back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Hho

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 15:53

...cucoana, n-ai inteles nimic, lasa-ne, lasa--->neeeee, laaaaa-saaaaa-neeeeee !esti complet in out, ramai la dat gauri cu bormasina-n rigips si la preparat sarlota de ciocolata conf retetei predate de creStina din cofflestaria virtuala.


Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 15:57

De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 15:53:18...cucoana, n-ai inteles nimic, lasa-ne, lasa--->neeeee, laaaaa-saaaaa-neeeeee !esti complet in out, ramai la dat gauri cu bormasina-n rigips si la preparat sarlota de ciocolata conf retetei predate de creStina din cofflestaria virtuala.

La cat de bun profesor esti matale.....
In afara sa jignesti si sa iei la misto pe toata lumea, ce mai stii?

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:05

De la: Musetel, la data 2013-02-21 15:57:46
De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 15:53:18...cucoana, n-ai inteles nimic, lasa-ne, lasa--->neeeee, laaaaa-saaaaa-neeeeee !esti complet in out, ramai la dat gauri cu bormasina-n rigips si la preparat sarlota de ciocolata conf retetei predate de creStina din cofflestaria virtuala.

La cat de bun profesor esti matale.....
In afara sa jignesti si sa iei la misto pe toata lumea, ce mai stii?



....te consideri jignita ?...daca prepari sarlote sau dai gauri cu bormasina ?...aici esti in out, pls, fugi in cafenea si distreaza-te!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:05

De la: Musetel, la data 2013-02-21 15:57:46
De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 15:53:18...cucoana, n-ai inteles nimic, lasa-ne, lasa--->neeeee, laaaaa-saaaaa-neeeeee !esti complet in out, ramai la dat gauri cu bormasina-n rigips si la preparat sarlota de ciocolata conf retetei predate de creStina din cofflestaria virtuala.

La cat de bun profesor esti matale.....
In afara sa jignesti si sa iei la misto pe toata lumea, ce mai stii?



....te consideri jignita ?...daca prepari sarlote sau dai gauri cu bormasina ?...aici esti in out, pls, fugi in cafenea si distreaza-te!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:10

De la: Musetel, la data 2013-02-21 15:57:46
De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 15:53:18...cucoana, n-ai inteles nimic, lasa-ne, lasa--->neeeee, laaaaa-saaaaa-neeeeee !esti complet in out, ramai la dat gauri cu bormasina-n rigips si la preparat sarlota de ciocolata conf retetei predate de creStina din cofflestaria virtuala.

La cat de bun profesor esti matale.....
In afara sa jignesti si sa iei la misto pe toata lumea, ce mai stii?


ce-ntrebari pui si tu, zau asa ! da' iel ie shel mai tare din parcare : le stie pe toate, le face impecabil pe toate....nu stii tu ce stie el si d'aia te / ne besteleste pe toti : ca sa aflam cine ni-i SEFUL !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:16

ignore.

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:17

De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 16:05:19
De la: Musetel, la data 2013-02-21 15:57:46
De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 15:53:18...cucoana, n-ai inteles nimic, lasa-ne, lasa--->neeeee, laaaaa-saaaaa-neeeeee !esti complet in out, ramai la dat gauri cu bormasina-n rigips si la preparat sarlota de ciocolata conf retetei predate de creStina din cofflestaria virtuala.

La cat de bun profesor esti matale.....
In afara sa jignesti si sa iei la misto pe toata lumea, ce mai stii?



....te consideri jignita ?...daca prepari sarlote sau dai gauri cu bormasina ?...aici esti in out, pls, fugi in cafenea si distreaza-te!

Jignitor era acel cuvant in care ai strecurat un ''S'' cu tarnacopul inimii tale sincere, lansandu-l inspre Gabriela.

Si mai stii ceva? Nicio munca nu e rusinoasa! Nici cea de cofetar sau de gospodina, nici cea de constructor.
Repet ce stii tu sa faci in afara sa iei la misto si sa jignesti? Si mai adaug: Si pe tine te desconsideri cand te privesti in oglinda, la fel cum ne desconsideri pe noi toti de aici?

Nu este nevoie sa imi raspunzi, daca gasesti un raspuns, sopteste-ti-l, murmura-l. Poate vei invata ceva. Respectul.

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:22

ignore,

...ultim AVERTISMENT!

...nu continuati hartuirea virtuala, va raportez internetcorp.


Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:27

De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 16:22:49ignore,

...ultim AVERTISMENT!

...nu continuati hartuirea virtuala, va raportez internetcorp.


Normal, ceea ce stii sa faci cel mai bine: sa jignesti, sa ameninti si sa fugi.
Vaia con Dios!


''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:30

Sigur ca incerc sa duc ionizarea la extreme..altfel nu reactioneaza azotul decat cu formare de acid.
Am un film undeva pe youtube...imi iese pH in afara scalei de masurare si alcalin si acid. Dar fara un minim de curent nu se formeaza amoniacul.
Asa ca am incropit o celula de electroliza cu o portiune de ionizare. Se formeaza acid azotic si o parts se converteste in amoniac, gaz ilariant, hidrogen si oxigen . Se amesteca totul si iese un coctail exploziv. Detonatia hidrogenului declanseaza deflagratia nitratului. Rezultatul poate fi chiar inlocuirea carburantului dar pana acolo mai este!
Si daca ai inteles in termenii dumitale de ce trebuie sa tot faci misto tot nu ma dumiresc! Ca in alti termeni Musetel - oricine o fi- a tras o concluzie sanatoasa. In nebunia care ne inconjoara cand oameni de stiinta cu lucrari de doctorat si referate fac foamea si baga benzina cu masura - ca e scumpa - sa se duca la serviciul care presupune un laborator de multe ori , unde pot prepara asa "carburanti "macar pentru ei sa nu zic de dezvoltarea de asa tehnologii, in aceasta lume Musetel e cu picioarele pe pamant ! Ca si mine...doar ca eu sunt cu capul in nori! :-)

Raporteaza abuz de limbaj
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:30

Sigur ca incerc sa duc ionizarea la extreme..altfel nu reactioneaza azotul decat cu formare de acid.
Am un film undeva pe youtube...imi iese pH in afara scalei de masurare si alcalin si acid. Dar fara un minim de curent nu se formeaza amoniacul.
Asa ca am incropit o celula de electroliza cu o portiune de ionizare. Se formeaza acid azotic si o parts se converteste in amoniac, gaz ilariant, hidrogen si oxigen . Se amesteca totul si iese un coctail exploziv. Detonatia hidrogenului declanseaza deflagratia nitratului. Rezultatul poate fi chiar inlocuirea carburantului dar pana acolo mai este!
Si daca ai inteles in termenii dumitale de ce trebuie sa tot faci misto tot nu ma dumiresc! Ca in alti termeni Musetel - oricine o fi- a tras o concluzie sanatoasa. In nebunia care ne inconjoara cand oameni de stiinta cu lucrari de doctorat si referate fac foamea si baga benzina cu masura - ca e scumpa - sa se duca la serviciul care presupune un laborator de multe ori , unde pot prepara asa "carburanti "macar pentru ei sa nu zic de dezvoltarea de asa tehnologii, in aceasta lume Musetel e cu picioarele pe pamant ! Ca si mine...doar ca eu sunt cu capul in nori! :-)

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 16:57

De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 16:22:49ignore,

...ultim AVERTISMENT!

...nu continuati hartuirea virtuala, va raportez internetcorp.


creStinule , ne iertati de hartuire


Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:03

De la: Marius_Moldoveanu_1, la data 2013-02-21 16:30:30Sigur ca incerc sa duc ionizarea la extreme..altfel nu reactioneaza azotul decat cu formare de acid.
Am un film undeva pe youtube...imi iese pH in afara scalei de masurare si alcalin si acid. Dar fara un minim de curent nu se formeaza amoniacul.
Asa ca am incropit o celula de electroliza cu o portiune de ionizare. Se formeaza acid azotic si o parts se converteste in amoniac, gaz ilariant, hidrogen si oxigen . Se amesteca totul si iese un coctail exploziv. Detonatia hidrogenului declanseaza deflagratia nitratului. Rezultatul poate fi chiar inlocuirea carburantului dar pana acolo mai este!
Si daca ai inteles in termenii dumitale de ce trebuie sa tot faci misto tot nu ma dumiresc! Ca in alti termeni Musetel - oricine o fi- a tras o concluzie sanatoasa. In nebunia care ne inconjoara cand oameni de stiinta cu lucrari de doctorat si referate fac foamea si baga benzina cu masura - ca e scumpa - sa se duca la serviciul care presupune un laborator de multe ori , unde pot prepara asa "carburanti "macar pentru ei sa nu zic de dezvoltarea de asa tehnologii, in aceasta lume Musetel e cu picioarele pe pamant ! Ca si mine...doar ca eu sunt cu capul in nori! :-)

Merci, Marius. Continua tu ceea ce ai inceput, nu te lua dupa gura lumii care poate fi invidioasa. Cei care nu suporta sa fie depasiti cu nicio secunda, mereu te vor lua la misto daca nu vor putea altfel sa iti puna bete in roate. Aceasta este modalitatea lor de a incerca intimidarea posibilului adversar ( pentru ca le devii adversar depasindu-i cu acea secunda ;) ).
Capul in nori ne ajuta sa luam aer proaspat si sa reluam viata pe pamant, pe unde ne poarta si cat ne tin picioarele.

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:03

De la: Marius_Moldoveanu_1, la data 2013-02-21 16:30:30Sigur ca incerc sa duc ionizarea la extreme..altfel nu reactioneaza azotul decat cu formare de acid.
Am un film undeva pe youtube...imi iese pH in afara scalei de masurare si alcalin si acid. Dar fara un minim de curent nu se formeaza amoniacul.
Asa ca am incropit o celula de electroliza cu o portiune de ionizare. Se formeaza acid azotic si o parts se converteste in amoniac, gaz ilariant, hidrogen si oxigen . Se amesteca totul si iese un coctail exploziv. Detonatia hidrogenului declanseaza deflagratia nitratului. Rezultatul poate fi chiar inlocuirea carburantului dar pana acolo mai este!
Si daca ai inteles in termenii dumitale de ce trebuie sa tot faci misto tot nu ma dumiresc! Ca in alti termeni Musetel - oricine o fi- a tras o concluzie sanatoasa. In nebunia care ne inconjoara cand oameni de stiinta cu lucrari de doctorat si referate fac foamea si baga benzina cu masura - ca e scumpa - sa se duca la serviciul care presupune un laborator de multe ori , unde pot prepara asa "carburanti "macar pentru ei sa nu zic de dezvoltarea de asa tehnologii, in aceasta lume Musetel e cu picioarele pe pamant ! Ca si mine...doar ca eu sunt cu capul in nori! :-)




...aceasta era concluzia respectivei, citez: "Motorul pe apa ne ajuta sa economisim banuti frumosi . .....cand alimentam. "

...daca @Moldoveanu considera ca, citez: "Musetel - oricine o fi- a tras o concluzie sanatoasa"

atunci: sorry , va las!...conostintele mele difera flagrant de ale voastre.

combianatia era chiar in pdf-ul postat anterior:
e.g.
Stoichiometric chemical reaction
NH3+0.75(o2+3.75.N2)-->1.5.H2O+3.32.N2

Ammonia NH3

Energy Content
(MJ/kgstoichiometric
2.6414
Energy
Content
(MJ/kg-fuel)
18.6103
etc.

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:19

Benzina inlocuita cu otet.

www.youtube.com/watch?v=xMv-LP5rusw

Se fac economii? Otetul e sau nu mai ieftin ca benzina?

De ce nu cu azotat de amoniu....? 1 ron per kg.

www.micapublicitate.ro/Anunturi-noi-cu/pret+azotat+de+amoniu/


Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:29

Sunteti hazlii. Daca va tot tachinati eu nu ma mai amestec. Sunt mai putin sensibil decat Musetel la poezie dar apreciez comentariul.
Cat despre datele domnului cu galagia ...am spus mai inainte si revin cu precizari: nu de citate din wikipedia am nevoie. Nici din lucrari abstracte din care nici macar autorii nu au putut trage concluzia ca au descris formula crizei energetice ( falsa dar dureroasa)...
Domnule cu numarul....ca tot nu-ti aflai numele....ai inteles ce. Acum vezi cum! Sau treci pe privat si discutam. Dar mai inainte astept scuze in public pentru vocabularul utilizat. Si daca nu te lasa onoarea nereperata nu-I bai! Ca de alde dumneata eu am vazut si am supravietuit. Cum - dealtfel o sa supravietuiesti di dumneata fara de alde mine!


9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:31

Bai, tampitele astea doua ... aveti ceva de povestit despre chestia asta cu HHO ?
Daca nu, bantuiti dracului prin alta parte !
Va obliga cineva sa va dati cu parerea si despre astea, idioatelor ?

Nu ne intereseaza consideratiile voastre despre ce vorbim noi aici !

Hai, mars, jigodiilor !


9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:35

De la: Marius_Moldoveanu_1, la data 2013-02-21 17:29:27Sunteti hazlii. Daca va tot tachinati eu nu ma mai amestec. Sunt mai putin sensibil decat Musetel la poezie dar apreciez comentariul.
Cat despre datele domnului cu galagia ...am spus mai inainte si revin cu precizari: nu de citate din wikipedia am nevoie. Nici din lucrari abstracte din care nici macar autorii nu au putut trage concluzia ca au descris formula crizei energetice ( falsa dar dureroasa)...
Domnule cu numarul....ca tot nu-ti aflai numele....ai inteles ce. Acum vezi cum! Sau treci pe privat si discutam. Dar mai inainte astept scuze in public pentru vocabularul utilizat. Si daca nu te lasa onoarea nereperata nu-I bai! Ca de alde dumneata eu am vazut si am supravietuit. Cum - dealtfel o sa supravietuiesti di dumneata fara de alde mine!


Nene Moldovene, lasa-i dracului pe toti astia care nu spun nimic constructiv, zi, nene ceva din care sa inteleg daca mai pot face ceva cu jucaria aia. Sti despre ce vorbesc ...
Nu obliga cineva sa ne luptam cu toti tampitii care n-au alta treaba ?
Nu frate !
Nu-i mai baga in seama !
Zi ce sti, poate folosesc ceva din ce spui.
Mie mi se pare ca esti dsetul de avansat in treaba asta si ca as pute sa aflu ceva de la tine.

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:36

De la: Marius_Moldoveanu_1, la data 2013-02-21 17:29:27Sunteti hazlii. Daca va tot tachinati eu nu ma mai amestec. Sunt mai putin sensibil decat Musetel la poezie dar apreciez comentariul.
Cat despre datele domnului cu galagia ...am spus mai inainte si revin cu precizari: nu de citate din wikipedia am nevoie. Nici din lucrari abstracte din care nici macar autorii nu au putut trage concluzia ca au descris formula crizei energetice ( falsa dar dureroasa)...
Domnule cu numarul....ca tot nu-ti aflai numele....ai inteles ce. Acum vezi cum! Sau treci pe privat si discutam. Dar mai inainte astept scuze in public pentru vocabularul utilizat. Si daca nu te lasa onoarea nereperata nu-I bai! Ca de alde dumneata eu am vazut si am supravietuit. Cum - dealtfel o sa supravietuiesti di dumneata fara de alde mine!

Marius, nu este vorba de tachinare. Domnul cu cifrele nu suporta sa fie cineva mai istet ca el. Nu vezi ca si-a adus acum intariri? Nu iti poate argumenta cu altceva, decat sa te contrazica. Nu astepta sa ai parte de scuze din partea lor (sau a sa? posibilsa jongleze cu mai multe conturi in paralel...). Nici noi, ceilalti jigniti pe acest forum nu am avut parte de vreo scuza din partea lor/ a sa.
Marius, ignora injuriile si mergi mai departe pe drumul inceput!


''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 17:42

Marius, in locul tau, mai bine as incerca sa ma afirm pe langa vreun fabricant de motoare, nu pe forumuri unde bantuie flamanzi de informatie. Pentru ca toate se intampla cu un scop. Te descoase de una alta si te trezesti ca are brevetul inaintea ta. Sunt sigura ca vei ajunge departe!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 18:03

...sa fiti sigur ca nu sunteti, iar pr @ moldoveanu, cel cu brevetele, il asigur ca un brevet nu garanteaza functionarea practica a conceptului sau inventiei brevetate.
...sunt inregistrate anual milioane de brevete si inventii de tot felul, dar aplicabilitatea lor treneaza tocmai datorita ineficientei lor economice.
...@moldoveanu, esti un adept convins al hho-ului, dar nu gasesti catalizatorul, el exista, intr-o zona a coloizilor, dar coloidul pe care ar trebui sa-l includa ca aditiv-catalitic este prea scump , are un cost de roductie prohibitiv intr-un asemenea caz,iar oxihydrogenul rezultat din inst. HHO, de n ori mai scump decat aceeasi cantitate din oricare alt produs cu cifra octanica de pe piata carburantilor.


...wiki este ptr. dumneata@ moldoveanu, ptr. @museticaeu &co. eu,v-am oferit date stiintifice finale(Oct.2012) dintr-un grand de cercetare planificat de universitatea de stat din iowa finantat de un departamet US Energy.

..

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 18:23

De la: 9am_1454, la data 2013-02-21 17:31:09Bai, tampitele astea doua ... aveti ceva de povestit despre chestia asta cu HHO ?
Daca nu, bantuiti dracului prin alta parte !
Va obliga cineva sa va dati cu parerea si despre astea, idioatelor ?

Nu ne intereseaza consideratiile voastre despre ce vorbim noi aici !

Hai, mars, jigodiilor !



...ignora-le !...cu hho-ul ?....nu poti folosi nici la distilarea trascaului de valeni cel plutin , gaseste-i o alta intrebuintare, faci o panoplie si-l expui in centul orasului sub sloganul:

cine carte multa are,
si chef, de-a fi tepuit ,
sa-si expuna fiecare
.....hho-ul din dotare.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 21 Februarie 2013, ora 20:35

De la: 9am_1535, la data 2013-02-21 18:23:46
De la: 9am_1454, la data 2013-02-21 17:31:09Bai, tampitele astea doua ... aveti ceva de povestit despre chestia asta cu HHO ?
Daca nu, bantuiti dracului prin alta parte !
Va obliga cineva sa va dati cu parerea si despre astea, idioatelor ?

Nu ne intereseaza consideratiile voastre despre ce vorbim noi aici !

Hai, mars, jigodiilor !



...ignora-le !...cu hho-ul ?....nu poti folosi nici la distilarea trascaului de valeni cel plutin , gaseste-i o alta intrebuintare, faci o panoplie si-l expui in centul orasului sub sloganul:

cine carte multa are,
si chef, de-a fi tepuit ,
sa-si expuna fiecare
.....hho-ul din dotare.


Asa am sa fac.
Multumesc.

A ... sa nu uit, ...

Na, c-am uitat ...
Lasa ca-mi spui tu ce-am vrut sa spun ...

Raporteaza abuz de limbaj
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 22 Februarie 2013, ora 10:17

Am raspuns dar browserul meu e ciudat...o fi de la faptul ca sunt aici sau ca vorbesc de asa un subiect?
1. Nu ma intereseaza sa fiu atras in polemica voastra.
2. Brevetele mele sunt aplicate si deci functioneaza.
3. Domnul cu matricola - din intamplare sau nu foloseste metode de manipulare consacrate. Daca o face ca parte a muncii lui ...asta e...trebuie sa traiasca si el! Ii doresc sa-mi vada produsele care integreaza brevetele mele la el in casa!
4. Silviule! Detalii pe direct! Stii adresa mea de email.
5. Musetel...aceste observatii tehnice nu vor fi aplicate de constructorii de motoare. Ei sunt piese mici intr-un angrenaj unde banii sunt marfa si
impunerea necesitatii de utilizare a marfurilor lot se face prin constrangeri ..energia si ecologia sunt acum tehnici de constrangere.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 22 Februarie 2013, ora 11:49

De la: Marius_Moldoveanu_1, la data 2013-02-22 10:17:15Am raspuns dar browserul meu e ciudat...o fi de la faptul ca sunt aici sau ca vorbesc de asa un subiect?
1. Nu ma intereseaza sa fiu atras in polemica voastra.
2. Brevetele mele sunt aplicate si deci functioneaza.
3. Domnul cu matricola - din intamplare sau nu foloseste metode de manipulare consacrate. Daca o face ca parte a muncii lui ...asta e...trebuie sa traiasca si el! Ii doresc sa-mi vada produsele care integreaza brevetele mele la el in casa!
4. Silviule! Detalii pe direct! Stii adresa mea de email.
5. Musetel...aceste observatii tehnice nu vor fi aplicate de constructorii de motoare. Ei sunt piese mici intr-un angrenaj unde banii sunt marfa si
impunerea necesitatii de utilizare a marfurilor lot se face prin constrangeri ..energia si ecologia sunt acum tehnici de constrangere.






silviu, las-ca stii, ing se.nteleg din priviri sau din pix, cu pseudo-cercetatori se-nteleg mai greu, astora, chiar daca le postezi diagramele sub retina tot nu-nteleg despre ce-i cale pe vale.


...domnule@MOldoveanu, inventator, doresc sa-ti cumpar inventia (hh-oul) dar, o sa-ti ofer pe acea instalatie HHO orice pret mi-ai solicita, nu conteza pretul, insa, am sa ti-o achizitionez evident, daca esti dispus, domnule @moldoveanu, si daca in prealabil o sa convenim semnarea unui contract intre parti cum se spune, de vanzare-cumparare aHHO-ului ,care sa cuprinda, printre altele, urmatoarele clauze:

1 O declaratie pe proprie raspundere ca instalatia pe care mi-o vinzi functioneaza conform protocolului de functionare descris de dumneata, si anexat contractului (2 exemplare, fiecare dintre noi va pasta un exemplar)

2 o eclaratie pe proprie raspundere ca instalatia HHo asigura o reducere, econonisire a consumului de carburant cu ( x % ) asa cum pretinzi dumneata.

3 o declaratie scrisa a protocolului de testare in avans a instalatiei HHO, pe care doresti sa- mi-o vinzi, 2 exemplare

4 o declaratie scrisa ca protocolul de testare a fost acceptat de ambele parti, dumneata, @ moldoveanu ca vanzator, eu, cumparator, 2 exemplare.

5 o declaratie din partea dumneata @ moldoveanu, prin care ai obigatia legala de a-mi restitui suma pe care ti-am oferit-o pentru achizitionarea instalatiei HHO , in cazul in care aceasta starea techinca a instalatiei se va deteriora iremediabil in perioada de timp reprezentand garantarea functionaltatii produsului pe care il comercializezi, 2 exemplare

6 o declaratie prin care te obligi legal sa suporti toate cheltuielile aferente montarii,testarii, si eventual, demontarii instalatiei HHO de pe autoturismul pe care a fost mntata, 2 exemplare.

7 semnarea unui un acord de principiu prin care sa convenim desemnarea unui institut de cercetare technico-stiintific de profil care va testa instalatia pe care doresti sa mi-o comercializezi.


acum,domnule@moldoveanu, inainte de-a va hazarda sa-mi semnati acele documente prealabile pe care le-am propus, sau vreun contract vanzare -cumparare inst. HHO, va rog sa incercati acest protocol functional al inst.HHO, exact pe autoturismul din poza pe care ati postat-o in contul dv. de utilizator 9am.



amc, minin necesar:

a. 1 buc. cronometru
b. 1 buc. minirezervor carburant conventional transparent (cilindric gradat)
c. 1 buc. minipompa alimentare carburant conventional

protocol testare:

1 decuplare instalatia standard de alimentare carburant a motorului,
2 prornirea motorului si mentinerea acestuia in stare de functionare pana la epuizarea resturilor de carburant aflate in instalatia de innalta presiune(inj) sau carburator(aspirant)
3 asteptati 5 min. dupa orirea motorului, apoi incercati sa-l reporniti ( nu va porni!)
4 racordati minirezervorul (cilindric, transparent, si gradat) prin intermediul pompei de alimentare standard a motorului sau folosind propria pompa din necesarul minim.
5 alimentati minirezervorul cu o cantitare de carburant conventional e.g 1000 mililitri
6 conecatti instalattia HHo la acumulatorul electrolitic al autoturismului si introduceti in galeria de admisie al motorului racordul prin care instalatia HHo genereaza oxihidrogen,
7 porniti motorul.
8 porniti cronometrul
9 indepartati-va de autoturism si lasati-l sa functioneze intr-un regim de turatie 1000r/min pana se opreste, stop cronometru.
10 verificati timpul de functionare al motorului cu 1000 mililitri carburant conventional+instalatie HHO cplata. notati nr. secunde functionare motor.
11 resetati cronometrul.
12 realimentati minirezervorul cu 1000mililitri carburant conventional
13 decuplati si indepartati instalatia HHO de pe autovehicul
14 reporniti motorul
15 porniti cronometrul
16 asteptati oprirea motorului apoi opriti cronometrul,notati numarul secundelor
17 efecuati deferenta de timp.in functionare, in cazu in care exista de efectuat vreo diferenta.
18 calculati aportul procentual al instaatieiHHO de reducerea consumului de carburant/ut(SI)

daca exista, pregatiti-va sa semnam documentele aditionale contractului de vanzare cumparare , domnule@Moldoveanu.

astept.

Raporteaza abuz de limbaj
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 22 Februarie 2013, ora 13:00

Corect si bine structurata procedura de testare.
Am sa adaug poze postate pe alte forumuri cu rezultatele obtinute pe o procedura asemanatoare de test.
Dar asta cand ma mai eliberez putin.
Nu din alte motive dar acum nu vand nici un sistem si inteleg ca dumneata vrei sa cumperi doar o unitate.
Daca esti in masura sa investesti in tehnologia dezvoltata de mine poate ca discutam detaliat dupa ce iti declini identitatea intr-o scrisoare de intentie unde faci dovada calitatii de investitor, ca prezentare.
Mentionez ca eu nu lucrez la un generator de oxihidrogen acum ci la un sistem mai complex care - partial - a fost descris si in postarile mele anterioare dar pe care fie nu pe citesti fie pe ignori fie nu pe intelegi.

In cazul in care esti interesat doar de achizitia unui sistem care va di instalat pe un vehicul destinat uzului propriu dar iti declini identitatea si faci prin asta dovada unei anume competente care merita luata in calcul in promovarea produselor finale putem demara procedura de testare fara ca dumneata sa faci alte cheltuieli.
Poti di invitat ca observator la un test care se va desfasura pe o procedura acceptata

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

258 mesaje
Membru din: 13/02/2013
Postat pe: 23 Februarie 2013, ora 13:18

...nu folosesc pm-ul, implicit, nu raspund pm-urilor.
..forumul si-ar diminua,disipa grav tocmai conceptul infiintarii si existentei sale, daca ai ceva de spus, spune-o pe forum, onest, rational, coerent, condensat, simplu, dar nu simplist, @Moldoveanu.

1.pasul 1, dl.@Moldoveanu, ati trantit pe tabla o formula chimica, nu ati exemplificat-o, n-ati descris-o, si nici n-ati dezvoltat vreo ecuatie chimica reactiva reversibila sau nu, din care sa rezulte ceea ce dv. doriti sa obtineti, domnule inventator.

2.v-am invitat sa expuneti problema,s-o evaluam impreuna, sa constatam, in ce si/sau unde v-ati blocat, sau este blokata rezolvarea, solutionarea, problemei, sau a experimentului, n-ati facut-o !

3.now lucrati la o alta inventie,dar oxihidrogenul si instalatia hho ati perfectionat-o, i-ati imbunatatit parametrii functionli, lucrati la ea sub vreo licenta italo-americana, sau ati facut vreun copy/paste pe "ancestrala"inst.hho , incercand un rebranding promotion & comercializare?

..sunt dispus sa verific,matematic,parametrii functionali, sau o eventuala eficientizare a acestora, ca urmare a imbunatatirilor pe care susineti ca le-ati realizat,
..eventual, poate reusiti sa-mi puneti la dispozizie cateva date cifrice cum ar fi:
-energia necesara, J, KJ/mol(/min.sau/h) disocierii oxigenul si hodrogenul dintr-un mol H2O,sau X litri H2O.
-cantitatea, in litrii gaz oxihidrogenic, produs de instalatia HHO/min, sau h.
- ?% din puterea, in W, Kw, sau CP, motorului este diminuata, sau este folosita ptr. producerea energiei necesare functionarii inst. HHO.
-etc..


4.sincer, cate astfel de instalatii,HHO, ati comercializat, exista vreun contract de colaborare intre dv. si vreun oarecare constructor auto care sa fii acceptat introducerea in fluxul technologic, - linii montaj / productie autovehicule de serie-, instalatia aditionala HHO de producere a oxihidrogenului, iar comercializarea respectvului brand auto (...?) avand in componenta instalatia HHO made in romania, eventual produsa de dv.in romania sub licenta italo-americanului, autovehuculul fost catalogat un auto-hybrid, sau un auto din clasa economica si comercializat in piata auto ?...exista ?


5.domnule inventator, @Moldoveanu,demonstrati-mi ca proiectul actual,sau conceptul pe care-l propuneti dunmeavoastra rezista unei analize a datelor,principii-parametri functionali,si nu incalca principiile termodinamici, legile conservarii energiei, sau vreo alta lege fizico-chimica general acceptata in cercurile stiintifice de astazi si, garantati o diminuare a cheltuielilor / consum de carburanti conventionali sau carburanti de orice alta natura (bio-sint. )cu X % / 100Km,in ceea ce priveste inst.HHO.

Raporteaza abuz de limbaj
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 23 Februarie 2013, ora 17:57

@ 1535
( probabil " domeniul" 1314 era luat ca se potrivea )
N"u stiu daca raspunzi la pm ca nu ti-am scris niciodata!
Si nici nu vad un motiv sa o fac.
Forumurile sunt interesante cateodata si pe alocuri oamenii chiar schimba informatii.
Pe acest forum se face misto.
Eu am descris in cel mai profund mod metoda prin care se pot obtine economii de carburant si care poate di aplicata pana la substituirea acestuia.Mustel a inteles "ce"..dumneata insa vrei sa stii "cum".

Pentru inceput fa un calcul cata solutie si in ce proportii de azotat de amonia poate fi folosita ca sa inlocuiasca 30% din carburant dpvd energetic.
Mai mult cere tuning.

Cum sa o produci la bord e alta problema.
Nu sunt dispus sa dau alte detalii in public.

Celelalte afirmatii sunt, in mare parte, speculatii..observ o lipsa de coerenta in cercetarile efectuate asupra persoanei mele!
Asupra identitatii dumitale nici un cuvant?

Raporteaza abuz de limbaj
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 23 Februarie 2013, ora 18:52

@ 1535
Scuze...fiecare cu ce Il doare..:-).
Dumneata te-ai referit in ultima postare la HHO.
Nu exista!
Am spus mai inainte cand tonul dumitale era zeflemitor si-ti obtura vederea - drept pentru care nu citeai ce se scris ci sareai cu gura.
Amestecul ne-stoichiometric de gaze de electroliza a apei cu vapori ionizati este anumite HHO sau gaz Brown sau Hydroxil sau Aguygen etc. Yuli Brown a identificat 30 si ceva de forme....or fi mai multe in functie de electrolit, electrozi, tensiune, densitatea curentuluo, temperatura etc.
Afirmatiile domnului Wiesman ca se produce o forma de apa expandata electric nu sunt probate...Bob Boyce cu hydroxilul nu face dacat electroliza uneia din compusii ionici ai apei prin sursa aceea.
Eu fac asta cu un al treilea electrod in curent pulsat.
Rezultatele finale nu incalca nici o lege a fizicii.
Sa scoti mai mult gaz din electroliza presupune sa nu supui electrolizei dimerul H2O si sa nu declari asta
Sau sa eviti in masuratori parametrii precum temperatura sau umiditatea gazului masurat.
Cum fac cei mai multi din asa zisii producatori de instalatii de HHO.
Asupra efectului de economizor insa pacatul lipsei de precizie in calcule si demonstratii il
fac si cei ca dumneata.
Uitati ca motorul in cauza are depuneri de carbon, " mananca" ulei - si numai din gazele de carter- si-i dati cu teoria.
In practica o instalatie de oxihidrogen poate aducs economii fata de un consum anume prin decalaminare si aprindere corecta asigurata de oxidantul care este acest gaz.
Ignorati functia de carburant a asa zisului HHO caci sa nu exista!
Randamentul intregului ansamblu motor/alternator/ generator de HHO face ca rezultatul sa se manifeste doar pe un segment al intregii game de sarcini si turatii si de aceea instalatorul este important.
Din pacate cam tot ce se comercializeaza cu titlu pompos de HHO nu sunt instalatii care-si pastreaza parametrii in timp.
Materialele utilizate sunt sub cerintele mediului in care lucreaza instalatia...nu exista posibilitatea reglarii in bucla inchisa a debitului de gaz fara de parametrii variabili precum temperatura sau concentratia electrolitului...sarcina motorului etc.
Ca@m toate instalatiile produc vapori contaminati cu hidrxidul de...x,y folosit ca si electrolit si alea mai cu motz curata gazul pana devine inutilizabil.

De aceea eu am reproiectat generatorul, rezervorul si modulul electri/electronic de comanda.
Am introdus apa sub forma de vapori sau picaturi si am adaugat elemente de tuning.
Sonda de oxigen nu cere modificari dupa observatiile mele fi avansul.

Raporteaza abuz de limbaj
Marius_Moldoveanu_1

23 mesaje
Membru din: 7/08/2012
Postat pe: 23 Februarie 2013, ora 19:33

..stau greu online! Probabil ca acest situez este prea legat de facebook ca il " trantesc" chinezii la fiecare minut!
Asa....amestecul de gaze de electroliza si vapori de apa modifica substantial parametrii de functionare ai unui motor iar reglaje pe avans pot optimiza convetsia energiei stocata chimic in carburant in lucru mecanic util aplicatiei.

Onservatiile mele ulterioare au condus la concluzia ca pot obtine alti compusi chimici care pot inlocui total carburantul.
Nu este necesara oxidarea carbonului pentru dezvoltarea de presiune la momentul oportun si ansamblul functioneaza.
Mai mult ca asta compusul chimic cel mai la indemana este banalul fertilizator in anume proportie si anume distribuit.
Exista un raport - neverificat- despre utilizarea unei solutii apoase de azotat de amonia direct prin pompa de injectie a unui motor diesel.
O atenta privire la descrierile dispozitivelor cu care Meyer sau Dingle sau Anderson au inlocuit total carburantul dezvaluie posibile reaction chimice cunoscute si utilizate in industria auto dar aplicate post combustie.

De aceea - in cazul in care dumneata esti cine vrei sa Patrick - poti intelege usor problema si daca esti cu adevarat interesat putem discuta detalii care are induce confuzii si dezinteres aici unde toata savoarea e tonul de zeflemea si calul de bataie e Mustel - care are bun simt macar in ce am citit eu pana acum si nu va tranteste catava vorbe...dar probabil si dumneaei ii convine ca altfel pleca prin alte parti.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului HHO
Mergi la: