back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Concurs: in vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
9am_admin

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 14:04

Spune-ne parerea ta pe tema: "In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" si poti castiga unul din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. La acest concurs pot participa utilizatorii inregistrati pe 9AM.ro.

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unuia din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa raspunda la intrebarea: “In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?”. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.


Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu Perfect Tour. Internet Corp SRL este inregistrata la Registrul Comertului sub numarul J40/8379/2005, cod de inregistrare in scopuri de TVA RO17562895.


Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 12 – 25 februarie 2010.


Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul "Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" deschis pe forumul 9am un comentariu in care sa iti spui parerea pe aceasta tema.

Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator, un singur raspuns/utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.


Premii

10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Atentie: Voucherele sunt supuse unor conditii: pachetul turistic trebuie sa depaseasca suma de 500 euro pentru a se aplica reducerea de 50 de euro (insa pachetul poate fi facturat pentru mai multi membri ai familiei castigatorului de ex).


Dreptul de participare

Pentru a participa la acest concurs trebuie sa fii cetatean roman si sa ai minim 18 ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.


Validarea castigatorilor

Castigatorii vor fi desemnati prin tragere la sorti in data de 27 februarie 2010. Ulterior, castigatorii vor fi anuntat prin e-mail, urmand a li se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Lista castigatorilor va fi postata in pagina de pe forumul 9AM dedicata concursului.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.


Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.


Alte prevederi

Regulamentul de desfasurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.

Raporteaza abuz de limbaj
9am181665

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 15:23

oky te votez

Raporteaza abuz de limbaj
mmada

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:09

De cand ma stiu am fost aproape tot timpul prin agentie de turism...este mai sigur si e mai frumos....... in cele 2 dati cand am fost pe cont propriu nu mi-a placut deloc......deci alegerea mea e agentie de turism

Raporteaza abuz de limbaj
mihaelamicu2001

4 mesaje
Membru din: 7/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:16

Prin agentie merg daca nu am fost niciodata in acel loc...si de obicei e bine printr-o agentie de turism pt ca exista anumite programe....reduceri etc..nu te doare capul in vacanta de nimic...

Raporteaza abuz de limbaj
ryan00mtl

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:24

pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
bogdan_stancescu

26 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:25

Prin agentie- probabil ca la 18 ani iti permiti si pe cont propriu, dar dupa ce treci de 30 cu siguranta ca preferi agentia.

Raporteaza abuz de limbaj
liviul68

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:26

De obicei prefer sa merg pe cont propriu, pentru ca nu esti conditionat de absolut nimic (vreme, cazare, etc), insa consider ca este bine sa folosesti si produsele unei agentii de turism ( in special pentru vacantele externe)

Raporteaza abuz de limbaj
ariadnna21

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:26

Da, am aceeasi parère ... E mult mai ok cu o atentie de turism.. Si financiar vorbesc.. Dar si in ceea ce priveste programul! Acum depinde de fiecare turist!

Raporteaza abuz de limbaj
july

563 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:27

Depinde unde vreau sa ma duc...

Raporteaza abuz de limbaj
inaudroiu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:27

Cred ca este mult mai avantajos si cu posibilitatea de a atinge toate obiectivele importante , de pe ruta aleasa.

Raporteaza abuz de limbaj
mihaiungureanuu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:27

CU AGENTIA DE TURISM este mult mai sigur stii ce iti poate oferi,sau nu;iar pe cont propiu numai daca cunosti ,f bine ,sau ai prieteni.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:28

Parerea mea este ca vacanta este conceputa sa fie relaxanta si nu stresanta. Asadar, optez pentru firma de turism, deoarece totul este aranjat de ei si nu mai caut hoteluri si alte cazari prin oameni straini. Multumesc!

Raporteaza abuz de limbaj
inaudroiu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:30

Agentia de turism este mult mai avantajoasa, din toate punctele de vedere si financiare si al scopului turistic.

Raporteaza abuz de limbaj
9am181677

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:30

o agentie de turism


9am137479

1 mesaj
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:32

Cu siguranta o vacanta cu o agentie de turism si va spun si de de, iti poti lua biletele din timp si la preturi foarte bune, ai conditii excelente si nu cheltuiesti la fel de mult daca ai merge in vacanta pe cont propriu.

Raporteaza abuz de limbaj
manager_4

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:33

In ultimii ani am plecat in vacanta cu o agentie de turism. Lucrez in domeniul hotelier si sunt sigura ca astfel obtin cel mai bun pret

Raporteaza abuz de limbaj
adamatache

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:33

Este de preferat cu o agentie de turism. Sansele sa ai surprize neplacute sunt mai mici decat daca iti organizezi singur.

Raporteaza abuz de limbaj
Alvis

3 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:35

Pe cont propriu prin agentia de turism. Eu aleg unde, cand, ce fel de servicii vreau, la ce hotel, ce transport, tot... dupa ce m-am hotarat, sun la o agentie si le spun ce vreau... si ei imi cauta exact ce vreau....

Raporteaza abuz de limbaj
MARYADY

5 mesaje
Membru din: 22/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:35

pe cont propriu
este mult mai frumos ,fac ce vreau,cat vreau, cand vreau

Raporteaza abuz de limbaj
crislacatusu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:36

agentie de turism. in ultimii ani am mers cu agentii de turism. mi se pare mult mai comod si mai sigur, mai ales de cand am si copii.

Raporteaza abuz de limbaj
Elena12345

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:36

Pe cont propiu este mai ieftin, dar nu toate vacantele se pot face asa.
Daca vrei sa intelegi cultura, obiceiurile si traditiile din acea tara/oras este important sa ai un ghid care sa iti explice pas cu pas. Este important sa stii ce sa vizitezi si sa ai un program prestabilit.

Daca insa vrei sa mergi o saptamana la mare in Grecia, poti foarte bine sa iti faci singur toate rezervarile. Nu este atat de greu, se pot face foarte usor on-line atat rezervarile pentru cazare cat si pentru transport.

Raporteaza abuz de limbaj
oana_grigore

1 mesaj
Membru din: 10/12/2008
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:39

prefer cu agentie de turism

Raporteaza abuz de limbaj
adrianachira2000

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Orastie

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:39

Mai ieftin este pe cont propriu dar poti avea surprize la sosire,agentia iti poate dezvalui micile secrete ale locului in care iti faci vacanta.

Raporteaza abuz de limbaj
adrianniculae801

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:39

Agentie , normal.......lasa - in orice domeniu - profesionistii sa isi faca treaba. E clar ca ceea ce iti poate oferii o agentie ( pret , servicii , promtitudine , etc ) , nu poti gasii tu cu o harta si o busola in mana. Plus ca daca ceva nu merge OK sau nu se ridica la nivelul ofertei , ai pe cine `da ` vina ...hehehe

Raporteaza abuz de limbaj
ruben_nechi

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:40

Pe cont propriu, unele agentii stiu mai putine informatii decat se pot afla la ora actuala pe internet, si este si mai ieftin.

Raporteaza abuz de limbaj
SENTA

124 mesaje
Membru din: 6/02/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:41

Prefer a utilizez oagentie de turism Excursiile facute prin agentii mi-au dat complecta satisfactie
Imi mai doresc deasemeni grupuri de mici dimensiuni si oarecum omogene ca dotare intelectuala

Raporteaza abuz de limbaj
fanel_luca

2 mesaje
Membru din: 27/02/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:41

Salut!Eu calatoresc in fiecare an in tara sau strainatate si aproape de fiecare data apelez la o agantie de voiaj(nu dau nume sa nu se spuna ca fac reclama,caci este una si aceeasi intodeauna),deoarece plec la sigur,am confirmare de rezervare dinainte de a pleca la drum,sunt informat de serviciile ce mi se oferawww.9am.ro/comunitate/forum/post_reply/22720.html# ,am spus mai sus ca aproape de fiecare data apelez la o agentie deoarce in 2008 am facut un circuit prin Europa si am cam mers la noroc cu cazarea,ca sa nu spun ca dupa un drum de 800km ,se insera,ma aflam in spania si am fost nevoit sa dorm in masina intr-o parcare la o benzinarie,la inceput mi-a cam fost frica eram singuri(eu,sotia si fata),dar mai tarziu sa umplut parcarea cu masini,de nu mai aveai loc sa arunci cu o piatra fara sa nu lovesti una.A doua zi am mai mers 260 km pana am dat de un hotel.Mai tarziu am inteles de ce celelalte masini erau echipate cu paturi,ceaceafuri si perne,ei stiau ca pe o portiune asa de mare nu se gaseste cazare.Asa ca eu prefer o agentie de voiaj sa se ocupe de toate necesare unei vacante ,inclusiv asigurare de sanatate.


dan_c

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:41

pe cont propriu. imi aleg singur destinatiile si locurile de cazare. am o mobilitate buna si sigur nu ma pot plictisi. e probata de 10 ani. si raman adeptul vacantei pe cont propriu.

Raporteaza abuz de limbaj
9am139603

1 mesaj
Membru din: 21/09/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:43

Este foarte frumos pritr-o agentie de voiaj,ati poti alege destinatia pe care ti-o doresti,te duci an exscursie si te distrezi de minune,mai ales daca ai si copii

Raporteaza abuz de limbaj
9am178884

5 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:43

In vacante intotdeauna cu agentii de turism.
In delegatii sau cazari de 1 noapte, cicuite in Europa prin booking on-line

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?
Mergi la: