back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Homosexualitate vs heterosexualitate

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
 
claustef76

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Octombrie 2008, ora 10:53

Citeam zilele trecute (nu mai stiu in ce ziar on-line) despre mai multe mame lesbiene care au ramas insarcinate prin inseminare cu sperma aceluiasi barbat. Si chiar aparuse in randul lor temerea ca daca, in viitor, copiii lor s`ar intalni si ar deveni cupluri, ar fi un adevarat dezastru... Pai, oameni buni, nu tocmai asta este si temerea noastra? Dar la scara planetara? = incesturi (intamplatoare...). Pai daca incurajam copiii nostri, spunandu-le ca homosexualitatea este ceva normal in sec. al XXI-lea, ei vor crede acest lucru si... poate vor si experimenta. Ca deh, e si de "bon-ton". Si unde vom ajunge? La disparitia ca specie. Nu ar fi mai bine (si nu ma refer neaparat la latura religioasa a problemei) sa nu mai creeam conjuncturi favorabile dezvoltarii acestui fenomen? Sa le spunem copiilor nostri, de mici, ca homosexualitatea este ceva contra firii, sa-i educam in sensul intemeierii pe viitor a unei familii, sa le facem de la cele mai fragede varste o educatie sexuala corecta? In fapt, sa eliminam din start orice cauza a aparitiei acestei probleme. Pentru ca este o problema reala. Am auzit tot felul de scuze care mai de care mai peniblile cum ar fi: ei asa se nasc; au in gena homosexualitatea; homosexualitatea nu este ceva anormal; Biblia nu interzice aceste practici etc. Mereu s-a incercat sa se gaseasca scuze pentru aceste acte contra firii de catre oameni care, constienti de impactul asupra societatii, au incercat sa-i dea legitimitate homosexualitatii, tocmai pentru a nu fi marginalizati. E si firesc de altfel, pentru ca e adevarat: multi dintre homosexualii din trecutul umanitatii au fost niste somitati, niste genii, oameni de stiinta fara de care poate umanitatea ar fi intaziat sa evolueze. Dar, sa fim seriosi si sa admitem ca unele genii au si au avut si ceva "in minus"... printre care si aceste obiceiuri sexuale. In vremea noastra, cand avem atatea mijloace de informare, homosexualitatea ar trebui sa constituie un subiect serios de dezbatere atat in randul psihologilor, cat si in randurile oamenilor politici. Nu putem continua asa, privind cum ai nostri copii incep sa perceapa homosexualitatea ca pe ceva absolut firesc, sa nu-si mai doreasca intemeierea unei familii heterosexuale PENTRU CA LI SE SPUNE CA E NORMAL IN ZILELE NOASTRE SA FII HOMOSEXUAL. Parerea mea este ca se greseste. Si oricum, stiu ca sunt foarte multi sustinatori ai homosexualitatii, chiar heterosexuali. Dar, recunoasteti ca nu v-ati dori sa traiti ziua in care, parinte fiind, sa vina copilul dvs, baiatul dvs, si sa va spuna ca nu are de gand sa se insoare cu fata vecinului pentru ca el are demult o relatie cu baiatul administratorului... Si cat v-ati chinuit sa-l cresteti, cate sacrificii ati facut pentru el in speranta ca intr-o zi veti avea parte de multi nepoti... Dar toate astea dispar intr-o clipa: el te consoleaza si-ti spune ca poate vor adopta un copil candva dar CINE LE VA DA SPRE ADOPTIE UN COPIL? Sa-l creasca tot in credinta ca homosexualitatea este un lucru firesc??? Ca uita-te la ei cat sunt de fericiti! Ce daca sunt de acelasi sex? Daca se iubesc? Si aici am sa ma opresc pentru ca perspectiva mi se pare sumbra si chiar dramatica...


july

563 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Octombrie 2008, ora 19:27

Sunt mama...m-am gandit si eu oare cum m-as simti daca baiatul meu ar veni intr-o zi sa-mi spuna ca se simtei atras de barbati?
As suferi, m-as gandi cu ce si unde am gresit...dar sunt sigura ca pana la urma as accepta si i-as fi alaturi!


Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Octombrie 2008, ora 19:49



Fosta membra 9am.ro

1341 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Dej

Postat pe: 16 Octombrie 2008, ora 12:21

Eu,pe copilul meu daca ar avea tendinte homosexuale cred ca i-as impune tratament psihiatric.As vinde tot ce am tot ce am doar ca sa il vad SANATOS. Stiu ca se poate,nu vorbesc in necunostinta de cauza.


claustef76

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 16 Octombrie 2008, ora 14:33

Draga Iulia,

ai perfecta dreptate. Este copilul tau si trebuie sa-i fii alaturi in orice conditii. De fapt, eu nu ma refeream la efectele acestei situatii, ci la cauze: ar fi mai simplu sa anticipam cauzele, sa le eliminam de la bun incaput: sa-i facem copilului (baiat sau fata) o educatie sexuala de la varsta frageda, sa urmarim anturajul copilului in perioada adolescentzei, sa-l ghidam in definitiv pe un drum firesc cu o finalitate fireasca: intemeierea unei familii si procrearea. Pentru ca aceasta este menirea noastra, nu alta: SA PROCREAM! IN MOD NATURAL, nu artificial! Si repet, nu vorbesc dpv al dogmelor religioase (sunt un om instruit si vad doar latura umana a problemei), ci dpv al rolului nostru: perpetuarea speciei. Chiar trebuie sa ne chinuim in continuare sa gasim justificari stupide de genul: da, dar si delfinii au comportamente homosexuale (am citit!) sau nu stiu ce alte specii???... Este jalnic. Pai, se presupune ca noi am evoluat! Homosexualitatea a fost intradevar o practica obisnuita inca din cele mai vechi timpuri, dar lumea evolueaza si nu neaparat dpv al "tolerantei" pentru "minoritatile sexuale", ci dpv al intelegerii ca numai heterosexualitatea poate da o sansa umanitatii! Si orice altceva (nu ma refer la inseminare artificiala care este tot o solutie pentru a procrea normal) este o abatere de la normalitate, este nefiresc! Multumesc.


july

563 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Octombrie 2008, ora 15:49

Da...depinde foarte mult de educatie, de modelul oferit copilului.
Se stie ca cei ce devin homosexuali au o predispozitie spre acest comportament dar nu este ceva definit din nastere.
Azi trebuia sa le explic copiilor diferenta dintre prietenie si iubire...cine iti este prieten cine iti este iubit. fara sa ma gandesc f mult le-am spus ca prietenie poate sa existe si intre doi baieti sau doua fete, dar iubire nu.( ei fiind in clasa a patra )
Multumita de mine m-am intors acasa dar acum ma framanta gandul ca poate am gresit, poate trebuia sa le spun ca mai exista si exceptii chiar daca nu sunt tolerate de majoritate., ori sunt gresite, ori e o boala etc...deoarece va veni o zi cand ma vor lua la intrebari ...nu stiam de existenta iubirilor intre doi baieti sau doua fete ori le-am mintit?
E greu sa fii dascal, parinte...ce si cat sa le spui? cum?...sa nu le dai idei!!


claustef76

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 15:49

Draga Iulia,

mai intai de toate vreau sa-ti spun ca fac parte dintr-o ultima generatie care mai are respect fata de elita dascalilor. Am fost crescut si educat in spiritul respectului fata de profesor/invatator/educator. Mai mult, sunt casatorit cu o profesoara.
Asadar, parerea mea este ca si profesorii trebuie sa ia parte la educatia sexuala a copiilor, alaturi de parinti. Si, desigur, educatia presupune si pregatirea copilului pentru mai tarziu cand se va intalni si/sau va intelege acest fenomen pentru care, este firesc sa arate TOLERANTZA!
Fiecare esta indreptatit sa-si aleaga anturajul dar, atunci cand este adolescent, copilul trebuie supravegheat mai indeaproape. Si, in functie de cele observate, sa se "aplice" sfaturile corespunzatoare.
Eu nu sunt (deocamdata) parinte si, sigur ca nu sunt cel mai in masura sa dau lectii celor care sunt deja parinti; dar ref. la mustrarile tale de constiinta, ele sunt perfect justificate: ii va fi extrem de greu copilului mai tarziu, cand va intelege singur fenomenul, fara un "avertisment" in prealabil. Si atunci, cu siguranta, va fi NETOLERANT!
Copilul trebuie sa inteleaga (cat de devreme se poate) ceea ce este normal si ce este nefiresc. Desigur nu eu stabilesc ce este normal; sau tu sau altii de pe forum. Acest lucru a stabilit-o deja natura. Sau Dumnezeu...


Fosta membra 9am.ro

1341 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Dej

Postat pe: 18 Octombrie 2008, ora 11:39

Nu cred ca trebuie sa fii tolerant in orice situatie,caci daca mergi prea mult pe principiul:cine sint eu sa judec? Numai Dumnezeu o poate face,atunci hai sa-i lasam pe toti sa faca ce vor si sa nu mai pedepsim pe nimeni.Si asa exista foarte multa toleranta.Homosexualii nu sint discriminati nicaieri caci au drepturi aproape egale cu toti ceilalti dar nu pot sa tolerez nuntile lor,faptul ca se vor cununati la biserica,faptul ca vor sa adopte copii ,asta nu o pot tolera.Dar chiar si titlul topicului e aiurea,nu-mi pot da seama ce vreti voi sa dezbateti?Ati spus pe un alt topic ca homosexualitatea exista de cind lumea.Dar de ce a aparut?A aparut ca un fapt normal?
Homosexualitatea a aprut ca un act de sodomizare,si de obicei sclavii erau cei abuzati,homosexualitatea a aparut ca si consecinta a desfriului,a alcoolului,a abuzurilor,a asupririi,a cretinitatii.Imi veti da alte exemple cum ca si calugarii din vechi timpuri practicau homosexualitatea si da e adevarat dar din aceleasi motive.Apoi s-a dezvoltat ca un trand,a inceput sa fie la moda si asa s-a ajuns la conceptul de azi ca te nasti homosexual sau te nasti intr-un corp nepotrivit.Eu sper ca intr- o zi se vor da legi IMPOTRIVA HOMOSEXUALITATII.


deea_on_line

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Octombrie 2008, ora 16:50

toata lumea spune k homosexualii au drepturi egale cu restul lumii...sa fim seriosi....nu au dreptul sa se casatareasca decat dak strabat lumea(si nu ma refer in biserica)...drept urmare nu isi pot cladi o "familie" nu pot face imprumuturi la banca decat pt sume mici,nu s pot angaja oriunde datorita inclinatiilor sexuale....s.a.m.d....

nu maintelegetigresit nu sunt total d acord cu ei si felul lor d a trai dar pt a fi impotriva lor,acestia ar trenui cunoscuti mai bine
atitudinea mea fata d ei este d toleranta,nu ma deranjeaza atat timp cat nu imi deranjeaza ei mie viata....

deci va rog nu afisati o falsa atitudine fata d inclinatiile lor sexuale
v-a trecut vrodata prin cap k unii dintre ei nu sunt cu nimic diferiti de noi decat in relatiile sexuale si atat...ca tot c isi doresc nu este decat o viata normala fara a fi judecati de toata lumea?(si aici nu sunt inclusi homosexualii c comit diferite acte condamnate prin lege ci doar la cei c incearca sa s apropie de normalitatea noastra)

ganditi-va k sunt oameni (unii) care nu au ales sa fie asa,nu a fost nimeni langa ei sa "vanda tot si bage toti banii in tratamente"pt a le vindeca "boala" "

si va rog abtineti-va d la comentariile de genul "cu oameni de genul o sa ajungem unde a dus mutu iapa" ca asta stie tot prostu' sa zica....
aprofundati va rog tema fara a ajunge la filozofii inutile


claustef76

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 21 Octombrie 2008, ora 15:31

Draga Deea_on line,

unde vezi tu falsa atitudine fata de homosexuali??? Noi spunem exact ceea ce gandim. Asta inseamna LIBERTATE! Libertatea de expresie! Fiecare e liber sa faca ce-l taie capul. Tema discutiei era problema in sine a educatiei sexuale a copilului inca de la varsta frageda.
Am asistat de curand la o discutie tata-fiu. Fiul, de 3 ani, imbracase o rochita de-a sora-sii, cu 2 ani mai mare, spunand ca el este... mireasa. De la aceasta varsta se poate incepe o educatie sexuala corecta. Tatal ii explica copilului ca el este baiat, trebuie sa se imbrace in pantaloni si el nu poate fi peste ani si ani "mireasa" ci doar ginere... Si asa mai departe. Copilul va intelege sau nu. Daca educatia nu va continua, copilul va ramane cu convingerea ca este normal sa imbrace rochite. Si de aici pana la a se machia, ruja etc. nu mai e decat un pas... Asadar, parintelui sau nu i se parea normal ca al sau copil sa imbrace rochita. Si ce e rau in asta? Il condamnam pe taica-sau? Ca-i explica de mic ce considera el ca este normal? Parintele isi face datoria. Si trebuie sa si-o faca pana la capat! Acum cred ca este limpede, da? Si nu mai ne blamati pe noi, cei care credem altceva decat voi, minoritatea sustinatoare a homosexualitatii. Pentru ca HOMOSEXUALITATEA NU ESTE FIREASCA!
Iar dumneata, draga Deea on line, chiar dumneata, fara sa-ti dai seama, afirmi ca avem de-a face cu o problema. "Ei nu au ales", ei au trait intr-un mediu care a "favorizat" aparitia acestei probleme ori nu li s-a facut educatia sexuala necesara. Dar unii "au ales" asa, nu? Deea on line, nu zice nimeni sa se arunce cu pietre in cei care nu sunt ca majoritatea. Eu, intr-un topic anterior, am sustinut ideea de "tolerantza". Pentru ca, poate vina nu a fost in totalitate a lor; vina putea fi a sistemului prea coercitiv sau prea permisiv... vina parintilor, a rudelor, a anturajului etc. Ori propria lor "vina" de a se complace intr-o asemenea situatie. Pentru ca, atunci cand esti constient ca ceva este impotriva firii (majoritatea decide ce este normal!), te analizezi, te controlezi si faci ceea ce este normal. Nu poti sa ai relatii cu persoane de acelasi sex pe acelasi motiv ca nu poti sa ai o relatie cu un animal!!!! Domestic sau salbatic. Ce? Este prea dur ce am zis? Mie (si nimeni nu poate sa ma judece pentru ceea ce gandesc) mi se pare egal. Si draga Deea on line, nu e "filozofie inutila", sunt fapte. Aceste lucruri se intampla in jurul nostru. Din pacate. Nu ma intereseaza ce fac altii in dormitorul lor; DAR NU VREAU CA ANORMALITATEA SA FIE RIDICATA LA RANG DE NORMALITATE PENTRU CA ASA SPUNE O MINORITATE! PUNCT.


badeaanna

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 13:00

Asa cum ar vrea multa lume si ar fi frumos si mai sigur ar trebui sa se legalizeze prostitutia. De ce? Poate din cauza ca este cea mai veche "meserie" si inca se cere si se va cere. De ce sa nu se legalizese si homosexualitatea si heterosexualitatea? Asa cum Biserica interzice relatiile sexuale in concubinaj asa lumea incalca aceasta "regula". De ce? Ca e placut actul in sine si ne face bine, nu? Sunt pro lesbiene, heterosexuali sau homosexuali desi nu fac parte din ei. TREZITI-VA oameni buni, a trecut comunismul!!! Desi.... existau si atunci numai ca nu se desbatea atat problema.


claustef76

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 19:13

Stimata dna/dra badeaanna, nu vorbim despre "reguli" aici, ci despre ceea ce este normal, asa cum a decis majoritatea, atat dpv anatomic cat si moral. Si nicidecum dpv cleric. Si, te rugam, citeste cu atentie si parerea altora de pe forum.


Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 2 Noiembrie 2008, ora 20:52



Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 2 Noiembrie 2008, ora 21:09

fata draga...sau fatule draga....
sa stii cã ºi pedofilii, necrofilii ºi zoofilii au douã, maini, douã picioare, un organ sexual...sau 2 dacã pui la socotealã ºi rectul....nas, ochi ºi gurã.....ºi alte preferinþe sexuale...lor le place sã facã dragoste cu copii, morþi ºi, respectiv, animale.
Conform teoriei tale...înseamnã cã ºi aceºti dezaxaþi sunt normali, pentru cã au acelaºi apect fizic cu tine ºi doar alte preferinþe sexuale!!!
Cu mine, nici mãcar fizic, nu vreau sã îi compar!!!!!
Dacã e aºa cum spui tu...m-aº bucura foarte tare dacã plodul tãu sau tu, dragã iubitoare de "normali" veþi fi futuþi pânã la orgasm, în toate gãurile ce pot avea conotaþii sexuale, de un asemenea dezaxat!!! Cred cã va fi o mare satisfacþie pentru o tolerantã ºi o înþelegãtoare ca tine!!!!!
Aºa vrea sã vad dacã, dupã un asemenea intercurs cu din aºtia "normali" vei mai avea o iubire la fel de mare pentru ei!


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 2 Noiembrie 2008, ora 22:23

da-mi si mie reteta ca vreau sa ma tratez.


Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 07:46

De la: blagaiulia, la data 2008-10-16 15:49:49Da...depinde foarte mult de educatie, de modelul oferit copilului.
Se stie ca cei ce devin homosexuali au o predispozitie spre acest comportament dar nu este ceva definit din nastere.
Azi trebuia sa le explic copiilor diferenta dintre prietenie si iubire...cine iti este prieten cine iti este iubit. fara sa ma gandesc f mult le-am spus ca prietenie poate sa existe si intre doi baieti sau doua fete, dar iubire nu.( ei fiind in clasa a patra )
Multumita de mine m-am intors acasa dar acum ma framanta gandul ca poate am gresit, poate trebuia sa le spun ca mai exista si exceptii chiar daca nu sunt tolerate de majoritate., ori sunt gresite, ori e o boala etc...deoarece va veni o zi cand ma vor lua la intrebari ...nu stiam de existenta iubirilor intre doi baieti sau doua fete ori le-am mintit?
E greu sa fii dascal, parinte...ce si cat sa le spui? cum?...sa nu le dai idei!!



Da...depinde foarte mult de educatie, de modelul oferit copilului.


Gresit,total gresit!!


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 16:00

Cred ca azi in tratarea problemelor adolescentilor se aplica un dublu standard:
- daca ei au dificultati de adaptare la scoala (sau in mediul social, in general), rezultate scolare proaste, agresivitate fata de altii sau fata de propria persoana etc.. atunci au nevoie de consiliere
- daca toate problemele descrise mai sus sunt cauzate de orientarea homosexuala, atunci cei carora li se adreseaza consilierea sunt parintii si cadrele didactice!!!! (evident, pentru ca adolescentul ar fi "normal", iar societatea care-l marginalizeaza ar fi "bolnava"!!!)

Citeam pe situri de psihiatrie ca experimentarile sexuale cu persoane de acelasi sex ar fi normale in gasirea identitatii sexuale.
Intrebarea mea: de ce sa experimenteze adolescentul asa ceva daca nu ar considera deja ca asta este un comportament normal???? Altfel spus prin acceptarea homosexualitatii chiar incurajam tentativele homosexuale la varste fragede! (Nu cred ca vreo persoana din generatia mea s-ar fi gandit ca o persoana de acelasi sex este posibil partener sexual)


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Noiembrie 2008, ora 20:11

pt.claustef 76.
bravo papusha ,le-ai spus-o !
in fond ce le pasa daca vecinu' , io sau tu ,ne-o tragem ,nu-i asha ? astia totzi de pe forum trebuie datzi la comisia de discriminari neaparat !
te pupicesc papusha.poate ne vedem la vara ...pe plaja...la soare ...unde fetitzele (si baietzii !) sunt ...goale ...


si electronica !
deea_on_line

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Noiembrie 2008, ora 16:11

aveti dreptate cei care spun k pedofilii ,necrofilii s.a.m.d. sunt la fel dpdv fizic dar faptele p are le comit sunt diferite de cele ale unui homosexual
primii isi doresc lucruri odioase p cand cei din urma isi doresc un anumit stil de viata c nu distruge viata altor persoane
nu ii sustin p homosexuali dar nu pot sa ma bat cu pumnul in piept k eu sunt mai buna decat ei doar pt k ma incadrez in toate normele morale ale societatii
nu spun k acest stil d viata trebuie acceptat de toate legile,de docmele bisericesti samd
spun doar k nu trbuie sa aruncam cu pietre in ei si sa-i lasam in pace


cat depre prostitutie ...ar trebui legalizata doar dpdv al legilor...nu ar trebui acceptata si considerata morala
orice orientare sexuala are cineva, chiar dak e interzis sau nu, "la curve" dak doreste tot va apela,legal sau nu....asa k dc sa avem doar d pierdut cand putem si castiga ceva din asta( taxe si incetinirea ritmului cu, care s transmit BTS-urile si mai ales k unii ar renunta stiind k vor aparea "undeva" notati in bilantul unui bordel)

iar despre frica ..."dak o sa devina copilul meu gay".....aveti grija d odrasle si educatii d mici asa cum credeti mai bine
parintii mei s-au ocupat d acest lucru si consider k m-au educat cum au stiut mai bine pana la varsta la care am dobandit puterea de a alege
nu l oferiti nesansa d a o apuca p cai gresite

parerile nu s discuta dar cu argumente puternice s pot schimba


claustef76

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 13:48

Deea,

Ma bucur ca ai ajuns la aceeasi concluzie ca si mine; tocmai asta era si ideea topic-ului: citez :

"iar despre frica ..."dak o sa devina copilul meu gay".....aveti grija d odrasle si educatii d mici asa cum credeti mai bine
parintii mei s-au ocupat d acest lucru si consider k m-au educat cum au stiut mai bine pana la varsta la care am dobandit puterea de a alege
nu l oferiti nesansa d a o apuca p cai gresite..."

Nici nu am vrut sa spun altceva!


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 06:52

Homosexualii ar trebui castrati si trimisi la ocna !


iditzi

4 mesaje
Membru din: 8/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 19:21

bravo,esti foarte destept,oare tu insusi nu esti gay?

poate esti si n-ai incercat inca

nu-i asa de rau,si exista si dragoste ceace nu stiu daca tu esti capabil mariane


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 20:58

Sunt un homosexual pasiv si ma simt foarte bine asa . Sunt chiar semitravestit , in sensul ca adopt solutii estetice feminine ( epilari ale membrelor , manichiura, pedichiura si imi place sa incalt incaltari femeiesti). Marturisesc ca pe la varsta de 13 ani , incaltam sandalele cu toc inalt ale mamei mele si ma jucam cu prietenii mei jocuri cu teme sociale, in cadrul carora eu jucam roluri exclusiv feminine. Ulterior am acceptat discutii cu diferiti psihologi ale caror sfaturi nu includeau recomandari de genul "TREBUIE SA ABANDONEZI ACEST GEN DE MANIFESTARE sau TREBUIE SA URMEZI UN TRATAMENT PSIHIATRIC" , ci doar imi sugerau faptul ca sunt mai bun decat un toxicoman , categorie in care se situeaza nu numai consumatorii de stupefiante ci si fumatorii precum si persoanele etilice chiar si cei cofeinodependenti. E adevarat ca parintii trebuie sa-si educe copii dar cred ca nu e normal sa-i invete sa urasca categorii sociale inofensive prin modul lor de viata . Sunt si eu contribuabil ca multi heterosexuali de aceea cred ca am si eu dreptul la fericire , nu-i asa?


Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 14:41


Te salut gaytravesti,va salut si pe voi.
Am citit,vreau sa va dau un exemplu si chiar sunt curioasa ce o sa spuneti.Cred ca putin,o sa se demonteze unele pareri.
Fratele meu este gay,am aflat cand el avea 19 ani,ne-a marturisit ca asta ii place.Suntem o familie unita,cu o casa foarte mare si am locuit impreuna pana acum doi ani.
Eu la randul meu m-am casatorit,am facut doi copii,baiat si fata.Cel mai mult a avut grija fratele meu de copii,nu mi-a fost teama un minut sa-i las cu el.Ia purtat peste tot cu el.
Acum copii au crescut,sunt la casa lor si nu au nicio tendinta homosexuala.
Fratele meu a avut o relatie lunga cu un tip,au stat,am stat impreuna,s-a discutat deschis despre problema asta,pt ca la un momentdat,au venit si intrebarile.
Deci doi copii care au crescut vazand si latura asta a vietii si nu s-a intamplat nimic.
Nu sunt abslut niciun pericol daca sti sa tratezi problema.


Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 14:44

De la: Alexa62, la data 2008-11-13 14:41:33
Te salut gaytravesti,va salut si pe voi.
Am citit,vreau sa va dau un exemplu si chiar sunt curioasa ce o sa spuneti.Cred ca putin,o sa se demonteze unele pareri.
Fratele meu este gay,am aflat cand el avea 19 ani,ne-a marturisit ca asta ii place.Suntem o familie unita,cu o casa foarte mare si am locuit impreuna pana acum doi ani.
Eu la randul meu m-am casatorit,am facut doi copii,baiat si fata.Cel mai mult a avut grija fratele meu de copii,nu mi-a fost teama un minut sa-i las cu el.Ia purtat peste tot cu el.
Acum copii au crescut,sunt la casa lor si nu au nicio tendinta homosexuala.
Fratele meu a avut o relatie lunga cu un tip,au stat,am stat impreuna,s-a discutat deschis despre problema asta,pt ca la un momentdat,au venit si intrebarile.
Deci doi copii care au crescut vazand si latura asta a vietii si nu s-a intamplat nimic.
Nu sunt abslut niciun pericol daca sti sa tratezi problema.



Scuze pt ultima fraza,dar sunt grabita.
Deci...homosexuali nu sunt un pericol daca sti cum sa tratezi problema.


dagaio

1073 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 15:17

Draga gaytravestit,

ma bucur ca te afli printre noi. In sfarsit a venit pe forum cineva care poate sa spuna mai multe despre topic din proprie experienta.

Trebuie sa te felicit pentru curajul tau de a spune lumii despre tine, de a-ti arata imaginea, chiar daca, in Romania cu oamenii acestia atat de ingusti la minte, tu esti discriminat si judecat pentru ceva ce nu depinde de tine.

Eu sunt heterosexuala ( asta foarte sigur! ) si nu a fost alegerea mea, nimeni nu m-a intrebat. La fel este si cu tine. Deci, te inteleg.

Iti doresc sa fii puternic in continuare, sa nu te lasi calcat in picioare, sa ti se respecte toate drepturile si libertatile ( cele provenite din "drepturile omului" ). iti doresc sa-ti gasesti partenerul potrivit ( sufletul pereche ) si sa fii iubit pentru ceea ce esti si pentru cum esti si sa fii fericit cu adevarat!

Nu te cunosc, dar imi dau seama ca ai suferit de multe ori din cauza prostiei oamenilor si a regulilor lor absurde. Sunt alaturi de tine din simplul fapt ca nu accept discriminarea de nici un fel din cauza a ceea ce nu am ales noi; si inteleg situatia --- esti exact ca noi doar ca iubesti pe altcineva in mod natural. Nu te compari cu dezaxatii obsedati de sex ( pedofili, zoofili, necrofili, masochisti, hartuitori, violatori, sau "alte specii" ) asa cum s-a spus mai sus, pt. ca poti iubi cu daruire si frumusete interioara la fel cum ne iubim noi sotii ori sotiile.

Bineinteles, ca printre homosexuali mai exista, din pacate, si cei care gresesc ( nu sunteti nici voi perfecti ) si atunci ca si noi, trebuie sa primiti pedeapsa cuvenita.





Yorick

1014 mesaje
Membru din: 20/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Noiembrie 2008, ora 21:23

De la: badeaanna, la data 2008-10-25 13:00:57Asa cum ar vrea multa lume si ar fi frumos si mai sigur ar trebui sa se legalizeze prostitutia. De ce? Poate din cauza ca este cea mai veche "meserie" si inca se cere si se va cere. De ce sa nu se legalizese si homosexualitatea si heterosexualitatea? Asa cum Biserica interzice relatiile sexuale in concubinaj asa lumea incalca aceasta "regula". De ce? Ca e placut actul in sine si ne face bine, nu? Sunt pro lesbiene, heterosexuali sau homosexuali desi nu fac parte din ei. TREZITI-VA oameni buni, a trecut comunismul!!! Desi.... existau si atunci numai ca nu se desbatea atat problema.


Draga Ana Badea ,
Nu faci parte din nici una dintre categoriile lesbiene, heterosexuali sau homosexuali?
Dar din ce categorie faci parte ?

Semnat : un heterosexual curios


alincaba

138 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 09:36

Promit ca nu am mai vrut sa scriu si aici da nu m`am putut abtine....

Io nu inteleg cum puteti fi deacord cu homosexuali.... si vi se pare ceva natural.. looooooooooool... homosexualitatea e o boala!!!! nu e un stil de viata sau o moda sau ceva...
Homosexualitatea se manifesta la anumite categorii de oameni... ori complexact, ori frustrati, ori nebagati in seama... ori ce ce nu e ok......

Dupa mine i`ash duce la tratament ( sunt sute de cazuri cand oameni s-au vindecat de homosexualitate)
Si faza cu parinti.. sa ai tata 1 si tata 2... jenantttttttttttt ce o ajuns lumea asta............. imediat o sa fiti deakord cu zoofilia si o sa ziceti .. tata si capra sau cine stie.....

Si tu ala gay care ai skris aici.... daca nu te-o vrut nici o gajika ca nu o trebuir sa te complexezi chiar asha si sa te faci tu gajika sa il vrei pe altu.. :).. trreia sa mai astepti ca poa aveai succes.. da amu.. esti distrus..... :)

Si ziceti ca facem discriminari.... discriminare ii sa urasti un ungur sau un negru sau cine stie ce... daca o ajut sa fie discriminare ca urasti homosexuali... asta deja ii prigona moderna:) .. Imediat preotii or sa fie dusi la puskarie ca nu vor sa casatoreasca 2 homosexuali.. si ii discriminare.. sau cum?... unde ati ajuns fratilor?.. Nu is diskriminator daca urasc anomaliile.... ca oricum ai lua-o .. homosexualitatea ii o mare anomalie...... si nu! nu urasc persoanele homosexule.. ci urasc fenomenul si urasc lasitatea omenilor sa se complaca in stilu asta anormal de viata!

O zi buna la toti... si pt gay... mergetzi fratzilor si va tratati!!!


ione2380

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 12:04

daca tu nu esti nici lesbi, nici homo, nici hetero atunci ce esti tu, proasto?


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 15:23

De la: marian_bd_rotaru, la data 2008-11-12 06:52:24Homosexualii ar trebui castrati si trimisi la ocna !

si care este problema ta ?
afla ca la ocna , homosexualii castrati cum le doresti tu ,ar functiona perfect pe post de ...fetite ...
roaga-te la dumnezeul tau sa nu ajungi si tu la ocna...ca ala esti...adica tot...fetita !


si electronica !
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Homosexualitate vs Heterosexualitate
Mergi la: