back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Presedintele basescu:drumul cu spini al unui mare reformator

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 09:24

De la: 9am129906, la data 2010-11-24 08:07:26CINE INSULTA SIMBOLURILE ROMANIEI SI PE PRESEDINTELE EI?

In mod sistematic pe acest grup de discutie au aparut cetateni americani,chipurile de origine romana ca ne dau lectii de democratie politica dar au inceput sa insulte in mod revoltator simbolurile nationale ale Romaniei si pe cel care o reprezinta,PRESEDINTELE ROMANIEI.

Erijandu-se fara temei in profesori de democratie cu un limbaj suburban,acesti asa zisi nationalisti insulta Romania.Oare dl.Brega care lupta pentru ca basarabenii sa aiba cetatenie romana si sa se uneasca cu tara cum poate permite ca sa fie insultat dl.Basescu,acela care a aratat-o deschis ca iubeste pe bsarabeni,le respecta dreptul de a cere sa fie romani.

Mai jos exemplific cu o postare care arata la ce nivel au ajuns aceste persoane:

“Cine a fost basescu, trogloditul securist betiv, turnator,
comunist,


Pentru cine nu stie cine a fost trogloditul securist betiv,
turnator,
comunist, demagog care a mintit eletoratul si a promis marea cu
marea
profitand de lehamitea romanilor in 2004 si de lipsa unui candidat
cinstit, cine a fost borfasul basescu care a vandut flota Romaniei
pe mana cu Petre Roman, care a fost seful de campanie electorala a lui
Roman in 96 sa il aduca pe Roman la putere, ca apoi sa santajeze
continuu guvernul, sa provoace (Basescu) criza de guvern in
decembrie 97, cine a fost cameleonul asta politic basescu care era sef de
agentie Navrom la Antwerp pana in 1989 cand a fost chemat in tara sa
fie pus director in minister, iata un CV/Resume din 2004 al
acestui 'mare aparator al democratiei' fosta sluga comunisto-
securista ca intreaga cloaca politica romaneasca”.

Nu voi reda acel CV fabricat de ei,imi provoaca desgust.
Daca ve-ti deschide linkul grupului Goma ve-ti vedea activitatea
acestor fosti romani,acum cetateni americani care isi bat joc de tot
ce este romanesc.

Este vorba de fapt aici,pentru a nu extinde asupra intregii emigratii romane,de emigrantii legionari,vechi care au emigrat cu multi
ani in urma si acuma practica rasismul si antisemitismul pe internet.
Insultarea presedintelui Romaniei este insa impardonabila.

Romania este prietena SUA,in curand in tara noastra se vor da facilitati militare trupelor americane,relatia presedintelui Basescu cu Presedintele Bush sun excelente.
Cele doua popoare desvolta o relatie de prietenie temeinica.

Aceste relicve ale trecutului,adunate chipurile sub pulpana dizidentului si scriitorului roman Paul Goma si in contradictie cu iubirea de tara a acestuia,folosesc grupul administrat de dv.pentru a propaga idei totalitare si ne putand sa le argumenteze incearca sa excluda de pe forumuri pe cei care au opinii opuse.Si nu o fac civilizat ci cu injurii,afirmatii de tipul ca toti cei care nu le impartasesc ideile retardate sunt comunisti,securisti,ca au facut studii pentru ca la 14 ani erau comunisti,propagandisti etc.

Ei cred ca insultand sistematic ni se va scarbi de ei si ii voi lasa sa monologheze.

Revin dle.Brega si daca vreti sa ma excludeti pe mine de pe forum sa o faceti,pentru a vedea clar atitudinea dv.daca nu cred ca acestia ar trebui exclusi.

Sa vedem insa ce politica apara acesti asa numiti patrioti si care insulta pe oricine li se opun.Nu cumva se aseamana sau sprijina grupurile politice romanesti reactionare.
Ia sa vedem:

Dl.Presedinte Basescu este vinovat?

Suspendarea Presedintelui Romaniei este o premiera pentru tara noastra.Dl.Iliescu a adus minierii de cateva ori,cu morti si raniti,care au dus la distrugerea a unor institutii si mai ales a sperantei acestui popor,si nu a fost suspendat.Ba mai mult a avut 3 mandate.

Dl.Vadim isi bate joc de tot ce se poate in tara aceasta,nici o institutie nu a scapat,nici o personalitate nu a scapat.Si nu a fost suspendat.

Dl.Constantinescu nu si-a tinut aproape nici o promisiune,ba inca a declarat fara jena ca a fost invins de sistem.Si nu a fost suspendat.

Nu mai vorbesc de marii politicieni corupti care nici vorba ca nu au fost suspendati.

Rezulta ca greselile dlui presedinte sunt foarte mari.

Un judecator din Timisoara care a fost in membru in Curtea Constitutionala a spus ca un presedinte,conform constitutiei,se suspenda doar pentru actiuni de tradare de tara,inabusirea drepturilor cetatenesti,este contra pluripartitismului.Nu a facut nici o asemenea greseala.

Rezulta ca vinovatia sa este mai mare.

Sa vedem ce a facut din ceea ce se poate presupune vinovatie:

1.A castigat alegerile si a facut din PNL,Alianta si Dl.Tariceanu organele care au alcatuit executivul;
2.A condamnat solemn comunismul si cine a asistat chiar la TV la acea sedinta a parlamentului a vazut cat de grava a fost fapta lui,dupa reactia celor care acum il suspenda;
3.Dl.Basescu a organizat un sistem judiciar real care a adus unii corupti in fata justitiei;
4.Dl.Basecu a criticat toate institutiile statului,guvern,justitie,agricultura etc pentru lentoare sau lipsa de vointa politica;
5.Dl.Basescu are o mare populariotate gratie faptelor sale si a increderii ca iata avem un conducator real care se apleaca asupra nevoilor tarii;
6.Dl.Basescu a deschis dosarele securitatii si zeci de politicieni au aparut in adevarata lumina de securisti,incepand cu dl.Felix si toata echipa si cei care vor urma.

Pentru toate acestea Dl.Presedinte este vinovat si trebuie demis pentru ca a condamnat comunismul,coruptia,a incercat a dinamiza institutiile statului.

PNL sprijina acest lucratura a opozitiei,Basescu trebuie demis.
Ce se va intampla?
Dl.Vacaroiu va deveni presedinte interimar,PSD va sprijini guvernul Tariceanu pentru ca acesta face greseli foarte mari si prin aceasta PSD spera ca va reveni la putere.La fel si PRM va scapa de cel care a condamnat comunismul si a deschis dosarele securitatii.

Dupa suspendarea sau demiterea dlui Basescu o umbra groasa se va intinde peste politica romaneasca,dosariada va inceta,coruptii din politica vor sta linistiti,comunismul sau criptocomunismul nu va mai avea nici un obstacol.
Daca politicienii care isi zic democrati nu vor impiedeca suspendarea dlui Basescu,daca poporul nu va respinge marsava incercare de a sacrifica singurul politician care a facut ceva pentru democratizarea tarii,atunci inseamna ca de fapt meritam toti acest lucru si dl.Basescu poate fi suspendat sau demis.




06 DACA SUNT ATATIA CARE-SI BAGA UNGHIA IN GAT,INSEAMNA CA LE-AI STARNIT INTERESUL,ASA CA AU TRECUT LA ATAC NEPLACANU-LE CE POSTEZI ! ASA CA TINE-O TOT ASA SI AI SA VEZI CA PANA LA URMA POATE-SI GASESC SI JUGULARA......


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 16:34

" STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 17:58

De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !

POATE TIE..........MIE ......PLACERE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 18:32

Presedintele asta ....reformator ce spune ca va fi interzisa cultivarea legumelor in gradinile proprii. Acum in SUA, cel mai dictator stat, deja.
Va fi un control total, pe orice. Ptr bani, bineinteles.
Simpli cultivatori de legume vor deveni peste noapte infractori.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 18:45

De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !


Explicatia, doamna Gabi, e ca acel Nimic e vazut ca robinet de bani pentru ei si ebeleor lor! Ce, dvs, daca ati avea un robinet de bani, nu ati face tot posibilul sa mearga "uns". Bine, pedalacii ii ung boocile robinetului lor de bani cu bale pofticioase, gen baconsky...

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am126636

389 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 19:19

De la: nastasemihail, la data 2010-11-24 18:32:01Presedintele asta ....reformator ce spune ca va fi interzisa cultivarea legumelor in gradinile proprii. Acum in SUA, cel mai dictator stat, deja.
Va fi un control total, pe orice. Ptr bani, bineinteles.
Simpli cultivatori de legume vor deveni peste noapte infractori.


Atentie marita la cite animale si pasaret aveti prin ograzi,caci s-ar putea ca intr-o buna (rea) zi portocaliii sa inceapa rechizitiile, ca tot se anunta o mare foamete sau mai rau.... un razboi!!!!???? Doamne fereste. Portocaliilor am dreptate? Si-a mai ascutit Boculet coasa? Oarba dupa voi.
Populatia din mediul rural sa organizeze paza obstesca si sa fie cu atentia marita.
De la o vreme diminetile au inceput sa fie cam portocalii.


Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 19:22

De la: 9am126636, la data 2010-11-24 19:19:14
De la: nastasemihail, la data 2010-11-24 18:32:01Presedintele asta ....reformator ce spune ca va fi interzisa cultivarea legumelor in gradinile proprii. Acum in SUA, cel mai dictator stat, deja.
Va fi un control total, pe orice. Ptr bani, bineinteles.
Simpli cultivatori de legume vor deveni peste noapte infractori.


Atentie marita la cite animale si pasaret aveti prin ograzi,caci s-ar putea ca intr-o buna (rea) zi portocaliii sa inceapa rechizitiile, ca tot se anunta o mare foamete sau mai rau.... un razboi!!!!???? Doamne fereste. Portocaliilor am dreptate? Si-a mai ascutit Boculet coasa? Oarba dupa voi.
Populatia din mediul rural sa organizeze paza obstesca si sa fie cu atentia marita.
De la o vreme diminetile au inceput sa fie cam portocalii.

NU MAI SUNT VIOLETE ?


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 20:27

De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 18:45:42
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !


Explicatia, doamna Gabi, e ca acel Nimic e vazut ca robinet de bani pentru ei si ebeleor lor! Ce, dvs, daca ati avea un robinet de bani, nu ati face tot posibilul sa mearga "uns". Bine, pedalacii ii ung boocile robinetului lor de bani cu bale pofticioase, gen baconsky...

"Nihil sine Deo!"

o,nu, Vali_Vasile ! in asta consta deosebirea dintre mine, de ex. si ei : NU ma intereseaza Robinetul cu bani ,daca ma murdaresc ca om .....si, desi e subtire exemplul meu, am sa va povestesc o scena petrecuta inainte de realegerea lui Bas' ..... se suna la usa ,ies si niste tineri imbracati in portocaliu , imparteau vecinilor un sort de bucatarie cu sigla PDL.ului, un pix ,un carnetel....cam asa ceva ! mi se intinde si mie " mica atentie " electorala si eu am refuzat-o, spunindu-le ca sunt simpatizant liberal .....cerul sa fi cazut pe ei si n-ar fi fost atit de perplecsi ....unul dintre ei, un baiat ceva mai mare ca virsta , aproape bilbindu-se imi zice ca-iprima oara cind i se-ntimpla asta si, ce daca sunt cu liberalii ? de ce nu iau, ca toata lumea ia !?
exact despre asta-i vorba ! toata lumea ia ! daca omul nu s-ar minji cu te miri ce si mai nimic si ar refuza pur si simplu, ar reconsidera si ei , politicienii, electorul roman,intelegind ca nu-i de vinzare si ca dacanu face ce a promis in campanie, nu va mai fi ales ! .....dar, nu te uita in gura mea....eu sunt o baba plina (inca ) de iluzii si idealisme !
NIHIL SINE DEO, Vasile !

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 20:29

Topicul e gresit, doamnelor/domnilor! Corect este "Presemaseaua_stricata basecsu: ulita cu balarii a unui mare informator" !!!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am243864

5 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 20:41

De la: Silver9AM, la data 2010-11-09 13:23:55
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !

Basescu este presedintele care a reusit sa organizeze cetele de hoti si sarlatani in CLANURI DE MAFIOTI pentru areusi sa se mentinala Cotroceni urmind acum sa se debaraseze de ei sml-happy0065:


Din pacate ai dreptate dar razboiul dintre Clanurile PDL iste,vaauce urmari grave economiei nationale


vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 20:43

De la: gabigabi, la data 2010-11-24 20:27:27
De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 18:45:42
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !


Explicatia, doamna Gabi, e ca acel Nimic e vazut ca robinet de bani pentru ei si ebeleor lor! Ce, dvs, daca ati avea un robinet de bani, nu ati face tot posibilul sa mearga "uns". Bine, pedalacii ii ung boocile robinetului lor de bani cu bale pofticioase, gen baconsky...

"Nihil sine Deo!"

o,nu, Vali_Vasile ! in asta consta deosebirea dintre mine, de ex. si ei : NU ma intereseaza Robinetul cu bani ,daca ma murdaresc ca om .....si, desi e subtire exemplul meu, am sa va povestesc o scena petrecuta inainte de realegerea lui Bas' ..... se suna la usa ,ies si niste tineri imbracati in portocaliu , imparteau vecinilor un sort de bucatarie cu sigla PDL.ului, un pix ,un carnetel....cam asa ceva ! mi se intinde si mie " mica atentie " electorala si eu am refuzat-o, spunindu-le ca sunt simpatizant liberal .....cerul sa fi cazut pe ei si n-ar fi fost atit de perplecsi ....unul dintre ei, un baiat ceva mai mare ca virsta , aproape bilbindu-se imi zice ca-iprima oara cind i se-ntimpla asta si, ce daca sunt cu liberalii ? de ce nu iau, ca toata lumea ia !?
exact despre asta-i vorba ! toata lumea ia ! daca omul nu s-ar minji cu te miri ce si mai nimic si ar refuza pur si simplu, ar reconsidera si ei , politicienii, electorul roman,intelegind ca nu-i de vinzare si ca dacanu face ce a promis in campanie, nu va mai fi ales ! .....dar, nu te uita in gura mea....eu sunt o baba plina (inca ) de iluzii si idealisme !
NIHIL SINE DEO, Vasile !


Faceam o comparatie doar, stimata doamna! Scriam mai demult, pe alt topic, ca portocaloii cred ca totul e de vanzare, asa cum ei si-au vandut onoarea/mintile/bunul-simt/cei 7 ani de-acasa. Pt. ei, comunismul/anticomunismul sunt monede de schimb, adevarul/minciuna niste palavre ale filosofilor -de care nu e nevoie in Tara asta..-, iar Constitutia/legile instrumente bune de siluit/incalcat daca contravin scurgerilor de bani din buzunarul pubic=al nostru in buzunarul lor!
Toata stima pt. dvs si scuze daca am fost neclar in pb. robinetului!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am243864

5 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 20:44

De la: 9am243864, la data 2010-11-24 20:41:01
De la: Silver9AM, la data 2010-11-09 13:23:55
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !

Basescu este presedintele care a reusit sa organizeze cetele de hoti si sarlatani in CLANURI DE MAFIOTI pentru a reusi sa se mentina la Cotroceni urmind acum sa se debaraseze de ei sml-happy0065:


Din pacate ai dreptate dar razboiul dintre Clanurile PDL iste,va aduce urmari grave economiei nationale


9am243864

5 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 20:44

De la: 9am243864, la data 2010-11-24 20:44:05
De la: 9am243864, la data 2010-11-24 20:41:01
De la: Silver9AM, la data 2010-11-09 13:23:55
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !

Basescu este presedintele care a reusit sa organizeze cetele de hoti si sarlatani in CLANURI DE MAFIOTI pentru a reusi sa se mentina la Cotroceni urmind acum sa se debaraseze de ei sml-happy0065:


Din pacate ai dreptate dar razboiul dintre Clanurile PDL iste,va aduce urmari grave economiei nationale


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 21:01

De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 20:43:53
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 20:27:27
De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 18:45:42
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !


Explicatia, doamna Gabi, e ca acel Nimic e vazut ca robinet de bani pentru ei si ebeleor lor! Ce, dvs, daca ati avea un robinet de bani, nu ati face tot posibilul sa mearga "uns". Bine, pedalacii ii ung boocile robinetului lor de bani cu bale pofticioase, gen baconsky...

"Nihil sine Deo!"

o,nu, Vali_Vasile ! in asta consta deosebirea dintre mine, de ex. si ei : NU ma intereseaza Robinetul cu bani ,daca ma murdaresc ca om .....si, desi e subtire exemplul meu, am sa va povestesc o scena petrecuta inainte de realegerea lui Bas' ..... se suna la usa ,ies si niste tineri imbracati in portocaliu , imparteau vecinilor un sort de bucatarie cu sigla PDL.ului, un pix ,un carnetel....cam asa ceva ! mi se intinde si mie " mica atentie " electorala si eu am refuzat-o, spunindu-le ca sunt simpatizant liberal .....cerul sa fi cazut pe ei si n-ar fi fost atit de perplecsi ....unul dintre ei, un baiat ceva mai mare ca virsta , aproape bilbindu-se imi zice ca-iprima oara cind i se-ntimpla asta si, ce daca sunt cu liberalii ? de ce nu iau, ca toata lumea ia !?
exact despre asta-i vorba ! toata lumea ia ! daca omul nu s-ar minji cu te miri ce si mai nimic si ar refuza pur si simplu, ar reconsidera si ei , politicienii, electorul roman,intelegind ca nu-i de vinzare si ca dacanu face ce a promis in campanie, nu va mai fi ales ! .....dar, nu te uita in gura mea....eu sunt o baba plina (inca ) de iluzii si idealisme !
NIHIL SINE DEO, Vasile !


Faceam o comparatie doar, stimata doamna! Scriam mai demult, pe alt topic, ca portocaloii cred ca totul e de vanzare, asa cum ei si-au vandut onoarea/mintile/bunul-simt/cei 7 ani de-acasa. Pt. ei, comunismul/anticomunismul sunt monede de schimb, adevarul/minciuna niste palavre ale filosofilor -de care nu e nevoie in Tara asta..-, iar Constitutia/legile instrumente bune de siluit/incalcat daca contravin scurgerilor de bani din buzunarul pubic=al nostru in buzunarul lor!
Toata stima pt. dvs si scuze daca am fost neclar in pb. robinetului!

"Nihil sine Deo!"


a,nu, nu ! ai fost clar si eu m-am folosit de "robinet" ca sa-mi spun "povestea " cu atentiile electorale si care ar trebuie sa fie, dupa parerea mea, atitudinea noastra ca votanti ,fata de ele !
imi cer scuze ca, din neatentie, am trecut de la ei- politicienii , la el- politicianul, in aceeasi fraza.....am gresit, scuze !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 21:04

De la: 9am243864, la data 2010-11-24 20:44:51
De la: 9am243864, la data 2010-11-24 20:44:05
De la: 9am243864, la data 2010-11-24 20:41:01
De la: Silver9AM, la data 2010-11-09 13:23:55
De la: gabigabi, la data 2010-11-24 16:34:24 " STIRNIT INTERESUL " ? pffff ! poate dezgustul, revolta , sau mila ! mie, una, mi-e MILA de el ....crede-ma, e o mila sfisietoare ,ptr. ca imi pun mereu intrebarea : cum poate un om Liber sa decada intr-atit, incit sa laude fara zabava un Nimic ! ce modificare de personalitate se poate petrece intr-o persoana si de ce, ca sa accepte tot ce-i spun altii si sa Nu gindeasca cu propriu-i cap ! pur si simplu, nu inteleg !

Basescu este presedintele care a reusit sa organizeze cetele de hoti si sarlatani in CLANURI DE MAFIOTI pentru a reusi sa se mentina la Cotroceni urmind acum sa se debaraseze de ei sml-happy0065:


Din pacate ai dreptate dar razboiul dintre Clanurile PDL iste,va aduce urmari grave economiei nationale


acus' nici nu stii cum e mai rau : cind se cearta-ntre ele sau cind isi dau mina si ne jefuiesc de comun acord ?


rupavili

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 21:05

www.220.ro/video-news/Un-Hunedorean-A-Fost-Torturat-De-Organele-...

AICI PUTETI S-AL VEDETI PE JUSTITIARUL DIN HUNEDOARA


vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 22:34

Topicul asta e complet eronat: ar tb sa i se spuna "Poteca cu cretini [pedalaci] a unui mare scufundator [de nava=Romania]" !
Astept alte propuneri si o sa ma adresez administratorilor pt. schimbarea numelui topicului...

"Nihil sine Deo!"


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 22:48

De la: nastasemihail, la data 2010-11-24 18:32:01Presedintele asta ....reformator ce spune ca va fi interzisa cultivarea legumelor in gradinile proprii. Acum in SUA, cel mai dictator stat, deja.
Va fi un control total, pe orice. Ptr bani, bineinteles.
Simpli cultivatori de legume vor deveni peste noapte infractori.

Este politica aplicata in viata la modul cel mai bestial cu putinta. E in discutie in senatul SUA. ca sa vedeti ca unii chiar nu au scrupule in politica. Ca se va, sau nu aplica si cum, asta e altceva. Dar ca sa vedeti cum gindesc unii relatia politicului cu viata normala.

Una e sa aplici niste masuri de imbunatatire, si alta sa interzici...naturalul. Ptr bani.
Toate alimentele modificate genetic nu rezista in lupta cu natura si plantele nemodificate sau salbatice. Si se doreeste eliminarea celor rezistemte la mediu, dar mai slabe productiv.
Cele modificate genetic, nu au oligoelemente suficiente si duc la aparitia carentelor grave in organism.

Deci aveti dovada ca in realitate se doreste IMPLEMENTAREA ALIMENTELOR MODIFICATE GENETIC SI NU INVERS, DE CUM SE SPUNE.
ASTEA MODIFICATE GENETIC SINT BUNE CA SI CANTITATE, NU CALITATIV.

De la noi vor dispare inclusiv strugurii care intra la categoria...salbatici. Aproape toti rominesti sint f rezistenti, gustosi, dar considerati salbatici. cu ei se pot salva alte soiuri de vii in caz de boli.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am243873

5 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 23:55

SUA ,solicita picioare de pui.
RANGO IMPORT EXPORT TRADING, INC

Adresa
1108 W. Valley Blvd, Alhambra, CA 91803

Telefon
626-817-3289 626-817-3289 , 714-499-2228 714-499-2228

Fax
866-879-7401

E-mail
trading821@yahoo.com



Persoana de contact/Functia
Mr. Chiu, Purchasing

Produsul
Gheare de pasare (picioare de pui)
Romania cind intra in incapacitate de plata ?


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 07:42

De la: nastasemihail, la data 2010-11-24 22:48:32
De la: nastasemihail, la data 2010-11-24 18:32:01Presedintele asta ....reformator ce spune ca va fi interzisa cultivarea legumelor in gradinile proprii. Acum in SUA, cel mai dictator stat, deja.
Va fi un control total, pe orice. Ptr bani, bineinteles.
Simpli cultivatori de legume vor deveni peste noapte infractori.

Este politica aplicata in viata la modul cel mai bestial cu putinta. E in discutie in senatul SUA. ca sa vedeti ca unii chiar nu au scrupule in politica. Ca se va, sau nu aplica si cum, asta e altceva. Dar ca sa vedeti cum gindesc unii relatia politicului cu viata normala.

Una e sa aplici niste masuri de imbunatatire, si alta sa interzici...naturalul. Ptr bani.
Toate alimentele modificate genetic nu rezista in lupta cu natura si plantele nemodificate sau salbatice. Si se doreeste eliminarea celor rezistemte la mediu, dar mai slabe productiv.
Cele modificate genetic, nu au oligoelemente suficiente si duc la aparitia carentelor grave in organism.

Deci aveti dovada ca in realitate se doreste IMPLEMENTAREA ALIMENTELOR MODIFICATE GENETIC SI NU INVERS, DE CUM SE SPUNE.
ASTEA MODIFICATE GENETIC SINT BUNE CA SI CANTITATE, NU CALITATIV.

De la noi vor dispare inclusiv strugurii care intra la categoria...salbatici. Aproape toti rominesti sint f rezistenti, gustosi, dar considerati salbatici. cu ei se pot salva alte soiuri de vii in caz de boli.


se pare, Mihaile ca suntem deja prea multi si Pamintul nu ne mai poate suporta ; asadar, mai raruti e mai sanatos ! mai o foamete, mai o molima ,un dezastru natural, ceva, e bine venit ca ne mai rareste ! daca nici asa nu iese la numar, modificam genetic legumele ,fructele, animalele si punem d' un cancer si asta mai reduce si el din suprapopulatia Terrei ! s'un razboi e bine venit din mai multe motive : se "iese din sistem" mai repede ; se distruge mult si trebuie reconstruit, ceea ce inseamna lichidarea stocurilor si relansarea economiei .... nu suntem de acord cu asa ceva ? n-om fi, da' cine-i intreaba vreodata pe pioni ce vor ei ?


9am126636

389 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 08:49

Adica unii se lupta sa descopere cauzele care genereaza cancerul, altii genereaza aceste cauze. Dar dementii care gindesc cum sa extermine omenirea nu vad ca eforturile lor sunt zadarnice?
Se incearca tot felul de actiuni psihologice pentru a slabi vointa oamenilor si a le slabi moralul. Faca-Se voia Domnului.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 09:11

De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 22:34:30Topicul asta e complet eronat: ar tb sa i se spuna "Poteca cu cretini [pedalaci] a unui mare scufundator [de nava=Romania]" !
Astept alte propuneri si o sa ma adresez administratorilor pt. schimbarea numelui topicului...

"Nihil sine Deo!"

CE AR FI SA-TI SCHIBI TU,MAIEUL,CIORAPII (AIA TREBTIIUIESC RACAITI CU DALTA ) POATE SI CHILOTII,ASTA CE CONDITIA SA=I AI,........PUTI A SCONS.......OARE DE CE ?


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 5/11/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 09:30

De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 22:34:30Topicul asta e complet eronat: ar tb sa i se spuna "Poteca cu cretini [pedalaci] a unui mare scufundator [de nava=Romania]" !
Astept alte propuneri si o sa ma adresez administratorilor pt. schimbarea numelui topicului...

"Nihil sine Deo!"[/quote

Saptamana viitoare, incepe sezonul de vanatoare la ciori

Municipalitatea porneste saptamana viitoare o ampla actiune de starpire a ciorilor din Parcul Mihai Eminescu. Aceasta va fi sprijinita de Asociatia Judeteana a Pescarilor si Vanatorilor Botosani. Initial, reprezentantii Primariei renuntase la ideea de a face si in acest an un astfel de demers, insa din motive obiective, s-a prins 5.000 de lei in bugetul local tocmai pentru aceasta destinatie. Practic numeroasele reclamatii venite din partea cetatenilor, dar si faptul ca pasarile alterau mobilierul din parc au stat la baza initierii actiunii de starpire a ciorilor. „Va fi folosita metoda clasica de a speria ciorile, prin focuri de arma, incercandu-se sa se dea jos si cuibul. Am avut si reclamatii de la cetateni dar si ciorile au degradat si mobilierul din parc”, a declarat primarul municipiului Catalin Flutur. (M.Aionesei)

]


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 11:14

Domnule 9am129906,astia isi bat joc de dumneavoastra ...Dumneavoastra postati niste texte in care ne aratati ce conducator minunat are Romania in persoana Excelentei Sale Presedintele Traian Basescu (laudat sa-i fie numele si flacara violet sa vegheze pururea langa Excelenta Sa) iar astia discuta despre ciori ,alimentatie sanatoasa ,justitiarul din Hunedoara si aripioare de pui .Cum ar spune un admirator francez al Excelentei Sale Baselu' ,monsieur Sarkozy-ul :Où sont les laudatori (je nu stiu pas cum se dit en francais "laudatori" ) d'antan?....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 11:27



....les courtisans. sau poate les baiseurs en fond...mai studiaza..

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 11:48

De la: Ingrid, la data 2010-11-25 11:27:25
De la: vaneamarin, la data 2010-11-25 11:14:28.Cum ar spune un admirator francez al Excelentei Sale Baselu' ,monsieur Sarkozy-ul :Où sont les laudatori (je nu stiu pas cum se dit en francais "laudatori" ) d'antan?....


....les courtisans. sau poate les baiseurs en fond...mai studiaza..


Ingrid, nu vreau sa particip la acest joc in care omul asta doreste sa ne arate ce minunat om este Excelenta Sa iar tu, noi, in loc sa ascultam cuminti,ne apucam de lectii de franceza! Shame on you,vorba italienilor.

PS:Gandeste-te cum ar ajunge topicul domnului '906 daca ar vorbi lumea spre exemplu despre ...tenis.
Numai legat de teren si minge spre exemplu,uite cate poti posta ...

TERENUL

Terenul trebuie sa fie un dreptunghi lung de 78 picioare (23.77 m) si, pentru meciuri de simplu, lat de 27 picioare (8.23 m). Pentru meciurile de dublu, terenul trebuie sa fie lat de 36 picioare (10.97m). El trebuie sa fie impartit transversal, in partea mediana, de un fileu sustinut de o coarda sau un cablu metalic ale caror capete trebuie prinse de, sau trecute peste doi stalpi la o inaltime de 3 1/2 picioare (1.07 m). Fileul trebuie sa fie intins in intregime, astfel incat sa acopere complet spatiul dintre cei doi stalpi si trebuie sa aiba ochiuri suficient de mici pentru a preveni trecerea mingii prin ele. Inaltimea fileului trebuie sa fie de 3 picioare (0.914 m) la mijloc, unde trebuie sa fie bine fixat de jos cu o chinga. O banda trebuie sa acopere coarda sau cablul metalic si partea de sus a fileului. Chinga si banda vor fi complet albe.

- Diametrul maxim al coardei sau cablului metalic trebuie sa fie de 1/3 inci (0.8 cm) - Latimea maxima a chingii trebuie sa fie 2 inci (5 cm) - Banda trebuie sa fie intre 2 inci (5 cm) si 2 1/2 inci pe fiecare parte

Pentru meciurile de dublu, centrul stalpilor trebuie sa fie la 3 picioare (0.914 m) in afara terenului de dublu in fiecare parte.

Pentru meciurile de simplu, daca este folosit un fileu de simplu, centrul stalpilor trebuie sa fie la 3 picioare (0.914 m) in afara terenului de simplu in fiecare parte. Daca este folosit un fileu de dublu fileul trebuie sa fie sprijinit la o inaltime de 3 1/2 picioare (1.07 m) de doua bete de simplu, a caror centre trebuie sa fie la 3 picioare (0.914 m) in afara terenului de simplu in fiecare parte.

- Stalpii fileului nu vor avea o suprafata mai mare de 6 inci (15 cm) latura patratului sau 6 inci (15 cm) diametru. - Betele de simplu nu vor avea o suprafata mai mare de 3 inci (7.5 cm) latura patratului sau 3 inci (7.5 cm) diametru. - Stalpii fileului si betele de simplu nu vor depasi cu mai mult de 1 inci (2.5 cm) partea superioara a fileului.

Liniile care delimiteaza capetele se numesc linii de fund si cele care delimiteaza partile laterale ale terenului se numesc linii laterale. Doua linii trebuie sa fie trasate intre liniile laterale de simplu, la 21 picioare (6.40 m) de fiecare parte a fileului, paralel cu fileul. Aceste linii se numesc linii de serviciu. De fiecare parte a fileului, spatiul cuprins intre linia de serviciu si fileu trebuie sa fie impartita in doua parti egale, careurile de serviciu, de linia mediana de serviciu. Linia mediana de serviciu trebuie sa fie trasata paralel cu liniile laterale de simplu si la jumatatea distantei dintre ele.

Fiecare linie de fund trebuie sa fie impartita in doua parti egale de un “semn de mijloc” cu lungimea de 4 inci (10 cm), care va fi trasat in interiorul terenului si paralel cu liniile laterale de simplu.

- Linia mediana de serviciu si semnul de mijloc trebuie sa aibe o latime de 2 inci (5 cm). - Toate celelalte linii ale terenului trebuie sa aibe o latime intre 1 inci (2.5 cm) si 2 inci (5 cm), cu exceptia liniilor de fund care pot avea pana la 4 inci (10 cm) latime.

Toate masuratorile pe teren trebuie facute spre exteriorul liniilor si toate liniile terenului trebuie sa aibe aceeasi culoare contrastand vizibil cu culoarea suprafetei de joc.

Niciun fel de reclama nu este permisa pe teren, fileu, chinga, banda, stalpi de fileu sau bete de simplu cu exceptia celor prevazute in Anexa III.

MINGEA

Mingile care sunt aprobate pentru joc in conformitate cu Regulile Tenisului trebuie sa fie conforme cu specificatiile din Anexa I.

ITF va decide in chestiunile legate de conformitatea unei mingi sau prototip cu Anexa I si deci aprobata sau nu pentru joc. Aceasta hotarare poate fi luata din propria ei initiativa sau ca urmare a cererii oricarei parti de buna credinta, interesata in aceasta, cuprinzand orice jucator, producator de echipament sau Asociatie Nationala sau membrii ai acesteia. Astfel de hotarari si cereri trebuie facute in conformitate cu Procedurile de Revizuire si Examinare corespunzatoare ale Federatiei Internationale de Tenis (vezi Anexa VI).

Organizatorii de competitii trebuie sa anunte inaintea competitiei: a. Numarul de mingi pentru joc (2, 3, 4 sau 6). b. Schimbul de mingi, daca exista.

Schimbul de mingi, daca exista, se poate face in felurile urmatoare: i. Dupa un numar impar precizat de game-uri, in care caz primul schimb de mingi din meci va avea loc cu doua game- uri mai devreme decat pentru restul meciului, pentru a tine cont de incalzire. Un tie-break conteaza ca un game pentru schimbul de mingi. Schimbul de mingi nu va avea loc la inceputul unui tie-break. In acest caz, schimbul de mingi va fi intarziat pana la inceputul celui de-al doilea game al setului urmator; sau ii. La inceputul unui set.

Daca o minge se sparge in timpul jocului, punctul se va rejuca.

Cazul 1: Daca o minge este moale la sfarsitul unui punct, se va rejuca punctul? Decizie: Daca mingea este moale, nu sparta punctul nu se rejoaca.

Nota: Orice minge care va fi folosita la o competitie care se joaca in conformitate cu Regulile Tenisului trebuie sa fie trecuta pe lista oficiala de mingi aprobate ITF, emisa de Federatia Internationala de Tenis.


Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 12:49

De la: Silver9AM, la data 2010-11-25 09:11:55
De la: vasile_vali, la data 2010-11-24 22:34:30Topicul asta e complet eronat: ar tb sa i se spuna "Poteca cu cretini [pedalaci] a unui mare scufundator [de nava=Romania]" !
Astept alte propuneri si o sa ma adresez administratorilor pt. schimbarea numelui topicului...

"Nihil sine Deo!"

CE AR FI SA-TI SCHIBI TU,MAIEUL,CIORAPII (AIA TREBTIIUIESC RACAITI CU DALTA ) POATE SI CHILOTII,ASTA CE CONDITIA SA=I AI,........PUTI A SCONS.......OARE DE CE ?


Acus inteleg, iti plac mei, ce sa-ti fac, sa ma ...in gustul tau? Dar sa-ti placa si mirosul lenjeriei mele, asta e prea de tot! Ce nenorocire ti s-a intamplat, ti s-a diminuat sporul de hrana, sefii tai portocaloi is constipati, de treci si la Opozitie? Sa stii ca ai ghinion cu 25 % mai mare, de cand aceeasi sefi constipati ai tai mi-au redus salariul...Ce te faci, sa pun o vorba buna la Crin, crezi ca poti manca si de sub fundul lui?
Sa te ia , nesatulule!

"Nihil sine Deo!"


Fosta membra 9am.ro

14360 mesaje
Membru din: 27/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 13:23

De la: 9am243873, la data 2010-11-24 23:55:06SUA ,solicita picioare de pui.
RANGO IMPORT EXPORT TRADING, INC

Adresa
1108 W. Valley Blvd, Alhambra, CA 91803

Telefon
626-817-3289 626-817-3289 , 714-499-2228 714-499-2228

Fax
866-879-7401

E-mail
trading821@yahoo.com



Persoana de contact/Functia
Mr. Chiu, Purchasing

Produsul
Gheare de pasare (picioare de pui)
Romania cind intra in incapacitate de plata ?




da' aripile de pterodactilus stegozaurus rex nu e bune bre...???
ca am io cateva exemplare d'astea prin batatura...crescute special pt.gloria eterna a nemuriciului basel intaiul statator al baltilor comunale si satesti...
ce zici ,facem trocu' impreuna,io-ti livrez zburatoare paleoastronautice basesciene si talica-mi livrezi bocalai la pachetel...???

Raporteaza abuz de limbaj
Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea.----,,Minciuna premeditata nu mai e chestie de fantezie,tine de caracter''-Tudor Musatescu----Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza.----- -----Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost -----DUMNEZEU iubeste ingerii rebeli , adevaratii creatori care fac orice societate sa progreseze,ii ajuta si-i ocroteste, in schimb ii este indiferenta soarta oricarui ignorant mistico-religios------Este mult mai aproape de DUMNEZEU un ateu decat un miorlaitor ignorant mistico-religios,indiferent de confesiunea sau religia propovaduita ----Este mult mai bine, zic eu, sã îþi faci lectura pe vapor decât sã faci sex cu fundul.-TRAIAN BASESCU
PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 14:52

Basescu:Croitorasul cel Istet.

Croitorasul a lovit 10 dintr-o singura lovitura,lucru care a varat panica in cei din jurul sau si i-a creat o mare notorietate.

Dl.Basescu a lovit 8 dintr-o lovitura ,numai ca la el notorietatea i-a luat-o cu mult inainte.

Dezastru pentru politicienii ologarhi.

In timp ce Norica,cum spunea dl.Antonescu sau altcineva, este un erou si ar trebui tratata ca atare pentru ca, a fost doar secretara de partid al procuraturii Oltenita si si-a permis sa aresteze pe drept si pe nedrept si sa se transforme intr-un tribunalul in care lucra in 1991, cand ca procur,cand ca simplu cetatean.
De fapt ispravile eroinei par chiar mai consistente decat ale croitorasului cel istet.

Iata ca am trait ziua,gratie dnei Monica si a dlui Basescu,pardon a Excelentei sale dl.Presedinte Basescu,sa vedem politicieni,asa in numar de 8,dusi sa raspunda la procuratura(cum sa nu hulesti DNA,dar lasa ca vine ea dna.Noprica) pentru faptele lor de coruptie,intr-o tara in care coruptia este printre primele din lume.

De fapt eu cred ca sunt nedreptatiti.

Ce ei au furat primii,ei au facut din functie loc de castig si trafic de influenta?

NU.

Fanariotii,turcii ne-au invatat temeinic si romanii cu ardoare au invatat.

Asa fac doctorii,profesorii,avocatii si atunci dece sunt nedreptatiti ministri iar dna,Norica sa fie stopata profesional pentru ca a trimis pe nedrept la basca pe un handicapat.

Cel putin hotul adevarat a spus ca ar strange-o de gat pe Norica,dar handicapatul,ce a facut acesta.Cred ca a ras.

Iata deci ca Excelenta sa a devenit Croitorasul Cel Istet:Opt dintr-o lovitura.

Un guvern intreg,cu un prim-ministru intre ei, trimisi la Parchet sa discute despre cum este viata:

unii spun ca este ca doi porumbei,

altii ca este ca o fantana.

Dar opt dintr-o lovitura?

Raporteaza abuz de limbaj
PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 14:53

URA SI INSULTA IN POLITICA NE DOVEDESC MICIMEA CLASEI POLITICE
Nu numai noi,dar orice om de buna credinta a remarcat in acest an ca politicienii fara har nu pot alcatui programe pentru Romania sau anti-criza.Dar toti au un singur subiect,cat de rau este Basescu si cum vor ei sa salveze tara urandu-l pe Basescu.

Un activist PNL arata dece l-a votat presedinte al PNL pe Crin,pentru ca el il uraste mai mult pe Basescu decat Tariceanu.
Cei care aproape 2 decenii au trait din exacerbarea urii(mineriadele,lupta contra partidelor istorice,contra regelui) observa cu disperare ca le dispare obiectul muncii.

Cruciada anti-Basescu creata cu migala de cuplul Iliesci-Felix-Antonescu la care se asocia si penalii Nastase si altii a sfarsit aproape in deriziune si odata cu aceasta si scopul vietii acestor politicieni expirati nu mai are sens,ne-mai fiind capabili de schimbare.
Sa ne aducem aminte de maniera in care Felix alcatuia comisia si raportul ei privind suspendarea lui Basescu,planul maret Felix-Tariceanu-Iliescu de izolare a PD-L si a lui Basescu si vom realiza ce esecuri au suferit aceste funeste personaje atunci cand o aripa reformata din PSD a hotarat sa faca o politica patriotica si de alianta mare cu PDL.

MULTUMESC PARTIDULUI PENTRU CA M-A INVATAT SA URASC

Expresia aceasta nu este intamplatoare.Ea a facut parte din discutia dintre mine si un vechi ilegalist PCR,in care acesta din urma considera ca partidul l-a invatat in primul rand sa urasca.

Spuneam adesea ca din studiul forumului acesta dar si a altora reiese ca mare parte dintre postatori,suferind de ceea ce sociologia a denumit cu termenul de -socul libertatii-si neadaptandu-se ,legati inca de maniera traditionala in care au trait, nu stiu ce sa faca,nu stiu cine sunt,adica fac acea criza de identitate specifica oricarei schimbari esentiale a societatii.

Rezolvarea o gasesc ,in inconstienta lor, in aderarea la diferite grupulete si personalitati care propaga ura.Ura impotriva a orice,Basescu,PDL,PSD si dece nu a tot ceea ce vrea sa reformeze politica si tara.

Daca o alianta PD-L-PSD se va face doar pentru posturi si Geoana si Basescu au declarat ca atunci totul va esua.
Nu ura ci reformarea statului(Geoana), a Constitutiei(Basescu) ,a manierii de a face politica trebue sa constitue telul politicienilor.
Ura nu produce valori ci doar criptocomunism,extremism,Felicsi,Vadimi etc.

Partidele,presa,maniera comuna de postare fac acum viabila afirmatia ilegalistului.Au invatat sa urasca,sa urasca in general si,ce rost ar avea daca ura nu s-ar indrepta asupra unor personalitati semnificative(presedintele tarii,premierul,ministri).

Acesti mici maniaci ai urii fara motiv,adesea cu o cultura indoielnica incep a debita minciuni,a folosi un lilmbaj suburban de la injurie, sudalma, pana la calomnie.Unii cu un caracter mai simplu trec la un limbaj de clown,creatie cu care se mandresc,isi stalcesc limba in argouri.

Dependenta de forum,dependenta care exprima doar necesitatea lor de ura(unii posteaza intr-o zi 20 de posturi) ne arata persoane frustrate,femei frustrate,barbati care isi explica insuccesele din viata pe baza unor personalitati ale momentului,incepand cu presedintele Basescu.

Nu este greseala mai mare decat sa spui acestor indivizi ca ura lor irationala,basescofobia dar nu numai ea este o tinta falsa si ca problemele lor constau mai ales in maniera de a se adapta la noua societate.

Dar ziarele,partidele,ca si pe ilegalistul nostru, au invatat doar sa urasca si nu le-a dat alta alternativa.
Discutand despre Atanasiu,Nastase,Iliescu,Antonescu,Norica,Tariceanu ei au sensatia ca sunt importanti si o folosesc ca un fel de psihoterapie diabolica,deoarece in loc sa se vindece ii afunda si mai mult in dezadaptare si in criza de identitate.

Studiul acestui forum si a altora,a partidelor politice care nu au evoluat ne arata ca democratia in Romania este fals utilizata,declansand adevarate furori colective ale urii,violentei (nu numai verbale sau scrise pe forumuri) ci in general in intreaga noastra viata sociala.

Din pacate partide,numeroase ziare si posturi de TV cultiva aceste sentimente josnice si se erijeaza in justitiari,creined feed back-ul unei roti a urii care se roteste in mod permanent.


Exista partide aub 5% in sondaje si care traiesc doar din calomnie,exacerbarea urii,altele care le imita,ziare si reviste in care injuraturile,acuzatiile nedemne si neadevarate,scenariile sunt afisate fara rusine si fara nici o frica de pedeapsa.

Iata ca nu suntem departe de vorbele ilegalistului de care aminteam la inceput-peste tot se practica ura si se asteapta progresul social prin ura si injuratura.

Trenul cu noroc,trenul cu sanse pentru Romania nu trece in fiecare zi prin statia noastra ci doar uneori.
Se pare ca acum este un moment favorabil dar daca se renunta la ura.
Nu imi fac iluzii fata de Nastase,Felix,Iliescu,Antonescu,Tariceanu dar spectrul politic la noi este mult mai mare,electoratul devine tot mai constient.
Cei care acum saboteaza guvernul trebue sa se inece in propriul venin iar tara sa mearga inainte pentru bunastarea romanilor.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului PRESEDINTELE BASESCU:DRUMUL CU SPINI AL UNUI MARE REFORMATOR
Mergi la: