chestia cu bagatul cozii lui de drac,nu-i chiar asa de simpla...se opreste sa-si traga sufletul intro poienita si gaseste pe o buturuga un bot de mamaliga ! o maninca si drept recunostinta,il va slugari pe cel care a lasat botzul 7 ani ajutindu-l sa devina gospodar de frunte-n sat,dar si sa-si gaseasca o nevasta buna ! ....buna-buna,dar tot are o coasta de drac in ea care va trebui scoasa ! acum,iata,dupa 100 de ani de cind a fost scrisa aceasta poveste,constatam ca si barbatii -unii dintre ei -dar si politicienii o detin si trebuie scoasa ! cum am putea face asta ? desigur ca numai prin Vot se poate face asta, exorcizindu-i ca sa zic asa !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 10:28

gabi sunt tot eu dracusor, observa ! oa4re m-am mutat in campu lung muscel?? sau oare mi-am facut inca un cont in care mi-am schimbat localitatea dupa bunul plac :-?? poate dupa chestia asta te trezesti si tu la realitate


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 11:57

oriunde te muti tot de serviciu la PD-L latrina murdara vei fi


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
dorelvatau

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 14:17




gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 14:45

realitatea la care ma inviti sa ma trezesc este una,iar smecherii d'astea de smecher de smecher,nu-s de mine....nu le-am practicat si nu le voi practica !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 14:59

De la: Atotputernicul, la data 2008-10-30 17:52:41Pentru florin_bad_boy2006,
Ai dreptate fiule, fac parte dintre tembelii care sunt pentru introducerea obligatorie a votului.
Mai ai dreptate si cand spui ca toate partidele au mizeria interna la cote maxime ...
Si totusi, la final, pari sa pledezi pentru neprezentarea la vot. Inteleg ca pledezi pentru incolonarea, in liniste, si deplasarea ordonata spre cimitir....

Nu zic ca n-oi fi eu, cat sunt de atotputernic, cam bou uneori, om sunt si eu, dar cand aud sau citesc astfel de elucubratii....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 15:17

mosule sarut mana ta de ATOTPUTERNIC,eu nu am pledat si nu pledez pt.neprezentarea la vot[ca s-o luam in bot],eu pur si simplu am exprimat optiunea mea nedorind nici macar o clipa sa intru-n polemica ,mai ales cu PERSOANA DOMNIEI VOASTRE,deoarece in comparatie cu pustiul cu cas la gura ce-si spune dracusor DOMNIA VOASTRA mai aveti din cand in cand cate un comentariu de bun simt,dar am vrut sa va atentionez ca exista si persoane care s-au cam saturat de tot circul si de toate minciunile si ipocrizia clasei politice din romania ,inclusiv de baselu cel chior si matol care nu este o exceptie ci doar inca un cocotat prin minciuni si inselaciuni.Problema este ca parerile mele sunt impartasite de cel putin 70% din populatie,nu poate nega nimeni ca am dreptate[doar prostii,imbecilii,cretinii,retardatii,tembelii]ca toate lucrurile care ni se intampla sau s-au intamplat din 90 incoace nu au fost facute de cei care sunt actualmente in guvern,in parlament,in diverse alte functii statale sau bugetare,inclusiv matrozul mult iubit si adulat peste masura de cativa oameni interesati si de alti cretini care au impresia ca ei sunt semizei si le stiu pe toate.In rest GAOZARILOR,SA TRAITI BINE,DOMNULE,HA,HA,HA!


Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului basescu
Mergi la: