back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Concurs: in vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?

 


 
Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
 
draghicihome

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 10:11

Prefer pe cont propriu. Ai mai multa libertate, poti modifica itinerariul si programul in orice moment cu alte cuvinte decizi ce vei face in orice clipa in functie de imprejurari si de dorinte.

Raporteaza abuz de limbaj
gabicodrin2002

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 10:21

In vacanta cu o agentie de turism

Raporteaza abuz de limbaj
gabicodrin2002

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 10:23

In vacanta cu o agentie de turism, mi se pare mult mai comod si rezonabil; asa am fost pana acum.

Raporteaza abuz de limbaj
doina1k

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 10:25

In vacanta cu o agentie de turism este mult mai confortabil.

Raporteaza abuz de limbaj
danez74

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Slobozia

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 10:27

Prefer sa merg printr-o agentie de turism!!
Dan

Raporteaza abuz de limbaj
parisienne_fleur09

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 10:57

PREFER SA MERG IN VACANTA CU O AGENTIE DE TURISM PT CA ESTE MAI SIGUR SI IN FUNCTIE DE BANII DE CARE DISPUI POTI ALEGE DIN MULTE OFERTE PE CEA CARE CREZI CA TI SE POTRIVESTE.

Raporteaza abuz de limbaj
mihaiu_stan

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 12:12

De la: 9am_admin, la data 2010-02-12 14:04:09Spune-ne parerea ta pe tema: "In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" si poti castiga unul din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. La acest concurs pot participa utilizatorii inregistrati pe 9AM.ro.

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unuia din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa raspunda la intrebarea: “In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?”. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.


Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu Perfect Tour. Internet Corp SRL este inregistrata la Registrul Comertului sub numarul J40/8379/2005, cod de inregistrare in scopuri de TVA RO17562895.


Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 12 – 25 februarie 2010.


Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul "Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" deschis pe forumul 9am un comentariu in care sa iti spui parerea pe aceasta tema.

Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator, un singur raspuns/utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.


Premii

10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Atentie: Voucherele sunt supuse unor conditii: pachetul turistic trebuie sa depaseasca suma de 500 euro pentru a se aplica reducerea de 50 de euro (insa pachetul poate fi facturat pentru mai multi membri ai familiei castigatorului de ex).


Dreptul de participare

Pentru a participa la acest concurs trebuie sa fii cetatean roman si sa ai minim 18 ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.


Validarea castigatorilor

Castigatorii vor fi desemnati prin tragere la sorti in data de 27 februarie 2010. Ulterior, castigatorii vor fi anuntat prin e-mail, urmand a li se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Lista castigatorilor va fi postata in pagina de pe forumul 9AM dedicata concursului.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.


Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.


Alte prevederi

Regulamentul de desfasurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.


aliciuc

2 mesaje
Membru din: 7/08/2009
Oras: Vaslui

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 12:44

In ultimul timp,realizez ca in vacanta e mai bine cu o agentie de turism,pentru ca oarecum ai un plus de siguranta,preturile de cazare si masa au inceput sa scada si agentiile de turism au devenit mai responsabile.Cazarea e mai ieftina prin agentie decat pe cont propriu.

Raporteaza abuz de limbaj
lacry_slevoaca

2 mesaje
Membru din: 3/12/2008
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 12:48

buna..eu as apela la o agentie de turism..consider ca e insufla mai multa ncredere...as alege destinatia si hotelurile de pe net..as merge cu lectia invatata..si la agentie doar saprimesc oferta lor..sa achit sejurul..si sa optez si pt asigurarea storno...

Raporteaza abuz de limbaj
lovelypoopsy

2 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 12:50

Buna. Eu sunt de parere ce este mai bine si mai sigur sa pleci in vacanta printr- o agentie de turism. Te costa mai putin decit pe cont propriu , ai asigarate astfel cazarea, masa si drumul daca este nevoie.

Raporteaza abuz de limbaj
9am181802

1 mesaj
Membru din: 15/02/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 13:31

INVESTITII IN SANATATE SI INVATAMANT PENTRU CA FARA UN SISTEM SANITAR SUNTEM MORI SI FARA INVATAMANT SUNTEM NULI

Raporteaza abuz de limbaj
beamit

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 14:23

In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?
Eu prefer cu o agentie de turism. Este mult mai sigur.

Raporteaza abuz de limbaj
9am16345

2 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 15:18

salut.cel mai bine este cu o agentie de turism.am fost plecata in grecia si afost super.acum caut o oferta pentru turcia.merg pe mina agentiilor.va pup

Raporteaza abuz de limbaj
carmen76

2 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 15:20

Eu prefer agentia de turism pentru ca sunt o persoana careia nu ii plac surprizele ....neplacute. Avand si doi copilasi micuti, am nevoie sa fiu bine informata despre destinatia in care imi petrec singurul concediu din an.
am fost o singura data pe cont propriu si am regretat. nu mai vreau sa repet experienta.

Raporteaza abuz de limbaj
l_grigoriu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 15:22

Nu am fost in vacanta decat prin agentie nu ca nu m-as descurca singura dar mi se pare mai comod sa aiba cineva grija de probleme de cazare si sa am tot confortul .

Raporteaza abuz de limbaj
simona_stanciu1

3 mesaje
Membru din: 24/02/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 15:22

Daca esti genul de EXPLORATOR,atunci o vacanta pe cont propriu iti poate aduce cele mai mari satisfactii.Astfel ajungi sa descoperi locuri mirifice,nebaniute,sa intalnesti tot felul de oameni,sa ai parte de intamplari!Si costurile sunt acesibile,asta daca nu te aventurezi prea mult.
Daca preferi insa VACANTELE BINE ORGANIZATE,si bugetul iti permite acest lucru,atunci apeleaza la o agentie si traba e rezolvata.Ca si sfat as recomanda locuri vazute si de prieteni,iti gareanteaza succesul vacantei tale!


Raporteaza abuz de limbaj
SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 15:42


De multe ori ,o vacanta pe cont propriu ,produce discomfort.In primul rind nu esti sigur ca gasesti cazarea potrivita,nu ai siguranta unde te cazezi,apoi servirea mesei ,poate creia un discomfort,posibil fiind sa -ti ia mult din timp pentru procurarea si prepararea hranei.Intr-o vacanta organizata printr-o agentie exista si un program ,pe cont propriu intr-o zona necunoscuta te descurci mai greu ,nu gasesti totdeauna informatiile corespunzatoare,te expui la diverse pericole ,rapiri,atacul unor persoane dubioase etc.
Prin agentie ai posibilitatea sa reclami si sa revendici ,eventualele nemultumiri in baza contractului de turist,iar eventualele incidente,accidente se suporta prin polita de asigurare incheiata la data contactarii ecxcursiei.

Raporteaza abuz de limbaj
http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
bogdanuty

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Calarasi

Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 16:28

De la: eugenia_cie, la data 2010-02-12 20:51:27Pe cont propriu imi place mai mult deoarece pot pleca cand am chef, pot sta unde imi comvine si pot sa stau cat vreau, nu depind de perioada care am stabilit-o cu nu stiu cat timp inainte sau de masa oferita la hotel si pot vedea la fata locului si hotelul daca imi place sau nu.

Sunt total de acord cu ce spui! bravo!

Raporteaza abuz de limbaj
9am175269

13 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 16:39

Depinde de destinatie. Daca e vorbas de o tara de pe alt continent sau chiar din Europa, dar mai indepartata, e neaparat nevoie sa apelezi la o agentie de turism ca sa nu te doara capul. Am fost de mai multe ori, am avut si bune si rele, dar si anul acesta voi apela tot la o agentie pentru a merge in Tunisia.

Raporteaza abuz de limbaj
apirvan

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 16:48

Prefer siguranta,confortul,buna organizare,toate avantajele pe care ti le ofera procurarea unui voucher printr-o agentie de turism.In plus iti poti face un calcul economic cat mai apropiat de realitate mai ales daca e optiunea de all inclusive.Nu mai cheltui decat pe amintiri si pe programe facultative.
Parerea mea si a familiei mele este ca cel mai bine e sa pleci in concediu printr-o agentie de turism.
Vacante minunate tuturor va doresc si sa postati impresii sincere de unde mergeti.
Va pup pe toti!

Raporteaza abuz de limbaj
9am20837

1 mesaj
Membru din: 25/03/2009
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 18:40

Cu siguranta pe cont propriu. Iti ofera liberaate totala, costuri mici si exact destinatia pe ca o visezi!

Raporteaza abuz de limbaj
georodi

1 mesaj
Membru din: 15/02/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 19:35

Buna,

Fiecare vacanta are frumusetea ei, cand imi doresc odihna si relaxare merg prin agentie la all inclusiv, cand imi doresc aventura merg pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
9am181824

1 mesaj
Membru din: 15/02/2010
Postat pe: 15 Februarie 2010, ora 20:17

In vacanta pe cont propriu, pentru ca pot dispune cum vreau eu de bugetul alocat, de timp, de obiective si pot opera orice modificari.Imi pot alege pe cei cu care merg pentru ca sa ne simtim bine.

Raporteaza abuz de limbaj
NOROCUL_VIETII

48 mesaje
Membru din: 16/02/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 08:04

Sigur cu o agentie !

Raporteaza abuz de limbaj
albinuta_eu

1 mesaj
Membru din: 16/02/2010
Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 08:32

Cu agentie de turism este mai bine mai ales ca ofera toate servicile pentru familile cu copii sau grupuri de persoane mai concret servicii all inclusive

Raporteaza abuz de limbaj
marginean

5 mesaje
Membru din: 10/11/2009
Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 08:34

imi place sa merg cu sotul cu masina proprie ,sincer e mai sigur si stii exact unde vrei sa mergi dar as incerca si prin agentia de turism dar...totusi te poti trezi cu surprize la destinatie ...asa ca fiecare cum alege ..

Raporteaza abuz de limbaj
9am133524

1 mesaj
Membru din: 14/09/2009
Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 09:47

Prefer sa ma interesez de vacanta la o agentie de turism, si ulterior sa iau legatura direct cu hotelul unde ar urma sa ma cazez. Sunt sigura ca as obtine un pret mai bun la receptie, decat ceea ce imi ofera agentia.

Raporteaza abuz de limbaj
9am181855

1 mesaj
Membru din: 16/02/2010
Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 15:02

cu siguranta e mult mai relaxant sa mergi printr- o agentie de turism chiar daca platesti putin mai mult. cu toate astea nu ma dau inapoi si de la o excursie organizata de mine. e putin nmai palpitant. insa daca mergi cu familia si mai ales cu copii mici e mai bine prin intermediul agentiilor

Raporteaza abuz de limbaj
carmenboboc2004

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 15:23


Poate ca este mai ieftin uneori sa faci o vacanta pe cont propriu,dar prefer vacanta facuta printr-o agentie de turism ,in primul rand ca imi inspira mai multa incredere sa ma duc cu o firma si in al doilea rand ca, cel putin daca e sa nu fiu multumita de serviciile pe care le primesc sa stiu pe cine invinovatesc.
Am fost acum doi ani in strainatate , in Croatia si nu am avut ce reprosa agentiei care ne-a vandut biletele , ci poate doar ghidului care ne-a insotit , pt ca nu avea nici un fel de abilitati pt asa ceva.
Si credeti-ma ca a fost o excursie si placuta si convenabila.

Cu respect,Carmen

Raporteaza abuz de limbaj
dragomi

2 mesaje
Membru din: 28/09/2009
Postat pe: 16 Februarie 2010, ora 16:57

Nici eu nu sunt adeptul sa mergi in turma cu autocarul cu ghid, sa te opreasca unde vor ei si sa vezi ce vor ei. Nu zic ca nu vezi locuri interesante asa, dar mi sa pare alergatura.
Cred insa ca solutia alternativa, doar bilete de cazare cumparate printr-o agentie ( hotel + optional mic dejun) mi se pare cea mai buna. Vorbesc in cunostinta de cauza. Zilele trecute mi-am cumparat bilete pentru 7 zile la Paris. Vreau sa spun ca agentia mi-a oferit cel mai bun raport calitate / pret mai mic decat ce am gasit pe net la booking, paravion sau chiar direct la hotel. Si am cautat ceva ...

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?
Mergi la: