back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cu cine votezi?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 16:35

zuza, tu pe ce lume traiesti?pnl-ul a fost pana acum la putere, eu nu pot vota inca dar voi apuca la vara in schimb surorile mele se vor duce la vot acum sa voteze pentru pd-l.


dizzyy

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: Caracal

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:08

cu cine votez?m am saturat de intrebarea asta sincer.de ce nu ne intreaba si pe noi candidatii de doi bani ce vream sa ne ofere ei chiar sa faca nu doar sa ne amageasca ca numai asta stiu ei sa faca.sincer nu stiu daca votez si daca votez il votez pe barack obama.acela e un candidat pe care l as alege pacat ca nu e la noi in tara.si sa va mai spun ceva nu stiu daca merita cineva de la noi din tara un asemeneea efort din partea mea acela de ma duce pina la o sectie de votare.cei care poate ar putea sa ne ajute intr adevar cu ceva d obicei nu pot sa candideze.
asa ca mie greu sa mai pronunt cu cine votez si daca o sa votez pt ca din punctul meu de vedere nimeni nu face mare lucru sa schimbe situatia.asa ca .........


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:18

de mers la vot voi merge sigur , dar de votat inclin spre PSD


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:19

PNL


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:22

cred ca o sa votez cu PD-L


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:24

votez cu PSD!!!!!!!


denysa_63

6 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:24

pnl si psd


obscurt

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: Barlad

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:24

Votez cu PSD ,pt ca acolo is oameni gata de orice interventie cand vine vorba despre evolutia unui oras sau a unei tari! PSD!!!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:26

votez cu PSD


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:29

inca de acum un an m-am declarat "cetateanul turmentat " cu mult si bine stiuta intrebare : EU CU CINE VOTEZ ? iata, a trecut anul si,dupa atita nebuneala in viata noastra politica ,intrebarea ramine valabila ,dar a mai aparut inca una : CE VA FI DUPA ? caci oricum ai da-o ,combinatiile dintre partide pentru a ajunge la o majoritate,vor fi ca naiba ! vom trai si vom vedea ce-o fi ....salutare popor si la mai mare !


gheletiuca

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:31

Desi am ajuns cu totii la concluzia cetateanului turmentat al lui Caragiale:"Dar eu cu cine votez?!!!!....", trebuie totusi sa ne facem datoria "civilizata" de a incerca sa schimbam ceva, desi "ei" nu tin cont nici de datorie, nici de etica...Sa incerc si PD-L, ca poate, poate....experientele celor de pana acum au "dovedit" mai mult decat era nevoie lipsa de scrupule si responsabilitate precum si nevoia impertinenta de a-si atinge telurile personale...Pe de alta parte sa ne gandim ca poate cei "vechi" sunt "satui", iar cei "noi" trebuie sa se "imbuibe"...deci cred ca votul de blam ar fii ce-l mai nimerit, pacat ca nu se practica si nu e la indemana tuturor "muritorilor".... :


potpal

4 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Bistrita

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:37

Sincer,toate partidele si toti candidatii ma dezamagesc.In toata perioada scursa din 1990 incoace,n-am vazut decat o lupta apriga pt.putere ,dupa principiul:du-te tu ca sa vin eu ! Putere dorita doar pt.interese personale.Rari sunt "fraierii"care dupa un mandat au o situatie materiala asemanatoare cu cea de inceput.Dupa ocuparea unui loc in parlament,incepe cautarea unor oportunitati de afaceri(aparent legale sau la limita legalitatii),crearea unor relatii folositoare,specularea in interes personal a unor informatii la care au acces in virtutea functiei,falsificarea licitatiilor de orice fel in interesul propriu sau al unor apropiati(care ulterior "cotizeaza" substantial la venitul personal al parlamentarului).Posibilitati sunt multe,imaginatia lor in materie este infinita.Si toate astea pt.binele "tarisoarei noastre"?(vorba lui Caragiale).NU !Numai si numai (strict)pt.binele propriu.Toti sunt demagogi-indiferent de partid.Cunoasteti procesele deschise unora-chiar daca au fost initiate de partide la putere in dauna unor parlamentari din opozitie,fondul lor era real(luare de mita,abuz de putere,etc.).Si-au creat un paravan de protectie-imunitatea parlamentara.Nu pot fi cercetati si judecati fara acordul lor.SI NU SI-L DAU !(din spirit de gasca,indiferent de partid).M-ati provocat,am rabufnit.Cu cine votez totusi ? Ca si altii satui de aceasta situatie,optez pt.VOTUL ALB.


bun_alia

1 mesaj
Membru din: 2/10/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:48

Inca nu stiu cu cine voi vota sau daca voi vota, pentru ca din atitea campanii electorale care sunt acum eu una nu mai inteleg nimic. Toti fac promisiuni peste alte promisiuni si sistemul tot acelasi va fi.
Sncer nu as merge la vot, dar stiu ca si acest mic vot al meu impreuna cu al altora poate sa schimbe ceva. Acum depinde ce ar putea schimba, caci nu ma astept la prea multe de la cei care sunt acum in campanie si promit o multitudine de lucruri.
In concluzie as vota cu cel care nu promite mare si sarea, ci doar ceea ce ar fi necesar pentru a putea mentine Romania pe o linie dreapta si poate in urcare intr-un viitor apropiat.

P.s. raspunsul din partea mea e: Eu cu cine votez?


crudis

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:48

eu votez cu PD-L


miuman

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:50

Sincer nu cred ca am sa merg la vot... dar ca sa dau un raspuns acestui topic, daca ar fi sa ajung printr-o monune (tarat cu forta si silit sa pun stampila pe careva :D) cred ca as merge pe PNG


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 17:51

eu votez cu mintea nu cu hotii colorati in culoti deschise si stridente votez cu PSD ca era mai bine inainte da chiar traiam bine!!!!!!!!!!!!!!


ionutgreere

2 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 18:29

Cu sinceritatea, dar tinand cont ca toti promit marea cu sarea si nimeni nu face nimic, nu voi vota pe nimeni


steli40

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 18:31

sigur voi vota psd


sorin65

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 18:41

votez cu pnl pentru ca m-am saturat de pd-l si psd


alynna_iacob

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 18:41



nu stiu daca voi merge la vot, in cayul in care voi merge, probabil voi vota PD-L


aleczanders

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 18:47

pai daca o luam asa, toti facem politica dar putini inteleg politica cu adevarat, ea poate schimba guverne, economia unei tari, caci de coruptie orice stat are coruptie la nivel inalt, dar la noi romanii parca suntem la piesa lui Caragiale "O scrisoare pierduta" suntem votanti un popor de oameni "turmentati" in care nu stim cu cine sa votam daca e bine sau nu ....O chestie interesanta e votul uninominal care consider ca e bn sau poate nu... tot "acelasi" personaje tb sa votam asa ca ori lista ori omul tot acelas lucru e, campania acum si o finateaza singur nu mai pun la gramda banii.."Pleaca ai nostri, vin ai nostri". Si noi romanii suntem un popor de naivi, care credem in orice si dupa atatia ani de comunism ne am invatat sa fim impinsi de la spate si "sa furam" tot ce ne prinde in mana, avem niste legi privelegiate pt unii si aspre pt cealalta categorie de oameni... tot ce vrem romanii o legislatie bn pusa la punct respectata de toata lumea si un lucru facut cu cap...in final daca ar fi sa vin la vot as vota PD-L.....


myname20xx

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 18:55

~PNG~ Valentin Pluteanu


daniela_spiridon

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:21

Nu cred ca va conta prea mult votul...Va iesi tot cine este in carti...le va fi bine unora, iar cei multi vor merge din rau in mai rau... priviti cu atentie in jurul dumneavoastra... fete triste, ingrijorate, dezorientate...


viageros

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:24

...au incercat ei ceva cu votul uninominal dar parerea mea e ca nu au facut cum trebuia legea privind acest vot...adica tot pt ei sa fie bine au avut grija


cipoinan2004

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:40

buna ziua!eu cred ca in momentul de fata ne confruntam cu ceea mai proasta perioada politica.lumea nu cred k mai are increde in tot ceea ce promit parlamentarii.ne-au pus sa votam votul uninominal ,dar vad ca pe reclamele parlamentare apare partidul din care face parte respectivul.asa ca tot cei care au reclame puternice cu partidul o sa castige


gabitza_21

2 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Galati

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:45

Abia am implinit 21 de ani..dar am mers la vot de fiecare data cand am avut ocazia..de ce?pentru ca am ales sa nu fiu indiferenta la ceea ce se intampla cu tara noastra..nu stiu in ce masura a ajutat sau a afectat votul meu,dar cel putin ,am ales sa nu fac parte din cei carora nu le pasa..o sa votez cu psd..


cipoinan2004

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:48

nu cred k lumea mai este interesata la ora actuala,prea mult de cine candideaza la alegeri.sunt din rm.valcea si vreau sa precizez ca in rm.valcea primarul face ce vrea si cand vrea cu terenurile oamenilor.as dorii prin intermediul d-voastra poate se face o ancheta la terenurile retrocedate pt ca aici domnul primar are prea mare putere sa se lupte un om de rand cu dansul.


va_ciuruim

225 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:50

este adevarat!ne confruntam cu mari probleme noi cei de la PDL avem nevoie de oameni noi,cu mentalitati noi ,domnul BASESCU este format pe principii vechi ,vrea sa elimine adversarii politici cu dosarele ca la securitate restul celor care vor sa conduca PDL UL SINT EXPIRATI AU PRETENTII DICTATORIALE ,AU FOST CRESCUTI IN DISCIPLINA DE PARTID COMUNIST ,NU-SI POT SCHIMBA MENTALITATEA AM dori sa aminam alegerile,am apelat si la VADIM dar nu prea m,ai are credibilitate


conform cercetarilor facute sa stabilit ca black-friday și silver9am ,apartin aceluiaș ID,,o persoana care vrea sa compromita PDL ul prin prezentarea de afirmații oneroase și injuri ,cautași sa-l izolați.
cristic_92

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: Resita

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:52

Toti cei care ataca un partid sau un politician ar trebui sa foloseasca mijloace eficiente de a-i combate, adica mijloace care sa aibe succes. Singurul mijloc de succes este cel de a inlocui ceva prost si perimat, cu ceva potential mai bun: asta inseamna a evolua, a progresa. A ne multumi - in inertia noastra- sa spunem doar ca ceva/cineva nu e bun, e foarte usor si convenabil. Trebuie dovedit, nu doar prin negare, ci prin fapte (inlocuire, solutii), ca nu este bun. Cind vom fi facut toate acestea, abia atunci avem dreptul (moral) de a ataca si comenta.
Eu consider ca fiecare cetatean cu drept de vot trebuie sa isi exercite aces vot. Multi dintre noi cred ca un vot in plus in minus nu conteaza dar are o mare importanta.
DREPTUL LA VOT A FOST CASTIGAT CU SACRIFICII IMENSE!NU VA BATETI JOC DE EL!NU LASATI PE ALTII SA FACA CE VOR CU BULETINUL TAU DE VOT!


BrightSeptember

1 mesaj
Membru din: 11/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 19:55

PNL!!!


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cu cine votezi?
Mergi la: