back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Extraterestrii pro si contra...

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
CRJSTJANV

20 mesaje
Membru din: 21/01/2010
Postat pe: 16 August 2011, ora 19:54

De la: nastasemihail, la data 2011-08-04 01:30:30
De la: Ingrid, la data 2011-08-02 17:19:14Unde-i Cristianvm?

A plecat

S`a intors!
Buna seara tuturor!
Mihaile,nu`i mai pune pe jar

Raporteaza abuz de limbaj
CRJSTJANV

20 mesaje
Membru din: 21/01/2010
Postat pe: 16 August 2011, ora 19:56

De la: gabigabi, la data 2011-04-18 08:49:12
De la: nastasemihail, la data 2011-04-16 02:03:18
De la: ANDROID400, la data 2011-04-14 17:11:52
De la: mvvinternational_clicknet_ro, la data 2009-09-25 18:48:15 trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...

nu mai traiesc de mult oamenii sub pamint


"Prin 2038, oameni sau fiinte din adincuri, vor provoca necazuri oamenilor".

Nu stiu ce este asta, eu am spus. Se va vedea ce va fi. Poate oameni ce lucreaza in mine, vor inceta definitiv astfel de activitati pe tot globul. E posibil.


da' de unde-ti veni de spusesi ? ai citit? ai visat ? sau ti-a venit un gind ?
sa aibe legatura cu Shambala ? n-ar fi exclus ....eu am visat ceva despre asta acu' 20 ani !

Maestrii ai Shamballei
Apropos,

Raporteaza abuz de limbaj
CRJSTJANV

20 mesaje
Membru din: 21/01/2010
Postat pe: 16 August 2011, ora 20:05

De la: Ingrid, la data 2011-08-02 17:19:14Unde-i Cristianvm?


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2011, ora 16:01

De la: CRJSTJANV, la data 2011-08-16 19:54:17
De la: nastasemihail, la data 2011-08-04 01:30:30
De la: Ingrid, la data 2011-08-02 17:19:14Unde-i Cristianvm?

A plecat

S`a intors!
Buna seara tuturor!
Mihaile,nu`i mai pune pe jar

Salut.
Nu stiam ca esti tu. Si ai fost tot timpul.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2011, ora 16:04

De la: CRJSTJANV, la data 2011-08-16 19:56:18
De la: gabigabi, la data 2011-04-18 08:49:12
De la: nastasemihail, la data 2011-04-16 02:03:18
De la: ANDROID400, la data 2011-04-14 17:11:52
De la: mvvinternational_clicknet_ro, la data 2009-09-25 18:48:15 trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...

nu mai traiesc de mult oamenii sub pamint


"Prin 2038, oameni sau fiinte din adincuri, vor provoca necazuri oamenilor".

Nu stiu ce este asta, eu am spus. Se va vedea ce va fi. Poate oameni ce lucreaza in mine, vor inceta definitiv astfel de activitati pe tot globul. E posibil.


da' de unde-ti veni de spusesi ? ai citit? ai visat ? sau ti-a venit un gind ?
sa aibe legatura cu Shambala ? n-ar fi exclus ....eu am visat ceva despre asta acu' 20 ani !

Maestrii ai Shamballei
Apropos,


bine ai revenit !

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2011, ora 18:49

I-am spus unei persoane in virsta, de acea Shamballa. Si citeva caracteristici. Raspunsul a venit pe loc...."un fel de sclavi. Lumea noastra e mai buna".
Drept sa spun m-a luat prin surprindere, ca nu stiam nimic de realitatea acelei lumi.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 August 2011, ora 08:06

De la: CRJSTJANV, la data 2011-08-16 20:05:26
De la: Ingrid, la data 2011-08-02 17:19:14Unde-i Cristianvm?




Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
9am248703

6 mesaje
Membru din: 22/08/2011
Oras: Ploiesti

Postat pe: 22 August 2011, ora 09:37

De la: mvvinternational_clicknet_ro, la data 2009-09-25 18:48:15 trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...

Sunt destui prosti ,nu mai au loc extraterestrii

Raporteaza abuz de limbaj
roberta anastase - parasuta basescu - http://basarica.wordpress...
9am248363

4 mesaje
Membru din: 23/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 18:05

Eu cred ca exista ... O fi vreo farama de adevar si in toata povestea asta

Raporteaza abuz de limbaj
www.comfy.ro
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 18:31

De la: 9am248363, la data 2011-08-23 18:05:46Eu cred ca exista ... O fi vreo farama de adevar si in toata povestea asta


Sigur ca exista. Nimeni nu poate demonstra ca nu.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 24 August 2011, ora 15:58

De la: nastasemihail, la data 2011-08-17 18:49:03I-am spus unei persoane in virsta, de acea Shamballa. Si citeva caracteristici. Raspunsul a venit pe loc...."un fel de sclavi. Lumea noastra e mai buna".
Drept sa spun m-a luat prin surprindere, ca nu stiam nimic de realitatea acelei lumi.

Noapte,lasa netul si dormi si tu ,sa vina in vis civilizatia de dincolo!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 August 2011, ora 10:48

De la: Tramp, la data 2011-08-24 15:58:08
De la: nastasemihail, la data 2011-08-17 18:49:03I-am spus unei persoane in virsta, de acea Shamballa. Si citeva caracteristici. Raspunsul a venit pe loc...."un fel de sclavi. Lumea noastra e mai buna".
Drept sa spun m-a luat prin surprindere, ca nu stiam nimic de realitatea acelei lumi.

Noapte,lasa netul si dormi si tu ,sa vina in vis civilizatia de dincolo!

Eu il las, dar ma apuca tv-ul, mincatul noaptea. Cineva trebuie sa imi de un par in cap sa dorm.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cristianvitu

732 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 26 August 2011, ora 09:26

..am vz't i io nete oameni la TV care 'ceau c n-a mai vz't aa ploaie/vnt/zpad/...ambal/ ...etc. de cn' m-sa i-a fcut...! Aiurea! Nu pune baz! Se d mari p sticl! A fost neic...a fost! Culmea, nc mai ie! ..sclavi...pff!..a lu' cine?! M..iluminosule , care eti de spui dintr-astea...! De unde tie creieru' tu? Ha? Dezinformatorule! Sunt stul ! Mint i io..da' cnd vz unu' de mi-o ia...nainte...nu-i dau vnt! Ba-li-ver-ne! Adevrul st mereu ascuns...aa cum i ade bine! C de l-ar vedeai toi...ce haz ar mai avea?! -apropo d topic..ie nene....ie dstui! ..numa' c st pitii s ne-o dea la dop...cnd vrea iei!..iar noi s , s , iar ei s ne... ...
hai, v pup!

Raporteaza abuz de limbaj
de omnia dubitandum
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 August 2011, ora 21:01

De la: cristianvitu, la data 2011-08-26 09:26:59..am vz't i io nete oameni la TV care 'ceau c n-a mai vz't aa ploaie/vnt/zpad/...ambal/ ...etc. de cn' m-sa i-a fcut...! Aiurea! Nu pune baz! Se d mari p sticl! A fost neic...a fost! Culmea, nc mai ie! ..sclavi...pff!..a lu' cine?! M..iluminosule , care eti de spui dintr-astea...! De unde tie creieru' tu? Ha? Dezinformatorule! Sunt stul ! Mint i io..da' cnd vz unu' de mi-o ia...nainte...nu-i dau vnt! Ba-li-ver-ne! Adevrul st mereu ascuns...aa cum i ade bine! C de l-ar vedeai toi...ce haz ar mai avea?! -apropo d topic..ie nene....ie dstui! ..numa' c st pitii s ne-o dea la dop...cnd vrea iei!..iar noi s , s , iar ei s ne... ...
hai, v pup!

Cu ce am dezinformat eu?
Am spus parerea unei persoane mai in virsta, nu a mea. Despre acea shambala, in care eu nu cred.
In privinta sclavagismului, sau nu, mai fa si tu o pauza de....ce vrei tu. si vezi cauza sclaviei moderne. Copacel. Ca vad ca tu te iei de mine. Nu ti-am zis nici du-te mai incolo.
Daca nu-ti place ce spun pe aici, sau ai chef de polemici aiurea, nu citi. Asta ca sa nu te fac si eu....cum ma faci tu pe aici.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cristianvitu

732 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 29 August 2011, ora 11:19

De la: nastasemihail, la data 2011-08-28 21:01:10
De la: cristianvitu, la data 2011-08-26 09:26:59..am vz't i io nete oameni la TV care 'ceau c n-a mai vz't aa ploaie/vnt/zpad/...ambal/ ...etc. de cn' m-sa i-a fcut...! Aiurea! Nu pune baz! Se d mari p sticl! A fost neic...a fost! Culmea, nc mai ie! ..sclavi...pff!..a lu' cine?! M..iluminosule , care eti de spui dintr-astea...! De unde tie creieru' tu? Ha? Dezinformatorule! Sunt stul ! Mint i io..da' cnd vz unu' de mi-o ia...nainte...nu-i dau vnt! Ba-li-ver-ne! Adevrul st mereu ascuns...aa cum i ade bine! C de l-ar vedeai toi...ce haz ar mai avea?! -apropo d topic..ie nene....ie dstui! ..numa' c st pitii s ne-o dea la dop...cnd vrea iei!..iar noi s , s , iar ei s ne... ...
hai, v pup!

Cu ce am dezinformat eu?
Am spus parerea unei persoane mai in virsta, nu a mea. Despre acea shambala, in care eu nu cred.
In privinta sclavagismului, sau nu, mai fa si tu o pauza de....ce vrei tu. si vezi cauza sclaviei moderne. Copacel. Ca vad ca tu te iei de mine. Nu ti-am zis nici du-te mai incolo.
Daca nu-ti place ce spun pe aici, sau ai chef de polemici aiurea, nu citi. Asta ca sa nu te fac si eu....cum ma faci tu pe aici.

s mor eu dac vre unul din cuvintele alea i sunt adresate , nene!
cu" iluminos" l-am tratat pe cunotina matale...nu am de ce s jignesc! pe nimeni, mai ales pe matale!
SCUZ-M PENTRU SUPRARE!

Raporteaza abuz de limbaj
de omnia dubitandum
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 August 2011, ora 00:22

De la: cristianvitu, la data 2011-08-29 11:19:58
De la: nastasemihail, la data 2011-08-28 21:01:10
De la: cristianvitu, la data 2011-08-26 09:26:59..am vz't i io nete oameni la TV care 'ceau c n-a mai vz't aa ploaie/vnt/zpad/...ambal/ ...etc. de cn' m-sa i-a fcut...! Aiurea! Nu pune baz! Se d mari p sticl! A fost neic...a fost! Culmea, nc mai ie! ..sclavi...pff!..a lu' cine?! M..iluminosule , care eti de spui dintr-astea...! De unde tie creieru' tu? Ha? Dezinformatorule! Sunt stul ! Mint i io..da' cnd vz unu' de mi-o ia...nainte...nu-i dau vnt! Ba-li-ver-ne! Adevrul st mereu ascuns...aa cum i ade bine! C de l-ar vedeai toi...ce haz ar mai avea?! -apropo d topic..ie nene....ie dstui! ..numa' c st pitii s ne-o dea la dop...cnd vrea iei!..iar noi s , s , iar ei s ne... ...
hai, v pup!

Cu ce am dezinformat eu?
Am spus parerea unei persoane mai in virsta, nu a mea. Despre acea shambala, in care eu nu cred.
In privinta sclavagismului, sau nu, mai fa si tu o pauza de....ce vrei tu. si vezi cauza sclaviei moderne. Copacel. Ca vad ca tu te iei de mine. Nu ti-am zis nici du-te mai incolo.
Daca nu-ti place ce spun pe aici, sau ai chef de polemici aiurea, nu citi. Asta ca sa nu te fac si eu....cum ma faci tu pe aici.

s mor eu dac vre unul din cuvintele alea i sunt adresate , nene!
cu" iluminos" l-am tratat pe cunotina matale...nu am de ce s jignesc! pe nimeni, mai ales pe matale!
SCUZ-M PENTRU SUPRARE!

Nu sint suparat.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Octombrie 2011, ora 20:03

Imaginati-va ca nu am citit ce s-a scris pana acum pentru ca ceea ce scriu eu nu e influientat de nimeni: Nu pot ajunge pe pamant extraterestri! S-au adus pana acum tot felul de argumente pro in lumea stiintei dar mai ales in lumea politica. La fel ca si la noi si in lume, cand apar probleme stringente aproape nerezolvabile, apare cate un subiect care prinde la populatie si pana ne dezmeticim acea problema s-a rezolvat de la sine si noi nici nu ne mai miram ca a si existat. Eu voi crede ca am fost vizitati numai daca cineva poate sa calculeze viteza unui vehicol care sa-i aduca de la cea mai apropiata stea despre care se crede ca ar exista viata. Daca avem viteza si distanta e usor sa aflam durata drumului ca apoi sa cautam cu ce s-au mentinut vii acesti extraterestri! Si daca totusi am fost vizitati dar ei nu seamana absolut deloc cu constitutia noastra fizica, metabolica? Nu s-ar putea trage concluzia ca inca nu stim ce cautam? De ce in stirile despre presupusa vizita ii aratam ca si cum am fi la fel doar ca au un deget mai putin, capul mai tuguiat si numai cu un ochi? (imaginatia imi apartine!). Noi ca si in religie unde Dumnezeu a fost inchipuit ca om (un om imens ca Hristos l-a gasit imediat ce s-a inaltat la cer /alta aberatie ca viu nu avea cum sa orbecaie prin constelatii), asa ni-i inchipuim si pe extraterestri.


Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 20 Octombrie 2011, ora 10:01

De la: _gal_ina, la data 2011-10-19 20:03:29Imaginati-va ca nu am citit ce s-a scris pana acum pentru ca ceea ce scriu eu nu e influientat de nimeni: Nu pot ajunge pe pamant extraterestri! S-au adus pana acum tot felul de argumente pro in lumea stiintei dar mai ales in lumea politica. La fel ca si la noi si in lume, cand apar probleme stringente aproape nerezolvabile, apare cate un subiect care prinde la populatie si pana ne dezmeticim acea problema s-a rezolvat de la sine si noi nici nu ne mai miram ca a si existat. Eu voi crede ca am fost vizitati numai daca cineva poate sa calculeze viteza unui vehicol care sa-i aduca de la cea mai apropiata stea despre care se crede ca ar exista viata. Daca avem viteza si distanta e usor sa aflam durata drumului ca apoi sa cautam cu ce s-au mentinut vii acesti extraterestri! Si daca totusi am fost vizitati dar ei nu seamana absolut deloc cu constitutia noastra fizica, metabolica? Nu s-ar putea trage concluzia ca inca nu stim ce cautam? De ce in stirile despre presupusa vizita ii aratam ca si cum am fi la fel doar ca au un deget mai putin, capul mai tuguiat si numai cu un ochi? (imaginatia imi apartine!). Noi ca si in religie unde Dumnezeu a fost inchipuit ca om (un om imens ca Hristos l-a gasit imediat ce s-a inaltat la cer /alta aberatie ca viu nu avea cum sa orbecaie prin constelatii), asa ni-i inchipuim si pe extraterestri.


cum zice POETUL, Galina ? " traind in CERCUL vostru STRIMT,
norocul va petrece... " ! de ce Galina,nu iti lasi mintea, imaginatia, sa iasa din acest cerc strimpt al propriilor noastre neputinte ? tocmai tu ,care apartii de cel mai inovator si imagistic semn zodiacal ? omenirea a decretat de'a lungul timpului ca un corp mai greu ca aerul ,NU poate zbura si, zboara ! fizica clasica a fost depasita de fizica cuantica si cu cit mai multe intrebari, cu atit oamenii de stiinta, dar si filozofii, acced la lucruri altadata , interzise !
cit despre Inaltarea lui Isus, cita vreme gindim si masuram cu putinele noastre resurse de Cunoastere, desigur ca vom spune ca-i Imposibil ! si daca nu e ? daca " teleportarea", exista si poate deveni practicabila intr-un viitor ? daca fiinta sa s-a SUBLIMAT si corpul sau material s-a disipat in materie, aratindu-se apoi apostolilor, intr-o Schimbare Totala la Fata bazata pe energie ?


Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Octombrie 2011, ora 13:13

De la: 9am249382, la data 2011-10-20 10:01:51
De la: _gal_ina, la data 2011-10-19 20:03:29Imaginati-va ca nu am citit ce s-a scris pana acum pentru ca ceea ce scriu eu nu e influientat de nimeni: Nu pot ajunge pe pamant extraterestri! S-au adus pana acum tot felul de argumente pro in lumea stiintei dar mai ales in lumea politica. La fel ca si la noi si in lume, cand apar probleme stringente aproape nerezolvabile, apare cate un subiect care prinde la populatie si pana ne dezmeticim acea problema s-a rezolvat de la sine si noi nici nu ne mai miram ca a si existat. Eu voi crede ca am fost vizitati numai daca cineva poate sa calculeze viteza unui vehicol care sa-i aduca de la cea mai apropiata stea despre care se crede ca ar exista viata. Daca avem viteza si distanta e usor sa aflam durata drumului ca apoi sa cautam cu ce s-au mentinut vii acesti extraterestri! Si daca totusi am fost vizitati dar ei nu seamana absolut deloc cu constitutia noastra fizica, metabolica? Nu s-ar putea trage concluzia ca inca nu stim ce cautam? De ce in stirile despre presupusa vizita ii aratam ca si cum am fi la fel doar ca au un deget mai putin, capul mai tuguiat si numai cu un ochi? (imaginatia imi apartine!). Noi ca si in religie unde Dumnezeu a fost inchipuit ca om (un om imens ca Hristos l-a gasit imediat ce s-a inaltat la cer /alta aberatie ca viu nu avea cum sa orbecaie prin constelatii), asa ni-i inchipuim si pe extraterestri.


cum zice POETUL, Galina ? " traind in CERCUL vostru STRIMT,
norocul va petrece... " ! de ce Galina,nu iti lasi mintea, imaginatia, sa iasa din acest cerc strimpt al propriilor noastre neputinte ? tocmai tu ,care apartii de cel mai inovator si imagistic semn zodiacal ? omenirea a decretat de'a lungul timpului ca un corp mai greu ca aerul ,NU poate zbura si, zboara ! fizica clasica a fost depasita de fizica cuantica si cu cit mai multe intrebari, cu atit oamenii de stiinta, dar si filozofii, acced la lucruri altadata , interzise !
cit despre Inaltarea lui Isus, cita vreme gindim si masuram cu putinele noastre resurse de Cunoastere, desigur ca vom spune ca-i Imposibil ! si daca nu e ? daca " teleportarea", exista si poate deveni practicabila intr-un viitor ? daca fiinta sa s-a SUBLIMAT si corpul sau material s-a disipat in materie, aratindu-se apoi apostolilor, intr-o Schimbare Totala la Fata bazata pe energie ?

Esti dulce ca intotdeauna si ma predispui la "visare"! Pentru asta te
Acum sa trec la "a te contrazice" nitel. Eu scriu de obicei lucruri care in timpul nostru nu pot fi justificate. Ca ne vom teleporta intr-un viitor mai indepartat unde vom dori sau vor dori altii, e excelent. Dar visarea de care vorbeste Eminescu, e clar: e visare! Aceasta visare o putem transpune in poezie, in romane stiintifico-fantastice dar tot numai cat mintea ne permite. Pe timpul lui Hristos era usor de imaginat, mai ales ca lucrurile au fost povestite mult mai tarziu decat s-au intamp-lat. El s-a aratat schimbat la fata inainte de a se "lansa" in inaltare!!! E ca si cum as scrie ca tata, mecanic de locomotiva fiind cobora intotdeauna pe aceeasi parte dar nu pot scrie ca pe partea stanga sau dreapta desi mi-a spus acum cincizeci de ani. Eu am voie acum sa spun ca mai si gresea sau ca nu putea cobori decat pe o parte? Relativitatea fizicii impletita cu puterea relativa a mintii la in a-si imagina, nu inseamna ca putemn si dovedi. Azi cand cunoastem intr-o oarecare masura Universul putem sa gandim si la ceva mai concret razbatut din abstractul din alte timpuri.
Eu am pus o intrebare care sa ma convinga de o ipoteza! Ipoteza in sine nu rezolva nimic fara o demonstratie corecta. Oricum, fie si folosind numai imaginarul, ma bucur ca mai conversam din cand in cand.


Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 20 Octombrie 2011, ora 18:26

De la: _gal_ina, la data 2011-10-20 13:13:44
De la: 9am249382, la data 2011-10-20 10:01:51
De la: _gal_ina, la data 2011-10-19 20:03:29Imaginati-va ca nu am citit ce s-a scris pana acum pentru ca ceea ce scriu eu nu e influientat de nimeni: Nu pot ajunge pe pamant extraterestri! S-au adus pana acum tot felul de argumente pro in lumea stiintei dar mai ales in lumea politica. La fel ca si la noi si in lume, cand apar probleme stringente aproape nerezolvabile, apare cate un subiect care prinde la populatie si pana ne dezmeticim acea problema s-a rezolvat de la sine si noi nici nu ne mai miram ca a si existat. Eu voi crede ca am fost vizitati numai daca cineva poate sa calculeze viteza unui vehicol care sa-i aduca de la cea mai apropiata stea despre care se crede ca ar exista viata. Daca avem viteza si distanta e usor sa aflam durata drumului ca apoi sa cautam cu ce s-au mentinut vii acesti extraterestri! Si daca totusi am fost vizitati dar ei nu seamana absolut deloc cu constitutia noastra fizica, metabolica? Nu s-ar putea trage concluzia ca inca nu stim ce cautam? De ce in stirile despre presupusa vizita ii aratam ca si cum am fi la fel doar ca au un deget mai putin, capul mai tuguiat si numai cu un ochi? (imaginatia imi apartine!). Noi ca si in religie unde Dumnezeu a fost inchipuit ca om (un om imens ca Hristos l-a gasit imediat ce s-a inaltat la cer /alta aberatie ca viu nu avea cum sa orbecaie prin constelatii), asa ni-i inchipuim si pe extraterestri.


cum zice POETUL, Galina ? " traind in CERCUL vostru STRIMT,
norocul va petrece... " ! de ce Galina,nu iti lasi mintea, imaginatia, sa iasa din acest cerc strimpt al propriilor noastre neputinte ? tocmai tu ,care apartii de cel mai inovator si imagistic semn zodiacal ? omenirea a decretat de'a lungul timpului ca un corp mai greu ca aerul ,NU poate zbura si, zboara ! fizica clasica a fost depasita de fizica cuantica si cu cit mai multe intrebari, cu atit oamenii de stiinta, dar si filozofii, acced la lucruri altadata , interzise !
cit despre Inaltarea lui Isus, cita vreme gindim si masuram cu putinele noastre resurse de Cunoastere, desigur ca vom spune ca-i Imposibil ! si daca nu e ? daca " teleportarea", exista si poate deveni practicabila intr-un viitor ? daca fiinta sa s-a SUBLIMAT si corpul sau material s-a disipat in materie, aratindu-se apoi apostolilor, intr-o Schimbare Totala la Fata bazata pe energie ?

Esti dulce ca intotdeauna si ma predispui la "visare"! Pentru asta te
Acum sa trec la "a te contrazice" nitel. Eu scriu de obicei lucruri care in timpul nostru nu pot fi justificate. Ca ne vom teleporta intr-un viitor mai indepartat unde vom dori sau vor dori altii, e excelent. Dar visarea de care vorbeste Eminescu, e clar: e visare! Aceasta visare o putem transpune in poezie, in romane stiintifico-fantastice dar tot numai cat mintea ne permite. Pe timpul lui Hristos era usor de imaginat, mai ales ca lucrurile au fost povestite mult mai tarziu decat s-au intamp-lat. El s-a aratat schimbat la fata inainte de a se "lansa" in inaltare!!! E ca si cum as scrie ca tata, mecanic de locomotiva fiind cobora intotdeauna pe aceeasi parte dar nu pot scrie ca pe partea stanga sau dreapta desi mi-a spus acum cincizeci de ani. Eu am voie acum sa spun ca mai si gresea sau ca nu putea cobori decat pe o parte? Relativitatea fizicii impletita cu puterea relativa a mintii la in a-si imagina, nu inseamna ca putemn si dovedi. Azi cand cunoastem intr-o oarecare masura Universul putem sa gandim si la ceva mai concret razbatut din abstractul din alte timpuri.
Eu am pus o intrebare care sa ma convinga de o ipoteza! Ipoteza in sine nu rezolva nimic fara o demonstratie corecta. Oricum, fie si folosind numai imaginarul, ma bucur ca mai conversam din cand in cand.

eu mi-aduc aminte de scena in care Maria Magdalena vine la apostoli, surexcitata si le spune ca el a inviat....asta dupa ce disparuse din mormint si le povesteste ca a intilnit un om care o intreaba de ce plinge ptr. cineva ce nu e mort si, adauga ea ca, EL ERA, chiar daca deduci din discutia ei ca el isi schimbase infatisarea ! si, intr-adevar, il aduce la apostoli si cu greu accepta si ei ideea ca cel de linga ei este Isus, intrucit el nu era altfel ,deja ! "haina "lui materiala se schimbase prin sublimare , eu despre asta am spus !
cit despre cealalta idee, cert este ca tot ceea ce parea ieri a fi imposibil, azi e functional si nu stiu ce se va dovedi miine posibil din ceea ce am crezut azi ca nu se poate !


Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2011, ora 12:26

De la Gabi:
eu mi-aduc aminte de scena in care Maria Magdalena vine la apostoli, surexcitata si le spune ca el a inviat....asta dupa ce disparuse din mormint si le povesteste ca a intilnit un om care o intreaba de ce plinge ptr. cineva ce nu e mort si, adauga ea ca, EL ERA, chiar daca deduci din discutia ei ca el isi schimbase infatisarea ! si, intr-adevar, il aduce la apostoli si cu greu accepta si ei ideea ca cel de linga ei este Isus, intrucit el nu era altfel ,deja ! "haina "lui materiala se schimbase prin sublimare , eu despre asta am spus !
cit despre cealalta idee, cert este ca tot ceea ce parea ieri a fi imposibil, azi e functional si nu stiu ce se va dovedi miine posibil din ceea ce am crezut azi ca nu se poate !

Iar eu citez: "La sfarsitul zilei Sabatului... ...Maria Magdalena si cealalta Marie au venit sa vada mormantul. SI IACA-TA s-a facut un mare cutremur de pamant caci un inger s-a pogorit din cer, a pravalit piatra de la usa mormantului si a sezut pe ea. Infatisarea lui era ca fulgerul............ Ingerul a zis: nu va temeti caci stiu ca voi il cautati pe Isus... A INVIAT DUPA CUM ZISESE! "(deci se respecta scenariul! Si Iuda a fost ales tot conform scenariului si azi inca il mai blamam fara sa analizam ca soarta "ii fusese pecetluita"!) Trebuie totusi sa ne amintim ca:"unul din ostasi i-a strapuns coasta cu o sulitta si INDATA a iesit din ea sange si apa." Asta nu inseamna ca inca nu era mort? Apoi, un oarecare Iosif i-a cerut trupul de la Pilat care i-a dat voie si acesta l-a luat. A venit apoi un altul, Nicodim, si a adus o amestecatura de aproape 100 litri de smirna si aloe. Au luat trupul si l-au infasurat in fasii de panza de in cu miresme... (Eu inca inclin sa cred ca daca au existat aceste personaje care l-au ajutat pentru ingropaciune, au facut un sacrilegiu ca nu au asteptat trei zile sa vada daca in adevar e mort. Omul si-a revenit insa si a plecat, doar stim ce efecte benefice are aloia. Gata!
Iar despre ideea ca tot ce a fost candva gandit s-a realizat in timp, sigur ca se poate ca intr-un viitor sa ne teleportam, sa ne inaltam fara alte instrumente ajutatoare, dar vorbim de viitor si nu de trecut. Eu recunosc inteligenta celor care au trait acum mii de ani si au calculat cand pamantul ar putea fi distrus, dar nu gasesc dovezi certe ca am fost vizitati din moment ce nu mi se raspunde la intrebarile pe care le-am pus.

Raporteaza abuz de limbaj
Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Octombrie 2011, ora 02:36

Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Octombrie 2011, ora 22:48

De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.

S-ar putea sa ai dreptate! Gata, nu mai incui usa! Tot invocand extraterestri, la nivelul lor de intelepciune, sper sa-mi citeasca gandul: vreau sa fiu si eu vizitata de unul! Va dati seama, sa mor si sa nu intalnesc pe niciunul!? Am glumit 'nastasemihail' dar chiar as vrea ceva cert adica ceva scris in acest ev si nu ce a aparut acum mii de ani! Ca si sunt tot imaginea data de puterea noastra de plasmuire. Daca ar fi altfel, pe cat ii reneg, ar veni si la mine sa ma traga de urechi.

Raporteaza abuz de limbaj
Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 24 Octombrie 2011, ora 10:41

De la: _gal_ina, la data 2011-10-23 22:48:22
De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.

S-ar putea sa ai dreptate! Gata, nu mai incui usa! Tot invocand extraterestri, la nivelul lor de intelepciune, sper sa-mi citeasca gandul: vreau sa fiu si eu vizitata de unul! Va dati seama, sa mor si sa nu intalnesc pe niciunul!? Am glumit 'nastasemihail' dar chiar as vrea ceva cert adica ceva scris in acest ev si nu ce a aparut acum mii de ani! Ca si sunt tot imaginea data de puterea noastra de plasmuire. Daca ar fi altfel, pe cat ii reneg, ar veni si la mine sa ma traga de urechi.


nu te trage nimeni de urechi, Galina ....doar primesti impulsuri : spre bine sau spre rau si tu, actionezi in consecinta ,devenind cee ce se spune ca suntem : MADULARELE prin care se actioneaza intr-un sens sau altul !...si putem fi categorisiti ca "piinea lui Dumnezeu " sau " omul dracului " !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Octombrie 2011, ora 17:39

De la: 9am249382, la data 2011-10-24 10:41:48
De la: _gal_ina, la data 2011-10-23 22:48:22
De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.

S-ar putea sa ai dreptate! Gata, nu mai incui usa! Tot invocand extraterestri, la nivelul lor de intelepciune, sper sa-mi citeasca gandul: vreau sa fiu si eu vizitata de unul! Va dati seama, sa mor si sa nu intalnesc pe niciunul!? Am glumit 'nastasemihail' dar chiar as vrea ceva cert adica ceva scris in acest ev si nu ce a aparut acum mii de ani! Ca si sunt tot imaginea data de puterea noastra de plasmuire. Daca ar fi altfel, pe cat ii reneg, ar veni si la mine sa ma traga de urechi.


nu te trage nimeni de urechi, Galina ....doar primesti impulsuri : spre bine sau spre rau si tu, actionezi in consecinta ,devenind cee ce se spune ca suntem : MADULARELE prin care se actioneaza intr-un sens sau altul !...si putem fi categorisiti ca "piinea lui Dumnezeu " sau " omul dracului " !


Iubi' Gabita, asa e! Numai ca eu primesc impulsuri doar de bine in viata reala care nu seamana deloc cu ceea ce scriu pe forum si sunt de la Dumnezeul meu! Eu voiam ceva de la extraterestri. Nu cred ca tu mi-ai zis ca impulsurile vin de la ei, nu? Pentru ca topicul e "Extraterestri pro si contra" eu sunt contra. Si imi sustin ideea ca imaginatia noastra e atat de vasta si de puternica incat putem patrunde cu ea universul, magma si sa inventam si ce nu a catadixit Dumnezeu sa construiasca pentru ca nu le-a gasit rostul. Pe cand noi... inventam, le dam sens si la urma ii ucidem prin arme comandate de un simplu gand negativ.

Raporteaza abuz de limbaj
Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
9am249516

45 mesaje
Membru din: 24/10/2011
Postat pe: 24 Octombrie 2011, ora 20:20

De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.


Eu am alta teorie Mihai si o sa fiu direct si dur. Eu cred ca extraterestrii nu exista, iar "dracusorii" si "ingerii" nu sunt doar fiinte din mituri ,ci cum spui si tu,fiinte din "alte dimensiuni" ."Alte dimensiuni" iti dai seama ,sunt sintagmele utilizate pentru noi cei care nu intelegem decat trei dimensiuni, dar fabulam de zor cu altele .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Octombrie 2011, ora 08:40

De la: 9am249516, la data 2011-10-24 20:20:21
De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.


Eu am alta teorie Mihai si o sa fiu direct si dur. Eu cred ca extraterestrii nu exista, iar "dracusorii" si "ingerii" nu sunt doar fiinte din mituri ,ci cum spui si tu,fiinte din "alte dimensiuni" ."Alte dimensiuni" iti dai seama ,sunt sintagmele utilizate pentru noi cei care nu intelegem decat trei dimensiuni, dar fabulam de zor cu altele .

Am intervenit in dialogul cu 'nastasemihail' pentru ca ati scris despre alte dimensiuni. Daca stiti ceva despre "alte dimensiuni" puteti sa le expuneti? Eu oricat caut nu gasesc inca o dimensiune. Si daca tot am "intrat", nu neg existenta altor fiinte extraterestre ci doar faptul ca inca nu ne-au vizitat. Sper ca nu v-am deranjat prea tare!

Raporteaza abuz de limbaj
Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
Fantoma_din_Zanzibar

26 mesaje
Membru din: 25/10/2011
Postat pe: 25 Octombrie 2011, ora 09:16

De la: _gal_ina, la data 2011-10-25 08:40:34
De la: 9am249516, la data 2011-10-24 20:20:21
De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.


Eu am alta teorie Mihai si o sa fiu direct si dur. Eu cred ca extraterestrii nu exista, iar "dracusorii" si "ingerii" nu sunt doar fiinte din mituri ,ci cum spui si tu,fiinte din "alte dimensiuni" ."Alte dimensiuni" iti dai seama ,sunt sintagmele utilizate pentru noi cei care nu intelegem decat trei dimensiuni, dar fabulam de zor cu altele .

Am intervenit in dialogul cu 'nastasemihail' pentru ca ati scris despre alte dimensiuni. Daca stiti ceva despre "alte dimensiuni" puteti sa le expuneti? Eu oricat caut nu gasesc inca o dimensiune. Si daca tot am "intrat", nu neg existenta altor fiinte extraterestre ci doar faptul ca inca nu ne-au vizitat. Sper ca nu v-am deranjat prea tare!


Nu m-ati deranjat prea tare ,nu m-ati deranjat de fapt chiar absolut deloc .Ca sa lamurim definitiv problema cu deranjatul,nu ma deranjeaza niciodata cand altcineva are un alt punct de vedere decat al meu, cat timp nu ajunge la atacuri la persoana.Cum pe dumnevoastra nu v-am vazut atacand pe cineva ,nu ma mai intrebati pe viitor daca ma deranjeaza sau nu ce spuneti...Nu ma deranjeaza, daca nu ma injurati

Cu dimensiunile ,eu unul nu stiu decat 3 dar m-am uitat si eu la SFuri si am citit si filosofie ieftina care facea din timp o alta dimensiune,care curba spatiul si il facea multi-vectorial ,etc etc.

PENTRU MINE INSA RAMAN TREI DIMENSIUNI SI DACA IMI URMARITI NASUL (ca este urat sa arat cu degetul ) va si arat :una colo,una colo si alta colo ... ,toate perpendiculare una pe alta.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Octombrie 2011, ora 14:59

De la: Fantoma_din_Zanzibar, la data 2011-10-25 09:16:15
De la: _gal_ina, la data 2011-10-25 08:40:34
De la: 9am249516, la data 2011-10-24 20:20:21
De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.


Eu am alta teorie Mihai si o sa fiu direct si dur. Eu cred ca extraterestrii nu exista, iar "dracusorii" si "ingerii" nu sunt doar fiinte din mituri ,ci cum spui si tu,fiinte din "alte dimensiuni" ."Alte dimensiuni" iti dai seama ,sunt sintagmele utilizate pentru noi cei care nu intelegem decat trei dimensiuni, dar fabulam de zor cu altele .

Am intervenit in dialogul cu 'nastasemihail' pentru ca ati scris despre alte dimensiuni. Daca stiti ceva despre "alte dimensiuni" puteti sa le expuneti? Eu oricat caut nu gasesc inca o dimensiune. Si daca tot am "intrat", nu neg existenta altor fiinte extraterestre ci doar faptul ca inca nu ne-au vizitat. Sper ca nu v-am deranjat prea tare!


Nu m-ati deranjat prea tare ,nu m-ati deranjat de fapt chiar absolut deloc .Ca sa lamurim definitiv problema cu deranjatul,nu ma deranjeaza niciodata cand altcineva are un alt punct de vedere decat al meu, cat timp nu ajunge la atacuri la persoana.Cum pe dumnevoastra nu v-am vazut atacand pe cineva ,nu ma mai intrebati pe viitor daca ma deranjeaza sau nu ce spuneti...Nu ma deranjeaza, daca nu ma injurati

Cu dimensiunile ,eu unul nu stiu decat 3 dar m-am uitat si eu la SFuri si am citit si filosofie ieftina care facea din timp o alta dimensiune,care curba spatiul si il facea multi-vectorial ,etc etc.

PENTRU MINE INSA RAMAN TREI DIMENSIUNI SI DACA IMI URMARITI NASUL (ca este urat sa arat cu degetul ) va si arat :una colo,una colo si alta colo ... ,toate perpendiculare una pe alta.

Si ca sa termin chestia cu deranjatul: mi-am cerut scuze pentru ca era un dialog intre doi useri si eu nu am avut rabdare sa continue ci m-am bagat (la noi se spune ca musca in lapte) intempestiv. Cat privesc cele discutate, eu am sustinut ca numai mintea poate construi orice, poate calatori la nesfarsit in toate directiile (in adancul pamantului; in cosmos; in oceane cu gropi "mariane" etc) si in plus poate sa aduca vietati din alte galaxii. Ce e real, e faptul ca nu se poate pune in practica: sa construim o nava; sa descoperim modul de a ne hrani pe durate incomensurabile in timp si mai ales sa stim unde sa ne indreptam pentru a descoperi "viata"! pentru explicarea celor trei dimensiuni!

Raporteaza abuz de limbaj
Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 25 Octombrie 2011, ora 17:29

De la: _gal_ina, la data 2011-10-24 17:39:06
De la: 9am249382, la data 2011-10-24 10:41:48
De la: _gal_ina, la data 2011-10-23 22:48:22
De la: nastasemihail, la data 2011-10-23 02:36:12Dracusorii si ingerii sii alte fiinte din mituri, sint extraterestrii.
Unii spun ca nu prea. Sint fiinte din alte dimensiuni.
Extraterestrii ar fi ca si noi, din materie.

S-ar putea sa ai dreptate! Gata, nu mai incui usa! Tot invocand extraterestri, la nivelul lor de intelepciune, sper sa-mi citeasca gandul: vreau sa fiu si eu vizitata de unul! Va dati seama, sa mor si sa nu intalnesc pe niciunul!? Am glumit 'nastasemihail' dar chiar as vrea ceva cert adica ceva scris in acest ev si nu ce a aparut acum mii de ani! Ca si sunt tot imaginea data de puterea noastra de plasmuire. Daca ar fi altfel, pe cat ii reneg, ar veni si la mine sa ma traga de urechi.


nu te trage nimeni de urechi, Galina ....doar primesti impulsuri : spre bine sau spre rau si tu, actionezi in consecinta ,devenind cee ce se spune ca suntem : MADULARELE prin care se actioneaza intr-un sens sau altul !...si putem fi categorisiti ca "piinea lui Dumnezeu " sau " omul dracului " !


Iubi' Gabita, asa e! Numai ca eu primesc impulsuri doar de bine in viata reala care nu seamana deloc cu ceea ce scriu pe forum si sunt de la Dumnezeul meu! Eu voiam ceva de la extraterestri. Nu cred ca tu mi-ai zis ca impulsurile vin de la ei, nu? Pentru ca topicul e "Extraterestri pro si contra" eu sunt contra. Si imi sustin ideea ca imaginatia noastra e atat de vasta si de puternica incat putem patrunde cu ea universul, magma si sa inventam si ce nu a catadixit Dumnezeu sa construiasca pentru ca nu le-a gasit rostul. Pe cand noi... inventam, le dam sens si la urma ii ucidem prin arme comandate de un simplu gand negativ.


asa e, Galina : mintea si imaginatia omului poate "vedea" si ce nu e ! dar faptul ca acum vreo 2-3 ani, Astronomul sef al Vaticanului a spus intr-o conferinta de presa cum ca ,daca exista, si extraterestri sunt Creeatia lui Dumnezeu- cel unanim acceptat si deci si al tau (sau poate, nu ?)- si putem spune in acest caz : " Extraterestrul, fratele meu " (si acest topic a functionat o buna perioada de vreme ) , imi vine a crede ca deja Contactul s-a facut si, cine stie, poate suntem pregatiti ptr. intilnirea cu ei !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului extraterestrii pro si contra...
Mergi la: