back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre swing?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
 
yuppy013395

13 mesaje
Membru din: 20/06/2010
Oras: Deva

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 12:06

nene revino cu picioarele pe pamant cred cageme lumeade prostieu nu cred ca nu iti dorest sa faci sex cu vecina daca e buna sau cu nevasta prietenului tau instintul animalic din tine vrea asa ca lasa comentariile aste sau esti de-o varstra cu BUREBISTA

Raporteaza abuz de limbaj
9am117598

624 mesaje
Membru din: 14/08/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 12:12

2 familii ua practicat acest joc si pan la urma s-ua derspartit o pereche
nu sunt adepta acestu joc pervers!
pers care o iubesc , nu vreau sa o impart cu nimnei .

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 12:25

De la: yuppy013505, la data 2010-12-05 12:12:372 familii ua practicat acest joc si pan la urma s-ua derspartit o pereche
nu sunt adepta acestu joc pervers!
pers care o iubesc , nu vreau sa o impart cu nimnei .


E un joc periculos, ai dreptate, cei care se implica in el, trebuie sa stie sa delimiteze f. bine iubirea, de sentimentul animalic/dorinta fata de cei cu care se cupleaza.....insa de aici pana la a avea o placere in a-ti vedea iubita sexuindu-se cu altul...e cale lungaaaa..e o stare de boala, parerea mea!

Raporteaza abuz de limbaj
bobry47

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Baia Mare

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 12:51

De la: edi2006, la data 2010-12-05 10:54:02
De la: valighe76, la data 2010-12-05 08:56:50Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.


in primul rand swingul nu este ca si inselatul.
2lea rand nu este impotriva naturii ba chiar invers monogamia este impotiva naturii
3lea rand "iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti" ce platesti taxe? nu platesti absolut nimik iar la faza cu inselatul partenerului ... singura nenorocire pe care o poti patii este sa te omoare constiinta sa iti bage "elefantul" in camera cu partenera/ul.
iar punchline-ul tau sa stii ca e genul de gandire care a tinut sclavii in lant de marii corporatisti si de dictatori si mai ales de Inventatorii si Practicantii RELIGIEI. din cauza la oameni care gandesc ca "Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat." nu a mai evoluat rasa umana

over and out


10(zece)

Raporteaza abuz de limbaj
edy_sword

166 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 13:05

ne o tragem in grup cum o luam de la toti ,ceva normal la noi romanii

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 13:30

De la: edy_sword, la data 2010-12-05 13:05:40ne o tragem in grup cum o luam de la toti ,ceva normal la noi romanii

ce dracu vad mai tot timpul: "e normal la noi romanii", te simti frustrat, ai nevoie sa te autocompatimesti, de cand individul defineste natia?

Raporteaza abuz de limbaj
iordacherodica

34 mesaje
Membru din: 20/12/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:41

De la: vasylester, la data 2010-12-05 11:31:48Stim despre omenire destule, cam de cate mii de ani exista, cum si cat a evoluat,etc...Ce stim mai putin este ca a fost barbara dintotdeauna si inca este la fel.Atita imbuibare cata exista acum insa nu a existat niciodata, blowjob, footjob,swinging, rape ...bla bla bla, acuma suntem parca roboti.Nu mai stim sa iubim nu mai stim ce sa facem ca sa scapam de plictiseala si facem formalitati ca si cele enumerate mai sus ... de ce? pentru ca nu iubim cu adevarat ci ne ffftem sau in mare parte a face dragoste nu e totuna cu sexul mai nou. Dcaca nu mai poiti fff atunci te duci la ajutoare care mai de care mai perverse .. pe scurt.. omenirea a dat gres... va trebui reprogramata, si aici o sa interbina domnul ateu care a evoluat dintr-un protozoar (euglena verde cica potrivit teoriei evolutiei e prima forma de viata pe pamant) ei bine asta s-o credeti voi, eu zic ca am fost creati iar asta cu omul de Cro Magnon sau neanderthal poate fi un exemplu bun de dovada ca am fost crerati (eu le vad drept experimente nereusite )>in orice caz m-am abatut de la subiect ceea ce vreau eu sa zic este ca suntem barbari si cred ca vom fi recreati din nou iar domnisoara sau doamna KAKI .. sunteti libera sa mai schimbati partenerii daca sotul sau prietenul nu mai poate sii moare inauntru, poate exista mai virili, poate va ajuta altii sa va cunoasteti pe voi insiva, insa poate va invata si cum sa iubesti si ca singura cale de antiplictiseala in cuplu e dragostea aia simtita
DE ACORD CU TINE!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:45

De la: rothmans, la data 2010-12-05 13:30:32
De la: edy_sword, la data 2010-12-05 13:05:40ne o tragem in grup cum o luam de la toti ,ceva normal la noi romanii

ce dracu vad mai tot timpul: "e normal la noi romanii", te simti frustrat, ai nevoie sa te autocompatimesti, de cand individul defineste natia?

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:49

De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 12:06:26 sau esti de-o varstra cu BUREBISTA

adica nenea asta care apare in cartile noastre de istorie, practica swingul?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:52

De la: miss_darine, la data 2010-12-05 14:49:28
De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 12:06:26 sau esti de-o varstra cu BUREBISTA

adica nenea asta care apare in cartile noastre de istorie, practica swingul?

Da si-o mai tragea cu romanii in grupuri formate din cohorte si legiuni cate-o paruiala ca am inteles ca avea maciuca mai tare ca romanii

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:54

De la: Nigma, la data 2010-12-05 14:52:01
De la: miss_darine, la data 2010-12-05 14:49:28
De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 12:06:26 sau esti de-o varstra cu BUREBISTA

adica nenea asta care apare in cartile noastre de istorie, practica swingul?

Da si-o mai tragea cu romanii in grupuri formate din cohorte si legiuni cate-o paruiala ca am inteles ca avea maciuca mai tare ca romanii

adica era poponaut...inca un erou disparut din visele mele

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:55

De la: yuppiy_ta, la data 2010-12-05 11:03:40
De la: pickard, la data 2010-12-05 08:15:35
De la: yuppiy_ta, la data 2010-11-12 10:29:49Personal, nu am studiat in amanunt ce inseamna acest Swing, insa nu pot fi de acord cu faptul de a imparti persoana iubita cu altcineva..

eu si daca as avea o amanta nu as imparti-o cu barbata-su i-as servi bromura sa nu i se mai scoale




Vai,dar ce rau esti! Poi ce sa te mai chinui sa-i pui u bromura aluia, sa-l ai pe constiinta, cand poti foarte bine sa i-o cedezi pe nevasta-ta ,faci si tu o fapta buna , mai ales acuma in preajma sarbatorilor!

Dar din dar se face rai!

de aceea prefer femei singure ca tine

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:56

De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 12:06:26nene revino cu picioarele pe pamant cred cageme lumeade prostieu nu cred ca nu iti dorest sa faci sex cu vecina daca e buna sau cu nevasta prietenului tau instintul animalic din tine vrea asa ca lasa comentariile aste sau esti de-o varstra cu BUREBISTA


i-as trage-o vecinei si tuturor femeilor de pe forum dar fara s-o cedez pe nevasta-mea vreunui libidinos

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 14:57

De la: miss_darine, la data 2010-12-05 14:54:31
De la: Nigma, la data 2010-12-05 14:52:01
De la: miss_darine, la data 2010-12-05 14:49:28
De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 12:06:26 sau esti de-o varstra cu BUREBISTA

adica nenea asta care apare in cartile noastre de istorie, practica swingul?

Da si-o mai tragea cu romanii in grupuri formate din cohorte si legiuni cate-o paruiala ca am inteles ca avea maciuca mai tare ca romanii

adica era poponaut...inca un erou disparut din visele mele

NU draga era Dac ..romanii erau doar niste fetite

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 15:02

De la: Nigma, la data 2010-12-05 14:57:11
De la: miss_darine, la data 2010-12-05 14:54:31
De la: Nigma, la data 2010-12-05 14:52:01
De la: miss_darine, la data 2010-12-05 14:49:28
De la: yuppy013395, la data 2010-12-05 12:06:26 sau esti de-o varstra cu BUREBISTA

adica nenea asta care apare in cartile noastre de istorie, practica swingul?

Da si-o mai tragea cu romanii in grupuri formate din cohorte si legiuni cate-o paruiala ca am inteles ca avea maciuca mai tare ca romanii

adica era poponaut...inca un erou disparut din visele mele

NU draga era Dac ..romanii erau doar niste fetite

dar care iti luau capul, ca si cele din ziua de azi

Raporteaza abuz de limbaj
simone30

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 15:59

In primul rand swingul provine de la fostii hata yoghini ... adepti ai lui Bivolaru.De cand acest guru al lor a fost alungat in Suedia de catre cei din Servicii adeptii sai sau autonumit swingari dar ideologia este identica cu a hata yoghinilor.Ei racoleaza persoane fara ca respectivul sa stie despre ce este vorba. Swingul se practica in randul celor bogati.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 16:02

De la: simone30, la data 2010-12-05 15:59:59In primul rand swingul provine de la fostii hata yoghini ... adepti ai lui Bivolaru.De cand acest guru al lor a fost alungat in Suedia de catre cei din Servicii adeptii sai sau autonumit swingari dar ideologia este identica cu a hata yoghinilor.Ei racoleaza persoane fara ca respectivul sa stie despre ce este vorba. Swingul se practica in randul celor bogati.


un fel de canasta in c..u gol!?

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 17:11


Pentru Simone30.

Stii tu Simone stii,de unde vine denumirea de Yoga?..Dar
de pozitia de Lotus,ai auzit?..[In orce caz,nu ai s-o gasesti prin Kama Sutra]Stii matale ce pot face yoghinii cu experienta?De levitatie,ai auzit? O poti explica?..
De ce mama naibii amesteci Yoga, cu ce a facut dl.Bivo-
larul?...Dar chiar,ai fost pe acolo si stii?...Daca nu stii,de ce le amesteci omule?
Cat despre mine,stiu urmatoarele:Tineri,dragoste,casa-
torie,copii,nepoti,batrani plimbat mana in mana=imposibil swing!
Dar...Tineri,cosatorie interes,copii nu,nepotrivire caracter,nepotrivire fizica si-sau fiziologica,nemultu-
miri de ambele parti =[uneori] swing! Si totusi oamenilor,asta se practica de peste 20 ani in tarile din nordul europei,si nu am auzit astfel de comenterii.Daca nu as fi atat de batranel,mai ca le-as ruga pe cele doua vecine ce locuesc vizavi,sa ma primeasca intre ele...Si,
zau daca nu as face-o....dar, daca accepta,ce ma fac?

Pace voua pe ori unde v-ati afla,Sandu A.X.303023

Raporteaza abuz de limbaj
valighe76

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 17:38

Ca ai pomenit de religie, ai auzit de Sodoma si Gomora ? Crezi ca swingul a fost inventat acum ? aiurea... in antichitate l-au practicat in masa, ce s-a intamplat ? istoria are raspunsul.
Nu prea vad nicio legatura intre sex, evolutia umana si marile corporatii.

Raporteaza abuz de limbaj
venus2509

2390 mesaje
Membru din: 27/04/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 17:50

De la: Salut_Sunt_Sandu_, la data 2010-12-05 17:11:37
Pentru Simone30.

Stii tu Simone stii,de unde vine denumirea de Yoga?..Dar
de pozitia de Lotus,ai auzit?..[In orce caz,nu ai s-o gasesti prin Kama Sutra]Stii matale ce pot face yoghinii cu experienta?De levitatie,ai auzit? O poti explica?..
De ce mama naibii amesteci Yoga, cu ce a facut dl.Bivo-
larul?...Dar chiar,ai fost pe acolo si stii?...Daca nu stii,de ce le amesteci omule?

Raporteaza abuz de limbaj
om
valiway

3 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 17:52

Dar inselatul ar fi mai accesibil decat swing-ul??? Asta-i intrebarea!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy007759

7 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 18:01

a spus cineva mai sus, ca numai oamenii sunt capabili de genocid..crime..violuri..etc. daca va sunteti documentati o sa vedeti ca multe specii de animale fac acelasi lucri( cimpanzeii, cateva specii de maimute pitice..pana si unele mamifere acvatice). monogomia nu are considerente religioase..din fericire. Tine foarte mult de loialitate si atasament. cu corpul poti insela dar cu sufletul niciodata. Cand iubesti nu mai ai nevoie de altcineva. acest lucru e demonstrat stiintific, la fel si faptul ca cei care vor cat mai multe experiente sexuale, au fetisuri, sau dorinte sexuale in grup..au fost maltratati psihic si fizic din copilarie. si neglijenta e o forma de maltratare. trebuie sa fii echilibrat psihic sa stii ca ai depasit conditia animalica si sa demonstrezi ca nu ai venit pe lumea asta degeaba. tine de fiecare. Asa cum spune si prietenul meu..nu pot fi toti directori..mai sunt si muncitori necalificati printre noi.
singurul tip de iubire neconditionat este intre mama si copil. atat. in rest... ajungi usor la inselat ..sau sex in grup cu aprobare atunci cand traiesti experienta conditiilor nu a iubirii, cand unul intr-o relatie isi umfla venele cu mandrie si altul si le taie.
nu judec pe nimeni...dar v-as ruga sa va uitati adanc in sufletul vostru..apoi in oglinda si fii sinceri cu voi.. anii nu se mai intorc niciodata si din pacate exista si prea tarziu. Mult prea tarziu.

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 18:10

de acord cu edi2006 si Bobry- sa apuce oamenii sa se mai informeze ca toate prostiile le aflam da' treburile ce conteaza cu adevarat-cele serioase..ioc!!! ; toate perversiunile le invatam primele ca e la moda, nu?!! luati o adresa de net d'acilea si apoi sa cautati pe youtube filmele documentar de la "Change Da Channel" , cele cu Aaron Russo si Alex.. mai ales "Fall of The Republic", "End Game","Invisible Empire A New Order Defined", s.a.m.d. si sa nu venim cu scuze ca e prea lung filmul, ca e in engleza , ca.. mare grija la d-soarele ignoranta si lasitatea- gandirea "las' ca lupta altii pentru mine, eu sunt shmeker" www.miscareazeitgeist.ro/articole-stiri-comentarii/conspiratii/m... apoi sa faceti o legatura cu ceea ce se intampla la noi in tara si o sa intelegti mai bine ce se intampla

Raporteaza abuz de limbaj
KNIGHT_31

944 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 19:18

De la: valighe76, la data 2010-12-05 17:38:08Ca ai pomenit de religie, ai auzit de Sodoma si Gomora ? Crezi ca swingul a fost inventat acum ? aiurea... in antichitate l-au practicat in masa, ce s-a intamplat ? istoria are raspunsul.
Nu prea vad nicio legatura intre sex, evolutia umana si marile corporatii.




Raporteaza abuz de limbaj
utad

1 mesaj
Membru din: 27/06/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 19:39

curvasareala liber consimsita sau orgie,caci dupa varianta feminin-masculin,vine feminin-feminin,masculin-masculin,uman-animal,viu-mort etc.chiar bateti cimpii,atunci de ce ne mai formam in cupluri bazate pe dragoste si respect?putem se ne regulam cind ne vine cu cine avem chef,aici e libera exprimare si libera dorinta?credeti ca asa nu exista relatii extracojugale?
niste idioti care s-au crezut vreo categorie selecta de oameni si spun ca fac asta intr-un cerc select si inchis,de fapt niste perversi si destrabalati

Raporteaza abuz de limbaj
dumitrachegh

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 19:50

De la: valighe76, la data 2010-12-05 08:56:50Din pacate swing-ul ca si inselatul, este ceva impotriva naturii, iar daca o comiti mai devreme sau mai tarziu platesti. Va recomand pana a ajunge la swing, sa va inselati partenerul/partenera si daca va va fi bine, si nu va loveste nicio nennorocire dupa cateva luni, inseamna ca ce am scris mai sus este o prostie. Dar daca va loveste .... sa nu va para rau, doar ati stiut.
Sfatul meu: stati cuminti, totul se plateste cu varf si indesat.


Felicitari! raspuns corect!
Avem atatea bube si nu stim de ce......ne intoarcem la Dumnezeu doar cand ne lovim. El ne-a dat liberul arbitru, dar noi ascultam, paradoxal, doar vocea raului. De ce oare suntem experti sa ne ducem singuri catre pierzanie, cand e simplu: credinta, fapta buna, rugaciunea, spovedania, impartasania, duminica la biserica; ne sunt atat de la indemana ptr o viata linistita, fara obsesii, fara ispite care te duc la dezordine in viata. Intoarceti-va la credinta, oameni buni! nu numai trup aveti, ci si suflet! Ingrijiti-va de el, ca nu stiti cand vine clipa! Doamne-ajuta!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

630 mesaje
Membru din: 30/07/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 19:54

Insusi acest forum e o forma de SWING...ne fu;tem unii pe altii pe unde ne prindem...eu unul mi-am gasit partenerul ideal...PRIETENII STIU DE CE

Raporteaza abuz de limbaj
De obicei pun deshtu cand ma iscalesc...CU RESPECT DARROM.
Fosta membra 9am.ro

630 mesaje
Membru din: 30/07/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 19:56

Si de ce sa nu fim de acord cu SWING-ul? Tatal meu, Dumnezeu sa-l ierte, mereu imi spunea:"Ba, daca te insori sa-ti iei femeie frumoasa ca de nu ai s-o f..uti singur"

Raporteaza abuz de limbaj
De obicei pun deshtu cand ma iscalesc...CU RESPECT DARROM.
Fosta membra 9am.ro

231 mesaje
Membru din: 22/11/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 19:59

Cine poate,oase roade!Nu este usor,dar nici greu.Trebuie sa ai stofa pentru asa ceva,este un stil de viata,care te prinde sau nu.Pe mine,Nu!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

65 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 5 Decembrie 2010, ora 20:00

Draga ValiWai,

Iarta-ma ca am tras cu ochiul prin profilul tau,eram insa curios ce varsta ai.Si asta, deoarece amesteci doua lucruri complet diferite...Inselatul partenerului de viata,si swingul!
Putin mai devreme cineva afirma, ca nu poti insela niciodata cu sufletul...Pe naiba, nu! Imputita asta de viata ne obliga sa trecem, si sa cunoastem fel de fel de situatii,care de care mai bizara, sau de neimagint in tineretile noastre...
Stii?...Daca esti o fata,sau o femeie curajoasa, propune un asfel de topic.Gandestete mult,si f. bine, care ar fi motivele de se intampla asta.Ar fi interesant de aflat parerile tuturor....

Ce spui,o faci?.....
Numai bine tuturor,pe oriunde v-ati afla.
Sandu A.X.303023.
PS:Rothmans-uleeeeeeee!....Hai mai,nu-mi zici si mie nimic?Macar de mama ceva!....

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre SWING?
Mergi la: