back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


esti apt cognitiv sa faci distinctie intre o tehnologie super-avansata si magie !?

 


 
Pagini: << 58 59 60 61 62 63 64 >> Sari la pagina:
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Octombrie 2017, ora 13:21

@ Mihaileeeee, unde esti ? haide-ncoace si raspunde: te-ai gindit la ceea ce se vorbeste acum despre copiii indigo ? cindva, demult, am citit o povestire S. F despre niste copii mai altfel....cu o mare putere de concentrare , atit de mare , incit unindu-se ei in gindurile lor , au dezintegrat si materia ....adica si Terra cu ei cu tot !


9am_17655

329 mesaje
Membru din: 28/09/2016
Postat pe: 3 Octombrie 2017, ora 15:40


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 4 Octombrie 2017, ora 14:46

ar fi distractiv, nu-i asa , madam si tu sa fii ultima care sa inregistrezi ce vezi ?!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_17655

329 mesaje
Membru din: 28/09/2016
Postat pe: 4 Octombrie 2017, ora 18:57

De la: gabigabi2, la data 2017-10-04 14:46:05 ar fi distractiv, nu-i asa , madam si tu sa fii ultima care sa inregistrezi ce vezi ?!




Te vad deja reincarnata in Codrin Stefanescu

adevarul.ro/news/politica/zanul-tampeniei-muzul-psd-domnul-codri...



www.youtube.com/watch?v=wFcPtPhjl9o

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 5 Octombrie 2017, ora 15:01

De la: 9am_17655, la data 2017-10-04 18:57:38
De la: gabigabi2, la data 2017-10-04 14:46:05 ar fi distractiv, nu-i asa , madam si tu sa fii ultima care sa inregistrezi ce vezi ?!




Te vad deja reincarnata in Codrin Stefanescu

adevarul.ro/news/politica/zanul-tampeniei-muzul-psd-domnul-codri...



www.youtube.com/watch?v=wFcPtPhjl9o[/quote]

serioooos ?
vezi cum, se potriveste vorba : spune-mi ce citesti / imprietenesti ca sa-ti spun cine esti ?
chiar credeti voi, astia pragmatici, ca LUMEA se-nvirteste numai dupa voi ?
moiiii....se-nvirteste lumea voastra , nu zic nu , dar e una strimta - strimta , caci ochelarii de cal nu va permit sa vedeti nimic altceva decit intr-o singura directie !


P.S
madam :
1 - tocmai ce-am spus la inceputul acelei postari ca era vorba despre o Poveste Stiintifico- fantastica ....adica exact ce nu place pragmatismului : IMAGINATIA !

2 - madam, dar nu te pricepi di loooooc : NU ma pot Reincarna in Codrin , intrucit suntem prezenti simultan acum, aici..... cel mult il pot bintui din cind in cind, atunci cind nu-i atent !

Raporteaza abuz de limbaj
9am_17655

329 mesaje
Membru din: 28/09/2016
Postat pe: 6 Octombrie 2017, ora 16:29

De la: gabigabi2, la data 2017-10-05 15:01:28
De la: 9am_17655, la data 2017-10-04 18:57:38
De la: gabigabi2, la data 2017-10-04 14:46:05 ar fi distractiv, nu-i asa , madam si tu sa fii ultima care sa inregistrezi ce vezi ?!




Te vad deja reincarnata in Codrin Stefanescu

adevarul.ro/news/politica/zanul-tampeniei-muzul-psd-domnul-codri...



www.youtube.com/watch?v=wFcPtPhjl9o[/quote]

serioooos ?
vezi cum, se potriveste vorba : spune-mi ce citesti / imprietenesti ca sa-ti spun cine esti ?
chiar credeti voi, astia pragmatici, ca LUMEA se-nvirteste numai dupa voi ?
moiiii....se-nvirteste lumea voastra , nu zic nu , dar e una strimta - strimta , caci ochelarii de cal nu va permit sa vedeti nimic altceva decit intr-o singura directie !


P.S
madam :
1 - tocmai ce-am spus la inceputul acelei postari ca era vorba despre o Poveste Stiintifico- fantastica ....adica exact ce nu place pragmatismului : IMAGINATIA !

2 - madam, dar nu te pricepi di loooooc : NU ma pot Reincarna in Codrin , intrucit suntem prezenti simultan acum, aici..... cel mult il pot bintui din cind in cind, atunci cind nu-i atent !


Ntz , trebuia sa precizezi din start ca subiectul cu 'copiii indigo" este unul SF , nu sa vii cu o poveste SF pentru a argumenta ca exista "copii indigo " .

Povestile imaginare raman povesti , nu le poti trata ca pe "REALITATI ALTERNATIVE" !


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 14:22

De la: 9am_17655, la data 2017-10-06 16:29:11
De la: gabigabi2, la data 2017-10-05 15:01:28
De la: 9am_17655, la data 2017-10-04 18:57:38
De la: gabigabi2, la data 2017-10-04 14:46:05 ar fi distractiv, nu-i asa , madam si tu sa fii ultima care sa inregistrezi ce vezi ?!




Te vad deja reincarnata in Codrin Stefanescu

adevarul.ro/news/politica/zanul-tampeniei-muzul-psd-domnul-codri...



www.youtube.com/watch?v=wFcPtPhjl9o[/quote]

serioooos ?
vezi cum, se potriveste vorba : spune-mi ce citesti / imprietenesti ca sa-ti spun cine esti ?
chiar credeti voi, astia pragmatici, ca LUMEA se-nvirteste numai dupa voi ?
moiiii....se-nvirteste lumea voastra , nu zic nu , dar e una strimta - strimta , caci ochelarii de cal nu va permit sa vedeti nimic altceva decit intr-o singura directie !


P.S
madam :
1 - tocmai ce-am spus la inceputul acelei postari ca era vorba despre o Poveste Stiintifico- fantastica ....adica exact ce nu place pragmatismului : IMAGINATIA !

2 - madam, dar nu te pricepi di loooooc : NU ma pot Reincarna in Codrin , intrucit suntem prezenti simultan acum, aici..... cel mult il pot bintui din cind in cind, atunci cind nu-i atent !


Ntz , trebuia sa precizezi din start ca subiectul cu 'copiii indigo" este unul SF , nu sa vii cu o poveste SF pentru a argumenta ca exista "copii indigo " .

Povestile imaginare raman povesti , nu le poti trata ca pe "REALITATI ALTERNATIVE" !



offf, madam, da' ce greu ne intelegem !
deci : se vorneste de la o vreme despre copiii indigo sau la indigo - ceea ce nu-i chiar acelasi lucruri - si eu i- am spus lui @ Mihail ca exista o poveste S.F exact despre acesti copiii cu capacitati extrasenzoriale exceptionale !
ce n-ai inteles din ce-am spus eu este ca , Uneori , "Fantezia " bate Realitatea , ba chiar o anticipeaza , exact la fel cum un J. Verne a anticipat submarinul sau zborul spre luna si azi, dupa 20-30 ani se vorbeste despre acesti copii!

P.S
de ce crezi ca am pus cuvintul " fantezia " intre ghilimele ? Exact : ptr. ca mintea omenteasca poate avea si chiar are , Sclipiri cu bataie luuuunga, pina'n viitor !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 14:38

mdeah!
copiii indigo
copiii de cristal
copiii curcubeu
si copiii prosti ca noaptea ,exact cum sunt cei de teapa stultei partonete esuate CARE ISI VANTURA continuu aceleasi ELUCUBRATII si INEPTII pe acest forum.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 14:47

norocul nost' ca ne tii sub observatie si mai scoti din putzul gindirii tale cite o Duda in care amesteci oasele de cristal cu pestii curcubeu si cu progeniturile tale!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 15:10

De la: gabigabi2, la data 2017-10-07 14:47:50 norocul nost' ca ne tii sub observatie si mai scoti din putzul gindirii tale cite o Duda in care amesteci oasele de cristal cu pestii curcubeu si cu progeniturile tale!


prostia absoluta in care baltesti, n-ar fi o problema grava pentru tine


De la: gabigabi2, la data 2017-10-02 13:21:36@ Mihaileeeee, unde esti ? haide-ncoace si raspunde: te-ai gindit la ceea ce se vorbeste acum despre copiii indigo ?


cu mult mai grav este astronomica nesimtire pe care o etalezi si o demonstrezi plenar, zilnic.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 15:52

vad ca esti innebunit dupa o " conversatie " in stilul tau, adica cu haulituri si insulte si iata ca-mi fac pomana cu tine si sper sa apreciezi !

dar am o intrebare, totusi : Tu intelegi sensul cuvintelor folosite ? esti ca un mormoloc ce se-nvirte intro baltocica , pritocind si cind trebuie si cind nu, aceleasi cuvinte fara sens concret !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 17:58

De la: gabigabi2, la data 2017-10-07 15:52:42


vad ca esti innebunit dupa o " conversatie "




www.9am.ro/comunitate/forum/view_topic/22634/cafenea-cu-aroma-vi...

iar FABULEZI, minti si cersesti, miloago miasmata !?



Raporteaza abuz de limbaj
9am_17655

329 mesaje
Membru din: 28/09/2016
Postat pe: 7 Octombrie 2017, ora 21:03

Gabi , in continuare te contrezi aiurea pentru gafele pe care le faci si nu le-ai recunoaste nici in ruptu' capului .

Expluca tu de ce ai adus in discutie subiectul cu "copiii indigo" , cica despre care "se vorbeste" ?
Unde se vorbeste mama draga , la piata , la Antena , la Guvern , la sezatoare ?
Unde ?

In afara de site-uri cu teme mistice , ezoterice si din sfera "paranormal " care nu stiu ce sa mai scrie sa-si atraga cititori , eu n-am auzit si n-am cunoscut pe nimeni care sa fie "copil indigo " , desi ar trebui sa ma invart printre ei sau as putea sa fiu chiar eu , dc. e sa ma iau dupa povestile de pe net .

Cred ca de la flacara violet ti se trage

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Octombrie 2017, ora 14:29

De la: 9am_17655, la data 2017-10-07 21:03:23Gabi , in continuare te contrezi aiurea pentru gafele pe care le faci si nu le-ai recunoaste nici in ruptu' capului .

Expluca tu de ce ai adus in discutie subiectul cu "copiii indigo" , cica despre care "se vorbeste" ?
Unde se vorbeste mama draga , la piata , la Antena , la Guvern , la sezatoare ?
Unde ?

In afara de site-uri cu teme mistice , ezoterice si din sfera "paranormal " care nu stiu ce sa mai scrie sa-si atraga cititori , eu n-am auzit si n-am cunoscut pe nimeni care sa fie "copil indigo " , desi ar trebui sa ma invart printre ei sau as putea sa fiu chiar eu , dc. e sa ma iau dupa povestile de pe net .

Cred ca de la flacara violet ti se trage



ma ucizi tu cu logica ta , madam, desi te declari oripilata de "gafele " mele !
poi daca spui ca ai putea fi chiar tu , daca e sa te iei dupa povestile de pe net - iata ca te-am citat -


DE CE MA MAI INTREBI UNDE SE VORBESTE ? unde altundeva ar trebui sa se mai vorbeasca ?

da' stai linistita: NU POTI FI !

P.S
dar faptul ca pe oameni ii atrage un asemenea subiect , chiar nu te mira ? nu-ti spune nimic despre nevoia omului - chiar modern fiind si trecut prin scoala - a afla mai multe despre el si despre lumea de dincolo de perceptia vizibila si imediata ?
de ce am adus vorba despre copiii violeti, ptr. ca @ Mihail e pasionat de asemenea subiecte , mi-a sugerat prin postarea lui acest subiect si am vrut sa-l atrag , inapoi, pe forum ! DE CE ti-o fi asa de greu sa faci legatura intre discutiile purtate intre useri si sa nu ma mai impungi inutil ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Octombrie 2017, ora 14:40

@Hakoane, care-i poanta cu dat pagina aia din Cafenea ? ce vrei sa spui ?
NU stii despre ce Trambulina la 20 m inaltime a inceput pagina respectiva ?
e simplu raspunsul : asta vara, la Budapesta, pe malul Dunarii a avut loc un concurs de sarituri de la trambulina de 20 m ptr. femei si de la cea de 30 m ptr. barbati si totul a fost SPECTACULOS !
si ca sa - ti limpezesc tulburarea mintii: am avut curiozitatea - aducind vorba despre acea trambulina- sa vad Citi se uita la Eurosport ?!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Octombrie 2017, ora 14:44

De la: nastasemihail, la data 2017-09-30 22:11:54
De la: gabigabi2, la data 2017-09-27 14:53:47
De la: Musetel, la data 2017-09-25 16:28:39

Tehnologie super-avansata versus magie...

Feciorul meu ne intreaba zilele acestea: Avem carti despre Univers? Eu vreau sa citesc despre Univers... Ii raspundem ca unele carti au ars, altele le-am pus prin cutii , or fi cum or fi, inregi ori ba, dar cred ca i se salvase cartea ce o primisese premiu la concursul de poezei, taman despre Univers si daca vrea o sa o caut... La cera replica: ah, nu aia , mami, eu vreau sa cunosc despre Universul din afara galaxiei noastre.

Tehnologie ultra-hyper- future avansata... aveti e acest topic, aain?

.... referitor la magie, facaturi si d'aldele, ma gandesc ca mentorul s-o fi referit la trucaje , ma însel?

A propos, chiar credeti ca organismul uman ar putea supravietui in afara Terrei noastre? Ar fi perpetuata specia umana in afara Terrei?

Omul apartine Terrei in exclusivitate?

Sa ne citim cu bine.... O zi faina !


nu-ti inteleg intrebarea ! fara protectia unui costum ermetic , exclus sa poata supravietui !....el nu poate rezista pe virful himalaiei fara a fi bine imblanit....sau prin dunele saharei, ca sa nu spun ca nici de scufundat mai mult de 1 min. nu poate sta in apa fara aparat de respirat, daramite in afara Terrei !


SI NICI NU SE POT FACE DEPLASARI CU VITEZELE NECESARE. CARE TREBUIE SA FIE DE CITEVA ORDINE DE MARIME A LUMINII, CA SA AJUNGA IN CITEVA SAPTAMINI, LUNI LA CEA MAI APROPIATA STEA. TREBUIE SI ACCELERATII MARI PINA SE AJUNGE LA VITEZA NECESARA. NU MAI SPUN IN AFARA GALAXIEI. NU SE POT FACE DEPLASARI CU ACEASTA TEHNICA SI NICI CU ACEASTA REZISTENTA A ORGANISMULUI. DAR SE LUCREAZA.
DE ACEEA SI PUSTII ASTIA EXACT ASTA FAC. CAUTA CEVA CE EI STIU. DIN NASTERE. AU VENIT....STIIND UNDE SA APLICE.
E POSIBIL SA APARA DE LA EI SOLUTIILE.
AM MAI AUZIT PARCA UN PUSTI EXACT CU DORINTA ASTA, PE DRUM ERAM.
DECI SE VERIFICA ....CA E CEVA DIFUZ LA INTREAGA SOCIETATE, CIND E SA APARA CEVA NOU.



ptr. tine, madam !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 9 Octombrie 2017, ora 01:46

De la: gabigabi2, la data 2017-10-08 14:40:48@Hakoane, care-i poanta cu dat pagina aia din Cafenea ? ce vrei sa spui ?
NU stii despre ce Trambulina la 20 m inaltime a inceput pagina respectiva ?
e simplu raspunsul : asta vara, la Budapesta, pe malul Dunarii a avut loc un concurs de sarituri de la trambulina de 20 m ptr. femei si de la cea de 30 m ptr. barbati si totul a fost SPECTACULOS !
si ca sa - ti limpezesc tulburarea mintii: am avut curiozitatea - aducind vorba despre acea trambulina- sa vad Citi se uita la Eurosport ?!




Nici pe departe, mentofrecangioaico miasmata.

Esti cu mult mai stulta si nesimtita decat prevad legile naturii.

Babaciune oligofrena, exemplificarea din linkul respectiv-baga la tigva-, demonstreaza, confirma si probeaza indubitabil ultimele afirmatii pe care ti le-am adresat in finalul textului precedent.
Pentru o disrationalia de teapa ta; inteligenta, logica deductiva, intelegerea si perspicacitatea sunt facultati mintale care iti lipsesc, esuoato nesimtita miamata.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 9 Octombrie 2017, ora 02:18

De la: gabigabi2, la data 2017-10-07 14:22:12


din ce-am spus eu este ca , Uneori , "Fantezia " bate Realitatea , ba chiar o anticipeaza , exact la fel cum un J. Verne a anticipat submarinul sau zborul spre luna !




Luna cu L majuscula, analfabeto fudula.

Iar ai dat-o in laturile care iti baltesc in acea tigva miasmata latrareaso isterica.
Daca ai fi avut o minima cultura de factura stiintifica, nu emiteai o asemenea enormitate, dimpotriva; realitatea bate fantezia artistica din care scriitorul s-a inspirat pentru a-si fauri opera beletristica.
Atat SUBMARINUL,cat si RACHETA in TREPTE au fost inventii realizate inainte de a se naste Jules Verner, RAMOLISMENT INTELECTUAL AMBULANT, do you understand that!?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Octombrie 2017, ora 13:32

dar ca TU esti un NESIMTIT ISTERIC , Intelegi, nefericitule nebagat de nimeni in seama ca fiind o Fiinta Umana , ci doar o EROARE ?

si, da, LUNA cu majuescula....na, ca mi s-a-ntimplat si mie o scapare....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 9 Octombrie 2017, ora 14:19

Mars, jughina miasmata oligofrena!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 12 Octombrie 2017, ora 14:14

De la: _HAAK_, la data 2017-10-09 02:18:45
De la: gabigabi2, la data 2017-10-07 14:22:12


din ce-am spus eu este ca , Uneori , "Fantezia " bate Realitatea , ba chiar o anticipeaza , exact la fel cum un J. Verne a anticipat submarinul sau zborul spre luna !




Luna cu L majuscula, analfabeto fudula.

Iar ai dat-o in laturile care iti baltesc in acea tigva miasmata latrareaso isterica.
Daca ai fi avut o minima cultura de factura stiintifica, nu emiteai o asemenea enormitate, dimpotriva; realitatea bate fantezia artistica din care scriitorul s-a inspirat pentru a-si fauri opera beletristica.
Atat SUBMARINUL,cat si RACHETA in TREPTE au fost inventii realizate inainte de a se naste Jules Verner, RAMOLISMENT INTELECTUAL AMBULANT, do you understand that!?


da, logicuta, stiam , dar nu ca ar fi fost "realizate" asa cum spui tu ci, doar facute niste schite.... dar, Afirmatia mea ramine in picioare si te-ntreb : si ei , de la cine , de la ce au primit Informatia ? pe ei cine i-a inspirat ca sa-si Inchipuie asa ceva ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 12 Octombrie 2017, ora 19:37

Stiai pe dreaqu,miasmato stulta!
N-ai ce sa stii din prostia in care baltesti,din acea tigva vacuumata ti-a iesit o ineptie pe care incerci sa o repari cu o fabuloasa alta prostie.
Olandezul si-a proiectat,realizat si condus submarinul pe la vreo 3m sub apa,iar rachetele in China 1126,cele in trepte(ale lui Haas) ii casapea pe turci inca din anul 1542.

stiau exact de acolo de unde n-ai sa stii tu niciodata,


fuck off,esuato mintal!

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:40

De la: gabigabi2, la data 2017-09-27 14:53:47
De la: Musetel, la data 2017-09-25 16:28:39

Tehnologie super-avansata versus magie...

Feciorul meu ne intreaba zilele acestea: Avem carti despre Univers? Eu vreau sa citesc despre Univers... Ii raspundem ca unele carti au ars, altele le-am pus prin cutii , or fi cum or fi, inregi ori ba, dar cred ca i se salvase cartea ce o primisese premiu la concursul de poezei, taman despre Univers si daca vrea o sa o caut... La cera replica: ah, nu aia , mami, eu vreau sa cunosc despre Universul din afara galaxiei noastre.

Tehnologie ultra-hyper- future avansata... aveti e acest topic, aain?

.... referitor la magie, facaturi si d'aldele, ma gandesc ca mentorul s-o fi referit la trucaje , ma însel?

A propos, chiar credeti ca organismul uman ar putea supravietui in afara Terrei noastre? Ar fi perpetuata specia umana in afara Terrei?

Omul apartine Terrei in exclusivitate?

Sa ne citim cu bine.... O zi faina !


nu-ti inteleg intrebarea ! fara protectia unui costum ermetic , exclus sa poata supravietui !....el nu poate rezista pe virful himalaiei fara a fi bine imblanit....sau prin dunele saharei, ca sa nu spun ca nici de scufundat mai mult de 1 min. nu poate sta in apa fara aparat de respirat, daramite in afara Terrei !


Exact! Doar cu carcasa apropriata! Deci, asa cum gandesc si eu, omul nostru nu ar supravietui in afara Terrei. Deact o perioada de timp T, cu unele modificari externe, unele ''carcase'' adaptate eventual mediului extern Terrei.

Dar sufletul oumului? Afirmativ... parerea mea.

Aleg sufletele unde sa senasca, unde sa isi ia carpasa?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:44

De la: nastasemihail, la data 2017-09-30 22:11:54
De la: gabigabi2, la data 2017-09-27 14:53:47
De la: Musetel, la data 2017-09-25 16:28:39

Tehnologie super-avansata versus magie...

Feciorul meu ne intreaba zilele acestea: Avem carti despre Univers? Eu vreau sa citesc despre Univers... Ii raspundem ca unele carti au ars, altele le-am pus prin cutii , or fi cum or fi, inregi ori ba, dar cred ca i se salvase cartea ce o primisese premiu la concursul de poezei, taman despre Univers si daca vrea o sa o caut... La cera replica: ah, nu aia , mami, eu vreau sa cunosc despre Universul din afara galaxiei noastre.

Tehnologie ultra-hyper- future avansata... aveti e acest topic, aain?

.... referitor la magie, facaturi si d'aldele, ma gandesc ca mentorul s-o fi referit la trucaje , ma însel?

A propos, chiar credeti ca organismul uman ar putea supravietui in afara Terrei noastre? Ar fi perpetuata specia umana in afara Terrei?

Omul apartine Terrei in exclusivitate?

Sa ne citim cu bine.... O zi faina !


nu-ti inteleg intrebarea ! fara protectia unui costum ermetic , exclus sa poata supravietui !....el nu poate rezista pe virful himalaiei fara a fi bine imblanit....sau prin dunele saharei, ca sa nu spun ca nici de scufundat mai mult de 1 min. nu poate sta in apa fara aparat de respirat, daramite in afara Terrei !


SI NICI NU SE POT FACE DEPLASARI CU VITEZELE NECESARE. CARE TREBUIE SA FIE DE CITEVA ORDINE DE MARIME A LUMINII, CA SA AJUNGA IN CITEVA SAPTAMINI, LUNI LA CEA MAI APROPIATA STEA. TREBUIE SI ACCELERATII MARI PINA SE AJUNGE LA VITEZA NECESARA. NU MAI SPUN IN AFARA GALAXIEI. NU SE POT FACE DEPLASARI CU ACEASTA TEHNICA SI NICI CU ACEASTA REZISTENTA A ORGANISMULUI. DAR SE LUCREAZA.
DE ACEEA SI PUSTII ASTIA EXACT ASTA FAC. CAUTA CEVA CE EI STIU. DIN NASTERE. AU VENIT....STIIND UNDE SA APLICE.
E POSIBIL SA APARA DE LA EI SOLUTIILE.
AM MAI AUZIT PARCA UN PUSTI EXACT CU DORINTA ASTA, PE DRUM ERAM.
DECI SE VERIFICA ....CA E CEVA DIFUZ LA INTREAGA SOCIETATE, CIND E SA APARA CEVA NOU.


Musetel sterge tolbul de pe topice vechi, batrane...

Bine te regasesc, Mihail!

Si eu sunt de parere ca al nostru trup este nepregatit la o calatorie in afara Terrei. trupul. Dar sufletul este apt a calatori oriunde in Univers.


Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:47

De la: gabigabi2, la data 2017-10-02 13:21:36@ Mihaileeeee, unde esti ? haide-ncoace si raspunde: te-ai gindit la ceea ce se vorbeste acum despre copiii indigo ? cindva, demult, am citit o povestire S. F despre niste copii mai altfel....cu o mare putere de concentrare , atit de mare , incit unindu-se ei in gindurile lor , au dezintegrat si materia ....adica si Terra cu ei cu tot !


Copiii indigo .. Doreen e autoarea... Citisem si eu despre.

Ulterior copiilor indigo fiind copiii de cristal.... Imi amintesc !

Deci, daca cei de indigo au distrus, au ajuns copiii de cristal sa refaca lumea? In perioada asta ne aflam sau....

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:51

De la: _HAAK_, la data 2017-10-07 14:38:09mdeah!
copiii indigo
copiii de cristal
copiii curcubeu
si copiii prosti ca noaptea ,exact cum sunt cei de teapa stultei partonete esuate CARE ISI VANTURA continuu aceleasi ELUCUBRATII si INEPTII pe acest forum.


Hopa! Copiii curcubeelor!

Somewhere...


...over the rainbow...blue blue sky....

www.youtube.com/watch?v=oWtNtO5ELQw

A propos, ai fost vreodata la piciorul unui curcubeu? Eu da! Sa iti spun povestea piticului(nu alauia de pe cerebel, deah de unde!!!! ;) ) care ascunsese o comoara acolo, taman la piciorul curcubeului?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:54

De la: gabigabi2, la data 2017-10-09 13:32:47dar ca TU esti un NESIMTIT ISTERIC , Intelegi, nefericitule nebagat de nimeni in seama ca fiind o Fiinta Umana , ci doar o EROARE ?

si, da, LUNA cu majuescula....na, ca mi s-a-ntimplat si mie o scapare....

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:54

De la: gabigabi2, la data 2017-10-09 13:32:47dar ca TU esti un NESIMTIT ISTERIC , Intelegi, nefericitule nebagat de nimeni in seama ca fiind o Fiinta Umana , ci doar o EROARE ?

si, da, LUNA cu majuescula....na, ca mi s-a-ntimplat si mie o scapare....

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:56

De la: Musetel, la data 2017-10-13 14:54:09
De la: gabigabi2, la data 2017-10-09 13:32:47dar ca TU esti un NESIMTIT ISTERIC , Intelegi, nefericitule nebagat de nimeni in seama ca fiind o Fiinta Umana , ci doar o EROARE ?

si, da, LUNA cu majuescula....na, ca mi s-a-ntimplat si mie o scapare....


Mi s-o bulversat site-ul, scuze!

Daca e sa ne referim la planete, mon cher Hak', e permis a le scrie cu majuscula: Pamant, Soare, Luna, Venus..... A ropos, ai vazut ce mandra e Venus dimineata pe cerul nostru? Sa o cauti cand o fi senin, e splendida!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:57

Black - Wonderful world....pardon, life !

www.youtube.com/watch?v=u1ZoHfJZACA

Pentru ca viata e frumoasa!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Pagini: << 58 59 60 61 62 63 64 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Esti apt cognitiv sa faci distinctie intre o tehnologie super-avansata si magie !?
Mergi la: