back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tatuaj pe corpul unei femei????...ok sau nu?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
 
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 11:51

as vrea sa stiu ce parare aveti despre tatuaje???? sunt persoane care sustin ca un tatuaj finut pe corpul unei femei/fete poate fi chiar sexy.... altii din contra cred k un astfel de "desen" e dezgustator!???

Voi ce credeti ???


evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 12:29

in functie de tatuaj este o placere mica pana la excitabilitate mare iubesc femeile tatuate

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 12:52

conteaza zona unde este "amplasat" tatuajul..???


evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 14:33

depinde de tatuaj daca e un fluturas sau un trandafir il prefer pe umar, san sau fund, iar daca e putin mai complex(nu stiu cum sa iti explic) il prefer deasupra fundului

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 15:10

ma gandesc ca o sa il am toata viata si......nu stiu cat de sexy o sa arate la 40 de ani de ex..... poate bat campii dar.....
nu vreau sa-l fac intr-o zona "vizibila" pt oricine..

Raporteaza abuz de limbaj
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 15:10

tatuaj sa fie si sa exprime ceva...K IN REST ME LIKEY !!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
LevRazvan

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 09:11

tatuajele pe femei sunt la fel de normale ca pe barbati.
ideea e ca daca vrei sa faci ceva mai special, ti-as sugera sa nu il amplasezi deasupra fundului fiindca statistic vorbind... 80% din femeile tatuate au unul dintre tatuaje sau unicul tatuaj acolo si in engleza termenul este "bi*ch stamp" pentru tatuajele din zona aia facute in dorul lelii.

Raporteaza abuz de limbaj
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 09:23

un tatuaj intr-un anumit loc ,facut cu stil ,si talent e foarte frumos problema apare cand inbatranesti , trebuie sa te gandesti , daca il faci intr-un loc unde iti intreti pielea , sa iti lucrezi muschi din zona aia ca as nu se lase , trebuie sa te interesezi putin in doemniul asta ,Ca am vzt odata un mos care isi facuse un tatuaj cu o sirena ,cand era tanar , si odata cu ani si cu el se ingrasase si sirena


burn baby, burn ...
corduneanu

32 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Bacau

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 09:47

depinde si de tatuaj. daca este unul finut, merita sa ti-l faci! da bine! daca este unul vulgar, gandeste-te ca poate acum o sa te mandresti cu el, dar peste ani, cand o sa ai copii sau poate o sa gandesti altfel, nu o sa stii cum sa il scoti, sau sa il ascunzi!

Raporteaza abuz de limbaj
corduneanu

32 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Bacau

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 09:48

oricum, scoaterea lor este mult mai dureroasa decat punerea lor!

Raporteaza abuz de limbaj
Alex_udrescu

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 11:06

...parerea mea despre acest lucru este ca tatuajele schimba total parerea despre femeie si denota GOLANIE.
Eu unul daca as vedea o femeie cu tatuaj,clar, nu as vrea sa fac casa cu ea, dar altceva poate

Raporteaza abuz de limbaj
VisualValentine_com

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 13:22



Un tatuaj plasat intr-un loc in care este vizibil doar cand esti "imbracata nud" este foarte sexy, gandeste-te la ceva reprezentativ :) nu un fluturas sau stelute, vezi peste tot, ceaa ce nu mai e sexy, gandeste la ceva unic, reprezentativ, de examplu vezi pe wikipedia: Venus :)
bafta

Raporteaza abuz de limbaj
www.VisualValentine.com
VisualValentine_com

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 13:28

la asta ma refer, vezi ceva ce te reprezinta ceva mai uniqe, mai rar :)

ro.wikipedia.org/wiki/Venus_(zei%C5%A3%C4%83)

Raporteaza abuz de limbaj
www.VisualValentine.com
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 14:36

nu cred ca as suporta un tatuaj mai complex eu cred ca ceva simplu si simbolic e de ajuns

Raporteaza abuz de limbaj
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 15:29

De la: Alex_udrescu, la data 2008-12-02 11:06:12...parerea mea despre acest lucru este ca tatuajele schimba total parerea despre femeie si denota GOLANIE.
Eu unul daca as vedea o femeie cu tatuaj,clar, nu as vrea sa fac casa cu ea, dar altceva poate


mai sa fie? serioooos? da' ia zi tu si de ce... ca de golanie la femei ca-si fac tatuaje n-am mai auzit

Raporteaza abuz de limbaj
romica_2000_2001

158 mesaje
Membru din: 18/11/2008
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 16:43

un tatuaj dragut, amplasat intr-un loc sexy este foarte tare...sexy...parerea mea

Raporteaza abuz de limbaj
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 21:24

eu am avut oarecare reticente in a mi-l face pe al meu, dar pentru ca am ales sa-mi fac ceva simbolic, ceva desenat de manutele mele (cam netalentate, de altfel, dar de data asta nu) si am decis sa imi fac o "marca" si nu ceva dintr-un catalog sau in amintirea cuiva sau sau a ceva sau "de fitza"... ma simt bine cu el, e mandria mea... dupa inteligenta si frumusete, desigur.
este intr-adevar mai mare si mai "impunator" decat credeam ca ar fi, dar a trecut deja un an de cand il am si e ca si cum ma "incalzeste", imi aduce speranta si imi aminteste cand sunt jos ca trebuie sa ma ridic mereu la nivelul a cine sunt. e un simbol cu mii de semnificatii referitoare la personalitatea mea, la felul meu de a gandi, la ceea ce sunt ca om si mai ales la ceea ce voi deveni chiar si dupa eternitate. e un fel de "suflet" al meu expus in desen pe piele si il simt mereu ca si cum ar exista in realitate. este ceea ce, in lumea mea imaginara, mi-as dori sa fiu. si mai este si un fel de constiinta, de filtru interior (bine, asta reprezinta, nu ESTE).
am un milion de teorii cu privire la tatuajul meu si nu stiu de ce dar majoritatea prefera sa o ia pe cea mai idioata si banala posibila. dar explicatia este mult prea complex intr-adevar cat sa fie inteleasa.
e doar a mea. doar eu pot sa simt asa si de asta nimeni nu poate intelege.
dar nu conteaza, e frumos.

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 11:15

si eu sunt de parere ca o alta persoana iti intelege cu greu tatuajul tau pentru ca acest tatuaj te reprezinta pe tine , e ca o stare de spirit si alta persoana pana nu ajunge sa te cunoasca mai bine ni isi poate da seama "de ce?" l-ai facut

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22 mesaje
Membru din: 11/02/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 12:43

Eu ca femeie nu mi-as face tatuaj intr-o zona vizibila pt nimic in lume,mi se par vulgare.Unul mic,intr-o zona pe care o vezi doar dezbracata mi se pare ok.(in fine,e doar parerea mea)

Raporteaza abuz de limbaj
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 17:03

De la: nick_titi, la data 2008-12-03 11:15:19si eu sunt de parere ca o alta persoana iti intelege cu greu tatuajul tau pentru ca acest tatuaj te reprezinta pe tine , e ca o stare de spirit si alta persoana pana nu ajunge sa te cunoasca mai bine ni isi poate da seama "de ce?" l-ai facut


si poate nici atunci.
cand este ceva izvorat din suflet... chiar daca unii spun ca este vulgar oricum, ca mi s-au spus chestii ca: "si cum o sa mai poti purta tu o rochie eleganta cu spatele gol???" sau "ah, deci tu esti inger?" sau "red bull iti da aaaaripi!"

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 17:13

De la: angel_demon10, la data 2008-12-03 17:03:18
De la: nick_titi, la data 2008-12-03 11:15:19si eu sunt de parere ca o alta persoana iti intelege cu greu tatuajul tau pentru ca acest tatuaj te reprezinta pe tine , e ca o stare de spirit si alta persoana pana nu ajunge sa te cunoasca mai bine ni isi poate da seama "de ce?" l-ai facut


si poate nici atunci.
cand este ceva izvorat din suflet... chiar daca unii spun ca este vulgar oricum, ca mi s-au spus chestii ca: "si cum o sa mai poti purta tu o rochie eleganta cu spatele gol???" sau "ah, deci tu esti inger?" sau "red bull iti da aaaaripi!"


acum cred ca am o idee a ceea ce reprezinta tatuajul and
"Oooo, lache, lache. I like it
Oooo, lache, lache. I'll do you like a truck!"

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 00:06


Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 09:59

De la: Domino, la data 2008-12-04 00:06:09




pentru mine?

Raporteaza abuz de limbaj
AlinXrid3R

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 14:21

e total ok un tatuaj, indiferent ca e la femeie sau barbat, daca e ceva reprezentativ pentru personalitatea ta. ca stil sau zona de amplasament oricum se va demoda. dar simbolistica lui il va face sa fie parte din tine always and forever.

Al meu suna cam asa: Reality is wrong.Dreams are for Real.Something to die for.

Ii pot gasi 100 de semnificatii, si mai mult ca sigur nu o sa ma plictisesc de el nici peste 50 de ani, si nici nepotilor nu o sa imi fie rusine sa il arat.

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 22:57

e k ...dar am o intrebare? unde l-ai facut si ce tatuaj?

Raporteaza abuz de limbaj
LILIANAA0

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 16:40

Mie mi se par super frumoase tatuajele. Eu am unul de ceva timp, pe coloana. Un tribal care se intinde pe coloana pe o suprafata de circa 20 de cm. Este super ok pentru ca il poti ascunde usor dar la fel debine il poti expune. Nu trebuie sa se sperie nimeni de ideea ca esti obligat sa-l tii o viata. In ziua de astazi in afara se scot foarte usor si fara urme cum era inainte. Nu se mai indeparteaza chirurgical ci cu laser. Deci daca vrei sa renunti peste ani de zile o poti face. Eu una n-am de gand sa renunt la el. Este ceva specific generatiei mele si o sa le povestesc cu drag nepotilor despre asta chiar si la 80 de ani. Plus ca pentru mine semnifica ceva, o perioada din vita mea la care ma gandesc mereu cu drag. Si intr-adevar, cel facut pe spate deasupra fundului este mult prea banal.

Good luck

Raporteaza abuz de limbaj
LILIANAA0

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 16:49

Exista rochii elegante si fara a avea spatele gol. Poti purta rochii superbe fara ca tatuajul sa fie vizibil. Nu spatele gol face dintr-o femeie o aparitie eleganta, ci intreaga garderoba, accesoriile, gesturile..tot.
Ca cineva e de parere ca nu si-ar cladi o familie cu o femeie tatuata..ce pot sa mai spun. probabil vrea un catelus, o a doua mamica , o femeie lipsita de curaj si personalitate. Un tatuaj cu gust intr-o zona ok, nu mi se pare nimic tragic. Din contra chiar daca este purtat de o femeie frumoasa, mandra si cu o cariera solida. Probabil ca daca ai vedea o femeie de afaceri singura, parcand un lexus sau un jaguar in fata sediului, eleganta si serioasa ai privi admirativ. Si daca seara o revezi in club si are un tatuaj cu gust pe spate sau umar? E mai putin inteligenta? Mai putin realizata? no way. Tatuajul ei denota o personalitate puternica si atat.

Raporteaza abuz de limbaj
Domino

30 mesaje
Membru din: 22/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 18:59

deci clar vreau un tatuaj..multumesc mult de tot pentru pareri ...acum m-ai am 2 probleme

1.cat de tare doare ..adik ..asociati cu ceva..nus...o injectie.. orice..asa orientativ
2.ce model(adik stiu ce vreau..dar ...sa zicem k ar fi o mica problema....ceea ce vreau e un simbol pe care cunoscutii/prietenii l-ar asocia imediat cu o "anumita persoana"...desi cred k e mai important ce simt eu si ce reprezinta pentru mine...off...complicat

helppppppppppp

Raporteaza abuz de limbaj
AlinXrid3R

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 14:17

damn! ce imi place cum gandesti...

Raporteaza abuz de limbaj
AlinXrid3R

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 14:18

Lilianaaa

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tatuaj pe corpul unei femei????...ok sau nu?
Mergi la: