back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cu cine votezi?

 


 
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >> Sari la pagina:
 
numesimplu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 12:38

maria grapiny


sorin_bustan

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 12:47

VOI VOTA CU PD-L.SUNT SINGURII CARE MAI JUDECA IN TARA ASTA


alili2001

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Drobeta Turnu Severin

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 13:31

Grea intrebare!! A inceput deja campania de minciuni si toate partidele sunt intr-o competitie, dar nu a valorii ci a falsului grosolan, caci iar ni se promite ca vor fi mutati muntii din loc, de gunoaie, evident; ca vom avea o viata mai buna; ca se va investi in EDUCATIE; ca nu vor mai fi spitale mizeri si vieti paupere...
Ne-am obisnuit sa fim mintiti si unii dintre noi mai si intram in jocul murdar al partidelor politice, zic asta, caci o campanie se face cu ajutorul oamenilor, a celor mici ce tanjesc dupa o facilitate ce le este promisa de viitorul senator sau deputat...
Din pacate, partidele politice in Romania sunt de forma, nu au suflu si nici potential intelectual scos la rampa. Niste profitori ce au dat din coate si au speculat legi economice si facilitati fiscale au ajuns sa reprezinte Romania secolului XX, o Romanie in care se moare la poarta spitalului; O Romanie pe care oamenii o parasesc si pleaca in tari straine pentru un trai decent si pentru un viitor sigur al copiilor; O Romanie in care inteligenta nu este exploatata si nu este folosita; O Romanie in care legea nu se aplica sau cei ce ar trebui sa o aplice sunt neputinciosi (cazul politistului pus sa sufle in fiola de un demnitar care era in stare de ebrietate si totusi sigur de puterea ce o poate exercita...)

Cu cine votez?? Sincer?! Daca ar exista o stampila pe care sa scrie "Nu am cu cine vota!" -cu siguranta as folosi-o. Din pacate, nu avem aceasta posibilitate si nici nu avem sansa sa ne aratam oprobiul fata de calitatea clasei politice..., o clasa imatura si iresponsabila in ce priveste bunastarea omului si evolutia natiunii romane.

Voi merge la vot, cu siguranta, pentru ca altii au militat ca noi sa avem acest drept! Voi vota in afara dreptunghiului daca pana atunci nu voi avea sansa sa fiu informata de realizarile celor ce acced la o functie de demnitar!!

Nu inteleg de ce nu se editeaza o cartulie in care sa fie trecute CV-urile tuturor candidatilor, indiferent de culoarea lor politica? Si la nivel national sa fie un compendiu al tuturor competitorilor in care sa fie trecute promisiunile pntru ca dupa cei 4 ani de mandat sa fie trasi si la raspundere in cazul in care promisiunile au fost doar minciuni.
Liliana Ionescu
Drobeta Turnu Severin


"Educaþia e ceea ce rãmâne dupã ce uiþi tot ce ai învãþat în ºcoalã" - Albert Einstein
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 13:40

Cu cine votam este o intrebare veche de cand lumea!
Fiecare voteaza cu cine doreste si in cel mai secret mod. Dar cu oricine am vota nu va fi bine pentru ca mentalitatea unui popor pus pe teapa nu schimba odata cu schimbarea culorii politice de la putere!
Eu cu cine votez !?!


ELISA

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: Sibiu

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 13:41

Realitatea e ca nu ai cu cine vota, pentru ca toti cei in care tara aceasta si-a pus sperantele au dat-o in bara si au demonstrat ca e"numai gura de ei" .Promit tot ceea ce prinde la popor, dupa care "uita "ce au promis. De aceea tinerii nostri pleca din tara ,iar noi parintii lor ramanam aici sa facem...............ce, oare ce mai putem face????
Nu stiu cu cine voi vota! Poate voi pune stampila astfel incat sa fie anulat votul, poate ca facand astfel eu si altii ,se vor trezii si politicienii nostrii si vor vedea ca nu suntem doar o turma de oi care trebuie manata de la spate! Chiar daca ei ne cred prosti si ne scot ochii cu promisiuni electorale care de fapt sunt doar praf in ochii celor care mai pot sa vada ceva!


onuka

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 13:49

votez 'libertate' !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 13:56

Nu votez.
De ce sa ajut la acordarea unui loc de dormit in parlament???


crispred

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 13:58

votez PNL !


marioara_popa

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 14:01

votez cu PSD-ul pt. ca oricum este in mare alianta secreta cu PNL


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 14:25

De votat trebuie votat pentru ca este obligatia noastra morala ca cetatean. Avem cu cne vota? Este o problema grava. Nu avem decit promisiuni si vorbarie, fapte mai putin.Oricare a fost la conducere a vindut tara aceasta sau a furat, de facut mai putin. E foarte greu de decis


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 14:30

Cu unul dintre candidatii PD-L atat la Camera Deputatilor cat si la Senat.


vasak000

12 mesaje
Membru din: 6/09/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 14:45

dara tuh cu psd'ul tau:))mare noroc ati avut k o venit guvernu actula:))si e mai prost k toate guvernarile psd...zimi ceva bun ce o facut psd pentru tzara si apoi iti zic eu o gramada de lucruri rele ce leo facut


POP
vasak000

12 mesaje
Membru din: 6/09/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 14:51

cum cu cine votam :Dia o foaie si scrieti toate pardidele politice care au condus tara din 89 incoace :Dsi upa parerea mea nici unul nu mai merita votat:Dapoi uitate cine o mai ramas si voteaza cu ala:D;):P


POP
caramihaicristina

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 14:55

Intr-adevar trebuie votat! In mod normal, tinand cont ca nu sunt de acord cu nici unul din partide am dreptul sa ma abtin. Asta inseamna clar ca nu-mi exprim nicio optiune. Din pacate am ajuns sa alegem din mai multe rele ceea ce se pare a fi mai putin rau.


YTRUM

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 15:01

CU PNL-ul


trippa_gabi2007

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 15:15

nu cred ca ar merita nici unul votul meu.ma voi duce la vot ptr ca e un drept castigat si voi decide atunci care"rau e mai putin rau"


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 15:42

Eu votez cu PNL.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 16:12

Nu am sa ma duc la vot. Nu pot anticipa actiunile cuiva, drept pentru care nu imi pot permite sa pun pecetea pe un ins despre care ,,cred" ci nu stiu.


dannykid72

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 16:43

VOI vota


dannykid72

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 16:47

Voi vota cu PSD pt ca la noi in judet asta este culoarea politica a majoritatii.


dancmr

5 mesaje
Membru din: 17/11/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 16:48

Daca voi merge la vot, voi vota candidatii PD-L, nu ca sunt cei mai buni, dar cred ca este momentul sa scapam odata de fantoma comunismului si este trist pentru noi ca popor ca suntem condusi tot de comunisti si securisti, asta este, speram ca vine soarele si pe pamantul tarii noastre.


mariusraducu

4 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 16:53

Voi vota cu PSD ca alti mai buni nu avem deocamdata.



julio_elgrigo

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 16:57

pe fosta mea diriginta din liceu, d-na Pica Ana, deoarece a avut grija (Mare grija) de noi in liceu. cine stie poate va avea si dintr-o pozitie mai mare Speranta moare ultima, nu?


marian_dumitru2003

2 mesaje
Membru din: 17/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 17:49

nu am cu cine sa votez fiindca peceitineri nu ii lasa cei batrani.sa se dea o lege ca pensionari cu castiguri mai mari de zece milioane (vechi) sa nu mai l;ucreze asa incat ceiafectati de criza siceitineri cu specializari sa aiba locuri de munca nu sa fiesomerii din cauza celor nesatui.


kent100xx

2 mesaje
Membru din: 17/11/2008
Oras: Miercurea Ciuc

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 19:03

Eu votez cu PDL si daca se poate, Traian Basescu...asta e, mie imi place ca dispare coruptia si cat decat se maresc salariile...sunt de etnie maghiara, dar decat sa votez cu UDMR, mai bine nu ma duc la vot...si cei care locuiesc in Ardeal stiu de ce...


crazy_blue

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 19:21

eu votez sigur, inca nu situ cu cine, dar am auzit ca este un site unde prin raspunsul la cateva intrebari aflii inclinarea politica. sper sa il gasesc si sadescopar cu cine votez


Bissy

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: Sibiu

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 23:29

Io votez cu PDL.Sunt cei mai putin hoti...ca asa se pune problema cand ai de ales dintre hoti si corupti.... dintre 2 mere stricate in alegi pe cel mai putin stricat ... asta e Romania


steve2000

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 23:42

Voi vota cu PD-L,dar dupa votare vor apare surprizele,adica sigur se vor face aliante intre partidul castigator si alte partide mai mici,pentru a se asigura majoritatea in parlament/senat. Ar trebui ca toti electorii sa se prezinte la vot,ABSENTEISMUL nu reprezinta solutia potrivita !www.9am.ro/comunitate/forum/post_reply/19215.html#


factis

2 mesaje
Membru din: 18/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2008, ora 01:06

Nu cred ca voi merge la vot. Toti sint o apa si un pamant. Atit timp cit nu scapam de '' pensionarii " senatului si a camerei nu vom face nimic cum trebuie. Toate cele bune in continuare.


samsara

3 mesaje
Membru din: 18/11/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 18 Noiembrie 2008, ora 02:09

Sincer nu prea cunosc amanunte despre cei care candideaza, insa asta pt ca nu m'am interesat personal..si cred ca asta se intampla in cazul majoritatii.Se intampla sa votam oameni despre care nu stim nimic, doar i am auzit tinand un speech foarte persuasiv la tv. Pana pe 30 noiembrie am sa fac un research mai aprofundat in legatura cu asta.. deocamdata una din optiunile pe care le am in vedere e dl. Dumitru Oprea.
Si da... sunt confuza...cetateanul turmentat.. insa nu am sa folosesc scuza lamentabila gen "toti sunt o apa si un pamant ..nu conteaza cu cineva votez ca oricum toti sunt/ devin corupti" pentru a nu ma duce la vot - suntem ignoranti, vom fi tratati ca atare.Plus ca niste oameni au murit in '89 pt ca noi sa avem dreptul de a fi democrati , prin urmare de a profita de avantajele acestuia


Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cu cine votezi?
Mergi la: