back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


esti apt cognitiv sa faci distinctie intre o tehnologie super-avansata si magie !?

 


 
Pagini: << 59 60 61 62 63 64 >> Sari la pagina:
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 14:59

De la: Musetel, la data 2017-10-13 14:47:48
De la: gabigabi2, la data 2017-10-02 13:21:36@ Mihaileeeee, unde esti ? haide-ncoace si raspunde: te-ai gindit la ceea ce se vorbeste acum despre copiii indigo ? cindva, demult, am citit o povestire S. F despre niste copii mai altfel....cu o mare putere de concentrare , atit de mare , incit unindu-se ei in gindurile lor , au dezintegrat si materia ....adica si Terra cu ei cu tot !


Copiii indigo .. Doreen e autoarea... Citisem si eu despre.

Ulterior copiilor indigo fiind copiii de cristal.... Imi amintesc !

Deci, daca cei de indigo au distrus, au ajuns copiii de cristal sa refaca lumea? In perioada asta ne aflam sau....


nu stiu ce-i cu copiii de cristal ! detaliaza daca vrei !

si, ma gindesc daca nu cumva acel "Distrus " din Povestea respectiva , nu era necesar in faza in care ajunsese Terra , deschizind drumul ptr. o alta Etapa ?


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 15:05

De la: Musetel, la data 2017-10-13 14:57:58Black - Wonderful world....pardon, life !

www.youtube.com/watch?v=u1ZoHfJZACA

Pentru ca viata e frumoasa!


ieteteeeee....l-ai pomenit pe @ black ! da' stii de ce si-a spus vinerea neagra, dar Initial avea ca avatar 13101313 ? mda , asa-i : ptr. templieri si azi e vineri 13 oct !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 15:24

eroare , scuze : data arestarii Templierilor si inceputul calvarului lor a fost 13 . 10 . 1307 !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 21:47

De la: Musetel, la data 2017-10-13 14:40:20


www.nasa.gov/content/finding-life-beyond-earth-is-within-reach

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 13 Octombrie 2017, ora 21:48

De la: gabigabi2, la data 2017-10-12 14:14:31
De la: _HAAK_, la data 2017-10-09 02:18:45
De la: gabigabi2, la data 2017-10-07 14:22:12


din ce-am spus eu este ca , Uneori , "Fantezia " bate Realitatea , ba chiar o anticipeaza , exact la fel cum un J. Verne a anticipat submarinul sau zborul spre luna !




Luna cu L majuscula, analfabeto fudula.

Iar ai dat-o in laturile care iti baltesc in acea tigva miasmata latrareaso isterica.
Daca ai fi avut o minima cultura de factura stiintifica, nu emiteai o asemenea enormitate, dimpotriva; realitatea bate fantezia artistica din care scriitorul s-a inspirat pentru a-si fauri opera beletristica.
Atat SUBMARINUL,cat si RACHETA in TREPTE au fost inventii realizate inainte de a se naste Jules Verner, RAMOLISMENT INTELECTUAL AMBULANT, do you understand that!?


da, logicuta, stiam , dar nu ca ar fi fost "realizate" asa cum spui tu ci, doar facute niste schite.... dar, Afirmatia mea ramine in picioare si te-ntreb : si ei , de la cine , de la ce au primit Informatia ? pe ei cine i-a inspirat ca sa-si Inchipuie asa ceva ?



Stiai pe dreaqu,miasmato stulta!

N-ai ce sa stii din prostia in care iti balteste acea tigva vacuumata, ti-ai deversat cateva ineptii din tigva miasmata si acum incerci sa le repari cu fabuloasele tampenii care iti fermenteaza prin acea tigva de stulta fudula.

Olandezul si-a proiectat,realizat si condus submarinul pe la vreo 3m sub apa, primele rachete le gasest prin China anului 1126, iar pe cele cu trepte(ale lui Haas) ii casapea pe turci inca din anul 1542.


Stiau exact de acolo de unde n-ai sa stii tu niciodata,


mars potaie esuata mintal!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 14 Octombrie 2017, ora 15:45

bravo , nota 10 la stiinta si punerea pe coji de nuca, la coltul 0 ptr. restul textului !
poate gasesti acolo de unde ai extras aceste informatii si vreo 1 kg de bun- simt ca mult iti lipseste ....si-ti mai spun o data :
poti avea o mie de diplome , daca nu te porti ca un Om , esti doar un Animal dresat sa stie sa "adune "si sa "citeasca " !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 14 Octombrie 2017, ora 16:53

De la: gabigabi2, la data 2017-10-14 15:45:35bravo , nota 10 la stiinta si punerea pe coji de nuca, la coltul 0 ptr. restul textului !
poate gasesti acolo de unde ai extras aceste informatii si vreo 1 kg de bun- simt ca mult iti lipseste ....si-ti mai spun o data :
poti avea o mie de diplome , daca nu te porti ca un Om , esti doar un Animal dresat sa stie sa "adune "si sa "citeasca " !



Mahalagioaico stulta nesimtita, n-am avut unde sa gasesc alt ,,bun-simt" insa am gasit si recuperat ,,bunul-simt" pe cel care l-ai etalat si demonstrat tu pe acest forum, Nulitate Obscena Morbida, si ti-l RETURNEZ PANA LA ULTIMA FONEMA, Nesimtito insistenta Miasmata.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 14 Octombrie 2017, ora 17:16

esti repetitiv ca o flasneta si la fel de logic ca si ea !
cei de la topicul legii 221 sau @ scharf - ultimul luat in colimator de tine - CE ti-au facut de -i Insulti ?
chiar nu-ti dai seama ca TU ai o problema cu capul ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 14 Octombrie 2017, ora 17:44

De la: gabigabi2, la data 2017-10-14 17:16:57esti repetitiv ca o flasneta si la fel de logic ca si ea !
cei de la topicul legii 221 sau @ scharf - ultimul luat in colimator de tine - CE ti-au facut de -i Insulti ?
chiar nu-ti dai seama ca TU ai o problema cu capul ?

nu-l amesteca pe @ scharf aici, cu toate ca si el se-nfrupta din aceeasi latrina si prostie din care iti ostoieti tu setea sau iti potolesti foametea, latrareaso stulta nesimtita....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Octombrie 2017, ora 15:39

nu ocoli raspunsul, Hakoane !

CE anume ti-au facut si ei , de-i INSULTI ? tot cu mesaje private, te lupti ?

lor ce POLITA le platesti ?

tot mai cauti scuze si motive ptr. a-ti justifica nervii ce-ti macina firea si mirlania cu care te adresezi altora ?
dar, ia zi : o mai iei pe coaja, citeodata ? banuiesc ca da .... e posibil sa ti-o iei peste gura de la un altul de teapa ta , asa-i ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 17 Octombrie 2017, ora 15:09

hai, plimba-ti hoitul ca pute!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 17 Octombrie 2017, ora 15:55

"hoitul" se poate spala, Hakoane, dar Sufletul tau cel negru si Mintea -ti cea bolnava si murdara, NU !
cine stie, insa ( caci nu trebuie refuzata nici o asemenea varianta ), ce ti s-ar putea intimpla si sa se-nfaptuiasca o Minune si tu sa devii om !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 17 Octombrie 2017, ora 16:11

De la: gabigabi2, la data 2017-10-16 13:51:01

veti putea pricepe si Accepta , o data si o data, ca intre mine care-L vad pe Dumnezeu Pretutindeni si voi care nu-l vedeti pe Nicaieri, sunt multe alte Trepte de Intelegere / Cunoastere si traire religioasa sau spirituala !




mincinoaso nesimtita ingalata, o descriere a ubicuului, o caracterizare, un referat, o/un ceva descriptivo-argumentativ-demonstrabil, se poate !?

clarvazatoareo radiestezista stulta nesimtita miasmata, peste tot l-ai ,,vazut" si acum te kci pe tine si esti convinsa ca produci ciocolata in cantitati industriale. hhhhhhhhhhhptiu!


s i k t i r, pihopato schizofrenica!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 18 Octombrie 2017, ora 15:09

am si eu o intrebare - doua , daca vrei sa-mi raspunzi :
DE CE nu-ti iei tu si celelalte 2 experte-n FIZICA si sa va duceti p'un site unde se aduna niste oameni de talia voastra, adica niste super- dotati si cu care puteti discuta-n liniste !?
De Ce stati voi pe un site de socializare , unde-s oameni obisnuiti , care doresc si pot sa vorbeasca si sa glumeasca , fara a-si da vreun doctorat si avea un snop de diplome , asa ca voi ?
nu-i asa ca va e teama ca ati putea fi tratati asa cum ne tratati voi pe noi ? mdaaaa, am inteles : s-ar cam putea intimpla si asta si atunci mai bine va dati mari p'aci !

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 18 Octombrie 2017, ora 15:58

Lipseste profu' de Fizici?

Ia, sa testam ecoul salii...eterului... caliente...

www.youtube.com/watch?v=kVp3LyHMlt4


Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 18 Octombrie 2017, ora 16:08

Am obtinut destula putere pentru a obtine ... ia.... ce sa fie obiectivul .....


Aha, avem nevoie de o magie ca sa readucem discutia pasnica demna de oameni mandri de a fi apartinatori ai rasei umane prin excelenta?



Ok... Care ar fi formula magiei ce ar readuce linistea si pacea intre noi toti atia ce am mai ramas.....

Complexul de vitamine B...Magneziu.... Lecitina din soia..... o cana de ciocolata fierbinte.... ascunse excitantele toate: cafea, nicotina, ierburi, redbuli si altecele mninuni.... fara alcool....

H2O la discretie..... Oxigenul destul cat sa respire linistit celulele noatre.... soarele.... iese soarele si la mine! Yes!

www.youtube.com/watch?v=ycP7vMdhCSk

Fie ca spumamarii sa le amestece pe toate in asa fel incat sa domine pacea iar!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 18 Octombrie 2017, ora 16:11

psss... natura mi-e prieten si sper sa va fie si voua, altfel nu ne vad iesiti la bun liman....doamne feri si apara sa ramanem impotmoliti precum Armel din naratia mea care a ars .... naratia arsese, ca Armel e invictus si inca mai cauta sursa care sa il propulseze din ocean pana in.....ei, si voi, unde o ajunga el, na! Intr-un univers paralel, o alta pagina!

Rameneti cu bine, da?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 20 Octombrie 2017, ora 13:57

Niema tehnologie ultra-moderna?

Nixt magie?

Poi, se poa'? Somati bre?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 20 Octombrie 2017, ora 14:00

Vazui una bucata aptitudine cognitiva pura si inconfundabila pe un topic alaturat. Ptiu , ghinion de 'cee bucata, of, of, of, ca se va duce si ea fara a lasa umbra pamantului nebalacarita!

Limita-s-ar sa se limiteze la imaginea sa din oglinda, partitura falsata a interpretarii codului bunelor manière, deah, nu s-or inventat pentru unii, mdea!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dac ar trebui s scriu o carte de moral, primele 99 de pagini le-a lsa goale i pe a o suta a scrie: "Exist o singur datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me lser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 20 Octombrie 2017, ora 16:12

De la: Musetel, la data 2017-10-20 14:00:31Vazui una bucata aptitudine cognitiva pura si inconfundabila pe un topic alaturat. Ptiu , ghinion de 'cee bucata, of, of, of, ca se va duce si ea fara a lasa umbra pamantului nebalacarita!

Limita-s-ar sa se limiteze la imaginea sa din oglinda, partitura falsata a interpretarii codului bunelor manière, deah, nu s-or inventat pentru unii, mdea!


unde, ce, care topic alaturat?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 20 Octombrie 2017, ora 17:33

Deraiata hexagonala (sanchi, sa afle lumea forumistica pe unde isi petrece veacul) si Dilimanca ubicuua sunt complementare si fac o pereche de stulta veritas.

Mermeleacelor, o mai zguduiti mult cu ineptiile voastre ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 21 Octombrie 2017, ora 14:21

De la: gabigabi2, la data 2017-10-18 15:09:55@ Hakoane : am si eu o intrebare - doua , daca vrei sa-mi raspunzi :
DE CE nu-ti iei tu si celelalte 2 experte-n FIZICA si sa va duceti p'un site unde se aduna niste oameni de talia voastra, adica niste super- dotati si cu care puteti discuta-n liniste !?

De Ce stati voi pe un site de socializare , unde-s oameni obisnuiti , care doresc si pot sa vorbeasca si sa glumeasca , fara a-si da vreun doctorat si avea un snop de diplome , asa ca voi ?

nu-i asa ca va e teama ca ati putea fi tratati asa cum ne tratati voi pe noi , ptr. ca , de fapt, sunteti doar niste farfarale ? mdaaaa, am inteles : s-ar cam putea intimpla si asta si atunci - cu bruma a ceea ce dati copy-paste de pe ici , de pe dincolo - mai bine va dati mari p'aci !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 22 Octombrie 2017, ora 15:05

mai cognitivule, moi, esti de'o prostie crasa si de o lipsa de logica , impresionanta , iar ca maniere esti exact ca o tiganca ce-si pune , una- doua, poalele-n cap si -si arata lumii rusinica ! tine-o asa , ca sa te vada toata lumea in intreaga ta splendoare !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 22 Octombrie 2017, ora 16:02

DAca eu Mint, DE CE au plecat oamenii aia, nu cumva ptr ca, deranjati de Stilul tau Injurios si Direct Insultator, i-a Obligat sa se retraga , dar Nu inainte de a Te ANUNTA ca ii Deranjeaza acest mod de a discuta pe un site de discutii libere ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 22 Octombrie 2017, ora 16:06

si celor de pe topicul legii 221 si-n special lui @Daune Morale, i-ai promis un tratament specific tie ? ei CE ti-au mai facut , IMPULSIVULE Bolnav de Mania Persecutiei ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 22 Octombrie 2017, ora 16:59

De la: _HAAK_, la data 2017-10-22 15:34:49Mahalagioaico stulta nesimtita, MINTI ca o lumpenlatrinista imputita.
S.I.K.T.I.R. LEPRA LUMPENSTALINISTA ORDINARA.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 22 Octombrie 2017, ora 17:02

The truth is: only a stulta one like you #resists

You are Stulta Veritas, Lumpensatalinisto latrinista miasmata nesimtita.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 23 Octombrie 2017, ora 14:19

De la: gabigabi2, la data 2017-10-22 15:05:01mai cognitivule, moi, esti de'o prostie crasa si de o lipsa de logica , impresionanta , iar ca maniere esti exact ca o tiganca ce-si pune , una- doua, poalele-n cap si -si arata lumii rusinica ! tine-o asa , ca sa te vada toata lumea in intreaga ta splendoare !


da, mai mizerabile, numai eu rezist si asta ptr. ca Daca abandonez si eu si plec, inseamna ca Violenta, Mitocania, Neamul prost si Mizeria sufleteasca , au INVINS prin tine !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 23 Octombrie 2017, ora 15:30

ca orice individ de teapa ta, orice e bun ptr. a-ti justifica mizeriile si atunci MINTI si-ti inventezi victimizari de nimeni facute.....sau, NU de catre mine, care NU te-am insultat si Nici PM nu ti-am trimis , caci Nu aveam ce sa-i scriu unuia ca tine !

si, cum nu ai dovedit vreodata ca EU - Gabi - te-am insultat in particular, dovedeste macar ce ti-au facut si cum te-au insultat respectivii :
Ingrid
Mihail
Symy
Musetica
@DM
@cmdragan
sau @scharf ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

86 mesaje
Membru din: 31/08/2017
Postat pe: 23 Octombrie 2017, ora 15:41

Ai ajuns si avocata celor care nu mai sunt?
Ingrid, jignita? minti !
Mihai ? ala care gandea cu mintea din afara capului si pretindea ca este politehnist?
un mincinos agramat, incoerent si dus cu pluta.
Symy? pastoru' pierdevara pe lac?
Musetica? o ignoranta dilie?
DM? cand si cum?
@cmdragan? Mr. copy/paste?
@Schraf? ala cu aiurelile lui ? o nulitate fudula evidenta.

Jughino Ramolita, te platesc astia sau prestezi voluntar, doar pentru a-ti ,,repera" propria hohonoare de forumista : sulta, masochista, nesimtita, agramata, analfabeta functional si miasmata pana dincolo de limitele UNIVERSULUI OBSERVABIL?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 59 60 61 62 63 64 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Esti apt cognitiv sa faci distinctie intre o tehnologie super-avansata si magie !?
Mergi la: