back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Subiect liber cea mai frumoasa "compunere"

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 01:35

De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 01:43

tinu, ceva imi zice ca o sa primesti sticla de absinth.... si altcineva imi spune ca ti se va face o vizita....personala.... dar ramane de negociat asta

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 14:09

of tinule... ti'am dat unda verde si de data asta, asa'i????

o sa ma gandesc sa'ti spun care e numarul care ma reprezinta pe mine din fetele enumerate mai sus! sau poti spune tu?

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 14:39

De la: Greenie, la data 2009-04-23 14:09:14of tinule... ti'am dat unda verde si de data asta, asa'i????

o sa ma gandesc sa'ti spun care e numarul care ma reprezinta pe mine din fetele enumerate mai sus! sau poti spune tu?

Si care-i?
Sincer, eu cred ca pentru tine ar trebui sa inventez un numar special. Cred ca tu esti o fata care obtine intotdeauna ceia ce vrea si nu cere de doua ori. Deci, comanda "Dezbracate" ar fi fost urmata de sfasierea hainelor Un fel de a zice: "Dezbracate dar lasama pe mine s-o fac"
Tu trebuie sa fii un compus din cele enumerate mai sus. Nu esti genul de fata care urmeaza un tipar predefinit, nu esti o fata pe care o cuceresti de fiecare data cu aceleasi cuvinte sau gesturi. Daca un trandafir ti-ar capta atentia pentru inceput al doilea trandafir ar fi banal si ar intra in domeniul monotoniei. Nu cred ca-ti place sa detii un orar, si nu-ti place sa planifici relatiile. Esti constienta ca barbatii iubesc in anotimpuri si gasesti intotdeauna lemne de pus pe foc cand vine anotimpul rece, al incurajezi sa infloreasca imediat dupa ce se incalzeste, si iar te lasi alintata de caldura lui. Stai linistita Greenie, se anunta o incalzire globala Sper ca aceleasi grade sa se resimta lafel si la fete si la baieti.
Un lucru nu stiu: Cum te comporti cu baietii timizi?

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 14:53

Cred ca sunt sabotat. Nu pot vedea ce am postat si mi se pare ciudat pentru ca imediat dupa ce am postat mi-am admirat opera si greenie a reusit sa citeasca ce am scris. Nu mai joc asa. De ce sunt cenzurat?
N-am folosit cuvinte vulgare. Probabil am depasit numarul de caractere alocat. Voi incerca sa trunchiez. Asta-i ultima incercare, daca nu-mi da voie sa postez, dai in ****** de comunisti.

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 14:53

oof, buna intrebare.. nici nu mai tin minte cum eram cu baietii timizi, am avut mereu initiativa si am facut asa zis'ul "primu pas" (orice ar insemna asta, nici nu mai stiu ce inseamna acum, dar nu mai imi pasa deloc de asta momentan); si asta probabil pt ca am copilarit printre multi dintre voi..
un baiat timid nu'mi ofera nici o satisfactie, nu am de gand sa il cresc eu, se va lasa si greu de cucerit, poate din cauza orgoliului sau pur si simplu, sa faca pe tipu inaccesibil sau greu de abordat... pai dupa ce il am, dispare cam tot ce s'a chinuit el sa "construiasca" pt noi.
tipul timid nu stie sa ii ofere atentie unei fete, si nu e atent la nevoile fetii, din contra, e destul de egoist si tine la mandria lui mai mult decat la o fata/iubita....

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 14:54

Sunt deprimat si nu-mi revin. Caut prin ceatza panoul cu inscriptia, in caz de urgentze spargeti geamul. Al gasesc si-l sparg conform indicatilor, doar sa descoper un desfacator de bere. Ce gluma proasta facuta de niste rumegatori de huba buba, orbit, winterfresh, sau mentos "the fresh maker". Ami caut alinarea in vizionarea unui film cu eroi. Eroii intotdeauna ma binedispuneau in tineretile mele. Numai definitia de erou ami este deajuns pentru ami aduce zambetul pe buze.
M-am inselat. Am aflat ca pana si eroii sunt oameni, si au mainile manjite de sange nevinovat, dincolo de coate. Oare e valabila ideia "sa moara 10000 de nevinovati pentru a salva alti 10000000000000"? Oare e valabila ideia ca trebuie sa executam un nevinovat pentru a asigura existenta celor vinovati?
Daca da, cine decide? Vreau sa-mi aleg tabara si ar fi pacat sa-mi aleg tabara pierzatoare. Din toate astea doar calaul castiga. Indiferent de situatie, indiferent de al cui cap se afla pe buturuga, vinovat sau nu, el asi face treaba. Nici criza economica, nici uzarea sau tocirea toporului nu-l pot opri.
Sentinta a fost data, si in ciuda faptului ca nu ducem lipsa de vinovati, nevinovatii sunt alesi cu grija, sa fie cat mai impecabili, sa planga cati mai multi dupa ei, sa fie plansi cat mai mult, sa nu se uite niciodata "traim intr-o lume nedreapta". Watchman, era numele filmului. Nu va face scarba gandul ca cei platiti pentru a pazi oile, cei ce se angajeaza sa le apere, in cele din urama ajung sa le vanda pe cele mai bune? Ca doar vine pastele si mieii trebuie belitzi. De ce pastorul vinde mieii? S-a chinuit asa de mult sa-i ingrijeasca, sa-i pazeasca, sa-i creasca, iar acum ai vinde, iar cu banii asi cumpara bautura sa-si inece constiinta.
Ma indepartez de gandul asta si-mi caut fericirea in alta parte. Bratele calduroase ale unei fete ar fi o solutie buna, grijile ar disparea, si nici nu trebuie sa caut mult, fete sunt peste tot.
Mi-am gasit prima fata si o invit cu zambetul pe buze la mine acasa. Deja asi face efectul, am uitat de probleme. Acasa ma uit in ochii ei si-i cer sa se dezbrace. Ea se uita mirata la mine, fara sa zica nimic, fara sa faca nimic, fara sa schitzeze altceva decat un gest de mirare. Evident nu-i fata pentru mine. I-am cerut ceva si sta ca proasta si se uita la mine, fara sa se apere, fara sa vorbeasca, fara sa faca nimic. E clar, ai zic pa si-am terminat, fete sunt.
Mi-am gasit imediat a doua fata. O conduc la fel de zambitor la mine acasa si-i cer acelasi lucru. Dezbracate!! Nici n-apuc sa clipesc ca fata era deja goala. E clar, fata-i o panarama. Ai zic pa, si-mi cautr alta.
Mi-am gasit a treia fata, si o conduc cu acelasi zambet pe buze la mine acasa. Ai cer acelasi lucru. Dezbracate! Fata roseste dar usor, usor, incepe sa se dezbrace. Are multe ezitari si mitea ei se afla in multe locuri si e plina de ganduri. E clar, fata-i timida. O opresc si-i zic pa. Caut alta fata.
Mi-am gasit a patra fata. O conduc cu zambetul pe buze la mine acasa. Ajung si nici n-apuc sa pun cheile pe masa si ea ami zice: Dezbracate!!! Am ramas incremenit, n-am zis nimic. Pe fatza mea se puteea citi doar o usoara expresie de mirare. Eu trebuia sa-i cer asta, nu ea mie. In cele din urma fata s-a plictisit si mi-a spus: "Evident nu esti baiatul pentru mine, ti-am cerut ceva si stai ca prostul si te uiti la mine, fara sa vorbesti, fara sa te aperi, fara sa faci nimic" Fata aia mi-a zis pa.

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 15:22

De la: Greenie, la data 2009-04-23 14:53:39oof, buna intrebare.. nici nu mai tin minte cum eram cu baietii timizi, am avut mereu initiativa si am facut asa zis'ul "primu pas" (orice ar insemna asta, nici nu mai stiu ce inseamna acum, dar nu mai imi pasa deloc de asta momentan); si asta probabil pt ca am copilarit printre multi dintre voi..
un baiat timid nu'mi ofera nici o satisfactie, nu am de gand sa il cresc eu, se va lasa si greu de cucerit, poate din cauza orgoliului sau pur si simplu, sa faca pe tipu inaccesibil sau greu de abordat... pai dupa ce il am, dispare cam tot ce s'a chinuit el sa "construiasca" pt noi.
tipul timid nu stie sa ii ofere atentie unei fete, si nu e atent la nevoile fetii, din contra, e destul de egoist si tine la mandria lui mai mult decat la o fata/iubita....

Probabil sunt mai multe tipuri de timiditate. Si eu sunt timid Probabil ma consider timid pentru ca mie greu sa ma apropii de cineva la inceput. Pana acum mi-a servit bine asta pentru ca n-am sarit imediat pe prima fata care mi-a iesit in cale. N-am insistat niciodata si nu-mi plac persoanele insistente desi am vazut ca au cel mai mare succes. Daca-i dai afara pe usa intra pe geam, daca-i dai afara pe geam intra pe usa din spate si tot asa. Consider ca aceste persoane doar atata pot. Perseverenta ucide prada, dar n-am ce face cu-n partener mort. Cred ca sunt timid la inceput pana se fac regulile jocului, dupa care le ocolesc si testez limitele Dar nu-mi consider timiditatea ca o forma de egoism. Cand eram mai mic eram indraznet si am facut multe prostii pe care le regret si acum. Oare in copilarie nu eram egoist? Faceam tot ce-mi trecea prin cap si as putea zice ca ma gandeam doar la mine. Deci ce-i mai egoist, sa eziti, sau sa faci tot ce-ti dicteaza capul?
Greenie, ce-ti place mai mult, cum ati place sa reactioneze un baiat cand al iei de mana, sa roseasca si sa-ti zambeasca sau sa sara cu mainile pa tzatzele tale?

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 15:31

De la: tinuotin, la data 2009-04-23 15:22:10
De la: Greenie, la data 2009-04-23 14:53:39oof, buna intrebare.. nici nu mai tin minte cum eram cu baietii timizi, am avut mereu initiativa si am facut asa zis'ul "primu pas" (orice ar insemna asta, nici nu mai stiu ce inseamna acum, dar nu mai imi pasa deloc de asta momentan); si asta probabil pt ca am copilarit printre multi dintre voi..
un baiat timid nu'mi ofera nici o satisfactie, nu am de gand sa il cresc eu, se va lasa si greu de cucerit, poate din cauza orgoliului sau pur si simplu, sa faca pe tipu inaccesibil sau greu de abordat... pai dupa ce il am, dispare cam tot ce s'a chinuit el sa "construiasca" pt noi.
tipul timid nu stie sa ii ofere atentie unei fete, si nu e atent la nevoile fetii, din contra, e destul de egoist si tine la mandria lui mai mult decat la o fata/iubita....

Probabil sunt mai multe tipuri de timiditate. Si eu sunt timid Probabil ma consider timid pentru ca mie greu sa ma apropii de cineva la inceput. Pana acum mi-a servit bine asta pentru ca n-am sarit imediat pe prima fata care mi-a iesit in cale. N-am insistat niciodata si nu-mi plac persoanele insistente desi am vazut ca au cel mai mare succes. Daca-i dai afara pe usa intra pe geam, daca-i dai afara pe geam intra pe usa din spate si tot asa. Consider ca aceste persoane doar atata pot. Perseverenta ucide prada, dar n-am ce face cu-n partener mort. Cred ca sunt timid la inceput pana se fac regulile jocului, dupa care le ocolesc si testez limitele Dar nu-mi consider timiditatea ca o forma de egoism. Cand eram mai mic eram indraznet si am facut multe prostii pe care le regret si acum. Oare in copilarie nu eram egoist? Faceam tot ce-mi trecea prin cap si as putea zice ca ma gandeam doar la mine. Deci ce-i mai egoist, sa eziti, sau sa faci tot ce-ti dicteaza capul?
Greenie, ce-ti place mai mult, cum ati place sa reactioneze un baiat cand al iei de mana, sa roseasca si sa-ti zambeasca sau sa sara cu mainile pa tzatzele tale?


hahaha... ce'mi place cel mai mult?? of.. sunt sute de lucruri..
dar referitor la punctul pe care l'ai atins.. categoric prima varianta
dar tie tinu, ce'ti place la o prima intalnire? sa iei fata de mana si cand o conduci acasa sa o saruti? sau sa va mai vedeti si la alte intalniri pana iti faci tu curaj?
ca'ti spun, ca eu nu m'as mai vedea cu tine daca m'ai amana de la prima intalnire, mi'as pune o suta de intrebari ca ceva a fost in neregula....si te'a oprit sa ma saruti...

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 16:24

De la: Greenie, la data 2009-04-23 15:31:30
De la: tinuotin, la data 2009-04-23 15:22:10
De la: Greenie, la data 2009-04-23 14:53:39oof, buna intrebare.. nici nu mai tin minte cum eram cu baietii timizi, am avut mereu initiativa si am facut asa zis'ul "primu pas" (orice ar insemna asta, nici nu mai stiu ce inseamna acum, dar nu mai imi pasa deloc de asta momentan); si asta probabil pt ca am copilarit printre multi dintre voi..
un baiat timid nu'mi ofera nici o satisfactie, nu am de gand sa il cresc eu, se va lasa si greu de cucerit, poate din cauza orgoliului sau pur si simplu, sa faca pe tipu inaccesibil sau greu de abordat... pai dupa ce il am, dispare cam tot ce s'a chinuit el sa "construiasca" pt noi.
tipul timid nu stie sa ii ofere atentie unei fete, si nu e atent la nevoile fetii, din contra, e destul de egoist si tine la mandria lui mai mult decat la o fata/iubita....

Probabil sunt mai multe tipuri de timiditate. Si eu sunt timid Probabil ma consider timid pentru ca mie greu sa ma apropii de cineva la inceput. Pana acum mi-a servit bine asta pentru ca n-am sarit imediat pe prima fata care mi-a iesit in cale. N-am insistat niciodata si nu-mi plac persoanele insistente desi am vazut ca au cel mai mare succes. Daca-i dai afara pe usa intra pe geam, daca-i dai afara pe geam intra pe usa din spate si tot asa. Consider ca aceste persoane doar atata pot. Perseverenta ucide prada, dar n-am ce face cu-n partener mort. Cred ca sunt timid la inceput pana se fac regulile jocului, dupa care le ocolesc si testez limitele Dar nu-mi consider timiditatea ca o forma de egoism. Cand eram mai mic eram indraznet si am facut multe prostii pe care le regret si acum. Oare in copilarie nu eram egoist? Faceam tot ce-mi trecea prin cap si as putea zice ca ma gandeam doar la mine. Deci ce-i mai egoist, sa eziti, sau sa faci tot ce-ti dicteaza capul?
Greenie, ce-ti place mai mult, cum ati place sa reactioneze un baiat cand al iei de mana, sa roseasca si sa-ti zambeasca sau sa sara cu mainile pa tzatzele tale?


hahaha... ce'mi place cel mai mult?? of.. sunt sute de lucruri..
dar referitor la punctul pe care l'ai atins.. categoric prima varianta
dar tie tinu, ce'ti place la o prima intalnire? sa iei fata de mana si cand o conduci acasa sa o saruti? sau sa va mai vedeti si la alte intalniri pana iti faci tu curaj?
ca'ti spun, ca eu nu m'as mai vedea cu tine daca m'ai amana de la prima intalnire, mi'as pune o suta de intrebari ca ceva a fost in neregula....si te'a oprit sa ma saruti...

Evident nu vrei sa ma saruti. Pai nu-i evident, daca nu ma incurajezi? Prefer sa discut inainte sa sar cu limba in gura cuiva Trebuie sa stiu daca a facut prostii in ziua aia. Pe langa asta nu toate fete se saruta de la prima intalnire. Toti vrem acelasi lucru dar al vrem in moduri si metode diferite. Am si eu partea mea de relatii esuate si nu-mi place cad cineva da vina pe mine pentru neputinta lor. Nu-ti cer sa ma saruti, te intreb daca-mi dai voie.
Tot timpu ramane problema: Ce faci cu cineva care nu stie sa sarute? Al anveti sau al parasesti? Nimeni nu va sti sa te sarute asa cum ati doresti. Si daca nu te saruta deloc? Oare nu-i aceiasi persoana de care te-ai indragostit? Sunt relatii care continua sa existe si fara sex, oare n-ar exista relatii care continua sa existe si fara sarutari?
Ai renunta la baiatul visurilor tale doar pentru ca nu te saruta? Poate a trait intr-un mediu lipsit de afectiune.
Sincer, pana nu ajung in punctul ala nu stiu cum as reactiona. Dar pentru tine Si nu-ti mai face griji in legatura cu intalnirea, daca a decurs cum trebuie te va suna si o va cere pe a doua. Si te rog sa nu uiti ca o imbratisare pote valora mai mult decat un sarut. Sarutul lui Iuda ati spune ceva?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 17:05

De la: tinuotin, la data 2009-04-23 14:53:09Cred ca sunt sabotat. Nu pot vedea ce am postat si mi se pare ciudat pentru ca imediat dupa ce am postat mi-am admirat opera si greenie a reusit sa citeasca ce am scris. Nu mai joc asa. De ce sunt cenzurat?
N-am folosit cuvinte vulgare. Probabil am depasit numarul de caractere alocat. Voi incerca sa trunchiez. Asta-i ultima incercare, daca nu-mi da voie sa postez, dai in ****** de comunisti.


Inclin sa cred si eu acelasi lucru, pt ca si eu am citit "compunerea" cu fetele si cu..."dezbraca-te!", iar acum nu o mai regasesc, desi am "intors foaia" de doua ori! Dar...nu conteaza daca ai fost sau nu cenzurat! Cine trebuia sa citeasca, a citit!
Votul meu il ai sigur!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 17:08


Am gasit-o!
Vad ca ai postat-o din nou azi! Eu o citisem ieri!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 14:36

De la: daria_ta, la data 2009-04-23 17:08:47
Am gasit-o!
Vad ca ai postat-o din nou azi! Eu o citisem ieri!

Nu am postato iar, am trunchiato sa vad ce se intampla si am observat ca o parte a disparut. Acum nu-mi ramane decat sa caut partea aia si sa vad de ce mi-au anulato...

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 14:39

Mi-am gasit alta fata si o conduc la mine acasa. Nici bine nu pun cheile jos si fata-mi zice: Dezbracate! M-am invatat minte de data trecuta si intr-o clipa m-am dezbracat. Fata mirata se uita la mine si-mi zice: E clar. Esti o panarama de baiat. Asta ati doreai. Mi-a zis pa.
Mi-am gasit a sasea fata. O conduc la mine acasa. Nici nu-mi pun cheile pe masa ca fata-mi cere: dezbracate Nu stiam ce sa fac. Mintea mi-o lua razna. Era peste tot. M-am tot gindit la ce mi s-a intamplat pana acum. Incercam sa ma dezbrac, dar ami era frica si aveam multe ezitari. Fata-mi zice: E clar, esti timid. Oprestete. Pa..
Sunt deprimat si nu-mi revin. Caut prin ceatza panoul cu inscriptia, in caz de urgentze spargeti geamul. Al gasesc si-l sparg conform indicatilor, doar sa descoper acelasi desfacator de bere. Acelasi desfacator de bere care adineauri mi se parea o gluma, acum a devenit un prieten de nadejde. Prietenul meu cel mai
bun.
Din urgentza in urgentza dau peste un senior care contempla cu aceiasi solutie la aceiasi urgentza. Fiind incepator cer sfatul seniorului sa stiu ce ma asteapta.
Seniorul a-mi povesteste zambind cum in tineretea lui, tot ce-si dorea era o fata cu tzatze mari. Cand ajunge la liceu gaseste o fata cu tzatze mari dar era proasta. Acum asi dorea o fata desteapta, si in cele din urma si-a gasit una destepta, dar era plictisitoare. Acum vroia o fata placuta care sa-l iubeasca si si-a gasito. Dupa un timp sa saturat de ea pentru ca era lipicioasa. Deacum trecut de liceu, trecut de facultate, cu-n servici stabil si bine platit, cu vila si masina de lux, nu-si dorea altceva decat o fata cu tzatze mari.
Nu mai stiu nimic. Nici macar Bacus nu-mi mai poate fi un bun sfetnic. Aburii alcoolului dispar. Sunt deprimat.


id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 14:40

De la: tinuotin, la data 2009-04-24 14:36:02
De la: daria_ta, la data 2009-04-23 17:08:47
Am gasit-o!
Vad ca ai postat-o din nou azi! Eu o citisem ieri!

Nu am postato iar, am trunchiato sa vad ce se intampla si am observat ca o parte a disparut. Acum nu-mi ramane decat sa caut partea aia si sa vad de ce mi-au anulato...

Am sters ghilimelele desi alta data mi-a dat voie sa posstez si cu ghilimele. In rest a-mi pare in regula.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 14:41

De la: tinuotin, la data 2009-04-24 14:36:02
De la: daria_ta, la data 2009-04-23 17:08:47
Am gasit-o!
Vad ca ai postat-o din nou azi! Eu o citisem ieri!

Nu am postato iar, am trunchiato sa vad ce se intampla si am observat ca o parte a disparut. Acum nu-mi ramane decat sa caut partea aia si sa vad de ce mi-au anulato...


Sincer, chiar nu inteleg ce se intampla, pt ca eu am citit prima oara, cred ca odata cu Greenie, prima varianta, cea integrala, ieri pe cea de-a doua, dar erau cele 2 parti, acum vad ca e doar una...Poate apare iar, ca e o intreaga harababura pe aici!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 14:42


Uite! Ce spuneam?!
Desi, n-ar fi exclus sa dispara iar!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 15:17

De la: daria_ta, la data 2009-04-24 14:42:42
Uite! Ce spuneam?!
Desi, n-ar fi exclus sa dispara iar!

Mersi pentru sustinere.
Am mai patit asa si am renuntat, dar nu si de data asta, lumea vorbeste ca sunt printre preferati.
Inca mai asteptam concurenti. Haideti baieti si fete, haideti ca daca am reusit eu reusiti si voi. Tot ce trebuie sa faceti e sa treceti de filtrele de la yuppy Hai curaj, curaj..

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 15:18

"Cam bate vantul pe aici"...zicea cineva!
Asa ca...n-am ce face si...mazgalesc eu ceva!

"Prietenie pe muchie de cutit…

Prietenie…conform definitiei mele interioare, totul ar trebui sa fie roz, frumos, cald…si-atunci de ce ma doare? De ce fiecare cuvant al tau imi ajunge la inima strapungand incet, incet invelisul pe care mi l-am facut cu greu, in ani si ani? De ce, daca ma mangai, eu plang, de ce, cand ma certi, eu rad? Imi vei spune, probabil, “esti putin nebuna”, si poate ca ai si tu dreptate…dar, cand eu te chem, de ce vii? Imi vei raspunde iar, cum o faci de fiecare data: “pt ca ai nevoie de mine…”, dar…de ce am eu nevoie de tine? “Pt ca sunt prietenul tau”…vei zice zambind printre genele lasate trist pe zarea din ochii tai… Zambesti atat de rar…poate de-aia cuvintele tale ma dor si norii din ochii mei se fac si mai intunecati, mai grei…as vrea sa ploua…
Imi spunea cineva ca e frumos sa dansezi in ploaie…hei! Ce faci?! Vrei sa dansam in ploaie? Aduna-te si vino iar…cu gandul! Macar atat!...Sa ne imaginam ca totul e roz, si frumos, si cald…"

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 16:09

De la: daria_ta, la data 2009-04-24 15:18:09"Cam bate vantul pe aici"...zicea cineva!
Asa ca...n-am ce face si...mazgalesc eu ceva!

"Prietenie pe muchie de cutit…

Prietenie…conform definitiei mele interioare, totul ar trebui sa fie roz, frumos, cald…si-atunci de ce ma doare? De ce fiecare cuvant al tau imi ajunge la inima strapungand incet, incet invelisul pe care mi l-am facut cu greu, in ani si ani? De ce, daca ma mangai, eu plang, de ce, cand ma certi, eu rad? Imi vei spune, probabil, “esti putin nebuna”, si poate ca ai si tu dreptate…dar, cand eu te chem, de ce vii? Imi vei raspunde iar, cum o faci de fiecare data: “pt ca ai nevoie de mine…”, dar…de ce am eu nevoie de tine? “Pt ca sunt prietenul tau”…vei zice zambind printre genele lasate trist pe zarea din ochii tai… Zambesti atat de rar…poate de-aia cuvintele tale ma dor si norii din ochii mei se fac si mai intunecati, mai grei…as vrea sa ploua…
Imi spunea cineva ca e frumos sa dansezi in ploaie…hei! Ce faci?! Vrei sa dansam in ploaie? Aduna-te si vino iar…cu gandul! Macar atat!...Sa ne imaginam ca totul e roz, si frumos, si cald…"

Prietenie…conform definitiei mele interioare, si special conceputa pentru a aduce putina culoare pe forum si pentru a o enerva pe daria
(totul ar trebui sa fie roz, frumos, cald) dar pentru cine?
De ce fiecare cuvant al tau imi ajunge la inima strapungand incet, incet invelisul pe care mi l-am facut cu greu, in ani si ani?
Pentru ca sunt prietenul tau si-ti critic greselile pe care le repeti si te incapatinezi sa le ignori datorita invelisului pe care l-ai facutcu greu, in ani si ani. Decshideti inima si nu mai folosi mintea in treburile inimii, iar cuvintele mele nu te vor mai strapunge ci te vor mangaia.
De ce, daca ma mangai, eu plang, de ce, cand ma certi, eu rad?
Nu mangaierile mele sunt motivul lacrimilor tale. Plangeai inca inainte de a te mangaia eu. Nu eu am pus lacrimile acolo, eu le-am indepartat. Dar pentru ca ai inceput sa simti ca traiesti abia cand te-am mangaiat, daca abia dupa ce te-am atins te-ai trezit, ai realizat ca ai lacrimi in ochi si ai dat vina pe mine. Eu doar incercam sa le indepartez.
de ce, cand ma certi, eu rad? Pentru ca te iubesc si nici cand te cert nu-ti vreau raul. Tu stii asta si-mi zambesti ori de cate ori ma incrunt. Chiarsi Dumnezeu certa pe cei pe care-i iubeste. Eu tip la tine tu-mi zambesti, eu te lovesc tu ma saruti, eu te invat tu ma ignori si ami gresesti, eu te iubesc si te cert.
Imi vei spune, probabil, “esti putin nebuna”, si poate ca ai si tu dreptate…dar, cand eu te chem, de ce vii?
Spui doar jumatate de adevar. Tot timpul cand spun ca esti nebuna cazi pe ganduri si nu esti atenta cand ati soptesc ca esti nebuna dupa mine, nu esti atenta cand ati dau de inteles ca stiu cat de mult tii la mine, dar sunt sigur ca esti constienta cat de mult tin eu la tine, si tresar de fiecare data cand ma strigi, cand ma chemi, cand ai nevoie de mine. Asculta: Esti nebuna, dupa mine, si eu, dupa tine.
De ce-ti imaginezi ca toate raspunsurile mele dor? Daca toate raspunsurile mele te dor atunci n-am sa-ti mai raspund. Te iubesc, si nu trebuie sa ne imaginam ca e roz, si frumos, si cald, nu trebuie sa ne imaginam pentru ca asa si este. Deschide ochii si nu-ti mai imagina nimic. Priveste-mi chipul! Nu simti ca plutesti? Afara-i senin, nu ploua, dar niciodata n-am putut refuza un dus cu tine.Si cand sunt sub dus cu tine cine ar vrea sa danseze Al naibii fantezii, iar mi s-a sculat

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 16:11

prietenia este verde dragilor!
mereu vesnica!

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 16:12

ps: sa dansezi sub dush????
uuuf.... that would be a first!

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 16:14

De la: Greenie, la data 2009-04-24 16:12:19ps: sa dansezi sub dush????
uuuf.... that would be a first!

Ce sa fac daca vrea neaparat ploaie. Ce nu fac eu pentru fete
Sper sa nu se supere Daria

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 16:23

De la: tinuotin, la data 2009-04-24 16:14:32
De la: Greenie, la data 2009-04-24 16:12:19ps: sa dansezi sub dush????
uuuf.... that would be a first!

Ce sa fac daca vrea neaparat ploaie. Ce nu fac eu pentru fete
Sper sa nu se supere Daria



Mai, dracilor! Nu poate omul raspunde pe rand, ca schimbati replici rapide!...Mergeti si voi mai incet, ca nu toata lumea se poate tine de voi!...

Tinuotin...mi-a placut la nebunie ceea ce ai scris...e incredibil de frumos...mai putin ultima propozitie, fraza, nu tin minte exact ce a fost...dar, te iert, pt ca esti tanar si imi esti tare drag! Din partea mea ai nota 10 pt tot: stil, imaginatie, sensibilitate!

Greenie!...Aaa...sincer, am uitat ce am vrut sa iti spun, pt ca m-a bruiat cineva, dar...nu conteaza!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 16:35

De la: daria_ta, la data 2009-04-24 16:23:10
De la: tinuotin, la data 2009-04-24 16:14:32
De la: Greenie, la data 2009-04-24 16:12:19ps: sa dansezi sub dush????
uuuf.... that would be a first!

Ce sa fac daca vrea neaparat ploaie. Ce nu fac eu pentru fete
Sper sa nu se supere Daria



Mai, dracilor! Nu poate omul raspunde pe rand, ca schimbati replici rapide!...Mergeti si voi mai incet, ca nu toata lumea se poate tine de voi!...

Tinuotin...mi-a placut la nebunie ceea ce ai scris...e incredibil de frumos...mai putin ultima propozitie, fraza, nu tin minte exact ce a fost...dar, te iert, pt ca esti tanar si imi esti tare drag! Din partea mea ai nota 10 pt tot: stil, imaginatie, sensibilitate!

Greenie!...Aaa...sincer, am uitat ce am vrut sa iti spun, pt ca m-a bruiat cineva, dar...nu conteaza!

Am recunoscut ca Stiu ca ultima parte a fost cam deplasata dar ce sa fac Prefer sa ma cunosti asa cum sunt nu doar partea placuta a mea

Raporteaza abuz de limbaj
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 23:37

De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Aprilie 2009, ora 01:34

De la: areku, la data 2009-04-26 23:37:10
De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Am schimbat foaia, acum sunt Jedi Master .

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 28 Aprilie 2009, ora 09:51

De la: DMark, la data 2009-04-28 01:34:52
De la: areku, la data 2009-04-26 23:37:10
De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Am schimbat foaia, acum sunt Jedi Master .



Mie imi placea mai mult DMark...simplu!

Ceva compuneri...nimic?!...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 28 Aprilie 2009, ora 09:53

De la: daria_ta, la data 2009-04-28 09:51:49
De la: DMark, la data 2009-04-28 01:34:52
De la: areku, la data 2009-04-26 23:37:10
De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Am schimbat foaia, acum sunt Jedi Master .



Mie imi placea mai mult DMark...simplu!

Ceva compuneri...nimic?!...


compuneri ? la ora asta sadica ?

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 28 Aprilie 2009, ora 09:57

De la: Haps, la data 2009-04-28 09:53:55
De la: daria_ta, la data 2009-04-28 09:51:49
De la: DMark, la data 2009-04-28 01:34:52
De la: areku, la data 2009-04-26 23:37:10
De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Am schimbat foaia, acum sunt Jedi Master .



Mie imi placea mai mult DMark...simplu!

Ceva compuneri...nimic?!...


compuneri ? la ora asta sadica ?


Pai...azi noapte ce-ai facut?!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului subiect liber cea mai frumoasa "compunere"
Mergi la: