back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum poti recapata increderea partenerului

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Decembrie 2008, ora 23:38

De la: gabi8ma, la data 2008-12-14 23:35:26cred ca nu m-am exprimat destul de clar , acord o a doua chiar si a treia sansa , dar in general din experienta mea cei cu lingura de r**at nu isi dau seama si te iau de fraier in cel mai bun caz , eu nu uit , cand greseste un prieten , un coleg de servici , nu e grav nu te uit si te f*t zambind cand am ocazia , sau cand consider ca te poate durea cel mai tare , urasc tradatorii , intr-o relatie mi-e f greu sa acord o a doua sansa , nu o fac din toata inima , m-a ranit odata , o mai poate face oricand pt ca n-a avut constiinta si bun simt din prima , dar nu ma luati in seama , sunt f trista azi , si eu oricum am incasat-o destul de rau , asa ca nu cred ca sunt in masura sa dau sfaturi pozitive



Nu pot fi de acord, imi pare rau sa aud ca ai experimentat numai "partea intunecata a fortei"... dar cu o abordare mai pozitiva ce crezi ca se poate intampla?
Pizza emo, care se taie singura?

Stii ca vrei, stii ca poti!



What's cookin`, good lookin`?
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 00:02

De la: adyangelo, la data 2008-12-14 18:33:33
De la: Greenie, la data 2008-12-12 12:26:20adyangelo! hoho.. ce viata dificila in relatia cu respectiva...
nici nu iti imaginezi cate lucruri si intorsaturi pot exista intr'o relatie, si ne mai dorim si o viata simpla......linistita!
cum naiba???? cand noi o sucim pe toate partile, nesatisfacuti ce suntem!! nemernici suntem cu totii!
simplu si direct, scurt si la obiect.
"impusca-le" pe toate si gata! poate asta e "secretul" pt a ramane cu fruntea sus!

si ref. la tine, hai sa facem un alt topic(numai pt tine).... totusi.............



Greenie sunt cu fruntea sus,nu stiu ce ai inteles din ce am vrut eu sa spun mi se pare mie sau esti ironica? Nu vreau sa "impusc" pe nici una ! Vreau doar ca atunci cand mi se intampla ceva sa stiu de ce sa intamplat atata tot,sa stiu cauza sa stiu cu ce am gresit cu ce am fost de vina,ce nu am facut bine...Ea nici pana azi nu mi-a spus de ce ma lasat,azi imi dadea un motiv maine altul si niciodata acelasi!Odata mi-a spus ca ma lasat pt ca ii e frik de un viitor cu mine,k sunt gelos,a 2 oara ca parintii ei nu-s de acord cu relatia noastra,odata ca defapt parintii ei nu au nici o treaba cu asta si nu-i impun ei nimic,poate face ce vrea si ultima data mi-a spus ca ce astept eu de la ea asteapta ea de la alt cineva.De ce trebuie femeile sa o lungeasca atat? de ce trebuie sa o dea dupa gard,dupa bloc? de ce nu spun asa verde in fata uite dragule esti prost am pe altu nu te mai vreau si gata ce tot atata ca nu-s parintii de acord,mi-e frik de tine bla bla? Eu sincer m-ai multumit as fi si impacat daca mi-ar spune scurt nu te mai vreau mi-am gasit pe altul...sincer chiar ma mustra atunci cand gresesc,cand cineva nu-mi spune cu ce am gresit ma chinuie...sa zicem...poate multi o sa rada dar asa sunt eu,imi place sa-mi cer iertare sa stiu cu ce am gresit...Si nu mai fi asa ironica totusi nu vreau un post special pt problema mea am postat si eu ca si ceilalti parerea si cazul meu! Am gresit cu ceva in asta?


fetele cand nu mai vor ceva, pur si simplu lasa sa se termine de la sine, sau pleaca pur si simplu. fara nici un comment..
te lasa si nu iti zic ceva, nu vor sa recunoasca, vor sa le pastrez in amintirile pe care le'ati avut impreuna, fara sa o cataloghezi drept "tipa care m'a inselat" "c*rva aia", etc........
mandrie si orgoliu.

si sa stii ca in timp o sa vezi, o sa vedem cu totii, nu zic ca sunt o mama omida (hahaha), vreau sa invat multe de acum incolo, dar treb sa fii pregatit.
si inca ceva, cand iti pui intrebari si le vrei raspunsul.... si tot cauti pareri, etc... mai incearca sa iti pui intrebarea o data, si vezi daca e bine formulata.
de cele mai multe ori, raspunsul e chiar in intrebarea respectiva.

bafta! sa fii iubit!

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 02:58

De la: berila, la data 2008-12-14 23:38:32
De la: gabi8ma, la data 2008-12-14 23:35:26cred ca nu m-am exprimat destul de clar , acord o a doua chiar si a treia sansa , dar in general din experienta mea cei cu lingura de r**at nu isi dau seama si te iau de fraier in cel mai bun caz , eu nu uit , cand greseste un prieten , un coleg de servici , nu e grav nu te uit si te f*t zambind cand am ocazia , sau cand consider ca te poate durea cel mai tare , urasc tradatorii , intr-o relatie mi-e f greu sa acord o a doua sansa , nu o fac din toata inima , m-a ranit odata , o mai poate face oricand pt ca n-a avut constiinta si bun simt din prima , dar nu ma luati in seama , sunt f trista azi , si eu oricum am incasat-o destul de rau , asa ca nu cred ca sunt in masura sa dau sfaturi pozitive



Nu pot fi de acord, imi pare rau sa aud ca ai experimentat numai "partea intunecata a fortei"... dar cu o abordare mai pozitiva ce crezi ca se poate intampla?
Pizza emo, care se taie singura?

Stii ca vrei, stii ca poti!



votez cu gabi! :D si ca sa nu cauti sa vezi ce zodie am... sunt tot rac. :P

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
M4Ry0_oZ

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 09:58

De la: Immortal, la data 2008-12-12 17:58:05
De la: angel_demon10, la data 2008-12-12 12:50:58
De la: bruny_girl, la data 2008-12-12 12:22:34eu am o relatie de 4 ani. treptat am inceput sa imi pierd increderea in el gasind diverse nr de tel il agenda lui, mesaje, iesiri cu baietii mai dese, noi id uri in lista lui, lucru de care m am prefacut k nu stiu. de atunci nu mai am incredere maxima in el cum am avut la inceput. cand suntem impreuna ma alinta, imi vb frumos, a rarit extrem de mult iesirile cu baietii, insa el vb si cu diverse fete pe mess(nu sunt din acelasi oras fetele alea, deci exclus sa se vada cu ele) ba kiar unora le cere nr de tel spunandu le k vrea sa le auda, sa le mai trm cate un msg seara. am aflat k ii place si sexul virtual si kiar l a practicat. am mom knd vreau sa termin absolut tot si mom in care ma simt asa singura si imi spun kfara el n as putea, k il iubesc prea mult si incerc sa ma calmez singura gandidu ma k face asta doar din plictiseala...as vrea niste sfaturi va rog pt k in ultimul timp m am dedicat f mult in a-l controla si asta pe zi ce trece ma consuma din ce in ce mai mult.. va pup pe toti si astept orice fel de com, oricat de dur ar fi, trebuie sa ia uo decizie.


he he... ne-am gasit!
si eu patesc exaaaact aceeasi chestie, doar ca sunt cu el de aproape 1 an doar.
nimic n-o sa se schimbe. o sa continue sa faca la fel, pana cand o sa te plictisesti si o sa te sictiresti atat de tare incat o sa decizi sa-ti vezi de viata ta... daca nu te leaga nimic de el in afara de sentimente, da-i verde! daca mai sunt si altele la mijloc (nu ai unde sa stai daca locuiti impreuna, aveti afaceri impreuna si altele de genul asta - ca in 4 ani poti face multe cu un om) gandeste-te biiine!

in rest, incearca sa-ti gasesti linistea...


Mi-a venit instantaneu in minte....10x
Ador anecdota asta!

Un tip îl sunã pe prietenul sãu cel mai bun:
- Scuzã-mã cã te deranjez chiar în luna de miere, dar am nevoie de sfatul tãu pentru o decizie crucialã. Suspectez de ceva timp cã sotia mã însealã. Semnele obisnuite... sunã telefonul si, dacã rãspund eu, cel care sunã închide. Sotia iese foarte mult cu "prietenele" ei si când o întreb cine sunt acestea întotdeauna îmi rãspunde : "Doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti." Stau întotdeauna treaz si mã uit pe geam, ca sã vãd masina din care coboarã când seîntoarce acasã, dar întotdeauna vine jos, pe alee; desi aud o masinã care pleacã de la coltul strãzii. Odatã am luat telefonul ei doar pentru a vedea cât e ceasul si a început sã tipe sã nu mai pun mâna pe telefonul ei. În fine, niciodatã nu am deschis acest subiect cu ea. Cred cã în adâncul sufletului meu pur si simplu nu vreau sã aflu adevãrul, dar asearã a iesit iar si m-am hotãrât s-o pândesc. Am parcat motocicleta mea Harley Davidson aproape de garaj si m-am ascuns dupã ea. Chiar în acel moment, când eram culcat dupã Harley-ul meu, am observat cã prin învelisul de la supapa motorului pãrea cã se scurge putin ulei. E ceva ce pot repara singur sau trebuie sã o aduc la service?


Foarte tare Chiar mi-a placut !!!

Raporteaza abuz de limbaj
adyangelo

38 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 20:06

Greenie eu in 23 de ani in afara de dragostea parintilor nu am avut alta! Decat una dar sa dus si nici aia nu stiu daca a fost trup si suflet din partea ei asa cum vroiam eu,eu consider ca am dat tot ce am putut si am fost trup si suflet si fidel si romantic,sunt si gelos ca orice rac dar sunt si al naibi de romantic! De obicei sunt foarte modest dar ca sunt romantic o spun cei din jurul meu,sunt prea romantic,sufletist si bun,si cu toate astea nu se lipeste nici una(la o fata ma refer) de mine,nu stiu de ce,dar cred ca fetele vor baieti rai care le bat le injura,iar cei la locul lor si cuminti nu au parte de nimic de ce e asa? De ce daca suntem buni nu avem nimic? Iar cei ce numeita nici macar sa se fi nascut se scalda in bogatii femei,lux? Nu sunt afemeiat nu vreau femei vreau doar una ATAT. Oricum multumesc de urare sa te auda Dumnezeu desi eu nu mai sper la nimic.M-am lamurit ce fel e viata cu mine.

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:28

pt berila si raducu

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:37


Nu pot fi de acord, imi pare rau sa aud ca ai experimentat numai "partea intunecata a fortei"... dar cu o abordare mai pozitiva ce crezi ca se poate intampla?
Pizza emo, care se taie singura?

Stii ca vrei, stii ca poti!

[/quote]

pot dar nu pot s-o fac din toata inima , nu stiu daca ma intelegi , uite si in relatia actuala , acum e super indragostit , ma iubeste tralala dar... ii mai scapa porumbelul , eu imi aduc aminte de toate "datoriile" ma rog cele mai grave , si s-a dus , am inchis carapacea si noapte buna , de asta nu sunt sigura daca mai vreau sa continui , pt ca nu o fac cu toata inima , eu sunt extremista , iubesc cu pasiune si pun subiectul inaintea tuturor si a orice si urasc in timp , adica nu imi pierd timpul cu sentimente negative , dar nu uit pot sa treaca si 15 ani ca tot te pleznesc si intotdeauna duc pana la capat ceea ce incep fie ca e vb de un proiect , de servici , sau de relatii , in schimb partea oarecum ironica e ca daca imi explica de ce da nu bla bla bla ci coerent si logic , zic si eu ok , merg mai departe fara resentimente , doar uit , dar asa ca nu-mi amintesc absolut nimic de pers respectiva , ma pot intalni a doua zi si sa nu-l recunosc , ii sterg chipul din memorie , bineinteles ca imi pare vag familiar dar trec mai departe

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 23:28

De la: gabi8ma, la data 2008-12-15 21:37:34
Nu pot fi de acord, imi pare rau sa aud ca ai experimentat numai "partea intunecata a fortei"... dar cu o abordare mai pozitiva ce crezi ca se poate intampla?
Pizza emo, care se taie singura?

Stii ca vrei, stii ca poti!



pot dar nu pot s-o fac din toata inima , nu stiu daca ma intelegi , uite si in relatia actuala , acum e super indragostit , ma iubeste tralala dar... ii mai scapa porumbelul , eu imi aduc aminte de toate "datoriile" ma rog cele mai grave , si s-a dus , am inchis carapacea si noapte buna , de asta nu sunt sigura daca mai vreau sa continui , pt ca nu o fac cu toata inima , eu sunt extremista , iubesc cu pasiune si pun subiectul inaintea tuturor si a orice si urasc in timp , adica nu imi pierd timpul cu sentimente negative , dar nu uit pot sa treaca si 15 ani ca tot te pleznesc si intotdeauna duc pana la capat ceea ce incep fie ca e vb de un proiect , de servici , sau de relatii , in schimb partea oarecum ironica e ca daca imi explica de ce da nu bla bla bla ci coerent si logic , zic si eu ok , merg mai departe fara resentimente , doar uit , dar asa ca nu-mi amintesc absolut nimic de pers respectiva , ma pot intalni a doua zi si sa nu-l recunosc , ii sterg chipul din memorie , bineinteles ca imi pare vag familiar dar trec mai departe [/quote]


viol:P

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 23:31

mai dasca da ce ai ca de doua zile esti pus pe viol virtual de numa numa , fa si tu ceva mai omule ....

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 04:36

De la: gabi8ma, la data 2008-12-15 23:31:42mai dasca da ce ai ca de doua zile esti pus pe viol virtual de numa numa , fa si tu ceva mai omule ....


daca primesc drujba de la mosu' atunci ne distram impreuna

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 10:43

De la: adyangelo, la data 2008-12-15 20:06:17Greenie eu in 23 de ani in afara de dragostea parintilor nu am avut alta! Decat una dar sa dus si nici aia nu stiu daca a fost trup si suflet din partea ei asa cum vroiam eu,eu consider ca am dat tot ce am putut si am fost trup si suflet si fidel si romantic,sunt si gelos ca orice rac dar sunt si al naibi de romantic! De obicei sunt foarte modest dar ca sunt romantic o spun cei din jurul meu,sunt prea romantic,sufletist si bun,si cu toate astea nu se lipeste nici una(la o fata ma refer) de mine,nu stiu de ce,dar cred ca fetele vor baieti rai care le bat le injura,iar cei la locul lor si cuminti nu au parte de nimic de ce e asa? De ce daca suntem buni nu avem nimic? Iar cei ce numeita nici macar sa se fi nascut se scalda in bogatii femei,lux? Nu sunt afemeiat nu vreau femei vreau doar una ATAT. Oricum multumesc de urare sa te auda Dumnezeu desi eu nu mai sper la nimic.M-am lamurit ce fel e viata cu mine.


esti prea bun!
las-o!
next!

nu e vorba ca fetele vor baieti rai sa le injure, cum voi nu vreti fete rele sa se f*ta cu altii.
citesti si tu topicul ala de care am zis mai sus.
si incearca sa te axezi pe altceva. momentan macar..... pana iti pui in ordine gandurile.
e cea mai buna cale de a'ti reveni dupa o relatie,
si anume, sa te regasesti pe tine insuti!

bafta si sa ai parte de sarbatori frumoase


Raporteaza abuz de limbaj
adyangelo

38 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 19:47

Greenie multumesc frumos la fel si tie iti doresc. ;)Sarbatori fericite alaturi de cei dragi tie!!!

Raporteaza abuz de limbaj
kiku

154 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 21:17

"eu in 23 de ani in afara de dragostea parintilor nu am avut alta! Decat una dar sa dus si nici aia nu stiu daca a fost trup si suflet din partea ei asa cum vroiam eu,eu consider ca am dat tot ce am putut si am fost trup si suflet si fidel si romantic,sunt si gelos ca orice rac dar sunt si al naibi de romantic! De obicei sunt foarte modest dar ca sunt romantic o spun cei din jurul meu,sunt prea romantic,sufletist si bun,si cu toate astea nu se lipeste nici una(la o fata ma refer) de mine,nu stiu de ce,dar cred ca fetele vor baieti rai care le bat le injura,iar cei la locul lor si cuminti nu au parte de nimic de ce e asa? De ce daca suntem buni nu avem nimic? Iar cei ce numeita nici macar sa se fi nascut se scalda in bogatii femei,lux? Nu sunt afemeiat nu vreau femei vreau doar una ATAT. Oricum multumesc de urare sa te auda Dumnezeu desi eu nu mai sper la nimic.M-am lamurit ce fel e viata cu mine.[



ce nu intelegi tu e ca o fata/femeie e in stare sa accepte orice de la un barbat pe care-l iubeste.iar tu nu ai nici o vina ca nu inspiri pasiune.dar poti schimba ceva,esti tinar...fa-ti drum in viata,invata,schimba-ti look-ul si maturizeaza-te. esti gelos numai din nesiguranta.daca iti plac fetele frumoase si proaste asta vei avea.

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 22:09

De la: adyangelo, la data 2008-12-16 19:47:47Greenie multumesc frumos la fel si tie iti doresc. ;)Sarbatori fericite alaturi de cei dragi tie!!!



imi aduci aminte de mine cum eram la inceput nu pot sa ma opresc din plans cand vad atata inocenta...:((((((((((((((...dar sa revenim..fii mai dur...arata-le ca esti barbat si nu te mai plange...arata-le ca nu iti pasa prea mult de ele,ignora-le putin si vor veni ,nu le da totul deodata,lasa-le sa se chinuie,da-le cu picatura,sa aprecieze si nu mai fi asa tandru,sry dar pari copil bleg,fii barbat ,mai dur,,le place...nu vor o fem langa ei ...vor barbati...puternici...si oricat de stupid ti se pare si oricat de banal...e legea junglei..in epoca preistorica sau la animale,,,cel mai puternic are cele mai multe fem si cea mai multa mancare si cel mai bun loc....etc...asa k fii dominant si nu te lasa dominat ca ai sa pierzi...fiind asa dragut le inspiri mila,u trebuie sa le inspiri incredere...asa ca fii barbat feroce...si nu te lasa..nu le trata ca pe vase de portelan sunt oameni,,fii rau si o sa vina ele la tine bafta

Raporteaza abuz de limbaj
M4Ry0_oZ

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 16:18

De la: dasca777, la data 2008-12-16 22:09:24
De la: adyangelo, la data 2008-12-16 19:47:47Greenie multumesc frumos la fel si tie iti doresc. ;)Sarbatori fericite alaturi de cei dragi tie!!!



imi aduci aminte de mine cum eram la inceput nu pot sa ma opresc din plans cand vad atata inocenta...:((((((((((((((...dar sa revenim..fii mai dur...arata-le ca esti barbat si nu te mai plange...arata-le ca nu iti pasa prea mult de ele,ignora-le putin si vor veni ,nu le da totul deodata,lasa-le sa se chinuie,da-le cu picatura,sa aprecieze si nu mai fi asa tandru,sry dar pari copil bleg,fii barbat ,mai dur,,le place...nu vor o fem langa ei ...vor barbati...puternici...si oricat de stupid ti se pare si oricat de banal...e legea junglei..in epoca preistorica sau la animale,,,cel mai puternic are cele mai multe fem si cea mai multa mancare si cel mai bun loc....etc...asa k fii dominant si nu te lasa dominat ca ai sa pierzi...fiind asa dragut le inspiri mila,u trebuie sa le inspiri incredere...asa ca fii barbat feroce...si nu te lasa..nu le trata ca pe vase de portelan sunt oameni,,fii rau si o sa vina ele la tine bafta


Corect, aceeasi greseala am facut`o si eu cu fosta mea prietena...si acum am ajuns destul de rau, m-am schimbat destul de mult din cauza ei. Acum, cu orice fata intru in contact, ma simt un pic ciudat...am o stare foarte naspa si nu mai sunt eu, cel dinainte, care se purta frumos, le "gadila" unde trebuie...si asa mai departe.Si toata faza e ca din cand in cand, sa o faci putin geloasa...in ce sens ? Iesiti seara impreuna, toate bune si frumoase si o duci acasa. Te duci si tu acasa, si a 2-a zi cand te suna, nu`i raspunde din prima, sun`o dupa 30-40 min. Cand o sa te intrebe de ce n`ai sunat, ii spui ca dormeai. Ea "pai de ce ai dormit asa mult?" si tu "pai...aseara dupa ce te-am lasat pe tine, in drum spre casa m-am gandit sa mai dau o tura de oras (sau m-am intalnit cu baietii de pe strada cealalta si am mai stat de vorba cu ei) si pana am ajuns acasa s-a facut ora X" Poate ca vi se pare stupida faza, dar a mers de fiecare data cand am pus`o in aplicare (spre uimirea mea) Nu spun sa le tratezi cu cwru...sau mai stiu eu ce sa le faci, dar fi un pic indiferent din cand in cand...ca e bine, nu strica deloc Ce sa zic, iti urez succes si multa bafta

Raporteaza abuz de limbaj
adyangelo

38 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 17:13

Va multumesc pentru sfaturi faptul ca arat cum arat nu e vina mea,asa cum am mai spus dar poate unii nu au fst atenti...sunt cardiac din cauza bolii par copil,sangele nu circula cum trebuie si m-am dezvoltat intarziat ca sa zic asa,ma rog nu cred ca ati intelege...eu nu tratez doar femeile frumos! Asa ma port eu cu omenii cu toata lumea asa am fost educat invatat de mic sa multumesc cand mi se da ceva,sa fiu politicos,nu doar cu femeile ci cu toti oamenii din jurul meu.Nu stiu daca as puta fi altfel,ar insemna sa ma schimbi sau sa devin ceva fals...Nu crd ca ia trebuit 2ani jumate sa vada ca nu-s frumos si ca nu o atrag fizic mai ales ca inainte sa ne cunoastem,sa fim impeuna i-am explicat situatia mea!Sa nu crede-ti ca ea era o printesa era o fata simpla de la tara! dar nu pt asta o iubeam ci pt sufletul ei,vocea ei,Este profesoara de franceza,e fata scolita numai k e dintr-un mediu de la tara!nici asta nu a contat pentru mine.Pt mine chiar era cea mai frumoasa femeie chiar daca celor ce le-am impartasit bucuria mea mi-au spus cu jumate de gura ca e draguta,nu mi-apasat.Si inainte sa dati sfaturi dspre luck-ul meu...eu macar am avut curajul si am pus o poza reala cu mine,asa cum arat eu insa voi vorbiti din spatele unui avatar,desen animat,poza de pe net.Nu stiu daca ati fi in masura sa dati sfaturi,nu ma suparat faptul ca mi-ati dat astfel de sfaturi stiu ca sunt urat insa nu stiu daca sunteti voi in masura sa spune-ti asta.Pt voi sunt urat dar poate pt alt cineva sunt cel mai frumos om,Gusturile nu se discuta.

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 17:16

faza cu tel mi se pare prosteasca , scuza-ma , dar daca mie mi-ar face cineva asa ceva , eu nu i-as mai rasp la tel , si punct urmatorul , mie mi se pare ca atunci cand sun pe cineva daca poate imi rasp , si as prefera sa aud un sincer " nu vreau sa vb cu tine" decat sa vad cum isi da aere de vedeta , asa cum sunt multe femei asa e si cu barbatii , nimeni si nimic nu e de neinlocuit , doar o singura pers : mama

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
adyangelo

38 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 17:18

avatarul e o poza 3 pe 4 nu stiu ce va-ti dat voi seama din chichita aia de poa! Dar va asigur ca daca ar fi full screen detaliile ar fi altele si ar fi mult mai clar,vi s-ar schimba putin parerea.

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 17:22

De la: adyangelo, la data 2008-12-17 17:13:42Va multumesc pentru sfaturi faptul ca arat cum arat nu e vina mea,asa cum am mai spus dar poate unii nu au fst atenti...sunt cardiac din cauza bolii par copil,sangele nu circula cum trebuie si m-am dezvoltat intarziat ca sa zic asa,ma rog nu cred ca ati intelege...eu nu tratez doar femeile frumos! Asa ma port eu cu omenii cu toata lumea asa am fost educat invatat de mic sa multumesc cand mi se da ceva,sa fiu politicos,nu doar cu femeile ci cu toti oamenii din jurul meu.Nu stiu daca as puta fi altfel,ar insemna sa ma schimbi sau sa devin ceva fals...Nu crd ca ia trebuit 2ani jumate sa vada ca nu-s frumos si ca nu o atrag fizic mai ales ca inainte sa ne cunoastem,sa fim impeuna i-am explicat situatia mea!Sa nu crede-ti ca ea era o printesa era o fata simpla de la tara! dar nu pt asta o iubeam ci pt sufletul ei,vocea ei,Este profesoara de franceza,e fata scolita numai k e dintr-un mediu de la tara!nici asta nu a contat pentru mine.Pt mine chiar era cea mai frumoasa femeie chiar daca celor ce le-am impartasit bucuria mea mi-au spus cu jumate de gura ca e draguta,nu mi-apasat.Si inainte sa dati sfaturi dspre luck-ul meu...eu macar am avut curajul si am pus o poza reala cu mine,asa cum arat eu insa voi vorbiti din spatele unui avatar,desen animat,poza de pe net.Nu stiu daca ati fi in masura sa dati sfaturi,nu ma suparat faptul ca mi-ati dat astfel de sfaturi stiu ca sunt urat insa nu stiu daca sunteti voi in masura sa spune-ti asta.Pt voi sunt urat dar poate pt alt cineva sunt cel mai frumos om,Gusturile nu se discuta.



Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 18:46

De la: adyangelo, la data 2008-12-17 17:13:42Va multumesc pentru sfaturi faptul ca arat cum arat nu e vina mea,asa cum am mai spus dar poate unii nu au fst atenti...sunt cardiac din cauza bolii par copil,sangele nu circula cum trebuie si m-am dezvoltat intarziat ca sa zic asa,ma rog nu cred ca ati intelege...eu nu tratez doar femeile frumos! Asa ma port eu cu omenii cu toata lumea asa am fost educat invatat de mic sa multumesc cand mi se da ceva,sa fiu politicos,nu doar cu femeile ci cu toti oamenii din jurul meu.Nu stiu daca as puta fi altfel,ar insemna sa ma schimbi sau sa devin ceva fals...Nu crd ca ia trebuit 2ani jumate sa vada ca nu-s frumos si ca nu o atrag fizic mai ales ca inainte sa ne cunoastem,sa fim impeuna i-am explicat situatia mea!Sa nu crede-ti ca ea era o printesa era o fata simpla de la tara! dar nu pt asta o iubeam ci pt sufletul ei,vocea ei,Este profesoara de franceza,e fata scolita numai k e dintr-un mediu de la tara!nici asta nu a contat pentru mine.Pt mine chiar era cea mai frumoasa femeie chiar daca celor ce le-am impartasit bucuria mea mi-au spus cu jumate de gura ca e draguta,nu mi-apasat.Si inainte sa dati sfaturi dspre luck-ul meu...eu macar am avut curajul si am pus o poza reala cu mine,asa cum arat eu insa voi vorbiti din spatele unui avatar,desen animat,poza de pe net.Nu stiu daca ati fi in masura sa dati sfaturi,nu ma suparat faptul ca mi-ati dat astfel de sfaturi stiu ca sunt urat insa nu stiu daca sunteti voi in masura sa spune-ti asta.Pt voi sunt urat dar poate pt alt cineva sunt cel mai frumos om,Gusturile nu se discuta.




nu e vb de cum arati,ci de faptul ca te indrag si lasi po pida proasat sa faca din tine ce vrea...ftele,si da-le viteza...ce atata drag...sex si jet...conteaza cum gand ,nu cum arati,,,gandeste ca un barbat

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 18:58


nu e vb de cum arati,ci de faptul ca te indrag si lasi po pida proasat sa faca din tine ce vrea...ftele,si da-le viteza...ce atata drag...sex si jet...conteaza cum gand ,nu cum arati,,,gandeste ca un barbat[/quote]

....)))) mai mascul alfa ce esti , fier forjat nu alta ,

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
Veto

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 19:48

Am deviat ... de la subiect rau tare !!!

Raporteaza abuz de limbaj
Veto

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 20:08

Poate am exagerat putin, oricum asta se intampla, trebuie sa filtram fiecare pas pe care il luam in viata caci nu este un simplu joc pe calculator pe care il putem salva si reincepe mai tarziu... este Viata insasi care trece fara sa ne dam seama si draga claudia07 mie un prieten imi spunea constant ca ~femeia nu e femeie pana nu trece de numaru 2~ sunt si exceptii, dar tare nu as vrea sa ii dau dreptate prietenului meu, Sunt genu ala de relatii in care baiatu pentru fata e primul si el o iubeste cu pasiune si nebunie si ea se satura pur si simplu vrea sa incerce ceva nou caci crede ca fericirea sta pe gard sau in mijlocul strazii si poti sa o gasesti mereu ...Fericirea odata pierduta nu revine prea curand ... el nu realizeaza asta el te-a pierdut pe tine nu tu pe el. Acum tu esti femeie si treci si exploreaza-ti curiozitate si cu urmatorul, vei vedea ca se poate si mai bine si ca din punct de vedere sexual toti barbatii ne asemanam nu conteaza Marimea Grosimea conteaza doar persoana si valorile morale..

Pentru ca oamenii sa fie mai presus de animale toate purpousurile noastre ar trebui sa fie simple Incearca sa nu afectezi integritate participantilor la viata (conduceam masina intr-o zi si ma uitam la toti oameni care trec pe langa mine in cutiile alea cu 4 rotii si ma gandeam ca in legislatie se numesc participanti la trafic dar eu zic ca ei sunt Participanti la Viata) daca toti ne am trai viata dupa principiul asta nu ar suferi nimeni ...

Sunt multe dintre proverbele romanesti Cum iti asterni asa dormi si nu trebuie sa mai dau exemplu
Suferi pentru o himera draga claudia asa cum orice om o face atunci cand viseaza acea persoana cu care in mintea ei si-ar petrece toata viata defapt totul e doara reflexia imaginatiei tale nascute din dorinta de a fi implinit pe plan spiritual si afectiv emotional ceea ce noi numim dragoste poate nu sunt un profesionist dar asta e greseala cea mai mare in dragoste si de aia se spune ca ea e oarba veti suferi atat timp cat aceste himere va vor incetosa mintea incercati sa traiti in realitate nu in produsul imaginatiei voastre fiecare avem lumea noastra dar daca nu e reala se poate prabusii oricand cu stima si respect pentru toti cititorii sper ca veti sustrage ce e mai bun de aici .... !!

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 22:59

De la: 2palexxl, la data 2008-12-17 19:48:09Am deviat ... de la subiect rau tare !!!




aici sunt deacordcu tine:)))...am deviat tare de la sub...chiar e alt sub total:))...si tot daca e alt sub...vreau sa ma sinucid din dragoste:(((...sufar:(((

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 23:00

De la: gabi8ma, la data 2008-12-17 18:58:56
nu e vb de cum arati,ci de faptul ca te indrag si lasi po pida proasat sa faca din tine ce vrea...ftele,si da-le viteza...ce atata drag...sex si jet...conteaza cum gand ,nu cum arati,,,gandeste ca un barbat


....)))) mai mascul alfa ce esti , fier forjat nu alta , [/quote]


o ziceai la misto ca-s mascul alfa? ...hmm...sa ma simt flatat?:P

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 23:11

De la: 2palexxl, la data 2008-12-17 20:08:05Poate am exagerat putin, oricum asta se intampla, trebuie sa filtram fiecare pas pe care il luam in viata caci nu este un simplu joc pe calculator pe care il putem salva si reincepe mai tarziu... este Viata insasi care trece fara sa ne dam seama si draga claudia07 mie un prieten imi spunea constant ca ~femeia nu e femeie pana nu trece de numaru 2~ sunt si exceptii, dar tare nu as vrea sa ii dau dreptate prietenului meu, Sunt genu ala de relatii in care baiatu pentru fata e primul si el o iubeste cu pasiune si nebunie si ea se satura pur si simplu vrea sa incerce ceva nou caci crede ca fericirea sta pe gard sau in mijlocul strazii si poti sa o gasesti mereu ...Fericirea odata pierduta nu revine prea curand ... el nu realizeaza asta el te-a pierdut pe tine nu tu pe el. Acum tu esti femeie si treci si exploreaza-ti curiozitate si cu urmatorul, vei vedea ca se poate si mai bine si ca din punct de vedere sexual toti barbatii ne asemanam nu conteaza Marimea Grosimea conteaza doar persoana si valorile morale..

Pentru ca oamenii sa fie mai presus de animale toate purpousurile noastre ar trebui sa fie simple Incearca sa nu afectezi integritate participantilor la viata (conduceam masina intr-o zi si ma uitam la toti oameni care trec pe langa mine in cutiile alea cu 4 rotii si ma gandeam ca in legislatie se numesc participanti la trafic dar eu zic ca ei sunt Participanti la Viata) daca toti ne am trai viata dupa principiul asta nu ar suferi nimeni ...

Sunt multe dintre proverbele romanesti Cum iti asterni asa dormi si nu trebuie sa mai dau exemplu
Suferi pentru o himera draga claudia asa cum orice om o face atunci cand viseaza acea persoana cu care in mintea ei si-ar petrece toata viata defapt totul e doara reflexia imaginatiei tale nascute din dorinta de a fi implinit pe plan spiritual si afectiv emotional ceea ce noi numim dragoste poate nu sunt un profesionist dar asta e greseala cea mai mare in dragoste si de aia se spune ca ea e oarba veti suferi atat timp cat aceste himere va vor incetosa mintea incercati sa traiti in realitate nu in produsul imaginatiei voastre fiecare avem lumea noastra dar daca nu e reala se poate prabusii oricand cu stima si respect pentru toti cititorii sper ca veti sustrage ce e mai bun de aici .... !!




f interesant,ca sa scap de toate bla bla bla-urile astea gen dragoste...prima data am facut-o cu o c.rva...eram 4 si ea era 1,,,am adormit cat am stat la rand...am inceput sa sforai...m-au trezit astia si pe jumate adormit am prins miscarea,ciudat,ma gandeam la clatite in timp ce...vreau clatite...dar sa revenom...ce zile frumoase...un pat de fier,o saltea jegoasa,si o curba...multa bautura...da...a fost frumos prima data,,,o sa tin minte asta toata viata...parca petronela o chema,,,oricum tin minte si acum ...eu gafaiam de nebun si ea manca si se uita la film...ce amintiri... ...in acelas timp ne-o trageam,,saruturi pasionale...nu au fost...nu de alta dar avea copii altora in gura...da...vise...:(((...ce vremuri...bautura,vagab,poker,...eram tanar..acum...am imbatranit si o sa mor:((

Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 00:14

f interesant,ca sa scap de toate bla bla bla-urile astea gen dragoste...prima data am facut-o cu o c.rva...eram 4 si ea era 1,,,am adormit cat am stat la rand...am inceput sa sforai...m-au trezit astia si pe jumate adormit am prins miscarea,ciudat,ma gandeam la clatite in timp ce...vreau clatite...dar sa revenom...ce zile frumoase...un pat de fier,o saltea jegoasa,si o curba...multa bautura...da...a fost frumos prima data,,,o sa tin minte asta toata viata...parca petronela o chema,,,oricum tin minte si acum ...eu gafaiam de nebun si ea manca si se uita la film...ce amintiri... ...in acelas timp ne-o trageam,,saruturi pasionale...nu au fost...nu de alta dar avea copii altora in gura...da...vise...:(((...ce vremuri...bautura,vagab,poker,...eram tanar..acum...am imbatranit si o sa mor:(([/quote]


da... in viata totu-i relativ, din viata nimeni nu scapa viu iar moartea e singura certitudine atunci vei scapa de suferinta

Raporteaza abuz de limbaj
adyangelo

38 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 16:06

dasca777 si ce simti tu in afara de 5 minute de placere atunci cand te culci cu fetele? la ce bun ca o faci si cu una si cu alta? ce castigi? vad ca tu traiesti ca sa f***ti si e problema ta eu sunt altfel.Mai bine mai rar si cu folos,cu pasiune sa simt ceva fata de respectiva,sa fiu implinit si altfel,decat des si doar pt 5 minue de placere.Chiar nu vad rostul.

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 19:16

De la: adyangelo, la data 2008-12-18 16:06:00dasca777 si ce simti tu in afara de 5 minute de placere atunci cand te culci cu fetele? la ce bun ca o faci si cu una si cu alta? ce castigi? vad ca tu traiesti ca sa f***ti si e problema ta eu sunt altfel.Mai bine mai rar si cu folos,cu pasiune sa simt ceva fata de respectiva,sa fiu implinit si altfel,decat des si doar pt 5 minue de placere.Chiar nu vad rostul.


e frumos din partea ta adi... dar sunt abordari diferite. e logic sa nu va intelegeti reciproc. ;)

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 20:42

De la: adyangelo, la data 2008-12-18 16:06:00dasca777 si ce simti tu in afara de 5 minute de placere atunci cand te culci cu fetele? la ce bun ca o faci si cu una si cu alta? ce castigi? vad ca tu traiesti ca sa f***ti si e problema ta eu sunt altfel.Mai bine mai rar si cu folos,cu pasiune sa simt ceva fata de respectiva,sa fiu implinit si altfel,decat des si doar pt 5 minue de placere.Chiar nu vad rostul.




nu traiesc sa ft..doar ca nu ma complic...una,alta...tot fem sunt..pana la urma o gaura e tot o gaura...nu o fac f des...doar cand am chef si sincer nu ma intereseaza cu cine...atata timp cat e fata:))..nu-s asa misogin cum zc altii..am gasit si rolul femeii,,,te relaxeaza,,,te scapa de presiune:))
cum vad eu lucrurile...pustiule,sexul e sex...doar sa te relaxezi...dragostea...asta nush ce e,nici macar daca exista...unii zic da ,altii ba ,,,mit ,realiatte...cine stie...poate e mai bine rar si cu cine merita...poate nu...oare merita cineva..oare merita fem respect?...nush...poate aflu pana mor

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum poti recapata increderea partenerului
Mergi la: