back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum poti recapata increderea partenerului

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 Sari la pagina:
 
alina_purcelea

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2009, ora 21:08


nu mai fii asa de incordat..si nu mai masura reactiile partenerului cu rigla.. Nu asa...


INSOL_V_ENTUL

553 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Decembrie 2009, ora 14:52

De la: cristinablackeyes, la data 2009-10-31 17:25:31nu cred ca increderea pierduta se mai poate recastiga :)



e greu fara ea!

Raporteaza abuz de limbaj
Iubirea este un exil al omului in lume
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 11:11

Draga Berila,pe un post deschis de mine erai putin ironic si intrebai retoric daca nu cumva stiu eu raspunsul la problema respectiva dar,din curiozitate si oleaca de perversiune vreau sa stiu si ce e in capul oamenilor.Cam asa se face Berila cind deschizi un subiect,stii sau nu stii raspunsul vrei sa stii si alte pareri...din curiozitate sau din perversitate n-are relevanta,asta faci si tu acum.De aia am si vrut sa fim prieteni,ca sa lamurim chestia asta.Acum iti raspund si tie,in problema ta tu nu tragi din cauza altora care au gresit inaintea ta.Nu draga Berila,tu tragi din cauza prostiilor facute de tine,recunoaste si repara daca mai ai ce,nu arunca magareata pe altcineva.Daca mi-aduc aminte tu ti-ai dat prietena afara din casa,poate nu facea fata cercuri ca tine cind fumezi,poate nu le avea cu Conquistador...voi stiti sau poate ai facut-o ca sa subliniezi o data pentru totdeauna ca aia era casa ta si tu decizi cine habiteaza acolo.Totusi,asa ceva nu se iarta.Dintre toate gesturile aferente certurilor conjugale,asta cu datul afara din casa e cel mai greu de suportat lucru ever.Pune-te in locul ei,parca te vad abatut si cu boccelutele de boarfe pe care le indesi in lift zimbind amar vecinilor curiosi care te petrec pina la iesirea din oras si carora le spui ca de fapt tu pleci in Hawai nu la mama acasa.Daca-i dadeai o palma la nervi nu suna asa de nasol...gaseai tu un motiv s-o impaci,era acolo linga tine.In legatura cu increderea...aia nu se mai recistiga ever.Cu increderea nu te joci amice...sexul prost se mai repara in timp prin comunicare dar increderea zdruncinata asa ramine.Dar stai pe aici ca o sa ramai mut de ce o sa tii se scrie.Fata ta a avut caracter si nu s-a mai intors dar daca aude armata de miloage de pe Garbo de subiectul tau esti halit.Habar nu ai cite forumiste de cariera ti-ar spala pe jos pentru un culcus cald in hol...In rest,nu pune la inima,friends?


Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
INSOL_V_ENTUL

553 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 11:30

De la: Mitza_79, la data 2009-11-22 21:08:26
nu mai fii asa de incordat..si nu mai masura reactiile partenerului cu rigla.. Nu asa...



Daca exista totusi un mod de a recapata increderea partenerului e sa-ti recapeti in primul rand increderea in tine!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Iubirea este un exil al omului in lume
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 11:39

De la: yuppy006805, la data 2009-12-17 11:30:01[

Daca exista totusi un mod de a recapata increderea partenerului e sa-ti recapeti in primul rand increderea in tine!!!


Incredere in propria-ti persoana este lucrul cel mai important, cred eu, asta insa nu inseamna ca, automat, ai recastigat si increderea partenerului.

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
INSOL_V_ENTUL

553 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 11:44

De la: daria_ta, la data 2009-12-17 11:39:27
De la: yuppy006805, la data 2009-12-17 11:30:01[

Daca exista totusi un mod de a recapata increderea partenerului e sa-ti recapeti in primul rand increderea in tine!!!


Incredere in propria-ti persoana este lucrul cel mai important, cred eu, asta insa nu inseamna ca, automat, ai recastigat si increderea partenerului.



e de preferat totusi varianta asta...
macar iti recapeti respectul fata de tine...
de care ai mare nevoie....

Raporteaza abuz de limbaj
Iubirea este un exil al omului in lume
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 11:46

De la: yuppy006805, la data 2009-12-17 11:44:30
De la: daria_ta, la data 2009-12-17 11:39:27[quote
Incredere in propria-ti persoana este lucrul cel mai important, cred eu, asta insa nu inseamna ca, automat, ai recastigat si increderea partenerului.



e de preferat totusi varianta asta...
macar iti recapeti respectul fata de tine...
de care ai mare nevoie....


Exact!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
game-boy

20 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 14:54

cu un zambet ca la inceput si dk tot vb de zambet am un banc tare:in ultima vreme au iesit mai multe bancuri cu gioana decat cu bula dar acesta sa enervat si a cerut renumararea lor!!

Raporteaza abuz de limbaj
INSOL_V_ENTUL

553 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 19:01

poti trai in cuplu fara increderea partenerului?!?
o viata minunata, banui...

Raporteaza abuz de limbaj
Iubirea este un exil al omului in lume
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Decembrie 2009, ora 03:55

Asta arata ca multi nici nu citesc macar primele doua pagini.

Topicul asta e mort de un an de zile...

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
rapyu_20

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Galati

Postat pe: 10 Februarie 2010, ora 22:45

oricum suntem prea mici ca sa intelegem noi ce facem....oricum cat am vrea noi sa nu mai gresim tot o facem pana la urma

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

521 mesaje
Membru din: 3/02/2010
Postat pe: 14 Februarie 2010, ora 21:56

De la: berila, la data 2008-12-01 16:58:57Cred ca fiecare dintre cei care posteaza aici, a avut sau are o problema in materie de relatie cu partenerul.

Asa ca o sa va cer si eu sfaturile, pentru ca... nu stiu...
Cred ca m`ar ajuta sa ma simt mai bine. Eu cam stiu ce`i de facut dar, na, fiecare se agata si de ultima speranta in ideea ca va putea reveni la acel "status quo".

Iata despre ce este vorba.
Relatia noastra ar fi facut 3 ani, acum in decembrie. Diferenta de varsta dintre noi era de... 8 ani, ea avand 31 acum. Multi prieteni mi`au recomandat sa nu continui pentru ca o diferenta asa de mare in intervalul asta de varsta 20-30 este de fapt substantiala si este exact momentul cand la majoritatea femeilor le explodeaza ceasul biologic si isi doresc copii, maritis si chestii de genul asta. Evident, eu nu sunt pregatit sa ma casatoresc momentan... din varii motive. Nu ca nu mi`as dori cu ea, dar simt ca ... nu e momentul!
In ultimul timp relatia noastra se plafonase. De ce? Fiindca asa se intampla in general, si pe langa tigari eu mai am si viciul... jocurilor pe calculator.
Cand mi`am dat seama ca relatia scartaie am incercat din rasputeri sa ma apropii de ea, sa`i dau mai multa atentie... dar n`a fost chip. orice faceam nu era suficient de bun, etc.
Asa ca intr`o seara am clacat si am trimis`o la ma`sa.
Dupa cateva zile evident m`am calmat si mi`am dat seama ca am facut o prostie. Pauza asta trebuia luata oricum, cred. Fiecare sa se linisteasca si sa vada ca de fapt dracu nu e asa de negru. Din pacate ea insista acum ca EU am dat`o "afara", si ca ii este frica sa se intoarca, pentru ca lucrurile vor degenera din nou. Afirmatie pe care eu o reneg!
Mentinem legatura, am si iesit de cateva ori, inca mai are cheia de la apartament, dar e foarte imprevizibila. Astazi imi raspunde la telefon, maine nu... pe motiv ca nu a auzit sau nu a putut sa raspunda, dar nici nu suna dupa. Nici nu mai stiu ce sa cred, sa mai incerc sa o las in pace.
Imi tot spune ca a mai trecut prin asta bla bla, relatia ei anterioara fiind una de lunga durata si ca ii este frica sa nu pateasca la fel.

E corect sa platesc eu pentru greselile altuia?

Ma tine asa "in undita" nici nu ma trage in barca, nici nu`mi da drumu in apa...

Am incercat sa socializez sa gasesc pe altcineva in ideea ca
e mai bine sa rasfrangi sentimente pozitive asupra cuiva decat sa simti unele negative pentru fosta. Macar se anuleaza intre ele si ma pot simti si eu normal.
Dar nu a fost chip, nu am reusit sa sun inapoi pe niciuna si cand am fost sunat "am avut treaba"... jucand solitaire.

Bon hai ca am deviat destul.
Concluzie: mare parte din vina este a mea, stiu... si nu neg.
Am incercat si abordarea romantica si directa pana si cea indiferenta. Niciuna nu a mers. Daca nu o sun cateva zile ma suna ea... sa ma intrebe ce fac, pe unde sunt si un "ne auzim maine", trantit sec, la coada.
O situatie CEL PUTIN neplacuta care ma mananca din interior.

Le multumesc celor care`si aloca acele 5 minute necesare parcurgerii acestor randuri.
Nu ma deranjeaza critica dar sa fie constructiva, nu sa aruncam cu noroi fiindca... putem sau suntem frustrati.

O zi mai buna ca a mea va urez tuturor.


sunt curioasa dak ai terminat cu solitaireul pana acum . k atrecut mult timp d knd ai postat topicul.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

51 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 08:43

Pai cred ca lucrurile ...e simple.Vezi de viatza lu matale si fi tu indiferentu'.Credema ca tzine. Shi daca nu ....nu ai pierdut nik.Si e bine sa inlocuieshti cu cineva macar ieshirile ...la piatza, la film, sau unde tzi-o fi mai ushor. Scapa de amintiri.Spor shi Baftzi!

Raporteaza abuz de limbaj
ella010666

119 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 12:57


De la: chandramuki, la data 2008-12-11 11:19:11AI PROCEDAT FOARTE BINE CA I-AI REDAT LIBERTATEA SI AI DREPTATE INTR-O PRIVINTA...CEASUL EI BIOLOGIC TICAIE RAPID. NU ARE TIMP DE ASTEPTAT LA VARSTA EI. ARE NEVOIE DE STABILITATE, FAMILIE SI DE CE NU....COPII. ORI TU NU ESTI PREGATIT PENTRU ASTA. NU ESTI DE CONDAMNAT...TU MAI AI PANA AJUNGI LA ACELEASI SENTIMENTE PE CARE LE INCEARCA EA ACUM. PLUS DE ASTA, DIFERENTELE MARI DE VARSTA INTRE PARTENERI NU SUNT MENITE SA ADUCA LINISTE IN FAMILIE...AM EXEMPLE DESTULE CA SA FIU SIGURA PE CE SPUN. E DREPT CA EXISTA SI CASNICII CARE FUNCTIONEAZA SI IN ASEMENEA CONDITII, DAR CU O FLOARE NU SE FACE PRIMAVARA...NICI MACAR CU UN BUCHET. TU ESTI LA INCEPUT DE VIATA ASA CA EXPERIENTA ASTA TI-A FOLOSIT, SUNT SIGURA DE ASTA. DECI...NU AI PIERDUT NIMIC...BA CHIAR PUTEM SPUNE CA AI PUNCTAT.
Daca era chiar el una din acele flori!

Raporteaza abuz de limbaj
ella010666

119 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 13:28

De la: ciupy_84, la data 2008-12-12 17:07:05 Salut aceeasi experienta am trait-o si eu cu persoana pe care nu o pot scoate din minti.....am trait cu ea aproape 2 ani de zile...situatia ei financiara era mai buna decat a mea fapt ce m-a determinat sa plec in alt oras numai pt cateva luni sa pot strange niste bani si sa capat experienta necesara initierii unei afaceri...numai ca ea fiind obisnuita cu mine zi de zi s-a trezit in fata faptului implinit si s-a simtit singura...ceea ce a determinat-o sa cunoasca probabil pe altcineva...in tot acest timp au aparut divergente....m-am intors inapoi in bucuresti,am inceput sa discutam cu diferiti furnizori...dupa care eu am trait cateva probleme pe care i le-am transmis si ei...ea a incercat sa ma jute dar orgoliul meu prostesc am refuzat-o...nu am mai iesit cateva zile,iar in final sa-mi spuna ca trebuie sa facem o pauza...mi-am dat seama imediat ca s-a intamplat ceva...din acel moment totul s-a schimbat..atunci am realizat si cunoscut adevarata ei fata...se comporta cu mine oribil...imi spunea ca acel "las" este mai bun decat mine,ca ala stie sa conduca niste oameni(spalatori auto),in fine...fel de fel de lucruri care m-au durut ingrozitor..nu doresc nimanui...vroiam sa o cer de craciun numai ca m-am despartit de ea cu o luna inainte...mi-a zis "ca a fost omul potrivit la locul potrivit"...e drept ca nu ma vb cu ea niciodata de casataorie dar asta nu inseamna ca nu m-am facut inteles de ceea ce-mi doresc..(dif intre noi era numai de 5 ani)adevarul e ca acel tip are apartament in buricul targului si probabil cu chirie in berceni nu i-ar fi convenit...femeile sunt rele...gandeste-te ca tot ele au "DESTRAMAT IMPERII"...nici acum nu mi-am revenit dupa 2 luni...dar ce pot face...tot ce am vazut in acesti 2 ani am vazut prin ochii ei...am cautat ceva in sufletul meu pentru care sa o urasc...credeti-ma nu am reusit..o iubesc la fel de mult ca in prima zi...ceva mai rau de atat unui om nu i se poate intampla....

Aici da exista loc de compatimire,e totul clar si curat,nu un amestec de nu stiu ce vreau dar sufar!Suferinta atroce te face puternic si intelept iti da profunzime si dezvoltare spirituala,atunci cand nu e incarcata de meschinaria unor interese camuflate in scene de victimizare.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 3 4 5 6 7 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum poti recapata increderea partenerului
Mergi la: