back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Controlul averilor in romania

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Mai 2011, ora 16:14

De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....


iaca o zisesi cu poporu' ! asta a fost in 2009 ,an electoral....acus', gata ! boboru e prost si nu stie nici ce vrea, nici ce-i trebuie, asa ca DECIDE el , marele Jucator ....veni-mi-ar greata, ca de data asta chiar are dreptate : daca 5,7 mil de romani l-au votat , inseamna ca asa-i !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Mai 2011, ora 16:21

De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 18:39:46
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....

VANIA ,IAR TREBUIE SA TE CORECTEZ,SCUZE..........
JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR ! SI MAI CRED CA IN TATA SUNT SI JAVRE TURBATE GEN,CRIN ANTONESCU,TARICEANU,VANTU,PATRICIU,ORGAN,VOZGANIAN,ADOMNITEI,CALTABORS.........SI TOT NEAMUL LOR DE POPO'NARI IMPUTITI,PAREREA MEA...........



asa,asa ,bravo ! dai si lupta si lupta si dai ! toti, beei , ie asa, numai JAVRA NOMINALIZATA, nu !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Mai 2011, ora 14:03

De la: 9am178165, la data 2011-05-20 08:58:02
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 20:10:25
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 19:46:12
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 19:12:32
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 18:53:04
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 18:39:46
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....

VANIA ,IAR TREBUIE SA TE CORECTEZ,SCUZE..........
JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR ! SI MAI CRED CA IN TATA SUNT SI JAVRE TURBATE GEN,CRIN ANTONESCU,TARICEANU,VANTU,PATRICIU,ORGAN,VOZGANIAN,ADOMNITEI,CALTABORS.........SI TOT NEAMUL LOR DE POPO'NARI IMPUTITI,PAREREA MEA...........


Silver,corecteaza-ma cat vrei si cat iti place tie,ca suntem pe un forum si suntem liberi sa gandim cum vrem! Ce nu am inteles eu ,este CE ANUME A FACUT javra de Blaga (si ai dreptate,este javra si din punctul meu de vedere) SI DE CE ANUME ESTE VINOVAT din punctul tau de vedere ?...

POATE ODATA,CANDVA,,,,,,,,,,VANIA..........PANA ATUNCI ,CREDE'MA PE CUVANT.......NU ESTI OBLIGAT,FACI CUM CREZI......


Silver,eu doar am intrebat ce a facut rau Blaga in toata treaba aia ...Pe scurt, am o nelamurire si speram sa mi-o rezolvi tu ,daca tot ai spus ca "JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR !"

S-ar putea sa iti dau dreptate,s-ar putea sa te contrazic,vorba este ca habar nu am despre ce vorbesti si de ce este Blaga vinovat ca politistii i-au strigat lui Base, "iesi afara -javra ordinara"...Care este vina lui Blaga ?...

CE SALAR ARE PAPUSA CEACHI,LA PARTID ? DE CE SUNT FRUNZELE ARAMII TOAMNA,DE CE SE NASC COPII ?.........HAI SA FACEM O SEZATOARE.....VREI ?



Hai, hai ca ti se agraveaza starea, pune mana pe telefon si cheama baietii fortosi sa te duca la ospiciu, ca faci o varza mare din orice subiect, si ai pierdut orice coerenta in exprimare!!!!!!!


Tu stii foarte bine cum sta treaba! Hai mai ia un Haloperidol ca sa iti revina criza!

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Mai 2011, ora 15:00

De la: gabigabi, la data 2011-05-20 16:21:55
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 18:39:46
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....

VANIA ,IAR TREBUIE SA TE CORECTEZ,SCUZE..........
JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR ! SI MAI CRED CA IN TATA SUNT SI JAVRE TURBATE GEN,CRIN ANTONESCU,TARICEANU,VANTU,PATRICIU,ORGAN,VOZGANIAN,ADOMNITEI,CALTABORS.........SI TOT NEAMUL LOR DE POPO'NARI IMPUTITI,PAREREA MEA...........



asa,asa ,bravo ! dai si lupta si lupta si dai ! toti, beei , ie asa, numai JAVRA NOMINALIZATA, nu !

CU SIGURANTA LA JAVRA COMUNISTA TU ESTI PE PRIMUL LOC !

Raporteaza abuz de limbaj
… că poți numai să reușești, nu ai cum să pierzi. Eșecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eșec. Nimic. Totul înaintează in istoria umanității precum se întâmplă și cu procesul ei evolutiv. Totul avansează de-a lungul călătoriei tale.
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 21 Mai 2011, ora 15:44

Doresc tuturor admiratorilor si postacilor pdl rasunatoare succesuri ...................................../
Si sa inceapa controlul chiar cu familia basescu . poate asa nu va mai fi nevoie sa taie pensiile batrinilor/
ROMANE FII DESTEPT/

Raporteaza abuz de limbaj
Celina

180 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: Baia Mare

Postat pe: 21 Mai 2011, ora 23:17

De la: 9am104796, la data 2011-05-21 15:44:24 Doresc tuturor admiratorilor si postacilor pdl rasunatoare succesuri ...................................../
Si sa inceapa controlul chiar cu familia basescu . poate asa nu va mai fi nevoie sa taie pensiile batrinilor/
ROMANE FII DESTEPT/

Sunt de acord ,cu tine!

Raporteaza abuz de limbaj
-
9am207848

2 mesaje
Membru din: 3/07/2010
Postat pe: 22 Mai 2011, ora 20:42

Sunt de acord sa ne solidarizam .Astept sa fiu anuntata.

Raporteaza abuz de limbaj
ctitorul

280 mesaje
Membru din: 25/05/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 23 Mai 2011, ora 06:00

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici

www.youtube.com/watch?v=Vdx5gPiTETU&NR=1


nu va uitati ca Basescu este un gainar hot,suportati mizeriile lui !
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Mai 2011, ora 07:50

De la: Silver9AM, la data 2011-05-21 15:00:48
De la: gabigabi, la data 2011-05-20 16:21:55
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 18:39:46
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....

VANIA ,IAR TREBUIE SA TE CORECTEZ,SCUZE..........
JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR ! SI MAI CRED CA IN TATA SUNT SI JAVRE TURBATE GEN,CRIN ANTONESCU,TARICEANU,VANTU,PATRICIU,ORGAN,VOZGANIAN,ADOMNITEI,CALTABORS.........SI TOT NEAMUL LOR DE POPO'NARI IMPUTITI,PAREREA MEA...........



asa,asa ,bravo ! dai si lupta si lupta si dai ! toti, beei , ie asa, numai JAVRA NOMINALIZATA, nu !

CU SIGURANTA LA JAVRA COMUNISTA TU ESTI PE PRIMUL LOC !


de obicei, la o asemenea vorba, se raspunde : CINE zice ala e ! ...dar cum nici eu si nici tu, NU am fost Nominalizati la titlul de JAVRA ORDINARA, ramine asa cum am vorbit !

Raporteaza abuz de limbaj
daniel_dogeanu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 11:31

si eu ma bag...
DA MONARHIA ESTE O SOLUTIE DAR ...SI LINSAJUL ESTE ...
DACA AM FI UNITI SI NU DESBINATI E DEAJUNS PE CATIVA
BOGATASI SA II PRINDEM SI PEDEPSIM SI APOI NU SE MAI OPUNE NIMENI.

Raporteaza abuz de limbaj
daniel_dogeanu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 11:38

NU E VORBA DE PDL PSD SAU PNL SUNT DOAR MASTI ALE ACELEIASI
SECURITATI SI APARAT DE OPRESIUNE SECURIST ...
NU S-A SCHMBAT NIMIC SINGURA SOLUTIE SPIRITUL CIVIC SI MONARHIA
CU LIBERALII CE SA MAI FACI CA S-AU VANDUT CA PROSTII PE UN CIUR DE MALAI LA PSD.
IN LOC SA TINA STINDARDUL SUS S-AU DUS SI SI-AU VANDUT SUFLETUL PSD ULUI.
SE INVARTE BRATIENII IN MORMANT DE CIUDA CA NEPOTII LOR S-AU FACUT FRATI CU NEPOTII ELOR CARE I-AU OMORAT.
RUSINE SA LE FIE...

Raporteaza abuz de limbaj
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 24 Mai 2011, ora 15:48

SUNT PREA MULTE AVERI FURATE, NECINSTITE, CU INGINERI FINANCIARE.CINE ARE AVERE MUNCITA NU SE LAFAIE IN STRAINATATE CI MUNCESTE, SI NU UNMBLA CU CEAS , POSETA DE MII DE EURO.,MAI AVEM NEAMURI CUNOSTINTE INCEPAND DIN SUA,-AUSTRALIA DAR CA LA NOI NICAIERIUI NU SE INBOGATESTE CINEVA IN 5-10 ANI CA IN ROMANIA CORUPTA, O MOCIRLA A DREPTURILOR OMULUI, SI HARTIE IGENICA CONSTITUTIA , JUSTITIA PENTRU BOGATI FARA RUSINE, BUN SIMT.AU FURAT TOT CE A FACUT POPORUL ROMAN DI 1949-1990.HOTI AR TREBUI SA STEA IN PUSCARIE NU IN STATIUNI DE LUX, SI VILE.NOI VARE AM MUNCIT SA POATA FURA EI, MURIM DE FOAME, IAR EI SE LAFAIE IN FURAVCIUNE SFIDAND PENSIONARI SARACI.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 16:23

De la: daniel_dogeanu, la data 2011-05-24 11:38:16NU E VORBA DE PDL PSD SAU PNL SUNT DOAR MASTI ALE ACELEIASI
SECURITATI SI APARAT DE OPRESIUNE SECURIST ...
NU S-A SCHMBAT NIMIC SINGURA SOLUTIE SPIRITUL CIVIC SI MONARHIA
CU LIBERALII CE SA MAI FACI CA S-AU VANDUT CA PROSTII PE UN CIUR DE MALAI LA PSD.
IN LOC SA TINA STINDARDUL SUS S-AU DUS SI SI-AU VANDUT SUFLETUL PSD ULUI.
SE INVARTE BRATIENII IN MORMANT DE CIUDA CA NEPOTII LOR S-AU FACUT FRATI CU NEPOTII ELOR CARE I-AU OMORAT.
RUSINE SA LE FIE...


in mare parte de acord cu tine, dar spune-mi, te rog : ce putea face altceva PNL decit sa se apere de disparitie ? poporul asta care Nu stie ce face , i-a parasit si pe PNTCD.isti , lasindu-i sa dispara inghititi de Basescu si a parasit si PNL in momentul rupturii aliantei DA , trecind in barca Jupinului ! PD.istii nu aveau mai mult de 13-15% cind au facut alianta cu PNL si in 2008 , na surpriza : 40% ! de unde? nu de la liberali, furindu-le electoratul care i-a parasit ptr. Basescu ? acu' , cei care-si motiveaza tradarea la modul cel mai jalnic , dau din buze ....sa dea : ce-au vrut ,aia au ! dar , asa nu se mai poate : trebuia facut un baraj ( USL) , in fata ZOAIELOR !

P.S. si apropo de controlul averilor : NU se stia si de Botis ,de Pasat, de astia 40 ce fac trafic in portul Constanta, legatura ce duce pin' la nea' Mircica 1 mil. de euro in 2 zile , asta-i lipsa din B UGETUL STATULUI prin evaziunea lor fiscala .... ! n-avem bani la buget, ai ? n-avem si trebuiesc reduse toate alea :

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 16:23

De la: daniel_dogeanu, la data 2011-05-24 11:38:16NU E VORBA DE PDL PSD SAU PNL SUNT DOAR MASTI ALE ACELEIASI
SECURITATI SI APARAT DE OPRESIUNE SECURIST ...
NU S-A SCHMBAT NIMIC SINGURA SOLUTIE SPIRITUL CIVIC SI MONARHIA
CU LIBERALII CE SA MAI FACI CA S-AU VANDUT CA PROSTII PE UN CIUR DE MALAI LA PSD.
IN LOC SA TINA STINDARDUL SUS S-AU DUS SI SI-AU VANDUT SUFLETUL PSD ULUI.
SE INVARTE BRATIENII IN MORMANT DE CIUDA CA NEPOTII LOR S-AU FACUT FRATI CU NEPOTII ELOR CARE I-AU OMORAT.
RUSINE SA LE FIE...


in mare parte de acord cu tine, dar spune-mi, te rog : ce putea face altceva PNL decit sa se apere de disparitie ? poporul asta care Nu stie ce face , i-a parasit si pe PNTCD.isti , lasindu-i sa dispara inghititi de Basescu si a parasit si PNL in momentul rupturii aliantei DA , trecind in barca Jupinului ! PD.istii nu aveau mai mult de 13-15% cind au facut alianta cu PNL si in 2008 , na surpriza : 40% ! de unde? nu de la liberali, furindu-le electoratul care i-a parasit ptr. Basescu ? acu' , cei care-si motiveaza tradarea la modul cel mai jalnic , dau din buze ....sa dea : ce-au vrut ,aia au ! dar , asa nu se mai poate : trebuia facut un baraj ( USL) , in fata ZOAIELOR !

P.S. si apropo de controlul averilor : NU se stia si de Botis ,de Pasat, de astia 40 ce fac trafic in portul Constanta, legatura ce duce pin' la nea' Mircica 1 mil. de euro in 2 zile , asta-i lipsa din B UGETUL STATULUI prin evaziunea lor fiscala .... ! n-avem bani la buget, ai ? n-avem si trebuiesc reduse toate alea :

Raporteaza abuz de limbaj
David_Grigorita_1

12 mesaje
Membru din: 4/03/2011
Oras: Onesti

Postat pe: 24 Mai 2011, ora 18:20

Acea lege 18 a suferit modificari care ii apara pe HOTI.Trebuie sa ne unim pe site-uri ,si sa cerem chiar in strada sa se controleze averile si cele nejustificate sa se confiste.Dar, tb sa propunem o lege care sa stipuleze asta ,fara posibilitati de scapare Toti hotii care au jefuit tara sa ajunga la puscarie si averile sa fie confiscate.Numai atunci tara isi va reveni,iar romanii s-ar simti fericiti in tara lor si n-ar mai pleca in pribegie Gina David.

Raporteaza abuz de limbaj
Gina David.
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 25 Mai 2011, ora 14:34

CITESC CU TRISTETE STIREA CA DOMNUL ISARESCU MARELE BANCHER CU MII DE EURO PE LUNA DE 20 ANI, SE PLANGE CA DACA SE TAIA PENSIA CU 10% NU ERA PROBLEMA IN ROMANIA.ACUM NU ASTEPT DE LA UN BANCHER BOGAT, CARE SE LAFAIE IN BANI SA INTELEGA UN PENSIONAR, DAR CHIAR SA BATA JOC DE MILIOANE DE PENSIONARI E CAM CUM SE JUSTIFICA HITLER, SI MENGELE.DL.ISARESCU, DACA NU STI CE FACEA UN MEDIC DUPA 11 CLASE, 6 ANI, FACULTATE, SCOALA DE OFITER IN REZERVA, SI 41 ANI MUNCA, AR FII BINE SA ,MAI INTREBI POE UNUL SI ALTUL SA POTIA DA SEAMA CA DUPA ACEASTA MUNCA STRESANTA, PLIN DE RISCURI, DE RAPUNDERE, FACAND DE SERVICIU SI LA PRIMIRI URGENTE NOPTI ,DUMINICA, SARBATORI LRGALE DIN 1974-1992 , AM O PENSIE DE 1300 RON.DE SI MINTITI CU BASESCU, A FOST INPOZITAT PENSIA PESTE 1000 RON, A MAI CRESCUT CAS,5.5%, SI TVA, LA 24%.DECI CE VRETI CU BASESCU SA NRE EUTANASIATI?????DE CE NU CONFISCATI AVERILE COLOSALE FURATE, STIUTE SI DE DUMNEAVOASTRA, CA PRECIS COPERATI CU SRI, DIE, SI ALTE SERVICI!!!!!DE CE VRETI NENOROCITUL DE PENSIA NOASTRA???????DE CE DOMNULE BANCHER, SI BASESCU CARE NU STITI CE INSEAMNA SARACIA, LIPSURI, SI DISPERAREA DUPA 41 ANI MUNCA CINSTITA?????DE CE???NU AVETI ALTE SOLUTI NUMAI EUTANASIA PENSIONARILOR??????CHIAR DEVENITI HITLER-MENGELE.


vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 26 Mai 2011, ora 09:33

De la: daniel_dogeanu, la data 2011-05-24 11:38:16NU E VORBA DE PDL PSD SAU PNL SUNT DOAR MASTI ALE ACELEIASI
SECURITATI SI APARAT DE OPRESIUNE SECURIST ...
NU S-A SCHMBAT NIMIC SINGURA SOLUTIE SPIRITUL CIVIC SI MONARHIA
CU LIBERALII CE SA MAI FACI CA S-AU VANDUT CA PROSTII PE UN CIUR DE MALAI LA PSD.
IN LOC SA TINA STINDARDUL SUS S-AU DUS SI SI-AU VANDUT SUFLETUL PSD ULUI.
SE INVARTE BRATIENII IN MORMANT DE CIUDA CA NEPOTII LOR S-AU FACUT FRATI CU NEPOTII ELOR CARE I-AU OMORAT.
RUSINE SA LE FIE...


Hmmm, nuj ai pomenit nimic de "liberalii" vanduti lu' basecsu, asta asa ca sa vedem daca esti consecvent 100%! Aaaa, "steagul sus" zici, si asta ca sa mai fure base+bideanu+bacilkonsky vreo 2-3 mil de voturi si sa ne trezim din nou cu "majoritati" facute [la ceas de taina khotroceniana ] de oooopreeeeeeaaaaa, berkaaaaa, sarbuuuuuuu si bambu'muci'eni, nu?
Nene, liberalii nu s'au vandut nimanui, ci au facut zid SRI+SIE+MAE+CCR+DGIPI+SPP+BEC+CSM+alte institutii mai maruntele, care se preocupa de imunitatea prezidentiosului!!!

"NIHIL SINE DEO!"

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 26 Mai 2011, ora 09:37

De la: 9am187740, la data 2011-05-25 14:34:40CITESC CU TRISTETE STIREA CA DOMNUL ISARESCU MARELE BANCHER CU MII DE EURO PE LUNA DE 20 ANI, SE PLANGE CA DACA SE TAIA PENSIA CU 10% NU ERA PROBLEMA IN ROMANIA.ACUM NU ASTEPT DE LA UN BANCHER BOGAT, CARE SE LAFAIE IN BANI SA INTELEGA UN PENSIONAR, DAR CHIAR SA BATA JOC DE MILIOANE DE PENSIONARI E CAM CUM SE JUSTIFICA HITLER, SI MENGELE.DL.ISARESCU, DACA NU STI CE FACEA UN MEDIC DUPA 11 CLASE, 6 ANI, FACULTATE, SCOALA DE OFITER IN REZERVA, SI 41 ANI MUNCA, AR FII BINE SA ,MAI INTREBI POE UNUL SI ALTUL SA POTIA DA SEAMA CA DUPA ACEASTA MUNCA STRESANTA, PLIN DE RISCURI, DE RAPUNDERE, FACAND DE SERVICIU SI LA PRIMIRI URGENTE NOPTI ,DUMINICA, SARBATORI LRGALE DIN 1974-1992 , AM O PENSIE DE 1300 RON.DE SI MINTITI CU BASESCU, A FOST INPOZITAT PENSIA PESTE 1000 RON, A MAI CRESCUT CAS,5.5%, SI TVA, LA 24%.DECI CE VRETI CU BASESCU SA NRE EUTANASIATI?????DE CE NU CONFISCATI AVERILE COLOSALE FURATE, STIUTE SI DE DUMNEAVOASTRA, CA PRECIS COPERATI CU SRI, DIE, SI ALTE SERVICI!!!!!DE CE VRETI NENOROCITUL DE PENSIA NOASTRA???????DE CE DOMNULE BANCHER, SI BASESCU CARE NU STITI CE INSEAMNA SARACIA, LIPSURI, SI DISPERAREA DUPA 41 ANI MUNCA CINSTITA?????DE CE???NU AVETI ALTE SOLUTI NUMAI EUTANASIA PENSIONARILOR??????CHIAR DEVENITI HITLER-MENGELE.


Dar n'ai citit cu aceeasi tristete cum bugetarilor li s'au taiat 25% din venituri, in conditiile in care au si fost disponibilizati cam in aceeasi proportie! Sa intelegem din asta ca tb sa va plangem de mila ca l'ati revotat pe kior? Si vezi ca Isarescu nu e Guvern sau Parlament, el are doar grija de moneda nationala, politicile se fac in alta parte! Sper ca macar atata sa pricepi, "pensionarule"!

"NIHIL SINE DEO!"


David_Grigorita_1

12 mesaje
Membru din: 4/03/2011
Oras: Onesti

Postat pe: 26 Mai 2011, ora 18:15

Sunt intru totul de acord cu aceasta lege,care exista inca ,insa modificate de politicieni pt a scapa de control .Ar trebui intocmita o petitie care sa fie redactata si data la se SI SA FIE CONFISCATE,CHIAR DACA SUNT PE NUMELE SOTIILO,FIICELOR,GINERILOR,BUNICILOR,care nu pot sa le justifice si sa fie judecati pt faptele lor:FRASUDA ,HOTIE,INSELATORIE,UZ DE FALS,TRAFIC DE INFLUIENTA si chiar sa fie i arestati.Propun de asemenea ca toti politicienii sa nu mai fie platiti cu nici un leu pe toata perioada mandatului,ca sa fie responsabili de toate faptele lor Veniturile sa fie cele avute inainte de a deveni politicieni si atunci sa vedeti ca nimeni nu va avea curajul sa si mai bata joc de tara astra.Sa nu beneficieze de nimic,ci sa -si aduca aportul doar la bunastarea tarii....Sa se sacrifice pt tara...Gina David.

Raporteaza abuz de limbaj
Gina David.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Mai 2011, ora 19:40

De la: gabigabi, la data 2011-05-23 07:50:17
De la: Silver9AM, la data 2011-05-21 15:00:48
De la: gabigabi, la data 2011-05-20 16:21:55
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 18:39:46
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....

VANIA ,IAR TREBUIE SA TE CORECTEZ,SCUZE..........
JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR ! SI MAI CRED CA IN TATA SUNT SI JAVRE TURBATE GEN,CRIN ANTONESCU,TARICEANU,VANTU,PATRICIU,ORGAN,VOZGANIAN,ADOMNITEI,CALTABORS.........SI TOT NEAMUL LOR DE POPO'NARI IMPUTITI,PAREREA MEA...........



asa,asa ,bravo ! dai si lupta si lupta si dai ! toti, beei , ie asa, numai JAVRA NOMINALIZATA, nu !

CU SIGURANTA LA JAVRA COMUNISTA TU ESTI PE PRIMUL LOC !


de obicei, la o asemenea vorba, se raspunde : CINE zice ala e ! ...dar cum nici eu si nici tu, NU am fost Nominalizati la titlul de JAVRA ORDINARA, ramine asa cum am vorbit !

SI AI OBTINUT TITLU FARA NOMINALIZARE ???

Raporteaza abuz de limbaj
… că poți numai să reușești, nu ai cum să pierzi. Eșecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eșec. Nimic. Totul înaintează in istoria umanității precum se întâmplă și cu procesul ei evolutiv. Totul avansează de-a lungul călătoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Mai 2011, ora 08:33

De la: Silver9AM, la data 2011-05-26 19:40:35
De la: gabigabi, la data 2011-05-23 07:50:17
De la: Silver9AM, la data 2011-05-21 15:00:48
De la: gabigabi, la data 2011-05-20 16:21:55
De la: SILVER_9AM, la data 2011-05-19 18:39:46
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:56:00
De la: gabigabi, la data 2011-05-19 16:50:14
De la: vaneamarin, la data 2011-05-19 16:43:09
De la: nastasemihail, la data 2011-05-19 07:38:35Un ciine te musca daca fugi sau ti-e frica.


Pe mine m-a muscat fara ca macar sa sa il vad inainte (deci nu avea de ce naiba sa-mi fie frica) si in timp ce mergeam foarte calm .Un caine te musca cand are el draci,asta este concluzia mea .Ca isi apara curtea,ca nu ii place mecla ta,ca simte frica , ca nu suporta ideea de a alerga cineva prin fata lui ,ca il doare stomacul sau ca are bioritmul cainesc mai nervos in ziua aia ,naiba stie,dar nici nu prea conteaza ...Problema este ca are draci si musca .


....ca si Basescu ! ca asa a ajuns discutia la ciini !


Javra ordinara,cum inspirat l-au numit aia cand il rugau sa vina ...in mijlocul poporului,sa-i viziteze ....

VANIA ,IAR TREBUIE SA TE CORECTEZ,SCUZE..........
JAVRA ORDINARA IN TOATA AFACEREA AIA A FOST BLAGA,MINISTRU INTERNELOR ! SI MAI CRED CA IN TATA SUNT SI JAVRE TURBATE GEN,CRIN ANTONESCU,TARICEANU,VANTU,PATRICIU,ORGAN,VOZGANIAN,ADOMNITEI,CALTABORS.........SI TOT NEAMUL LOR DE POPO'NARI IMPUTITI,PAREREA MEA...........



asa,asa ,bravo ! dai si lupta si lupta si dai ! toti, beei , ie asa, numai JAVRA NOMINALIZATA, nu !

CU SIGURANTA LA JAVRA COMUNISTA TU ESTI PE PRIMUL LOC !


de obicei, la o asemenea vorba, se raspunde : CINE zice ala e ! ...dar cum nici eu si nici tu, NU am fost Nominalizati la titlul de JAVRA ORDINARA, ramine asa cum am vorbit !

SI AI OBTINUT TITLU FARA NOMINALIZARE ???


vad ca Insisti sa-i faci concurenta Javrei Ordinare , nominalizata la ora de virf si maxima audienta ! n-ai decit sa-l concurezi dar , orice ai face tot pe locul II iesi - el e SEFU' !

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 27 Mai 2011, ora 23:30

ROMANIA IN CRIZA / mizeria politicului mirlan si prost crescut ce nu este capabil de nimic concret /toate legile create pentru verificarea veniturilor nu fac decit sa le ascunda / din cind in cind cite un magar mai scormoneste in arhiva si hop ca din senin se gasesc citiva pestisori ce trebuie sa dea socoteala citeva zile / ca din neant apr apoi in niste posturi de consuli sau chiar de secretari pe la interne / sigur au dat angajamente si ceva donatii la partid /
cu ce indivizi poate progresa statul roman? cu acestia niciodata.
ROMANE FII DESTEPT/

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 29 Mai 2011, ora 00:10

99% din cei trecuți pe la ciolan sunt niște trădători,vânzători de țară care urmăresc să obșină și să fure cât mai mult și cât pot de repede și după ei POTOPUL.

Raporteaza abuz de limbaj
anca_relu_upcmail_ro

477 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 29 Mai 2011, ora 17:47

De la: mg_mihail2009, la data 2011-01-15 23:01:10 In regimul comunist exista o lege corecta dupa parerea mea in ceea ce priveste controlul averilor.Nu e normal ca o persoana sa nu poata justifica averea pe care o detine . Din cauza asta am ajuns in situatia asta grava in care ne aflam pentru ca unii fura prea mult iar altii din salariile pe care le au abia pot sa isi cumpere mancare , tigari si transport. Domnilor compatrioti care doriti sa facem o manifestatie pentru a sustine o lege in acest sens va rog sa scrieti aici




Si pe vremea comunista existau averi ce nu se puteau justifica,..dar din cand in cand mai functiona si legea ilicitului....
Astazi functioneaza ceva mai bine dar se ascund in spatele ...imunitatii parlamentare...
Cu cine vrem sa ne luptam???
VOTUL se pare ca este un joc tot in favoarea celor ce au ajuns sus...De fapt nu a coborat nimeni de sus...Doar cei ce au trecut...in alta dimensiune....

Raporteaza abuz de limbaj
9am243912

30 mesaje
Membru din: 27/11/2010
Postat pe: 30 Mai 2011, ora 15:53

Democratia ne da dreptul sa ne manifestam public nemultumirile, dar cine are timp sa ne asculte pe noi cei multi si neajutorati ? Nu vedeti ca grupul acela de cateva zeci de mii de ,,bastani" s-a inconjurat de politie, jandarmerie, servicii si mascati pentru a le apara interesele lor ? Nu observati ca si-au facut legi doar pentru ei si grupul lor restrans de banditi ? Credeti ca exista cale de intoarcere spre o viata decenta in randul celor multi si nevoiasi ? Un categoric NU. Iar EI cei mai napastuiti-pensionarii-veti pleca dincolo cu durere in suflet ca ati vrut ,,democratie" si ...ati obtinut-o.

Raporteaza abuz de limbaj
CristinaM

157 mesaje
Membru din: 29/05/2011
Oras: Brasov

Postat pe: 3 Iunie 2011, ora 15:01

Controlul averilor este ceva normal...daca nu ai facut nimic incorect nu ai de ce sa-ti fie teama si oricum nu ar fi facuta (in mod logic) la cineva care si-a facut un "cotet la caine" dar cum legile sunt facute de cei ce si-au facut averile nu tocmai "cu mainile curate", fiti convinsi ca nu va apare nici o lege care sa-i afecteze catusi de putin.......stiti voi fabula "Cainele si catelul........."

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 9 Iunie 2011, ora 15:25

De la: CristinaM, la data 2011-06-03 15:01:00Controlul averilor este ceva normal...daca nu ai facut nimic incorect nu ai de ce sa-ti fie teama si oricum nu ar fi facuta (in mod logic) la cineva care si-a facut un "cotet la caine" dar cum legile sunt facute de cei ce si-au facut averile nu tocmai "cu mainile curate", fiti convinsi ca nu va apare nici o lege care sa-i afecteze catusi de putin.......stiti voi fabula "Cainele si catelul........."

,,Cu mainile curate'' a murit comisarul MOLDOVAN!,de frica sa nu-l prinda ilicitul!

Raporteaza abuz de limbaj
ionell2003

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2011, ora 17:22

Din cate am auzit eu,legea 18,s-a abolit. Pe vremea PSD-ului . Lucru avantajos si pentru cei de atunci si cei de acum .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2011, ora 19:29

De la: ionell2003, la data 2011-06-11 17:22:47Din cate am auzit eu,legea 18,s-a abolit. Pe vremea PSD-ului . Lucru avantajos si pentru cei de atunci si cei de acum .

EU CRED CA IN SFARSIT SE MISCA LUCRURILE SI IN ACEASTA PRIVINTA,DOAR DACA TE UITI LA TV. SI ITI DAI SEAMA CA IA CAM ...SPERIAT PE SMECHERI......CAND S-A MAI VAZUT IN ULTIMII 21 DE ANI ASA CEVA ??? POATE E UN SEMN BUN,MAI STII ?

Raporteaza abuz de limbaj
… că poți numai să reușești, nu ai cum să pierzi. Eșecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eșec. Nimic. Totul înaintează in istoria umanității precum se întâmplă și cu procesul ei evolutiv. Totul avansează de-a lungul călătoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 07:31

De la: ionell2003, la data 2011-06-11 17:22:47Din cate am auzit eu,legea 18,s-a abolit. Pe vremea PSD-ului . Lucru avantajos si pentru cei de atunci si cei de acum .


sigur ca s-a abolit ,caci altfel cum se putea petrece jaful "legalizat" asupra RO ? nu trebuia sa apara clasa de mijloc ?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Controlul averilor in Romania
Mergi la: