back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tatuaj pe corpul unei femei????...ok sau nu?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
 
AlinXrid3R

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 14:30

De la: Domino, la data 2008-12-06 18:59:23 deci clar vreau un tatuaj..multumesc mult de tot pentru pareri ...acum m-ai am 2 probleme

1.cat de tare doare ..adik ..asociati cu ceva..nus...o injectie.. orice..asa orientativ
2.ce model(adik stiu ce vreau..dar ...sa zicem k ar fi o mica problema....ceea ce vreau e un simbol pe care cunoscutii/prietenii l-ar asocia imediat cu o "anumita persoana"...desi cred k e mai important ce simt eu si ce reprezinta pentru mine...off...complicat

helppppppppppp



girl, sigur ai auzit ca doare rau, e adevarata treaba, dar e o durere care devine suportabila pe masura ce avansezi,pentru ca mai apoi sa nu mai reprezinte deloc o problema.
eu n-am auzit inca de vreo persoana care sa fi inceput un tatuaj si sa nu-l fi dus la bun sfarsit din pricina durerii insuportabile.
Durerea difera de la o zona la alta. Iti recomand o zona unde sa ai masa musculara, durerea find mai usor de suportat.
Lilianaa a suportat durerea intr-o zona dintre cele mai vulnerabile,coloana.
Daca mergi la un salon profesional poti apela si la anestezie.Totusi daca alegi unul pe coloana, anestezia intr-un asemenea loc reprezinta un mare risc.! My adivce : don't use it!


fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 14:33

De la: LILIANAA, la data 2008-12-06 16:40:50Mie mi se par super frumoase tatuajele. Eu am unul de ceva timp, pe coloana. Un tribal care se intinde pe coloana pe o suprafata de circa 20 de cm. Este super ok pentru ca il poti ascunde usor dar la fel debine il poti expune. Nu trebuie sa se sperie nimeni de ideea ca esti obligat sa-l tii o viata. In ziua de astazi in afara se scot foarte usor si fara urme cum era inainte. Nu se mai indeparteaza chirurgical ci cu laser. Deci daca vrei sa renunti peste ani de zile o poti face. Eu una n-am de gand sa renunt la el. Este ceva specific generatiei mele si o sa le povestesc cu drag nepotilor despre asta chiar si la 80 de ani. Plus ca pentru mine semnifica ceva, o perioada din vita mea la care ma gandesc mereu cu drag. Si intr-adevar, cel facut pe spate deasupra fundului este mult prea banal.
Good luck


poti posta o poza...? as vrea sa-l vad, daca se poate

Raporteaza abuz de limbaj
AlinXrid3R

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 14:38

De la: dasca777, la data 2008-12-05 22:57:10e k ...dar am o intrebare? unde l-ai facut si ce tatuaj?



Tatuajul e facut de un prieten, e Ghetto Style , ceva in genul celor care le face Mr.Cartoon, se intinde pe tot antebratzul stang, and damn i wuv it :))

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 14:54

De la: angel_demon10, la data 2008-12-07 14:33:45
De la: LILIANAA, la data 2008-12-06 16:40:50Mie mi se par super frumoase tatuajele. Eu am unul de ceva timp, pe coloana. Un tribal care se intinde pe coloana pe o suprafata de circa 20 de cm. Este super ok pentru ca il poti ascunde usor dar la fel debine il poti expune. Nu trebuie sa se sperie nimeni de ideea ca esti obligat sa-l tii o viata. In ziua de astazi in afara se scot foarte usor si fara urme cum era inainte. Nu se mai indeparteaza chirurgical ci cu laser. Deci daca vrei sa renunti peste ani de zile o poti face. Eu una n-am de gand sa renunt la el. Este ceva specific generatiei mele si o sa le povestesc cu drag nepotilor despre asta chiar si la 80 de ani. Plus ca pentru mine semnifica ceva, o perioada din vita mea la care ma gandesc mereu cu drag. Si intr-adevar, cel facut pe spate deasupra fundului este mult prea banal.
Good luck


poti posta o poza...? as vrea sa-l vad, daca se poate


sincer si eu as vrea sa il vad

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 11:11

Bay eu in general nu sunt cu "pircing", tatuaje, ieri am vazut-o pe una cu 3 cercei in buze si vreo 2 in nas si mi s-a facut rau. Dar am avut o prietena o data care isi facuse un tatuaj mic pe ceafa. Nu mi-a zis nimic dar cand i-am dat parul la o parte si l-am vazut mi-a placut la nebunie...mmmmmm

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 19:58

De la: angel_demon10, la data 2008-12-07 14:33:45
De la: LILIANAA, la data 2008-12-06 16:40:50Mie mi se par super frumoase tatuajele. Eu am unul de ceva timp, pe coloana. Un tribal care se intinde pe coloana pe o suprafata de circa 20 de cm. Este super ok pentru ca il poti ascunde usor dar la fel debine il poti expune. Nu trebuie sa se sperie nimeni de ideea ca esti obligat sa-l tii o viata. In ziua de astazi in afara se scot foarte usor si fara urme cum era inainte. Nu se mai indeparteaza chirurgical ci cu laser. Deci daca vrei sa renunti peste ani de zile o poti face. Eu una n-am de gand sa renunt la el. Este ceva specific generatiei mele si o sa le povestesc cu drag nepotilor despre asta chiar si la 80 de ani. Plus ca pentru mine semnifica ceva, o perioada din vita mea la care ma gandesc mereu cu drag. Si intr-adevar, cel facut pe spate deasupra fundului este mult prea banal.
Good luck


poti posta o poza...? as vrea sa-l vad, daca se poate





o sugestie de tatuaj ...un koala muscand de fund un elefant care are in trompa o maimuta mutilata de bombe..ai fi unica

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 23:33

De la: LILIANAA, la data 2008-12-06 16:49:20Exista rochii elegante si fara a avea spatele gol. Poti purta rochii superbe fara ca tatuajul sa fie vizibil. Nu spatele gol face dintr-o femeie o aparitie eleganta, ci intreaga garderoba, accesoriile, gesturile..tot.
Ca cineva e de parere ca nu si-ar cladi o familie cu o femeie tatuata..ce pot sa mai spun. probabil vrea un catelus, o a doua mamica , o femeie lipsita de curaj si personalitate. Un tatuaj cu gust intr-o zona ok, nu mi se pare nimic tragic. Din contra chiar daca este purtat de o femeie frumoasa, mandra si cu o cariera solida. Probabil ca daca ai vedea o femeie de afaceri singura, parcand un lexus sau un jaguar in fata sediului, eleganta si serioasa ai privi admirativ. Si daca seara o revezi in club si are un tatuaj cu gust pe spate sau umar? E mai putin inteligenta? Mai putin realizata? no way. Tatuajul ei denota o personalitate puternica si atat.

TRUE TRUE unul finutz ascuns undeva special pt ochii unei persoane speciale mi se pare extrem de sexy cat despre piercing singura zona care imi place nu nas, buze sau alte bazaconii unul in zona buricului damn that's soo sexy.

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
bewareofdummasses

127 mesaje
Membru din: 19/08/2009
Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 03:38

cu riscul de a repeta ce s'a mai zis pana acum, conteaza doar sa te gandesti bine cum vrei sa arate.. poti sa'l scoti, da' parca n'are farmec

Raporteaza abuz de limbaj
Cornelia_leia

329 mesaje
Membru din: 25/11/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 13:41

Tatuajul il consider ca un MARCAJ utilizat pentru identificarea cu usurinta a produsului.Nu cerd ca este cineva care sa si-l mai doreasca dupa cativa ani, cel putin asta a rezultat din discutiile pe care le-am avut cu posesorii maturi a unor asemenea "insemne"

Raporteaza abuz de limbaj
freddynewfred

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 09:03

un NU hotarit!

Raporteaza abuz de limbaj
NuStiuNimic

226 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Galati

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 16:34

De la: Domino, la data 2008-11-30 11:51:48as vrea sa stiu ce parare aveti despre tatuaje???? sunt persoane care sustin ca un tatuaj finut pe corpul unei femei/fete poate fi chiar sexy.... altii din contra cred k un astfel de "desen" e dezgustator!???

Voi ce credeti ???


Say WHAT????....nimic nu poate fi mai erotic decat un tatuaj pozitionat unde trebuie...asta difera d la pers la pers....mie sincer imi plac tatuajele....mai ales la femei....oriunde ar fi....shi sa fie lucrate shi frumos....:>

Raporteaza abuz de limbaj
NuStiuNimic

226 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Galati

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 16:43

De la: Domino, la data 2008-11-30 15:10:31ma gandesc ca o sa il am toata viata si......nu stiu cat de sexy o sa arate la 40 de ani de ex..... poate bat campii dar.....
nu vreau sa-l fac intr-o zona "vizibila" pt oricine..



dar u unde ai vrea sa-ti faci tatuajul....adica...nah ca doar n-ai sa umbli la 40 d ani cu burta sau spatele gol....cred... ..insa gandeste-te sa fie cv c p tn te-ar caracteriza....nu t gandi ca ai vazut la altcineva....shi ai vrea shi u unul sa arate asa.....ca stii cum e...aceeasi haina nu arata bine p oricine o poarta....ghinionul e ca haina potzi sa o dai jos...insa cu tatuajul e potzin mai dificil...insa ai potea sa-ti faci unul temporar...

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 17:48

am mai zis k tatuajul pe care vreau sa-l fac...este un simbol....care poate pentru unii e ..un lucru banal si lipsit de importanta....pentru mine:reprezinta...un lucru important, o etapa din viata care m-a "marcat"..nu neaparat negativ.....nu vreau sa copiez pe nimeni ..nu-mi fac unu k sa seman cu vecina de la doi sau mai stiu eu ce ...personaj am vazut pe strada si gata .. vreau si eu un tatuaj asa .....

vreau sa ma gandesc foarte bine inainte la toate detaliile...sa fiu 100% sigura k asta e ceea ce vreau sa fac...nu vreau sa-mi para rau dupa...cand va fi prea tarziu



----azi am vazut o..emisiune..legata de tatuaje...si ..clientii salonului respectiv sustineau k nu este asa dureros cum credeau ei...

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 17:52

simbol...... .mai bine zis este o litera din alfabetu grecesc..

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 29 Decembrie 2008, ora 19:46

De la: Domino, la data 2008-11-30 11:51:48as vrea sa stiu ce parare aveti despre tatuaje???? sunt persoane care sustin ca un tatuaj finut pe corpul unei femei/fete poate fi chiar sexy.... altii din contra cred k un astfel de "desen" e dezgustator!???

Voi ce credeti ???

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 29 Decembrie 2008, ora 20:07

Nu, hotarit.Sa ramana asa cum a facut-o mama. Asta-i mentalitate de la penitenciar,sau de la grupuri izolate fizic si mental: pirati,puscariasi,marinari,deci cei care au avut o copilarie nefericita.Ce-i rau, e ca moda vine din occident(ex. pe Discovery ne tot bruiaza creierii cu scoala de tatuaj din Miami)Mie mi se face greata,cand tot pe Discovery,vad meseriasi mesterind la masini,plini pe brate si gat de mizeriile alea.Occidentalii astia au cultul reptilelor:dinozauri si cam toti monstrii din filme sunt tot felul de reptile,a-ti observat?

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Decembrie 2008, ora 18:41

ce hotarat esti!!!....nici unu mik mik mik


intrebam si yo gusturile nu se discuta

Raporteaza abuz de limbaj
fullspy

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 17:58

Depinde unde ti-l faci, pe mine unul ma atrag femeile care au tatuat ceva finutz pe gamba piciorului sau deasupra posteriorului si nu in ultimul rand in zona delicata.Decizia iti apartine in totalitate, daca asta te face pe tine mai fericita si iti da mai multa incredere, eu zic sa ti-l faci, mai rar vezi la femei un tatuaj.Avem o viata, nu zece, sunt de parere ca trebuie sa o traim din plin.Mult succes

Raporteaza abuz de limbaj
fullspy

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:02

Doare putin, asociaza durerea cu o usturime, dar nu iti face griji prea multe, iti face, te mai lasa, ca la dentist nu a murit nimeni din asa ceva.Mult succes!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 10:30

un tatuaj deasupra posteriorului este foarte sexi insa ce se intampla mai tarziu ? la 40-50 de ani nu mai e sexi ? eee nici femeia la varsta aia nu mai e chiar asa de sexi ca la 20 de ani

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
serikan

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 10:36

De la: ove50mun, la data 2008-12-29 20:07:03 Nu, hotarit.Sa ramana asa cum a facut-o mama. Asta-i mentalitate de la penitenciar,sau de la grupuri izolate fizic si mental: pirati,puscariasi,marinari,deci cei care au avut o copilarie nefericita.Ce-i rau, e ca moda vine din occident(ex. pe Discovery ne tot bruiaza creierii cu scoala de tatuaj din Miami)Mie mi se face greata,cand tot pe Discovery,vad meseriasi mesterind la masini,plini pe brate si gat de mizeriile alea.Occidentalii astia au cultul reptilelor:dinozauri si cam toti monstrii din filme sunt tot felul de reptile,a-ti observat?




Bravo!Sunt perfect de acord cu tine!Sunt persoane complexate,care se insemneaza singure pe viatza, ca detinutii din lagare...aia saracii erau insemnati fara voia lor. Stai fata asa cum te-a lasat Dumnezeu!

Raporteaza abuz de limbaj
cojocvasilica

82 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 14:08

...consider k un tatuaj e dorit de o persona ce se simte frustrata de ceva si astfel cere atentia respectiva sa zicem ceva abstract ca o pictura picaso... ar fi mai interesant...insa dacaesti prost inteles de persoanele ce nu inteleg..iar e naspa..si apoi oricare ar fi el,tatuajul,cand se mai lasa pielea..etc..isi pierde farmecul si iar se duce dorita''originalitate''...cred k ADN-UL fiecaruia e un tatuaj asa de complex...incat nu mai e nevoie sa ne manjim...ptr cateva zici de ani de viata,putem fi interesanti,traind demni,folosindu-ne mintea,actiunile...lasand pielea doar la ingrijirea fizica...''parfum de femeie''...apropo de film...

Raporteaza abuz de limbaj
ove50mun

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 20:15

O intreaga industrie a cosmeticelor munceste sa-ti faca tenul curat,si va mazgaliti cu aceste grafitti ce aduc aminte de varice.reptile si alte boli de piele.

Raporteaza abuz de limbaj
gica_florentin2000

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 11:23

depinde de tatuaj si de marirea lui evident...

nu cred ca ne'ar placea o fata cu un tatuaj cu un dragon sau mai stiu io ce .. care sa cuprinda tot bratul...(cel putin mie nu) :P

dar sunt si tatuaje...care chiar daca sunr facute in proportii maricele...sunt sexy...si te incita....depinde si de zona unde e facut :P

Raporteaza abuz de limbaj
hate_me

2 mesaje
Membru din: 31/08/2008
Oras: Botosani

Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 12:44

incearca cu unul provizoriu..... ar fi o idee buna

Raporteaza abuz de limbaj
dragosh_stoian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 21:03

in primul rand un tatuaj trebuie sa te reprezinte, iar persoana care are un tatuaj nu trebuie criticata, e dorinta ei/lui si trebuie respectata, eu am un tatuaj sunt mandru de el si voi fi chiar si la batranete....dar intradevar trebuie ales bine locul unde va fi aplicat....cat despre durere sfatul meu dute dupa ce iesi de la servici poate chiar tragi un pui de somn in timp ce esti tatuata ... eu cel putin asa am facut.

So modelul trebuie sa fie ceva in care sau in ce te regasesti si durerea nici nu se simte

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 11:09

salut...dupa parerea mea un tatuaj nu tebuie sa fie neaparat "finut"...tatuajul este un mod de a te exprima, de a te particulariza, de a te face oarecum unic...problema aici este tot aceeasi ca peste tot...moda...ca tot ce este "la moda", tatuajul facut din aceasta cauza va fi "de prost gust", "inutil" si urat, oricat de mic ar fi ai oriunde ar fi pus...consider ca o femeie poate arata bine si plina de tatuaje si doar cu unul mic si ascuns...totul depinde de ce exprima tatuajul, de caracterul femeii, de cercurile in care isi duce viata, printre multe altele la care nu mai stau sa ma gandesc acum...in consecinta, fetele care vor sa-si faca un tatuaj, trebuie sa se gandeasca bine inainte, sa nu caute modele pe care le-au vazut la "superstarurile" de la televizor (pentru ca alea trec imediat), ci sa gaseasca un tatuaj cat mai unic posibil, iar inainte sa-l faca este bine sa impartaseasca dorinta cu familia, prietenii, etc...cine stie? poate au sugestii mai bune...;))

asta e parerea mea facuta cat mai pe scurt pentru ca sunt la servici si nu am timp...:P

Raporteaza abuz de limbaj
Elnada

54 mesaje
Membru din: 1/11/2008
Oras: Focsani

Postat pe: 23 Februarie 2009, ora 16:45

@ Domino...E interesanta ideea, un tatuaj poate fi sexy dar poate fi si cretin.Daca-ti tatuezi "I lav iu Gheorghe" cred ca oriunde ti l-ai pune tot un dezastru iese.Daca tot te-ai hotarat si pari de-a dreptul incantata de ideea de a avea un tatuaj gandeste-te bine ce anume si unde si parerea mea ar fi sa Nu fie atat de usor vizibil.Gandeste-te la Angelina Jolie cum arata in rochie de seara .Are tatuaje frumoase dar cand o vezi cu o rochie de seara cu spatele gol iti dai pumni si palme.Asa ca GO 4 It dar asuma-ti consecintele.

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 13:15

De la: Alex_udrescu, la data 2008-12-02 11:06:12...parerea mea despre acest lucru este ca tatuajele schimba total parerea despre femeie si denota GOLANIE.
Eu unul daca as vedea o femeie cu tatuaj,clar, nu as vrea sa fac casa cu ea, dar altceva poate


asta inseamna gandire limitata omule!!!
si vad din ce in ce mai des cazuri ca tine
no way! eu una nu te'as vrea daca ai pune astfel de etichete

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 14:43

redeschid topicul!

e cineva care face astfel de tatuaje "pro bono" ??
si vorbesc serios in legatura cu "daca stii pe cineva care face"

dankeeeeeeeee

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tatuaj pe corpul unei femei????...ok sau nu?
Mergi la: