back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cu cine votezi?

 


 
Pagini: << 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
 
mia_velch

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 16:58

Cu cei din PD-L.Dl Boc a facut multe lucruri bune pt Cluj.


ramona_petras

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 17:22

votez cu Tariceanu pt k in ciuda faptului ca Basescu a fost de acord cu majorarea salariilor profesorilor el s- a opus desi......putea sa nu o faca


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 17:43

Fiind simpatizant al P.S.D,hotarat voi vota canditatii acestui partid,la senat si Camera d3eputatilor.Or fi si ei putin hotomani,dat sunt mai destepti,prezentabili si tin la clasa mijlocie si la saraci


broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 17:48

Mi-as dori sa stiu cu cine votez.Dar nu e cazul.Ca presedinte Basescu a fost OK. Sunt recunoascatoare ca nu ni s-au intamplat lucruri groaznice gen mineriade.Ne-au expus.Nu pot uita spaima cu care ieseam in pauza de masa sa-mi cumpar un pateu de la colt. Camioanele pline de ortaci scrutau amenintator trecatorii.Cand ma aflam in masina sau taxi si grupuri de x sau y cu bate in mana,se repezeau pentru a ne legitima, imi statea inima de frica. Mai groaznic era ca trebuia sa tac ca sa trec mai departe cu bine.Tremuram si taceam.Nu pot sa uit. Ce vina aveam ?
Cat despre capitalistii feroce care refuza sa se imbogateasca intr-un ritm firesc, mi-e frica la fel ca de minerii de atunci. Stai cu frica in spinare cand vezi ca nu au scrupule de nici un fel, desi astia sunt educati sentimentul meu e acelasi. Ne expun. Pana acum nu am votat niciodata din convingere. Nu am avut omul. Mai sper! Voi vota cu cineva care sa le stea in coasta si unora si altora. Se cheama vot de protest? Poate ma lumineaza cineva. Chiar imi doresc sa pot vota corect.


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
mandyanna20

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 17:56

As vrea sa cred ca politica este mai mult decat un simplu joc de culise unde se fac si se desfac destine, unde "marionetele" implinesc dorintele de preamarire ale unor "oameni" satui de putere, insensibili la suferinta celor multi. Traiesc cu convingerea ca inca mai exista speranta pentru noi tinerii intr-un viitor mai bun. Ar trebuii sa acordam mai mult credit tinerilor din politica. Voi vota cu partidul care imi inspira incredere si care este cel mai aproape de sufletele oamenilor de rand: PDL.
Succes baieti!
La treaba!


COKU

2 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Bacau

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 18:26

De la: myhaela_1983, la data 2008-11-11 13:33:53Sincer nici nu mai stiu pe cine sa votez.
Poate o sa ma duc sa votez dar deocamdata nu stiu pe cine.
toti promit ca fac dar cand se vad votati nu rezolva decat un sfert din ceea ce au promis Bravo,bravo,bravo ....de trei ori bravo ....HCTZ .....DAR EU CU CINE VOTEZ??///


COKU

2 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Bacau

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 18:28

Votati ..CHEIA !


mariana_ungu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 18:43

VOI VOTA .
Din 1990 votam aceiasi oameni. Cu cat promit mai mult cu atat fura mai mult!
Toate institutiile de stat sunt rotite ale partidelor, care nu comunica deloc intre ele, doar isi dau lovituri sub centura, folosindu-se de oameni usor de manipulat, care de cele mai multe ori sunt niste incompetenti care toata viata lor au visat sa fie sefi, nu conteaza unde!

Daca visul e permis de DUMNEZEU, atunci, Doamne lasa-ma sa visez ca scoala va fi una din verigile cele mai importante ale societatii, care va scoate an de an oameni adevarati, care se vor face medici adevarati, judecatori drepti si cinstiti, politisti onesti si curajosi si o societate civila care va sanctiona corect pe incompetent, pe hot, pe indolent, puturos , pe cei care vorbesc mult si nu fac nimic , pe cei care se joaca cu destinele oamenilor- omul politic .
Va multumesc ca mi-ati dat ocazia sa ma exprim.


Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 18:50

Nu voi vota pe nici-unul. Fiecare membru are grija doar de bunzunarul sau; si de ce sa il votez? Nu sunt convingatori nici la vorbe si nici la fapte. Mai buni sunt pentru 'vacanta mare', ca actori.


lucianmilcu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 19:52

De la: 9am_admin, la data 2008-11-11 09:50:25Spune-ne cu cine votezi la alegerile din 30 noiembrie si poti castiga un laptop Acer Aspire!

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL si partenerii sai organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unui laptop. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa isi spuna parerea pe forumul 9am despre alegerile parlamentare ce vor avea loc in data de 30 noiembrie 2008. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.

Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu NCP.ro. NCP.ro isi face simtita prezenta pe piata romaneasca de birotica si papetarie inca din 1996, timp in care s-a impus drept una dintre cele mai respectate si apreciate companii. Rapid, eficient si de calitate, acestea sunt atributele afacerilor de succes pe internet, iar dumneavoastra puteti economisi timp si bani devenind un client permanent al magazinului virtual ncp.ro, pentru ca aici va asteapta nu doar produse de calitate, ci si servicii complete si rapide, care va vor scapa de o multime de batai de cap. Fie ca este vorba de o comanda de hartie, de schimbarea sau reumplerea tonerelor si cartuselor de cerneala pentru imprimanta, tipar digital, copiere, serigrafie, tampografie, transfer termic, sau orice alteceva din domeniul papetariei si biroticii, solutia e simpla: NCP.ro



Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 11 noiembrie – 1 decembrie 2008.

Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul “Tu cu cine votezi” deschis pe forumul 9am parerea ta despre alegerile parlamentare din 30 noiembrie. Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.

Premiul

Premiul este acordat de catre partenerii SC Internet Corp SRL. Premiul consta intr-un Notebook Acer Aspire Celeron M560 120GB 1024MB A5315-2698, cu urmatoarele specificatii:
Tip procesor: Intel Celeron
Frecventa procesor : 2133 MHz
Diagonala : 15.4 inch
Chipset video: Intel GMA X3100
Capacitate HDD : 120 GB
Memorie RAM standard : 1024 MB
Unitate optica: DVD-RW
Autonomie : Pana la 2 ore
Sistem de operare: Windows Vista Home Premium
Greutate : 2.8 Kg

Premiul trebuie revendicat in maxim 5 zile de la anuntarea rezultatelor tragerii la sorti, urmand a fi distribuit intr-o perioada de maxim 4 saptamani de la castigarea lui.

Dreptul de participare

Pentru a participa la aceasta promotie trebuie sa fii cetatean roman, si sa ai peste 18 de ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.

Validarea castigatorului

Castigatorul premiului va fi desemnat in urma unei trageri la sorti realizata in data de 3 decembrie 2008. Ulterior, castigatorul va fi anuntat prin e-mail, urmand a i se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Castigatorul va trebui sa semneze un proces verbal cu organizatorul concursului. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul poate fi distribuit intr-o perioada de pana la 4 saptamani de la castigarea lui. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Premiul este nominal si nu poate fi transferat unei alte persoane.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.

Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.

Alte prevederi

Regulamentul de desfsurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.


lucianmilcu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 19:53

cu riscul de a ma considera unii masochist votez PNL


YTRUM

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 20:09

cu PNL cu cine ? un partid cu orientari liberale.


doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 20:16

PNL si nu este sigur pina nu se termina campania


jimi_rom

174 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 20:28

Salvati Romania!
Desteapta-te romane, cat mai dormi?
Ce PNL sau PSD, chiar nu va ajuns atata hotie, haos si saracie?
Cred ca si PRM ar merita o sansa. Dar mai bine ne pregatim pentru alegerile de peste 4 ani, ca acum nu avem cu cine!
jiony-ionsipolitica.blogspot.com/


vasileseitin

82 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 20:33

VOTEZ CONTINUITATEA deci P.N.L.Verificati ori ce buget local din ori care localitate cat era in 2004 si cat este in 2008 ,veti constata ca este de minim de zece ori mai mare Luati oricare pensionar din acesta tara si intrebatil cat avea pensia in 2004 si cat are acum in 2008 si veti constata ca a crescut cel putin de doua ori si jumatate Intrbati orice salariat cat castiga in 2004 si cat castiga in 2008 si veti constata ca castiga de cel putin trei ori mai mult in conditiile in care cursul de schimb in EURO este acelasi cu nivelul din anul 2004


banceanuvasile

105 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 20:38

Ma voi prezenta cu siguranta la vot, dar nu voi vota cu nimeni , deoarece nici un candidat nu se baga in seama sa munceasca . Toti , absolut toti vor sa ajunga in parlament pentru smenarii.Acolo se fura in liniste . Sistemul este croit sa fure prin rotatie . Esential este sa ajungi acolo. De aceea gasca pesedista a anulat legea 18 de provenienta a bunurilor dobindite pe cai ilicite si ulterior legea imunitatii parlamentare date de ei pentru ei , in dispretul poporului si a CONSTITUTIEI . Deci o singura problema a ramas : Cine ajunge primul pe JILTUL DE PARLAMENTAR , traieste ca in paradis si el si neamurile pe care le instaleaza in agentiile guvernamentale ce au salarii de nababi. S-a vazut cum au trunchiat pina si paragrafele constitutiei tot pentru interesele lor ca si ordonantele de urgenta cu care isi trag miliarde.Romania este o tara terminata. Nici o speranta cit de mica de revigorare nu exista . De aia avem cele mai mari preturi din lume la sosele cirpite care au garantie de 5 ploi. Cele mai proaste sosele din europa fara nici o exagerare sunt in romania. Cei mai lacomi conducatori , care nu respecta nimic din legile pe care tocmai ei le dau si asa in dispretul vietii politice si economice , insa proaste cum sunt nici asa nu le respecta.Deci nu merita sa votezi cu nici un candidat , indiferent din ce formatie politica face parte, insa trebuie sa mergem la vot , chiar daca nu ii votam , pentru ca altfel le masluiesc cum vor muschii lor.


jimi_rom

174 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 20:38

Asta era pentru PNL
Asta era evidenta ca o sa se intample mai, UE a dictat asta. Si preturile cat au crescut din 2004?



ileanasavu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 21:00

Cum de ti se pare asa grozav prigoana? Poate ai orbul gainii! Chiar nu vezi ca si-a facut averea din afaceri doar cu statul? Mata stii ca noi in sectorul 3 platim gunoiul cel mai scump? Mata stii ca mister prigoana, care-si bate nevasta cu pliciul, actionar majoritar la ADP 3, ROSAL si ROSAL ECOSERVICES a participat cu toate cele 3 firme ale sale la licitatia pentru amenajarea spatiului public in sect. 3 si a reusit performanta sa aseze toate cele 3 firme, fiecare pe cate una din cele 3 zone in care e impoartit sectorul, desi au preturi diferite?
Mata stii cat costa o panseluta din cele pe care le schimba o data pe luna? 1 euro! Te rog sa faci socoteala cam cat costa un rond ornat pe teritoariul sect.3 !!!
Si toate astea le platim NOI!!!!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 22:12

lavinia sandru este optiunea mea[deocamdata,mai am timp sa ma razgandesc]


THE_ROCK

2 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Oradea

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 22:30

Cu PD-L .Sunt de parere ca tara asta ar trebui sa fie odata si odata si un popor majoritari democrati in gandire.Sa terminam cu gandirea asta de comunisti de mahala de golani de smecheri si de multe alte PERSONALITATI.Sper ca romanii de dincolo de hotarele tarii sa se intoarca(sau sa participe la vot) si sa indrepte balanta la vot spre binele tarii,ca tare multa ......a ramas pe aici.


e a mea
zokelyna

1 mesaj
Membru din: 15/11/2008
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 23:01

eu voi vota cu PD-L
imi place de ei si de ce au facut in alba:).....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 23:08

Voi vota dar inca nu am gasit varianta castigatoare. Sper sa fie tanar si sa nu doarma in parlament ca elefantii actuali.


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 00:23

pnl,psd,udmr,pc


edy_sword

166 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 00:44

bai fratae eu votez cu mine ca s cel mai bun la mine acasa si pentru casa mea si a i mei cu toate ca s coate goale . rusine alora care amu cersesc voturi da nu s au gindit la noi atitia ani ca ne au tras in piept cu toate ne au spulberat visul nostru de mai bine, pentru asta ii taxam amu , sper din tat suflu nostru di mamaligari


edy_sword

166 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 00:46

pi calculatoreste li dau ban


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 01:21

Pentru mine e prima data cand votez, asa ca m-am documentat si eu putin inainte citind doctrina fiecarui partid si mai apoi avalansa de promisiuni care se fac la tot coltul.In mare am ajuns la concluzia ca, cu oricine as vota, tot lui ii va fi mai bine.Probabil voi alege "raul" cem mai "mic" si voi vota cu PSD.Sper sa nu regret mai tarziu alegerea.


iordas54

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 04:53

la senat voi vota cu ION Nani, iar la camera inca nu m-am hotarat
Oricum voi merge la vot
Este dreptul meu si nu voi lasa ca altiisa hotarasca in locul meu


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 05:38

Constat cu stupoare ca PDL ul din care accidental fac si eu parte,desfasoara cea mai murdara campanie electorala.Pretutindeni unde sint afise cu alte partide ,haiele de golani platite de PDL ,rup afisele electorale sau aplica benzi cu diferite inscriptii "FURATI TOT " ETC.ETC.
REGRET CA FAC PARTE DIN PDL dar neavind deocamdata posibilitatea sa ma transfer la alt partid astept 2009.PREFER SA CISTIGE PSD ul CARE ESTE FORMAT DIN OAMENI MULT MAI PREGATITI SI RESPONSABILI DIN PUNCT DE VEDERE SOCIAL
PDL ul este o adunatura de proscrisi


caroiiulian

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 06:03


salut
sincer sa fiu nu prea am cu cine vota toti promit multe si dupa ce se inscauneaza uita de promisiunile facute sunt dezamagit nu stiu ma mai gandesc poate cu PDL






cristacaroi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 06:45


buna
toti sunt o apa si un pamant oare merita careva votul nostru
ma voi mai gandi poate PDL














Pagini: << 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cu cine votezi?
Mergi la: