back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Extraterestrii pro si contra...

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
mvvinternational_clicknet_ro

14 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Drobeta Turnu Severin

Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 18:48

trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 11:05

De la: mvvinternational_clicknet_ro, la data 2009-09-25 18:48:15 trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...
Extraterestrii nu pot fi pro sau contra (nu intelege gresit), ei sunt !


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 19:29

alt topic cu extraterestrii?
nu va mai saturati de ei?



CONTRA !!!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 02:16

PRO


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 13:05

CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 18:34

De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!




Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 19:59

Extraterestrii pro si contra... ADICA???CUM VINE AIA PRO SAU CONTRA???


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 21:30

De la: Bi_anca, la data 2009-10-01 18:34:24
De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!








Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 22:31

De la: mvvinternational_clicknet_ro, la data 2009-09-25 18:48:15 trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...


... Eu am altă nedumenire ...Cu cine ai învățat tu aritmetică? Cumva cu femeia de servici?
Păi NASA a fost înființată în anul 1958.....Cum poate să știe de 60 de ani că există extraterry....când ea, oricum ai aduna...nu are atâția ani de existență?!




Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Octombrie 2009, ora 22:32

De la: Bi_anca, la data 2009-10-01 18:34:24
De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!




Bianca!!!
Sper că ești bine sănătoasă...


Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 23:52

De la: 999florin, la data 2009-10-01 19:59:05Extraterestrii pro si contra... ADICA???CUM VINE AIA PRO SAU CONTRA???
Adica aia stau in loc de credinta noastra daca sa existe sau nu....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 23:54

De la: ioa_d, la data 2009-10-02 21:30:52
De la: Bi_anca, la data 2009-10-01 18:34:24
De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!













Te vad eu cu hihihihi, daca vezi niste obiectute din alea pe cer....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 23:55

De la: Dorulet, la data 2009-10-02 22:31:14
De la: mvvinternational_clicknet_ro, la data 2009-09-25 18:48:15 trebuie sa fie ceva real,toate zvonurile au o limita si secretul zvonurilor nu pot tine la nesfarsit. NASA stie,a avut obiecte(parti) neindentificate,chiar si extraterestri dar nestiind totul despre ei "de fica" nu a anuntat pblicul larg ca sa nu-l sperie. Ce este ciudat ca au trecut cred acesti 60 ani si nu au reusit sa desluseasca nimic plauzibil despre ei.si stam toti si asteptam vesti de la o entitate a secretului...


... Eu am altă nedumenire ...Cu cine ai învățat tu aritmetică? Cumva cu femeia de servici?
Păi NASA a fost înființată în anul 1958.....Cum poate să știe de 60 de ani că există extraterry....când ea, oricum ai aduna...nu are atâția ani de existență?!


Asta imi scapase....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 4 Octombrie 2009, ora 14:53

De la: nastasemihail, la data 2009-10-03 23:54:31
De la: ioa_d, la data 2009-10-02 21:30:52
De la: Bi_anca, la data 2009-10-01 18:34:24
De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!






Te vad eu cu hihihihi, daca vezi niste obiectute din alea pe cer....



de obicei le vad dupa ce consum 500 ml votka direct pe vena...


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Octombrie 2009, ora 14:57

De la: ioa_d, la data 2009-10-04 14:53:18
De la: nastasemihail, la data 2009-10-03 23:54:31
De la: ioa_d, la data 2009-10-02 21:30:52
De la: Bi_anca, la data 2009-10-01 18:34:24
De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!






Te vad eu cu hihihihi, daca vezi niste obiectute din alea pe cer....



de obicei le vad dupa ce consum 500 ml votka direct pe vena...

In cazul asta nu mai avem ce discuta.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 4 Octombrie 2009, ora 20:14

de ce? tu consumi ceva mai puternic, sau in cantitati mai mari?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Octombrie 2009, ora 22:49

De la: ioa_d, la data 2009-10-04 20:14:34de ce? tu consumi ceva mai puternic, sau in cantitati mai mari?
Deja esti obraznica. Eu beau must. Tu trebuie sa mai strici la ce a facut natura ca sa ajungi la ....must. Copil de tit a....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Octombrie 2009, ora 22:51

Cineva de pe un forum a vazut ceva asemanator cu ce am vazut eu in 1986. Doar ca al meu era la citiva zeci de km si era f mare.

"Scriu in legatura cu ozn ul pe care spui ca l-ai vazut si arata ca un meteorit.Acelasi lucru am vazut si eu pe cand aveam 7 8 ani.S-a intamplat intr-o seara de vara 7-8 seara,mai exact vacanta de vara la bunici.Eram la poarta cu inca vreo 4 5 amici.A aparut din senin din spate,l-am vazut cum se apropia incet.S-a oprit deasupra noastra la 5 6 metrii inaltime exact deasupra firelor de inalta tensiune prinse de stalpi.Arata exact ca o bila de foc,avea o coada de flacari in spate, craterele de pe el il faceau sa arate ca luna,culoarea era de un portocaliu aprins.A ramas deasupra fara nici un zgomot timp de 40 50 de sec timp in care ramasesem total incremenit si ma chinuiam sa ii atentionez si pe ceilalti care aveau alte preocupari.Surpirnzator doar eu l am vazut deasupra.Chiar cand s a uitat in sfarsit cineva s-a indepartat cu o viteza incredibila miscandu-se in zig zag.Doar atunci a apucat sa l mai vada inca o persoana.Le-am povestit si parintilor dar bineinteles ca nu au crezut.Sa fim seriosi cine ar crede un copilas de 7 8 ani.De atunci nu am mai spus nimanui pana cum.L-am mai vazut dupa 2 3 zile tot pe inserate.Dar era la distanta mare aprox 15 20 km departare,nu-mi venea sa cred ca-l vad iarasi si deodata a explodat cel putin asa mi sa parut mie si a scos un sunet gen trosnitura scoasa de lem atunci cand se crapa sau rupe.Suna total ca naiba dar asta e exact ce am vazut ,nu fabulez absolut nimic."


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Octombrie 2009, ora 22:52

Ceea ce am postat nu e ptr ioad si ticu. Ei sa discute intre ei. Si cind vor vede asa ceva sa vorbeasca daca mai au ...detenta.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1276 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 18:21

De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:52:56Ceea ce am postat nu e ptr ioad si ticu. Ei sa discute intre ei. Si cind vor vede asa ceva sa vorbeasca daca mai au ...detenta.

Se pare ca sunt unii care pretind ca.. nu numai ca au vazut..dar...
Marturiile socante ale unei americance (sursa Cancan)articol scris de Catalin Tivga

Americanca Jane Nelms sustine ca a fost rapita de extraterestri si ca a ramas gravida cu o astfel de creatura, copilul fiindu-i luat din burta cand ea se afla in luna a patra de sarcina.

Inca din copilarie, americanca Jane Nelms din Texas a fost monitorizata de extraterestri. Dupa spusele ei, aceste fiinte supranaturale au rapit-o in anul 1973, iar la scurt timp femeia a ramas insarcinata, desi nu mai facuse sex cu sotul sau de foarte mult timp. Jane, care este presedintele unei asociatii care studiaza viata extraterestra, afirma ca a ramas insarcinata pe nava extraterestrilor. Aveam cosmaruri in care vedeam toate experimentele medicale la care fusesem supusa in OZN, a povestit ea la o televiziune americana.
Cand se afla in luna a patra de sarcina, Jane a ramas singura acasa intr-o noapte, iar cand a adormit bebelusul i-a fost furat din burta de extraterestri.
Cand m-am trezit din somn nu mai aveam nici urma de burtica, a mai spus americanca. Desi este constienta ca povestea este desprinsa din filmele SF si greu de crezut, Jane a declarat ca este dispusa sa faca testul cu detectorul de minciuni pentru a demonstra ca spune adevarul.


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 21:00

De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:52:56Ceea ce am postat nu e ptr ioad si ticu. Ei sa discute intre ei. Si cind vor vede asa ceva sa vorbeasca daca mai au ...detenta.



de coradu de ce nu zici nimic?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Octombrie 2009, ora 05:59

De la: ioa_d, la data 2009-10-06 21:00:53
De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:52:56Ceea ce am postat nu e ptr ioad si ticu. Ei sa discute intre ei. Si cind vor vede asa ceva sa vorbeasca daca mai au ...detenta.



de coradu de ce nu zici nimic?
Coradu a crescut mare...a iesit de sub "ochii de cal ai stiintei oficiale". Tu trebuie sa mai cresti. Lumea ptr tine inca e mica. Nu crezi decit ce vrei tu. Daca vine cineva si iti spune de un fenomen care inca nu stii de el, nu-l crezi din start.
Eu sint altfel. Intii asimilez informatia ca experienta a oricui. Si in faza a doua discern daca e sau nu falsa. Si in faza a treia incerc sa mi-o explic. Daca nu mi-o pot explica intra la explicatii in viitor. Nici o informatie ce o consider reala, nu o elimin sau sa-i dau explicatii rapide, fanteziste sau sa o neg.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 16:53

De la: Dorulet, la data 2009-10-02 22:32:26
De la: Bi_anca, la data 2009-10-01 18:34:24
De la: ioa_d, la data 2009-10-01 13:05:43CCCOOONNNTTTRRRAAA !!!




Bianca!!!
Sper că ești bine sănătoasă...


Be.... Depinde cum pui problema: daca te referi la cap....NU PREA!!!!

In rest, totul ok...ma doare doar un pic de tot sufletul. Sper ca si baietelul tau e bine sanatos...

Intre timp am mai dat nas in nas cu astia care nu exista....de fapt cu o nava de-a lor.


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 16:59

De la: serena, la data 2009-10-06 18:21:07
De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:52:56Ceea ce am postat nu e ptr ioad si ticu. Ei sa discute intre ei. Si cind vor vede asa ceva sa vorbeasca daca mai au ...detenta.

Se pare ca sunt unii care pretind ca.. nu numai ca au vazut..dar...
Marturiile socante ale unei americance (sursa Cancan)articol scris de Catalin Tivga

Americanca Jane Nelms sustine ca a fost rapita de extraterestri si ca a ramas gravida cu o astfel de creatura, copilul fiindu-i luat din burta cand ea se afla in luna a patra de sarcina.

Inca din copilarie, americanca Jane Nelms din Texas a fost monitorizata de extraterestri. Dupa spusele ei, aceste fiinte supranaturale au rapit-o in anul 1973, iar la scurt timp femeia a ramas insarcinata, desi nu mai facuse sex cu sotul sau de foarte mult timp. Jane, care este presedintele unei asociatii care studiaza viata extraterestra, afirma ca a ramas insarcinata pe nava extraterestrilor. Aveam cosmaruri in care vedeam toate experimentele medicale la care fusesem supusa in OZN, a povestit ea la o televiziune americana.
Cand se afla in luna a patra de sarcina, Jane a ramas singura acasa intr-o noapte, iar cand a adormit bebelusul i-a fost furat din burta de extraterestri.
Cand m-am trezit din somn nu mai aveam nici urma de burtica, a mai spus americanca. Desi este constienta ca povestea este desprinsa din filmele SF si greu de crezut, Jane a declarat ca este dispusa sa faca testul cu detectorul de minciuni pentru a demonstra ca spune adevarul.


Asta sustine si o italianca. Se pare ca a fost inseminata artificial de 18 ori, cu scopul de a se obtine o rasa hibrida umano-aliena. Numai ca ea a adus ca proba un foetus avortat in luna a 2-a, pe care nu mai apucasera sa i-l preleveze.
Ma indoiesc ca povestile astea sunt minciuni, pt ca povestirile sunt similare sau identice, dar protagonistele nu se cunosc intre ele si traiesc in tari diferite, uneori situate si pe continente diferite.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 17:06

De la: Bi_anca, la data 2009-10-13 16:59:23
De la: serena, la data 2009-10-06 18:21:07
De la: nastasemihail, la data 2009-10-05 22:52:56Ceea ce am postat nu e ptr ioad si ticu. Ei sa discute intre ei. Si cind vor vede asa ceva sa vorbeasca daca mai au ...detenta.

Se pare ca sunt unii care pretind ca.. nu numai ca au vazut..dar...
Marturiile socante ale unei americance (sursa Cancan)articol scris de Catalin Tivga

Americanca Jane Nelms sustine ca a fost rapita de extraterestri si ca a ramas gravida cu o astfel de creatura, copilul fiindu-i luat din burta cand ea se afla in luna a patra de sarcina.

Inca din copilarie, americanca Jane Nelms din Texas a fost monitorizata de extraterestri. Dupa spusele ei, aceste fiinte supranaturale au rapit-o in anul 1973, iar la scurt timp femeia a ramas insarcinata, desi nu mai facuse sex cu sotul sau de foarte mult timp. Jane, care este presedintele unei asociatii care studiaza viata extraterestra, afirma ca a ramas insarcinata pe nava extraterestrilor. Aveam cosmaruri in care vedeam toate experimentele medicale la care fusesem supusa in OZN, a povestit ea la o televiziune americana.
Cand se afla in luna a patra de sarcina, Jane a ramas singura acasa intr-o noapte, iar cand a adormit bebelusul i-a fost furat din burta de extraterestri.
Cand m-am trezit din somn nu mai aveam nici urma de burtica, a mai spus americanca. Desi este constienta ca povestea este desprinsa din filmele SF si greu de crezut, Jane a declarat ca este dispusa sa faca testul cu detectorul de minciuni pentru a demonstra ca spune adevarul.


Asta sustine si o italianca. Se pare ca a fost inseminata artificial de 18 ori, cu scopul de a se obtine o rasa hibrida umano-aliena. Numai ca ea a adus ca proba un foetus avortat in luna a 2-a, pe care nu mai apucasera sa i-l preleveze.
Ma indoiesc ca povestile astea sunt minciuni, pt ca povestirile sunt similare sau identice, dar protagonistele nu se cunosc intre ele si traiesc in tari diferite, uneori situate si pe continente diferite.

Sint prea multe ca sa fie minciuni. Interesant e cum sint scosi din camere oamenii...prin pereti. Si eu am o nedumerire, de ce la noi nu sint semnalate. Sau la noi zic mersi unele ca au copii.... fara barbati....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 15 Octombrie 2009, ora 11:14

Evident , nu putem fi pro sau contra extraterestrilor . Doar daca vreun extraterestru ar participa la alegeri . Argumentele privitoare la pluralitatea lumilor locuite si a civilizatiilor , sunt pertinente .? Aceasta este intrebarea !
Argumentele pro sunt multe . In literatura sunt citate artefacte insolite , consemnari documentare din epocile trecute , mitruri , cazuistica contemporana .
" Enigmele Miturilor Astrale " , autor Victor Kernbach ; " Experienta OZN " , autor Allen Hynek ; " Banuiala unei Umbre " autor Karel Soucek , sunt doar putine exemple de titluri care pot oferi baza unei discutii . Autorii romani : Dan Apostol , Dan Farcas , Florin Gheorghita , Calin Turcu , Doru Davidovici , Ioan Hobana , etc . aduc argumente interesante .
Imi par pertinete observatiile domnului Dan Apostol : daca artefactele insolite , sunt rodul unor civilizatii pamantene extrem de vechi si necunoscute , cum se face ca aceste civilizatii nu au consumat resursele minerale ale Terrei ? Cum se face ca aceste civilizatii , au fost atat de masochiste , incat au avut centrele de dezvoltare numai pe continentele mitice , disparute ?
Dintre marile religii , singura care a firma in clar principiul pluralitatii lumilor locuite , este cea islamica . Conform traditiei acestei religii , Mahomed a vizitat insotit de catre Arhanghelul Gabriel , 14000 de lumi !



Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 15 Octombrie 2009, ora 11:35

continente disparute?

care ar fi alea?
oare sa fie disparute sau doar inventate de unii cu imaginatie bogata?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Octombrie 2009, ora 06:19

De la: ioa_d, la data 2009-10-15 11:35:36continente disparute?

care ar fi alea?
oare sa fie disparute sau doar inventate de unii cu imaginatie bogata?
Tu chiar esti de groaza. Nici continentele Mu si Atlantida nu au existat. Se vorbeste in nu stiu cite mituri de aceste continente. Tu ai impresia ca lumea a inceput cu noi si se sfirseste cu noi. In rest nimic....
Uita-te pe glob, in locurile unde se spune ca au existat, inclusiv Marea Egee si te lamuresti. Eu nu mai am de adaugat nimic.
Tot ce exista oral in cultura popoarelor cit si in materie nu e adevarat daca noi nu vrem, nu-i asa?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1276 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Octombrie 2009, ora 09:17

De la: nastasemihail, la data 2009-10-16 06:19:27
De la: ioa_d, la data 2009-10-15 11:35:36continente disparute?

care ar fi alea?
oare sa fie disparute sau doar inventate de unii cu imaginatie bogata?
Tu chiar esti de groaza. Nici continentele Mu si Atlantida nu au existat. Se vorbeste in nu stiu cite mituri de aceste continente. Tu ai impresia ca lumea a inceput cu noi si se sfirseste cu noi. In rest nimic....
Uita-te pe glob, in locurile unde se spune ca au existat, inclusiv Marea Egee si te lamuresti. Eu nu mai am de adaugat nimic.
Tot ce exista oral in cultura popoarelor cit si in materie nu e adevarat daca noi nu vrem, nu-i asa?

esti rautacios...strici satisfactia unor experti in "stiinta pamantului"de a fi dat o replica inteligenta...


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 16 Octombrie 2009, ora 11:05

Cel putin in privinta Atlantidei , exista dovezi clare ca a existat si ca a gazduit o civilizatie inalta . Dovezile sunt descrise in lucrari aparute de - a lungul timpului . Exemple : " Atlantida " autor academicianul rus ( sovietic ) Jirov ; " Pe urmele atlantilor " , autor Aurel Damboiu ; " Lumi disparute " , autor Aurel Lecca , " Orizonturi misterioase " , autor Mihai Gheorghe Andries , etc . Am dat exemple din literatura in limba romana . Pe plan international , Bibliografia privitoare la Atlantida , numara pana la nivelul anilor " 60 , ... 2500 de titluri !
In privinta Pacifidei sau a continentului Mu , referintele sunt mai putine si sunt legate de numele cercetatorului si scriitorului James Churchward , in cartile : " Mu continentul pierdut " si " Simbolurile sacre ale continentului Mu " . Cele mai tari argumente tin de statuile , traditile si textele tablitelor rongo - rongo din Insula Pastelui .
Cu privire la insula Pastelui , amintesc o lucrare uitata astazi : " Fantastica Insula a Pastelui " , autor Francis Maziere


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului extraterestrii pro si contra...
Mergi la: