back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


esti apt cognitiv sa faci distinctie intre o tehnologie super-avansata si magie !?

 


 
Pagini: << 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Mai 2013, ora 20:10

De la: 9am_1705, la data 2013-05-27 19:11:30Nu stiam, nu aveam certitudina, convingerea deplina, cine a reusit sa-i spele creierul intr-un asemenea hal, acum stiu, sunt convins, propagandistii bolsevici cot la cot cu prozelitistii religiosi, urmati indeaproape de bivolaru&co.ltd. reusind sa desavarseasca opera de indobitocire premeditat-programata a individei.

Cati or mai fi intr-o asemenea stare, partial tembeli?


Coca, tu sigur nu esti partial!


"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 07:07

De la: 9am_1705, la data 2013-05-27 19:11:30Nu stiam, nu aveam certitudina, convingerea deplina, cine a reusit sa-i spele creierul intr-un asemenea hal, acum stiu, sunt convins, propagandistii bolsevici cot la cot cu prozelitistii religiosi, urmati indeaproape de bivolaru&co.ltd. reusind sa desavarseasca opera de indobitocire premeditat-programata a individei.

Cati or mai fi intr-o asemenea stare, partial tembeli?


offff, da' nu pricepi ,neam, desi tu umbli la chestii de psihologie !
pai nu stii tu ca lipsa iubirii si respingerea semenilor duce la disfunctionalitati grave ? si io asa ma gindii : ca o imbratisare de grup, o vorba buna si convingerea ca esti iubit ,te-ar putea aduce pe linia de plutire !
asta ar fi Sensul non-sensului aparent al declaratiei mele !
nici asa nu-ti place ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 07:12

De la: Black_Friday, la data 2013-05-27 20:10:43
De la: 9am_1705, la data 2013-05-27 19:11:30Nu stiam, nu aveam certitudina, convingerea deplina, cine a reusit sa-i spele creierul intr-un asemenea hal, acum stiu, sunt convins, propagandistii bolsevici cot la cot cu prozelitistii religiosi, urmati indeaproape de bivolaru&co.ltd. reusind sa desavarseasca opera de indobitocire premeditat-programata a individei.

Cati or mai fi intr-o asemenea stare, partial tembeli?


Coca, tu sigur nu esti partial!


lasa-l , nu-l mai tulbura ...
hai la o imbratisare de grup; pupacelile si bataile pe umar, incurajatoare, poate sa-i faca bine ...e un semen d'al nostru, nu putem fi indiferenti la neputintele lui de integrare si tre' sa-l ajutam ! hai, zi-i ca-l iubesti si tu !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Mai 2013, ora 08:21

De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 07:12:17
De la: Black_Friday, la data 2013-05-27 20:10:43
De la: 9am_1705, la data 2013-05-27 19:11:30Nu stiam, nu aveam certitudina, convingerea deplina, cine a reusit sa-i spele creierul intr-un asemenea hal, acum stiu, sunt convins, propagandistii bolsevici cot la cot cu prozelitistii religiosi, urmati indeaproape de bivolaru&co.ltd. reusind sa desavarseasca opera de indobitocire premeditat-programata a individei.

Cati or mai fi intr-o asemenea stare, partial tembeli?


Coca, tu sigur nu esti partial!


lasa-l , nu-l mai tulbura ...
hai la o imbratisare de grup; pupacelile si bataile pe umar, incurajatoare, poate sa-i faca bine ...e un semen d'al nostru, nu putem fi indiferenti la neputintele lui de integrare si tre' sa-l ajutam ! hai, zi-i ca-l iubesti si tu !


Cine, eu?!!!!
Sa-l pupe cine o vrea...dar eu in niciun caz! Nu vezi ce turby este? Asta nu mai are nicio sansa sa se faca bine...

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 08:58

ufff, ce rau esti ! tot omu' mai are o sansa si tu zici ca-i ratat ? neeee, nu crez io-i mai zic o data: I LOVE YOU !

Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 28 Mai 2013, ora 09:17

De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 08:58:14ufff, ce rau esti ! tot omu' mai are o sansa si tu zici ca-i ratat ? neeee, nu crez io-i mai zic o data: I LOVE YOU !
si eu pe tine... pe baiatul de la Rahova,mai lasa-l sa se cizeleze un pic,mai ales ca-i coleg cu Gigi

Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 14:13

De la: symy1, la data 2013-05-28 09:17:43
De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 08:58:14ufff, ce rau esti ! tot omu' mai are o sansa si tu zici ca-i ratat ? neeee, nu crez io-i mai zic o data: I LOVE YOU !
si eu pe tine... pe baiatul de la Rahova,mai lasa-l sa se cizeleze un pic,mai ales ca-i coleg cu Gigi

nu-i bre de pe la Rahova iel ie cizelat si finutz , trait pi la Viena , ce stii tu ! asa vorbeste iel cu noi , spashial ca sa prishepem cu cognitivul nostru imbicsit , ca altfeeel, iel e de soi bun....pamintu-i rau !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 17:08

De cum intri intr-o clinica populata cu veseliti, toti se cred somitati notorii de talie mondiala, iar pe tine, un biet si ciudat neica nimeni.
Tot asa si aici pe 9am,desteptaciunea si inteligenta turmei in componeta careia sunt vreo 4-5 batuti in cap si cu creierii spalati de propagandisti ideologici, prozeliti religiosi, si diversi astrolopiteci sau guru schizo-paranoici obsedati sexual, te pot considera turby.
Halloooo, voi astia din trupa veselitilor, atentiune!.. baza slinosul popa, incolanarea, cu cantec si-n pas vioi spre saloanul electroterapeutic, ´nainteeeee, ´ars !


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 17:16

haide, haide, treci in rind si nu mai face pe nebunu' mai mult decit trebe' ! ce, crezi ca daca ti-ai pus un halat alb si tragi priza dupa tine, te credem medic ? da' halatu' ....cit e halatu' ? de unde l-ai ciordit ,ha ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Mai 2013, ora 20:12

De la: 9am_1705, la data 2013-05-28 17:08:02De cum intri intr-o clinica populata cu veseliti, toti se cred somitati notorii de talie mondiala, iar pe tine, un biet si ciudat neica nimeni.
Tot asa si aici pe 9am,desteptaciunea si inteligenta turmei in componeta careia sunt vreo 4-5 batuti in cap si cu creierii spalati de propagandisti ideologici, prozeliti religiosi, si diversi astrolopiteci sau guru schizo-paranoici obsedati sexual, te pot considera turby.
Halloooo, voi astia din trupa veselitilor, atentiune!.. baza slinosul popa, incolanarea, cu cantec si-n pas vioi spre saloanul electroterapeutic, ´nainteeeee, ´ars !


Coca, tu ai perfecta dreptate, dar la fel ca in bancul cu Radio Erevan, cu intrebarea despre Volga castigata la Loto, care de fapt nu era Volga ci o bicicleta si nu era castigata ci se furase...
Pai nu ti-e rusine soriciului bai ratane sa pozezi acum in victima, ca te-au judecat nu stiu care somitati dezaxate de pe forumul asta, cand de fapt de cand ai aparut tu pe aici si ti-ai insusit fraudulos o identitate, nu ai facut decat sa scuipi in stanga si in dreapta si sa-i faci pe toti prosti si cum ti-a mai venit tie la gura?!! Cine te-a invitat sa ne tavalesti pe toti prin mocirla?
Ca ti-am spus ca esti turbat, nu este o jignire ci o constatare a unui fapt evident. Esti dus cu pluta Coca, tu incerci sa-ti satisfaci placerile bolnave doar judecandu-i pe toti cei din jurul tau si incercand sa probezi ca tu esti buicul pamantului iar restul sunt niste biete nevertebrate. Si atunci te miri ca ti se raspunde pe masura?
Du-te bai nene si cauta-te, ca ai probleme mari!


Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 28 Mai 2013, ora 22:14

De la: Black_Friday, la data 2013-05-28 20:12:32
De la: 9am_1705, la data 2013-05-28 17:08:02De cum intri intr-o clinica populata cu veseliti, toti se cred somitati notorii de talie mondiala, iar pe tine, un biet si ciudat neica nimeni.
Tot asa si aici pe 9am,desteptaciunea si inteligenta turmei in componeta careia sunt vreo 4-5 batuti in cap si cu creierii spalati de propagandisti ideologici, prozeliti religiosi, si diversi astrolopiteci sau guru schizo-paranoici obsedati sexual, te pot considera turby.
Halloooo, voi astia din trupa veselitilor, atentiune!.. baza slinosul popa, incolanarea, cu cantec si-n pas vioi spre saloanul electroterapeutic, ´nainteeeee, ´ars !


Coca, tu ai perfecta dreptate, dar la fel ca in bancul cu Radio Erevan, cu intrebarea despre Volga castigata la Loto, care de fapt nu era Volga ci o bicicleta si nu era castigata ci se furase...
Pai nu ti-e rusine soriciului bai ratane sa pozezi acum in victima, ca te-au judecat nu stiu care somitati dezaxate de pe forumul asta, cand de fapt de cand ai aparut tu pe aici si ti-ai insusit fraudulos o identitate, nu ai facut decat sa scuipi in stanga si in dreapta si sa-i faci pe toti prosti si cum ti-a mai venit tie la gura?!! Cine te-a invitat sa ne tavalesti pe toti prin mocirla?
Ca ti-am spus ca esti turbat, nu este o jignire ci o constatare a unui fapt evident. Esti dus cu pluta Coca, tu incerci sa-ti satisfaci placerile bolnave doar judecandu-i pe toti cei din jurul tau si incercand sa probezi ca tu esti buicul pamantului iar restul sunt niste biete nevertebrate. Si atunci te miri ca ti se raspunde pe masura?
Du-te bai nene si cauta-te, ca ai probleme mari!








Ma nesimtitule, reciteste-ti repertoriul: injurios, licentios, bascalios ,grobian, abject, pe care mi l-ai adresat de-a lungul celor douasprezece pagini ale topicului si continui s-o faci, ti-am suportat stoic numeroasele nemernicii, nu te-am provocat, sau jignit insa, ai fost convins ca nu-ti pot raspunde cu aceeasi moneda deoarece mi-as pata blazonul, te-ai inselat nemernicule, tratez scursurile sociale exact asa cum se comporta si-n modul pe care mi-l solicita insistent, agasant, si-o merita, sictir maimutzoiule!



hallmark&delivery Mr.Black


"cel care pune intrebari cat mai alambicat posibile
Norocul nostru cu tine geniule neinteles
zero barat
un baiat de zahar!Dar pentru ca eu sunt la regim, ma irita...
Un topic stupid, cu o intrebare care nu este intrebare ci afirmatie, marca Cocosila.

In loc sa dam banii la popi, vrei sa-ti dam tie?
Presteaza ceva,Incearca sa ne distrezi,fa tumbe si da-ti singur suturi in popou...
Iar daca tu vrei sa ne convingi ca tu te tragi dintr-un maimutoi, nu te mai chinui degeaba, pentru ca este evident.
Poate prin Cuaternar maimuta o fi avut si urechi lungi si ragea prin copaci...
traieste fericit in lumea ta intunecata, rece si plina de frustrari si lasa-i pe primitivi sa-si traiasca viata lor mizera asa cum pot.
Daca nu am fi noi, astia primitivi si subdezvoltati sa facem muncile primitive, voi, savantii si ganditorii apti-cognitiv ai acestei lumi, v-ati ineca in mizerii.

esti nobody, fara prieteni, fara o ruda langa tine, un imigrant
nu realizezi nici macar in ce epoca traiesti
Imi dai impresia ca ai fost criogenat in Evul Mediu si te-ai dezghetat acum,altfel nu imi explic cerbicia asta a ta de a demonstra cat de nociva este credinta.
Partidul Comunist care te-a indoctrinat..."









gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 08:21

De la: gabigabi2, la data 2013-04-22 08:23:36
De la: 9am_1705, la data 2013-04-21 18:04:51Concluzie:

Nu poti, esti inapta cognitiv sa realizezi distinctia intre real si magic.

De ce te afli in aceasta imposibilitate ?
Foarte simplu: pentru a percepe corect, analiza, si intelege realitatea, este necesar sa dispui de o cognitie superioara prin intermediul careia sa poti accesa realitatea conform unui comportament cognitiv format printr-o cunoastere atent distinctiva, printr-o orientare a intregului proces rational catre o gandire realista si in continua acumulare instructiva de cunostinte reale care sa-ti permita o concluzionare in deplina cunostinta de cauza a afirmatiilor pe care le emiti, facilitandu-ti totodata o capacitate apt cognitivo-decizionala de-a aplica rapid, eficient si cu succes maxim solutiile concluziilor pe care le-ai emis.


VORBE ! si iar VORBE !
ce faci tu e o teorie unanim valabila si atit , dar ai impresia ca esti mai presus de mine ,fara sa-ti dai seama ca cel pus in situatia de a Nu intelege sensul a ceea ce consideri tu ca ar fi Nonsens, esti chiar tu ! degeaba vin eu si deslusesc sensul lor , ca tu nu crezi, nu intelegi si le batjocoresti , considerindu-ma pe mine cea inapta cognitiv si, tot fara raspuns ramii ! daca tu ai fi asa cum reiese din teoretizarea pe care o faci, ai gasi instant explicatia si logica lucrurilor ascunse !....Totul are Logica in lumea asta , caci nimic nu-i intimplator si rostul lor este sa ne puna pe noi, oamenii, in postura Ginditorului !
vrei si poti intelege , bine ? daca nu- NU, dar nu te mai considera ca ai fi mai cu motz, ca nu prea esti....momentan te-nvirti la baza muntelui , pe colo-pe colo, cu ochii dupa chilipiruri materiale , caci ideea de Ascensiune ti-e necunoscuta ,iar pina sus la OMU ...haaathat , "e o cale atit de lunga" !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 09:23

De la: 9am_1705, la data 2013-05-23 12:34:35Argumentum ad ignorantiam Gabi, fabulezi nonsalant si-o faci intr-o absoluta necunoastere a democratiei occidentale!

N-ai avut, nu ai, (si nici nu vei avea vreodata) posibilitatea sa observi, eventual sa ai vreo experienta proprie, sa percepi, intelegi,si sa-ti conformezi propia mentalitate unui regim politic de guvernamant autentic democrat si unei societati emancipate.

Nu ai avut posibilitatea (obiectiv) sa parasesti Romania pentru un interval de timp apreciabil in care sa ai de-a face cu vreun regim politic democrat autentic, sau vreo tangenta cu democratia europeana occidentala.

Insa, preconceptiile desuete si mentalitatea paguboasa te imping si determina sa concluzionezi aberant o sinteza analitica incropita din informatii imaginate la repezeala,( dupa cat te poate duce mintea) lipsite de realism referitoare la democratiile occidentale (veritabile).

Lipsindu-ti asemenea informatii reale, obiective, despre asemenea democratii, acel intinct al ignorantului, care se doreste a se afla in treaba desi, n-are nici o treaba si habar n-are despre ce treaba se dialogheaza, te determina sa tastezi hazardate concluzii eronate strigate din toti rarunchii unei gadiri inapte cognitiv numai pentru a fi bagat in seama.

Unul dintre argumentele indubitabile pe care imi fundamentez afirmatiile, verificabil chir aici pe acest foum,dar pe un alt thread, este marcat de: ipocrita eschiva de care te-ai folosit pentru a refuza sa raspunzi direct,onest, aplicat,si inechivoc, unei intrebari referitoare la ceea ce stii despre modul/stilul de viata, nivelul de trai,si atitudinea+comportamentul civic al (majoritatii) cetatenilor dint-un stat democratic occidental,
i.e.

@sirboby 27 Aprilie 2013,

"Cati ani ai trait intr-o alta tara civilizata" ?

Cu regret ti-o spun, exceptand acele magalagisme de cartier,insinuari, rastalmaciri, fabulatii, mistificari, si credinte desuete pe ca le practici si promovezi cu obstinatie in interventiile pe care le ai pe un forum public Gabi, sunt convins ca, nu vei fi apta sa-ti depasesti conditia si nici sa poti analiza si intelege vreodata esenta unor informatii a caror grad de dificultate si complexitate ti-ar solicita intelectul cu mult peste puterile tale.

Ti-am mai spus-o si ti-o repet: ramai acolo unde iti este locul, "poatra-ti portul si vorbeste-ti vorba", ar fi un comportament onest si de minim bun simt, in rest, nu incerca sa parvii intelectual sau sa incerci a-mi spune cat de multilateral informata esti deoarece, tot bagajul tau de cunostinte, de la cele culinare pana la cele religioase, nici doi bani nu valoreaza.





Q-sirboby: Postat pe: 27 Aprilie 2013, ora 21:37
Cati ani ai trait intr-o alta tara,,civilizata" ?


A:gabigabi2 Postat pe: 28 Mai 2013, ora 08:02
Nu am iesit "afara" si nu pot da verdicte !




Q:27 Aprilie 2013, ora 21:37----> A:28 Mai 2013, ora 08:02,

In tot acest interval de timp a tot batut campii si tasta despre democratia occidentala, a emis tot felul de asumtii aberante, opinii aiuristice, impresii tampe si fanasmagorii despre: stilul de viata, nivelul de trai, atitudinea si comportamentul civic, respectul fata de lege, aplicarea legii si respectarea unor norme, cutumenescrise, mentalitatea, traditiile si practicile interrelationiste cotidiene dintre indivizi sau clase sociale etc. ale diferitelor comunitati civilizate dintr-o democratie occidentala.

Tu, nu numai "verdicte" n-ai dreptul sa dai, tu, n-ai avea nici dreptul sa ai opinii sau sa bati campii aiurea deoarece esti intr-o totala ignoranta , sau in totala necunostinta de cauza fata de o societate/comunitate despre care habar n-ai insa, lipsindu-ti educatia, instructia, cunostintele multiculturale, si minimul bun simt, reusesti sa treci dincolo de frontiera tupeistei ignorante si fudule intr-un teritoriu al nesimtirii crunte in care iti dezlantui opinii rezultate din preconceptii aberante ale unei mentalitati primitive, involuata, ne cizelata, si lipsita de orice fel de caracter.

Remember, autocitez: "Tu, poti spune orice..."
Dar nu constientizezi postura in care te auto situezi.


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 09:52

hehehe, ti-am scos postarea pe topicul cu pricina si te-am intrebat la obiect: Care iti e obiectia si te-ai facut ca nu vezi !

omule, matalutza NU ai raspunsuri la NIMIC....ai doar Contre si atacuri la persoana , de nimic justificate !
da' ma prinsei : iti place "duelul" artagos- injurios si cita vreme o sa mai am chef de tine o sa-ti raspund....stai p'aproape !

aaaaa, sa nu uit : I LOVE muci !

P.S
vorbesti de " aiuristic " ? tu spui asta ,cind " compui" raspunsul dat lui @Gringos in legatura cu lucratul la patron strain , in asa fel incit sa-ti sustina tie insailatura demonstrativa , cum ca eu sunt inapta ? ha ! daca eram ,aceste discutii Nu existau

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 10:09

da' auzi tu, meiii, aista care stii atit de multe, dar nu intelegi nimic : ai Fise pe subiecte pe care le aduci in discutie, dar fara a face legatura intre ele ?
nu de alta, dar cind postezi furibund....ca de ex.,pe topicul lui Bas' , ca ce prosti suntem ; cum ne-au facut guvernantii, inclusiv Jupinu' si ne fac in continuare si noi habar n-avem, NU crezi ca vine in Confirmarea a ceea ce am spus eu ca Nu avem simtul valorii ; ca nu ne respectam nici macar pe noi insine ; ca indiferent in ce sistem am trait , noi l-am facut praf si ca pe tot ce punem mina se termina ?
ei, ia mai gindeste-te !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 11:19

Generalizezi aiuristic, colectivizezi falsat, habar n-ai ce-nseamna: a fi Roman veritabil.
Tziganizarea, manelizarea, aculturalizarea, "b"ucurestiului ti-a deformat imaginea pe care o percepi, sau ti-o imaginezi despre adevarati Romani , atunci cand va vor reprezenta si administra in institutiile statului Romani veritaili, situatia actuala se va schimba radical, dar tu, poti emite orice asumptie si/sau opinie preconceputa,tampa, absurda, generalizand falsitati comportamentale specifice romanului, sau false atitudini pe care le-ar avea romanii fata de munca si profesia pe care si-o practica indiferent unde s-ar afla, despre romani, indiferent ce vei spune nici doi sfanti nu valoreaza si oricum, n-ai sa existi in acele timpuri in care Romani veritabili vor decide si conduce competent si responsabili un stat pe care generatia ta, si majoritati umane din cele de dupa "48, l-au distrus.

Taci !asculta, invata, si du-te !

www.youtube.com/watch?v=WtwaRQoQ6X8

A admira o civilizatie straina, vrednica de respect, este o datorie !
A o imita, fara schimbare, este o umilinta, si una fara folos.

Nicolae Iorga.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 12:45

De la: gabigabi2, la data 2013-05-29 09:52:53
eu sunt inapta ? ha ! daca eram ,aceste discutii Nu existau





Nu constientizezi ca esti in apta cognitiv insa, tu crezi ca esti apta , eu, c-ai putea fi, incerc totusi, orice ignorant recuperat este un bun castigat.

Uneori, se pot inregistra si échecs,dar nu-i off, sau bai!


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 13:23

De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 07:07:04

offff, da' nu pricepi ,neam, desi tu umbli la chestii de psihologie !
pai nu stii tu ca lipsa iubirii si respingerea semenilor duce la disfunctionalitati grave ? si io asa ma gindii : ca o imbratisare de grup, o vorba buna si convingerea ca esti iubit ,te-ar putea aduce pe linia de plutire !
asta ar fi Sensul non-sensului aparent al declaratiei mele !
nici asa nu-ti place ?


Gabriela.

Sa va zic ceva? Se joaca cu voi, cu noi toti. Este un jucator. E drept, nu tare fair play. Si nu destul de pregatit. Are slabiciuni si el, ca toti oamenii. Dincolo de aparenta sa perfectiune (intangibila si inexistenta!), se deslusesc altel, printre care curajul de a merge inainte. Eu asta apreciez la 1705! Toti mergem inainte, CORECTAND ceea ce gresisem pe parcursul drumului.

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 14:53

De la: Daphne, la data 2013-05-29 13:23:05
De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 07:07:04

offff, da' nu pricepi ,neam, desi tu umbli la chestii de psihologie !
pai nu stii tu ca lipsa iubirii si respingerea semenilor duce la disfunctionalitati grave ? si io asa ma gindii : ca o imbratisare de grup, o vorba buna si convingerea ca esti iubit ,te-ar putea aduce pe linia de plutire !
asta ar fi Sensul non-sensului aparent al declaratiei mele !
nici asa nu-ti place ?


Gabriela.

Sa va zic ceva? Se joaca cu voi, cu noi toti. Este un jucator. E drept, nu tare fair play. Si nu destul de pregatit. Are slabiciuni si el, ca toti oamenii. Dincolo de aparenta sa perfectiune (intangibila si inexistenta!), se deslusesc altel, printre care curajul de a merge inainte. Eu asta apreciez la 1705! Toti mergem inainte, CORECTAND ceea ce gresisem pe parcursul drumului.




Si tu ai ! o imensa colectie de sorcoveeee....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 15:07

De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 14:53:44
De la: Daphne, la data 2013-05-29 13:23:05
De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 07:07:04

offff, da' nu pricepi ,neam, desi tu umbli la chestii de psihologie !
pai nu stii tu ca lipsa iubirii si respingerea semenilor duce la disfunctionalitati grave ? si io asa ma gindii : ca o imbratisare de grup, o vorba buna si convingerea ca esti iubit ,te-ar putea aduce pe linia de plutire !
asta ar fi Sensul non-sensului aparent al declaratiei mele !
nici asa nu-ti place ?


Gabriela.

Sa va zic ceva? Se joaca cu voi, cu noi toti. Este un jucator. E drept, nu tare fair play. Si nu destul de pregatit. Are slabiciuni si el, ca toti oamenii. Dincolo de aparenta sa perfectiune (intangibila si inexistenta!), se deslusesc altel, printre care curajul de a merge inainte. Eu asta apreciez la 1705! Toti mergem inainte, CORECTAND ceea ce gresisem pe parcursul drumului.




Si tu ai ! o imensa colectie de sorcoveeee....


Conteaza ca sunt vesele?

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 15:38

esti in trupa veselitzilor !?...cum te-ai ratacit de grup, n-ai auzit, inteles, comanda?
No prob. te-ndruma inapta cognitiv spre incinta destinata electroterapiilor.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 15:38

De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 11:19:06Generalizezi aiuristic, colectivizezi falsat, habar n-ai ce-nseamna: a fi Roman veritabil.
Tziganizarea, manelizarea, aculturalizarea, "b"ucurestiului ti-a deformat imaginea pe care o percepi, sau ti-o imaginezi despre adevarati Romani , atunci cand va vor reprezenta si administra in institutiile statului Romani veritaili, situatia actuala se va schimba radical, dar tu, poti emite orice asumptie si/sau opinie preconceputa,tampa, absurda, generalizand falsitati comportamentale specifice romanului, sau false atitudini pe care le-ar avea romanii fata de munca si profesia pe care si-o practica indiferent unde s-ar afla, despre romani, indiferent ce vei spune nici doi sfanti nu valoreaza si oricum, n-ai sa existi in acele timpuri in care Romani veritabili vor decide si conduce competent si responsabili un stat pe care generatia ta, si majoritati umane din cele de dupa "48, l-au distrus.

Taci !asculta, invata, si du-te !

www.youtube.com/watch?v=WtwaRQoQ6X8

A admira o civilizatie straina, vrednica de respect, este o datorie !
A o imita, fara schimbare, este o umilinta, si una fara folos.

Nicolae Iorga.


Doamneeee, ce Absurd esti si Visezi la ceva ce NU mai exista !
CARE , UNDE, CINE sunt romanii ADEVARATI , VERITABILI ?
frateeee, astia de ne conduc sunt dintre noi, la fel ca noi si ne reprezinta ! Nu te mai imbata cu apa rece "VADIME" , ca ai facut Confirmarea prin vorbele lui Iorga : Ce facem altceva de 23 ani decit sa Maimutarim o societate straina, fara a ne schimba naravurile , incepind cu mica invirteala , jmechereala , descurcareala , pina la vinzarea tarii padure cu padure ; zacaminte si bogatii naturale si tunuri bancare ?!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 15:45

De la: Daphne, la data 2013-05-29 13:23:05
De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 07:07:04

offff, da' nu pricepi ,neam, desi tu umbli la chestii de psihologie !
pai nu stii tu ca lipsa iubirii si respingerea semenilor duce la disfunctionalitati grave ? si io asa ma gindii : ca o imbratisare de grup, o vorba buna si convingerea ca esti iubit ,te-ar putea aduce pe linia de plutire !
asta ar fi Sensul non-sensului aparent al declaratiei mele !
nici asa nu-ti place ?


Gabriela.

Sa va zic ceva? Se joaca cu voi, cu noi toti. Este un jucator. E drept, nu tare fair play. Si nu destul de pregatit. Are slabiciuni si el, ca toti oamenii. Dincolo de aparenta sa perfectiune (intangibila si inexistenta!), se deslusesc altel, printre care curajul de a merge inainte. Eu asta apreciez la 1705! Toti mergem inainte, CORECTAND ceea ce gresisem pe parcursul drumului.


te-a luat valul, pui ! el NU corecteaza nimic , ca nu are ce : EL e PERFECT, sa-ti intre bine-n cap si tre' proslavit ! SLAVA Domnului c-am avut norocul sa respir acelasi aer cu el ....poate, prin contagiune sa treaca si la mine cite ceva din marea lui intelepciune, ca tot am spus pe undeva ca " plutim intr-un ocean de informatii "!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 15:48

De la: gabigabi2, la data 2013-05-28 17:16:12haide, haide, treci in rind si nu mai face pe nebunu' mai mult decit trebe' ! ce, crezi ca daca ti-ai pus un halat alb si tragi priza dupa tine, te credem medic ? da' halatu' ....cit e halatu' ? de unde l-ai ciordit ,ha ?



hehehe ! iar ai evadat si dai indicatii, glumetule @ 1705 ? ai grija :diseara te pune nenea infirmieru' la 360 !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 15:57

De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 15:38:50 esti in trupa veselitzilor !?...cum te-ai ratacit de grup, n-ai auzit, inteles, comanda?
No prob. te-ndruma inapta cognitiv spre incinta destinata electroterapiilor.


Explica-te mai amplu. Simplu si concret.

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 16:52

De la: gabigabi2, la data 2013-05-29 15:38:54
De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 11:19:06Generalizezi aiuristic, colectivizezi falsat, habar n-ai ce-nseamna: a fi Roman veritabil.
Tziganizarea, manelizarea, aculturalizarea, "b"ucurestiului ti-a deformat imaginea pe care o percepi, sau ti-o imaginezi despre adevarati Romani , atunci cand va vor reprezenta si administra in institutiile statului Romani veritaili, situatia actuala se va schimba radical, dar tu, poti emite orice asumptie si/sau opinie preconceputa,tampa, absurda, generalizand falsitati comportamentale specifice romanului, sau false atitudini pe care le-ar avea romanii fata de munca si profesia pe care si-o practica indiferent unde s-ar afla, despre romani, indiferent ce vei spune nici doi sfanti nu valoreaza si oricum, n-ai sa existi in acele timpuri in care Romani veritabili vor decide si conduce competent si responsabili un stat pe care generatia ta, si majoritati umane din cele de dupa "48, l-au distrus.

Taci !asculta, invata, si du-te !

www.youtube.com/watch?v=WtwaRQoQ6X8

A admira o civilizatie straina, vrednica de respect, este o datorie !
A o imita, fara schimbare, este o umilinta, si una fara folos.

Nicolae Iorga.


Doamneeee, ce Absurd esti si Visezi la ceva ce NU mai exista !
CARE , UNDE, CINE sunt romanii ADEVARATI , VERITABILI ?
frateeee, astia de ne conduc sunt dintre noi, la fel ca noi si ne reprezinta ! Nu te mai imbata cu apa rece "VADIME" , ca ai facut Confirmarea prin vorbele lui Iorga : Ce facem altceva de 23 ani decit sa Maimutarim o societate straina, fara a ne schimba naravurile , incepind cu mica invirteala , jmechereala , descurcareala , pina la vinzarea tarii padure cu padure ; zacaminte si bogatii naturale si tunuri bancare ?!





Ai beneficiat de-o demonstratie explcita , de facto, si tot nu te linistesti, esti ceea ce esti si-n acelasi timp ai atins deja cele mai inalte culmi ale nesimtirii, hai ca poti mai mult, dincolo de acele culmi vei atinge imensitatea nesimtirii absolute, hai ca poti !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1134 mesaje
Membru din: 6/03/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 16:56

De la: Daphne, la data 2013-05-29 15:57:10
De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 15:38:50 esti in trupa veselitzilor !?...cum te-ai ratacit de grup, n-ai auzit, inteles, comanda?
No prob. te-ndruma inapta cognitiv spre incinta destinata electroterapiilor.


Explica-te mai amplu. Simplu si concret.


oximoronico-.pleonastic
O recapitulare coerenta ti-ar clarifica situatia.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 17:05

De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 16:56:15
De la: Daphne, la data 2013-05-29 15:57:10
De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 15:38:50 esti in trupa veselitzilor !?...cum te-ai ratacit de grup, n-ai auzit, inteles, comanda?
No prob. te-ndruma inapta cognitiv spre incinta destinata electroterapiilor.


Explica-te mai amplu. Simplu si concret.


oximoronico-.pleonastic
O recapitulare coerenta ti-ar clarifica situatia.


Ca de exemplu? Sau lasa, alta data. Nu iti pierde vremea!

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 17:08

De la: Daphne, la data 2013-05-29 17:05:26
De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 16:56:15
De la: Daphne, la data 2013-05-29 15:57:10
De la: 9am_1705, la data 2013-05-29 15:38:50 esti in trupa veselitzilor !?...cum te-ai ratacit de grup, n-ai auzit, inteles, comanda?
No prob. te-ndruma inapta cognitiv spre incinta destinata electroterapiilor.


Explica-te mai amplu. Simplu si concret.


oximoronico-.pleonastic
O recapitulare coerenta ti-ar clarifica situatia.


Ca de exemplu? Sau lasa, alta data. Nu iti pierde vremea!


Tocmai combinarea a doi termeni in aparenta contradictorii dau o amploare deosebita situatiei descrise. Insa......hai mai bine sa ne ignoram reciproc, ar fi solutia ideala. Ok?

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 29 Mai 2013, ora 17:12

oximoron : tacere elocventa

pleonasm: cobori in jos......

Sunt doua combinari total diferite. Prima contine doi termeni opusi, spre a sublinia o ironie de exemplu, un adevar. Cea de a doua contine doi termeni cu acelasi inteles, este o greseala de exprimare.

Dar imi pierd vremea inutil irigand un desert in van!

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Pagini: << 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Esti apt cognitiv sa faci distinctie intre o tehnologie super-avansata si magie !?
Mergi la: