back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Controlul averilor in romania

 


 
Pagini: << 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 >> Sari la pagina:
 
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 15 Decembrie 2012, ora 02:24

Shleahta !


9am186773

19 mesaje
Membru din: 30/04/2010
Postat pe: 22 Decembrie 2012, ora 20:05

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici

Raporteaza abuz de limbaj
9am186773

19 mesaje
Membru din: 30/04/2010
Postat pe: 22 Decembrie 2012, ora 20:16

Sunt de acord cu punerea în aplicare a legi nr.18 dar „corb la corb nu își scoate ochiul ”așa cã avem de așteptat pânã sã se nascã cel care va face dreptate chiar dacã Victor Ponta se laudã cu facultatea de drept și cu denumirea de „Doctore ” în drept Penal, atâta timp cât mãnâncã cu hoți ca iei gândește și lucreazã în interesul lor.

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 24 Decembrie 2012, ora 17:20

-De ce nu cerem raspicat partidelor sa includa in lista lor de prioritati Il 18 ? cine trebuie sa lupte pentru noi ? cine ne vrea voturile ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am094418

3 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 26 Decembrie 2012, ora 15:04

toti care au averi colosale trebuie controlati.au foarte multe de ascuns

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 2 Ianuarie 2013, ora 17:21

Când și unde s-a lãudat Ponta cu titlul de doctor?Nu cumva l-ai auzit de la tãtucul Pazvantoglu al tãu?

Raporteaza abuz de limbaj
9am188399

2 mesaje
Membru din: 23/05/2010
Oras: Vaslui

Postat pe: 2 Ianuarie 2013, ora 18:32

aplaud initiativa controlului averilor ilicite ....Doamne ajuta , sa se realizeze acest control !

Raporteaza abuz de limbaj
daniel_dogeanu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 3 Ianuarie 2013, ora 15:56

Ma ce vorbiti de Facultatea de Drept la Ponta.....Macar liceul l-a facut sau si pe
asta l-a cumparat ????

Raporteaza abuz de limbaj
tamisa1

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 4 Ianuarie 2013, ora 11:25

De la: 9am209020, la data 2011-01-19 16:30:39Sunt cu totul de acord cu intentia dumneavoastra.
Asteptam solidaritate.

Raporteaza abuz de limbaj
adrian_ion2002

2 mesaje
Membru din: 9/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Ianuarie 2013, ora 11:26

Din pacate noi cei de "jos" nu putem face nimic sau mai degraba ar trebui o adevarata Revolutie si nu simulacrul din '89.
Controlul averilor?! Ce-i aia?
Cand tiganii se plang ca nu au bani, dar se duc cu masini luxoase sa-si ridice mancarea de la cantina de ajutor a-l saracilor si stau in castele imense si nu au servicii si nici firme; cand politicienii au salarii de cateva mii dar au nu stiu cate case, masini, tablouri si bijuterii si-si fac concediile prin tari exotice in hoteluri de lux unde numai zborul si o zi de cazare costa salariul lor pe cateva luni .... cum credeti sau sperati/speram ca se va face dreptate si cei care au furat li se va confisca averea si vor fi inchisi?
IN TARA ASTA NICIODATA !!!!!!!!
Ce vor sa faca ei cu o impozitare de batjocura a averilor e frectie la picior de lemn si praf in ochi la "prostime".
Solutia era simpla, ca-n matematica: daca salariu + alte castiguri legale erau mai mici decat bunurile declarate ca valoare reala atunci era clar ca era evaziune fiscala si fara nicio discutie se confiscau si la inchisoare imediat (justificari de genul ca vila e lui mamaie/tataie/etc , ca e mostenire - vezi matusa Tamara si alte cazuri se rezolvau simplu : acte si venituri ale acelor rude si vazut daca era posibila acea justificare, iar daca nu, idem : bunuri confiscate si rudele respective la inchisoare).
Dar ce vorbim noi? Cand se bat cu pumnul in piept cu micsorarea nr de parlamentari si el creste!
Sincer? Vorbim sa ne racorim, din pacate .......

Raporteaza abuz de limbaj
tamisa1

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 4 Ianuarie 2013, ora 11:33

sa vezi si sa nu crezi la CFR Marfa la o statia de langa iasi, o camera de zugravit+ un boiler de montat, a costat 800.000.000 lei, cand salariul era 1.250.000 lei.
o groapa a costat 2.800.000.000 lei.
etc.
apropo astea sun pretuti fara tva, adjudecate de firmele prietenilor....in cadrul licitatiilor ''corecte''.

Raporteaza abuz de limbaj
duilius

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Ianuarie 2013, ora 10:33




HOTII si-au dus banii in Cayman !!! Conturi secrete, fara nume numai cifre, dracu va sti acui e contul !!

Raporteaza abuz de limbaj
Michael_Anders_Kraus_1

8 mesaje
Membru din: 7/12/2012
Postat pe: 6 Ianuarie 2013, ora 16:05

Trebue pusa la punct justitia, si lasata sa lucreze independenta! Toti acei care sau facut vinovati de omoruri, crime politice,acoperite cu pretexte"de salvare al Romaniei"trebue judecati si incarcerati.
La fel toti acei care siau impartit averea statului Roman,adunat de pe spinarea oamenilor cinstiti de
regimul comunist,de si au fost si atunci profitori, trebue sechestrate averile.
Sa treaca iar in posesea populatiei muncitoare, creinduse locuri de munca.
Nu trebue acceptat, ca unii care au stiut sa fure, sa duca banii in strainatate,pradandui, si alti
oameni care vor sa munceasca intradevar sa mearga in strainatate, de batjocura lumii!
Romania este bogata, si ar putea trai lumea decent bine, daca hotimea ar fi dupa gratii,
nu sa se ascunda in parlament.
In Romania exista, o multime de oameni tineri si capabili, dovda o dau lucrand la firme internationale
in toata lumea.Acestia ar trebui adusi inapoi in tara lor, dandule posibilitatea de a pune
calificarea lor, la dispozitia poporului Roman.
Dar pentru asta, trebue indepartati dela conducerea tarii,profitorii si urmasii acestora, care au
ajuns sa conduca tara, doar prin hotii, santaj si protexionizm.
Hoti, fosti comunisti, care se baga sub scut de democratie, de care habar nu au!!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Ianuarie 2013, ora 17:09

Cita vreme pres. tarii Impune in CSM o protejata de'a sa ca presedinta si vicepresedinta CSM.ului este o alta protejata a sa , cam cum crezi tu ca Justitia ar putea fi Independenta ?
Cind Procuratura raspunde la Comanda aceluiasi presedinte, cam cum crezi tu ca ea ar lucra in sensul in care spui tu , cind ei sunt primii ce ar trebui Verificati si trasi la raspundere ptr. ceea ce au facut ??

Raporteaza abuz de limbaj
Michael_Anders_Kraus_1

8 mesaje
Membru din: 7/12/2012
Postat pe: 7 Ianuarie 2013, ora 14:41

Romanii, au avut alegeri,dece nu au stiut sasi aleaga oameni integrii? Sa scape de nomenclatura comunista, care este in mare parte aceasi care si inainte de 89- a profitat!
Cei care sau jertfit, sau au fost jertfiti in 89, ar merita o viata mai buna, dar domineaza tot aceleasi
clici la puterea statului!
Roamanii din strainatate puteau influenta o schimbare,punand experienta adunata pe acolo,
la dispozitia poporului.
Cititi CV-urile celor pe care ii alegeti, si nu va lasati prostiti, de profitorii din comunism, si
urmasii lor!Romania,si Romanii merita o viata mai buna.
Tara este bogata,atat in surse naturale, cat si persoane capabile, doar trebue sa se organizeze
corespunzator.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Ianuarie 2013, ora 19:01

De la: Michael_Anders_Kraus_1, la data 2013-01-07 14:41:11Romanii, au avut alegeri,dece nu au stiut sasi aleaga oameni integrii? Sa scape de nomenclatura comunista, care este in mare parte aceasi care si inainte de 89- a profitat!
Cei care sau jertfit, sau au fost jertfiti in 89, ar merita o viata mai buna, dar domineaza tot aceleasi
clici la puterea statului!
Roamanii din strainatate puteau influenta o schimbare,punand experienta adunata pe acolo,
la dispozitia poporului.
Cititi CV-urile celor pe care ii alegeti, si nu va lasati prostiti, de profitorii din comunism, si
urmasii lor!Romania,si Romanii merita o viata mai buna.
Tara este bogata,atat in surse naturale, cat si persoane capabile, doar trebue sa se organizeze
corespunzator.


romanii din strainatate Nu voteaza ca nu-i intereseaza sau, il voteaza pe Base- fost nomenclaturist comunist si informator al securitatii .... prea putini sunt cei care, bine informati, stiu ce hram poarta si dumnealui si isi dau seama ca Reformarea Statului era in viziunea sa , o DICTATURA !

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1283

4 mesaje
Membru din: 8/01/2013
Postat pe: 8 Ianuarie 2013, ora 17:21

Ar trebui a iesim cu totii in strada...dar..poporul..saracul...nu are nici o putere..ca intotdeauna !!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1283

4 mesaje
Membru din: 8/01/2013
Postat pe: 8 Ianuarie 2013, ora 17:23

Esti o idioata !!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1283

4 mesaje
Membru din: 8/01/2013
Postat pe: 8 Ianuarie 2013, ora 17:24

De la: Polixenia, la data 2012-12-15 02:24:58Shleahta !


Esti o idioata !

Raporteaza abuz de limbaj
Teodor_Rat_1

2 mesaje
Membru din: 11/01/2013
Postat pe: 11 Ianuarie 2013, ora 10:01

Sunt de acord cu toate demersurile ce se intreprind pe aceasta tema,fereasca dumnezeu de clipa cand va ajunge cutitul la os , se vor trezi toti cei suferinzi///

Raporteaza abuz de limbaj
JIROV91

234 mesaje
Membru din: 20/10/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2013, ora 15:40

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici


Mai ramine o problema!
Cine sa controleze averile ilicite daca toti sint iliciti ?
www.youtube.com/watch?v=qLFgTWCevlo

Raporteaza abuz de limbaj
PDL ul a fost rampa de lansare la presedentie,acum pacalesc cu MISCAREA POPULARA ca inca mai sunt prosti in Romania
JIROV91

234 mesaje
Membru din: 20/10/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2013, ora 15:49

De la: gabigabi2, la data 2013-01-07 19:01:49
De la: Michael_Anders_Kraus_1, la data 2013-01-07 14:41:11Romanii, au avut alegeri,dece nu au stiut sasi aleaga oameni integrii? Sa scape de nomenclatura comunista, care este in mare parte aceasi care si inainte de 89- a profitat!
Cei care sau jertfit, sau au fost jertfiti in 89, ar merita o viata mai buna, dar domineaza tot aceleasi
clici la puterea statului!
Roamanii din strainatate puteau influenta o schimbare,punand experienta adunata pe acolo,
la dispozitia poporului.
Cititi CV-urile celor pe care ii alegeti, si nu va lasati prostiti, de profitorii din comunism, si
urmasii lor!Romania,si Romanii merita o viata mai buna.
Tara este bogata,atat in surse naturale, cat si persoane capabile, doar trebue sa se organizeze
corespunzator.


romanii din strainatate Nu voteaza ca nu-i intereseaza sau, il voteaza pe Base- fost nomenclaturist comunist si informator al securitatii .... prea putini sunt cei care, bine informati, stiu ce hram poarta si dumnealui si isi dau seama ca Reformarea Statului era in viziunea sa , o DICTATURA !

In general in capitalism exista dictatura celui bogat asupra celui sarac,dar moderata,in Romania Base a infiintat dictatura hotului asupra naivului

Cei din strainatate au descoperit ca banul se cistiga prin munca si nu le mai pasa de cei din Romania care asteapta pomana.Asa ca fiecare pe contul lui,referitor la politicieni nu pot spune ca sint prosti ,ei stiu sa obtina voturile fraierilor si atit dupa care trec sa expolateze beneficiile oferite de electorat.
Concluzia;
www.youtube.com/watch?v=qLFgTWCevlo

Raporteaza abuz de limbaj
PDL ul a fost rampa de lansare la presedentie,acum pacalesc cu MISCAREA POPULARA ca inca mai sunt prosti in Romania
wolfof2005

22 mesaje
Membru din: 7/02/2011
Postat pe: 15 Ianuarie 2013, ora 11:04

Imi pare rau ca va agitati degeaba. NIMENI nu va face NIMIC si nu va vor asculta pentru ca noi romani suntem delasatori. Ne plangem ca tiganii ne fura dar ati vazut tiganii cat de legatii intre ei sunt? Asa si parlamentarii si ciorditori ce au furat Romania . noi avem nevoie de o Revolutie sa i dam jos pe acesti hoti (de la cel cu tata-n gura pana la cel cu barba sura) si sa alegem pe cineva care sa i pese de Romania. Aud foarte des in ultima vreme ca se vrea stergerea Romaniei de pe harta? Sa fie adevarat? pentru ce au luptat stramosi nostri? Eu doresc numai bine Romaniei chear daca ma chinui in tara asta

Raporteaza abuz de limbaj
wolfof2005

22 mesaje
Membru din: 7/02/2011
Postat pe: 15 Ianuarie 2013, ora 11:40

De la: mg_mihail2009, la data 2012-10-22 15:16:57Adrian x, nu ne poti acuza pe noi de felul cum se voteaza la nivel national,noi nu plangem ca ne-a mai ramas putina demnitate dar macar sa dezbatem acest subiect,sa gasim solutii si nu din acelea cu schimbare de regim pentru ca acest lucru nu-l putem face noi oamenii de rand tot asa cum nu noi am decis revolutia din 1989 dar in orice regim am traii trebuie sa domine moralitatea si nu hotia asa cum se intampla la noi de la revolutie incoace

Daca TU ai furat miliarde si inca mai poti fura fara ca nimeni sa iti zica nimic ce ai face ?
1. Te-ai opri sa dai o mana saracilor care nu au cu ce platii curentu si nu au ce manca ?
2. Ai fura in continuare ca iti mai cumperi un apartament in dubai?
Toti am fi facut la fel am fi ales varianta nr 2.
Ce probleme sunt in tara nu se rezolva discutand pe messenger
Noi trebuie sa iesim cel putin 2 000000 de oameni in strada ca sa le fie frica ca pana la urma noi ii tinem pe ei acolo . Dar romanul daca vede ca a venit jandarmeria politia militia fuge repede acasa ca i sa racit grisuletul de-aia nu sa facut nimic in romania
De acord cu tine trebuie sa domine moralitatea dar moralitatea nu mai au cum sa o capete cei din guvern , parlament... va multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
mg_mihail2009

23 mesaje
Membru din: 25/02/2009
Postat pe: 17 Ianuarie 2013, ora 09:46

te contrazici singur domnule. Din ceea ce spui tu se intelege ca ,,toti am fi facut la fel in locul lor" deci ,,toti suntem niste hoti" iar pe de alta parte mai spui ca am dreptate in ceea ce priveste moralitatea. Hotarastete.

Raporteaza abuz de limbaj
Maria_Eleonora_Dragu_1

1 mesaj
Membru din: 5/01/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Ianuarie 2013, ora 17:15

Este necesar acest control al averilor din Romania. S-A furat prea mult.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16 mesaje
Membru din: 17/12/2009
Oras: Miercurea Ciuc

Postat pe: 19 Ianuarie 2013, ora 12:24

CINE NU POATE JUSTIFICA AVEREA PE CARE O ARE E E CLAR CA A FURAT, AR TREBUI SA FIE PEDEPSITI PENTRU ANSELACIUNE (impozit dupa profit) SI FURT CALIFICAT.

Raporteaza abuz de limbaj
dolfi2006

2 mesaje
Membru din: 26/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Ianuarie 2013, ora 13:42

hallo,fratilor romani,eu m-am säturat ascultind si auzind nemultumirile poporului,fie la Radio,pe stradä sau la tv.Toate neazunsurile care se,si se vor mai abate asupra poporului romän se datoresc vitejiei si curajului pe care poporul nu il mai are ca pe vremuri.Da iesiti in fata Parlamentului cu furci si coase(Merzan, BMW,laptoop si celulare cä numai la asta vä e mintea)si luati de piept pe cei de sus si,tot asa pinä la ultimul primar care nu poate justifica provenienta averiilor si bunurilor care le detine si,zdup cu ei in penitenciar.Sint atitea de fäcut in tarä dar statul n-are bani.Nu sint comunist si nici n-am fost dar,sä nu uitäm cite lucruri frumoase(canalul Dunäre-M. Neagrä,sosele,Transfägäräsanul etc)sau fäcut pe vremea räposatului.Mämäliga pisiie nu explodeazä.Romänu nostru nu mai este romän adevärat.Este invidios,fereascä D-zeu sä aibe vecinu o masinä mai bunä sau ceva mai bun decit el cä imediat poti sä citesti invidia pe fata lui.Despre problema cu ilicitul,de aia am spus cä trebuie luati de piept cei de sus si pinä la ultimul primar sau notar,iar bunurile sä fie restituite statului.Vilele tiganilor,care pentru mine sint kitsch si ca arhitecturä la fel farä nici un stil,un fel de amestec din tot ce au väzut tiganii in alte täri in care au furat mai mult decit OFICIALITATIILE si CEI dela CONDUCEREA STATULUI.Dar treziti-vä fratilor romäni si puneti mina pe par si face-ti ordine in tara noasträ atit de frumoasä care este amintitä si in biblie.Ar trebui taiat capul la toti cei au adus Romänia in situatia de-acum.Niste pedepse exemplare vor avea un efect pozitiv si nu vor mai avea curajul sä incerce sä fure din putinul care il are poporul

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1428

2 mesaje
Membru din: 29/01/2013
Postat pe: 29 Ianuarie 2013, ora 15:12

De la: dolfi2006, la data 2013-01-20 13:42:52hallo,fratilor romani,eu m-am säturat ascultind si auzind nemultumirile poporului,fie la Radio,pe stradä sau la tv.Toate neazunsurile care se,si se vor mai abate asupra poporului romän se datoresc vitejiei si curajului pe care poporul nu il mai are ca pe vremuri.Da iesiti in fata Parlamentului cu furci si coase(Merzan, BMW,laptoop si celulare cä numai la asta vä e mintea)si luati de piept pe cei de sus si,tot asa pinä la ultimul primar care nu poate justifica provenienta averiilor si bunurilor care le detine si,zdup cu ei in penitenciar.Sint atitea de fäcut in tarä dar statul n-are bani.Nu sint comunist si nici n-am fost dar,sä nu uitäm cite lucruri frumoase(canalul Dunäre-M. Neagrä,sosele,Transfägäräsanul etc)sau fäcut pe vremea räposatului.Mämäliga pisiie nu explodeazä.Romänu nostru nu mai este romän adevärat.Este invidios,fereascä D-zeu sä aibe vecinu o masinä mai bunä sau ceva mai bun decit el cä imediat poti sä citesti invidia pe fata lui.Despre problema cu ilicitul,de aia am spus cä trebuie luati de piept cei de sus si pinä la ultimul primar sau notar,iar bunurile sä fie restituite statului.Vilele tiganilor,care pentru mine sint kitsch si ca arhitecturä la fel farä nici un stil,un fel de amestec din tot ce au väzut tiganii in alte täri in care au furat mai mult decit OFICIALITATIILE si CEI dela CONDUCEREA STATULUI.Dar treziti-vä fratilor romäni si puneti mina pe par si face-ti ordine in tara noasträ atit de frumoasä care este amintitä si in biblie.Ar trebui taiat capul la toti cei au adus Romänia in situatia de-acum.Niste pedepse exemplare vor avea un efect pozitiv si nu vor mai avea curajul sä incerce sä fure din putinul care il are poporul




Frumos ce spui "pune-ti mana pe par" dar nu uita ca majoritatea celor care incalca legile si aduc prejudicii statului sau chiar si persoanelor fizice au avut timp sa invete legislatie. Daca pui mana pe par sa corectezi fii sigur ca te vei trezi la usa cu un mandat sau un proces penal. Nu am vazut sa se ia atitudine impotriva tiganilor care cer ajutoare sociale si stau in acele orori de palate.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Ianuarie 2013, ora 15:32

drept sa spun, eu cred sincer ca nu se poate pune mina pe par, din simplul motiv ca poporul asta, al nost', e foarte permisiv la mica ciupeala, descurcaret nevoie mare, smecheras si, in general : o mina spala pe alta !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Controlul averilor in Romania
Mergi la: