back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu-boc-oprea ,au onoare ?

 


 
Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
 
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2011, ora 06:42

De la: Silver9AM, la data 2011-06-07 21:21:44
De la: gabigabi, la data 2011-06-01 17:37:35
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2011-06-01 09:52:25Alta intrabare tendentioasa cu raspuns indus...adica vezi Doamne nu au ca daca ar avea si-ar da demisia in favoarea gastii PSD a UTCistului Ponta,poponautului Nastase,hraparetului Hrebengiuc,prostanacului Geoana si toate celelalte personaje ce cocheteaza cu Moscova si ne-ar baga gratis si urgent in "turbinca lui Ivan"in semnde absoluta loialitate fata de fratele cel mare de la Rasarit!

lasa bre, nu-ti mai tot repeta ingrijorarea , ca Axa asta pe care ne-a infipt nea base' al tau, aproape ca ne-a scos si din europa si nu ne mai gasesc rusii nici daca ne cauta-n...k...ca aproape nu mai existam ! hai, pace tie si nu mai visa urit !

GABIT'O ,STAI FRUMUSEL MAMIT'O SA NU CAZI DIN EUROPA,ALTFEL ITI MANANC EU BOMBONUL TAU ! IA SPUNE CINE IUBESTE PE MAMITA ? VREA GABITA UN BOMBON ???


ietete , ai inceput sa umbli cu dulcegarii si fineturi ! ptui, ptui, sa nu te deochi !

P.S. si ,acum pe bune : bombonul schengen l-am scapat din gurita...deh, daca ne-a fost plina cu altceva , n-a mai avut loc !


Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 8 Iunie 2011, ora 08:53

De la: gabigabi, la data 2011-06-08 06:42:29
De la: Silver9AM, la data 2011-06-07 21:21:44
De la: gabigabi, la data 2011-06-01 17:37:35
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2011-06-01 09:52:25Alta intrabare tendentioasa cu raspuns indus...adica vezi Doamne nu au ca daca ar avea si-ar da demisia in favoarea gastii PSD a UTCistului Ponta,poponautului Nastase,hraparetului Hrebengiuc,prostanacului Geoana si toate celelalte personaje ce cocheteaza cu Moscova si ne-ar baga gratis si urgent in "turbinca lui Ivan"in semnde absoluta loialitate fata de fratele cel mare de la Rasarit!

lasa bre, nu-ti mai tot repeta ingrijorarea , ca Axa asta pe care ne-a infipt nea base' al tau, aproape ca ne-a scos si din europa si nu ne mai gasesc rusii nici daca ne cauta-n...k...ca aproape nu mai existam ! hai, pace tie si nu mai visa urit !

GABIT'O ,STAI FRUMUSEL MAMIT'O SA NU CAZI DIN EUROPA,ALTFEL ITI MANANC EU BOMBONUL TAU ! IA SPUNE CINE IUBESTE PE MAMITA ? VREA GABITA UN BOMBON ???


ietete , ai inceput sa umbli cu dulcegarii si fineturi ! ptui, ptui, sa nu te deochi !

P.S. si ,acum pe bune : bombonul schengen l-am scapat din gurita...deh, daca ne-a fost plina cu altceva , n-a mai avut loc !

Pana-n 2015 se destrama si U.E. si vom intra in W.C. Europenilor,care i-au prostit pe romani sa-si distruga si sa-si vanda toata economia si nu numai,NE-AM furat caciula singuri la indemnul ;Frantei,Germaniei,Italiei,etc,etc,tari care aveau urgent nefoie de o tara de CONSUM!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2011, ora 16:50

De la: Tramp, la data 2011-06-08 08:53:53
De la: gabigabi, la data 2011-06-08 06:42:29
De la: Silver9AM, la data 2011-06-07 21:21:44
De la: gabigabi, la data 2011-06-01 17:37:35
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2011-06-01 09:52:25Alta intrabare tendentioasa cu raspuns indus...adica vezi Doamne nu au ca daca ar avea si-ar da demisia in favoarea gastii PSD a UTCistului Ponta,poponautului Nastase,hraparetului Hrebengiuc,prostanacului Geoana si toate celelalte personaje ce cocheteaza cu Moscova si ne-ar baga gratis si urgent in "turbinca lui Ivan"in semnde absoluta loialitate fata de fratele cel mare de la Rasarit!

lasa bre, nu-ti mai tot repeta ingrijorarea , ca Axa asta pe care ne-a infipt nea base' al tau, aproape ca ne-a scos si din europa si nu ne mai gasesc rusii nici daca ne cauta-n...k...ca aproape nu mai existam ! hai, pace tie si nu mai visa urit !

GABIT'O ,STAI FRUMUSEL MAMIT'O SA NU CAZI DIN EUROPA,ALTFEL ITI MANANC EU BOMBONUL TAU ! IA SPUNE CINE IUBESTE PE MAMITA ? VREA GABITA UN BOMBON ???


ietete , ai inceput sa umbli cu dulcegarii si fineturi ! ptui, ptui, sa nu te deochi !

P.S. si ,acum pe bune : bombonul schengen l-am scapat din gurita...deh, daca ne-a fost plina cu altceva , n-a mai avut loc !

Pana-n 2015 se destrama si U.E. si vom intra in W.C. Europenilor,care i-au prostit pe romani sa-si distruga si sa-si vanda toata economia si nu numai,NE-AM furat caciula singuri la indemnul ;Frantei,Germaniei,Italiei,etc,etc,tari care aveau urgent nefoie de o tara de CONSUM!


nu prea inteleg cum vine asta : pai daca-l saracesti pe unu' de ajunge-n curu' gol, CU CE sa-ti mai cumpere tie marfa ce'o ai de vinzare ?

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 8 Iunie 2011, ora 19:00

De la: gabigabi, la data 2011-06-08 16:50:57
De la: Tramp, la data 2011-06-08 08:53:53
De la: gabigabi, la data 2011-06-08 06:42:29
De la: Silver9AM, la data 2011-06-07 21:21:44
De la: gabigabi, la data 2011-06-01 17:37:35
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2011-06-01 09:52:25Alta intrabare tendentioasa cu raspuns indus...adica vezi Doamne nu au ca daca ar avea si-ar da demisia in favoarea gastii PSD a UTCistului Ponta,poponautului Nastase,hraparetului Hrebengiuc,prostanacului Geoana si toate celelalte personaje ce cocheteaza cu Moscova si ne-ar baga gratis si urgent in "turbinca lui Ivan"in semnde absoluta loialitate fata de fratele cel mare de la Rasarit!

lasa bre, nu-ti mai tot repeta ingrijorarea , ca Axa asta pe care ne-a infipt nea base' al tau, aproape ca ne-a scos si din europa si nu ne mai gasesc rusii nici daca ne cauta-n...k...ca aproape nu mai existam ! hai, pace tie si nu mai visa urit !

GABIT'O ,STAI FRUMUSEL MAMIT'O SA NU CAZI DIN EUROPA,ALTFEL ITI MANANC EU BOMBONUL TAU ! IA SPUNE CINE IUBESTE PE MAMITA ? VREA GABITA UN BOMBON ???


ietete , ai inceput sa umbli cu dulcegarii si fineturi ! ptui, ptui, sa nu te deochi !

P.S. si ,acum pe bune : bombonul schengen l-am scapat din gurita...deh, daca ne-a fost plina cu altceva , n-a mai avut loc !

Pana-n 2015 se destrama si U.E. si vom intra in W.C. Europenilor,care i-au prostit pe romani sa-si distruga si sa-si vanda toata economia si nu numai,NE-AM furat caciula singuri la indemnul ;Frantei,Germaniei,Italiei,etc,etc,tari care aveau urgent nefoie de o tara de CONSUM!


nu prea inteleg cum vine asta : pai daca-l saracesti pe unu' de ajunge-n curu' gol, CU CE sa-ti mai cumpere tie marfa ce'o ai de vinzare ?

Te imprumuitide la FMI,BANCA MONDIALA,etc,,,,,,,,,,,,,,,

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 9 Iunie 2011, ora 16:33

De la: Tramp, la data 2011-06-08 08:53:53
De la: gabigabi, la data 2011-06-08 06:42:29
De la: Silver9AM, la data 2011-06-07 21:21:44
De la: gabigabi, la data 2011-06-01 17:37:35
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2011-06-01 09:52:25Alta intrabare tendentioasa cu raspuns indus...adica vezi Doamne nu au ca daca ar avea si-ar da demisia in favoarea gastii PSD a UTCistului Ponta,poponautului Nastase,hraparetului Hrebengiuc,prostanacului Geoana si toate celelalte personaje ce cocheteaza cu Moscova si ne-ar baga gratis si urgent in "turbinca lui Ivan"in semnde absoluta loialitate fata de fratele cel mare de la Rasarit!

lasa bre, nu-ti mai tot repeta ingrijorarea , ca Axa asta pe care ne-a infipt nea base' al tau, aproape ca ne-a scos si din europa si nu ne mai gasesc rusii nici daca ne cauta-n...k...ca aproape nu mai existam ! hai, pace tie si nu mai visa urit !

GABIT'O ,STAI FRUMUSEL MAMIT'O SA NU CAZI DIN EUROPA,ALTFEL ITI MANANC EU BOMBONUL TAU ! IA SPUNE CINE IUBESTE PE MAMITA ? VREA GABITA UN BOMBON ???


ietete , ai inceput sa umbli cu dulcegarii si fineturi ! ptui, ptui, sa nu te deochi !

P.S. si ,acum pe bune : bombonul schengen l-am scapat din gurita...deh, daca ne-a fost plina cu altceva , n-a mai avut loc !

Pana-n 2015 se destrama si U.E. si vom intra in W.C. Europenilor,care i-au prostit pe romani sa-si distruga si sa-si vanda toata economia si nu numai,NE-AM furat caciula singuri la indemnul ;Frantei,Germaniei,Italiei,etc,etc,tari care aveau urgent nefoie de o tara de CONSUM!



COOOOOOOOOOOORECT

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 9 Iunie 2011, ora 16:43

De la: Tramp, la data 2011-06-08 19:00:29
De la: gabigabi, la data 2011-06-08 16:50:57
De la: Tramp, la data 2011-06-08 08:53:53
De la: gabigabi, la data 2011-06-08 06:42:29
De la: Silver9AM, la data 2011-06-07 21:21:44
De la: gabigabi, la data 2011-06-01 17:37:35
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2011-06-01 09:52:25Alta intrabare tendentioasa cu raspuns indus...adica vezi Doamne nu au ca daca ar avea si-ar da demisia in favoarea gastii PSD a UTCistului Ponta,poponautului Nastase,hraparetului Hrebengiuc,prostanacului Geoana si toate celelalte personaje ce cocheteaza cu Moscova si ne-ar baga gratis si urgent in "turbinca lui Ivan"in semnde absoluta loialitate fata de fratele cel mare de la Rasarit!

lasa bre, nu-ti mai tot repeta ingrijorarea , ca Axa asta pe care ne-a infipt nea base' al tau, aproape ca ne-a scos si din europa si nu ne mai gasesc rusii nici daca ne cauta-n...k...ca aproape nu mai existam ! hai, pace tie si nu mai visa urit !

GABIT'O ,STAI FRUMUSEL MAMIT'O SA NU CAZI DIN EUROPA,ALTFEL ITI MANANC EU BOMBONUL TAU ! IA SPUNE CINE IUBESTE PE MAMITA ? VREA GABITA UN BOMBON ???


ietete , ai inceput sa umbli cu dulcegarii si fineturi ! ptui, ptui, sa nu te deochi !

P.S. si ,acum pe bune : bombonul schengen l-am scapat din gurita...deh, daca ne-a fost plina cu altceva , n-a mai avut loc !

Pana-n 2015 se destrama si U.E. si vom intra in W.C. Europenilor,care i-au prostit pe romani sa-si distruga si sa-si vanda toata economia si nu numai,NE-AM furat caciula singuri la indemnul ;Frantei,Germaniei,Italiei,etc,etc,tari care aveau urgent nefoie de o tara de CONSUM!


nu prea inteleg cum vine asta : pai daca-l saracesti pe unu' de ajunge-n curu' gol, CU CE sa-ti mai cumpere tie marfa ce'o ai de vinzare ?

Te imprumuitide la FMI,BANCA MONDIALA,etc,,,,,,,,,,,,,,,



NOI LE-AM DAT ȚIȚEIUL,GAZUL,ENERGIA ELECTRICÃ,VÂNTUL,PÃMÂNTUL,APA O NEGOCIAZÃ ACUM ,EI NE DAU KIMIKALELE,EUROII,CARE-I ÎMPART UNII ȘI FRÃIERIMEA PLÃTEȘTE ADICÃ, NOI LE DÃM TOT LOR BANII CARE N-I ÎMPRUMUTÃ FMIul CU CAMÃTÃ, SÃ ACHITÃM CE NE VÂND.ȘI AȘA AM AJUNS SCLAVII IOROPIII.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Iunie 2011, ora 22:08

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-06-08 00:09:35
De la: Balboaca, la data 2011-05-31 18:31:34
De la: Black_Friday, la data 2011-05-31 13:31:50
De la: Petrachel, la data 2011-05-31 12:47:25Asta jefuit de FSN- Ma bucur ca ai auzit ceva despre Petrache de la Maglavit, sunt multi care nu au auzit.. pana o sa te invechesti ca mine o sa auzi multe tare si o sa fii uimit de foarte multe ori. In orice caz am un sentiment placut si o stare de bine ca ceea ce am vazut ma intarit si mi-a dat curaj sa merg mai departe. Apropo tac-to este vechi cumva si el/ Sper din tot sufletul sa ajungi si tu.


Este vechi, pentru ca este pensionar. A lucrat la CFR, ca impegat de miscare, munca grea, raspundere...ciordea din vagoane, motorina, grau...ce pica! A, am uitat ca batea tigancile si le confisca semintele prajite. El se lauda ca le si amenda, dar e vrajeala, ca doar nu era militian, desi cu mintea nu e departe de fostii militieni.
Si mai este si din Prazilia, acolo unde se consuma ceapa la metru si se obtin icrele negre prin incrucisarea stiucii cu cioara.
Asta da PNList! Nu stiu de ce , dar imi aduce aminte de un ,,liberal'' din Galati , simpatic specimen, bun de imperecheat cu stiuca!


Nea Bãcloacã nu sunt nici PeNaL ,nici PeDeLibarcã,nici PeSeDevalizator ,nici nu mã intereseazã ce ești tu și nici dacã ai experimentat ,ce bãltocești tu și nici mãcar nu te-am bãgat în seamã atît pe tine și nici ciorogîrla care halește bãlegar ,precum cã eu am bãtut țigãncile din șatra lui,eu nu le-am bãtut ci le-am dat jos din tren ,pentru cã fãceau nereguli și nu aveau dreptul sã vândã în tren nimic nici mãcar semințe,de manglit poate tu te pricepi .
În privința cepei sau prazului ,sunt chiar indicate și sãnãtoase ,dar nu fac bine la analfabeți,așa cã ,deci dacã ar fi 50%din populație hoți ca mine ,țara asta ar fi adevãrat,țarã de oameni nu devalizatã cum este.Eu nu numai cã nu am furat ci am avut grijã sã nu fure nimeni în tura mea.


Bai Suca, ce fusesi talica pina la urma, idement sau meletzian? Pai in tura vanturai trenurile si tineai calea ferata in spate, ca un Atlas Prazilian, sau erai paznic? Hotaraste-te, erai butonar sau bulangiu, adica d'ala cu bulanul?


"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 10 Iunie 2011, ora 10:36

ACESTI DOMNI INTRE GHILIMELE NU DTIU CE E ONOARE.DACA STIAU, SI CITEAU IN CARTI DEPRE ASA CEVA DE MUT I-SI DADEAU DEMISIA DE CAT SA FACA EXPERIMENT PE ROMANI, CUM FACALTIT IN LABORATOR PE SOBOLANI.CA DEMNITATE AM VAZUT LA CAINELE DIN JAPONIA CARE A PUS LABUTA PE UN CAINE RANIT DUPA CUTREMUR.BOC, BASESCU, OPREA AR LUA SI IAU COAJA DE PAINE DE LA GURA MURIBUNDULUI, ASPIRINA SA LE RAMANA LOR SI CLANURILE LOR. DECI CA OAMENI, CA SI ONOARE, DEMNITATE ZETRO-ZERO-ZERO. SUNT MAI RAI DE CAT ACEST PERSONAJ.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 01:07

De la: Black_Friday, la data 2011-06-09 22:08:33
De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-06-08 00:09:35
De la: Balboaca, la data 2011-05-31 18:31:34
De la: Black_Friday, la data 2011-05-31 13:31:50
De la: Petrachel, la data 2011-05-31 12:47:25Asta jefuit de FSN- Ma bucur ca ai auzit ceva despre Petrache de la Maglavit, sunt multi care nu au auzit.. pana o sa te invechesti ca mine o sa auzi multe tare si o sa fii uimit de foarte multe ori. In orice caz am un sentiment placut si o stare de bine ca ceea ce am vazut ma intarit si mi-a dat curaj sa merg mai departe. Apropo tac-to este vechi cumva si el/ Sper din tot sufletul sa ajungi si tu.


Este vechi, pentru ca este pensionar. A lucrat la CFR, ca impegat de miscare, munca grea, raspundere...ciordea din vagoane, motorina, grau...ce pica! A, am uitat ca batea tigancile si le confisca semintele prajite. El se lauda ca le si amenda, dar e vrajeala, ca doar nu era militian, desi cu mintea nu e departe de fostii militieni.
Si mai este si din Prazilia, acolo unde se consuma ceapa la metru si se obtin icrele negre prin incrucisarea stiucii cu cioara.
Asta da PNList! Nu stiu de ce , dar imi aduce aminte de un ,,liberal'' din Galati , simpatic specimen, bun de imperecheat cu stiuca!


Nea Bãcloacã nu sunt nici PeNaL ,nici PeDeLibarcã,nici PeSeDevalizator ,nici nu mã intereseazã ce ești tu și nici dacã ai experimentat ,ce bãltocești tu și nici mãcar nu te-am bãgat în seamã atît pe tine și nici ciorogîrla care halește bãlegar ,precum cã eu am bãtut țigãncile din șatra lui,eu nu le-am bãtut ci le-am dat jos din tren ,pentru cã fãceau nereguli și nu aveau dreptul sã vândã în tren nimic nici mãcar semințe,de manglit poate tu te pricepi .
În privința cepei sau prazului ,sunt chiar indicate și sãnãtoase ,dar nu fac bine la analfabeți,așa cã ,deci dacã ar fi 50%din populație hoți ca mine ,țara asta ar fi adevãrat,țarã de oameni nu devalizatã cum este.Eu nu numai cã nu am furat ci am avut grijã sã nu fure nimeni în tura mea.


Bai Suca, ce fusesi talica pina la urma, idement sau meletzian? Pai in tura vanturai trenurile si tineai calea ferata in spate, ca un Atlas Prazilian, sau erai paznic? Hotaraste-te, erai butonar sau bulangiu, adica d'ala cu bulanul?


Bãi nea cioarã vãcsãluitã,ce sa-ți fac dacã ti-au dispãrut neuroii și ești cam îngust la tãrtãcuțã,de fapt ,omul ãla nu te-a deranjat cu nimic dar tu vãd cã dai rãspuns în locul altora ,se deduce cã ești pur și simplu un neam prost crescut si punct.sau e mai bine sã te las în plata domnului,ce-mi pun mintea cu 1 dealde neicanimeni .


Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 17 Iunie 2011, ora 08:50

ILIESCU si cu TARICEANU au distrus ROMANIA

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Iunie 2011, ora 20:09

De la: CIPRIOTU, la data 2011-06-15 01:07:44
De la: Black_Friday, la data 2011-06-09 22:08:33
De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-06-08 00:09:35
De la: Balboaca, la data 2011-05-31 18:31:34
De la: Black_Friday, la data 2011-05-31 13:31:50
De la: Petrachel, la data 2011-05-31 12:47:25Asta jefuit de FSN- Ma bucur ca ai auzit ceva despre Petrache de la Maglavit, sunt multi care nu au auzit.. pana o sa te invechesti ca mine o sa auzi multe tare si o sa fii uimit de foarte multe ori. In orice caz am un sentiment placut si o stare de bine ca ceea ce am vazut ma intarit si mi-a dat curaj sa merg mai departe. Apropo tac-to este vechi cumva si el/ Sper din tot sufletul sa ajungi si tu.


Este vechi, pentru ca este pensionar. A lucrat la CFR, ca impegat de miscare, munca grea, raspundere...ciordea din vagoane, motorina, grau...ce pica! A, am uitat ca batea tigancile si le confisca semintele prajite. El se lauda ca le si amenda, dar e vrajeala, ca doar nu era militian, desi cu mintea nu e departe de fostii militieni.
Si mai este si din Prazilia, acolo unde se consuma ceapa la metru si se obtin icrele negre prin incrucisarea stiucii cu cioara.
Asta da PNList! Nu stiu de ce , dar imi aduce aminte de un ,,liberal'' din Galati , simpatic specimen, bun de imperecheat cu stiuca!


Nea Bãcloacã nu sunt nici PeNaL ,nici PeDeLibarcã,nici PeSeDevalizator ,nici nu mã intereseazã ce ești tu și nici dacã ai experimentat ,ce bãltocești tu și nici mãcar nu te-am bãgat în seamã atît pe tine și nici ciorogîrla care halește bãlegar ,precum cã eu am bãtut țigãncile din șatra lui,eu nu le-am bãtut ci le-am dat jos din tren ,pentru cã fãceau nereguli și nu aveau dreptul sã vândã în tren nimic nici mãcar semințe,de manglit poate tu te pricepi .
În privința cepei sau prazului ,sunt chiar indicate și sãnãtoase ,dar nu fac bine la analfabeți,așa cã ,deci dacã ar fi 50%din populație hoți ca mine ,țara asta ar fi adevãrat,țarã de oameni nu devalizatã cum este.Eu nu numai cã nu am furat ci am avut grijã sã nu fure nimeni în tura mea.


Bai Suca, ce fusesi talica pina la urma, idement sau meletzian? Pai in tura vanturai trenurile si tineai calea ferata in spate, ca un Atlas Prazilian, sau erai paznic? Hotaraste-te, erai butonar sau bulangiu, adica d'ala cu bulanul?


Bãi nea cioarã vãcsãluitã,ce sa-ți fac dacã ti-au dispãrut neuroii și ești cam îngust la tãrtãcuțã,de fapt ,omul ãla nu te-a deranjat cu nimic dar tu vãd cã dai rãspuns în locul altora ,se deduce cã ești pur și simplu un neam prost crescut si punct.sau e mai bine sã te las în plata domnului,ce-mi pun mintea cu 1 dealde neicanimeni .


Sictir!


"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2011, ora 15:29

cuvintul "Sictir",nu-i un cuvint de onoare si ai blocat topicul ! haida, vino si zi ceva de bine si da-i drumul sa curga....vorba aia veche-veche: pantha rei !

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 20 Iunie 2011, ora 19:42

De la: Tramp, la data 2011-06-17 08:50:34 ILIESCU si cu TARICEANU au distrus ROMANIA



GRESIT/ nu numai ei /toti sint o apa si un pamint/
-ROMANE FII DESTEPT/

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 17:44

nu, te rog eu : nu mai zice ca toti sunt la fel, ca nu sunt, iar astia 3 de fac tema acestui topic sunt Crema mizeriei omenesti !
P.S. cind ma uit la Boc imi vin in minte niste versuri celebre :
"de ce m-ati dat de linga voi ?
de ce m-ati dat de'acasa ?
sa fii ramas baiat la plug
sa fii ramas la coasa " !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 15:31

Gabibi, Serios? Si cine face aceasta analiza? Un bucurestean sensibil, crescut in arsita asfaltului ? Chiar crezi ca esti departe de mizeria umana? ce criterii ai avut la baza cand ai facut analiza lui Boc?
As putea spune ca sa fiu politicos ca in cel mai bun caz ai un pic de umor, doar atat restul este analiza unui bucurestean zeflemist, caruia ii curg balele dupa vreo mancare ardeleneasca atunci cand se duce in provicie , cum va place voua bucurestenilor sa ziceti.
Nu mai spurca forumul cu ura ta bolnavicioasa, ai vreun handicap ceva de ai atatea frustrari pe care tot le imprastii pe acest forum, pentru ca nu faci altceva decat sa imprastii cu laturi ca si ciuvica la realitatea tv. Posibil sa suferi tare din anumite motive. Incearca si impacate cu handicapul tau, si fii femeie adevarata si mai lasa galceava si acuzele. Ura asta bolnava te macina zi de zi, asa este? Ai sa vezi ca nu duce la nimic. Ba da , duce la o boala de plamai, care popular pe la Cluj se cheama Oftica si care netratata favorizeaza dezvoltarea bacilului KOCH. de care mori. Asa ca nu-ti mai da tu cu parerea despre mizeria umana. Mai bine ai incerca sa studiezi mizeria umana din marile metropole, care infesteaza si minte si trupul. Nu te mai C.A.C.A pe tine cu miile de mesaje de merda de pe forum. Exprima-ti un punct de vedere obiectiv despre vreun anumit subiect si vei castiga simpatia tuturor. De ce vrei sa te compari cu tori c.r.e.t.i.nii de pe acest forum, cand in realitate esti o fiinta inteligenta dealtfel. schimbati atitudinea, nu domiciliul si nici optiunile politice pe care cu tot respectul ti le aprob.


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 16:18

Au trecut "baietii" exact la ce stiu ei cel mai bine sa faca ... .Nenea asta Petrachel este un dur basescian,ca un fel de soldat SS al lui Hitler ,un NKVDist al lui Stalin ,un taliban al lui Bin laden ,etc etc .Taliban basescian aflat in jihad impotriva necredinciosilor neportocalii !

Brrrr,sper sa nu se ia si de mine raul asta ,ca eu sunt "nevricos" si nu stiu ce fac la sperieturi si duritati d'astea . .Plec repede ca poate se intoarce !

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 21:38

Sub conducerea inteleapta a celor trei romania se scufunda/ Au onoare ? sau nu /
ROMANE FII DESTEPT/

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 21:43

De la: 9am104796, la data 2011-07-05 21:38:31 Sub conducerea inteleapta a celor trei romania se scufunda/ Au onoare ? sau nu /
ROMANE FII DESTEPT/

iaca ce noutate !!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iulie 2011, ora 09:34

De la: Petrachel, la data 2011-07-05 15:31:07Gabibi, Serios? Si cine face aceasta analiza? Un bucurestean sensibil, crescut in arsita asfaltului ? Chiar crezi ca esti departe de mizeria umana? ce criterii ai avut la baza cand ai facut analiza lui Boc?
As putea spune ca sa fiu politicos ca in cel mai bun caz ai un pic de umor, doar atat restul este analiza unui bucurestean zeflemist, caruia ii curg balele dupa vreo mancare ardeleneasca atunci cand se duce in provicie , cum va place voua bucurestenilor sa ziceti.
Nu mai spurca forumul cu ura ta bolnavicioasa, ai vreun handicap ceva de ai atatea frustrari pe care tot le imprastii pe acest forum, pentru ca nu faci altceva decat sa imprastii cu laturi ca si ciuvica la realitatea tv. Posibil sa suferi tare din anumite motive. Incearca si impacate cu handicapul tau, si fii femeie adevarata si mai lasa galceava si acuzele. Ura asta bolnava te macina zi de zi, asa este? Ai sa vezi ca nu duce la nimic. Ba da , duce la o boala de plamai, care popular pe la Cluj se cheama Oftica si care netratata favorizeaza dezvoltarea bacilului KOCH. de care mori. Asa ca nu-ti mai da tu cu parerea despre mizeria umana. Mai bine ai incerca sa studiezi mizeria umana din marile metropole, care infesteaza si minte si trupul. Nu te mai C.A.C.A pe tine cu miile de mesaje de merda de pe forum. Exprima-ti un punct de vedere obiectiv despre vreun anumit subiect si vei castiga simpatia tuturor. De ce vrei sa te compari cu tori c.r.e.t.i.nii de pe acest forum, cand in realitate esti o fiinta inteligenta dealtfel. schimbati atitudinea, nu domiciliul si nici optiunile politice pe care cu tot respectul ti le aprob.


daca, cu tot respectul , imi aprobi optiunile politice? pai daca mi le aprobi , atunci ce te-a deranjat la aprecierea mrea in legatura cu cei trei crai ? care sunt criteriile de apreciere ? alea simple cuprinse in Decalog : Nu minti, Nu fura, Nu insela , Nu rivni la nevasta altuia si preacurvi ....etc ! si totusi , ce-ai vrut sa-mi spui ?
ca nu-ti plac ragatzenii si ,in special, bucurestenii ? de ce ? zici tu ca sunt fitzosi, fac pe nebunii , zeflemisti dar le curg balele dupa mincarea ardeleneasca ? da' de unde aprecierea asta , generalizata si careia nu-i vad legatura cu mine !? eu n-am facut niciodata vreo diferentiere intre noi, romanii, indiferent unde traim , iar mincarea ardeleneasca este excelenta, ca si cea moldoveneasca si acum ma gindesc la o tochitura si-mi lasa gura apa !
ci t
despre Oftica - ai grija ce-i doresti altuia !


Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 6 Iulie 2011, ora 15:03

Gabi ,; a avea optiune catre un anumit partid politic este una si a improsca cu laturi este alta. De exemplu daca mie nu-mi place de o actiune, o masura a E. Udrea sa zicem , sunt indreptatit sa o calific eu drept cea mai mare t.ar.f.a, scursura a societatii, mizerie umana etc. Si nu m-am referit numai la tine, am facut-o cu trimitere la toti cei care improasca cu merda , folosind o judecata primitiva, care trimit una doua la origine. Laso balta si mergi inainte, din moment ce mai intrebat de ce, e clar ca nu ai inteles nimic, dai batai inainte ca la colhoz , merge asa.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iulie 2011, ora 15:17

De la: Petrachel, la data 2011-07-06 15:03:54Gabi ,; a avea optiune catre un anumit partid politic este una si a improsca cu laturi este alta. De exemplu daca mie nu-mi place de o actiune, o masura a E. Udrea sa zicem , sunt indreptatit sa o calific eu drept cea mai mare t.ar.f.a, scursura a societatii, mizerie umana etc. Si nu m-am referit numai la tine, am facut-o cu trimitere la toti cei care improasca cu merda , folosind o judecata primitiva, care trimit una doua la origine. Laso balta si mergi inainte, din moment ce mai intrebat de ce, e clar ca nu ai inteles nimic, dai batai inainte ca la colhoz , merge asa.


n-am improscat cu "merda" pe nimeni si daca tie ti se pare ca a promova golaneala politica- adica trecerea de la un partid la altul,doar ptr. ciolan si tradarea valorilor- alea pe care le-ai promovat si-n numele carora ai fost Votat de niste catateni care chiar asteptau ceva de la tine ; daca tu, Basescule, le promovezi in loc sa le amendezi si Rasplatesti aceasta tradare cu 4 stele de general , atunci ,lasa-ma Petrachele , cu tine/ cu voi , portocalii , e ceva nu tocmai ok
P.S. acum il aplaudati pe Funeriu ca a "intrerupt" lantul fraudarii bacului ? oauuu, ce chestie ! oare cine va reusi sa intrerupa acest lant al fraudelor produse si-n Parlament si acoperite si justificate de premierul Boc, ce-o tine-n brate pe Roberta Anastase,ca si pe Sever Voinescu ce-i statea alaturi robertei ?

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 6 Iulie 2011, ora 18:53

De la: gabigabi, la data 2011-07-06 15:17:40
De la: Petrachel, la data 2011-07-06 15:03:54Gabi ,; a avea optiune catre un anumit partid politic este una si a improsca cu laturi este alta. De exemplu daca mie nu-mi place de o actiune, o masura a E. Udrea sa zicem , sunt indreptatit sa o calific eu drept cea mai mare t.ar.f.a, scursura a societatii, mizerie umana etc. Si nu m-am referit numai la tine, am facut-o cu trimitere la toti cei care improasca cu merda , folosind o judecata primitiva, care trimit una doua la origine. Laso balta si mergi inainte, din moment ce mai intrebat de ce, e clar ca nu ai inteles nimic, dai batai inainte ca la colhoz , merge asa.


n-am improscat cu "merda" pe nimeni si daca tie ti se pare ca a promova golaneala politica- adica trecerea de la un partid la altul,doar ptr. ciolan si tradarea valorilor- alea pe care le-ai promovat si-n numele carora ai fost Votat de niste catateni care chiar asteptau ceva de la tine ; daca tu, Basescule, le promovezi in loc sa le amendezi si Rasplatesti aceasta tradare cu 4 stele de general , atunci ,lasa-ma Petrachele , cu tine/ cu voi , portocalii , e ceva nu tocmai ok
P.S. acum il aplaudati pe Funeriu ca a "intrerupt" lantul fraudarii bacului ? oauuu, ce chestie ! oare cine va reusi sa intrerupa acest lant al fraudelor produse si-n Parlament si acoperite si justificate de premierul Boc, ce-o tine-n brate pe Roberta Anastase,ca si pe Sever Voinescu ce-i statea alaturi robertei ?

Cand va face plopul autostrazi si rachita paine,lapte,branza ,oua!

Raporteaza abuz de limbaj
9am073673

2 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Postat pe: 7 Iulie 2011, ora 16:10

Onoare !

Raporteaza abuz de limbaj
9am073673

2 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Postat pe: 7 Iulie 2011, ora 16:23

Onoare ! Ce inseamna acest cuvint ..... ei nu au nimic nu au nici macar curajul sa se uite in ochii militarilor plecati in teatrele de operatii,( care in zi festive primesc din romania cutii de pixuri goale semnate oprea gabriel ministru ap ... )etc , care la intoarcerea in tara saruta pamintul ca au ajuns intregi . Da stimate coleg ai dreptate cind spui de echipamentul militar romanesc , dar ar trebui sa se stie ca nu numai echipamentul lasa de dorit si conditiile de trai de acolo . As avea multe de spus dar atit pot spune : Am plecat din romania si din sistemul in care am lucrat ONOREA IMI ERA BATJOCORITA DE CEI CAR intrebam acum daca au onoare Basescu Rusine sa le fie rusine

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iulie 2011, ora 15:40

ramii cu gura cascata cind auzi ca vor fi disponibilizati NU politistii - vamesi prinsi cu mita-n sac ci, dintre ceilalti ! p'astia nu-i da nimeni afara, ca-s baieti pe care te poti " bizui " : nu -ti executa ordinul , pac cu dosarul compromitator !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iulie 2011, ora 16:15

De la: 9am073673, la data 2011-07-07 16:23:03 Onoare ! Ce inseamna acest cuvint ..... ei nu au nimic nu au nici macar curajul sa se uite in ochii militarilor plecati in teatrele de operatii,( care in zi festive primesc din romania cutii de pixuri goale semnate oprea gabriel ministru ap ... )etc , care la intoarcerea in tara saruta pamintul ca au ajuns intregi . Da stimate coleg ai dreptate cind spui de echipamentul militar romanesc , dar ar trebui sa se stie ca nu numai echipamentul lasa de dorit si conditiile de trai de acolo . As avea multe de spus dar atit pot spune : Am plecat din romania si din sistemul in care am lucrat ONOREA IMI ERA BATJOCORITA DE CEI CAR intrebam acum daca au onoare Basescu Rusine sa le fie rusine

Si tu ai onoare ? Nu ti'e rusine mai profitor ordinar ? Cine te'a trimis in teatru de razboi ? Tu singur ai facut cerere pt. salariul gras pe care'l primesti,intradevar tehnica militara este precara,dar vezi ca si americanii au acelesi probleme cu toate ca au echipament de ultima generatie,tu mai bine da'ti demisia din armata si te'ai duce la cules capsuni in Spania,nu meriti sa porti uniforma armatei Romane,din cauza uno'ra de'al de tine armata romaniei este terfelita,tu nu ai nici onoare nici respect fata de comandantul tau,si ce e mai grav esti un las,asa ca HAI SICTIR MUHAIA !!!

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iulie 2011, ora 16:17

De la: gabigabi, la data 2011-07-08 15:40:39ramii cu gura cascata cind auzi ca vor fi disponibilizati NU politistii - vamesi prinsi cu mita-n sac ci, dintre ceilalti ! p'astia nu-i da nimeni afara, ca-s baieti pe care te poti " bizui " : nu -ti executa ordinul , pac cu dosarul compromitator !

Toti cei cu dosare compromitatoare sa fie "ejaculati " din randurile bugetarilor,politie,armata,justitie,sistem sanitar......etc,asa se va face curat si va fi ordine !

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iulie 2011, ora 18:22

De la: Silver9AM, la data 2011-07-08 16:17:30
De la: gabigabi, la data 2011-07-08 15:40:39ramii cu gura cascata cind auzi ca vor fi disponibilizati NU politistii - vamesi prinsi cu mita-n sac ci, dintre ceilalti ! p'astia nu-i da nimeni afara, ca-s baieti pe care te poti " bizui " : nu -ti executa ordinul , pac cu dosarul compromitator !

Toti cei cu dosare compromitatoare sa fie "ejaculati " din randurile bugetarilor,politie,armata,justitie,sistem sanitar......etc,asa se va face curat si va fi ordine !


pai asta intreb si eu : de ce Min. de interne nu-i ejecteaza ?

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 8 Iulie 2011, ora 20:18

De la: gabigabi, la data 2011-07-08 15:40:39ramii cu gura cascata cind auzi ca vor fi disponibilizati NU politistii - vamesi prinsi cu mita-n sac ci, dintre ceilalti ! p'astia nu-i da nimeni afara, ca-s baieti pe care te poti " bizui " : nu -ti executa ordinul , pac cu dosarul compromitator !



Prin clasa politica aflata la conducere exemple de acest fel cu duiumul . cine are curaj sa spuna eject?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 07:37

De la: 9am104796, la data 2011-07-08 20:18:41
De la: gabigabi, la data 2011-07-08 15:40:39ramii cu gura cascata cind auzi ca vor fi disponibilizati NU politistii - vamesi prinsi cu mita-n sac ci, dintre ceilalti ! p'astia nu-i da nimeni afara, ca-s baieti pe care te poti " bizui " : nu -ti executa ordinul , pac cu dosarul compromitator !



Prin clasa politica aflata la conducere exemple de acest fel cu duiumul . cine are curaj sa spuna eject?


teoretic, Basescu , nu ? ca doar asa a zis : ca reformeaza Ro cu institutii curate ; cu oameni curati ....ca ne-am indeplinit obligatiile de intarire a frontierelor , nu ? ca parca s-a ratoit la coana EU ca nu ne primeste-n Schengen pe motiv de frauda vamala ! a mai zis ca trage-n tzepe coruptia toata de n-o sa ramina nici de samanta si ne-a tras o Tzeapa nationala de nu mai stie Romanica noastra pe ce lume traieste !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
Mergi la: