back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 18:01

gabi o dai si tu pe aia cu incalcarea constitutiei? iti sugerezsa te informezi mai mult pe tema suspendarii presedintelui , preferabil din surse pe care poti sa te bazezi cum ar fi rapoartele comisiei europene nu rapoartele antenelor ;)


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 18:19

Basescu a fost suspendat legal {vezi confirmarea curtii constitutionale},in rest si eu cred ca nu a fost si etic.Cu republica prezidentiala ,fara modificarea constitutiei nu se poate,asa ca scriem in van.VRABIA{Basescu } MALAI VISEAZA.


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 18:49

...cum cu cine mamito !?....
cu .@.dracusor !...ca-i raul cel mai mic !...( vorba lui sbucur @ , )....n-asa ?


goaaddict2003

55 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 20:01

Sbucur, ma uitam la un post tv la un documentar despre comunism si Ceausescu,in timp ce citeam comentariul tau si parca ii vedeam pe fostii activisti comunisti, inflacarati si patrioti vorbind ca tine. Poporul era cu preaiubitul conducator, cei ce erau impotriva sa erau banditi, maifoti, iredentisti si tradatori de tara. Oricine era impotriva preaiubitului conducator era impotriva Romaniei, impotriva interesului national, impotriva avantului economic, social si moral al patriei noastre. I-ar fi placut lu Basescu sa aiba el republica prezidentiala ca in Belarus sau ca in Turkmenistan, unde poporul slujeste cu devotament pe preaiubitul conducator si cei ce sunt impotriva sa sunt dusmani ai poporului. Fereasca-ne Dumnezeu de asa ceva, fereasca-ne Dumnezeu de un nou mandat al lui Basescu. Ne-am saturat de dictatura, nu mai vrem sa mai trecem prin asa ceva.


minerul

50 mesaje
Membru din: 22/10/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 20:45

ASA ERAM SI EU TINAR INFLACARAT IN 1990 CIND MINISTRUL TRANSPORTURILOR a organizat aducerea noastra in capitala,acum abia am deslusit tilharia dar noi minerii am ramas marcati de dorinta lui Basescu sa ajunga dictator,am vazut toate jongleriile la care a purces si la intrigile rautaciase de dezbinare a romanilor pentru a ajunge dictator am inteles ca-si mai doreste un mandat ca nu s-a prescris dosarul flota


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 02:07

Mai baieti, mai rasfirati, mai rasfirati ... chiar asa, unul dupa altul.
Sa traiti dom' maior...
E, si eu, pe-aci pe forum, mai glumeam, mai una, alta, dar sa stiti eu .... oricum, in orice caz, sigur ca da, desigur, ...
Da' nu sunt eu de vina, ei m-au pus. Am fost adus aici impotriva vointei mele .... va rog sa credti ca nu v-am tradat ...
N-am situt ! Asta e, n-am stiut.
Nici nu stiti ce fericit m-ati facut ... deci asa sta treaba cu banditul asta de Basescu. .... Mama lui !.... Cum a putut asta sa ne induca pe noi, oamenii de buna credinta, in eroare, domnule, .....
Bine ca ne-ati luminat !
Traiasca Iliescu, viitorul luminos al intregii omeniri !
Asa e bine, sefu' ?


Acum nu e momentul !
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 06:42

fraaate Sbucur,de unde ai dedus cum ca l-am iubi si dori pe Iliescu ? puah!
dar tare mai stai rau cu matematica : pai daca s-au adunat cu greu 30% din cetatenii patriei ,dupa cum ai spus,la referendum si jumatate + 1 l-au reconfirmat pe basel' ,cum de-ar putea ca cei 16-17% sa reprezinte vointa poporului,mai fraticule ?! si de ce sa-si mai dea parlamentul demisia,cind Seful a uitat dupa 5 minute ce-a promis in legatura cu demisia domniei sale?!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 09:31

presedintele ar trebui sa fie apolitic. Daca vine si face campanie pentru Blaga si Oprea de la Iasi nu e apolitic. Daca se foloseste de o conferinta de presa a presedentiei sa se planga pentru ca secretarul din PDL e facut varza ca nu stie sa vorbeasca atunci nu e apolitic. In momentul cand Presedintele minte in alte taRI e frasuneala cat china...la noi e OK...La noi "am gresit" si "m-am inselat" sunt replici normale pentru Presedinte. Iaca mie nu-mi place sa ma reprezinte unu de greseste sau minte sau abuzeaza de functie...


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 12:27

Bine, bine
N-ati inteles nimic !
Vedeti-va de treaba
Gabi, daca tu crezi ca aia care nu se duc la vot sunt de o parere pe care ti-o imaginezi tu mie mi se pare ca ori esti excesiv de proasta ori o mare ticaloasa.
Daca ti-as spune sa se introduca votul obligatoriu sub pedeapsa unei amenzi de vreo 2000 de euro, ai sari ca arsa, cu siguranta si ai gasi ceva de spus.
Lipsa votului nu echivaleaza cu a vota intr-un fel sau altul !
A spune altceva insemna a fi ticalos de-a binelea.
Nu situ cand "minte" presedintele. Astea sunt vorbe ca sa spuem ceva ...
Chestia cu demisia despre care a vorbit presedintele este iar o nemernicie. A facut declaratia aia, e adevarat, dar imediat dupa aia i s-a spus ce s-a intamplat intr-o tara baltica unde banditii din parlament au modificat legea imediat astfel incat cei care au demisionat din functia de presedinte sa nu-si mai poate depune candidatura pentru un nou mandat.
vad ca sunteti amandoi niste nenorociti pentru ca nu suflati o vorba despre demisia lui Tariceanu, demisie despre care a vorbit si asta ca tontul (la fel ca Basescu de fapt) si nu s-a mai tinut de cuvant pentru ca l-a tras de maneca Patriciu care, pe vremea aia era in plimbari serioase pe la DNA.
Vad ca sunteti ticalosi si nu mai vreau sa stau cu voi de vorba...
Salut. Nu ma mai intereseaza nici o replica de-a voastra ....


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

223 mesaje
Membru din: 28/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 13:31

In armata era un cantec:

......
La umbra de stejarel
frumos doarme un soldatel
cu arma lui langa el
......
lasa mama ca ma duc
inima si ochiul stang
.....

asta imi place la basescu ca atunci cand inchide usor ochiul ia linia de ochire.
a lua linia de ochire inseamna a judeca....de aceea el lasa ochiul putin interdeschis adica ia atitudine...
Interesant este ca formarea imaginii este media dintre - imaginea din ochiul stang si imaginea din ochiul drept...una dintr ele este putin alterata....si asa este bine - el isi tine familia in ochiul stang ca amintire vesnica ...

Romanii sunt f greu de condus ei reprezinta entitati distincte, dupa atatia ani de marinarie, valurile marii au facut creierul un fel de galbenus care vibreaza in gelatina....asta il scapa de fixatii....el are o fixatie in eternitate - ptr. ca a spus de mai multe ori "cum o vrea Dzeu."....

Are spirit de roman - adica bea tuica mananca mamaliga, si usturoi - odata eu ma aflam in UK la un McDonald - simi se da si un pliculet de mustar - cand citesc pe spate ingredientele: otet, mustar, zahar,etc.....si british spirit - am zis uite ma cum isi pastreaza identitatea....asa e si la romani...noi suntem si putin tigani - nu stim de ce suntem asa dar oricum este bine ptr. ca lumea s-a coclit si ea....

Este un presedinte bun - sa ii dea Dzeu sanatate si sa mai stea indiferent cine vine la putere....











cristiansilaghi

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 13:38

Am stat si eu si am citit mesajele de pe acest forum si am ramas uimit de cata ipocrizie dau dovada unii. As vrea sa va propun o noua idee pe care sa o dezvoltati in raspunsurile voastre. Nu spun ca Basescu ar fi un ingeras dar vreau sa imi faceti o analiza pertinenta a dragilor nostri conducatori(ce bine suna :D) de pana acum, cu tot ce au facut bine pentru tarisoara asta. Si sa-mi spuneti si mie pe cine il propuneti in locul lui(cu argumente). Astept un reply, pana acum nu am vazut nici un argument contra care sa dea si o solutie.


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 20:19

gabi parlamentul trebuia demult demis ;) imi spui ca preferi o sleata de oamenii care dorm inscaune care mint si care isi umfla asalariile in locul unui singur om care nu are prea multa putere si care maca isi face treaba (prost, in opinia ta, dar si-o face) nu-mi vine sa cred ca ati ajuns sa luati apararea parlamentului in fata presedintelui


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 20:21

goaddict io ti-am repetat de multe ori ca si "preaiubitul" meu conducator are defectele lui;) in schimb oamenii aia de la inceputul nilor 90 vedeau in iliescu un specimen perfect


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 20:22

ce tare, un miner care stie sa foloseasca netul si sa puna emoticonuri ce urmeaza?


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 20:24

tvikea , nu se adunasera destule probe in raportul format de comisia lui voiculescu ;) insa parlamentul decise sa-l suspende oricum asa "de forma"


adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2008, ora 22:49

gabigabi vad ca la mistocareala nu te intrece nimeni. Tu te-ai autodiscreditat deja. De fapt, te-ai luat la misto singur ! Asta e un lucru grav. Esti cumva de stanga sau esti stangaci in viata de zi cu zi ? Nu mai conteaza oricum. Ceea ce incerci tu sa-mi explici in comentariul tau eu stiam demult. Asa ca, ai grija ca nu ai gasit persoana potrivita pt. bascalie. Din astia ca tine apar multi in viata mea. Stii ce fac cu ei ? Ii bag in buzunarul mic si apoi trag si fermoarul !!!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 07:45

@adycucu : daca apelul la logica inseamna mistocareala pentru tine, inseamna ca lumea s-antors cu fundul in sus si suportam consecintele acestui fapt ! devreme ce ni se pare incorectul corect ;uritul frumos si tentintele de forta ca fiind expresia unei democratii demne de lauda,eu incetez de a mai lua parte la aceasta discutie,caci este inutila !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 08:07

q.e.d : intrucit dl.presedinte a recunoscut la Miercurea Ciuc,in discursul sau, ca domnia sa incalca limita impusa de functia avuta, nu mai e nimic de spus !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 08:34

gabi.... Asta e tara... Pe scurt Basescu a zis "sunt mai presedinte decat prevede legea"...daca "sbucur" stie la ce ma refer


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 15:13

Stai linistit, si tu ai depasit limita legala !
Intoarce-te la judeteana de partid ...


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 15:37





Sa stii, sa vrei, sa poti !....

indiferent cine-o fi ori n-o fi....nu discutam persoane ci principii , OK ?..

pentru inceput, luati la cunostinta si-l tocati p-asta maruntel, obiectiv si fara sentimentalisme.


ce parere aveti ; DOMNISOARELOR


adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 15:43

gabigabi daca erai serios de la inceput discutai altfel. Adica nu imi spuneai mie daca stiu cum sau ce sunt ochelarii de cal ? Nu crezi ? Oricum eu respect libertatea de opinie si fiecare are propriile convingeri. Deci, prin urmare, respect si punctul tau de vedere dar se pare ca ai alte probleme de rezolvat cum ar fi cele de educatie si respectul fata de ceilalti. Sa nu crezi vreo secunda ca iti tin morala.

PS: Arata-mi tu la ora actuala un om politic din Romania demn de a fi presedinte !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 16:22

@mytcor ;a fost criminala chestia asta cu programul PDl.ului....teoria ca teoria,practica este cea care ne omoara ! si PCR avea un program de ziceai ca va fi raiul pe pamint !
@adycucu - n-am jignit pe nimeni; n-am insultat sau luat la vale pe nimeni ! nici pe tine,desi tie asa ti s-a parut ! daca acel 85 reprezinta anul tau de nastere si ai doar 23 de ani,m-am gindit ca nu stii ca expresia "ochelari de cal" se refera la ceva palpabil initial, devenita ulterior o "figura de stil ",ca sa zic asa....ideea este ca ,te uiti totusi intro singura directie, justificata prin zisa ta ca n-avem pe altul ! dar una-i una si a nu vedea tarele unui om ajuns intro functie de unde-mi hotaraste mie destinul ...si pe-al tau si pe al nostru,e cu totul altceva ! este vorba ca ii pun la indoiala capacitatea de a fi presedintele TUTUROR romanilor ! iar campania asta ,declansata de PDL sub lozinca nefericita : ei cu ei,noi cu voi , demonstreaza ca au ramas la ideea comunista : cine nu-i cu noi,e impotriva noastra si DEZBINA oamenii - intelegi fiule? ne dezbina !


istoria

57 mesaje
Membru din: 19/10/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 19:48

Basescu recurge la siretlicuri din nou,in 1990 si urmatorii a sabotat in calitate de ministru al transporturilor prin organizarea si provocarea cu minerii,a furat PD-ul de la Roman pe care l-a distrus si a format scursura PDL,acum arunca ROMANIA in INFLATIE PRACTICI SECURISTE


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 21:30

;;;;Cu o floare, nu se face primavara;! ;;Daca cei de sus , din guvern,,nu lupta sa fie ;legi drepte si corecte, nici un presedinte ;nu va fi bun;! ;Singur, nu poate face nimic, daca ;n-are o echipa alaturi, cu care sa ;colaboreze!


istoria

57 mesaje
Membru din: 19/10/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 13:53

prin promulgarea unei legi oneroase Basescu vrea sa destabilizeze economia nationala sa produca inflatie ??? poate ca vrea sa produca si mila fara lacrimi sa se intoarca la alianta DA ! POATE CA VREA NUMAI SA COMPROMITA gUVERNUL FARA SA FIE CONSTIENT DE CONSECINTELE DEZASTRUASE ASUPRA Romaniei,CEVA DE NATURA PSIHICA in orice caz ,candidatilor la functii demnitare le trebuiesc controale psihice serioase si cit mai dese altfel,vai si amar de tine Romania mea


boris_marian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 14:38

Forate adevarat ce zici... numai hoti sunt in pd-L, de cand au intrat la putere au facut in asa fel incat sa isi aduca toti magari si toti excroci din tara asta pentru a putea sa faca marsavi cat mai multe(sa aibe un sac mai mare decat a lu Mos Craciun).Un exemplu concret este Emil Boc, care a reusit foarte bine sa manipuleze minoritatea din Cluj, nu am nimic cu unguri, numai sa nu incerce sa se uite in gura magarului pentru ca nu stie altceva decat sa raga, nu vor obtine nimic si nici nu au cum sa obtina(motivu e foarte complex), Emil Boc a profitat de toate proiectele aflate in desfasurare ale lui Funar, el doar a venit si a taiat pamblica, si uite asa lumea a zis ca uite asta face ne aranjeaza orasu, numai ca mai mult la distrus exemplu parcuri nu exista si cele care exista nu sunt intretinute exista circulatie jur imprejuru lor care polueaza, si sincer din cate l-am vazut eu in camanie nu o sa faca multe in actualu mandata a dat prea mult din cleantza, poate eventual daca se schimba actuala guvernare si sincer avem nevoie de un partid de stanga.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 18:58

@istoria :stii care cred eu ca-i problema noastra ? Nu putem fi seriosi ! luam totul in bascalie ! o lume-ntreaga e ingrijorata de aceasta criza,care nu-i o joaca si se-ntilnesc mai-marii lumii sa caute o solutie....noi,de bine de rau,suntem inca neatinsi ,dar ne-o cautam cu luminarea ! dupa parerea mea,dl.presedinte trebuia sa returneze la parlament legea cu marirea asta nemaiauzita de 50%,cu rugamintea catre parlamentari sa se gindeasca bine la consecintele aplicarii ei ....pentru noi toti ! Incontestabil : salariile romanilor sunt mici -nu ca cele din UE,in schimb toate preturile sunt raportate la comunitatea europeana,ceea ce este o inechitate,dar se cere un bob zabava !


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 20:02

in sfirsit din ultimele 3 comentarii poti trage o concluzie dar cita lume din popor este de acord si citi au ochelari pentru cai ??? baia de multime incepe sa fie cam rece


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 22:50

Ma intreb ce ati fi zis voi astia daca ar fi retrimis legea la parlament.
Ma, voi sunteti si prosti: pe de-o parte spuneti ca salariile sunt foarte mici in comparatie cu alea din UE dar cand promulga seful statului o lege care mareste cu 50% niste salarii mici, care asa marite cu 50% tot mici raman fata de alea din UE, ziceti ca nu e bine. Cum, dracu sa va ia, e bine ?
Vad ca toti derbedeii de teapa voastra il fac vinovat pe Basescu pentru chestia asta cu profesorii ... El a initiat legea ? El guverneaza.
Sunteti multi dar ... prosti si rai. Nici nu stiti cine v-o trage, tampitilor.


Acum nu e momentul !
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului basescu
Mergi la: