back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Presedintele basescu:drumul cu spini al unui mare reformator

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 21 Noiembrie 2010, ora 07:55


MISIUNEA ISTORICA A EXCELENTEI SALE DL.PRESEDINTE TRAIAN BASESCU
SCHIMAREA CLASEI POLITICE CORUPTE.


Cateva repere par insa sa fie sigure:

1.Clasa noastra politica din trecut si actuala nu indeplineste conditiile de onestitate si nu sunt impinse de idei mesianice sau de altruism social.

2.Clasa politica nu este impinsa de ideologii,de doctrine politice,ba chiar nici nu stiu ce sunt acelea.

3.Politicieni sunt insetati de putere,fanatiici mai degraba definiti de termenul aproape psihiatric de sociopati sau personalitati sociopate.

4.Parlamentarii fie si-au platit posturile fie au posturi platite de un jupan oligarh si care deci nu face ce vrea el.

5.Alti politicieni proveniti din bogati care doresc ca distractie functia politica,au partide personale(Vadim,Felix,Becali etc).




gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Noiembrie 2010, ora 08:17

ei, da, asta tema ptr. acasa ! mi-a placut ! de data asta mi-a placut, desi ar fi foarte multe de discutat pe marginea acestui text ,mai ales din perspectiva rolului acceptat de femeie, de ex., in contextul unei societati ce a incalcat multe tabuuri , iar familia traditionala a incetat de mult sa existe .....!
oricum, asa mai vii d'acasa ! lasa odele ,ca te injosesc !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Noiembrie 2010, ora 08:20

pfoaiiii ! ai comis-o iar ! esti Conditionat sa adulezi pe cineva sau esti Liber si-o faci din placere ?

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 00:01

De la: 9am129906, la data 2010-11-21 07:55:03
MISIUNEA ISTORICA A EXCELENTEI SALE DL.PRESEDINTE TRAIAN BASESCU
SCHIMAREA CLASEI POLITICE CORUPTE.


Cateva repere par insa sa fie sigure:

1.Clasa noastra politica din trecut si actuala nu indeplineste conditiile de onestitate si nu sunt impinse de idei mesianice sau de altruism social.

2.Clasa politica nu este impinsa de ideologii,de doctrine politice,ba chiar nici nu stiu ce sunt acelea.

3.Politicieni sunt insetati de putere,fanatiici mai degraba definiti de termenul aproape psihiatric de sociopati sau personalitati sociopate.

4.Parlamentarii fie si-au platit posturile fie au posturi platite de un jupan oligarh si care deci nu face ce vrea el.

5.Alti politicieni proveniti din bogati care doresc ca distractie functia politica,au partide personale(Vadim,Felix,Becali etc).




Alo, vezi ca la Parlament pcr-ul si-a ales-o pe elena_presedinta_Norvegiei cu 99,9% din voturi ca prima-vuvuzela a Reformei Statului gandita de elucubratile bahice ale fraudulosului, bideanu stie de ce!!!
Cum, nu te-ai uitat? Pai normal, la ochiul la care te uiti mereu, rectul "excelentei" sale, nu-ti arata decat culoarea preferat: cea de rahat!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am243786

13 mesaje
Membru din: 22/11/2010
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 06:29

Traian Basescu a intrat in vizorul presei dupa ce a numit o ziarista "tiganca imputita", iar unui alt jurnalist i-a spus "gaozar".




Raporteaza abuz de limbaj
9am126636

389 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 08:54

Stimati cetateni cu mintea intreaga, lasati pe 129906 sa debiteze ce vrea el, va asigur ca este inofensiv si nu face rau la nimeni, probabil ca din lipsa de tratament medicamentos i-au dat drumul sa se ocupe familia de el. Probabil ca in cadrul familiei isi va reveni din ratacire. Partea proasta este ca are adepti care se pretind mari cunoscatori. Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 09:22

De la: 9am126636, la data 2010-11-22 08:54:23 Stimati cetateni cu mintea intreaga, lasati pe 129906 sa debiteze ce vrea el, va asigur ca este inofensiv si nu face rau la nimeni, probabil ca din lipsa de tratament medicamentos i-au dat drumul sa se ocupe familia de el. Probabil ca in cadrul familiei isi va reveni din ratacire. Partea proasta este ca are adepti care se pretind mari cunoscatori. Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?

MAI BULIBA-SO(PE EL),EFECTE DE SCENA FACI TU VAD,CAT DESPRE DUS......CAND PLOUA AFARA FACI TU,EU FAC DE 3,4 ORI PE ZI !!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
zeco

159 mesaje
Membru din: 29/07/2010
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 15:18

De la: BlackFriday, la data 2010-11-20 01:07:40
De la: Nica_Doru, la data 2010-11-20 00:34:51
De la: BlackFriday, la data 2010-11-19 23:15:25
De la: Silver9AM, la data 2010-11-18 19:43:46Ai viziuni, bai rabla comunista? Baaa, trezeste-te esti in flacarile violet ale basecsului, bai arsule, care esti tu ars [de gogoritele comunistului sef, zeus]!
Si mai usor cu postarile lungi si agramate: iti arata adevarata fatza, cea de prost fudul..

"Nihil sine Deo !!"


CE AI VASILE-VALI,NU STII SA CITESTI ? IAR VOCABULARUL TAU............LASA DE DORIT ,NU CREZI ????


Este in stare de orice si mai ales de ebrietate! Nu vezi ca duhneste de la o posta a samahoanca! Face tuica de pufoica cocalarul asta, de'aia i-a luat Dumnezeu mintile
Asa urat vorbesti de seful tau........... maine o sa ai mascatii la usa


Iar ti-ai pus trioul ala de manelist? La asa tricou, asa minte, asa comentarii....

Faraaaaaaa numaaaaaar, faraaaaaa numaaaaaaar, pentru Doru Nica, seful manelarilor, sa-i dea Dumnezeu prosperitate si trei masini la poarta: pompierii, salvarea si politiaaaaaa! Sa moara de ras dusmanii luiii!
Bai da taran prost mai esti, iar iti jignesti sefu. Ai grija ce comentezi pt ca eu nu am rude prin alianta cioroi da sefu' tau are.....si din cate imi aduc aminte avea si imn electoral cantat de guguta mizel.....

Raporteaza abuz de limbaj
Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.
PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 15:30

Ziarista Pana:agent provocator a lui Felix

Exista diferite tipuri de ziarist.Unii ca dl.Popescu care desi foloseste limbaj suburban in articolele sale se indigneaza daca un personaj public comite o asemenea greseala,folosind de fapt un dublu standard fata de personalitatile politice(permisiv pentru felix,Geoana etc si intransingent pentru altii),ca sa nu mai vorbesc de asa zisii ziaristi de la Tricolorul sau cei de la Antenele lui Voiculescu.

Dna Pana,ziarista de etnie roma,este folosita de Voiculescu pentru provocari impotriva dusmanilor sai politici.

Iata ce spunea dl.Becali aseara la Realitatea TV(emisiunea Ultima Ora).

Acum ceva timp,vine la mine ziarista Romã,dna Pana sa ma roage de un reportaj.Eu,spune dl.Becali,nu doresc a mai avea relatii cu antena 1 si o refuz.

Incep lamentarile dnei Paun in spiritul etniei sale,ca o sa fie data afara din serviciu,ca ea din asta traieste etc etc.

Dl.Becali,cum spunea el,i se face mila si o invita „la palat”,o serveste cu cafea si sta de vorba cu ea 2 ore.

La 2 zile primeste un telefon de la dna Pana in care ii spune ca ea s-a folosit in reportaj de o camera ascunsa pe care a folosit-o fara incuviintarea dlui Becali.

Ce a urmat numai dl.Gigi poate explica,adica injuraturi si regrete pentru ca a fost inselat iar de agenta lui felix.

Iata deci cine este dna Paun.
O agenta provocatoare care se foloseste de profesia de ziarista nedeontologic pentru a face jocurile politice murdare ale lui felix.

De fapt si „jignirea” asociatiei de romi pare sa aiba la baza continnuarea provocarilor politice ale lui Felix.S-a vazut ca Dl.deputat al minoritatii romilor,Paun,ca acesta neaga vehement ca dl.Basescu este rasist,lucru afirmat si de regele Cioaba.

Ce ramane?
Ramane murdaria celui declarat ca a facut politie politica,adica a dlui felix care se crede in epoca in care el era securist activ.

Biata ziarista pentru ctiva euro si-a pus in balanta cinstea si demnitatea profesiei de ziarist.


9am243794

17 mesaje
Membru din: 22/11/2010
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 15:37

Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 15:52

De la: 9am129906, la data 2010-11-22 15:30:19Ziarista Pana:agent provocator a lui Felix

Exista diferite tipuri de ziarist.Unii ca dl.Popescu care desi foloseste limbaj suburban in articolele sale se indigneaza daca un personaj public comite o asemenea greseala,folosind de fapt un dublu standard fata de personalitatile politice(permisiv pentru felix,Geoana etc si intransingent pentru altii),ca sa nu mai vorbesc de asa zisii ziaristi de la Tricolorul sau cei de la Antenele lui Voiculescu.

Dna Pana,ziarista de etnie roma,este folosita de Voiculescu pentru provocari impotriva dusmanilor sai politici.

Iata ce spunea dl.Becali aseara la Realitatea TV(emisiunea Ultima Ora).

Acum ceva timp,vine la mine ziarista Romã,dna Pana sa ma roage de un reportaj.Eu,spune dl.Becali,nu doresc a mai avea relatii cu antena 1 si o refuz.

Incep lamentarile dnei Paun in spiritul etniei sale,ca o sa fie data afara din serviciu,ca ea din asta traieste etc etc.

Dl.Becali,cum spunea el,i se face mila si o invita „la palat”,o serveste cu cafea si sta de vorba cu ea 2 ore.

La 2 zile primeste un telefon de la dna Pana in care ii spune ca ea s-a folosit in reportaj de o camera ascunsa pe care a folosit-o fara incuviintarea dlui Becali.

Ce a urmat numai dl.Gigi poate explica,adica injuraturi si regrete pentru ca a fost inselat iar de agenta lui felix.

Iata deci cine este dna Paun.
O agenta provocatoare care se foloseste de profesia de ziarista nedeontologic pentru a face jocurile politice murdare ale lui felix.

De fapt si „jignirea” asociatiei de romi pare sa aiba la baza continnuarea provocarilor politice ale lui Felix.S-a vazut ca Dl.deputat al minoritatii romilor,Paun,ca acesta neaga vehement ca dl.Basescu este rasist,lucru afirmat si de regele Cioaba.

Ce ramane?
Ramane murdaria celui declarat ca a facut politie politica,adica a dlui felix care se crede in epoca in care el era securist activ.

Biata ziarista pentru ctiva euro si-a pus in balanta cinstea si demnitatea profesiei de ziarist.


A dracu' agenta secreta comunista ! L-a provocat pe dom' presedinte (pe Excelenta Sa cum ii spui tu ) sa ii ia telefonu' mobil cu forta si sa o faca tiganca imputita ! Bai,iti dai seama ce tehnici psihologice de manipulare a folosit aia ? Altfel il stim toti pe Excelenta Sa Presedintele Romaniei ca este un intelectual rafinat si cu un comportament absolut decent si plin de blandete parinteasca . .De sensibil ce este a recitat si o poezie cu mama dansului moarta pe vremea cand era inca in viata ,a plans langa prietenul sau Stolojan si s-a inecat de emotie cand i-a batut obrazul lui Patriciu pentru caseta aia in care mangaia un copil...


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 16:05

De la: 9am243794, la data 2010-11-22 15:37:30Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul


ehehe si dupa ce-am auzit laudele alea DESANTATE cu SOARELE ( simbol comunist : votati : Soarele ! ) cu LUMINA calauzitoare de la care se adapa toate Vietuitoarele Pdliste, m-a apucat o "tristete iremediabila " si o scirba pe masura !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 16:09

De la: gabigabi, la data 2010-11-22 16:05:44
De la: 9am243794, la data 2010-11-22 15:37:30Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul


ehehe si dupa ce-am auzit laudele alea DESANTATE cu SOARELE ( simbol comunist : votati : Soarele ! ) cu LUMINA calauzitoare de la care se adapa toate Vietuitoarele Pdliste, m-a apucat o "tristete iremediabila " si o scirba pe masura !


Buna Gabi .Da,chestia cu LUMINA este absolut socanta ...

Raporteaza abuz de limbaj
9am243794

17 mesaje
Membru din: 22/11/2010
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 16:11

De la: gabigabi, la data 2010-11-22 16:05:44
De la: 9am243794, la data 2010-11-22 15:37:30Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul


ehehe si dupa ce-am auzit laudele alea DESANTATE cu SOARELE ( simbol comunist : votati : Soarele ! ) cu LUMINA calauzitoare de la care se adapa toate Vietuitoarele Pdliste, m-a apucat o "tristete iremediabila " si o scirba pe masura !

Omul a trait printre matrozi,vocabularul se schimba greu,ce era sa faca sa stea somer,a gasit cimpul liber la Cotroceni si a incercat .Daca poporul a votat ,a votat ce se aseamana cu poporul,daca ar ramine presedinte pe viata se cizeleaza omul !

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 16:11

macar o duceam mai bine, daca tot trebuia sa auzim stupizeniile alea....

Raporteaza abuz de limbaj
9am126636

389 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 16:15

De la: Silver9AM, la data 2010-11-22 09:22:12
De la: 9am126636, la data 2010-11-22 08:54:23 Stimati cetateni cu mintea intreaga, lasati pe 129906 sa debiteze ce vrea el, va asigur ca este inofensiv si nu face rau la nimeni, probabil ca din lipsa de tratament medicamentos i-au dat drumul sa se ocupe familia de el. Probabil ca in cadrul familiei isi va reveni din ratacire. Partea proasta este ca are adepti care se pretind mari cunoscatori. Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?

MAI BULIBA-SO(PE EL),EFECTE DE SCENA FACI TU VAD,CAT DESPRE DUS......CAND PLOUA AFARA FACI TU,EU FAC DE 3,4 ORI PE ZI !!!


Ti-am scris intr-un stil decent, dar daca esti un mirlan portocaliu nu este vina mea. Degeaba faci dusuri de 4 ori pe zi. Bulibasa o fi genitorul tau.

Raporteaza abuz de limbaj
9am243794

17 mesaje
Membru din: 22/11/2010
Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 16:21

De la: 9am126636, la data 2010-11-22 16:15:38
De la: Silver9AM, la data 2010-11-22 09:22:12
De la: 9am126636, la data 2010-11-22 08:54:23 Stimati cetateni cu mintea intreaga, lasati pe 129906 sa debiteze ce vrea el, va asigur ca este inofensiv si nu face rau la nimeni, probabil ca din lipsa de tratament medicamentos i-au dat drumul sa se ocupe familia de el. Probabil ca in cadrul familiei isi va reveni din ratacire. Partea proasta este ca are adepti care se pretind mari cunoscatori. Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?

MAI BULIBA-SO(PE EL),EFECTE DE SCENA FACI TU VAD,CAT DESPRE DUS......CAND PLOUA AFARA FACI TU,EU FAC DE 3,4 ORI PE ZI !!!


Ti-am scris intr-un stil decent, dar daca esti un mirlan portocaliu nu este vina mea. Degeaba faci dusuri de 4 ori pe zi. Bulibasa o fi genitorul tau.

Noi la PDL,avem oameni fini ,probabil otrepele asteade Silver9am sau black ,sunt oamenii mogulilor care vor sa ne compromita

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 17:43

De la: 9am243794, la data 2010-11-22 16:11:24
De la: gabigabi, la data 2010-11-22 16:05:44
De la: 9am243794, la data 2010-11-22 15:37:30Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul


ehehe si dupa ce-am auzit laudele alea DESANTATE cu SOARELE ( simbol comunist : votati : Soarele ! ) cu LUMINA calauzitoare de la care se adapa toate Vietuitoarele Pdliste, m-a apucat o "tristete iremediabila " si o scirba pe masura !

Omul a trait printre matrozi,vocabularul se schimba greu,ce era sa faca sa stea somer,a gasit cimpul liber la Cotroceni si a incercat .Daca poporul a votat ,a votat ce se aseamana cu poporul,daca ar ramine presedinte pe viata se cizeleaza omul !


chestia cu LUMINA a fost spusa de al 3.lea om in stat....adica : Roberta Anastase ! dar ce sa ne mai miram de pina unde se poate ajunge cu linguseala si comparatiile socante, cind e un topic care se cheama " Drumul cu Spini al unui mare reformator " si nu se refera la cel care este intr-adevar, un MARE REFORMATOR si a avut parte de SPINII MARTIRIULUI ci, in el se vorbeste despre nenorocirea asta de om care ne conduce !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 17:46

ufffff, ce greseala am facut ! scuze ! chiar pe topicul cu pricina suntem....eu "eram " pe topicul Robertei si al Cotoiului lingusitor ! inca o data ,scuze ptr. neatentie !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 17:52

De la: vaneamarin, la data 2010-11-22 16:09:48
De la: gabigabi, la data 2010-11-22 16:05:44
De la: 9am243794, la data 2010-11-22 15:37:30Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul


ehehe si dupa ce-am auzit laudele alea DESANTATE cu SOARELE ( simbol comunist : votati : Soarele ! ) cu LUMINA calauzitoare de la care se adapa toate Vietuitoarele Pdliste, m-a apucat o "tristete iremediabila " si o scirba pe masura !


Buna Gabi .Da,chestia cu LUMINA este absolut socanta ...


parca numai asta e socanta ?! Liiceanu nu e socant cu declaratia lui caraghioasa ? pai cind Presedintele insulta Invatamintul, cind spune ca RO n-are nevoie de Filozofi ( in sensul evident de intelectuali ) ,ca-s mai de folos tinichigii si chelnarii , de ce nu s-a dat "lovit " in demnitatea lui umana si intelectuala ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 18:41

De la: 9am126636, la data 2010-11-22 16:15:38
De la: Silver9AM, la data 2010-11-22 09:22:12
De la: 9am126636, la data 2010-11-22 08:54:23 Stimati cetateni cu mintea intreaga, lasati pe 129906 sa debiteze ce vrea el, va asigur ca este inofensiv si nu face rau la nimeni, probabil ca din lipsa de tratament medicamentos i-au dat drumul sa se ocupe familia de el. Probabil ca in cadrul familiei isi va reveni din ratacire. Partea proasta este ca are adepti care se pretind mari cunoscatori. Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?

MAI BULIBA-SO(PE EL),EFECTE DE SCENA FACI TU VAD,CAT DESPRE DUS......CAND PLOUA AFARA FACI TU,EU FAC DE 3,4 ORI PE ZI !!!


Ti-am scris intr-un stil decent, dar daca esti un mirlan portocaliu nu este vina mea. Degeaba faci dusuri de 4 ori pe zi. Bulibasa o fi genitorul tau.


Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?
TU CREZI CA ACEASTA PROPOZITIE A FOST DECENTA ? DACA DA,EU IMI PREZINT SCUZELE DE RIGOARE,DACA .........ATUNCI RECITESTE RASPUNSUL MEU !!!

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 18:46

De la: gabigabi, la data 2010-11-22 17:52:59
De la: vaneamarin, la data 2010-11-22 16:09:48
De la: gabigabi, la data 2010-11-22 16:05:44
De la: 9am243794, la data 2010-11-22 15:37:30Lasa ca si Basescu cu "tiganca imputita" si gaozar ,nea umplut de respect pe tot PDL ul


ehehe si dupa ce-am auzit laudele alea DESANTATE cu SOARELE ( simbol comunist : votati : Soarele ! ) cu LUMINA calauzitoare de la care se adapa toate Vietuitoarele Pdliste, m-a apucat o "tristete iremediabila " si o scirba pe masura !


Buna Gabi .Da,chestia cu LUMINA este absolut socanta ...


parca numai asta e socanta ?! Liiceanu nu e socant cu declaratia lui caraghioasa ? pai cind Presedintele insulta Invatamintul, cind spune ca RO n-are nevoie de Filozofi ( in sensul evident de intelectuali ) ,ca-s mai de folos tinichigii si chelnarii , de ce nu s-a dat "lovit " in demnitatea lui umana si intelectuala ?!

GABITO INCLIN SA-I DAU DREPTATE PRESEDINTELUI,DE CE ? PT. SIMPLU FAPT CA DE FILOZOFI NU DUCE LIPSA TARA........UITATE PE ACEST FORUM SI AI SA TE CONVINGI,DAR DE MESERIASI BUNI,TARE MAI AVEM NEVOIE..........NU MAI GASESTI DECAT SNAPANI CARE INCEARCA SA TE FRAIEREASCA SI SA-TI IA TRIPLU PE O LUCRARE ,SI MACAR DACA TI-AR FACE-O DE CALITATE DAR.......CRED CA TE-AI LOVIT SI TU DE ASEMENEA PROBLEME.............


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 22 Noiembrie 2010, ora 19:57

De la: 9am126636, la data 2010-11-22 16:15:38
De la: Silver9AM, la data 2010-11-22 09:22:12
De la: 9am126636, la data 2010-11-22 08:54:23 Stimati cetateni cu mintea intreaga, lasati pe 129906 sa debiteze ce vrea el, va asigur ca este inofensiv si nu face rau la nimeni, probabil ca din lipsa de tratament medicamentos i-au dat drumul sa se ocupe familia de el. Probabil ca in cadrul familiei isi va reveni din ratacire. Partea proasta este ca are adepti care se pretind mari cunoscatori. Domnule Silver cind ati dat pe acasa ultima oara, pentru a va primeni efectele personale si sa faceti un dus?

MAI BULIBA-SO(PE EL),EFECTE DE SCENA FACI TU VAD,CAT DESPRE DUS......CAND PLOUA AFARA FACI TU,EU FAC DE 3,4 ORI PE ZI !!!


Ti-am scris intr-un stil decent, dar daca esti un mirlan portocaliu nu este vina mea. Degeaba faci dusuri de 4 ori pe zi. Bulibasa o fi genitorul tau.


Domnule, nu va luati de familia porcului cu epoleti, va rog frumos! E iute la manie, razbunator si o sa va tina minte! Bine, la mintea lui mai pui un leu [vechi] si'ti iei o ceapa degerata!

"Nihil sine Deo!"


PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Noiembrie 2010, ora 14:07

STAFIILE TRECUTULUI DAU ULTIMUL ASALT

Cine s-ar fi gandit vreodata la o alianta intre Patriciu,Constantinescu si Iliescu au acum ocazia sa constate ca reactiunea indiferent de pe ce pozitie porneste se poate uni cand interesele sale sunt amenintate.
Ura fata de succesele politice ale lui Basescu,frica de anihilare a clasei politice expirate face minuni si cei trei au pus-o de o alianta -tip ONG-,botezata -Fundatie Academica- cu unica forta motrica- ura fata de Basescu si discreditarea lui.
O organizatie a urii,fara nimic constructiv,in care sustinerea financiara cu petrolei,adunata cu ura si perversitatea dlui Constantinescu si cu demolatorul democratiei si organizatorul Mineriadelor,dl.Iliescu.
Cred ca este cazul sa il citez pe dl.Roncea:cei care credeau ca un criminal- terorist (Iliescu) si un avorton politic (Constantinescu) se vor regasi impreuna în lada de gunoi a
istoriei, s-au inselat. Combinatia Constantinescu - invins de Securitate, - Iliescu care ne-a invins pe noi toti, este inca un pas pe aleea care duce catre un GDS revopsit. Cei doi vor fi parteneri de fundatie, o alternativa la „basescizare", cum zic ei, care va avea filiale in intreaga tara si va incerca sa recruteze „intelectuali" in frontul Ilici-Milu.
In acest ONG, care pe fata propaga ura, sunt asteptati intelectuali frustrati sau naivi care chipurile, la comanda celor trei, vor face-un front al intelectualilor-,un fel de FSN cum spune acelasi domn Roncea.De fapt este un front politic mascat,perversitatea dlui Constantinescu mascand scopul sub forma unui proect politic european.
Adesea se spune ca satana intra si in sfantul altar asa ca nu este de mirare ca Dnii.Constantinescu si Iliescu vorbesc de –revolutia binelui- si in care sunt invitati studentii si intelectualii batuti de dl.Iliecu cu ocazia mineriadelor.
Este clar ca Iliescu si Constantinescu preiau conducerea celor 322,pentru care se vor face emisiuni La Antenele lui Felix,pentru a propaga ceea ce ii uneste,ura fata de politica de reinoire a clasei politice initiata de dl.Basescu.De aceea este de la sine inteles ca nasirea,sprijinul financiar va veni de la dl.Patriciu,pe care dl.Roncea il numeste:SFORARUL ALIANTEI CONTRA NATURII.
Nu este de mirare acest fapt,averea dlui Patriciu a fost facuta sub ocrotirea celor doua regimuri(Iliescu si Constantinescu).
Se pare ca dl.Constantinescu si-a obtinut acreditarea,cum spune dl.Roncea,de ideolog al frontului antibasescu dintr-un proiect discutat in cursul acestei veri de
Geoana, Constantinescu, Sorin Rosca Stanescu si Voiculescu, impreuna cu Patriciu,actiune intitulata-Basescu in sarcofag-
Aceasta Romanie fara Basescu va fi indiscutabil o Romanie a oligarhilor,managerul fiind ales dl.Constantinescu acest zombie a politicii romanesti,scopul fiind-lichidarea lui Basescu-

Dar subliniaza dl.Roncea,faptul ca Geoana a propus chiar inchiderea lui Basescu intr-un sarcofag de plumb sau alungarea lui din Romania,ne arata ca de fapt cu PSD,la care asocierea PRM si PC apar ca logice ne dau in vileag un plan amplu,care de la un simplu ONG va lua forma unei actiuni polirice antiromanesti.
Ne aflam deci in fata unei ofensive oligarhice de mare amploare,ofensiva asupra politicii romanesti,a romanilor,prin care se urmareste perpetuarea situatiei actuale si salvarea clasei politice care a condus Romania timp de 18 ani.
Cred ca intelectualitatea romaneasca trebuie sa ia aminte si sa trateze cum se cuvine aceasta contrarevolutie fata de democratie.





PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Noiembrie 2010, ora 14:09



Stafia lui Basescu,obsesia Basescu

Rar s-a mai intamplat sa asistam la o psihoza colectiva,o psihoza in care nu este vorba de argintul viu ci de o personalitate care tortureaza constiinta si fericirea,sa nu spun si linistea unor ziaristi si politicieni.

Dl.SRS afirma ca activitatea CNSAS privind o categorie de cetateni(este vorba de ierarhi nu de biserica) este doar o perdea de fum in care doar Basescu si serviciile secrete sunt implicate si ca nici mai mult ,nic mai putin aceste forte tenebroase vor sa confiste,cum spune el,SCAUNUL PATRIARHAL.

CNSAS ar avea chipurile rol de instrument al dlui Basescu,desi el este format din oameni numiti de partide,printre care si PNL.
Sa fie oare vorba de o fascinatie,o hipnoza diabolica care face pe acesti reprezentanti ai partidelor sa faca jocul marelui vrajitor?

CNAS ar fi doar o perdea de fum care acopera adevaratii manipulatori….Basescu, care tortureaza pe bietii ierarhi si ii compromite dar,mai mult decat atata manipulatorul Basescu face aici choar politie politica
A sosit vremea spune apocaliptic SRS sa atragem atentia opiniei publice ca "deconspirarea" inaltilor ierarhi, taman cand trebuie ales patriarhul, este o diversiune. Iar aici rolul il are intaiul statator de la Cotroceni. Care rosteste discursuri electorale in biserici

Vorbind ca un activist,Dl.SRS lanseaza apelul mobilizator,opriti diversiunea impotriva Bisericii Ortodoxe Romane! Atrageti-i atentia lui Traian Basescu asupra realitatii ca nu sacrificarea independentei Bisericii ii va asigura un nou mandat. Si spuneti-i deschis ca nu va mai avea un mandat.

Este greu de a caracteriza un asemenea articol care ne arata ca lupta politica in Romania a inceput sa depaseasca limitele normalitatii si sa apara adevarate psihoze.

Nu se mai pune aici problema ca cineva minte.Tare ma tem ca acel cineva sa nu creada chiar ceea ce spune aici.

Ar fi dureros ca un formator de opinie publica sa devieze in neantul irealitatii politice si sa nu-si dea seama,crezand ca spune adevarul.





9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 23 Noiembrie 2010, ora 23:33

De la: 9am129906, la data 2010-11-23 14:09:07

Stafia lui Basescu,obsesia Basescu

Rar s-a mai intamplat sa asistam la o psihoza colectiva,o psihoza in care nu este vorba de argintul viu ci de o personalitate care tortureaza constiinta si fericirea,sa nu spun si linistea unor ziaristi si politicieni.

Dl.SRS afirma ca activitatea CNSAS privind o categorie de cetateni(este vorba de ierarhi nu de biserica) este doar o perdea de fum in care doar Basescu si serviciile secrete sunt implicate si ca nici mai mult ,nic mai putin aceste forte tenebroase vor sa confiste,cum spune el,SCAUNUL PATRIARHAL.

CNSAS ar avea chipurile rol de instrument al dlui Basescu,desi el este format din oameni numiti de partide,printre care si PNL.
Sa fie oare vorba de o fascinatie,o hipnoza diabolica care face pe acesti reprezentanti ai partidelor sa faca jocul marelui vrajitor?

CNAS ar fi doar o perdea de fum care acopera adevaratii manipulatori….Basescu, care tortureaza pe bietii ierarhi si ii compromite dar,mai mult decat atata manipulatorul Basescu face aici choar politie politica
A sosit vremea spune apocaliptic SRS sa atragem atentia opiniei publice ca "deconspirarea" inaltilor ierarhi, taman cand trebuie ales patriarhul, este o diversiune. Iar aici rolul il are intaiul statator de la Cotroceni. Care rosteste discursuri electorale in biserici

Vorbind ca un activist,Dl.SRS lanseaza apelul mobilizator,opriti diversiunea impotriva Bisericii Ortodoxe Romane! Atrageti-i atentia lui Traian Basescu asupra realitatii ca nu sacrificarea independentei Bisericii ii va asigura un nou mandat. Si spuneti-i deschis ca nu va mai avea un mandat.

Este greu de a caracteriza un asemenea articol care ne arata ca lupta politica in Romania a inceput sa depaseasca limitele normalitatii si sa apara adevarate psihoze.

Nu se mai pune aici problema ca cineva minte.Tare ma tem ca acel cineva sa nu creada chiar ceea ce spune aici.

Ar fi dureros ca un formator de opinie publica sa devieze in neantul irealitatii politice si sa nu-si dea seama,crezand ca spune adevarul.





Hipnoza lu` peste, si psihoza lu` tac-tu!!!!!!!!!!!
Ne lasi cu retardatul de basescu? Nu vezi ca maine-poimaine il scuipa in ochi ceilalti sefi de state europeni???
Nu vezi cat de prost il considera, ca acestia considera sub demnitatea lor sa aiba de a face cu un interlop, un dubios, un mafiot si un criminal de soiul lui basescu?????
Sau te pomenesti ca si ceilalti presedinti europeni sunt tot.................., sub vraja, psihoza si hipnoza lui basescu?????????
Cum poti ma sa-l lauzi pe basescu, pe cel ce s-a facut ruda cu bercea mondialul, si a intrat astfel in clanurile intrlopilor???? Crezi ca ceilalti sefi de state sunt niste limitati, fara informatii???? Crezi ca ei nu stiu ca interlopul basescu s-a facut ruda cu un interlop care are peste 100 de dosare pnale?????
Crezi ca vor sa aiba de-a face cu un personaj politic asa de dubios?????????
Sa fim intelesi, eu am tot respectul pentru etnia rroma pentru ca e vorba de cetateni romani, aici nu e vorba de asta, ci de a fi sau a nu fi un infractor periculos si ma refer la bercea mondialul!!!!!!!!!!
Cine l-a pus pe basescu sa se faca neam cu interlopul bercea????? Hai sa te aud, cine???!!!!!!!!
Ei bine, atunci sa suporte oprobiul public si rusinea romanilor si a colegilor sefi de state pentru comportarea sa golaneasca!!!!!!!!!!!
Asa ca nu ni-l mai lauda pe nesimtitul, fraudulosul si talharul de basescu pentru ca nu faci altceva, decat sa te faci de ras!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Noiembrie 2010, ora 23:48

ESTE O OBSESIA NATIONALA.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 23 Noiembrie 2010, ora 23:56

De la: nastasemihail, la data 2010-11-23 23:48:17ESTE O OBSESIA NATIONALA.


Eu nu cred. Eu cred ca romanii sunt prea sanatosi la minte ca sa faca obsesii. Pur si simplu, ei vad ca de la o luna la alta le e amenintata supravietuirea, totul sa taie, leafa, pensia, in timp ce nesimtitii din guvern iau si prime de vacanta, si al 13-lea salariu, si tot felul de sporuri. Romanii vad cat sunt de de nedrept si de inechitabil tratati, si asta ii frustreaza. Vad ca basescu, si boc mint tot timpul ca niste cizma sovietice ca va fi mai bine, ca am iesit din criza, dar.................., dezastrul national e din ce in ce mai sumbru.
Nu e vorba aici de obsesii, ci poate de suprvietuirea noastra chiar ca stat ( a se vedea actiunile UDMR)!!!

Raporteaza abuz de limbaj
PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 08:06

TEORIA PIONULUI OTRAVIT

Ma uit la eforturile PNL,acum Orban si dna Saftoiu si imi vine sa rad.
Dupa succesul aparent asupra dnei Ritzi ce s-au gandit ei ca acum dece nu ar face si cu doamna Udrea la fel.

De fapt se pare ca consilierii lor americani,platiti cu bani grei,i-au sfatuit sa nu-l mai atace pe Basescu direct pentru ca la orice atac acesta creste in sondaje si ca este mai bine sa-i atace asa-zisii apropiati de familie,in speranta ca denigrarea acestora va impieta asupra viitorului presedinte.

Acum nu stiu daca au facut-o din prostie sau intentionat.
Si spun aceasta deoarece dna Udrea este o nuca tare.Problema cu asa zisa scena este doar o greseala de traducere iar in formele de cheltuire a banilor(logic pentru turism este necesara reclama) dna Udrea nu are nici o semnatura.

Dar ma duce gandul ca problema a fost aranjata daca nu cu Orban atunci cu dna Saftoiu.

Aici s-a folosit ceea ce in sah se numeste pionul otravit.Adica te faci ca nu vezi si dai un pion dar de fapt iti pregatesti o pozitie decisiva sau chiar mat.

Cine crede ca dna Udrea se va lasa interogata si va raspunde defensiv se inseala amarnic.
Doamna Udrea va ataca decisiv,nu are a se teme.
Chiar daca se destrama alianta(a mai destramat una cu Tariceanu) victimizarea ei,propaganda care o va face,faptul ca comisia are doar pesedisti si penelisti va fi o propaganda exordinara pentru dl.Basescu.
Oamenii vor intelege cu ce se ocupa PNL si PSD iar cele ce va spune dna Udrea va umple ziarele in folosul candidatului la presedentie a PD-L.

Dna Udrea se va transforma din acuzat in acuzator iar cele 2 partide care singure ancheteaza vor avea de explicat si vor pati exact ca la suspensarea presedintelui.

Nu stiu insa cine a introdus pionul otravit.Daca dna Udrea a putut sa-i provoace ,acest lucru denota o mare inteligenta.
Daca au facut-o constient Orban,dar mai ales dna Saftoiu inseamna loialitate fata de dl.Basescu.

Daca a facut-o din prostie(PSD intra sigu aici) apoi si PSD si PNL s-au transformat in iepurii dlui Basescu.

Aceasta este teoria pionului otravit pe care il vor inghiti si asa Geoana si Crin,care stau in sondaje foarte slab,nu ating nici scorul propriului partid.

Dar,cum se spune,cand Dumnezeu vrea sa-si bata joc de regi,intai le ia mintile.

Sa asteptam totusi!


PDL

981 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 08:07

CINE INSULTA SIMBOLURILE ROMANIEI SI PE PRESEDINTELE EI?

In mod sistematic pe acest grup de discutie au aparut cetateni americani,chipurile de origine romana ca ne dau lectii de democratie politica dar au inceput sa insulte in mod revoltator simbolurile nationale ale Romaniei si pe cel care o reprezinta,PRESEDINTELE ROMANIEI.

Erijandu-se fara temei in profesori de democratie cu un limbaj suburban,acesti asa zisi nationalisti insulta Romania.Oare dl.Brega care lupta pentru ca basarabenii sa aiba cetatenie romana si sa se uneasca cu tara cum poate permite ca sa fie insultat dl.Basescu,acela care a aratat-o deschis ca iubeste pe bsarabeni,le respecta dreptul de a cere sa fie romani.

Mai jos exemplific cu o postare care arata la ce nivel au ajuns aceste persoane:

“Cine a fost basescu, trogloditul securist betiv, turnator,
comunist,


Pentru cine nu stie cine a fost trogloditul securist betiv,
turnator,
comunist, demagog care a mintit eletoratul si a promis marea cu
marea
profitand de lehamitea romanilor in 2004 si de lipsa unui candidat
cinstit, cine a fost borfasul basescu care a vandut flota Romaniei
pe mana cu Petre Roman, care a fost seful de campanie electorala a lui
Roman in 96 sa il aduca pe Roman la putere, ca apoi sa santajeze
continuu guvernul, sa provoace (Basescu) criza de guvern in
decembrie 97, cine a fost cameleonul asta politic basescu care era sef de
agentie Navrom la Antwerp pana in 1989 cand a fost chemat in tara sa
fie pus director in minister, iata un CV/Resume din 2004 al
acestui 'mare aparator al democratiei' fosta sluga comunisto-
securista ca intreaga cloaca politica romaneasca”.

Nu voi reda acel CV fabricat de ei,imi provoaca desgust.
Daca ve-ti deschide linkul grupului Goma ve-ti vedea activitatea
acestor fosti romani,acum cetateni americani care isi bat joc de tot
ce este romanesc.

Este vorba de fapt aici,pentru a nu extinde asupra intregii emigratii romane,de emigrantii legionari,vechi care au emigrat cu multi
ani in urma si acuma practica rasismul si antisemitismul pe internet.
Insultarea presedintelui Romaniei este insa impardonabila.

Romania este prietena SUA,in curand in tara noastra se vor da facilitati militare trupelor americane,relatia presedintelui Basescu cu Presedintele Bush sun excelente.
Cele doua popoare desvolta o relatie de prietenie temeinica.

Aceste relicve ale trecutului,adunate chipurile sub pulpana dizidentului si scriitorului roman Paul Goma si in contradictie cu iubirea de tara a acestuia,folosesc grupul administrat de dv.pentru a propaga idei totalitare si ne putand sa le argumenteze incearca sa excluda de pe forumuri pe cei care au opinii opuse.Si nu o fac civilizat ci cu injurii,afirmatii de tipul ca toti cei care nu le impartasesc ideile retardate sunt comunisti,securisti,ca au facut studii pentru ca la 14 ani erau comunisti,propagandisti etc.

Ei cred ca insultand sistematic ni se va scarbi de ei si ii voi lasa sa monologheze.

Revin dle.Brega si daca vreti sa ma excludeti pe mine de pe forum sa o faceti,pentru a vedea clar atitudinea dv.daca nu cred ca acestia ar trebui exclusi.

Sa vedem insa ce politica apara acesti asa numiti patrioti si care insulta pe oricine li se opun.Nu cumva se aseamana sau sprijina grupurile politice romanesti reactionare.
Ia sa vedem:

Dl.Presedinte Basescu este vinovat?

Suspendarea Presedintelui Romaniei este o premiera pentru tara noastra.Dl.Iliescu a adus minierii de cateva ori,cu morti si raniti,care au dus la distrugerea a unor institutii si mai ales a sperantei acestui popor,si nu a fost suspendat.Ba mai mult a avut 3 mandate.

Dl.Vadim isi bate joc de tot ce se poate in tara aceasta,nici o institutie nu a scapat,nici o personalitate nu a scapat.Si nu a fost suspendat.

Dl.Constantinescu nu si-a tinut aproape nici o promisiune,ba inca a declarat fara jena ca a fost invins de sistem.Si nu a fost suspendat.

Nu mai vorbesc de marii politicieni corupti care nici vorba ca nu au fost suspendati.

Rezulta ca greselile dlui presedinte sunt foarte mari.

Un judecator din Timisoara care a fost in membru in Curtea Constitutionala a spus ca un presedinte,conform constitutiei,se suspenda doar pentru actiuni de tradare de tara,inabusirea drepturilor cetatenesti,este contra pluripartitismului.Nu a facut nici o asemenea greseala.

Rezulta ca vinovatia sa este mai mare.

Sa vedem ce a facut din ceea ce se poate presupune vinovatie:

1.A castigat alegerile si a facut din PNL,Alianta si Dl.Tariceanu organele care au alcatuit executivul;
2.A condamnat solemn comunismul si cine a asistat chiar la TV la acea sedinta a parlamentului a vazut cat de grava a fost fapta lui,dupa reactia celor care acum il suspenda;
3.Dl.Basescu a organizat un sistem judiciar real care a adus unii corupti in fata justitiei;
4.Dl.Basecu a criticat toate institutiile statului,guvern,justitie,agricultura etc pentru lentoare sau lipsa de vointa politica;
5.Dl.Basescu are o mare populariotate gratie faptelor sale si a increderii ca iata avem un conducator real care se apleaca asupra nevoilor tarii;
6.Dl.Basescu a deschis dosarele securitatii si zeci de politicieni au aparut in adevarata lumina de securisti,incepand cu dl.Felix si toata echipa si cei care vor urma.

Pentru toate acestea Dl.Presedinte este vinovat si trebuie demis pentru ca a condamnat comunismul,coruptia,a incercat a dinamiza institutiile statului.

PNL sprijina acest lucratura a opozitiei,Basescu trebuie demis.
Ce se va intampla?
Dl.Vacaroiu va deveni presedinte interimar,PSD va sprijini guvernul Tariceanu pentru ca acesta face greseli foarte mari si prin aceasta PSD spera ca va reveni la putere.La fel si PRM va scapa de cel care a condamnat comunismul si a deschis dosarele securitatii.

Dupa suspendarea sau demiterea dlui Basescu o umbra groasa se va intinde peste politica romaneasca,dosariada va inceta,coruptii din politica vor sta linistiti,comunismul sau criptocomunismul nu va mai avea nici un obstacol.
Daca politicienii care isi zic democrati nu vor impiedeca suspendarea dlui Basescu,daca poporul nu va respinge marsava incercare de a sacrifica singurul politician care a facut ceva pentru democratizarea tarii,atunci inseamna ca de fapt meritam toti acest lucru si dl.Basescu poate fi suspendat sau demis.





Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului PRESEDINTELE BASESCU:DRUMUL CU SPINI AL UNUI MARE REFORMATOR
Mergi la: