back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Extraterestrii pro si contra...

 


 
Pagini: << 7 8 9 10 11 Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2012, ora 06:58

De la: gabigabi2, la data 2012-02-01 16:17:44
De la: nastasemihail, la data 2012-01-31 18:15:19
De la: gabigabi2, la data 2012-01-31 17:43:28
De la: nastasemihail, la data 2012-01-31 17:29:33Si ca sa revin ontopic, fiintele care pe unii ii irita doar numele, sint peste tot in univers. Sint deja dovezi, prin sistemul solar.
Dar....dormiti, ca sint ocupati cu....alimentarea.


pe cine irita numele, Mihaile, ca pina una-alta, tu cel care nu te iei de nimeni , m-ai exasperat cu observatiile tale ! si CE CERTURI au fost la intilnirile forumistilor cind, dupa 8 ore ....8 ORE de stat la sueta ,nu ne venea sa ne despartim ? CARE CERTURI ? ce tot inventezi, de unde si de ce le scoti ? si uite asa, cu asemenea chestii ti-ai mai adaugat o bila neagra la cele pe care le aveai deja !

Tu esti cea care cauti scandal cu mine, si cu oricine nu iti impartaseste opiniile tale. Cind ti-am spus ca exagerezi pe forum cu politica, ti s-a pus pata pe mine. De parca cineva e obligat sa se tina la coada ta cu opiniile.
Esti obsedata de oricine nu iti impartaseste opiniile.
Si asta e topic cu extraterestrii, nu de intilniri, nu de politica.
Voi sinteti cu intilnirile....obligatorii.
Iar cu certurile, sa nu vin cu exemple, fiindca sint oameni, pe care ii sconsider prietenii mei. Chiar daca s-au certat intre ei.
Tu vad ca o cauti cu luminarea. Nu e nimic. O facem si pe asta. Dar e tema ta de scandal. Tu va trebui sa o inchei, cind se va incinge.
Mai da tu apropouri si ne batem.
Tu tot dai apropouri peste tot. si bati din palme ca pinguinul cind sint atacat, de altii.


domnule Mihail, ai rabufnit, te-ai calmat, pune punct, te rog !

Tu ai inceput acest scandal. Nu am cum sa pun eu punct, inteles.
Mai sus brusc te-ai luat de mine, de parca AS FI PAPUSA TA. INCETEAZA SA TE MAI IEI DE OAMENI, SI VA FI BINE.
TU TE-AI LUAT DE MINE, CIND DISCUTAM LA MODUL GENERAL. STIU CA BETIVII AU IMPRESIA CA ALTII SE IAU DE EI. NU STIU DACA.....
SE POATE VEDEA MAI SUS CE AM SPUS EU SI CE SPUI TU. E CIT SE POATE DE CLAR, CA NU M-A M LUAT DE TINE.
DECI...TU INCETEAZA.



Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2012, ora 06:59

De la: nastasemihail, la data 2012-01-31 17:29:33Si ca sa revin ontopic, fiintele care pe unii ii irita doar numele, sint peste tot in univers. Sint deja dovezi, prin sistemul solar.
Dar....dormiti, ca sint ocupati cu....alimentarea.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2012, ora 07:04

De la: Tramp, la data 2012-02-03 09:10:34
De la: nastasemihail, la data 2012-01-31 17:29:33Si ca sa revin ontopic, fiintele care pe unii ii irita doar numele, sint peste tot in univers. Sint deja dovezi, prin sistemul solar.
Dar....dormiti, ca sint ocupati cu....alimentarea.

Cel mai bogat turc din Romania,Ali-mentara!

Nu stiti la ce alimentare ma refeream.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am250985

5 mesaje
Membru din: 9/02/2012
Postat pe: 9 Februarie 2012, ora 21:22

Eu intr-o zi de vara stateam afara cu prieteni pana la vreo 10:30 pm si pe la 10:5pm deodata a aparut cv pe cer si neam speriat!Era rotund si avea niste luminite rosii!Adoua zi am stat la fel si nu a ami aparut dar la vreo 10-15KM se vede o luminita care se invartea in zig zag si avea aceleasi culori asa ca a treia zi am decis sa aducem un benoclu si dovada o am fotografiata!Dar noi am inceput sa povestim si nu nea crezut nimeni!! Asa ca miam zis

Raporteaza abuz de limbaj
9am250985

5 mesaje
Membru din: 9/02/2012
Postat pe: 9 Februarie 2012, ora 21:25

Sincer te cred iata povestea mea!


Eu intr-o zi de vara stateam afara cu prieteni pana la vreo 10:30 pm si pe la 10:5pm deodata a aparut cv pe cer si neam speriat!Era rotund si avea niste luminite rosii!Adoua zi am stat la fel si nu a ami aparut dar la vreo 10-15KM se vede o luminita care se invartea in zig zag si avea aceleasi culori asa ca a treia zi am decis sa aducem un benoclu si dovada o am fotografiata!Dar noi am inceput sa povestim si nu nea crezut nimeni!! Asa ca miam zis

Raporteaza abuz de limbaj
9am250985

5 mesaje
Membru din: 9/02/2012
Postat pe: 9 Februarie 2012, ora 21:27

De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:51:34Cineva de pe un forum a vazut ceva asemanator cu ce am vazut eu in 1986. Doar ca al meu era la citiva zeci de km si era f mare.

"Scriu in legatura cu ozn ul pe care spui ca l-ai vazut si arata ca un meteorit.Acelasi lucru am vazut si eu pe cand aveam 7 8 ani.S-a intamplat intr-o seara de vara 7-8 seara,mai exact vacanta de vara la bunici.Eram la poarta cu inca vreo 4 5 amici.A aparut din senin din spate,l-am vazut cum se apropia incet.S-a oprit deasupra noastra la 5 6 metrii inaltime exact deasupra firelor de inalta tensiune prinse de stalpi.Arata exact ca o bila de foc,avea o coada de flacari in spate, craterele de pe el il faceau sa arate ca luna,culoarea era de un portocaliu aprins.A ramas deasupra fara nici un zgomot timp de 40 50 de sec timp in care ramasesem total incremenit si ma chinuiam sa ii atentionez si pe ceilalti care aveau alte preocupari.Surpirnzator doar eu l am vazut deasupra.Chiar cand s a uitat in sfarsit cineva s-a indepartat cu o viteza incredibila miscandu-se in zig zag.Doar atunci a apucat sa l mai vada inca o persoana.Le-am povestit si parintilor dar bineinteles ca nu au crezut.Sa fim seriosi cine ar crede un copilas de 7 8 ani.De atunci nu am mai spus nimanui pana cum.L-am mai vazut dupa 2 3 zile tot pe inserate.Dar era la distanta mare aprox 15 20 km departare,nu-mi venea sa cred ca-l vad iarasi si deodata a explodat cel putin asa mi sa parut mie si a scos un sunet gen trosnitura scoasa de lem atunci cand se crapa sau rupe.Suna total ca naiba dar asta e exact ce am vazut ,nu fabulez absolut nimic."
Sincer eu te cred iata povestea mea.

Eu intr-o zi de vara stateam afara cu prieteni pana la vreo 10:30 pm si pe la 10:5pm deodata a aparut cv pe cer si neam speriat!Era rotund si avea niste luminite rosii!Adoua zi am stat la fel si nu a ami aparut dar la vreo 10-15KM se vede o luminita care se invartea in zig zag si avea aceleasi culori asa ca a treia zi am decis sa aducem un benoclu si dovada o am fotografiata!Dar noi am inceput sa povestim si nu nea crezut nimeni!! Asa ca miam zis !


Raporteaza abuz de limbaj
9am250985

5 mesaje
Membru din: 9/02/2012
Postat pe: 9 Februarie 2012, ora 21:29

De la: marian_bd_rotaru, la data 2009-10-16 11:05:32Cel putin in privinta Atlantidei , exista dovezi clare ca a existat si ca a gazduit o civilizatie inalta . Dovezile sunt descrise in lucrari aparute de - a lungul timpului . Exemple : " Atlantida " autor academicianul rus ( sovietic ) Jirov ; " Pe urmele atlantilor " , autor Aurel Damboiu ; " Lumi disparute " , autor Aurel Lecca , " Orizonturi misterioase " , autor Mihai Gheorghe Andries , etc . Am dat exemple din literatura in limba romana . Pe plan international , Bibliografia privitoare la Atlantida , numara pana la nivelul anilor " 60 , ... 2500 de titluri !
In privinta Pacifidei sau a continentului Mu , referintele sunt mai putine si sunt legate de numele cercetatorului si scriitorului James Churchward , in cartile : " Mu continentul pierdut " si " Simbolurile sacre ale continentului Mu " . Cele mai tari argumente tin de statuile , traditile si textele tablitelor rongo - rongo din Insula Pastelui .
Cu privire la insula Pastelui , amintesc o lucrare uitata astazi : " Fantastica Insula a Pastelui " , autor Francis Maziere
Asa deci daca asa zisa Atlandida a exstitat atunci eu sunt Zeus mai bine lasate batut asa ca go to sleep

Raporteaza abuz de limbaj
9am250985

5 mesaje
Membru din: 9/02/2012
Postat pe: 9 Februarie 2012, ora 21:33

De la: nastasemihail, la data 2009-11-26 17:06:28DACA NU CREDETI NUMARUL INCREDIBIL DE MARE DE OAMENI CARE AU VAZUT APARATE SI FIINTE NONTERESTRE, POATE CREDETI OFICIALII GOMOSI. CARE SE INDURA DE NOI MURITORII.

"„Extraterestrii exista in realitate”, declara Alan Turner, in varsta de 64 de ani, comandant in retragere al serviciului RAF (Royal Air Force) din Marea Britanie. Englezul sustine ca in 1971 a fost martorul aparitiei unei intregi flote OZN dar ca, pana in prezent, Ministerul britanic al Apararii i-a interzis sa vorbeasca despre acest lucru, anunta mai multe publicatii britanice.

Fostul comandant a condus sistemul radar al RAF timp de 29 de ani si a decis sa rupa tacerea dupa mai multi ani in care i-a fost interzis sa discute despre „asa-numitele” secrete de stat.

„Extraterestrii exista. Toate radarele armatei le-au putut observa navele inca din urma cu peste trei decenii. Momentul din 1971 este, insa, cel mai cutremurator dintre toate. 35 de obiecte zburatoare neidentificate au aparut pe radarele armatei, obiecte identice ca dimensiune care zburau la altitudini cuprinse intre 1000 de metri si 12.000 metri. Nu ne-am putut explica ce anume erau si nici de ce dispareau de pe ecrane, pentru ca in cateva secunde sa apara in acelasi loc. Toti cei prezenti stiau ca nu e vorba de un convoi de avioane militare si exista peste 30 de martori care imi pot sustine declaratiile”, mentioneaza Alan Turner.

Fenomenul inregistrat in acea misterioasa seara de 1971 nu a fost facut public pana in prezent si face parte din categoria dosarelor OZN din Marea Britanie ce urmeaza a fi declasificate. Alan Turner a fost decorat in mai multe randuri, ultima data in 1984, si s-a retras din cadrul armatei in 1995. Declaratiile sale au fost catalogate drept „remarcabile” de catre majoritatea jurnalistilor britanici.

„ Ar fi cea mai mare dovada de aroganta sa ne imaginam ca suntem singurele fiinte inteligente din Univers”, a dorit sa concluzioneze acelasi Alan Turner.

Sursa: HeraldTribune"
"

SI UN INALT OFITER UCRAINEAN SAU RUS, CARE ORICUM AU INTINDERE DE OBSERVATIE F MARE, SPUNEA JOVIAL CA "APARITIILE NU SINT UMANE, SI EXTRATERESTRII EXISTA, SINT REALE MAJORITATEA APARITIILOR, TEHNICA LOR E F AVANSATA".


Pai eu cred ca ei voiau sa ne invadeze dar au fost descoperiti si au amanato.Intrebarea e pentru cat timp?Cred ca in spatiu ei pregatesc cel mai mare atac si lumea tr sa se pregateasca!Asa cred eu nustiu ce ziceti voi dar asta e parerea mea!Asa ca eu voi sta cu AK-47 pe cer sai astept .Asta am avut de zis

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Februarie 2012, ora 06:18

De la: 9am250985, la data 2012-02-09 21:27:17
De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:51:34Cineva de pe un forum a vazut ceva asemanator cu ce am vazut eu in 1986. Doar ca al meu era la citiva zeci de km si era f mare.

"Scriu in legatura cu ozn ul pe care spui ca l-ai vazut si arata ca un meteorit.Acelasi lucru am vazut si eu pe cand aveam 7 8 ani.S-a intamplat intr-o seara de vara 7-8 seara,mai exact vacanta de vara la bunici.Eram la poarta cu inca vreo 4 5 amici.A aparut din senin din spate,l-am vazut cum se apropia incet.S-a oprit deasupra noastra la 5 6 metrii inaltime exact deasupra firelor de inalta tensiune prinse de stalpi.Arata exact ca o bila de foc,avea o coada de flacari in spate, craterele de pe el il faceau sa arate ca luna,culoarea era de un portocaliu aprins.A ramas deasupra fara nici un zgomot timp de 40 50 de sec timp in care ramasesem total incremenit si ma chinuiam sa ii atentionez si pe ceilalti care aveau alte preocupari.Surpirnzator doar eu l am vazut deasupra.Chiar cand s a uitat in sfarsit cineva s-a indepartat cu o viteza incredibila miscandu-se in zig zag.Doar atunci a apucat sa l mai vada inca o persoana.Le-am povestit si parintilor dar bineinteles ca nu au crezut.Sa fim seriosi cine ar crede un copilas de 7 8 ani.De atunci nu am mai spus nimanui pana cum.L-am mai vazut dupa 2 3 zile tot pe inserate.Dar era la distanta mare aprox 15 20 km departare,nu-mi venea sa cred ca-l vad iarasi si deodata a explodat cel putin asa mi sa parut mie si a scos un sunet gen trosnitura scoasa de lem atunci cand se crapa sau rupe.Suna total ca naiba dar asta e exact ce am vazut ,nu fabulez absolut nimic."
Sincer eu te cred iata povestea mea.

Eu intr-o zi de vara stateam afara cu prieteni pana la vreo 10:30 pm si pe la 10:5pm deodata a aparut cv pe cer si neam speriat!Era rotund si avea niste luminite rosii!Adoua zi am stat la fel si nu a ami aparut dar la vreo 10-15KM se vede o luminita care se invartea in zig zag si avea aceleasi culori asa ca a treia zi am decis sa aducem un benoclu si dovada o am fotografiata!Dar noi am inceput sa povestim si nu nea crezut nimeni!! Asa ca miam zis !


Ce am spus mai sus e povestea altuia.
Eu am vazut altceva.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2013, ora 12:56

De la: gabigabi2, la data 2012-01-31 17:43:28
De la: nastasemihail, la data 2012-01-31 17:29:33Si ca sa revin ontopic, fiintele care pe unii ii irita doar numele, sint peste tot in univers. Sint deja dovezi, prin sistemul solar.
Dar....dormiti, ca sint ocupati cu....alimentarea.


pe cine irita numele, Mihaile, ca pina una-alta, tu cel care nu te iei de nimeni , m-ai exasperat cu observatiile tale ! si CE CERTURI au fost la intilnirile forumistilor cind, dupa 8 ore ....8 ORE de stat la sueta ,nu ne venea sa ne despartim ? CARE CERTURI ? ce tot inventezi, de unde si de ce le scoti ? si uite asa, cu asemenea chestii ti-ai mai adaugat o bila neagra la cele pe care le aveai deja !

Ia uite aici.
de la discutii despre extraterestrii, a ajuns gabi sa dea bile userilor.
Exact ce spuneam, da note oamenilor.
Nu-i asa gabica ca tu judeci pe toti cind si stii f bine la ce scandaluri ai ajuns la sfirsitul anului 2012, de la judecarea altora, fara sa ai acest drept.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2013, ora 14:10

Voiam sa-ti postez o gluma pe subiect...nu mai indraznesc.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Decembrie 2013, ora 16:52

De la: _Ingrid, la data 2013-12-01 14:10:49Voiam sa-ti postez o gluma pe subiect...nu mai indraznesc.

Indrazneste.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
KARP0V_

1890 mesaje
Membru din: 28/02/2013
Postat pe: 21 Decembrie 2013, ora 18:23

Ei sunt, dar sunt putini si efemeri.

Raporteaza abuz de limbaj
KARP0V_

1890 mesaje
Membru din: 28/02/2013
Postat pe: 21 Decembrie 2013, ora 18:23

Ei sunt, dar sunt putini si efemeri.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

483 mesaje
Membru din: 4/10/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Februarie 2014, ora 09:26

De la: nastasemihail, la data 2012-02-14 06:18:29
De la: 9am250985, la data 2012-02-09 21:27:17
De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:51:34Cineva de pe un forum a vazut ceva asemanator cu ce am vazut eu in 1986. Doar ca al meu era la citiva zeci de km si era f mare.

"Scriu in legatura cu ozn ul pe care spui ca l-ai vazut si arata ca un meteorit.Acelasi lucru am vazut si eu pe cand aveam 7 8 ani.S-a intamplat intr-o seara de vara 7-8 seara,mai exact vacanta de vara la bunici.Eram la poarta cu inca vreo 4 5 amici.A aparut din senin din spate,l-am vazut cum se apropia incet.S-a oprit deasupra noastra la 5 6 metrii inaltime exact deasupra firelor de inalta tensiune prinse de stalpi.Arata exact ca o bila de foc,avea o coada de flacari in spate, craterele de pe el il faceau sa arate ca luna,culoarea era de un portocaliu aprins.A ramas deasupra fara nici un zgomot timp de 40 50 de sec timp in care ramasesem total incremenit si ma chinuiam sa ii atentionez si pe ceilalti care aveau alte preocupari.Surpirnzator doar eu l am vazut deasupra.Chiar cand s a uitat in sfarsit cineva s-a indepartat cu o viteza incredibila miscandu-se in zig zag.Doar atunci a apucat sa l mai vada inca o persoana.Le-am povestit si parintilor dar bineinteles ca nu au crezut.Sa fim seriosi cine ar crede un copilas de 7 8 ani.De atunci nu am mai spus nimanui pana cum.L-am mai vazut dupa 2 3 zile tot pe inserate.Dar era la distanta mare aprox 15 20 km departare,nu-mi venea sa cred ca-l vad iarasi si deodata a explodat cel putin asa mi sa parut mie si a scos un sunet gen trosnitura scoasa de lem atunci cand se crapa sau rupe.Suna total ca naiba dar asta e exact ce am vazut ,nu fabulez absolut nimic."
Sincer eu te cred iata povestea mea.

Eu intr-o zi de vara stateam afara cu prieteni pana la vreo 10:30 pm si pe la 10:5pm deodata a aparut cv pe cer si neam speriat!Era rotund si avea niste luminite rosii!Adoua zi am stat la fel si nu a ami aparut dar la vreo 10-15KM se vede o luminita care se invartea in zig zag si avea aceleasi culori asa ca a treia zi am decis sa aducem un benoclu si dovada o am fotografiata!Dar noi am inceput sa povestim si nu nea crezut nimeni!! Asa ca miam zis !


Ce am spus mai sus e povestea altuia.
Eu am vazut altceva.


Nea Mihai când s-a întâmplat asta? Când a muri Dej? Știți ce nu înțeleg la toate aceste povești cu OZN-uri. De ce toate OZN-urile astea se comportã ciudat și la fel? De cce își schimbã direcția în zig-zag? Ce nu pot merge drept ca un avion, Ca apoi sã disparã cu vitezã mare? Poate pilotul ãla a lor o fi luat ceva la bord. Probabil cã la ei , de unde vin ele, legea bãuturii nu existã. Cã prea seamãnã poveștile astea ca douã picãturi. Nu o fi și asta tot un fel de propagandã menitã sã ascundã alceva Sã abatã atenția cãtyre ce? Eu am fãcut o situația a lor de mult timp pânã acu, cã și pe mine m-au pasionat aceste ”vizite” extraterestre. Or fi niște experimente de pe pãmânt sau de prin nuștiu ce alte baze secrete, ferite de ochii lumii. Dar ce interes au sã fie vãzute pe cer, dacã totuși se vrea sã fie secret? Au probabil și antiradar!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 7 8 9 10 11 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului extraterestrii pro si contra...
Mergi la: