back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cu cine votezi?

 


 
Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 23:42

cred ca cine va trebui sa trezeasca putin(zguduiti)pe alesiiii nostri-poate ca nu ar fi rau sa se nasca "un batman sau un justitiar"


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 13/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 23:50

Nu stiu daca mai merita sa-i votam din moment ce toti sunt la fel asa ca m-am gandit sa "sar" peste aceste alegeri


Lexadee

2 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 00:25

Eu una merg la vot. Este dreptul meu, pe care altii inaintea mea nu l-au avut. Parintii mei nu au putut sa iti exprime adevaratele dorinte in comunism, iar strabunica mea si stra-stra bunicile mele nu au avut drept de vot in trecut, fiind femei.





Stiu cu cine votez. Votez cu cei care stiu ce este politica, cu cei care au habar de filosofie, economie si drept, cu cei care isi cunosc principiile morale si cei care cunosc ideologia partidului. Pentru ca, nu-i asa, cati dintre cei care voteaza, stiu sa scrie corect din punct de vedere gramatical? Cati stiu istoria partidului? Cati stiu istoria tarii? Cati au cunostinte politice? Cati au studii superioare?





Cei putini, dar care au cunostintele necesare, ar trebui sa ne conduca, nu gloata de prost-crescuti la coada vacii sau in mahalale, care habar nu au cine sunt Karl Marx, Martin Luther King sau Margaret Tatcher!


roua_veche

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 05:40



Am remarcat nu doar in mesajele acestui topic, ci si din discutiile purtate pe fondul campaniei electorale cu diferite persoane ca exista o reticenta fata de alegeri:unii sunt decptionati de situatia actuala , multi considera ca votul lor nu ar influenta deloc starea de fapt si si mai multi sunt prea revoltati fata de situatia din Romania si comparativ cu primele doua categorii nici nu intentioneaza sa participe.Eu personal nu ma gandesc la masura in care va conta optiunea mea ci ma limitez la a presupune ca poate , totusi, daca mai multi ca mine (cei care nu se lasa cumparati cu un pix , un calendar si o punga de alimente) vor opta pentru cel mai mic rau dintre rele, exista posibilitatea chiar sa iasa un om care urmareste si alte interese decat cele personale.Sincer inca nu m-am gandit care va fi optiunea mea, dar cert este ca voi participa la vot.Probabil candidatul din partea PD-L.


ion_petre

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: Slobozia

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 06:45

Nici unul nu merita votat, politica asta este de fapt arta minciunii, cine minte mai bine ala castiga. Poate in alte parti cei care sunt alesi duc la indeplinire macar o parte din caruta de promisiuni pe care le-au facut. La noi in nici un caz, parca de la an la an e mai rau.
La noi se inchid fabrici, fata mea este in USA, astia sunt in criza de mult, dar nu se inchide ca la noi mai nimic, poate se reduce putin activitatea, nu mai cumpara lumea atat cu cardurile de credit ci cu cash si cam asta e criza la ei.
Nu sunt case la un dolar si alte povesti de presa.
Deci noi cum iesim din criza daca toti parlamentari nostri sunt niste hoti de cea mai joasa speta. In USA, daca unul este prins cu ceva afaceri murdare, trebuie sa se retraga din politica. La noi cum e???
Ma mai gandesc, dar cred ca o sa il votez pe ala care ma minte mai frumos, exact ca in dragoste, la inceput totul este lapte si miere si promitem ca asa o sa fie toata viata! Si fiecare din noi crede... pentru ca spera...


cedrik

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 07:15

pana acum mergeam cu sperante la vot.. chiar speram ca cine vine va schimba ceva..dar uitam ce e esential: SUNTEM IN ROMANIA..nimik nu se schimba in bine pt cetateni ci doar pt "Baietii destepti" din toate domeniile. asa ca .. eram simpatizant PNL.. acum mi-e cam scarba de ei.. posibil sa votez PD-L.. ca si primarul nostru e de la PDL si face treaba... dar atata s-au jucat in ultima guvernare cu PNL ul incat m-au dezamagit si ei...
IES DIN CALCULE: PSD - pt ca il urasc pe Iliescu care ne-a mancat 15 ani din viatza, PNG (cred ca doar catziva tzacanitzi de cap si catziva fani steaua vor vota PNG), PRM - tre sa fii chiar nebun sa-i votezi... , UDMR - pt ca sunt roman. .. Mai sunt si altzii? hmmm


pturcanu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:14

eu votez cu psd pentru ca sint mai aproape de problemele oamenilor


polishbluegirl

1 mesaj
Membru din: 24/09/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:16

Am o dilema in legatura cu aceste alegeri. Nu este pe deplin vot uninominal, daca acel candidat nu are 50%+1 voturi din colegiu, nu intra direct, voturile se duc la partid.

La deputati intentionez sa votez cu acel candidat care stiu ca pana acum a facut ceva pt Ploiesti, candidata PDL, iar la Senat voi elimina din cei rai sa raman cu cel mai putin rau, candidat PNL.


scami

2 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:19

Pana acum 4 ani am facut politica, intr-un partid din orasul in care locuiesc. Am avut multe initiative, unele au fost puse in aplicare pe plan local si ma gandeam impreuna cu colegii din partid la zilele in care proiectele noastre de legi vor fi adoptate pentru a face viata mai usoara si un pic mai dreapta tuturor. Apoi a sosit camapania electorala. Au aparut oamenii politici care nu aveau nici un program social ci doar dorinta avida de a apuca o bucatica din marele ciolan politic care ii imbogateste si care ii fereste de a da socoteala pentru faptele lor. Nimic si nimeni nu conta. Daca pana atunci eram ascultati, si eram considerati viitorul partidului, in cateva zile au fost mai importanti aceia care au pompat niste bani in partid si care au promis ca vor sponsoriza partidul daca vor fi pe listele electorale pe pozitii eligibile. Cei care pana atunci si-au consumat energia si timpul incercand sa faca ceva pentru oras, au fost buni doar la lipit afise electorale. Cei mai multi candidati alesi de conducerea partidului nu aveau nici o legatura cu orasul nostru, insa candidau ca reprezentanti ai lui. M-am scarbit, si am plecat. De atunci nu mai merg la vot, nu ma mai intereseaza ce se intampla si cine candideaza pentru ca stiu ce fel de oameni ne reprezinta. Singurul lucru care ma deranjeaza foarte tare este impasibilitatea opiniei publice. Suntem 22 milioane de "bip", asta ca sa nu folosesc un limbaj inadecvat. Cand noi romanii vom intelege ca puterea e la noi si nu la mascaricii nostri de politicieni, lucrurile se vor indrepta in aceasta tara. Prin urmare NU VOTEZ! Daca toti am face acest lucru, poate le-am da de gandit legiuitorilor si poate nu ar mai ajunge sa ne conduca toti infractorii.


scami

2 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:23

super tare!


gabi_d709_2

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Roman

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:54

votez partidul in general...PDL


VARAIN75

1 mesaj
Membru din: 11/09/2008
Oras: Focsani

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:55

De data asta nu ccred ca voi merge la vot. In colegiul unde locuiesc nu exista nici o alternativa viabila.


galaxia

6 mesaje
Membru din: 25/10/2008
Oras: Buzau

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 09:36

PDL si BASESCU intind plasa de paianjen pentru ROMANIA MERGETI LA VOT SI NU ADMITETI INCATUSAREA STRIGOIULUI


aga3l3na

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 09:36

PSD


crisan_mircea74

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Zalau

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 10:13

Votul este unul din putinele drepturi pe care le avem, asa ca va rog eu exercitati-va acest drept, indiferent cu cine sau ce forma de protest o sa alegeti in cabina de votare.Aratati-le ca noi santem romani, iar ei sunt niste nesimtiti. Apropo,stiti de ce au parlamentarii salariile asa de mari?
Au spor de rusine fratilor.


joefulop

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 10:53

UDMR


alina808

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 11:08

Cu PSD-ul , am dus-o mult mai bine cand carmuiau ei destinele tarii. Au facut si ei numeroase greseli, dar speram ca au invatat din ele. Incercam sa credem ca ne va fi mai bine.
Ar trebuii ca toti romanii sa mearga la vot, pentru a nu spune apoi ca ne este rau,exercitati-va acest vot ,indiferent de optiunea pe care o aveti.
Nu trebuie sa lasam pe altii sa decida pentru noi. Parerea mea.


alinutza92

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 11:12

eu votez cu pdl
psd


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:04

Eu voi vota pt Camera Deputatilor cu Aurelian Podeanu si pt Senat cu Lucian Salcutan


nicsoft777

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:05

cu gigi


dariussiana

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:06

SINCER NU CRED CA SE V-A SCHIMBA CEVA ,CEI CARE VOR VENI LA PUTERE SE VOR ZBATE SA SE UMPLE DE BANI IAR PENTRU OAMENII DE RAND NU VOR FACE NIMIC ,ASA A FOST PANA ACUM IAR IN ZIUA DE AZI SA FIM SINCERI "BANII" CONTEAZA .DACA NU AI BANI NU FACI NIMIC .EU AM VAZUT PE STRADA CUM DE LA UN PARTID ANUME, NU VREAU SA DAU NUME,INCERCAU SA-I CONVINGA PE OAMENII CARE TRECAU PRIN ZONA SA VOTEZE CU ACEL PARTID IAR LA URMA LE DADEAU ASA NUMITELE "SACOSELE"CICA CU MATERIALE DE CAMPANIE IAR IN SACOSE SE AFLAU PRODUSE ALIMENTARE.,ASA CA SINCER NU CRED CA VOI MERGE LA VOT,PENTRU CA DIN PACATE NU SE V-A SCHIMBA ABSOLUT NIMIC.


costeldragomyr

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:12

Eu votez cu PSD.


smara_sss

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: Onesti

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:13

Cu PSD-ul , am dus-o mult mai bine


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:20

voi vota cu reprezentantii PDL.Vor castiga la Braila .Succes.


raducu

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 12:55

Voi merge la vot si imi voi convinge si prietenii sa vina. Personal, eu voi vota cu PD-L.


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 13:12

In final voi vota cu PD-L. Se simte neaparat nevoia de o schimbare. De cate ori votam, mergem acolo cu speranta ca ne va fi mai bine. Multi au tinut locul cald pe un scaun si doar atat. Lor le-a fost bine, dar noua? vom ramane o generatie de sacrificiu pana la moarte?? Posibil sa nu se schimbe nimic.


RalucaI

1 mesaj
Membru din: 14/11/2008
Oras: Campulung Moldovenesc

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 13:30

Salut! Oare cu cine ar fii mai bine sa votez? Cam toti ne punem aceasta intrebare , cine ar merita sa fie votat? in care promisiuni sa mai credem?nu stiu sigur, dar ceva ma indeamna spre PD-L dar, nu e ceva sigur....speram la mai bine!!!!


sabie_taticutzu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 14:09

Cu PSD PSD PSD PSD PSD PSD PSD................................


gores1313

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 14:13

Eu sunt pro Basescu si voi vota cu PD-L


cristighbodea

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campulung Muscel

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 14:22

n-am votat niciodata si nici n-am de gand! nu-i corect fata de noi demos-ul ca unii sa se imbogateasca pe munca mea, pe impozitele mele,pe3 stres-ul meu de zi cu zi!si tot noi sa strangem cureaua cand vedem unde ne-a dus aiureala si inconstienta noastra cand votam asemenea nemernici! sa se intrebe daca noi meritam sa-i tinem pe ei in spate?!! ar trebui ca aceia care vor in parlament sa se sustina di fonduri proprii ca au cu ce!


Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cu cine votezi?
Mergi la: