back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre swing?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 8 Decembrie 2010, ora 22:34

De la: Haps, la data 2010-12-08 20:11:43


de ce oare cred eu despre tine ca te cheama Sandu ???!!! [/quote]
de ce cred eu, ca ti-a trecut de insuratoare...?! ...si eu care voiam sa te iau la un swing...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 8 Decembrie 2010, ora 22:49

De la: yuppy007759, la data 2010-12-08 22:25:15draga Sandu,

nu-mi pun nume pt ca oricum nu este relevant. nu ajuta cu nimic. optimista de fel nu sunt, dar asa cum fac majoritatea..atunci cand judeci pe cineva, sau o situatie, o treci prin filtrul tau de gandire.. Rezonezi sau nu cu acel "Cineva" sau "ceva". pt mine varsta nu conteaza, deoarece nu prea conteaza anii trecuti cat calitatea lor. Ei ceea ce spun oamenii despre tine dupa ce ai parasit incaperea. ma gandesc ca nu vreau sa le fie rusine copiilor mei cu mine. noi suntem exemplul lor. dar poate doar asa simt femeile. nu stiu. tine de respectul fata de mine si de bunul simt. pe care unii il au sau nu.
nu am spus niciodata ca doar barbatii inseala , proportia e egala. ps: chelul isi pune mana in cap. Nu am 65 de ani si sincer la varsta aia mi-as dori sa nu am timp sa stau sa scriu pe forum. Acum intr-o pauza de pictat imi permit.. :P
nu sunt nici optimista , nici visatoare. Am vorbit despre mine atat. si oricum nu am vazut nicio femeie ca se urca pe pereti ca nu are parte de sex, dar ma bucur ca ai vazut tu asta. noul Matrix.
si din fericire am vazut si oameni care se iubesc..si s-au iubit pt totdeauna. si asta imi permite sa sper.
referitor la viata parsiva. ea e frumoasa, noi suntem elementele parsive din ea. noi ne jucam intre noi..pana se joaca si ea cu noi.

mi-a placut foarte mult ce si cum ai scris...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 05:47

Pentru Haps,
Sandu A.X.este doar numele meu de user.Acesta,
a aparut dintr-o necesitate,nu din dorinta de a-mi ascunde numele real.Dar stilul tau de a fi-a scrie,chiar imi place,nu esti deloc superficial asa cum am avut initial impresia.
Afurisitule,incep sa te stimez....

Pentru Daria_Ta,
Am intalnit ambele exemle in viata.Era un barbat frumos,
circa 35 ani,doi copii,o sotie la nivelul lui..Era mi-
ner.Un accident in subteran,probleme la coloana vertebrala,probleme cuuuu....intelegi tu!
La acea vreme eu eram f.tanar,am auzit de cazul lui,de sotia lui,am ras de el.Nu,in acel moment nu am inteles
sacrificiul amandoura..Acum îi respect, si-i înteleg..

Retin din ceea ce ai scris:...înselata!...satisfacerea unei necesitati fiziologoce!
Mda!...Scoase din contest,acestea nu par a spune mai ni-
mic.Dar,daca eu am sa le pun intr-un cu totul alt contest?
Dar oare, suntem noi cu totii atat de norocosi precum Daria_Ta,si sa avem totul:O casa frumoasa,Un sot super,
minunat,un fiu deosebit?
Auzi Frumoaso,risc o intrebare adresata constiintei tale,[la care te rog sa nu-mi raspunzi]tu,ai fost in situatia de a îti"satisface o necesitate fiziologoca" o
data,si inca o data,si inca o data,si....
Stii ca, daca ai ghinionul ca acel pe care-l folosesti ca pe o simpla masina,sa fie si un om minunat,s-ar putea ca intr-o zi sa apara fara voia ta si altceva?
La cat de afurisita esti,stiu deja cum vei reactiona...
altceva insa doresc sa spun: Mult prea adesea nu noi suntem cei ce decidem....Viata si doar viata! Fir-ar mama ei sa fie!.....

Pentru Yuppy 007759,
Te-am intrebat in mod direct, daca in acest moment iti iubesti cu adevarat sotul? Desi nu mi-ai raspuns,este evident ca da,de aici[in opinia mea]incapacitatea ta de a intelege ca de fapt Viata este cea care ne schimba, cel mai ades intr-un mod urat..Si oamenii pot fi,sau deveni parsivi,dar pe ei cine-i schimba?..Am ramas uimit sa te descopar acum altfel:Profunda,afectuoasa,
culta,mi-ar placea sa ma pot ridica si eu la nivelul tau.
Iar daca si pictezi!....Iubesc pictura,am intrat prin galeriile bucurestene ori de cate ori am avut oca-
zia.Astept cu nerabdare sa ma inviti la urmatoarea ta expozitie.Nu,sa nu-mi spui unde in Bucuresti va avea
loc.O voi cauta eu...
Nu,sa nu mi-te recomanzi ca si autoare...Îi voi studia eu pe toti cei din inauntru,si din modul in care acestia vor savura picturile tale ,voi sti cine este
autorul-autoarea acestora.Crezi ca am sa pot?...
Îti doresc sa te ajute viata sa ramai mereu fericita!

Sandu A.X.303023.





Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 17:33

Mda!...Scoase din contest,acestea nu par a spune mai ni-
mic.Dar,daca eu am sa le pun intr-un cu totul alt contest?


"..la naiba!" - se scrie "context"

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 17:36

yuppyyyyyy...traiasca bagabontzeala pe net!!! ce de lume perversa avem.. oi fi si eu?!! pe cand ne dam si noi in barci??

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 17:43

De la: andalexkor, la data 2010-12-09 17:33:26Mda!...Scoase din contest,acestea nu par a spune mai ni-
mic.Dar,daca eu am sa le pun intr-un cu totul alt contest?


"..la naiba!" - se scrie "context"
bueeeeeyyyy!nu te lua de el!ca are carte/ti multe!!!!da??

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 17:47

De la: andalexkor, la data 2010-12-09 17:33:26Mda!...Scoase din contest,acestea nu par a spune mai ni-
mic.Dar,daca eu am sa le pun intr-un cu totul alt contest?


"..la naiba!" - se scrie "context"


Daca erai atent, are mai multe greseli de scriere, insa, dincolo de asta si de faptul ca oricine poate gresi (iar el o mai face si intentionat uneori), ar fi trebuit sa analizezi ceea ce scrie, pt ca vei gasi un continut bogat in adevar!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 17:53

De la: Salut_Sunt_Sandu_, la data 2010-12-09 05:47:54

Pentru Daria_Ta,

La cat de afurisita esti,stiu deja cum vei reactiona...
altceva insa doresc sa spun: Mult prea adesea nu noi suntem cei ce decidem....Viata si doar viata! Fir-ar mama ei sa fie!.....


Sandu A.X.303023.




Voi risca si eu ceva cu tine...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 18:23


Pentru Andalexkor,

Imi cer scuze pt. greseala facuta!Insa,pe tine te-ai observat cum construesti frazele?...Stii?...Pe forum sunt multe persoane ce stiu f. bine gramaticã,observã insã cate dintre ele scriu fluent,logic,cu bun simt,si mai ales au ceva de spus! Mi-ar placea sa pot spune despre tine, ca m-ai impresionat cu ceva,dar....

Cu stima,Sandu A.X.
PS:Cu toata sinceritatea te voi lauda,atunci cand voi observa ca ai fost capabila sa scrii si tu ceva impre-sionant!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 18:27

Asa cum spuneam Daria,la cat de afurisita esti tu....Si,crez ca-s prea batran pt asta!

Cu stima,sax303023.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 18:40

De la: Salut_Sunt_Sandu_, la data 2010-12-09 18:27:30Asa cum spuneam Daria,la cat de afurisita esti tu....Si,crez ca-s prea batran pt asta!

Cu stima,sax303023.


Esti prea batran pt ce, Sandu, ca nu am inteles?!...Sa nu spui ca iti e frica pt ca te pup eu pe obraz!


Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 19:11

Mie Daria,chiar si de acel pupat imi este frica.Ca..as-s
eu,mai nevricos!
Stii expresia:Feriti-va de greci.Chiar,esti o grecoaica ratacita prin regatul oltenesc?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 19:22

De la: Salut_Sunt_Sandu_, la data 2010-12-09 19:11:30Mie Daria,chiar si de acel pupat imi este frica.Ca..as-s
eu,mai nevricos!
Stii expresia:Feriti-va de greci.Chiar,esti o grecoaica ratacita prin regatul oltenesc?

cum sa fie mincinosul???

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 19:34

De la: Salut_Sunt_Sandu_, la data 2010-12-09 19:11:30Mie Daria,chiar si de acel pupat imi este frica.Ca..as-s
eu,mai nevricos!
Stii expresia:Feriti-va de greci.Chiar,esti o grecoaica ratacita prin regatul oltenesc?


Sunt o olteanca fixata bine intre olteni, asa ca nu te feri!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 9 Decembrie 2010, ora 19:48


Pentru Frelid:

La naiba,cam demult iti sunt dator un raspuns:Atunci,in
22 Decembrie 1989 dimineata,-cand inca N.C.nu fugise-
in acele momente de euforie si fericire,niciodata nu m-as fi putut gandi si accepta, ca in Romania ce va sa vina,intr-o zi se vor rasturna atat de dramatic valorile,incat orce DOBITOC de teapa ta va putea ironiza pe cineva, pt. banalul motiv ca are cateva carti in casa.Accept asta din pertea oricui,pentru ca am prea putine...ca-s agramat,ca-s
stramb,urat...sau mai stiu eu cum.Dar,DOAR pentru asta?..
Eu,sunt un banal C.T.C.-ist,intr-o intreprindere din Bucuresti,la locul nostru de munca-din nefericire-nu se "face" si gramatica.Eu nu am avut sansa sa am parinti normali,care sa-mi dea palme dupa ceafa,si suturi in fundulet pt.a invata...Iar atunci cand am realizat importanta studiilor superioare,era prea tarziu.Stii tu
cu ce eforturi se putea cumpara o carte inainte de 22 Dec.1989?..Tu, in acest moment, ai putea sa te restrictionezi la mancare,sau la ati cumpara sau nu, o pereche de blugi de firma doar pt.a-l putea cumpara pe:Shakespeare?..M.Mitchell,H.Sienkiewicz,Irving Stone,M Zevacco?..Ai auzit in viata ta de acestia?Crezi tu ca doar ce bagi in gura...conteaza?Doar o casa,o ma-
sina,o fata frumoasa conteaza acum?..
Daca asta este Romania ta,daca ãsta esti tu...pur si simplu îmi face-ti scarba.Atat tu,cat si Romania celor
ca tine...

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Decembrie 2010, ora 17:57

mah, care cititi "operele" homalailor "scutura-sulitza" ?!! nu ar fi frumos sa fie ..swing intre homalai? parcaintre fete nu ar fi chiar asa rau da' sa vezi paroshi cum se "maseaza intern" ..bleoh! hai ca v-am stricat ziua cu imaginea a mai multor "iubitzei blanoshi"

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Decembrie 2010, ora 18:01

poate imi gasesc si io perechea pe..swing-subiect asta ...sunt tanar, frumos si modest da' sarac iubesc cu patos cum zice nea smiley- coz lov iz for fri...il intreb io maine-poimaine cum e shmekeria cu FREE daca nu ma lipesc si io de cineva pe yuppy asta, bine?

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 10 Decembrie 2010, ora 18:04

De la: andalexkor, la data 2010-12-10 17:57:15mah, care cititi "operele" homalailor "scutura-sulitza" ?!! nu ar fi frumos sa fie ..swing intre homalai? parcaintre fete nu ar fi chiar asa rau da' sa vezi paroshi cum se "maseaza intern" ..bleoh! hai ca v-am stricat ziua cu imaginea a mai multor "iubitzei blanoshi"



... ce face postul craciunului din om :))

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 10 Decembrie 2010, ora 20:52

De la: andalexkor, la data 2010-12-10 17:57:15mah, care cititi "operele" homalailor "scutura-sulitza" ?!! nu ar fi frumos sa fie ..swing intre homalai? parcaintre fete nu ar fi chiar asa rau da' sa vezi paroshi cum se "maseaza intern" ..bleoh! hai ca v-am stricat ziua cu imaginea a mai multor "iubitzei blanoshi"

doar sa nu fii...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4095 mesaje
Membru din: 24/10/2011
Postat pe: 11 Decembrie 2010, ora 00:06


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Decembrie 2010, ora 00:35

Pentru Sandu...care desi s-a retras, sper sa citeasca aceste randuri.
Nu stiu la cine te referi cu asemanarea, dar iti multumesc pentru urari. Un an bun si tie !

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
yuppy001843

5 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 11 Decembrie 2010, ora 18:52

De la: zo_lee, la data 2010-11-24 23:36:12Înca nu am incercat dar ne este in plan. Daca realizez planul mai revin.
0k si noi santem tineri casatoriti si santem interesati de swuing am dori sa pastram legatura o zi buna.aderesa de email loredanccc@yahoo.com

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 13 Decembrie 2010, ora 14:00

Swingul
asa e jocul
il joci in doi, il joci in trei
il joci in cate cati vrei


E ok!
Cui le place - sa-l practice!

Raporteaza abuz de limbaj
alinamarius

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Tulcea

Postat pe: 13 Decembrie 2010, ora 23:13

buna , nu mi se pare ceva esit din comun, fiecare face ce vrea cu viata lui , sotul meu mi-a propus asa ceva ,am fost de acord , nu pt ca nu am o viata sexuala buna , doar pt a invata ceva nou , si intretine mai intens relatia dintre noi, sunt curioasa si am sa incerc

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

68 mesaje
Membru din: 22/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Decembrie 2010, ora 04:43

Pentru toti...

Fiind de moda veche,si batraior,nu stiu daca as putea vreodata sa "fac"swing.Am intalnit pe acest topic ideea unora ca partenerii trebue sa faca sex-dragoste in aceeas
camera.Fals.
De regula, fiecare pereche se refugiasa intr-o camera
separata.De unde ideea ca toti participantii "o fac"in
aceeas camera?..
Am citit si parerile unora, vizavi de moralitate.Însã,cu ce ar fi aceste cupluri mai pacatosi decat cei ce fura,inseala,primesc mita[mie asta mi se pare f.grav]sau violeaza?...
Cat despre Sodoma si Gomora!....ar mai fi cazul sa citim si punctele de vedere ale tuturor oamenilor de stiinta,ce
s-au pronuntat in acest caz.
Cat despre posibilitatea ca dupa una sau mai multe
"experiente" sa se produca o ruptura intre cei doi soti,ea este f.reala,
deobicei barbatii propun "una mica"la swing,pt.ca dupã un timp.....tot mandria lor sa se revolte.Concluzia?..Nu o
"faceti"decat dupa ce treceti de 90 ani!

Pace voua pacatosi sau nu,pe oriunde v-ati afla.Acelas,
Sandu A.X.

Raporteaza abuz de limbaj
53 ani [inca] Batranel-Batranel, Uratel-Uratel, Prostutel ãhããããã !....
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 16 Decembrie 2010, ora 21:40


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 16 Decembrie 2010, ora 21:49

aia cu toti intr-o camera se cheama sex in grup...swingul e asa cum spune Sandu...un schimb de parteneri, fiecare cuplu nou format se distreaza in camera lui, iar cate perechi participa, nu conteaza. Fiind de comun acord nu se pune problema de inselat, din contra, partenerii sunt mult mai apropiati si au incredere unul in altul din moment ce accepta un astfel de joc... care pana la urma stimuleaza imaginatia, si incita ralatia

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

68 mesaje
Membru din: 22/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Decembrie 2010, ora 05:19


Uf,Carla!...

Am ajuns sa-mi fie frica de postarile tale, si ale lui
Cristal.
Alooooo!....Aveti ceva cu mine?
sax.

Raporteaza abuz de limbaj
53 ani [inca] Batranel-Batranel, Uratel-Uratel, Prostutel ãhããããã !....
Fosta membra 9am.ro

231 mesaje
Membru din: 22/11/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Decembrie 2010, ora 02:00

Esti Ok Sandu

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Ianuarie 2011, ora 08:09

..am parerea ca nu e pentru toata lumea!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre SWING?
Mergi la: