back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Klaus iohannis: romÂnia lucrului bine fĂcut

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 18:50

Încă din primii ani ai tranziției, cheltuirea ineficientă și adesea irațională a banilor
publici, precum și corupția au devenit fenomene curente, care s-au extins și au afectat
semnificativ performanța guvernărilor și, mai ales, încrederea cetățenilor în instituțiile
publice, în capacitatea lor de a opera în interesul public, cu rezultate care să se resimtă asupra
nivelului de trai al fiecărui individ.

Din punct de vedere social, există o sumă de probleme care s-au acumulat în timp și de
fenomene, tratate adeseori separat, dar care, împreună, dau o imagine de ansamblu asupra
problemelor din societate. Scăderea natalității, îmbătrânirea populației, „exodul creierelor”,
dar și “fuga locurilor de munc㔠în alte țări mai prietenoase din punct de vedere fiscal,
numărul mare de șomeri și de asistați sociali sunt tot atâtea probleme la adresa dezvoltării
sustenabile.

Suntem datori să recunoaștem că, adesea, elitele politice din România au tratat efectul
și nu cauza acestor probleme.

Suntem datori să recunoaștem că nu a existat determinarea soluționării unor probleme
ce afectează grav echilibrul social și dezvoltarea armonioasă a societății.

Suntem datori să recunoaștem faptul că România înregistrează pierderi la toate tipurile
de capital care definesc competitivitatea unei națiuni. Astfel, capitalul natural este puternic
afectat de poluare, uneori de indiferență, alteori de defrișări masive și necontrolate și, destul
de des, de exploatare abuzivă.


Capitalul uman, la rândul său, se deteriorează vizibil. Accesul limitat la servicii
medicale performante, munca prost plătită, emigrarea masivă a forței de muncă bine calificată,
accesul ocazional la formare permanentă, salariile care nu reflectă calitatea și performanța și,
adesea, nici importanța socială a activității prestate, stresul social ridicat, inexistența egalității
de șanse sunt simptome ale deteriorării capitalului uman.

Educația suferă de mulți ani, iartratamentul jignitor la care sunt supuse cadrele didactice, desele psedo-reforme și afectarea sistemului de valori la care tinerii se raportează în prezent constituie cele mai mari provocări ale României contemporane.

Viitorul nostru constă în tinerii aflați azi pe băncile școlii.



Valori

Democrație
Libertate
Familie
Pluripartidism
Economie de piață
Liberalism economic
Protejarea proprietății private
Modernizare instituțională
Cadru competițional corect
Competitivitate
Echitate
Competențe profesionale
Atitudine constructivă
Echilibru
Patriotism
Demnitate
Corectitudine
Respect
Seriozitate
Onorarea promisiunilor
Eficiență
Lucrul bine făcut
Echilibru între securitate și libertate
Euroatlantism și europenism





KLAUS Werner IOHANNIS


Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 18:55

De pe sectiunea politica a ajuns pe sectiunea sociala, cu titlul schimbat :

"ei",se inmultesc disproportionat in raport cu populatiea majoritara romaneasca,si astfel se v-a chema in viitorii ani,"rromiea",si nu romaniea,astfel se va repeta situatiea ca in "bosniea-hertegovina(iugoslaviea)!."



www.9am.ro/comunitate/forum/view_topic/29431/Ei-se-inmultesc-dis...




Asemenea infectii abjecte bipede si tinichele umane care bantuiesc acest forum, sunt de-o nesimtire si prostie inimaginabila. UNICAT patentat in Ro.

Raporteaza abuz de limbaj
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 18:59

Kakanele, fa gargara cu Coccolino, sa nu produci zgarieturi.

Raporteaza abuz de limbaj
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 19:02

"ei bantuiesc"!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 19:22

UN "PENAL",VREA CA SA FACA LUCRURI BUNE!.-UNDE?!,LA PETENCIAR?!,...

Raporteaza abuz de limbaj
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 20:58

sa o ai in ciorba kakanele!

Deci...ai fost retrogradat si trecut in subordinea tovarasului valeriu livanov. Se pare ca administratorii forumului il considera mai inteligent decat tine si ca atare l-au numit seful tau. Ai grija cum te porti cu el. Bine, nu prea imi fac griji in privinta asta pentru ca stiu ca tu esti un individ slinos care stie sa pupe bine in dos, asa ca problema e rezolvata.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 21:29

De la: Black_Friday_, la data 2015-01-30 18:59:10Kakanele, fa gargara cu Coccolino, sa nu produci zgarieturi.




ok. ti-e teama sa nu te accidentezi ?
vrei sa-mi sugi sau sa-mi lingi "coccolino" de pe instument, pofticiosule?

Raporteaza abuz de limbaj
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 21:47

De la: H44ko0n, la data 2015-01-30 21:29:22
De la: Black_Friday_, la data 2015-01-30 18:59:10Kakanele, fa gargara cu Coccolino, sa nu produci zgarieturi.




ok. ti-e teama sa nu te accidentezi ?
vrei sa-mi sugi sau sa-mi lingi "coccolino" de pe instument, pofticiosule?


Kakanele, nu mai visa la fanteziile tale de poponar jegos. Eu iti recomand sa apelezi la serviciile unei femei. O femeie imbracata in negru si cu o unealta agricola pe umar....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 31 Ianuarie 2015, ora 11:05

"BUCUREȘTI, ORAȘ DE CURVE ȘI DE CORCITURI





15 ianuarie 1944.

Oraș de curve, oraș de căcăcioși, oraș de zvoniști și de corcituri! Ca și știrile de prăpăd, știrile ceva mai bune se amplifică, se răspîndesc, înnebunesc lumea!
Toată ziua de ieri a domnit în București cel mai stupid optimism după ce pînă alaltăieri toate pulistele și pokeristele, nespălate și galoșate, nu vorbeau decît de fugă, de pașapoarte, de devize!
Infam strat de oameni!"

CONSTANTIN ARGETOIANU

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 31 Ianuarie 2015, ora 11:27

Aha, talmes-balmes!


Pot sa adaug si eu :

De renuntat la:

Cautarea nodului in papura
Cearta
Critica, jigniri, injurii, stradania de a pata in permanenta orice si pe oricine
Replicarea metodelor menite sa destabilizeze
Tratarea negativismului cu negativism
Ascunderea / camuflarea adevarului
Inchisul ochilor asupra faptelor nedemne

....

Ar mai fi, desigur...






''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel dhaa

Musetel
Avatarul lui Musetel
6024 mesaje
Membru din: 4/04/2012


Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 11:03





Nichita Stanescu a gandit si ne-a lasat gandurile sale pe care le gasesc apropriate momentului si situatiei actuale, cu permisiunea ta, Haak', a voastra a tuturor :

LECTIA DESPRE CUB

de Nichita Stanescu

Se ia o bucată de piatră
se ciopleste cu o daltă de sânge,
se lustruieste cu ochiul lui Homer,
se răzuieste cu raze
până cubul iese perfect.
După aceea se sărută de nenumărate ori cubul
cu gura ta, cu gura altora
si mai ales cu gura infantei.
După aceea se ia un ciocan
si brusc se fărâmă un colt de-al cubului.
Toti, dar absolut toti zice-vor :
-Ce cub perfect ar fi fost acesta
de n-ar fi avut un colt sfărâmat!

din vol "Opere imperfecte" (1979)

''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel dhaa

9am_4158
Avatarul lui 9am_4158
825 mesaje
Membru din: 12/07/2014
Oras: BUCURESTI


Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 11:05




Sa speram ca presedintele ales, ajutat si de catre cancelariile occidentale va reusi sa diminueze substantial numarul coruptilor.
El a ramas singura speranta, asa ca trebuie sa-l sustinem deoarece daca continua asa tare Imi este frica ca vom asista la alt circ al suspendarilor.
Coruptia din Romania a devenit metastaza nationala.


Musetel
Avatarul lui Musetel
6024 mesaje
Membru din: 4/04/2012


Postat pe: 30 Ianuarie 2015, ora 11:06


Formam oameni corecti, ii scolim si ii sustinem!


''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel dhaa

Musetel
Avatarul lui Musetel
6024 mesaje
Membru din: 4/04/2012


4158 Singur nu reusesti! Doar impreuna , toti alaturi! Pasnic si cu capul pe umeri!


Asa spuneam, sa ne reformam in bancuta fiecare! Batistutele si unhiutele la control, va rog!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 12:33

Halloooooooo, Herr Werner !

Asistam cumva, la un asalt furios al clasei politice mafiote romanesti impotriva : CCR, SRI, DNA ?
Sau, in deal la Cotroceni, nu ai descoperti ,mem. si utilizat, inca, , tastatura si tasta 3 !?



La toti li-i frica !
Si tie ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 15:24

fitilist de cind te stiu !
domnu' , sa-ti spun ceva tie si basistilor tai : Kovesi NU e DNA ....Coldea NU e SRI , Blejnar NU e ANAF si nici Bica NU e DIICOT....astea-s niste persoane obediente si venale ajunse / puse acolo de catre Jupin si Nimeni nu are nimic cu nici -una din institutiile amintite de tine, dar cu Oamenii pusi de Base ' la conducerea lor, construind prin ei un sistem mafiot- securist, DA !
Institutiile unui Stat de Drept asa cum, teoretic, se intituleaza Romania , trebui sa -i cerceteze pe acei oameni care le- au Minjit si Deturnat de la rostul lor Democratic si sa-i judece dupa cum merita fiecare !


Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 15:49

Fitilu' di la opaitz, bre!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 15:51

Cum descoperira primii oameni focu'?


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:13

s-au pus bine cu Prometeu !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:23

Deraiatilor isterizati, cu mintile spalate de A 3., care vehiculau argumente puerile si intebari infantile de tipul: "de ce numai pesedistii si ai lui "base" nu?" a inceput sa va puta mandru faptul ca justitia se ocupa si de borfasii din gasca lui "base", incercati sa fiti mandri ca sunteti romani si sa faceti nazuri , sa va puneti poalele-n cap cu ochii dati peste cap, acum !? Ati intrat in fibrilatii pentru ca toate afirmatiile voastre despre justitie n-au fost decat simple copy/paste de pe A3?

Ba'prostalailor, este logic, gasca lui base contine ub numar mai mic de corupti si ciorditori deoarece n-au detinut puterea decat 3 ani, grosul hotilor o sa fie extrasi de justitie tot dintre randurile pesedistilor, iar in spetele actuale. Cocos,Udrea, Videanu, Bica et co., de sunet si lumini.

Eu, imi amntesc ca: aceste persoane au intrat in politica BOGATI, nu cumva, intreb si eu, ei furau de pe vremea in care domnea linistea iliesciana si guverna mafiotul sef, Nastase, nu cumva, Udrea fura in draci de pe vrema in care Ponta ,-seful corpului de control al primului ministru, era AVOCATUL familiei Cocos-Udrea?????

Ba' deraiatilor isterizati al caror sef de turma este partoneta, cum draku reusiti sa va dati la gioale singuri sustinand si acum faptul ca: "justitia este basista", " Coldea si Kovesi sunt basisti" etc. cat si toate ineptiile pe care le debitati ca niste trepanati , (lipsiti de creier) imbecilizati de scenaritele tuturor acoperitilor sclavizati de diversi patroni de presa care la randul lor sunt aserviti politicienilor si intereselor personale?

V-am spus-o, "sunteti intr-o continua dilema" disconfort intelectual si o grava absenta a ratiunii si a informatiilor certe si realiste din care va puteati extrage, cel putin, cateva impresii vagi dar corecte referitoare la situatia de pe cena politica actuala. Despre extragerea unor concluzii, nici nu indraznesc sa visez, sunteti incapabili de asa ceva chiar daca ati avea la dispozitie informatiile necesare.


Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:30

" Uita-te la gândurile tale, ele devin cuvinte.
Uita-te la cuvintele tale, ele devin acțiuni.
Uita-te la actiunile tale, ele devin obiceiuri.
Uita-te la obiceiurile tale, ele devin caracterul tău.
Uita-te la caracterul tău , acesta devine destinul tău. "
- Anonim


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:35

mai bine " deraiati mintali si spalati pe creier", decit un nenorocit de postac platit sa injure tot ce misca-n front si daca si acum susti ca madam Kovesi si Coldea....Morar, Blejnar, Bica, Zegrean , Nu sunt altceva decit membri unui C. C ca pe vremea lui ceau', inseamna ca esti mai pimp decit toti pimpii la un loc !
fa pasi si pastreaza-ti logica de cacareaza ptr. tine !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:35

Oberherr Werner, schnelle Entscheidung, proxy war bate la porte !


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:38

iti cam dai cu stingu' n dreptu' , cognituvule caci ce-ai dat copy de la acel anonim , e taman cum ziceam , in esenta : Stilul e omul si cuvintele pe care le vehiculezi iti dezvaluie caracterul mai bine decit orice altceva !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:48

De la: gabigabi2, la data 2015-02-02 17:38:50 iti cam dai cu stingu' n dreptu' , cognituvule caci ce-ai dat copy de la acel anonim , e taman cum ziceam , in esenta : Stilul e omul si cuvintele pe care le vehiculezi iti dezvaluie caracterul mai bine decit orice altceva !





Anonimul te-a "patruns" si ti-a explicat cum ai ajuns, o lepra obscura infecta si nesimtita.!
Continuati sa procedati exact cum ati procedat acum doi ani pe celalalt topic, insa, o sa va primiti portiile solicitate insistent si cuvenite pe merit, toparlanilor miticisti!


valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:55

De la: Black_Friday_, la data 2015-01-30 20:58:31sa o ai in ciorba kakanele!

Deci...ai fost retrogradat si trecut in subordinea tovarasului valeriu livanov. Se pare ca administratorii forumului il considera mai inteligent decat tine si ca atare l-au numit seful tau. Ai grija cum te porti cu el. Bine, nu prea imi fac griji in privinta asta pentru ca stiu ca tu esti un individ slinos care stie sa pupe bine in dos, asa ca problema e rezolvata.
;"HANDICAPATII-PENALI"NE CONDUC IN U.E.,IN TIMP CE U.E.,DOARME,DEOARECE PENALII SUNT DE DREAPTA, PERVERSA SI "PENALA ",SUB ACOPERIREA, CUI?!.-ASTFEL U.E.VA ,DA DESIGUR FALIMENT ,PRIN INCOERENTA SI INCONSISTENTA MANIPULATA !.-RUSINE U.E.-NEINFORMATA SI MANIPULATA DE DREAPTA POLITICA PERVERSA SI PENALA,LA FEL CA SI CEA DE STANGA!.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 17:59

De la: H44ko0n, la data 2015-02-02 17:48:09
De la: gabigabi2, la data 2015-02-02 17:38:50 iti cam dai cu stingu' n dreptu' , cognituvule caci ce-ai dat copy de la acel anonim , e taman cum ziceam , in esenta : Stilul e omul si cuvintele pe care le vehiculezi iti dezvaluie caracterul mai bine decit orice altceva !





Anonimul te-a "patruns" si ti-a explicat cum ai ajuns, o lepra obscura infecta si nesimtita.!
Continuati sa procedati exact cum ati procedat acum doi ani pe celalalt topic, insa, o sa va primiti portiile solicitate insistent si cuvenite pe merit, toparlanilor miticisti!


vai de capul tau ! atita stii, atita faci si ti-am spus ca practica asta duce la dementa !

Raporteaza abuz de limbaj
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 18:23

De la: H44ko0n, la data 2015-02-02 17:30:32" Uita-te la gândurile tale, ele devin cuvinte.
Uita-te la cuvintele tale, ele devin acțiuni.
Uita-te la actiunile tale, ele devin obiceiuri.
Uita-te la obiceiurile tale, ele devin caracterul tău.
Uita-te la caracterul tău , acesta devine destinul tău. "
- Anonim


Corect! Dar si trist...

Trist pentru ca destinul tau este reprezenta de o fosa, o fosa in care se scurg si se aduna toate dejectiile, mizeriile, puroaiele si laturile caracterului tau de jeg uman.

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 18:56

...si Alecu intercepteaza mingea in minutu 'sgprezece, i-o paseaza lu' Schmith si arena ramane in expectativa!

O ciocolata herbinte cine vre'?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 18:59

Jbeng, japs si jbeing .... rasuna tribuna inclusiv loja de vipuri!

...si Daffy Duck reusi sa scape de furia pustilor!

Alune , popcorn.....

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 19:03

Te-ai labartat, imprastiat si pulverizat, Transparento, incearca sa te aduni repede deoarece te paste o dezintegrare dbeta!


Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 19:06

Dbeta....nu alfa beta?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 19:10

Dace facusi cu topicu' ista, mai Hakon, mai? Cum il teleportasi in ista hal? Da' cum te simbiozasi matalutza cu valeriu, ha? Casa de piatra!

Ocheane, bâte, lasere avem......

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

595 mesaje
Membru din: 7/01/2015
Postat pe: 2 Februarie 2015, ora 19:22

De la: Musetel, la data 2015-02-02 19:06:07Dbeta....nu alfa beta?



dbeta= dublubeta n-ai prea trecut prin liceu cu tragere de inima !


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului KLAUS IOHANNIS: ROMÂNIA LUCRULUI BINE FĂCUT
Mergi la: