back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Controlul averilor in romania

 


 
Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >> Sari la pagina:
 
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iulie 2011, ora 15:10

legea 18- a ilicitului e valabila , nu e nevoie sa se Modifice Constitutia special ptr. asta ! ea exista, doar sa se vrea a se lua la control imensele averi facute peste noapte !


mircea_naste

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 01:02

confiscarea averilor e singurul lucru care trebuie facut

De la: CIPRIOTU, la data 2011-01-23 04:15:48
De la: 9am243736, la data 2011-01-19 16:35:23
De la: CIPRIOTUL, la data 2011-01-18 01:50:21LEGEA 18 SE NUMEA ,SI SE NUMESTE SI ACUM,E VALABILA DAR NU O APLICA NIMENI PENTRUCA AR TREBUII SA INTRE LA PUSCARIE 90%DIN CEI CARE ACUM SUNT MILIARGDARI ,SAU SI MILIONARI,IN EURO,90% DIN CEI PERINDATI PRIN GUVERNARILE DE DUPA LOVITURA DIN DEC ,89 ,APROAPE TOTI FOSTII DIRECTORI AI INTREPRINDERILOR DEMOLATE,APROAPE TOTI PARLAMENTARII,CARE S-AU PERINDAT,PRIN PARLAMENT SI AU CREEAT LEGILE CARE AU PERMIS DEMOLAREA FABRICILOR FARA A SE CONSTRUII ALTELE IN LOC ,PENTRU A CREEA LOCURI DE MUNCA.


din cate stiu eu, legea 18 (ilicitului) a fost abrogata prin 2000 parca, de guvernarea nastase...(ok, psd-istii nu sunt singurii beneficiari de pe urma ei)...
ce se incearca acum cu impozitarea averilor mari este bataie de joc, dar la noi se aplica mereu principiul decat nimica, ii buna si anica...


PRIN APLICAREA IMPOZITARII AVERILOR NEJUSTIFICATE SE LEGALIZEAZA FURTURILE ,DEVALIZARILE,DELAPIDARILE,DETURNARILE DE FONDURI.ASTA INSEAMNA EXACT ,CA SI CUM AM FII IN JUNGLA ,A FURAT CAT AU PUTUT IAR ACUM ISI LEGALIZEAZA FURTURILE SI DISTRUGERA ECONOMIEI ROMANIEI,IN BAZA LEGILOR EMISE SPECIAL PENTRU A NU PUTEA FI TRASI LA RASPUNDERE.

Raporteaza abuz de limbaj
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 14:53

NICI UN OM NORMAL NU POATE CREDE CA IN ROMANIA S-A FACUT AVERE CINSTITA DUPA 1989.UNI CA BASESCU SI ALTI CARE FACEAU CONTRABANDA , SI CONTIBUIA CU SERVICII SECRETE IN POSTURI UNDE SE PUTEA FACE AVERE, DUPA CE AU INPUSCAT PE CEUSESCU AU SCOS BANI DIN ASCUNZATOARE.ALTI AFACERI NECURATE CU STATUL DIN AVUTIA POPORULUI, INGINERI FINANCIARE, PUTERE POLITICA, SMECHERI CU MORTI, CU REFUGIATI DIN TARA, INTABULARI FICTIVE PE NEAMURI, FURT LA VENITURI, SPORURI PESTE SPORURI, DIN BUGETUL STATULUI AU FACUT AFERI COLOSALE.TOTI AR TREBUI CONTROLATI ,DAR HOTUL NU POATE CONTROLA HOTUL, SI HOTI SUNT IN SUBORDINEA LUI BASESCU, CARE NU E PROST SA TAIE CRACA SUB EL.EL E PRINCIPALUL BENEFICIAR AI DEZORDINI, FURTULUI DUPA 1989.PACA CA ILIESCU A TOLERAT TOTI HOTI, CA SI ROMAN A ADUS TOTI LA FURATDIN AVUTIA ROMANILOR MURIBUNZIU AZI, DE GUVERNELE DUPA 1989 LA NOI CONDUCE CEL CU BANUL, CEI DE LA PUTERE, IN FRUNTE CU BASESCU SI TOATE SERVICIILE SUNT IN SLUJBA LUI NU A POPORULUI.TARA MAFIOTA. .


Fosta membra 9am.ro

788 mesaje
Membru din: 29/03/2011
Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 14:56

cinste, onoare, mila, indurare, mai exista inca in dictionar?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 14:57

De la: 9am187740, la data 2011-07-16 14:53:21NICI UN OM NORMAL NU POATE CREDE CA IN ROMANIA S-A FACUT AVERE CINSTITA DUPA 1989.UNI CA BASESCU SI ALTI CARE FACEAU CONTRABANDA , SI CONTIBUIA CU SERVICII SECRETE IN POSTURI UNDE SE PUTEA FACE AVERE, DUPA CE AU INPUSCAT PE CEUSESCU AU SCOS BANI DIN ASCUNZATOARE.ALTI AFACERI NECURATE CU STATUL DIN AVUTIA POPORULUI, INGINERI FINANCIARE, PUTERE POLITICA, SMECHERI CU MORTI, CU REFUGIATI DIN TARA, INTABULARI FICTIVE PE NEAMURI, FURT LA VENITURI, SPORURI PESTE SPORURI, DIN BUGETUL STATULUI AU FACUT AFERI COLOSALE.TOTI AR TREBUI CONTROLATI ,DAR HOTUL NU POATE CONTROLA HOTUL, SI HOTI SUNT IN SUBORDINEA LUI BASESCU, CARE NU E PROST SA TAIE CRACA SUB EL.EL E PRINCIPALUL BENEFICIAR AI DEZORDINI, FURTULUI DUPA 1989.PACA CA ILIESCU A TOLERAT TOTI HOTI, CA SI ROMAN A ADUS TOTI LA FURATDIN AVUTIA ROMANILOR MURIBUNZIU AZI, DE GUVERNELE DUPA 1989 LA NOI CONDUCE CEL CU BANUL, CEI DE LA PUTERE, IN FRUNTE CU BASESCU SI TOATE SERVICIILE SUNT IN SLUJBA LUI NU A POPORULUI.TARA MAFIOTA. .

Mai rau ca in "Ali baba si cei 40 de hoti" Mai sa fie,ce profund poti fi,asa esti si dimineata cand te trezesti ?


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 15:01

De la: Emilescu, la data 2011-07-16 14:56:39cinste, onoare, mila, indurare, mai exista inca in dictionar?

Doar in ala chinez...

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

788 mesaje
Membru din: 29/03/2011
Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 15:07

ANUNT!
se cauta destept!
pentru descoperirea cuvitului, care deschide usa, pesterii, hotilor romani!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 15:14

De la: Emilescu, la data 2011-07-16 15:07:48ANUNT!
se cauta destept!
pentru descoperirea cuvitului, care deschide usa, pesterii, hotilor romani!

De ce nu cauti pe "Goagle" ,ai mai multe sanse.........

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 17:12

De la: 9am248207, la data 2011-07-09 13:58:58Pentru cipriotul cred ca ar fi bine sa te iei de mana cu Adrian Matusa Nastase si Sorin Ovidiu Vantu pentru a da lectii an celule de arest la Jilava sau Rahova zi de zi 10 ani[/quot

OOOOOOO îmi tremurã izmenele pe mine de fricã ,ia zi cum ajunseși la conclu zoaie? vino sã vezi cede locomotive am furat ,cede vag am demolatãra ,pãi nu ști cã am fost ,demolator șef? ,vândui și flota oceanicî și cea aerianã ș-a cu mi-s preșde dinte.AM ȘI VO JDE BULIOANE de UIEROI pîn bancomate ,cemai am și am.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 16 Iulie 2011, ora 17:15

De la: 9am187740, la data 2011-07-16 14:53:21NICI UN OM NORMAL NU POATE CREDE CA IN ROMANIA S-A FACUT AVERE CINSTITA DUPA 1989.UNI CA BASESCU SI ALTI CARE FACEAU CONTRABANDA , SI CONTIBUIA CU SERVICII SECRETE IN POSTURI UNDE SE PUTEA FACE AVERE, DUPA CE AU INPUSCAT PE CEUSESCU AU SCOS BANI DIN ASCUNZATOARE.ALTI AFACERI NECURATE CU STATUL DIN AVUTIA POPORULUI, INGINERI FINANCIARE, PUTERE POLITICA, SMECHERI CU MORTI, CU REFUGIATI DIN TARA, INTABULARI FICTIVE PE NEAMURI, FURT LA VENITURI, SPORURI PESTE SPORURI, DIN BUGETUL STATULUI AU FACUT AFERI COLOSALE.TOTI AR TREBUI CONTROLATI ,DAR HOTUL NU POATE CONTROLA HOTUL, SI HOTI SUNT IN SUBORDINEA LUI BASESCU, CARE NU E PROST SA TAIE CRACA SUB EL.EL E PRINCIPALUL BENEFICIAR AI DEZORDINI, FURTULUI DUPA 1989.PACA CA ILIESCU A TOLERAT TOTI HOTI, CA SI ROMAN A ADUS TOTI LA FURATDIN AVUTIA ROMANILOR MURIBUNZIU AZI, DE GUVERNELE DUPA 1989 LA NOI CONDUCE CEL CU BANUL, CEI DE LA PUTERE, IN FRUNTE CU BASESCU SI TOATE SERVICIILE SUNT IN SLUJBA LUI NU A POPORULUI.TARA MAFIOTA. .




gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Iulie 2011, ora 08:58

De la: Emilescu, la data 2011-07-16 14:56:39cinste, onoare, mila, indurare, mai exista inca in dictionar?


in dictionar, da !

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2011, ora 20:24

De la: Emilescu, la data 2011-07-16 14:56:39cinste, onoare, mila, indurare, mai exista inca in dictionar?


Daca privim la cei ce ne conduc sigur nu mai exista in romania/

Raporteaza abuz de limbaj
9am208195

7 mesaje
Membru din: 10/07/2010
Postat pe: 22 Iulie 2011, ora 07:16


Legea este valabila, dar ne trebuie un presedinte si un guvern care sa-l aplice.!!!!
Si cred ca nu va mai fii aplicat doar daca aducem un rege din familia regala japoneza,sau din clanul de samurai unde cuvintul dat era respectat neconditionat.
Comunismul a fost construit pe teroare si siguranta sociala, democratia asta este construita pe libertate
si pe fara de lege pt cei bogati.
OARE CE MAI URMEAZA????

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Iulie 2011, ora 07:19

De la: 9am208195, la data 2011-07-22 07:16:11
Legea este valabila, dar ne trebuie un presedinte si un guvern care sa-l aplice.!!!!
Si cred ca nu va mai fii aplicat doar daca aducem un rege din familia regala japoneza,sau din clanul de samurai unde cuvintul dat era respectat neconditionat.
Comunismul a fost construit pe teroare si siguranta sociala, democratia asta este construita pe libertate
si pe fara de lege pt cei bogati.
OARE CE MAI URMEAZA????


s-ar zice ca o NOUA ERA !

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 23 Iulie 2011, ora 20:03

NOUA ERA /cind cei care produc ceva sint platiti cu bani adevarati iar cei ce mint si fura sint pedepsiti/
Hai basescu la putere
Sa scapi tara de lichele...
Ce frumos le zicea salam..............dar / inverrs/

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iulie 2011, ora 21:29

De la: 9am104796, la data 2011-07-23 20:03:26 NOUA ERA /cind cei care produc ceva sint platiti cu bani adevarati iar cei ce mint si fura sint pedepsiti/
Hai basescu la putere
Sa scapi tara de lichele...
Ce frumos le zicea salam..............dar / inverrs/

Asta e muzica linistita a lui matale ne'a gogule ? Parizer asta ? Apoi asa bre,lamureste'ne si pe noi !!!!!!!!
PS. Nea gogule,ai declarat la fisc ambele,adica amandoua pistoale ?

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2011, ora 18:10

De la: Silver9AM, la data 2011-07-23 21:29:25
De la: 9am104796, la data 2011-07-23 20:03:26 NOUA ERA /cind cei care produc ceva sint platiti cu bani adevarati iar cei ce mint si fura sint pedepsiti/
Hai basescu la putere
Sa scapi tara de lichele...
Ce frumos le zicea salam..............dar / inverrs/

Asta e muzica linistita a lui matale ne'a gogule ? Parizer asta ? Apoi asa bre,lamureste'ne si pe noi !!!!!!!!
PS. Nea gogule,ai declarat la fisc ambele,adica amandoua pistoale ?


nu, silvare : e MANEAU PREZIDENTIALA cu care v-a mai pacalit o data , fraiericilor !

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 25 Iulie 2011, ora 14:58

De la: 9am248207, la data 2011-07-09 13:58:58Pentru cipriotul cred ca ar fi bine sa te iei de mana cu Adrian Matusa Nastase si Sorin Ovidiu Vantu pentru a da lectii an celule de arest la Jilava sau Rahova zi de zi 10 ani[/quoteÂ

Auzi tantii ,dupã cum vãd mã judecași ,mã și condamnași ,așa dupã rețeta bãxuleștilor ,cum ai fãcut paralela și comparația între subsemnatul și cei de mai sus? așa dupã vorbe? ai bãlegat de seamã cu mintea ta de gãinã moartã cã aș fi bun de dat lecții din alea. Dacã-i vorba de corectitudine ,de cinste ,pot sã le dau la 99% din meleardarii de humã,care s-au ivit de dupã lovitura de stat din 89.Așa cã de aici se deduce inversa.

Raporteaza abuz de limbaj
msertab

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 29 Iulie 2011, ora 10:26

In Europa impozitarea averilor incepe de la 39% pana la 52% , deci guvernul are de unde se inspira, pentru a pune la punct o lege cu metodologia de aplicare pentru impozitarea averilor, dar nu se vrea acest lucru, guvernantii nostri toti sunt ... plini de bube.... de EURO.... , ca sa nu mai vorbim de asa zisii oameni de afaceri... care fura ... (prin introducere de facturi false, care se cumpara din Bucuresti... la orice colt de strada, apoi vor si returnare de TVA,....) e jale in Romania, si au vile de lux, dar ei au trait numai din furat, mintit.... ar trebui sa facem un schimb cu cei din Franta, Italia , sa vina fiscul de la ei la noi, sa nu mai poata fi cumparati- acolo FISCUL - inseamna PUSCARIE, SECHESTRU , Daca se va ajunge vreo data sa le fie frica de fisc, atunci.... vor fi bani la buget, si va trai si populatia mai bine


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 29 Iulie 2011, ora 21:22

De la: Silver9AM, la data 2011-07-23 21:29:25
De la: 9am104796, la data 2011-07-23 20:03:26 NOUA ERA /cind cei care produc ceva sint platiti cu bani adevarati iar cei ce mint si fura sint pedepsiti/
Hai basescu la putere
Sa scapi tara de lichele...
Ce frumos le zicea salam..............dar / inverrs/

Asta e muzica linistita a lui matale ne'a gogule ? Parizer asta ? Apoi asa bre,lamureste'ne si pe noi !!!!!!!!
PS. Nea gogule,ai declarat la fisc ambele,adica amandoua pistoale ?


Cum ai aflat denumirea notte-book.ului?
Priveste atent si descopera ca sint reale / nu false ca si personajul ce il aperi/
Poate ca reforma de care vorbeste boc cu atita mindrie trebuia sa inceapa cu excluderea din viata politica a tuturor politicienilor ce sau facut stapini pe butoiul cu miere ce trebuia sa il administreze/
Concept valabil si pentru mascariciul din capul satului/

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

406 mesaje
Membru din: 24/07/2011
Postat pe: 30 Iulie 2011, ora 17:42

De la: 9am104796, la data 2011-07-29 21:22:09
De la: Silver9AM, la data 2011-07-23 21:29:25
De la: 9am104796, la data 2011-07-23 20:03:26 NOUA ERA /cind cei care produc ceva sint platiti cu bani adevarati iar cei ce mint si fura sint pedepsiti/
Hai basescu la putere
Sa scapi tara de lichele...
Ce frumos le zicea salam..............dar / inverrs/

Asta e muzica linistita a lui matale ne'a gogule ? Parizer asta ? Apoi asa bre,lamureste'ne si pe noi !!!!!!!!
PS. Nea gogule,ai declarat la fisc ambele,adica amandoua pistoale ?


Cum ai aflat denumirea notte-book.ului?
Priveste atent si descopera ca sint reale / nu false ca si personajul ce il aperi/
Poate ca reforma de care vorbeste boc cu atita mindrie trebuia sa inceapa cu excluderea din viata politica a tuturor politicienilor ce sau facut stapini pe butoiul cu miere ce trebuia sa il administreze/
Concept valabil si pentru mascariciul din capul satului/

Controlul averilor? Ai ciordit 1.000.000 da 16% si sunt curati.Adica NUFARUL ECO(pentru cei care doneaza) restul.....DNA te freaca cu detergent pîna iti albesc conturili ,ma rog ce mai ramane.

Raporteaza abuz de limbaj
universul si prostia doua chestiuni infinite desi in privinta primei chestiuni am oarece indoieli
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 August 2011, ora 02:31

pana aici ca va ia mama , ce aveti cu tomberoanele mele ?

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 6 August 2011, ora 09:24

DA E CORECT.AVERILE FACUTE PANA IN 1990 A FOST FACUT CU CONTRABANDA, MARINARI, VAMESI ETC.DUPA 1990 TOATE AVERILE SUNT FURATE DE LA STATUL ROMAN, AVEREA FIECARUI ROMAN, ACUM MURIBUND, CONDAMNAT LA GENOCID DE BASESCU, SI TRUPA LUI DE HOTI, MAFIOTI CARE CONDUC ROMANIA.CAPITALISMUL A MURIT, DE SI CIOCOI NOI CU DINU PATRICIU SE CRED DESTEPTI SI VOR MOARTE SARACILOR DIN ROMANIA CU BASESCU, SI PAPAGALUL DE GIGIG SI ALTI PROFITORI A FURTULUI ROMANESC.SPER CA NOUA ORDINE SA FACA DREPTATE, SI FURTUL SA FIE PEDEPSIT CU CONFISCAREA AVERI FURATE.


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 6 August 2011, ora 20:07

De la: 9am187740, la data 2011-08-06 09:24:41DA E CORECT.AVERILE FACUTE PANA IN 1990 A FOST FACUT CU CONTRABANDA, MARINARI, VAMESI ETC.DUPA 1990 TOATE AVERILE SUNT FURATE DE LA STATUL ROMAN, AVEREA FIECARUI ROMAN, ACUM MURIBUND, CONDAMNAT LA GENOCID DE BASESCU, SI TRUPA LUI DE HOTI, MAFIOTI CARE CONDUC ROMANIA.CAPITALISMUL A MURIT, DE SI CIOCOI NOI CU DINU PATRICIU SE CRED DESTEPTI SI VOR MOARTE SARACILOR DIN ROMANIA CU BASESCU, SI PAPAGALUL DE GIGIG SI ALTI PROFITORI A FURTULUI ROMANESC.SPER CA NOUA ORDINE SA FACA DREPTATE, SI FURTUL SA FIE PEDEPSIT CU CONFISCAREA AVERI FURATE.


Doar confiscare? pai cu faptele cum ramane? Adica fura,fura si iar fura,dar n-au furat doar pentru ei ci si pentru bunici,nepoti,matusi,verisori,frati,vecini,pretini,sustinatori si el doar cu confiscare? pai cum ramane cu ce a transferat in Japonia,Elvetia,,America,etc.trebuie beliti de vii asa cum au belit ei economia agricultura si industria Romaniei,iar acum la fraierime zic ,recesiune,austeritate,saracie,dar pentru ei,dezmat,cheltuieli in mare veselie pentru burdihanele lor.


Fosta membra 9am.ro

406 mesaje
Membru din: 24/07/2011
Postat pe: 6 August 2011, ora 20:36

De la: CIPRIOTU, la data 2011-08-06 20:07:29
De la: 9am187740, la data 2011-08-06 09:24:41DA E CORECT.AVERILE FACUTE PANA IN 1990 A FOST FACUT CU CONTRABANDA, MARINARI, VAMESI ETC.DUPA 1990 TOATE AVERILE SUNT FURATE DE LA STATUL ROMAN, AVEREA FIECARUI ROMAN, ACUM MURIBUND, CONDAMNAT LA GENOCID DE BASESCU, SI TRUPA LUI DE HOTI, MAFIOTI CARE CONDUC ROMANIA.CAPITALISMUL A MURIT, DE SI CIOCOI NOI CU DINU PATRICIU SE CRED DESTEPTI SI VOR MOARTE SARACILOR DIN ROMANIA CU BASESCU, SI PAPAGALUL DE GIGIG SI ALTI PROFITORI A FURTULUI ROMANESC.SPER CA NOUA ORDINE SA FACA DREPTATE, SI FURTUL SA FIE PEDEPSIT CU CONFISCAREA AVERI FURATE.


Doar confiscare? pai cu faptele cum ramane? Adica fura,fura si iar fura,dar n-au furat doar pentru ei ci si pentru bunici,nepoti,matusi,verisori,frati,vecini,pretini,sustinatori si el doar cu confiscare? pai cum ramane cu ce a transferat in Japonia,Elvetia,,America,etc.trebuie beliti de vii asa cum au belit ei economia agricultura si industria Romaniei,iar acum la fraierime zic ,recesiune,austeritate,saracie,dar pentru ei,dezmat,cheltuieli in mare veselie pentru burdihanele lor.

Nu conteaza cat furi ! important este sa "ciodesti" suficient de mult ca sa imparti si sa-ti ramana destul
Furtul din bani publici nu se condamna se condamna prostia ....adica cand esti prins cu mata-n sac mai tragi si pe altii dupa tine ca nici cooperativa NufarulDNA&co nu mai curata.


universul si prostia doua chestiuni infinite desi in privinta primei chestiuni am oarece indoieli
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2011, ora 02:30

De aia s-au inventat si crizele. Cine se apuca mai repede de munca, si-a consumat....acumularile, si gata cu ....statul.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
premier_class1

22 mesaje
Membru din: 15/09/2010
Oras: Braila

Postat pe: 8 August 2011, ora 14:34

Exact asa se intrebau si parintii nostrii ! Ce-or face copii de maine ? INFERN SAU PARADIS ? ...Momentan dine ca inca se mai respecta cate o lege si nu s-a instaurat
Anarhia de tot !!! Ce vor face copii de maine este previzibil !Cand nimeni nu mai munceste si toata lumea canta ,fura si danseaza ; viata de maine se preconizeaza ca un imens spectacol BABILONIAN , , plin de probleme grave , ,dar intrerupt uneori de mari catastrofe !

Raporteaza abuz de limbaj
DECAT O GROAZA FARA SFARSIT ; MAI BINE UN SFARSIT GROAZNIC. sI DACA TOT DORESTI SA RAMAI TANAR MEREU ,MORI IN LUPTA CAT MAI POTI. UN CALUGAR DE LA SCHITUL SIHLA MI-A SUGERAT SA-MI IUBESC DUSMANII . EU L-AM RUGAT SA-MI DEA VOIE CA IUBIREA RESPECTIVA SA O INCEP CU MAMA LOR.ADEVARUL ESTE CA DEGEABA AI PUTERE DACA NU AI BANI. AUR DACA FACI IN CASA SI NU AI CLIENT ,MORI CU AURUL DE FOAME LANGA TINE. ATENTIE ! DRAGOSTEA-I OARBA ;CASNICIA-I DESCHIDE OCHII !!!!
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 8 August 2011, ora 19:21

Si DACA TE AUDE OCHILA SI NE PUNE LA MUNCA.............../Sa vezi atunci bani la buget...../

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 10 August 2011, ora 01:43

De la: 9am104796, la data 2011-08-08 19:21:28 Si DACA TE AUDE OCHILA SI NE PUNE LA MUNCA.............../Sa vezi atunci bani la buget...../

Care kiombea? basikioru?sau bocciuu?

Raporteaza abuz de limbaj
cora2011

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 11 August 2011, ora 10:00

Oare de ce nu se aplica LEGEA 18 acum????unde e dreptatea in Romania?Pana cand vom mai indura atata chin si umilinta,noi cei de rand??

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Controlul averilor in Romania
Mergi la: