back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cu cine votezi?

 


 
Pagini: << 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >> Sari la pagina:
 
vladimir_danciu

63 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 18:56

NUMAI IN ROMANIA EXISTA ATATEA PARTIDE,CICA UN STAT DEMOCRAT,DECI IN CONCLUZIE NU O SA VOTEZ PE NIMENI SUNT SCARBIT DE MINCIUNILE ALESILOR!!!!!!!!!!!!


vladimir
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 19:22

Prima data in viata mea am votat realegerea in functie a lui Ceausescu la Congresul al XIII-lea.Era singura optiune posibila.Daca indraznea cineva sa scrie altceva pe formularul de vot era ridicat de securitate.Azi nu te mai ridica nimeni si e foarte bine ca sintem liberi dar indiferent pe cine votezi rezultatul e acelasi.


cezar23

1 mesaj
Membru din: 16/11/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 19:35

nu votez ca sunt mincinosi


taisia

2 mesaje
Membru din: 16/11/2008
Oras: Botosani

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 19:47

La alegerile din 30 noiembrie voi vota cu persoana care ma va convinge ca va face ceva in Parlament , va fi cu si pentru popor nu cu si pentru interesele sale.Daca ma va convinge cineva din colegiul meu voi vota .


Floriana

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:07

Dintre cele doua aliante voi alege PSD pentru ca reprezinta interesele celor multi si nu pe ale celor putini si bogati. PNLul a introdus cota unica , deci in loc sa ia mai mult de la cei care s-au imbogatit, majoritatea prin furturi si smecherii, si sa dea salarii mai mari in invatamant si in educatie, au facut favoruri celor bogati prin legile pe care le-au dat. Ma gandesc ca PSD -ul va vota altfel de legi daca va fi lasat de marile puteri, de oculta si de FMI. Deja cred ca suntem supusi unui atac sa se ia din aceasta tara si ultimele resurse, tocmai pentru ca se stie ca Tariceanu nu va mai fi ales de popor, iar Base nici atat nu il va mai propune. Din pacate tara nu mai este condusa de romani, ci sub presiunea externa, care acum este vizibila pentru toata lumea, ne conduc diverse persoane aflate in slujba straina. Nu mai pot visa la autonomia noastra, nu mai pot visa la tot ce a avut Romania si nu mai are, cand toata lumea avea un loc de munca. Dar macar pot sa nu imi dau votul unora care au luat taxe la fel de mari de la cei bogati ca si de la cei saraci.


Fosta membra 9am.ro

763 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:31

O sa votez conform propriei mele constiinte !

P.S.
Acest p.s. l-am scris pentru a divaga si eu putin pe tema alegerilor parlamentare ce vor avea loc in 30 noiembrie 2008 si la care ma voi prezenta.
Am raspuns la aceasta intrebare nu pentru ca ma pot inscrie gratuit si pe deasupra mai pot castiga si un laptop.
Eu personal nu am castigat niciodata nimic fara a munci si de fiecare data cand am primit ceva « gratis » costul ulterior a fost inzecit.
Unul din principiile dupa care ma ghidez in viata este urmatorul (de fapt sunt doua idei) :
Nimic nu-i gratis pe Pamant, totul are un pret si nimic din ce ni se intampla nu este intamplator.
M-am inscris si eu fiindca doresc sa-mi exprim si eu parerea in legatura cu alegerile parlamentare ce se aproprie cu pasi repezi.
Inainte de orice doresc sa subliniez ca fiecare dintre cetatenii cu drept de vot ai Romaniei trebuie sa-si exercite acest drept . Asa cum avem , conform Constitutiei Romaniei , dreptul la informatie, la invatatura, la cultura, la ocrotirea sanatatii, la mediu sasanatos, tot asa avem si DREPTul la VOT.
Deci fiecare dintre noi avem obligatia sa ne prezentam la vot si sa ne exprimam direct, SECRET si liber votul .
Sunt de acord cu parerea unora dintre cei care au raspuns ca « nu mai au incredere », « ca nu au pe cine vota », dar pentru a arata asta, celor care sunt la putere, trebuie sa ne prezentam la sectiile de votare si sa ne exprimam votul.
Trebuie sa mergem la vot pentru a ne exprima votul .Sa votam pe acea persoana care apreciem ca ne poate reprezenta sau sa punem stampila « Votat » in afara casutelor si votul astfel exprimat sa reprezinte un protest.
Solutia nu este sa nu ne prezentam la vot, nu este sa lasam buletinul alb (ce, nu se mai poate pune dupa aceea o stampila ?), solutia este sa punem stampila « Votat » in afara casetelor sau sa umplem buletinul cu stampile .Astfel vom arata ca niciunul din cei de pe buletinul de vot nu ne merita votul si nu merita sa ne reprezinte !
NUMAI CARE SE PREZINTA LA VOT AU DREPTUL DUPA ACEEA SA CEARA SA LE FIE RESPECTATE SI CELELALTE DREPTURI !

Eu mi-am format o parere personala si vin cu urmatoarea propunere : Sa se organizeze alegeri parlamentare in fiecare an !
De ce ?
Pentru ca :
-de fiecare data in preajma alegerilor politicienii lucreaza sau incearca sa lucreze in folosul comunitatii ; se asflteaza strazile, se planteaza copaci s.a.m.d.
-se va diversifica paleta de produse « oferite » alegatorilor si probabil
-la un moment dat ne vom satura de pixuri, galeti, tricouri mici, bere, faina, zahar …, de pomeni electorale
-politicienii nu vor mai avea posibilitatea sa uita ce ne-au promis in urma cu 4 ani.

Referitor la modul in care se organizeaza campania electorala, propun ca banii care se arunca pe toate materiale de campanie sa fie utilizati in folosul comunitatii si sloganul electoral sa apara sub forma :
« Aceast obiectiv (sala de sport , gradinita etc.) a fost construit cu bani din fondurile alocate campaiei electorale ,dupa cum urmeaza :
-20% Partidul …
-35% Partidul …
- 5 %Partidul …
-40 %Partidul
Cel mai bun sa invinga ! »
Dana P


Insusirea este numita perseverenta cand este folosita pentru o cauza buna si incapatanare daca e pusa in slujba unei cauze rele. (Lawrence Sterne)
dana_07

4 mesaje
Membru din: 16/11/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:37

voi vota cu PD-L !


robert77

2 mesaje
Membru din: 16/11/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:41

credc ca voi vota cu PD-L pt ca sunt singurii care imi inspira incredere!


vyoletta_01

1 mesaj
Membru din: 16/11/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:45

voi vota PD-L si cred ca ei vor castiga alegerile pentru ca sunt multi care sunt de acord cu politica lor!


ion_m

1 mesaj
Membru din: 16/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:48

eu o sa votez PNL;sunt cei mai apropae de adevar!


valy_m

2 mesaje
Membru din: 16/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:51

voi vota un partid liberal, adica PNL!


flory_m

2 mesaje
Membru din: 16/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 20:54

votez pro liberali, adica PNL


www_cocutzaa_0789

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 04:11

pn-l


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 08:39

Personal singura formatiune care merita votata este PD-L care a dat dovada ca vrea intradevar sa faca ceva si in mod sigur ajunsi la guvernare vor tinuti in frau de presedinte care vrea sa faca ceva bine pentru romanii de rand nu numai pentru cei inbogatiti fraudulos ca cei din PNL si PSD-PC plini de vechii nomenclaturisti ce tin cu dintii de posturile inparlament de frica justitiei asa corupta cum este.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 08:51

Nici un partid din Romania nu prezinta incredere. De fapt, cel ce face parte dintr-un anume partid, prezinta mai multa neincredere decat un candidat independent. Pentru a alege totusi un rau cat mai mic din marea de rele, voi vota cu PDL; insa strict din acest motiv, si nu altul.


cucu_georgiana

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 09:01

Nu stiu daca voi putea sa votez.Oricum niciun partid din Romania nu prezinta incredere. Nu cred ca cineva mai poate face ceva pentru noi. Toti sunt corupti , se gandesc decat la ce e lor bine( drept urmare isi voteaza pensiile).


enghin_36508

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 09:09

eu voi vota cu toti membrii de partid care sunt de etnie tatara


ilie0001_2

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 09:22

I n toate partidele sunt oameni de mai buna si mai proasta calitate. De aceia trebue sa alegem acolo unde sunt mai putini si in special nu trebue votati "dinozaurii" rapace ai ai parlamentului.
Dupa parerea mea oameni mai putin corupti si care vor sa faca si ceva bun sunt in PD-L. In comparatie PNL si PSD-PC care au pus impreuna viata oamenilor simpli pe butuci in timp ce ei se imbuiba ilicit din bogatia tari asa cum stiu ei mai bine fiind reprezentantii zelosi ai vechiului regim.


vlauric

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 09:35

Eu voi vota cu Partidul National Liberal deoarece ei sunt cei mai aproape de adevar, si Romania a cunoscut cea mai mkare dezvoltare economica cat timp au guvernat ei. Sa o tina tot asa.


rusdori

2 mesaje
Membru din: 6/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 09:55

Nu stiu cu cine votez, stiu cu cine nu votez :cu cei de la PDL, pentru ca eu consider ca aici sunt toti oportunistii, toti falsii (sa ne amintim cel mai bine de Stolojan, care face parte si din prima categorie si din cea de-a doua),aici in PDL fiind si cea mai concludenta disciplina de partid comunist.(vezi alegerile d-rei Basescu ca si secretara). E dezgustator si penibil in acelasi timp ! Daca un procent destul de mare dintre noi voteaza membrii ai acestui partid, aceasta
demonstreaza lipsa de cultura politica, dar nu numai a celor care voteaza, sau dorinta de mentinere a unor slujbe .


djtropik

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 10:02

..nai cu cine mah....nai cu cine..:))))


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 10:03

eu votez cu pnl este un partid serios sant membru 1990


whiskas_thedogg

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 10:50

De votat , cred ca o sa votez, dar cu cine chiar nu stiu, Mint....stiu cu cine votez : votez cu HOTIiiiiii


CRISIVALI

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 10:56

EU VOTEZ CU PARTIDUL CONSERVATOR crisivali@yahoo.com


floryssbsh

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 11:10

Toti sunt o adunatura de ..cartofi...buni de pusi la salata orientala! Politica e asemeni...fotbalului.. De cate ori nu ati auzit fotbalisti de la Steaua si de la Dinamo afirmand ca sunt rivali "doar pe teren"... subliniez,... "doar pe teren" ...si ca in afara sunt prieteni.....se nasesc intre ei...se fac cumetrii...etc..
Asa si in politica...PDL, PSD, PNL, PC, PRM....la fel...la tv...se injura, dar cand e vb de o lege, o HG, o OG....se voteaza si se sustin ... ca doar 4 ani e timp scurt si trebuie acumulat, ca nu se stie ce va veni...
UNINOMINALUL....hmmm.....sa vedem ce va fi...dar parerea mea e ca multi dintre cei ce vor fi alesi vor merge in parlament plini de datorii (mai mult sau mai putin morale) fata de cei care le-au sustinut financiar campania electorala....Cand au ajuns ACOLO, creditorul vrea inapoi ceea ce a oferit...
In concluzie, raspund cu o intrebare :
EU CU CINE NAIBA SA VOTEZ ??!?!?!?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 11:25

Votul in romania? nu ai pe cine vota....cei care ajung acolo, fie ca sunt de o parte sau de cealalta, isi urmaresc interesul.....BUZUNARUL PROPRIU. Vorba unui prieten.: ce-ar fi daca TOTI nu ne-am prezenta la vot?


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 11:30

PNL!!!


Giullie

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 11:38

Pana acum cateva saptamani, eram sigura ca voi vota cu PD-L, dar acum...sunt foarte nesigura in privinta votului...Cred ca voi vota cu PSD...iar in colegiul 1, Ilie Colrian, pentru a i se oferin ocazia sa arata de ce e capabil, aceasta ocazie fiindu-i curmata la alegerile locale...


ochisor

1 mesaj
Membru din: 17/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 11:56

AM SA VOTEZ CU PSD!!!


jimi_rom

174 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2008, ora 12:18

am sa votez cu PRM sa-si bage astia toti unghia in gat.

uuuuuu: PSD< PNL
jiony-ionsipolitica.blogspot.com/


Pagini: << 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cu cine votezi?
Mergi la: