back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Hho

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 Sari la pagina:
 
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 21 Iulie 2013, ora 14:30

De la: 9am_2347, la data 2013-07-21 12:45:08 O zi buna tie si celor ce citesc aceste rinduri. Citind in fuga am decis sa va raspund la acest pasaj. Sint nou pe aici si cautind anumite info. despre omologarea generatoarelor hho pe masini.
Ma numesc Georgica ,sint un pasionat de noutati si felicit pe cei ce gindesc ca tine.cred ca e timpul sa ne ridicam sa punem umar la umar pentru a schimba ceva. Lucrez de ceva timp la montarea unui gen.HHO facut personal de mine si montat pe un motor de alfa 145 1'3 benzina. Testat pe acest motor am reusit sa am urmatoarele rezultate.la o tensiune de 13,5 v si cca. 45 A am un sunet detonatie redus, cu o ardere completa si un vapor de apa consistent la esirea din toba esapament. Tin sa mentionez cà alternatorul poate da pina la 80 A .Am legat o a doua baterie in serie pe circuitul de alimentare a generatorului de HHO am ajuns la 270 A si 17 v,suprasolicitìnt generatorul pentru 10 secunde am reusit sà elimin alimentarea cu benzina, motorul a funczionat la minim 800 ture pinà la 1300 ture pentru 10 s.
Accelerind mai mult motorul se opreste din lipsa de gaz suficient,cablu si generaturu HHO se ìncing peste masura. Momentan lucrez la un alt generator mai mare iar ca sursa de energie stazionara voi cauta un transformator de 4-5 kw. Avizez cei ce vor sà incerce ceva de acest gen ca o fac pe propia piele. Fàrà a lua in seamà gazul HHO ,VA PUTETI TREZI FARA AUZ LA PRIMA EXPLOZIE.


Mult succes.
Sa vedem randamentul ... si ce se intampla mai departe, daca face economie de carburant, cata ... mai vorbim.
Succes.
Eu am spus ca nu da nici un rezultat, in sensul economisirii de carburant, pe masina mea.
Sper ca altii sa reuseasca si sa obtina economii reale, in lei, pentru aceeasi suta de km parcursa.


Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iulie 2013, ora 14:32

De la: 9am_1454, la data 2013-07-21 14:30:23
De la: 9am_2347, la data 2013-07-21 12:45:08 O zi buna tie si celor ce citesc aceste rinduri. Citind in fuga am decis sa va raspund la acest pasaj. Sint nou pe aici si cautind anumite info. despre omologarea generatoarelor hho pe masini.
Ma numesc Georgica ,sint un pasionat de noutati si felicit pe cei ce gindesc ca tine.cred ca e timpul sa ne ridicam sa punem umar la umar pentru a schimba ceva. Lucrez de ceva timp la montarea unui gen.HHO facut personal de mine si montat pe un motor de alfa 145 1'3 benzina. Testat pe acest motor am reusit sa am urmatoarele rezultate.la o tensiune de 13,5 v si cca. 45 A am un sunet detonatie redus, cu o ardere completa si un vapor de apa consistent la esirea din toba esapament. Tin sa mentionez cà alternatorul poate da pina la 80 A .Am legat o a doua baterie in serie pe circuitul de alimentare a generatorului de HHO am ajuns la 270 A si 17 v,suprasolicitìnt generatorul pentru 10 secunde am reusit sà elimin alimentarea cu benzina, motorul a funczionat la minim 800 ture pinà la 1300 ture pentru 10 s.
Accelerind mai mult motorul se opreste din lipsa de gaz suficient,cablu si generaturu HHO se ìncing peste masura. Momentan lucrez la un alt generator mai mare iar ca sursa de energie stazionara voi cauta un transformator de 4-5 kw. Avizez cei ce vor sà incerce ceva de acest gen ca o fac pe propia piele. Fàrà a lua in seamà gazul HHO ,VA PUTETI TREZI FARA AUZ LA PRIMA EXPLOZIE.


Mult succes.
Sa vedem randamentul ... si ce se intampla mai departe, daca face economie de carburant, cata ... mai vorbim.
Succes.
Eu am spus ca nu da nici un rezultat, in sensul economisirii de carburant, pe masina mea.
Sper ca altii sa reuseasca si sa obtina economii reale, in lei, pentru aceeasi suta de km parcursa.


Si parca ziceai ca e de exprimentat pe masini cu motorina...vad ca prietenul are masina pe benzina.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 22 Iulie 2013, ora 10:16

De la: _Ingrid, la data 2013-07-21 14:32:21
De la: 9am_1454, la data 2013-07-21 14:30:23
De la: 9am_2347, la data 2013-07-21 12:45:08 O zi buna tie si celor ce citesc aceste rinduri. Citind in fuga am decis sa va raspund la acest pasaj. Sint nou pe aici si cautind anumite info. despre omologarea generatoarelor hho pe masini.
Ma numesc Georgica ,sint un pasionat de noutati si felicit pe cei ce gindesc ca tine.cred ca e timpul sa ne ridicam sa punem umar la umar pentru a schimba ceva. Lucrez de ceva timp la montarea unui gen.HHO facut personal de mine si montat pe un motor de alfa 145 1'3 benzina. Testat pe acest motor am reusit sa am urmatoarele rezultate.la o tensiune de 13,5 v si cca. 45 A am un sunet detonatie redus, cu o ardere completa si un vapor de apa consistent la esirea din toba esapament. Tin sa mentionez cà alternatorul poate da pina la 80 A .Am legat o a doua baterie in serie pe circuitul de alimentare a generatorului de HHO am ajuns la 270 A si 17 v,suprasolicitìnt generatorul pentru 10 secunde am reusit sà elimin alimentarea cu benzina, motorul a funczionat la minim 800 ture pinà la 1300 ture pentru 10 s.
Accelerind mai mult motorul se opreste din lipsa de gaz suficient,cablu si generaturu HHO se ìncing peste masura. Momentan lucrez la un alt generator mai mare iar ca sursa de energie stazionara voi cauta un transformator de 4-5 kw. Avizez cei ce vor sà incerce ceva de acest gen ca o fac pe propia piele. Fàrà a lua in seamà gazul HHO ,VA PUTETI TREZI FARA AUZ LA PRIMA EXPLOZIE.


Mult succes.
Sa vedem randamentul ... si ce se intampla mai departe, daca face economie de carburant, cata ... mai vorbim.
Succes.
Eu am spus ca nu da nici un rezultat, in sensul economisirii de carburant, pe masina mea.
Sper ca altii sa reuseasca si sa obtina economii reale, in lei, pentru aceeasi suta de km parcursa.


Si parca ziceai ca e de exprimentat pe masini cu motorina...vad ca prietenul are masina pe benzina.


Ca si la politica, n-ai inteles nimic ...
Aditivul numit HHO se aduga in orice fel de caburant, in scopul diminuarii consumului de combustibil (benzina sau motorina), la fiecare tip de motor facandu-se adaptarile respective.
Numai ca, nu prea se intampla. Suna frumos, dar, economia ... canci.
Tipul asta de a scris ultimul incearca sa mearga numai pe HHO, doar ca ii va trebui un generator foarte mare, ii va absorbi o cantitate foarte mare de curent, pentru a produce HHO, generatorul se va supraincalzi, va produce si abur ... si lucrurile se vor complica ...
Problema e mult mai complexa decat crede.
In orice caz ... pentru mine ... e clar, m-am lamurit, nu e de bagat bani in chestia asta, pentru ca nu ti-i poti recupera aproape niciodata ...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Iulie 2013, ora 10:24

Macar inteleg concluziile, multumesc!

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 9 Septembrie 2013, ora 16:04

In concluzie:
Eu incercam sa te conving ca hho-ul este o ineptie scornita de smeckerasi pusi pe capatuiala, iar tu,DESTEPTULE, negociai prin spatele meu cu SARLATANUL ORDINAR sa-ti remonteze hho-ul pe autoturism.
Iar te-a/u tepuit, Nerodule!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Septembrie 2013, ora 16:16

oooo, ce domn....ce domn !

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 10 Septembrie 2013, ora 14:45

De la: _1075_, la data 2013-09-09 16:04:57In concluzie:
Eu incercam sa te conving ca hho-ul este o ineptie scornita de smeckerasi pusi pe capatuiala, iar tu,DESTEPTULE, negociai prin spatele meu cu SARLATANUL ORDINAR sa-ti remonteze hho-ul pe autoturism.
Iar te-a/u tepuit, Nerodule!


Ai perfecta dreptate, nu am cum sa te contrazic; curat narod.
Asta este.
Sper ca postarea mea nu are numai rolul de a ma face de ras singur ci si ca multi interesati de chestia asta, ca n-oi fi io singurul zevzec de pe lumea asta, sa priceapa si sa nu mai pateasca si ei.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 10 Septembrie 2013, ora 15:35

De la: 9am_1454, la data 2013-09-10 14:45:45
De la: _1075_, la data 2013-09-09 16:04:57In concluzie:
Eu incercam sa te conving ca hho-ul este o ineptie scornita de smeckerasi pusi pe capatuiala, iar tu,DESTEPTULE, negociai prin spatele meu cu SARLATANUL ORDINAR sa-ti remonteze hho-ul pe autoturism.
Iar te-a/u tepuit, Nerodule!


Ai perfecta dreptate, nu am cum sa te contrazic; curat narod.
Asta este.
Sper ca postarea mea nu are numai rolul de a ma face de ras singur ci si ca multi interesati de chestia asta, ca n-oi fi io singurul zevzec de pe lumea asta, sa priceapa si sa nu mai pateasca si ei.






Intodeauna am DREPTATE ! :P

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 10 Septembrie 2013, ora 15:43

Mult Stimata,Distinsa, si Iubita Doamna,@1454 la finele anului 2013 expira contractul dintre Romania si OMV, contract concesionare /10 ani, prin intermediul caruia care s-a concesionat rezerva de petrol a Romaniei.(CONCESIUNE, nu VANZARE) intelegi ?
Acum sa va vad: cat de patrioti sunteti, cat de buni petrolisti mai aveti prin Romania, si cat de buni afaceristi sunteti pe plan national, si internationaaaaaaaal, in piata petrolului.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 10 Septembrie 2013, ora 16:59

De la: _1075_, la data 2013-09-10 15:43:07Mult Stimata,Distinsa, si Iubita Doamna,@1454 la finele anului 2013 expira contractul dintre Romania si OMV, contract concesionare /10 ani, prin intermediul caruia care s-a concesionat rezerva de petrol a Romaniei.(CONCESIUNE, nu VANZARE) intelegi ?
Acum sa va vad: cat de patrioti sunteti, cat de buni petrolisti mai aveti prin Romania, si cat de buni afaceristi sunteti pe plan national, si internationaaaaaaaal, in piata petrolului.


Si ce ar trebui sa fac eu, Serenisime ?
Sa ma duc sa-mi sfasii hainele de pe mine in fata guvernului ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 10 Septembrie 2013, ora 17:05

upsss si sa-nceapa aia sa sara pe geam ,ca-i fitilul scurt la bomba ?


pfiii, ce-mi place sa va tachinez...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Septembrie 2013, ora 17:41

Stati linistiti ca don doctor in drept va renegocia o redeventa mai ceva ca-n tarile arabe ce va aduce statului roman un profit de+0.00000001 % .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 15:04

De la: 9am_1454, la data 2013-09-10 16:59:04
De la: _1075_, la data 2013-09-10 15:43:07Mult Stimata,Distinsa, si Iubita Doamna,@1454 la finele anului 2013 expira contractul dintre Romania si OMV, contract concesionare /10 ani, prin intermediul caruia care s-a concesionat rezerva de petrol a Romaniei.(CONCESIUNE, nu VANZARE) intelegi ?
Acum sa va vad: cat de patrioti sunteti, cat de buni petrolisti mai aveti prin Romania, si cat de buni afaceristi sunteti pe plan national, si internationaaaaaaaal, in piata petrolului.


Si ce ar trebui sa fac eu, Serenisime ?
Sa ma duc sa-mi sfasii hainele de pe mine in fata guvernului ?






Poi, cam da, sa te duci in fata sediului guvernamental, la "pretenu' " Pontic, si sati trantesti contiunuu poponeata de asfalt pana iti revolva dilema pretului?pe litrul de petrol extras,rafinat, si comercializat in statiile peco romanesti pentru a nu fi nevoit sa-ti instalezi pe autoturism tot felul de instalatii improvizte de tip hho.
Poti s-o inviti si pe cotoroanta la manifestatia de protest, civic, tu, rupe-ti canasa de pe tine si arata-le pectoralii tranzitiei economice, iar ea, fluturandu-si budigaii in varf de bat, evident, premeditat inscriptionati sub senatura biopersonala cu slogane fruste la adresa tradatorului national.

Salut protestantii ROMANI care isi exprima libersi pasnic impotriva exploatarilor aurifere prin excavare-cianurare ale rmgc, (nici vorba de minerit, licenta initiala viza exploatarea vechilor halde de la rm. nicidecum accesul rmgc la o exploatare de zacamant aurifer)si a exploatarii gazelor de sist prin fracturare hidraulica.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 15:06

De la: _2148_, la data 2013-09-10 17:41:07Stati linistiti ca don doctor in drept va renegocia o redeventa mai ceva ca-n tarile arabe ce va aduce statului roman un profit de+0.00000001 % .





Vrei s-o-ntarati pe ferventa sustinatoare, militanta, propagandista etc.si sa te trezesti ca face vreun infarct neurocognitiv de ciuda?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 15:14

De la: _1075_, la data 2013-09-11 15:06:52
De la: _2148_, la data 2013-09-10 17:41:07Stati linistiti ca don doctor in drept va renegocia o redeventa mai ceva ca-n tarile arabe ce va aduce statului roman un profit de+0.00000001 % .





Vrei s-o-ntarati pe ferventa sustinatoare, militanta, propagandista etc.si sa te trezesti ca face vreun infarct neurocognitiv de ciuda?


ce tare esti, mai draga ! poi tu nu faci acelasi lucru : militezi, sustii si faci propaganda difuzind diverse informatii, mai mult sau mai putin partinitoare ?! moi, da' ce usor dai tu cu piatra, moi neprihanitule !
si lasa-mi budigaii-n pace ....ce, ti s-a pus pata pe ei ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 15:33

protestatarii, ...care se...

de ce nu m-ai kokorectat gabi? nu te dor ochii?
patatzi ii porti tot timpul, cucucuffurryto.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 15:45

De la: _1075_, la data 2013-09-11 15:33:08protestatarii, ...care se...

de ce nu m-ai kokorectat gabi? nu te dor ochii?
patatzi ii porti tot timpul, cucucuffurryto.


moiii, tu oi fi din gasca maiorului popo.v, de stai la pinda si stii si cum se kk omu' si de cite ori pe zi ?
P.S
ba ma dor ochii de la ce scrii tu, mai tot timpul, dar te crezui subtil cu protestantii aia ....ma scuzati deci, ma-nselai care va sa zica !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

678 mesaje
Membru din: 9/09/2013
Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 17:08

Stiam, eram convins ca n-ai avut timp si bani sa-ti schimbi ocularii cu care te benoclezi in textele mele, ete d'aia nu mai poci io, ca te dor pe tine dioptriile aburite de vaporii varstei dobandite fraudulos din eternitatea mioritica, mucuresteanco.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 18:16

De la: _1075_, la data 2013-09-11 15:06:52
De la: _2148_, la data 2013-09-10 17:41:07Stati linistiti ca don doctor in drept va renegocia o redeventa mai ceva ca-n tarile arabe ce va aduce statului roman un profit de+0.00000001 % .





Vrei s-o-ntarati pe ferventa sustinatoare, militanta, propagandista etc.si sa te trezesti ca face vreun infarct neurocognitiv de ciuda?


Duaaamne feri , nu vreau s-o am pe constiinta !
Dar este clar ca acest contract va fi renegociat , dealtfel exista deja un act aditional de prelungire pentru explorarile din Marea Neagra .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Septembrie 2013, ora 18:22

De la: gabigabi2, la data 2013-09-11 15:45:27
De la: _1075_, la data 2013-09-11 15:33:08protestatarii, ...care se...

de ce nu m-ai kokorectat gabi? nu te dor ochii?
patatzi ii porti tot timpul, cucucuffurryto.


moiii, tu oi fi din gasca maiorului popo.v, de stai la pinda si stii si cum se kk omu' si de cite ori pe zi ?
P.S
ba ma dor ochii de la ce scrii tu, mai tot timpul, dar te crezui subtil cu protestantii aia ....ma scuzati deci, ma-nselai care va sa zica !


sperai cumva la o mica bascalie fata de protestatari ???

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

483 mesaje
Membru din: 4/10/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 18:57

Hai sã mã bag și eu sã-mi spun pãrerea. Vãd cã ați plecat cu invențiile și inovațiile, despre acea instalație minune, de economisirea carburantului...etc, etc... și în final ați dat-o iar pe politicã. faceți voi ce faceți și iar gãsiți subiect de ceartã și de discuții interminabile, în jigniri și multe altele. Eu am tras niște concluzii din discuțiile voastre. Ce vreți voi sau ce încearcã alții sã vândã, s-au dovedit a fi himere în parte. Sau se aplicã proverbul, ” Sã moarã și capra vecinului” E un fel de economizor electrioc ce face publicitate peste tot. O altã pãcãlealã. Conform randamentului, Pu nu poate fi mai mare sau egalã cu Pc. Cã ar contrazice fizica. Iar voi cãutați încã Perpetuum- Mobile. Unde sunt amestecuri și transformãri dintr-o energie sau o hibrizare de tot felul de compuși sau alte mașinãrii, ce nu-și au rost, acolo e pãcãlealã. Cel mai sigur sã mergi pe o singurã formã de energie. Benzinã, motorinã sau GPL. dar cu hidrogenul aplicat pe motoarele de pe mașinã , în caz cã ar merge este un ce ? În primul rând dacã sãar obține hidrogen în cantitate mare , arderea lui a r duce la distrugerea cilindrilor și a blocului motot, Și asta cã s-ar dezvolta o temperaturã mult mai mare. Qbenz e mai mic decat Q hidr. O instalație care produce continuu hidrogen Poi ar trebui sã producã cu o vitezã mult mai mare decât ar consuma. Sau cum spunea nea Nãstase,celulke voltaice...Randament mic și aici în comparație cu puterea mașinii. Cai putere. Deci doar cu stocarea hidrogenului sau gazmetan ar mai fi o idee, dar trebuie modificat materialul blocului motor, Dece nu ați pune atunci un motor de avion? Și ați fugi ca fulgerul. Decia r trebui gãsitã o cale tot un fel de electrolizã, dar cu randament supra unitar. care deja sã meargã în tampon cu umplerea buteliilor, ca sã nu ... rãmâi în panã. Sau cu aer, Și acolo avem O și H care se poat combina și doza dupã bunul plac. dar apa e nr1. Pe ea și pe soare mai putem da vina , deocamdatã. Ar mai fi motoarel fotonice de rachetã. Turboreactoare. O instalație complexã supravegheatã de computer etc...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

483 mesaje
Membru din: 4/10/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 20:22

De la: 9am_2347, la data 2013-07-21 12:45:08 O zi buna tie si celor ce citesc aceste rinduri. Citind in fuga am decis sa va raspund la acest pasaj. Sint nou pe aici si cautind anumite info. despre omologarea generatoarelor hho pe masini.
Ma numesc Georgica ,sint un pasionat de noutati si felicit pe cei ce gindesc ca tine.cred ca e timpul sa ne ridicam sa punem umar la umar pentru a schimba ceva. Lucrez de ceva timp la montarea unui gen.HHO facut personal de mine si montat pe un motor de alfa 145 1'3 benzina. Testat pe acest motor am reusit sa am urmatoarele rezultate.la o tensiune de 13,5 v si cca. 45 A am un sunet detonatie redus, cu o ardere completa si un vapor de apa consistent la esirea din toba esapament. Tin sa mentionez cà alternatorul poate da pina la 80 A .Am legat o a doua baterie in serie pe circuitul de alimentare a generatorului de HHO am ajuns la 270 A si 17 v,suprasolicitìnt generatorul pentru 10 secunde am reusit sà elimin alimentarea cu benzina, motorul a funczionat la minim 800 ture pinà la 1300 ture pentru 10 s.
Accelerind mai mult motorul se opreste din lipsa de gaz suficient,cablu si generaturu HHO se ìncing peste masura. Momentan lucrez la un alt generator mai mare iar ca sursa de energie stazionara voi cauta un transformator de 4-5 kw. Avizez cei ce vor sà incerce ceva de acest gen ca o fac pe propia piele. Fàrà a lua in seamà gazul HHO ,VA PUTETI TREZI FARA AUZ LA PRIMA EXPLOZIE.


Nu;tiu ori nu am Înțeles bine ori sau schimbat regulile fizicii privind curentul electric. Spui cã ai legat o a doua baterie în serie și ai ajuns la 270 A. Presupunînd cã e la fel ca prima de 45 A, nu ai cum sã obți legând în serie, 270A. Numai în paralel curentul crește. În serie se mãrește doar tensiunea. transformator de 4,5 kw Nu crezi cã ar fi cam uriaș La ce tensiune sau curent? Ce sã faci cu ele El merge numai la CA nu CC. Probabil cã vrei sã faci un convertor de CC ridicãtor de la 12 la UX220 sau mai mare ptr H. Nu am inteles.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 03:52

Am explicat pe unul din topicele cu acest sistem cu apa, ca principiul este de la inceputul erei benzinei.
Si am fost contrazis.
Si e cum am spus eu, ca e vorba de H2.
Nu era clar ce e, fiindca se incerca readucerea aceluiasi principiu ce nu e viabil,
Doar cu solare eviabil.
Iar solarele au randament sub 20%.
Nu pot produce mai mult de 1kw, ptr suprafata unui automobil.
Si e prea putin ptr auto.

Se pot vedea comentariile mele.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 09:33

Va pierdeti vremea cu HHO.
Si eu mi-am pierdut-o doi ani.
Va spun ca nu merge, nu face ce zic aia ca ar trebui sa faca.
Singura realizare este pentru cei care comercializeaza chestiilea astea, ei fac bani !
Voi, noi ceilalti, care punem botul, dam banii si obtinem exact nimic !
Stiu ca risc sa ma injure destui destepti, se gasesc intotdeauna, dar va mai spun ce experimente am facut si care nu au dat nici un rezultat:
1) Generatorul cu HHO, atat rotund cat si paralelipipedic. Inselatorie. N-a facut nici o reducere a consumului de carburant ci o crestere !
2) Filtrul de aer minune al lui Corneliu Bartoc Baneasa. Nici o economie ! Vrajeala multa, rezultat nul !
3) Magnetii minune care fac reducere de combustibil ... 200 lei pentru 4 bucati. I-am montat pe doua masini una pe benzina si alta pe motorina. Nimic, absolut nimic !

Aceste lucrari dentare le-am servit personal, nu sunt povesti importate de la altii.
Daca ma credeti, bine, daca nu serviti si voi !

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1454

1051 mesaje
Membru din: 1/02/2013
Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 09:50

Si, daca tot am ajuns la pusul cenusei in cap, sa mai tineti cont si de alte dispozitive de tip HHO, care nu au legatura cu HHO dar au cu inselatoria celor ca mine.
- NU cumparati aparate electronice care genereaza pe dracu sa le iau si alunga rozatoarele ! Pe o raza de 600 mp sau pe orice raza. Nu alunga nimic ! Va alunga din buzunar 150-200 lei si rozatoarele sunt bune-merci ...
- Nu ... nici d-alea de alunga furnicile si fac si dreg. Nu fac si nu cred nimic. Adica fac, va mai lasa para 140 lei plus curierul vreo 20 ...
- Pe asta n-am patit-o eu, a aptit-o un coleg ... nici pedispin d-ala de curata calcaiele sa nu va comandati pentru ca nemernicii il vnad fara acumulator si incarcator care costa de patru ori mai mult decat scrie pe ecran. Ajungeti la vreo 500-600 lei ... Luati o piatra ponce si cu ea luati calcaiul la laba, ca sa zic asa, in stil clasic ...

Daca cineva a mai patit-o ca mine si are ceva de spus, poate ne foloseste tuturor ...
Ce spuneti ?
Prost sa fi, da sa-ti revi !
Ma refer la mine in primul rand.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 10:33

De la: 9am_1454, la data 2014-02-01 09:50:43Si, daca tot am ajuns la pusul cenusei in cap, sa mai tineti cont si de alte dispozitive de tip HHO, care nu au legatura cu HHO dar au cu inselatoria celor ca mine.
- NU cumparati aparate electronice care genereaza pe dracu sa le iau si alunga rozatoarele ! Pe o raza de 600 mp sau pe orice raza. Nu alunga nimic ! Va alunga din buzunar 150-200 lei si rozatoarele sunt bune-merci ...
- Nu ... nici d-alea de alunga furnicile si fac si dreg. Nu fac si nu cred nimic. Adica fac, va mai lasa para 140 lei plus curierul vreo 20 ...
- Pe asta n-am patit-o eu, a aptit-o un coleg ... nici pedispin d-ala de curata calcaiele sa nu va comandati pentru ca nemernicii il vnad fara acumulator si incarcator care costa de patru ori mai mult decat scrie pe ecran. Ajungeti la vreo 500-600 lei ... Luati o piatra ponce si cu ea luati calcaiul la laba, ca sa zic asa, in stil clasic ...

Daca cineva a mai patit-o ca mine si are ceva de spus, poate ne foloseste tuturor ...
Ce spuneti ?
Prost sa fi, da sa-ti revi !
Ma refer la mine in primul rand.



Mai zi, ce mai nenorociri vand astia la televizor!

Eu am luat acum vreo 15 ani o banda din aia cu chestii electrice..facea sa scada burta cu niste zguduieli electrice....dar nu putea functiona mai mult de 10 minute. pe zi .

Mult mai eficient e sa ma duc la paine sau sa fac turul blocului.

Dar de atunci pa! nu am mai crezut nici o reclama de la TV Shop-uri.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Pagini: << 3 4 5 6 7 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului HHO
Mergi la: