back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cu cine votezi?

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
 
marioara_popa

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 13:46

De la: 9am_admin, la data 2008-11-11 09:50:25Spune-ne cu cine votezi la alegerile din 30 noiembrie si poti castiga un laptop Acer Aspire!

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL si partenerii sai organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unui laptop. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa isi spuna parerea pe forumul 9am despre alegerile parlamentare ce vor avea loc in data de 30 noiembrie 2008. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.

Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu NCP.ro. NCP.ro isi face simtita prezenta pe piata romaneasca de birotica si papetarie inca din 1996, timp in care s-a impus drept una dintre cele mai respectate si apreciate companii. Rapid, eficient si de calitate, acestea sunt atributele afacerilor de succes pe internet, iar dumneavoastra puteti economisi timp si bani devenind un client permanent al magazinului virtual ncp.ro, pentru ca aici va asteapta nu doar produse de calitate, ci si servicii complete si rapide, care va vor scapa de o multime de batai de cap. Fie ca este vorba de o comanda de hartie, de schimbarea sau reumplerea tonerelor si cartuselor de cerneala pentru imprimanta, tipar digital, copiere, serigrafie, tampografie, transfer termic, sau orice alteceva din domeniul papetariei si biroticii, solutia e simpla: NCP.ro

Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 11 noiembrie – 1 decembrie 2008.

Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul “Tu cu cine votezi” deschis pe forumul 9am parerea ta despre alegerile parlamentare din 30 noiembrie. Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.

Premiul

Premiul este acordat de catre partenerii SC Internet Corp SRL. Premiul consta intr-un Notebook Acer Aspire Celeron M560 120GB 1024MB A5315-2698, cu urmatoarele specificatii:
Tip procesor: Intel Celeron
Frecventa procesor : 2133 MHz
Diagonala : 15.4 inch
Chipset video: Intel GMA X3100
Capacitate HDD : 120 GB
Memorie RAM standard : 1024 MB
Unitate optica: DVD-RW
Autonomie : Pana la 2 ore
Sistem de operare: Windows Vista Home Premium
Greutate : 2.8 Kg

Premiul trebuie revendicat in maxim 5 zile de la anuntarea rezultatelor tragerii la sorti, urmand a fi distribuit intr-o perioada de maxim 4 saptamani de la castigarea lui.

Dreptul de participare

Pentru a participa la aceasta promotie trebuie sa fii cetatean roman, si sa ai peste 18 de ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.

Validarea castigatorului

Castigatorul premiului va fi desemnat in urma unei trageri la sorti realizata in data de 3 decembrie 2008. Ulterior, castigatorul va fi anuntat prin e-mail, urmand a i se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Castigatorul va trebui sa semneze un proces verbal cu organizatorul concursului. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul poate fi distribuit intr-o perioada de pana la 4 saptamani de la castigarea lui. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Premiul este nominal si nu poate fi transferat unei alte persoane.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.

Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.

Alte prevederi

Regulamentul de desfsurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.


STUPUGABRIEL

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 13:50

PSDDeu


VAM_CIURUIT

426 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 13:52

PDL ul nostru este un partid format din cei goniti de la alte partide pentru acest motiv exista suspiciuni,atit Stolojan,Videanu,Stoica,etc.etc sint persoane compromise care de fiecare data au promis si au pacalit ,dupa care si-au vazut de interesele lor si de grup am prefera sa aminam alegerile,NU AVEM CANDIDATI CREDIBILI,NU GARANTAM PE EI


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:16

cu pnl voi vota dar bine inteles nu ne va ajuta foarte mult pentru ca este prea multa dezordine in tara asta


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:17

Vin alegerile la sfarsitul lunii, am sef senator care incearca sa obtina un al doilea mandat si eu incerc sa ma conving ca ar trebui sa ma duc sa votez.

Problema in cazul meu este:eu nu cu cine votez cum un bine cunoscut personaj caragialian spunea, ci cum si unde votez?!?
Sunt masterand/doctorand, inca mai stau in caminul facultatii, deci am viza de flotant pe buletin nefiind din orasul in care locuiesc acum. Conform noii legi electorale, pot vota doar cei care sunt rezidenti/au mutatia in orasul respectiv. Astfel marile centre universitare pierd voturi importante, zeci de mii de studenti din multe orase nu vor mai merge la vot ca pana acum.

In Iasi, sunt 60.000 de studenti din care marea majoritatea sunt din afara orasului, deci au viza de flotant stand in camin sau chirie/gazda. Nu vor merge in orasele de bastina doar ca sa voteze, cheltuieli prea mare cu transport si nici nu vor sti candidatii.

Deci pana la urma:"Eu cu cine votez?!?"

PNL/PSD/PD-L/PNG/PRM/PVE/PPPS/ETC ETC ETC....asta e lista din care pot alege....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:22

sincer....mi s-a cam acrit de toate votarile care se fac in romania, si de aceea am ales sa nu ma duc nici de aceasta data la vot. ma doare la basca de cine va iesi ca mie tot nu-mi da nimik....tot pt el va trage sa-si umple conturile lui si ale rudelor


ellag

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:27

sunt foarte dezamagita de actualul guvern si chiar avea de gand sa nu merg la vot, dar voi merge la vot tocmai pentru a nu iesi PNL-ul, voi vota probabil PSD sau PD-L. si votul alb e o solutie tentanta.


ionut68

2 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:31

PD-L


monica_moni25

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:53

PNL, nu ca ar mai buni decat restul, dar macar ceva s-a mai schimbat in tara asta, de cand sunt ei la guvernare. Oricum, cand ma gandesc la celelalte variante: Basescu - no way, Geoana - nici atat, am ajuns sa fac alergie numai la auzul numelui lui, cat despre Becali sau Vadim nu cred ca are rost sa ma obosesc sa explic. Singurul care, desi nu-mi este foarte simpatic, pentru ca este foarte arogant, este Tariceanu, care gandeste, asa cum spunea cineva mai sus, ca un om de afaceri. Adica vede statul ca o companie pe care trebuie sa o aduca la profit. Si intr-o companie care produce si are profit si salariatii, in cazul nostru cetatenii, castiga mai bine.


giuseppe_rino

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 14:53

Eu votez cu oamenii cinstiti de pe buletinul de vot desigur nu exista.
Votez cu candidatul care promoveaza valorile crestine,familia desigur ca nu exista.
In consecinta voi fi unul din cei care au dat votul celor care au 1-3% pentru ca atati oameni sunt seriosi si cinstiti in tara asta.

cu stima pentru cei care voteaza comunisti cu fata UMANA petrolisti si-abramburisti.


iulya123

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:10

Eu votez cu PNL insa, din pacate, in Romania mai dureaza ceva timp pana o sa avem o conducere competenta sa ne rezolve toate problemele si sa ne aduca pe o linie de plutire. La noi se "doarme" pe branci!!!


aliasniko

2 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:23

De la: 9am_admin, la data 2008-11-11 09:50:25Spune-ne cu cine votezi la alegerile din 30 noiembrie si poti castiga un laptop Acer Aspire!

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL si partenerii sai organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unui laptop. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa isi spuna parerea pe forumul 9am despre alegerile parlamentare ce vor avea loc in data de 30 noiembrie 2008. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.

Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu NCP.ro. NCP.ro isi face simtita prezenta pe piata romaneasca de birotica si papetarie inca din 1996, timp in care s-a impus drept una dintre cele mai respectate si apreciate companii. Rapid, eficient si de calitate, acestea sunt atributele afacerilor de succes pe internet, iar dumneavoastra puteti economisi timp si bani devenind un client permanent al magazinului virtual ncp.ro, pentru ca aici va asteapta nu doar produse de calitate, ci si servicii complete si rapide, care va vor scapa de o multime de batai de cap. Fie ca este vorba de o comanda de hartie, de schimbarea sau reumplerea tonerelor si cartuselor de cerneala pentru imprimanta, tipar digital, copiere, serigrafie, tampografie, transfer termic, sau orice alteceva din domeniul papetariei si biroticii, solutia e simpla: NCP.ro

Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 11 noiembrie – 1 decembrie 2008.

Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul “Tu cu cine votezi” deschis pe forumul 9am parerea ta despre alegerile parlamentare din 30 noiembrie. Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.

Premiul

Premiul este acordat de catre partenerii SC Internet Corp SRL. Premiul consta intr-un Notebook Acer Aspire Celeron M560 120GB 1024MB A5315-2698, cu urmatoarele specificatii:
Tip procesor: Intel Celeron
Frecventa procesor : 2133 MHz
Diagonala : 15.4 inch
Chipset video: Intel GMA X3100
Capacitate HDD : 120 GB
Memorie RAM standard : 1024 MB
Unitate optica: DVD-RW
Autonomie : Pana la 2 ore
Sistem de operare: Windows Vista Home Premium
Greutate : 2.8 Kg

Premiul trebuie revendicat in maxim 5 zile de la anuntarea rezultatelor tragerii la sorti, urmand a fi distribuit intr-o perioada de maxim 4 saptamani de la castigarea lui.

Dreptul de participare

Pentru a participa la aceasta promotie trebuie sa fii cetatean roman, si sa ai peste 18 de ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.

Validarea castigatorului

Castigatorul premiului va fi desemnat in urma unei trageri la sorti realizata in data de 3 decembrie 2008. Ulterior, castigatorul va fi anuntat prin e-mail, urmand a i se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Castigatorul va trebui sa semneze un proces verbal cu organizatorul concursului. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul poate fi distribuit intr-o perioada de pana la 4 saptamani de la castigarea lui. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Premiul este nominal si nu poate fi transferat unei alte persoane.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.

Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.

Alte prevederi

Regulamentul de desfsurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.


aliasniko

2 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:27

EU O SA VOTEZ CU PNG,DINCOLO DE APARENTE SI DE TOATE CRITICILE ADUSE ACESTUI PARTID,CRED CU TOATA CONVINGEREA CA E SINGURUL DIN TARA CARE CHIAR INTELEGE ACEST POPOR SI NU SE GANDESTE DOAR CUM SA-SI BAGE MAI MULTI BANI IN BUZUNARE.. RESTUL....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:35

PD-L


vdtoth

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:38

Eu votez cu toti. Baieti buni. Merg prin piete, dau mana cu noi, NE DA O PLASA acolo...............ne baga in seama. Sa nu se supere nici unul o sa pun stampila pe toti.ca tare-s buni. Manca-i-ar tata de porumbei. Cand sunt jos iti mananca din palma iar cand sunt sus se fac in capul tau.
ROMANI MERGETI LA VOT! VOTATI!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:45

voi vota psd:)


kingofrouds

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:56

cu psd


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 15:57

marea problema este ca nu avem cu cine vota, singurul care pare mai capabil si interesat de soarta omului de rand e Oprescu ... dar el este deja primar


teodor_neamtu_ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:02

nu cunosc raspunsul . doar atat stiu: corb la corb nu-si scoate ochii. orice partid sau membru de partid( sa nu mai vorbim de bancul cu independentzii) as vota nu-mi vor arata atentzie decat 0.000000001% peste 4-5 ani cand vor fi alegeri din nou. pana atunci afaceri proprii si prosperitate burtzilor lor si a neamurilor lor pana la a 20 spitza, ca sa se mai piarda cate ceva la declaratziile de avere. minciuna sta cu regele,pardon, politicienii la masa. a alege cred ca mai inseamna si a cerne pleava de ce-i bun dar cand ai numai pleava....felicit castigatorul acestui concurs pt. ca a stiut sa vorbeasca frumos si inteligent la peretzi. soriciul de pe politicieni este prea gros sa fie strapuns chiar si cu pick-hammer-ul. noapte buna natziune.


Spaniolul

8 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:07

Cu PSD+PC


Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:34

eu, am sa votez independenti, ca despre partide, traseisti, vedete securiste m-am saturat. Oricum, dupa ce s-a va desemna primul ministru, al doilea guvern, cu un alt premier, va asigur ca ajungem la alegeri anticipate. Clar, odata cu alegerea Presedintelui Romaniei. Nu mai sunt decit 322 de zile.
Asadar, ar trebui sa reformulati intrebarea ca sa existe si un cistigator pentru acest minunat laptop.

PITICANIA


un4later

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Tg Mures

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:38

Voi vota cu Nicolae Havrilet - PNL pentru camera deputatilor si cu Gheorghe Cornel PVL pentru senat. Nefiind inregimentata politic, am votat de fiecare data un partid pentru unul din oamenii cuprinsi in lista respectiva. La aceste alegeri voi vota direct oamenii pe care ii doresc sa ma reprezinte si o fac destul de linistita. Nu conteaza in ce partid sunt. Conteaza doar ca sunt nepatati, oameni de caracter inteligenti, priceputi si preocupati de cei pe care ii reprezinta.
Doresc doar ca fiecare sa voteze si cu inima si cu capul. Fara sa se gandeasca la cum "imi va fi mie mai bine". Sa ne preocupe sa ne mearga tuturor mai bine. In 1989, cand Silviu Brucan spunea ca ne trebuie 20 de ani sa incepem sa traim cat de cat bine, spuneam ca mosul decrepit o ia razna. Ei, timpul a dovedit ca avea dreptate. Si acum am ajuns sa ma rog sa fi stiut el ceva concret de a facut afirmatiile respective.
Prin neprezentare la vot ne facem singuri rau.
Iar prin acel vot alb de care se tot vorbeste, incurajam frauda electorala.
Noi, blajinii si ilustri necunoscuti, oamenii simpli de pe strada, suntem cei care putem sa ne facem viata mai frumoasa si mai buna.
Incercam?


arni83

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:39

sunt asa de indignat de ceea ce se intampla in politica ca nici nu mai stiu cu cine sa votez. dar ca un bun roman ce sunt voi merge la vot si voi vota cu PDL pentru ca aici in piatra neamt primarul de la pdl chiar a facut ceva si se cunoaste


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:41

Nu stiu sigur cu cine voi vota dar sigur nu voi vota cu candidatii PD-L sau PNL


all74

6 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 16:52

CU CINE VOTEZ ? VOTEZ CU CINE IMI GARANTEAZA CA COPII MEI VOR PUTEA AVEA O VIATA BUNA , CU CEL CRE IMA VSA ASIGURA CA NICI UN PATRON NU VA MAI TRAGE TEAPA LA ANGAJATI SI VA PLATI I CARTILE DE MUNCA , CU CEL CARE ESTE CORECT SI UN BUN CONDUCATOR , ASA CA < NU VOI VOTA CU NIMENI , MA VOI DUCE DAR NU O SA VOTEZ PE NIMENI > PENTRU CA LA NOI IN ORAS - DRAGASANI - VALCEA - NU MERITA NIMENI VOTUL NOSTRIU , TOTI SUNT CORUPTI


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 17:19

este vot UNINOMINAL, zicese.
pe toti stilpii din fata casei mele sunt numai afise PNL, PD-L, PSD, afise cu sigle ale acestor partide, cu niste nume de persoane despre care NU AM AUZIT SA FI INTREPRINS CEVA. aceleasi liste de partid cu singura deosebire ca, de data aceasta listele au UN CANDIDAT.

si atunci care este noutatea acestui uninominal, pentru mine, cetatean!?
eu, cetatean, tot nu am de ales!?

ultimii ani de guvernare mi-au demonstrat ca guvernantii voteaza legi care sa ma spolieze, incet si sigur, pe mine, cetatean votant, si asta indiferent ca se numesc PNL-isti, PDL-isti, PSD-isti.
pe baza legilor votate de acesti reprezentanti ce-mi cer votul inca o data, mi s-a furat terenul de sub casa cu acte "legitimate" de judecatori.
pe baza legilor votate de acesti reprezenatanti ce-mi cer votul inca o data, am fost efectiv perchezitionata de jandarmi la intrarea in cladirile curtii de apel Bucuresti, a parchetelor, a Inaltei curti de casatie si justitie, jandarmi care au pazit pe interlopii craioveni la inmormintarea nu mai stiu caruia dintre ei.
pe baza legilor votate de acesti reprezentanti ce-mi cer votul inca o data, nu am nici definitivata situatia venitului global pe anii 2003, 2004!
si pot sa continuii cu alte si alte situatii "legale...
la ce-mi trebuie mie lege proasta sau lege neaplicabila votata de reprezenatntii partidelor?

domnilor nu mai vreau pe cei din partide!!!
nu mai vreau nici un candidat inregimentat intr-unul din cele trei partide! de fapt nu mai vreau nici un candidat din nici un fel de partid!
nu vreau sa votez nici continuitatea si nici schimbarea celor care se tot rotesc in parlament!

in colegiul uninominal de care apartin nu exista nici un candidat independent. daca ar fi existat un candidat independent, in mod sigur, pe acela l-as fi votat.

cum nu exista candidat independent, pentru a atrage atentia totusi partidelor ca exist, voi vota un VOT ALB!!!


shaqkers

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 17:22

P.D.L !!!


ralucutza

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 17:35

oare este vreun candidat care sa doreasca sa castige alegerile pentru OAMENI si nu pentru interesul lor personal? pana acum nu m-a convins nimeni de asta....
probabil ca daca sunt astfel de pesoane sunt eclipsate de marea majoritate a "clasei politice". nu cred ca voi vedea in romania o campanie electorala de tinuta celei care s-a desfasurat in SUA. pana la urma cred ca politicienii sunt ca si bancile : niciunul nu este mai bun decat celalalt, doar se schimba periodic profiturile.


simona_per_cielo

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 17:36

Voi vota cu PDL deoarece cred ca vor putea face o schimbare in bine si cred ca este bine ca fiecare roman sa mearga la vot. Fiecare vot conteaza.


rplay

2 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 17:37

Votul meu se duce catre PRM !


Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cu cine votezi?
Mergi la: