back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Controlul averilor in romania

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
mg_mihail2009

23 mesaje
Membru din: 25/02/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2011, ora 23:01

In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici


9am209020

2 mesaje
Membru din: 24/07/2010
Postat pe: 19 Ianuarie 2011, ora 16:30

Sunt cu totul de acord cu intentia dumneavoastra.
Asteptam solidaritate.

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 19 Ianuarie 2011, ora 16:35

De la: CIPRIOTUL, la data 2011-01-18 01:50:21LEGEA 18 SE NUMEA ,SI SE NUMESTE SI ACUM,E VALABILA DAR NU O APLICA NIMENI PENTRUCA AR TREBUII SA INTRE LA PUSCARIE 90%DIN CEI CARE ACUM SUNT MILIARGDARI ,SAU SI MILIONARI,IN EURO,90% DIN CEI PERINDATI PRIN GUVERNARILE DE DUPA LOVITURA DIN DEC ,89 ,APROAPE TOTI FOSTII DIRECTORI AI INTREPRINDERILOR DEMOLATE,APROAPE TOTI PARLAMENTARII,CARE S-AU PERINDAT,PRIN PARLAMENT SI AU CREEAT LEGILE CARE AU PERMIS DEMOLAREA FABRICILOR FARA A SE CONSTRUII ALTELE IN LOC ,PENTRU A CREEA LOCURI DE MUNCA.


din cate stiu eu, legea 18 (ilicitului) a fost abrogata prin 2000 parca, de guvernarea nastase...(ok, psd-istii nu sunt singurii beneficiari de pe urma ei)...
ce se incearca acum cu impozitarea averilor mari este bataie de joc, dar la noi se aplica mereu principiul decat nimica, ii buna si anica...

Raporteaza abuz de limbaj
9am155060

4 mesaje
Membru din: 15/10/2009
Postat pe: 19 Ianuarie 2011, ora 17:59

De cand este Ramania , nu a fost jefuita mai mult , ca in ultimii 20 de ani!
Intrebarea mea este; ce vor face copiii nostri ?
Daca nu vor fi rezolvate contradictiile , ce se poate intampla ?

Raporteaza abuz de limbaj
Far_Cry

305 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Oras: Ploiesti

Postat pe: 20 Ianuarie 2011, ora 15:26

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici
Cine sa aplice o astfel de lege ?!... Daca ai sparge conductele CONPET (vezi Dorin Cocos sau Gabriel Oprea ) si ai acumula ...MILIARDEEEEE...nu te bagi in politica(sau iti bagi sotioara ! ) sa-ti aperi furaciunile si sa le dai o culoare LICITA ??!.. Si cand ajungi in Parlamentul asta "democratic" (de vazu'lumii ! ) nu-ti vinzi fara licitatie bordurile si pavajele firmei tale sau umplii prin lege toate apartamentele si locuintele tarii cu...APOMETRELE pe care tu cu naduf le-ai importat ??!... Exista in 1925 o institutie de pe langa Casa Regala a Romaniei care se ocupa cu controlul averilor demnitarilor Coroanei ! Multi si multe "oficialitati de RAH.....T" au devenit AUROLACI ...confiscandu-li-se averile fara mult..TAM-TAM sau SIMULACRU JUDECATORESC ! Revenirea sistemului monarhic ar da de pamant cu multe dintre mish-mash-urile acestor guvernanti interlopi !


adi_tornado2004

46 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Ianuarie 2011, ora 21:02

Eu ma bag, haideti fratilor sa iesim in strada, sa detronam tiganii care ne fura tara!
Revolutie, ca m-am saturat de stat prin straini!


CARCALACUL

89 mesaje
Membru din: 10/03/2010
Oras: Pitesti

Postat pe: 20 Ianuarie 2011, ora 22:54

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici

Am auzit,se numara bibilicile ! Vapoare nu mai sunt !

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo CCR,CSM,PARCHET,PROCURATURA ORGANE DE REPRESIUNE CONTRA POPORULUI ROMAN ,PLATITE DE POPOR.
missina21

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Ianuarie 2011, ora 23:03

missinashop.blogspot.com/ daca sunteti interesati de obiecte handmade...sunt numai bune pt a fi oferite persoanelor dragi, pot fi un cadou unic :D

Raporteaza abuz de limbaj
missina21

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Ianuarie 2011, ora 23:03

missinashop.blogspot.com/ daca sunteti interesati de obiecte handmade...sunt numai bune pt a fi oferite persoanelor dragi, pot fi un cadou unic :D

Raporteaza abuz de limbaj
CARCALACUL

89 mesaje
Membru din: 10/03/2010
Oras: Pitesti

Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 00:37

De la: DRINA, la data 2011-01-20 22:54:41
De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici

Am auzit,se numara bibilicile ! Vapoare nu mai sunt !

Basme pentru deruta opozitiei

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo CCR,CSM,PARCHET,PROCURATURA ORGANE DE REPRESIUNE CONTRA POPORULUI ROMAN ,PLATITE DE POPOR.
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 06:11

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici

Acum nu avem niciun regim ,fura cit poate fiecare si da vina pe ceilalti !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

250 mesaje
Membru din: 11/01/2011
Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 06:17

MULTI ROMANI SI-AU DORIT SI ISI MAI DORESC AVERI COLOSALE SI VIATA DE LUX, DAR FARA FAPTE DREPTE SI FARA AUTORITATI INTEGRE. DE-AIA AU SI AJUNS CUM AU AJUNS. SI-AU TRAIT VIATA IN CONDUITE LIPSITE DE MORALITATE, FOLOSINDU-SE DE SMECHERII MURDARE PENTRU A PROMOVA IN LUME, CONDUSI FIIND DE URA IMPOTRIVA CONDUCATORILOR SI ALE STRAINILOR. SI, CAT TIMP VOR MAI REFUZA OAMENII CINSTITI , ATATA TIMP SE VOR CONDAMNA SINGURI DEZASTRULUI PROVOCAT DE EI.

Raporteaza abuz de limbaj
mg_mihail2009

23 mesaje
Membru din: 25/02/2009
Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 10:38

Haideti sa facem ceva pentru ca nu-i de ajuns doar sa constatam,trebuie sa iesim in strada si sa sustinem aplicarea legii

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 11:16

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-21 10:38:38Haideti sa facem ceva pentru ca nu-i de ajuns doar sa constatam,trebuie sa iesim in strada si sa sustinem aplicarea legii


asa cum am mai spus, legea 18 este abrogata... iar cea propusa acum este bataie de joc...

Raporteaza abuz de limbaj
weco

4 mesaje
Membru din: 12/01/2011
Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 11:42

DA - sunt de acord cutine - Hai la lupta -

Raporteaza abuz de limbaj
giorgio

8 mesaje
Membru din: 9/08/2009
Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 16:53

Cum sa se poata controla averile celor imbogatiti prin furt si excrocherii?
Daca va uitati in frumoasa noastra Romania 95 % sau imbogatit tiganii, excrocii, securistii si fosti activisti ai PCR...oamenii care sau imbogatit prin munca cinstita se numara pe degete....
Dqaca ne uitam la politicienii nostri majoritatea sant fostii conducatori comunisti, tigani si tortionari....asa ca nu avem nici o sansa.....ca si aderarea la schengen, cu primari ca Vanghelie si ai lui adio aderare....


9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 18:16

Apropos, mausoleul lui Videanu nu e cumva pus pe firma???? Pana nu-l voi vedea pe Videanu ca plateste corect dupa imensa sa proprietate, nu voi crede ca e posibil un control serios al averilor.

Raporteaza abuz de limbaj
SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 20:29

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici

Corect ,dar sa incepem de la cap ! Am inteles ca Guvernul vrea sa inceapa doar cu bibilicile !

www.trilulilu.ro/avon/f77a7899cf43b8

Raporteaza abuz de limbaj
http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
9am173376

112 mesaje
Membru din: 18/11/2009
Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 14:25

Trebuie data o lege care sa permiota controlul averilorsi prin care sa se prevada ca ceia ce nu poate fi justificat sa se confiste.

IMI PUN INSA INTREBAREA: CINE SA APROBE O ASTFEL DE LEGE? TOCMAI HOTII?,atata timp cat
PROSTIMEA ii alege sii aplauda!

Raporteaza abuz de limbaj
gladlyntelf

58 mesaje
Membru din: 22/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 14:32

De la: Australinca_DI, la data 2011-01-21 06:17:48MULTI ROMANI SI-AU DORIT SI ISI MAI DORESC AVERI COLOSALE SI VIATA DE LUX, DAR FARA FAPTE DREPTE SI FARA AUTORITATI INTEGRE. DE-AIA AU SI AJUNS CUM AU AJUNS. SI-AU TRAIT VIATA IN CONDUITE LIPSITE DE MORALITATE, FOLOSINDU-SE DE SMECHERII MURDARE PENTRU A PROMOVA IN LUME, CONDUSI FIIND DE URA IMPOTRIVA CONDUCATORILOR SI ALE STRAINILOR. SI, CAT TIMP VOR MAI REFUZA OAMENII CINSTITI , ATATA TIMP SE VOR CONDAMNA SINGURI DEZASTRULUI PROVOCAT DE EI.



Raporteaza abuz de limbaj
sava_mihai

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 16:03

subscriu prietene la ceea ce spui, intradevar era legea.18 si era spaima smenarilor si a celor ce faceau bani peste noapte... , legea exista si atazi, problema e ca au gait niste chichite legislative de neconstitutionalitate si nu are -zic cei de SUS -baza reala de urmarire si aplicare legala,
hai sa incercam - cine stie?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

68 mesaje
Membru din: 22/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 16:47


De ce va plange-ti?Legea ce reglementeaza controlul averilor,a fost elaborata si a trecut de parlamen-
tul Romaniei la sfarsitul anului trecut! Iar ea,chiar reglementeaza controlul marilor averi...facute dupa 1 Ianuaria 2011.Asa ca...de ce va plange-ti?Ce mama naibii mai doriti?...De ce sunteti mãããi invidiosi? Ca nu ati putut voi sa furati, si sa faceti mari averi?...Ca fii vostri nu ne desfid din masini bengoase?...Maaaaiiiii!....Sunteti [ moral] niste handicapati!...Ca si mine dealtfel.....Ca si mine[cel din piata Universitatii ]ce strigam pana raguseam :Jos Comunismul! Ca mine,care imreuna cu multi altii manifestam in Alianta Civica,scandand pana raguseam :Jos Comunismul! Ca mine,care
doream ca multi altii, sa aratam colegilor, incercarea de reinstaurare a unui alt regim Cu Fata
Umana!
Mããããiiii!....De ce va pangeti, mãããããii ?...Am existat NOI,cei cativa,ce am incercat sa aratam tuturor
celorlalti romani fata nevazuta a celor ce abia au "venit"la destinul Romaniei.Si?...Voi ce ati facut, mai?..
Dar parintii vostri?...Ei ce au facut,ce v-au invatat pe voi ?...
De ca maaai...daca dupa prima votare,acestia au dezamagit,voi i-ati readus iar si iar la guvernare?...Pt.
a fi cinstit cu,trebuie sa recunosc ca l-am sustinut si votat pe emil constantinescu.Nota:Stiu ca numele propii,se scriu cu litere mari,dar merita acest bufon,sa scriu asfel?
Sunt dezamagit! Nu noi cei cativa de atunci,nici voi cei cativa scarbiti de acum ,vom rezolva ceva.Vor trece multi ani pana majoritatea dintre noi vor decide numai prin VOT,cine sa ne reprezinte.
Imi cer scuze....trebuie sa ma opresc mai repede decat anticipase.

Cu totat stima, Adrian X


53 ani [inca] Batranel-Batranel, Uratel-Uratel, Prostutel ãhããããã !....
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 04:15

De la: 9am243736, la data 2011-01-19 16:35:23
De la: CIPRIOTUL, la data 2011-01-18 01:50:21LEGEA 18 SE NUMEA ,SI SE NUMESTE SI ACUM,E VALABILA DAR NU O APLICA NIMENI PENTRUCA AR TREBUII SA INTRE LA PUSCARIE 90%DIN CEI CARE ACUM SUNT MILIARGDARI ,SAU SI MILIONARI,IN EURO,90% DIN CEI PERINDATI PRIN GUVERNARILE DE DUPA LOVITURA DIN DEC ,89 ,APROAPE TOTI FOSTII DIRECTORI AI INTREPRINDERILOR DEMOLATE,APROAPE TOTI PARLAMENTARII,CARE S-AU PERINDAT,PRIN PARLAMENT SI AU CREEAT LEGILE CARE AU PERMIS DEMOLAREA FABRICILOR FARA A SE CONSTRUII ALTELE IN LOC ,PENTRU A CREEA LOCURI DE MUNCA.


din cate stiu eu, legea 18 (ilicitului) a fost abrogata prin 2000 parca, de guvernarea nastase...(ok, psd-istii nu sunt singurii beneficiari de pe urma ei)...
ce se incearca acum cu impozitarea averilor mari este bataie de joc, dar la noi se aplica mereu principiul decat nimica, ii buna si anica...


PRIN APLICAREA IMPOZITARII AVERILOR NEJUSTIFICATE SE LEGALIZEAZA FURTURILE ,DEVALIZARILE,DELAPIDARILE,DETURNARILE DE FONDURI.ASTA INSEAMNA EXACT ,CA SI CUM AM FII IN JUNGLA ,A FURAT CAT AU PUTUT IAR ACUM ISI LEGALIZEAZA FURTURILE SI DISTRUGERA ECONOMIEI ROMANIEI,IN BAZA LEGILOR EMISE SPECIAL PENTRU A NU PUTEA FI TRASI LA RASPUNDERE.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 04:21

De la: Far_Cry, la data 2011-01-20 15:27:10
De la: Far_Cry, la data 2011-01-20 15:26:40
De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici
Cine sa aplice o astfel de lege ?!... Daca ai sparge conductele CONPET ( ca Dorin Cocos sau Gabriel Oprea ) si ai acumula ...MILIARDEEEEE...nu te bagi in politica(sau iti bagi sotioara ! ) sa-ti aperi furaciunile si sa le dai o culoare LICITA ??!.. Si cand ajungi in Parlamentul asta "democratic" (de vazu'lumii ! ) nu-ti vinzi fara licitatie bordurile si pavajele firmei tale sau umplii prin lege toate apartamentele si locuintele tarii cu...APOMETRELE pe care tu cu naduf le-ai importat ??!... Exista in 1925 o institutie de pe langa Casa Regala a Romaniei care se ocupa cu controlul averilor demnitarilor Coroanei ! Multi si multe "oficialitati de RAH.....T" au devenit AUROLACI ...confiscandu-li-se averile fara mult..TAM-TAM sau SIMULACRU JUDECATORESC ! Revenirea sistemului monarhic ar da de pamant cu multe dintre mish-mash-urile acestor guvernanti interlopi !


n-ar face nici un bine ci doar statul ar fi obligat sa intretina ogloata de haimanale n care deja au dus in portugalia un tren cu averi inestimabile ,,ale coroanei ROMANIEI,

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

68 mesaje
Membru din: 22/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 05:46


Imi cer spasit scuze :Sunt un agramat....Dar,unul cinstit! Domnule ce ai fost Jefuit de Fesenei, esti
cumva Secretarul vreunei Organizatii de Partid,al P.C.R., pe la vreun Judet oarecare?De unde atata ura si lipsa de obiectivitate,vizavi de Casa Regala?...
Mai omule!....Alooooo!....Ma auzi?..Atunci cand parlamentul Romaniei [in alte vremuri] a votat renuntarea la forma de guvernamant numita Republica,si instaurarea Monarhiei in Romania,a facut-o cu un motiv.
Stii si tu care a fost acela?...Stii si tu ca a fost aleasa aceasta familie,tocmai pt. ca era foarte bagata, si cinstita, [ ma rog,atat cat pot fi niste oameni f. bogati de cinstiti ] si se inrudea direct sau indirect,cu toate monarhiile Europei?
Am invatat la istorie [cea de pana in 1989] ca dupa acel moment, al lui 23 August...familia regala ar fi fugit din Romania cu trenul regal,incarcat cu aur...si altele...iar acesta avea in componenta sa, 44 de vagoane.
Auzi?...Dar daca esti un om cinstit,nu ai dori sa spui tuturor cum televiziunea Romana a descoperit,
si a aratat la tv,acel tren regal ascuns undeva prin Buftea? Asta prin Martie....1990! Deci,atunci cand tv.r era controlata de puterea domnului I.Iliescu.
Cum ramane Jefuitule,cu afirmatia ca :Familia Regala a fugit din Romania cu trenul Regal,cu 44
de vagoane,incarcate cu aurul Romaniei.
Dar,poate ne poti tu povesti ceva despre tezaurul Romaniei, dus pt. a fi protejat la rusi.Ce spui?..
Iar....Infamia asta cu acel tren, ce ar fi trimis in Portugalia,plin si el cu aur....Mai omule,prezinta dovezi cat de cat credibile,altfel te faci de ras....
Pt.a fi f. clar inteles :Din anumite motive,sunt adeptul formei de guv.numit Republica,dar,asta nu inseamna ca treguie sa inghit-inghitim orce gogoasa....

Pentru voi toti, Sandu Adrian X.

Raporteaza abuz de limbaj
53 ani [inca] Batranel-Batranel, Uratel-Uratel, Prostutel ãhããããã !....
Doruif

7 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 17:08

Pai cu cine ca eu vorbisem cu ADRIAN NASTASE si a zis ca mai bine se anpusca ca are cu ce decat sa declare hoti cit si ce au furat asta este o scoala pe care trebuie sa o urmezi la el unde preda de mult timp


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 20:58

De la: adrian_x, la data 2011-01-22 16:47:13
De ce va plange-ti?Legea ce reglementeaza controlul averilor,a fost elaborata si a trecut de parlamen-
tul Romaniei la sfarsitul anului trecut! Iar ea,chiar reglementeaza controlul marilor averi...facute dupa 1 Ianuaria 2011.Asa ca...de ce va plange-ti?Ce mama naibii mai doriti?...De ce sunteti mãããi invidiosi? Ca nu ati putut voi sa furati, si sa faceti mari averi?...Ca fii vostri nu ne desfid din masini bengoase?...Maaaaiiiii!....Sunteti [ moral] niste handicapati!...Ca si mine dealtfel.....Ca si mine[cel din piata Universitatii ]ce strigam pana raguseam :Jos Comunismul! Ca mine,care imreuna cu multi altii manifestam in Alianta Civica,scandand pana raguseam :Jos Comunismul! Ca mine,care
doream ca multi altii, sa aratam colegilor, incercarea de reinstaurare a unui alt regim Cu Fata
Umana!
Mããããiiii!....De ce va pangeti, mãããããii ?...Am existat NOI,cei cativa,ce am incercat sa aratam tuturor
celorlalti romani fata nevazuta a celor ce abia au "venit"la destinul Romaniei.Si?...Voi ce ati facut, mai?..
Dar parintii vostri?...Ei ce au facut,ce v-au invatat pe voi ?...
De ca maaai...daca dupa prima votare,acestia au dezamagit,voi i-ati readus iar si iar la guvernare?...Pt.
a fi cinstit cu,trebuie sa recunosc ca l-am sustinut si votat pe emil constantinescu.Nota:Stiu ca numele propii,se scriu cu litere mari,dar merita acest bufon,sa scriu asfel?
Sunt dezamagit! Nu noi cei cativa de atunci,nici voi cei cativa scarbiti de acum ,vom rezolva ceva.Vor trece multi ani pana majoritatea dintre noi vor decide numai prin VOT,cine sa ne reprezinte.


LEGEA MAI TREBUIE APLICATA ////////////,
Asa a zis sefu jucator .......... bineinteles nu in romania ca de .are si el ceva bani deochiati ./
parca se infiintase o mare agentie ANI / un mare fis aruncat in ochii vesticilor prea putin sa mai creada vestul in lacrima din ochiul drept /
DREPTATE .OCHII PLINSI VOR SA TE VADA/




Imi cer scuze....trebuie sa ma opresc mai repede decat anticipase.

Cu totat stima, Adrian X


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 21:00

Domnule ADRIAN X imi cer scuze de intercalare softu sa luat o in cap /

Raporteaza abuz de limbaj
miorita

24 mesaje
Membru din: 8/05/2010
Postat pe: 24 Ianuarie 2011, ora 12:23

Ma inscriu pe lista dar cred ca o sa iasa o lege.. "Saracia la control !" , nicidecum averile. Cum credeti voi ca o sa voteze parlamentarii? ... daca s-ar vota, cam 70% din cei bogati si-ar pierde averile si ar infunda puscariile, dar astea sunt vise de "popa beat", nu?

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 01:43

De la: adrian_x, la data 2011-01-23 05:46:01
Imi cer spasit scuze :Sunt un agramat....Dar,unul cinstit! Domnule ce ai fost Jefuit de Fesenei, esti
cumva Secretarul vreunei Organizatii de Partid,al P.C.R., pe la vreun Judet oarecare?De unde atata ura si lipsa de obiectivitate,vizavi de Casa Regala?...
Mai omule!....Alooooo!....Ma auzi?..Atunci cand parlamentul Romaniei [in alte vremuri] a votat renuntarea la forma de guvernamant numita Republica,si instaurarea Monarhiei in Romania,a facut-o cu un motiv.
Stii si tu care a fost acela?...Stii si tu ca a fost aleasa aceasta familie,tocmai pt. ca era foarte bagata, si cinstita, [ ma rog,atat cat pot fi niste oameni f. bogati de cinstiti ] si se inrudea direct sau indirect,cu toate monarhiile Europei?
Am invatat la istorie [cea de pana in 1989] ca dupa acel moment, al lui 23 August...familia regala ar fi fugit din Romania cu trenul regal,incarcat cu aur...si altele...iar acesta avea in componenta sa, 44 de vagoane.
Auzi?...Dar daca esti un om cinstit,nu ai dori sa spui tuturor cum televiziunea Romana a descoperit,
si a aratat la tv,acel tren regal ascuns undeva prin Buftea? Asta prin Martie....1990! Deci,atunci cand tv.r era controlata de puterea domnului I.Iliescu.
Cum ramane Jefuitule,cu afirmatia ca :Familia Regala a fugit din Romania cu trenul Regal,cu 44
de vagoane,incarcate cu aurul Romaniei.
Dar,poate ne poti tu povesti ceva despre tezaurul Romaniei, dus pt. a fi protejat la rusi.Ce spui?..
Iar....Infamia asta cu acel tren, ce ar fi trimis in Portugalia,plin si el cu aur....Mai omule,prezinta dovezi cat de cat credibile,altfel te faci de ras....
Pt.a fi f. clar inteles :Din anumite motive,sunt adeptul formei de guv.numit Republica,dar,asta nu inseamna ca treguie sa inghit-inghitim orce gogoasa....

Pentru voi toti, Sandu Adrian X.



Adriane x .te dezamagesc ,pentru faptul ca n-am fost si nici nu sunt membru al niciunui partid
Stii ce-i ala tren?
Unde ai citit ca am scris eu 44 de vg. in tr. cu care a plecat mihaitza.?
Stii ce inseamna inestimabil?
Mai citeste si dupa ce te documentezi in ce ace priveste intrebarile mele ,mai stam de vb.
Uitasem ..ia mai citeste si vezi unde am scris eu ca a fost trenul cu aur?sau nu ti-ai pus ochelarii?


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Controlul averilor in Romania
Mergi la: