back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre swing?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
 
Kaki

245 mesaje
Membru din: 15/10/2010
Oras: Alexandria

Postat pe: 12 Noiembrie 2010, ora 10:17

Swing-ul este un stil de viata alternativ, bazat pe crearea unor relatii de prietenie, in general intre cupluri, in scopul desfasurarii unor activitati recreative care se pot finaliza cu sex sub diferite forme intre doua sau mai multe cupluri. Viata de swinger aduce multa comunicare si deschidere intr-o relatie. Multe cupluri recunosc faptul ca au devenit mai apropiati unul de celalalt dupa primele experiente de swing. Nu are rost sa pastrezi sentimentele si dorintele tale doar pentru tine. Fiecare aspect al sentimentelor si al preferintelor tale poate fi impartit cu partenerul tau. Astfel, nu numai ca se extind cunostintele sexuale despre celalalt, dar totodata cunostintele lor emotionale devin mai bogate si se dezvolta si abilitatea de a comunica.
Multe cupluri cred ca este incredibil de excitant sa imparti cu cineva aceste fapte, fantezii si dorinte atat de intime.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 12 Noiembrie 2010, ora 10:25

Dar tu Kaki, ce spui?esti adepta acestui stil de viata?

Raporteaza abuz de limbaj
Kaki

245 mesaje
Membru din: 15/10/2010
Oras: Alexandria

Postat pe: 12 Noiembrie 2010, ora 10:25

eu personal nu vreau sa impart cu nimeni persoana cu care sunt, kiar daca nu suntem casatoriti sau nu e o relatie de lunga durata. asta sunt eu, fiecare poate sa faca ce vrea si ce simte si le respect dorintele



Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 12 Noiembrie 2010, ora 10:29

Personal, nu am studiat in amanunt ce inseamna acest Swing, insa nu pot fi de acord cu faptul de a imparti persoana iubita cu altcineva..

Raporteaza abuz de limbaj
Kaki

245 mesaje
Membru din: 15/10/2010
Oras: Alexandria

Postat pe: 12 Noiembrie 2010, ora 10:38

eu am vazut aseara o emisiune cu tema asta. se anunta si faptul ca s-a deskis si in bucuresti un astfel de club...

Raporteaza abuz de limbaj
zo_lee

117 mesaje
Membru din: 25/01/2010
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 23:36

Īnca nu am incercat dar ne este in plan. Daca realizez planul mai revin.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 23:42

De la: Kaki, la data 2010-11-12 10:38:31eu am vazut aseara o emisiune cu tema asta. se anunta si faptul ca s-a deskis si in bucuresti un astfel de club...

doar unul???
demult sunt siteuri speciale pt asta...

Raporteaza abuz de limbaj
Perseus_yuppy

26 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 07:24

la noi este vorba de mentalitate!Suntem falsi cand afirmam ca "nu vrem sa impartim , cu altcineva"?Cine stie ce poate creierul uman.De-a lungul timpului s-a dobedit ca umanitatea a dat dovada de ,snobism,stupizenie,crime,violuri,talharii,razboaie genocide si alte asemenea "dragalasenii" pe care numai specia umana la poate creea cu atata patos.Asa ca despre swing,ce poate fi asa de deplasat?Si asa poti fi "inselat"odata in viata de partener.Nu mai bine sa ne inselam pe fata si nu ascuns?Eu personal nu am incercat swing-ul,dar cine stie ce se poate intampla in viata?Mister,mare mister.Kaki este tanara si ai toata viata la dispozitie sa-ti schimbi optica vietii.

Raporteaza abuz de limbaj
teodorescu_mihail2005

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 08:00

SWING ESTE UN STIL DE JAZZ APARUT IN SUA IN ANUL 1940 parareamea este ca asest sti de viata este foarte bun pentru a lega o prietenie intre cupluri si a avea noi esprrinte sexuale

Raporteaza abuz de limbaj
0103pada

2 mesaje
Membru din: 10/03/2008
Oras: Oradea

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 08:00


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 08:15

De la: yuppiy_ta, la data 2010-11-12 10:29:49Personal, nu am studiat in amanunt ce inseamna acest Swing, insa nu pot fi de acord cu faptul de a imparti persoana iubita cu altcineva..

eu si daca as avea o amanta nu as imparti-o cu barbata-su i-as servi bromura sa nu i se mai scoale

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
yuppy013395

13 mesaje
Membru din: 20/06/2010
Oras: Deva

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 08:35

Vede-ti voi inca nu stim ce e aia democratie

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 08:40

De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 08:35:02Vede-ti voi inca nu stim ce e aia democratie

pei ce ?! democratie inseamna sa ne f..em in grup?
e democratie si nu-ti interzice nimeni dar mentalitatea si inhibitia nu are legatura

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
valighe76

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 08:56

Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.

Raporteaza abuz de limbaj
9am102014

5 mesaje
Membru din: 19/07/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 09:51

Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 10:02

De la: valighe76, la data 2010-12-05 08:56:50Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.


si faptele bune se platesc! sa nu mai facem?

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
alaindelon

2 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 10:08

De la: Kaki, la data 2010-11-12 10:17:33Swing-ul este un stil de viata alternativ, bazat pe crearea unor relatii de prietenie, in general intre cupluri, in scopul desfasurarii unor activitati recreative care se pot finaliza cu sex sub diferite forme intre doua sau mai multe cupluri. Viata de swinger aduce multa comunicare si deschidere intr-o relatie. Multe cupluri recunosc faptul ca au devenit mai apropiati unul de celalalt dupa primele experiente de swing. Nu are rost sa pastrezi sentimentele si dorintele tale doar pentru tine. Fiecare aspect al sentimentelor si al preferintelor tale poate fi impartit cu partenerul tau. Astfel, nu numai ca se extind cunostintele sexuale despre celalalt, dar totodata cunostintele lor emotionale devin mai bogate si se dezvolta si abilitatea de a comunica.
Multe cupluri cred ca este incredibil de excitant sa imparti cu cineva aceste fapte, fantezii si dorinte atat de intime.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 10:11

De la: yuppy011037, la data 2010-12-05 10:08:30
De la: Kaki, la data 2010-11-12 10:17:33Swing-ul este un stil de viata alternativ, bazat pe crearea unor relatii de prietenie, in general intre cupluri, in scopul desfasurarii unor activitati recreative care se pot finaliza cu sex sub diferite forme intre doua sau mai multe cupluri. Viata de swinger aduce multa comunicare si deschidere intr-o relatie. Multe cupluri recunosc faptul ca au devenit mai apropiati unul de celalalt dupa primele experiente de swing. Nu are rost sa pastrezi sentimentele si dorintele tale doar pentru tine. Fiecare aspect al sentimentelor si al preferintelor tale poate fi impartit cu partenerul tau. Astfel, nu numai ca se extind cunostintele sexuale despre celalalt, dar totodata cunostintele lor emotionale devin mai bogate si se dezvolta si abilitatea de a comunica.
Multe cupluri cred ca este incredibil de excitant sa imparti cu cineva aceste fapte, fantezii si dorinte atat de intime.


si parerea ta care e?

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
tom_20034

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 10:44

E ca bancu ala cu Ion la swing club cu nevasta.
Ion striga la un moment dat:
- Mai aprinde-ti lumina ca de cand am venit iau numai m..e

Raporteaza abuz de limbaj
edi2006

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 10:54

De la: valighe76, la data 2010-12-05 08:56:50Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.


in primul rand swingul nu este ca si inselatul.
2lea rand nu este impotriva naturii ba chiar invers monogamia este impotiva naturii
3lea rand "iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti" ce platesti taxe? nu platesti absolut nimik iar la faza cu inselatul partenerului ... singura nenorocire pe care o poti patii este sa te omoare constiinta sa iti bage "elefantul" in camera cu partenera/ul.
iar punchline-ul tau sa stii ca e genul de gandire care a tinut sclavii in lant de marii corporatisti si de dictatori si mai ales de Inventatorii si Practicantii RELIGIEI. din cauza la oameni care gandesc ca "Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat." nu a mai evoluat rasa umana

over and out

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:03

De la: pickard, la data 2010-12-05 08:15:35
De la: yuppiy_ta, la data 2010-11-12 10:29:49Personal, nu am studiat in amanunt ce inseamna acest Swing, insa nu pot fi de acord cu faptul de a imparti persoana iubita cu altcineva..

eu si daca as avea o amanta nu as imparti-o cu barbata-su i-as servi bromura sa nu i se mai scoale




Vai,dar ce rau esti! Poi ce sa te mai chinui sa-i pui u bromura aluia, sa-l ai pe constiinta, cand poti foarte bine sa i-o cedezi pe nevasta-ta ,faci si tu o fapta buna , mai ales acuma in preajma sarbatorilor!

Dar din dar se face rai!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:05

De la: pickard, la data 2010-12-05 10:02:30
De la: valighe76, la data 2010-12-05 08:56:50Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.


si faptele bune se platesc! sa nu mai facem?

Mai, tu esti swinger si nu stii cum sa ne spui!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:18

De la: edi2006, la data 2010-12-05 10:54:02
De la: valighe76, la data 2010-12-05 08:56:50Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.


in primul rand swingul nu este ca si inselatul.
2lea rand nu este impotriva naturii ba chiar invers monogamia este impotiva naturii
3lea rand "iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti" ce platesti taxe? nu platesti absolut nimik iar la faza cu inselatul partenerului ... singura nenorocire pe care o poti patii este sa te omoare constiinta sa iti bage "elefantul" in camera cu partenera/ul.
iar punchline-ul tau sa stii ca e genul de gandire care a tinut sclavii in lant de marii corporatisti si de dictatori si mai ales de Inventatorii si Practicantii RELIGIEI. din cauza la oameni care gandesc ca "Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat." nu a mai evoluat rasa umana

over and out


Vei evolua cu siguranta, daca vei pune mana pe un manual de gramatica al lb. romane, pt ca FU>TAI LA GRAMADA stie orice prost sa faca, asa ca lasa-ne cu sfaturile tale extrem de pretioase!
....."din cauza la oameni"...discutabil...

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:19

pentru mine swing e un stil de muzica si dans.. clasic, elegant,rasat; acum vad ca mai este si altceva..kinky ii putem caracteriza pe ..practicanti cu aceleasi cuvinte?!

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:23

..bine-bine..poate nu rasat da' pentru mine exista si rasa "sportiva"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:31

Stim despre omenire destule, cam de cate mii de ani exista, cum si cat a evoluat,etc...Ce stim mai putin este ca a fost barbara dintotdeauna si inca este la fel.Atita imbuibare cata exista acum insa nu a existat niciodata, blowjob, footjob,swinging, rape ...bla bla bla, acuma suntem parca roboti.Nu mai stim sa iubim nu mai stim ce sa facem ca sa scapam de plictiseala si facem formalitati ca si cele enumerate mai sus ... de ce? pentru ca nu iubim cu adevarat ci ne ffftem sau in mare parte a face dragoste nu e totuna cu sexul mai nou. Dcaca nu mai poiti fff atunci te duci la ajutoare care mai de care mai perverse .. pe scurt.. omenirea a dat gres... va trebui reprogramata, si aici o sa interbina domnul ateu care a evoluat dintr-un protozoar (euglena verde cica potrivit teoriei evolutiei e prima forma de viata pe pamant) ei bine asta s-o credeti voi, eu zic ca am fost creati iar asta cu omul de Cro Magnon sau neanderthal poate fi un exemplu bun de dovada ca am fost crerati (eu le vad drept experimente nereusite )>in orice caz m-am abatut de la subiect ceea ce vreau eu sa zic este ca suntem barbari si cred ca vom fi recreati din nou iar domnisoara sau doamna KAKI .. sunteti libera sa mai schimbati partenerii daca sotul sau prietenul nu mai poate sii moare inauntru, poate exista mai virili, poate va ajuta altii sa va cunoasteti pe voi insiva, insa poate va invata si cum sa iubesti si ca singura cale de antiplictiseala in cuplu e dragostea aia simtita

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:35

a si inca ceva .. imi cer scuze de greselile gramaticale facute ... si sper sa nu fiu catalogat drept incult ci mai degraba repezit..

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:40

De la: Perseus, la data 2010-12-05 07:24:13la noi este vorba de mentalitate!Suntem falsi cand afirmam ca "nu vrem sa impartim , cu altcineva"?Cine stie ce poate creierul uman.De-a lungul timpului s-a dobedit ca umanitatea a dat dovada de ,snobism,stupizenie,crime,violuri,talharii,razboaie genocide si alte asemenea "dragalasenii" pe care numai specia umana la poate creea cu atata patos.Asa ca despre swing,ce poate fi asa de deplasat?Si asa poti fi "inselat"odata in viata de partener.Nu mai bine sa ne inselam pe fata si nu ascuns?Eu personal nu am incercat swing-ul,dar cine stie ce se poate intampla in viata?Mister,mare mister.Kaki este tanara si ai toata viata la dispozitie sa-ti schimbi optica vietii.[/quotebravo , destept gandit ...mare aseamanare intre razboinici si swingeri, doar ca au campuri de lupta diferite a, razboinicii erau platiti, luati cu arcanul, iar mai nou juramantul militar, ceea ce nu cred ca e valabil in cazul swingerilor

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 11:52

De la: vasylester, la data 2010-12-05 11:31:48Stim despre omenire destule, cam de cate mii de ani exista, cum si cat a evoluat,etc...Ce stim mai putin este ca a fost barbara dintotdeauna si inca este la fel.Atita imbuibare cata exista acum insa nu a existat niciodata, blowjob, footjob,swinging, rape ...bla bla bla, acuma suntem parca roboti.Nu mai stim sa iubim nu mai stim ce sa facem ca sa scapam de plictiseala si facem formalitati ca si cele enumerate mai sus ... de ce? pentru ca nu iubim cu adevarat ci ne ffftem sau in mare parte a face dragoste nu e totuna cu sexul mai nou. Dcaca nu mai poiti fff atunci te duci la ajutoare care mai de care mai perverse .. pe scurt.. omenirea a dat gres... va trebui reprogramata, si aici o sa interbina domnul ateu care a evoluat dintr-un protozoar (euglena verde cica potrivit teoriei evolutiei e prima forma de viata pe pamant) ei bine asta s-o credeti voi, eu zic ca am fost creati iar asta cu omul de Cro Magnon sau neanderthal poate fi un exemplu bun de dovada ca am fost crerati (eu le vad drept experimente nereusite )>in orice caz m-am abatut de la subiect ceea ce vreau eu sa zic este ca suntem barbari si cred ca vom fi recreati din nou iar domnisoara sau doamna KAKI .. sunteti libera sa mai schimbati partenerii daca sotul sau prietenul nu mai poate sii moare inauntru, poate exista mai virili, poate va ajuta altii sa va cunoasteti pe voi insiva, insa poate va invata si cum sa iubesti si ca singura cale de antiplictiseala in cuplu e dragostea aia simtita


Asa e, din pacate am uitat sa iubim cu inima....mai nou iubirea e vazuta/perceputa prin prisma sexului si a acareturilor acestuia...

...insa d-ra Kaki, nu si-a exprimat credinta in acest stil de viata, probabil e doar o curiozitate specifica noua, femeilor si doreste sa afle mai multe despre acest subiect, din partea ambelor "parti"

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 12:01

De la: rothmans, la data 2010-12-05 11:40:52
De la: Perseus, la data 2010-12-05 07:24:13la noi este vorba de mentalitate!Suntem falsi cand afirmam ca "nu vrem sa impartim , cu altcineva"?Cine stie ce poate creierul uman.De-a lungul timpului s-a dobedit ca umanitatea a dat dovada de ,snobism,stupizenie,crime,violuri,talharii,razboaie genocide si alte asemenea "dragalasenii" pe care numai specia umana la poate creea cu atata patos.Asa ca despre swing,ce poate fi asa de deplasat?Si asa poti fi "inselat"odata in viata de partener.Nu mai bine sa ne inselam pe fata si nu ascuns?Eu personal nu am incercat swing-ul,dar cine stie ce se poate intampla in viata?Mister,mare mister.Kaki este tanara si ai toata viata la dispozitie sa-ti schimbi optica vietii.[/quotebravo , destept gandit ...mare aseamanare intre razboinici si swingeri, doar ca au campuri de lupta diferite a, razboinicii erau platiti, luati cu arcanul, iar mai nou juramantul militar, ceea ce nu cred ca e valabil in cazul swingerilor


....

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre SWING?
Mergi la: