back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme tepare

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
ionel1981

2 mesaje
Membru din: 30/08/2011
Postat pe: 9 Septembrie 2011, ora 13:20

Buna ziua, am si eu o intrebare...ce stiti de firma Infomunca ? Sunt seriosi? astept raspuns de la cei care au colaborat cu ei. Mersi!


Sal_vator4

12 mesaje
Membru din: 14/10/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Septembrie 2011, ora 02:27

Pe acest forum se raspunde greu sau poate deloc.
Nu stiu cati ajung pe acest subiect... poate cei ca tine si ca mine care ne intereseaza...
Trebuie sa se infiinteze un website cu tematica firmelor tepare si in baza documentelor pe care sa le poti "incarca" on site spre a aduce dovezi (originalele trebuiesc pastrate de beneficiar in locuri secrete si sigure...) sa se poata informa toti interesati ...Asfel sa se poata avea o evidenta accesabila de forurile legislative si juridice... pentru informare...
Daca mai citeste si altcineva mesajul acesta,ALTUL DECAT ANTE-COMENTATORUL MEU..., si este dotat cu "enough knowledge" pentru infiintarea unui astfel de website...ii urez SUCCES!

Raporteaza abuz de limbaj
.....
Sal_vator4

12 mesaje
Membru din: 14/10/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Septembrie 2011, ora 02:44

Tzeapa este serviciul tzeparilor. Tzeapa este jobul full-time al tiganilor romanizati... sau al romanilor tiganizati...
Tzeapa nu este un "hobi". Este un full time JOB.
Tzeapa nu este un "exmplu" de "munca" pentru a supravietui...
Este o "tactica cavalereasca" a cavalerilor etniei rrome de pretutindeni.

Raporteaza abuz de limbaj
.....
9am176739

16 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Septembrie 2011, ora 16:30

EU AM LUAT TEAPA DE LA BANCI SI DE LA SOCIETATILE DE ASIGURARI.DE LA BANCA PT LOCUINTE,MI-AU ZIS UNA,SI DE FAPT ERA CU TOTUL ALTCEVA(MARE ATENTIE CAND FACETI IMPRUMUT,CITITI CU FOARTE MARE ATENTIE CLAUZELE DIN CONTRACT) SI CAND MI-AM RETRAS BANII MI-AU DAT JUMATE,SI SOC.DE ASIGURARI CARE PROMIT PENSII BUNE,ASIGURARE IN CAZ DE BOALA SAU ACCIDENT....MINCIUNI!!!! CAND E SA DESPAGUBEASCA,ZIC CA E DIN VINA ASIGURATULUI SI NU PLATESC NIMIC,IAR CAND AM RENUNTAT,MI-AU DAT NICI 20% DIN CE AM PLATIT!!!! SUNT CEI MAI MARI TEPARI,BANCILE SI ASIGURATORII!!

Raporteaza abuz de limbaj
cdemeter

1 mesaj
Membru din: 3/10/2011
Postat pe: 3 Octombrie 2011, ora 00:23

mai exista desprefirme.ro ala? :)) tot incerc sa intruu de vreo 2 sapt? :)

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Octombrie 2011, ora 02:57

Acum sint firme trase in teapa si firme fete mari.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ankas

1 mesaj
Membru din: 18/10/2011
Postat pe: 18 Octombrie 2011, ora 12:50

desprefirme.com

Raporteaza abuz de limbaj
9am249883

1 mesaj
Membru din: 18/11/2011
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 13:39




NASA

1 mesaj
Membru din: 7/01/2012
Postat pe: 7 Ianuarie 2012, ora 18:58

ATENTIE LA FIRMELE ADMINISTRATE DE ESCROCII CARAZA DAN CONSTANTIN 22 ANI ,LEHADUS GHEORGHITA 38 ANI DIN BACAU SI ACOLITII LOR DIN CONSTANTA !
ATENTIE LA FIRMELE PATRONATE DE ACESTI SINISTRI IMPOSTORI


SC AUTOTRANS SERVICE MIRCEA VODA


SC CARAZACONSTRUCT GALATI


SC MEGA BLOC SATU NOU MEDGIDIA


SC COS AND CONSTRUCT MIRCEA VODA


SC GELAR SRL BACAU

Raporteaza abuz de limbaj
9am_620

1 mesaj
Membru din: 3/08/2012
Postat pe: 3 August 2012, ora 11:38

Salut sunt lara si am nevoe de ajutorul vostru stiti ceva de firmele Jobs media srl din ploesti sau de BESTJOBS srl din bucuresti acestia de la bestjobs spun ca nu percep nici o taxa in tara am depus dosarul la ei apoi m-au sunat sa le tr 80lei pt al inregistra va rog daca stiti ceva spunetimi

Raporteaza abuz de limbaj
Ady18Ady18

2 mesaje
Membru din: 29/10/2012
Postat pe: 29 Octombrie 2012, ora 20:08

Mesaj sters.
Autorul nu detine si nu au detinut dovezi care sa justifice mentinerea informatiilor publicate.


9am_1099

1 mesaj
Membru din: 7/12/2012
Postat pe: 7 Decembrie 2012, ora 18:50

buna ziau sunt Massimiliano pennisi dupa ani raspund de moment sa clarific ceva, nu am tras teapa la nime ce sa intemplat este forte clar la multi, de cati bani au remast nerecuperati si de cat m-am chinuit dupa, pana sa ajung si la spital cu un atac celebral, nu am furat la nimanui din contra am incercat sa fie bine dar uoamini mei de base atunc au crezut ca mai bine sa fac afacerea pe spatele mele si sa arunce gunoi unde au mancat ani buni, acum ma doresc sa fiu lasat in pace si sa ma vad de viata mea si macar sa fie sters ce sa scrit da din pacate vad ca site asta pune tot ce sa scrie fara sa intai cerceteaze sau cunosca adeverul, pe fosti angajati mei i am ajiutat pe multi pana si sa aiba bani sa se faca casa dec nu merit a tot, mersi

Raporteaza abuz de limbaj
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 19 Decembrie 2012, ora 16:41

Cea mai mare teapa : USL

Raporteaza abuz de limbaj
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 19 Decembrie 2012, ora 16:41

Cea mai mare teapa : USL

Raporteaza abuz de limbaj
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 19 Decembrie 2012, ora 16:41

Cea mai mare teapa : USL

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1256

1 mesaj
Membru din: 4/01/2013
Postat pe: 4 Ianuarie 2013, ora 18:59

daca esti din oradea sti ceva despre human resource & recruitment expert srl de pe simion barnutiu?

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1316

1 mesaj
Membru din: 14/01/2013
Postat pe: 14 Ianuarie 2013, ora 11:37

buna, tot despre firma de pe simion banutiu as vrea sa stiu,chiar nu stie nimeni?

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1677

2 mesaje
Membru din: 1/03/2013
Oras: Bacau

Postat pe: 4 Martie 2013, ora 15:48

despre firma din Oradea Human Resource stiu ca a plecat sora mea prin ei si sunt ok, sau tinut de promisiune, si eu vreau sa-i contactez cat mai curand, m-am saturat de salariu de mizerie pe care-l primesc dupa ce lucrez 10 ore pe zi


9am_2144

1 mesaj
Membru din: 3/06/2013
Postat pe: 3 Iunie 2013, ora 13:25

HKH Europe
Buna ziua! Am avut nefericita ocazie de a colabora cu aceasta firma "HKH Europe", serioasa, cum se prezinta la prima discutie. Pe scurt, incidentul face referire la diferenta de ore de lucru. Programul spus la incheierea contractului, in Romania, cu aceasta firma au fost de 9h. ce ulterior, in Germania, la locul de munca s-au transformat in 13h zilnic. Incercarea de a vorbi la telefon, din Germania, cu acestia a esuat, deoarece n-au binevoit sa raspunda. De asemenea, la intoarcerea in tara i-am sunat sa ma lamuresc care a fost cauza nerespectarii programului, iar raspunsul oferit de o "doamna" a carei amabilitate era din cale afara de ironica a fost "In orele libere trebuie sa dormiti!", de parca i-as fi cerut sfaturi cu ce sa-mi ocup timpul liber, care din pacate nu exista. Depasita de situatie, paseaza telefonul "domnului" Ronald Groeschke, care dupa 2 fraze in care imi spune franc ca asta e programul de lucru si ca trebuie sa ma adaptez, imi inchide telefonul in nas. Cu alte cuvinte putea sa spuna pe scurt ca: "Asta e programul de lucru, te duci la munca precum sclavul pe plantatie!" Drept urmare am solicitat un alt loc de munca si mi s-a comunicat ca nu mai doresc colaborarea cu mine.
INTERESUL lor este de a primi comisionul, iar dupa aceea, cum si proverbul spune "Nici usturoi n-am mancat, nici gura nu-mi miroase."
Am facut publica aceasta experienta pentru a atrage atentia si altor dornici de a colabora cu astfel de firme "serioase".
Cu stima, C.S.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_2200

1 mesaj
Membru din: 17/06/2013
Postat pe: 17 Iunie 2013, ora 16:22

pt 9am_1677, ai contactat pana la urma firma Human Resources din Oradea?


Sal_vator4

12 mesaje
Membru din: 14/10/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Iunie 2013, ora 15:13

Draga C.S., Cred ca ar trebui sa mergi cu o reclamatie direct la Ministerul munci unde sunt inregistrati si aceasta firma... sa le comunici situatia prin care treci... in primul rand ca esti muncita mai multe ore decat scrie la contract... si sa mentionezi ca in contract se mentioneaza sa fi platitia doar pentru orele contractate care sunt mai putine decat ti se cere real sa muncesti. Eu te-as sfatui sa faci un memoriu si in limba tarii respective si sa detaliezi situatia de fapt... dupa care sa il depui la toate forumurile lor locale, adica la Ministerul muncii germane si la departamentul repartizarii fortelor de munca, cat si la departamentul de taxare a profitului firmei care te-a angajat.... Pentru ca, sigur, angajatorul nu declara surplusul ce ii ramane din munca prestata de tine dar neplatita...ca declara ca te-a platit ca sa se descarce in acte de banetul ce spune ca ti l-a dat, dar initial a intrat in buzunarul lui...
Un fel de truc ce il faceau si angajatorii romanii candva... poate il mai fac si acum. Prin angajarea fortelor de munca din afara, in speta RO, este avantajos ca ii poate fraierii pe straini...pe motivul ca nu inteleg bine chichitele espresiilor lor din limbajul lor. Asa ca prin aasta se "ajuta" financiar sa le sporeasca profiturile nedeclarate la guvern...
Agentiile contractoare, cum ai vazut, au un concetatean de-al lor prin care fac "brambureala" Mai ai si optiunea sa contactezi un reporter TV prin care sa poti expune deschis subiectul, astfel sa se poata afla mai repede cacealmaua si poate se vor sesiza si forurile responsabile, tragand la raspundere pe cei implicati in marsavie... Eu, una, nu as pastra tacerea in aceasta situatie. Mult succes.

Raporteaza abuz de limbaj
.....
Sal_vator4

12 mesaje
Membru din: 14/10/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Iunie 2013, ora 15:17

... ma refer la a contacta un reporter al televiziunii lor, Germane..., Nu un reporter roman, desi nu ar strica sa contactezi si un reporter roman, poate el isi permite sa mearga la fata locului si sa "investigheze" cazul, prin inregistrarile pe alti angajati... cazul tau fiind varful de lance.

Raporteaza abuz de limbaj
.....
9am_2213

1 mesaj
Membru din: 20/06/2013
Postat pe: 20 Iunie 2013, ora 22:23

buna.si eu vreau sa plec cu firma asta in germania insa am citit multe comentarii negative. ce ar trebui sa fac? surrorii tale i s-a oferit ce i-au promis?

Raporteaza abuz de limbaj
9am_2312

1 mesaj
Membru din: 14/07/2013
Postat pe: 14 Iulie 2013, ora 18:38

Am luat o mare teapa cu firma Promus Market (comercializeaza sisteme de climatizare si purifcare aer) ,cel care raspunde uneori la telefonul firmei un anume P.Marius mi-a cerut un avans pentru care a venit personal si l-a ridicat dandu-mi o chitanta si o factura dar dupa aceasta o perioada a tras de timp la telefon si nu am mai vazut nici marfa si nici de el nu am reusit sa mai dau , daca ai luat si tu teapta trimite-mi te rog un e-mail la adresa andrei.balogh90@yahoo.com.
multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
9am_2443

1 mesaj
Membru din: 14/08/2013
Postat pe: 14 August 2013, ora 14:12

De departe, cei mai mari tepari sunt SC Valahia Project Construct SRL, prin reprezentantul ei, Dl. Lungu Ion.

Aveam de construit un imobil P+1 cu 50 mp amprenta la sol. Am zis sa nu luam meseriasi care lucreaza singuri, am zis sa facem treaba serioasa si sa luam o firma, sa nu ne doara capul. Am dat de SC Valahia Project Construct SRL pe internet, cu oferte tentante de case la rosu si la gata. Ne-au facut o oferta convenabila si am facut un contract cu ei.

Din prima zi de santier, ne-am trezit cu un domn dubios, pe nume Razvan Albu care spunea ca el nu raspunde legal, doar dl. Ion Lungu prin firma SC Valahia Project Construct SRL. Ne-au cerut bani din prima zi, de fapt ne-au cerut bani pentru prima etapa a lucrarii, fiind cateva mii de euro.

A inceput santierul si la fel, show-ul. Ne minteau in fiecare zi cum ca mai intervine cate ceva, ca solul este moale, ca fundatiile caselor vecine sunt prea mari, ca este mult de sapat, ca sa ne mareasca pretul. ATENTIE! Desi noi aveam o oferta batuta in cuie care facea parte din contract.

Au trasat casa mai mica pentru a face economie la materiale, deci sa ii coste Florin Albupe ei mai putin. Cand le-am spus ca nu e bine trasata casa, au facut in asa fel incat, din masuratori, ne-au marit suprafata fundatie si ne-au fortat mana sa schimbam contractul cu SC Valahia Project Construct SRL si sa marim suma lucrarii cu 5,000 de Euro. Am fost obligati, pentru ca le dadusem banii si trebuiau sa ne termine lucrarea.

Lungu Ion si Razvan Albu ne spuneau ca intra mai mult fier fata de cat au calculat ei initial si sa ne dam bani in plus, la fel cand a fost vorba sa traga teava de scurgere in fundatie, ne-au cerut bani in plus, deoarece teava este dintr-o etapa viitoare.

Noi dadusem banii pentru materiale, insa SC Valahia Project Construct SRL nu platea nimic. Luau materialele pe datorie si furnizorii veneau la noi la usa sa ceara bani. Dl. Lungu Ion se imprumuta si de la Mini-Marketul din zona, in numele nostru, spunea ca are lucrare la noi si sa aiba incredere ca o sa primeasca banii inapoi. Cei de la Mini-Market nu si-au primit nici pana in ziua de astazi banii, punandu-ne pe noi intr-o lumina proasta.

La fiecare operatie incercau sa faca economie. Daca dirigintele de santier spunea ca trebuie sa puna un anume material, Dl. Ion Lugu tot timpul incerca sa ne convinga ca nu e nevoie, ca “merge si asa”.

Toate materialele din curtea noastra erau luata de Lungu Ion si Razvan Albu pe datorie!!! Si noi la platisem. La un moment dat a venit furnizorul de fier cu o masina sa ridice fierul de la noi din curte, ca nu era achitat de SC Valahia Project Construct SRL. Ne-am speriat si le-am dat noi din datoria lor, 3,000 de lei, ca sa nu ia fierul din curte si lucrarea sa poata continua. Datoria noastra catre dansii s-a marit considerabil.

Cireasa de pe tort a venit cand au plecat de la lucrare, datorandu-ne mai mult de 12,000 de lei. Dl. Lungu Ion ne spunea ca mai are si alte lucrari sa in fiecare zi ne spunea ca vine a doua zi si la noi sa ne termine etapele achitate. De atunci nu l-a mai vazut nimeni la noi pe santier si la fel, in fiecare zi ne spune ca vine in cateva zile sa ne termine lucrarea.



Asadar, EVITATI SC Valahia Project Construct SRL, EVITATI pe domnii LUNGU ION si RAZVAN ALBU!

Raporteaza abuz de limbaj
doctorlove

1 mesaj
Membru din: 16/08/2013
Oras: Bacau

Postat pe: 16 August 2013, ora 12:47

Buna ziua!Sunt din Bacau si doresc sa plec impreuna cu prietena mea ca si cuplu la munca in strainatate(preferabil Italia)si as dori sa stiu o firma de aici din Romania(poate si mai aproape de Bacau)care nu da teapa ,sa fie de incredere.Multumesc anticipat ptr.ajutor!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_2594

1 mesaj
Membru din: 11/09/2013
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 12:25

Buna ziua,
Vreau sa va aduc la cunostiinta inca o firma tepara din Romania – Bucuresti.
Numele lor este „VEGA GROUP” - firma de constructii.
www.vega-group.ro/contact.php
Adresa
Sos. Giurgiului 3-5
Jilava, Romania
Email: office@vega-group.ro
Website: www.vega-group.ro
Tel: 031 432 6960
Se mai recomanda ca Vega Engineering. Seful mafiot este un tip la vreo 28 de ani ce locuieste in zona Trafic Greu din Bucuresti. O sa incerce sa va impresioneze cu imaginea de grup a firmei care defapt nu este alceva decat o firma de garsoniera alcatuita din 3,4 persoane. Obijnuieste foarte des sa ia avans pentru lucrari in constructii apoi sa se dea disparut sau sa o taraganeze la infinit. Nici partenerii lui nu au scapat netepuiti sau asociatii lui de-alungul timpului. Este indatorat pana peste cap, are popriri pe conturi, face fraude de tot felul, isi baga mana si in contabilitate. Are datorii la camatari si la toti clientii cu care se lauda ca lucreaza insa parte din ei nici nu exista. Imi este nu numai mie dator dar si partenerilor sau clientilor ce i-am adus personal. Abereaza pe subiecte gen ca are filiale internationale si lucreaza in spatiul Arab – minciuni sfruntate.. Adevaul este ca e indatorat pana peste cap! Mare grija!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Cardel_Mihai_1

1 mesaj
Membru din: 31/10/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2013, ora 22:47

e tepa grava se plateste 450 si nu iti ofera nimic

Raporteaza abuz de limbaj
Lazau_Razvan_1

1 mesaj
Membru din: 13/11/2013
Postat pe: 13 Noiembrie 2013, ora 10:51

cred ca te-au platit cei de la firma sa zici asta pentru ca esti singurul care zice de bine dar restul am luat teapa.e cea mai tepara firma eu am depus dosarul si m-au minti mereu ca o sa plec.Oameni buni nu mai apelati la ei

Raporteaza abuz de limbaj
9am_3232

1 mesaj
Membru din: 10/01/2014
Postat pe: 10 Ianuarie 2014, ora 20:46

ai aflat pana la urma ceva despre aceasta firma tepara ?astept raspuns urgent

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului firme tepare
Mergi la: