back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Apel de suflet catre psdisti!

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 23 Aprilie 2019, ora 17:48

De la: gabigabi2, la data 2019-04-23 16:22:44 si asta-i o veste buna de care sa te bucuri, pimpule care esti tu pimp, la fel ca si Hakon ?! da' cind EUROSTAT vorbea despre Ro ca are cea mai mare crestere economica din Europa, de ce ai uitat sa spui ?
este ca-n URA voastra Dementa Doriti Raul acestei tari, doar ca sa demonstrati ca opozitia are dreptate , desi a CONTRIBUIT 14 ani la ruinarea ei ?
Proasta pamantului, cresterea economica bazata pe consum este doar un balon de sapun, identica cu cea cu care se lauda guvernarea Tariceanu.
Cand s a spart balonul am intrat in criza. Si acum se va intampla idem. Dar tu nu esti proasta, esti doar o ticaloasa parvenita cu multi scheleti prin sifonier asa ca trebuie sa minti pana la finalul vietii tale mizerabile....sarcinile de partid nu se discuta...ele se executa.....
Prietenii stiu de ce......

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 24 Aprilie 2019, ora 15:22

De la: 9am_20270, la data 2019-04-23 17:48:27
De la: gabigabi2, la data 2019-04-23 16:22:44 si asta-i o veste buna de care sa te bucuri, pimpule care esti tu pimp, la fel ca si Hakon ?! da' cind EUROSTAT vorbea despre Ro ca are cea mai mare crestere economica din Europa, de ce ai uitat sa spui ?
este ca-n URA voastra Dementa Doriti Raul acestei tari, doar ca sa demonstrati ca opozitia are dreptate , desi a CONTRIBUIT 14 ani la ruinarea ei ?
Proasta pamantului, cresterea economica bazata pe consum este doar un balon de sapun, identica cu cea cu care se lauda guvernarea Tariceanu.
Cand s a spart balonul am intrat in criza. Si acum se va intampla idem. Dar tu nu esti proasta, esti doar o ticaloasa parvenita cu multi scheleti prin sifonier asa ca trebuie sa minti pana la finalul vietii tale mizerabile....sarcinile de partid nu se discuta...ele se executa.....
Prietenii stiu de ce......


"cind s-a spart balonul a venit Criza " zici tu ! dar nu cumva CRIZA a fost cam mondiala si NU a dost provocata de "consumul "lui Tariceanu ?
....de altfel, tot aud chestia asta , dar nu-mi spune nimeni CU CE Cumperi ca sa Consumi DACA populatia e saraca ?
NU vi se pare ca NU este asa si ca lumea are bani care circula masiv pe apartamentele care rasar ca ciupercile dupa ploaie....pe vile, case, masini, excursii in tara, dar si multe exotice de te minunezi ..basca : multe depuneri bancare ? nu credeti ca toate astea va contrazic ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 24 Aprilie 2019, ora 16:12

Iarasi esti tută si dai dovada de prostie crasa.
Sa le luam incetisor.
Guvernarea Tariceanu
Crestere economica 8% + 3 miliarde euro pretul privatizarii BRD.
8% din PIB inseamna peste 8 miliarde lei.
3 miliarde euro = 15 miliarde lei
Cu toate acestea Romania la sfarsitul guvernarii Tariceanu a avut deficit bugetar de peste 13%....adica împrumuturi.
13% deficit inseamna alte aproximativ 25 miliarde lei.
Gaura lasata de Tariceanu= 48 ...50
miliarde lei.
Voi, cretinilor...trebuie sa intelegeti ca banii nu sunt bilete si ca se pot tiparii la nesfarsit.
Fiecare banut are acoperire in aur....


Cresterea pe consum poate fii aplicata cu un oarecare risc de catre tarile dezvoltate care produc de la ață la sateliți....cu o agricultura care sa asigure hrana intregii populatii. Atunci sa zicem ca se poate...deoarece plus valoarea se intoarce in economia statului respectiv.



Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 24 Aprilie 2019, ora 16:46

De la: gabigabi2, la data 2019-04-24 15:22:00: ....de altfel, tot aud chestia asta , dar nu-mi spune nimeni CU CE Cumperi ca sa Consumi DACA populatia e saraca ?



demonstrezi ca esti stulta, dar n-am timp sa-ti explic si chiar daca as incerca sa-ti explicitez, tot degeaba, nu te ajuta acea tigva fudula pentru a intelege, iar cei de teapa ta, nu au nevoie de informatii analize, concluzii demonstratii si explicatii, realiste sau cel putin pertinente.

basti, pramatie ordinara stulta miasmata!


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 25 Aprilie 2019, ora 15:54

De la: 9am_20270, la data 2019-04-24 16:12:10Iarasi esti tută si dai dovada de prostie crasa.
Sa le luam incetisor.
Guvernarea Tariceanu
Crestere economica 8% + 3 miliarde euro pretul privatizarii BRD.
8% din PIB inseamna peste 8 miliarde lei.
3 miliarde euro = 15 miliarde lei
Cu toate acestea Romania la sfarsitul guvernarii Tariceanu a avut deficit bugetar de peste 13%....adica împrumuturi.
13% deficit inseamna alte aproximativ 25 miliarde lei.
Gaura lasata de Tariceanu= 48 ...50
miliarde lei.
Voi, cretinilor...trebuie sa intelegeti ca banii nu sunt bilete si ca se pot tiparii la nesfarsit.
Fiecare banut are acoperire in aur....


Cresterea pe consum poate fii aplicata cu un oarecare risc de catre tarile dezvoltate care produc de la ață la sateliți....cu o agricultura care sa asigure hrana intregii populatii. Atunci sa zicem ca se poate...deoarece plus valoarea se intoarce in economia statului respectiv.





"Gaura lasata de Tariceanu..." a fost o Minciuna demontata ulterior !


cit de demonstrat ce spui, poti demonstra tot ce vrei,dar Realitatea conturilor in banca, excursiile pe peste tot in lume, apartamentele si toate celelalte SPUN ALTCEVA decit ce spui tu !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 25 Aprilie 2019, ora 16:18

De la: gabigabi2, la data 2019-04-25 15:54:55
De la: 9am_20270, la data 2019-04-24 16:12:10Iarasi esti tută si dai dovada de prostie crasa.
Sa le luam incetisor.
Guvernarea Tariceanu
Crestere economica 8% + 3 miliarde euro pretul privatizarii BRD.
8% din PIB inseamna peste 8 miliarde lei.
3 miliarde euro = 15 miliarde lei
Cu toate acestea Romania la sfarsitul guvernarii Tariceanu a avut deficit bugetar de peste 13%....adica împrumuturi.
13% deficit inseamna alte aproximativ 25 miliarde lei.
Gaura lasata de Tariceanu= 48 ...50
miliarde lei.
Voi, cretinilor...trebuie sa intelegeti ca banii nu sunt bilete si ca se pot tiparii la nesfarsit.
Fiecare banut are acoperire in aur....


Cresterea pe consum poate fii aplicata cu un oarecare risc de catre tarile dezvoltate care produc de la ață la sateliți....cu o agricultura care sa asigure hrana intregii populatii. Atunci sa zicem ca se poate...deoarece plus valoarea se intoarce in economia statului respectiv.





"Gaura lasata de Tariceanu..." a fost o Minciuna demontata ulterior !


cit de demonstrat ce spui, poti demonstra tot ce vrei,dar Realitatea conturilor in banca, excursiile pe peste tot in lume, apartamentele si toate celelalte SPUN ALTCEVA decit ce spui tu !
Cat de nemernica esti...cu o simpla cautare poti accesa aceste informatii date de catre institutiile statului. Sunt informatii publice.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 26 Aprilie 2019, ora 15:36

Dar informatiile publice date de niste Oameni, la urma- urmei - care ar putea avea si ei simpatiile lor politice, ti-au spus ca apartamentele astea rasarite din iarba verde de la o zi la alta, sunt CUMPARATE chiar inainte de a fi construite ? ca unde a fost TURBOMECANICA au rasarit 5 sau 6 blocuri de 10 etaje si sunt deja ocupate ? dar ca-n spatele Auchanului din Militari s-a dezvoltat un CARTIER cu Zeci de blocuri , stii ? sau ca in comuna Rosu stau vilele una linga alta, unde-i scuipi vecinului in casa, asa de apropiate sunt , iar ce le desparte este o ALEE pe care NU intra gunoiera, de ex. sau o salvare, dar sunt Cumparate Toate, spun Statisticele ?
dar cu cit a crescut nr. de turisti, stii sau ca acum , de Pasti , e PLIN la mare sau la munte, stii ? car' vasazica SUNT BANI , intelegi mata ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 27 Aprilie 2019, ora 08:38

De la: gabigabi2, la data 2019-04-26 15:36:35Dar informatiile publice date de niste Oameni, la urma- urmei - care ar putea avea si ei simpatiile lor politice, ti-au spus ca apartamentele astea rasarite din iarba verde de la o zi la alta, sunt CUMPARATE chiar inainte de a fi construite ? ca unde a fost TURBOMECANICA au rasarit 5 sau 6 blocuri de 10 etaje si sunt deja ocupate ? dar ca-n spatele Auchanului din Militari s-a dezvoltat un CARTIER cu Zeci de blocuri , stii ? sau ca in comuna Rosu stau vilele una linga alta, unde-i scuipi vecinului in casa, asa de apropiate sunt , iar ce le desparte este o ALEE pe care NU intra gunoiera, de ex. sau o salvare, dar sunt Cumparate Toate, spun Statisticele ?
dar cu cit a crescut nr. de turisti, stii sau ca acum , de Pasti , e PLIN la mare sau la munte, stii ? car' vasazica SUNT BANI , intelegi mata ?
Proasta pamantului, in timpul crizei, guvernul a inprumutat 22 miliarde euro din care 16 au fost redirectionate catre banci.Nu au fost dati bancilor moca....guvernul le.a inprumutat. De ce? Tampi.....acei euroi erau inprumuturile cetatenilor si firmelor care datorita crizei nu mai puteau sa.si platesca creditarile. Aceia sunt banii la care faci referire.
Romanii sunt datori vanduti iar majoritatea caselor, apartamentelor sunt ipotecate pe zeci de ani. Daca guvernul nu ajuta bancile cu banii inprumutati...atunci sute de mii de romani ajungeau in strada, firmele dadeau faliment iar somajul exploda. Acum guvernarea PSD se inprumuta zilnic pentru consum....nu pentru dezvoltare...asa ca acest balon de sapun va exploda foarte curand. Nu poti marii pensii si salarii bugetare din banii pe care nu ii produci.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 27 Aprilie 2019, ora 15:08

CE spui ? PUTINATATEA celor care sunt in pieta sau supermarketuri ? bai Hakoane, tu unde traiesti, in tomberon si nu scoti nasul de acolo ?
da' du-te, fraiere, in ORICE zi a saptaminii , la orice ora si ai sa vezi "Putinatatea "cumparatorilor , nebunule care inghiti pe nemestecate tot ce-ti spun deontologii pe care VREI tu sa-i asculti , caci iti confirma prapastiile din mintea ta catastrofica !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 27 Aprilie 2019, ora 16:30

gargara ieftina ? inseamna ca esti chior si incapabil sa te-ntrebi : SI TOTUSI, DE UNDE BANII care circula-n piata ...MULTI , chiar f. multi , desi statisticile tale spun ca in Ro e saracie ?! CINE MINTE ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 27 Aprilie 2019, ora 16:38

De la: 9am_20270, la data 2019-04-27 08:38:34
Proasta pamantului, in timpul crizei, guvernul a inprumutat 22 miliarde euro din care 16 au fost redirectionate catre banci.Nu au fost dati bancilor moca....guvernul le.a inprumutat. De ce? Tampi.....acei euroi erau inprumuturile cetatenilor si firmelor care datorita crizei nu mai puteau sa.si platesca creditarile. Aceia sunt banii la care faci referire.
Romanii sunt datori vanduti iar majoritatea caselor, apartamentelor sunt ipotecate pe zeci de ani. Daca guvernul nu ajuta bancile cu banii inprumutati...atunci sute de mii de romani ajungeau in strada, firmele dadeau faliment iar somajul exploda. Acum guvernarea PSD se inprumuta zilnic pentru consum....nu pentru dezvoltare...asa ca acest balon de sapun va exploda foarte curand. Nu poti marii pensii si salarii bugetare din banii pe care nu ii produci.




laso, e o tuta nesimtita oligofrena congenital.
seveste-i zilnic numai doza anti-sevraj, este suficienta si eficace pentru o pramatie ordinara masochista de teapa lumpenlatrinistei.


criza financiara (lichiditati)
deficit bugetar 6,5%, numai tariceanu si psd-ul stiu cum l-au realizat pe fonul unei cresteri economice de 5%
eroare politica basescu-boc.(diminuarea provizionului de risc bancar depozitat la BNR)

absenta imprumutului contractat cu fmi-bm, ar fi condus inevitabil la incetarea de plati a statului roman fata de; bugetari, pensionari, asistati social, alocatii pentru copii, contributie UE, rate scadente ale imprumuturilor externe.
romania ar fi fost declarata JUNK!

55-60 % DIN IMPRUMUT a refacut fondul valutar al BNR si restul, plata obligatiilor statului fata de: bugetari (diminuat cu 25% din dreptul cuvenit), pensionari etc. pentru o perioada de un an fiscal.



Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 28 Aprilie 2019, ora 17:11

De la: gabigabi2, la data 2019-04-26 15:36:35Dar informatiile publice ti-au spus ca apartamentele astea rasarite din iarba verde de la o zi la alta, sunt CUMPARATE chiar inainte de a fi construite ?
ca unde a fost TURBOMECANICA au rasarit 5 sau 6 blocuri de 10 etaje si sunt deja ocupate ?
dar ca-n spatele Auchanului din Militari s-a dezvoltat un CARTIER cu Zeci de blocuri , stii ?
sau ca in comuna Rosu stau vilele una linga alta, unde-i scuipi vecinului in casa, asa de apropiate sunt , iar ce le desparte este o ALEE pe care NU intra gunoiera, de ex. sau o salvare, dar chiar si asa au fost Cumparate Toate, iti spun Statisticele ?
dar cu cit a crescut nr. de turisti, stii sau ca acum , de Pasti , e PLIN la mare sau la munte, stii ? car' vasazica SUNT BANI , intelegi mata ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 29 Aprilie 2019, ora 08:53

Dragii mei psdisti, sa va f... in dinti!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 29 Aprilie 2019, ora 14:42

De la: gabigabi2, la data 2019-04-28 17:11:09
De la: gabigabi2, la data 2019-04-26 15:36:35Dar informatiile publice ti-au spus ca apartamentele astea rasarite din iarba verde de la o zi la alta, sunt CUMPARATE chiar inainte de a fi construite ?
ca unde a fost TURBOMECANICA au rasarit 5 sau 6 blocuri de 10 etaje si sunt deja ocupate ?
dar ca-n spatele Auchanului din Militari s-a dezvoltat un CARTIER cu Zeci de blocuri , stii ?
sau ca in comuna Rosu stau vilele una linga alta, unde-i scuipi vecinului in casa, asa de apropiate sunt , iar ce le desparte este o ALEE pe care NU intra gunoiera, de ex. sau o salvare, dar chiar si asa au fost Cumparate Toate, iti spun Statisticele ?
dar cu cit a crescut nr. de turisti, stii sau ca acum , de Pasti , e PLIN la mare sau la munte, stii ? car' vasazica SUNT BANI , intelegi mata ?



Ramolisment biped, te balbai cand mananci latrinisme!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 29 Aprilie 2019, ora 14:43

De la: 9am_20270, la data 2019-04-29 08:53:37Dragii mei psdisti, sa va f... in dinti!



majoritatea, n-au dinti!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Aprilie 2019, ora 17:32

bai, in nebuneala voastra, nu mai vreti sa vedeti realitatea ?
da' iesiti din latrina voastra mentala, luati masina 138 si priviti putin la ce se vede pe traseu si o sa observati ca, mai nou, s-au ridicat niste blocuri inalte pe toata distanta unde alta data era o cale ferata ce deservea un Depozit, ce era in apropierea f.cii de lapte care acum e magazinul Cora ...si se mai construieste si de pe la coltul cu tramvaiul 11 pina la poarta Politehnicii !
iar cind ajungeti la capatul lui 138, cascati bine ochii, da'nchideti gura cascata de uimire, ca va intra musca tzetze si iar v-apuca somnul ratiunii !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 30 Aprilie 2019, ora 08:08

Daca pentru tine parametrii dezvoltarii si cresterii economice sun constructiile....te inseli amarnic.
Priveste rata de schimb valutar si vei pricepe unde ne aflam. O economie sanatoasa in trend crescator ar aduce leul la o paritate apropiata de euro ,dolar, etc.
Atata timp cat leul se depreciaza si dupa cate vedem a ajuns la aproape 5 lei =1 euro ....inseamna scadera economica, saracie si inflatie.
Nu era mai bine ca pensia ta sa ramana la valoarea din 2010 iar euro sa fie cotat ...sa zicem 1euro=2 lei?
Atunci ar fii fost ok.
Ma duc cu treaba aproape lunar in Republica Moldova.
Saracie lucie, casele in majoritatea lor sunt din chirpici, acoperite cu azbociment,soselele ..vai mama lor... iar 1 leu moldovenesc= 4.12 lei romanesti iar euro=19 lei moldovenesti, salariul minin= 3000 lei= 720 lei romanesti iar preturile sunt ca la noi.
Asa vom ajunge daca va mai ramane la guvernare PSD si acolitii corupti care vor sa ne scoata din UE.Avem ce avem datorita intrarii in UE....i

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 30 Aprilie 2019, ora 09:13

De la: 9am_20270, la data 2019-04-30 08:08:20Daca pentru tine parametrii dezvoltarii si cresterii economice sun constructiile....te inseli amarnic.
Priveste rata de schimb valutar si vei pricepe unde ne aflam. O economie sanatoasa in trend crescator ar aduce leul la o paritate apropiata de euro ,dolar, etc.
Atata timp cat leul se depreciaza si dupa cate vedem a ajuns la aproape 5 lei =1 euro ....inseamna scadera economica, saracie si inflatie.
Nu era mai bine ca pensia ta sa ramana la valoarea din 2010 iar euro sa fie cotat ...sa zicem 1euro=2 lei?
Atunci ar fii fost ok.
Ma duc cu treaba aproape lunar in Republica Moldova.
Saracie lucie, casele in majoritatea lor sunt din chirpici, acoperite cu azbociment,soselele ..vai mama lor... iar 1 leu moldovenesc= 4.12 lei romanesti iar euro=19 lei moldovenesti, salariul minin= 3000 lei= 720 lei romanesti iar preturile sunt ca la noi.
Asa vom ajunge daca va mai ramane la guvernare PSD si acolitii corupti care vor sa ne scoata din UE.Avem ce avem datorita intrarii in UE....i
PS. Mai pe intelesul tau.....daca la noi 1kg zahar este 3 lei ...la moldoveni este 12,50....iar salariul mediu este de 3200 lei moldovenesti....adica aproximativ 750 lei romanesti.
Asa vom ajunge si noi daca mai votezi psd.Acolo ne vrea PSD si Rusia.
Fonduri Europene , absortie...
Grecia 100%
Polonia 92%
Ungaria 85%
Bulgaria 75%
Romania 18%
PSD NU NE VREA IN UE.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Aprilie 2019, ora 15:51

De la: 9am_20270, la data 2019-04-30 08:08:20Daca pentru tine parametrii dezvoltarii si cresterii economice sun constructiile....te inseli amarnic.
Priveste rata de schimb valutar si vei pricepe unde ne aflam. O economie sanatoasa in trend crescator ar aduce leul la o paritate apropiata de euro ,dolar, etc.
Atata timp cat leul se depreciaza si dupa cate vedem a ajuns la aproape 5 lei =1 euro ....inseamna scadera economica, saracie si inflatie.
Nu era mai bine ca pensia ta sa ramana la valoarea din 2010 iar euro sa fie cotat ...sa zicem 1euro=2 lei?
Atunci ar fii fost ok.
Ma duc cu treaba aproape lunar in Republica Moldova.
Saracie lucie, casele in majoritatea lor sunt din chirpici, acoperite cu azbociment,soselele ..vai mama lor... iar 1 leu moldovenesc= 4.12 lei romanesti iar euro=19 lei moldovenesti, salariul minin= 3000 lei= 720 lei romanesti iar preturile sunt ca la noi.
Asa vom ajunge daca va mai ramane la guvernare PSD si acolitii corupti care vor sa ne scoata din UE.Avem ce avem datorita intrarii in UE....i



mai, tu esti un mare poet : ai Aflat ca se-ntimpla, undeva, in lumea asta ceea ce spui tu cu / despre economia sanatoasa ? chiar nu observi ca lumea va reintra intro noua criza, chiar si Germania cea laudata de talentul ei organizatoric intr-ale economiei ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 30 Aprilie 2019, ora 18:35

De la: gabigabi2, la data 2019-04-30 15:51:40
De la: 9am_20270, la data 2019-04-30 08:08:20Daca pentru tine parametrii dezvoltarii si cresterii economice sun constructiile....te inseli amarnic.
Priveste rata de schimb valutar si vei pricepe unde ne aflam. O economie sanatoasa in trend crescator ar aduce leul la o paritate apropiata de euro ,dolar, etc.
Atata timp cat leul se depreciaza si dupa cate vedem a ajuns la aproape 5 lei =1 euro ....inseamna scadera economica, saracie si inflatie.
Nu era mai bine ca pensia ta sa ramana la valoarea din 2010 iar euro sa fie cotat ...sa zicem 1euro=2 lei?
Atunci ar fii fost ok.
Ma duc cu treaba aproape lunar in Republica Moldova.
Saracie lucie, casele in majoritatea lor sunt din chirpici, acoperite cu azbociment,soselele ..vai mama lor... iar 1 leu moldovenesc= 4.12 lei romanesti iar euro=19 lei moldovenesti, salariul minin= 3000 lei= 720 lei romanesti iar preturile sunt ca la noi.
Asa vom ajunge daca va mai ramane la guvernare PSD si acolitii corupti care vor sa ne scoata din UE.Avem ce avem datorita intrarii in UE....i



mai, tu esti un mare poet : ai Aflat ca se-ntimpla, undeva, in lumea asta ceea ce spui tu cu / despre economia sanatoasa ? chiar nu observi ca lumea va reintra intro noua criza, chiar si Germania cea laudata de talentul ei organizatoric intr-ale economiei ?
Du...te dreakului de ticaloasa......pt tine doar Rusia conteaza.
Deseu uman te.a kkkakat ma.ta......deseu vei ramane pana cand vei crapa. Pentru tine , rapciuga umana nu conteaza argumente....pt tine totul este pensia....atat , nimic mai mult........cum ai putut trai pana la varsta asta? Cum nu.ti bagi in ochi furculita cand bagi in tine? Nu.mi dau seama cum supravietuiesti......la cat de ticaloasa, nesimtita, cutră, handicapata si imorala esti.
Priveste.te in oglinda poate iti vei da seama ce monstru a zamislit ma.ta.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 1 Mai 2019, ora 15:14

te cam Infurie ADEVARUL , nu-i asa ? nu-ti place nici cind te-ntreb cu ce veniti la guvernare, cind nu aveti nici program si nici oameni ?
cu Rares - fripturistul pe care l-am si auzit cum dadea el datele alea statistice postate si de catre tine acum citeva zile, Vuvuzeaua care esti tu, spalat binisor pe creier , desi te crezi independent , da-mi reprosezi mie ca eu citez A3 ?
bineinteles ca Daca ai fi cit de cit inteligent, ai realiza ca Independent sau Liber de orice sau oricine , NU EXISTA NIMENI in lumea asta si nici daca ar disparea Dragnea sau PSD.ul nu s-ar schimba mare lucru, dar tu NU GINDESTI - Tu doar insulti, neavind alte argumente !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 1 Mai 2019, ora 17:29

De la: gabigabi2, la data 2019-05-01 15:14:57te cam Infurie ADEVARUL , nu-i asa ? nu-ti place nici cind te-ntreb cu ce veniti la guvernare, cind nu aveti nici program si nici oameni ?
cu Rares - fripturistul pe care l-am si auzit cum dadea el datele alea statistice postate si de catre tine acum citeva zile, Vuvuzeaua care esti tu, spalat binisor pe creier , desi te crezi independent , da-mi reprosezi mie ca eu citez A3 ?
bineinteles ca Daca ai fi cit de cit inteligent, ai realiza ca Independent sau Liber de orice sau oricine , NU EXISTA NIMENI in lumea asta si nici daca ar disparea Dragnea sau PSD.ul nu s-ar schimba mare lucru, dar tu NU GINDESTI - Tu doar insulti, neavind alte argumente !
Mai cracănata drekului, eu nu mai votez pnl inca din anii 90 cand l.au propus pe rege la presedentie si nu m.am inselat.
Eu votez doar proeuropeni, urasc Rusia si comunistii ...acum socialisti si niciodata, intelegi, niciodata nu am votat cu ei.....
M.am tot plimbat prin toata Europa si sunt EUROPEAN ...nu roman. Pentru mine Romania nu a facut nimic..din contra, am avut o copilarie si o adolescenta de rahat si inca din tineretea frageda am fost educat ca un anticomunist convins.
Cand a murit Bresnev, eram in armata si m a auzit lentul cand ii ziceam unui amic ca ma doare in p...de el si ca bine ca a crapat. O poveste lunga....aveam 20 de ani....
Deci pentru mine o Romanie in afara UE nu este de conceput....iar daca se va intampla ca PSD sa ne scoata....ei bine si la acesta varsta plec definitiv si arunc cu cenusa in urma mea pentru a se alege praful si pulbera. Eu sunt EUROPEAN ....nu roman si asa vreau sa raman.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Mai 2019, ora 15:11

L-au propus pe REGELE MIHAI la presedentie ? eu nu-mi aduc aminte de asa ceva, in schimb stiu ca sotul Margaretei, Radu Duda, a prezentat opiniei publice un program, interesant de altfel, ptr. o Romanie moderna si , intr-adevar, a vrut - dar nu a finalizat - sa candideze la presedentie !

in rest, e curios de unde aveai tu atitia bani ca sa te fitii prin toata Europa - asa cum ai spus- in anii' 90, cind in Ro toate institutiile si intreprinderile se Prabuseau , iar oamenii erau trimisi in somaj sau somaj tehnic, asa ca la Turbomecanica, de ex ? specula, ceva, cu marfa de la turci ? haine cu " fulgi de pinguin " romanesc, asa cum vindea la negru @ Corcodel ?

cit despre chestia cu EUROPEANUL, beyyyyy....intii si-ntii esti roman si asa o sa mori : roman !
sa-ti spun un secret : si eu ma simt si ma consider CETATEAN AL LUMII, dar de origine romana !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 2 Mai 2019, ora 15:22

De la: gabigabi2, la data 2019-05-02 15:11:48
L-au propus pe REGELE MIHAI la presedentie ? eu nu-mi aduc aminte de asa ceva,



O lumpenlatrinista stulta nesimtita lovita de un alzheimer precoce.

citez:

,,Majestatea Sa Regele Mihai I, candidat la presedintia Romaniei.
Liberalii lui Radu Campeanu gasisera chipurile solutia salvatoare pentru a-l disloca pe Ion Iliescu din functia suprema in stat, la alegerile ce urmau sa aiba loc la 27 septembrie 1992."

Vai de tigva ta, aia vacuumata, lumpenlatrinisto stulta nesimtita!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 2 Mai 2019, ora 19:28

De la: gabigabi2, la data 2019-05-02 15:11:48L-au propus pe REGELE MIHAI la presedentie ? eu nu-mi aduc aminte de asa ceva, in schimb stiu ca sotul Margaretei, Radu Duda, a prezentat opiniei publice un program, interesant de altfel, ptr. o Romanie moderna si , intr-adevar, a vrut - dar nu a finalizat - sa candideze la presedentie !

in rest, e curios de unde aveai tu atitia bani ca sa te fitii prin toata Europa - asa cum ai spus- in anii' 90, cind in Ro toate institutiile si intreprinderile se Prabuseau , iar oamenii erau trimisi in somaj sau somaj tehnic, asa ca la Turbomecanica, de ex ? specula, ceva, cu marfa de la turci ? haine cu " fulgi de pinguin " romanesc, asa cum vindea la negru @ Corcodel ?

cit despre chestia cu EUROPEANUL, beyyyyy....intii si-ntii esti roman si asa o sa mori : roman !
sa-ti spun un secret : si eu ma simt si ma consider CETATEAN AL LUMII, dar de origine romana !
M.am plimbat prin toata Europa...ca turist.
Asta o poate face oricine doreste...mai alesdin 2007.
Eu nu ma simt roman.....Romania ma dezamagit si ma simt european.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 2 Mai 2019, ora 20:00

De la: 9am_20270, la data 2019-05-02 19:28:11
De la: gabigabi2, la data 2019-05-02 15:11:48L-au propus pe REGELE MIHAI la presedentie ? eu nu-mi aduc aminte de asa ceva, in schimb stiu ca sotul Margaretei, Radu Duda, a prezentat opiniei publice un program, interesant de altfel, ptr. o Romanie moderna si , intr-adevar, a vrut - dar nu a finalizat - sa candideze la presedentie !

in rest, e curios de unde aveai tu atitia bani ca sa te fitii prin toata Europa - asa cum ai spus- in anii' 90, cind in Ro toate institutiile si intreprinderile se Prabuseau , iar oamenii erau trimisi in somaj sau somaj tehnic, asa ca la Turbomecanica, de ex ? specula, ceva, cu marfa de la turci ? haine cu " fulgi de pinguin " romanesc, asa cum vindea la negru @ Corcodel ?

cit despre chestia cu EUROPEANUL, beyyyyy....intii si-ntii esti roman si asa o sa mori : roman !
sa-ti spun un secret : si eu ma simt si ma consider CETATEAN AL LUMII, dar de origine romana !
M.am plimbat prin toata Europa...ca turist.
Asta o poate face oricine doreste...mai alesdin 2007.
Eu nu ma simt roman.....Romania m_a dezamagit si ma simt european.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 3 Mai 2019, ora 16:26

ca Turist, ca turist , dar asta te-am intrebat : DE UNDE banii ptr. excursiile tale cu toata familia, banuiesc , ca turist , cind oamenii din tara asta, ramasi fara loc de munca, erau disperati , iar tu erai un rahat cu ochi de 27- 30 ani ? DE UNDE, puisorule, ia spune ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 3 Mai 2019, ora 18:04

ca turist, ca intreprinzator, ca simplu curios, nu conteaza, se observa si constata chiar si de la marginea Universului ca te roade invidia si oftica, lumpenlatrinisto stulta paupera!

....!!!!...doza anti-sevraj, stii tu!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 3 Mai 2019, ora 21:34

De la: gabigabi2, la data 2019-05-03 16:26:32ca Turist, ca turist , dar asta te-am intrebat : DE UNDE banii ptr. excursiile tale cu toata familia, banuiesc , ca turist , cind oamenii din tara asta, ramasi fara loc de munca, erau disperati , iar tu erai un rahat cu ochi de 27- 30 ani ? DE UNDE, puisorule, ia spune ?
Pai iarasi esti proasta....asa cum sunt majoritatea psdistilor.
De exemplu o iesire de patru zile la Roma pentru doua persoane, transport, cazare plus mic dejun si cina nu depaseste400e. In concluzie cu 600 e rezolvi o mini vacanta. De unde am bani? Eu muncesc....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 4 Mai 2019, ora 15:41

De la: 9am_20270, la data 2019-05-03 21:34:24
De la: gabigabi2, la data 2019-05-03 16:26:32ca Turist, ca turist , dar asta te-am intrebat : DE UNDE banii ptr. excursiile tale cu toata familia, banuiesc , ca turist , cind oamenii din tara asta, ramasi fara loc de munca, erau disperati , iar tu erai un rahat cu ochi de 27- 30 ani ? DE UNDE, puisorule, ia spune ?
Pai iarasi esti proasta....asa cum sunt majoritatea psdistilor.
De exemplu o iesire de patru zile la Roma pentru doua persoane, transport, cazare plus mic dejun si cina nu depaseste400e. In concluzie cu 600 e rezolvi o mini vacanta. De unde am bani? Eu muncesc....



ai scapat in hazna, bag seama si ai dat de marfa de mincat din belsug !
ca sa ai in anii '90 si la virsta aia Niste SUTE de euro, inseamna ca erai Abonat la o pusculita a Statului cu bani fara numar- fara numar !
de unde-i FURAI, neicusorule , cind TOTUL se prabusea si inflatia era galopanta ?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului APEL DE SUFLET CATRE PSDisti!
Mergi la: