back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Poetul mihai eminescu, printre sfinti?

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Noiembrie 2011, ora 16:02

De la: nastasemihail, la data 2011-11-04 03:26:33Fiindca ce a spus Alehin, acolo, despre Eminescu, cu date, e prea bulversant, sa mai incapa comentarii.


Este un proverb: De cauti, gasesti! Este foarte mult material despre Eminescu si ma plec in fata ei (Alehim) pentru rabdarea cu care a cautat, a gasit si a postat. Intr-un timp voiam eu sa copii astfel de stiri dar m-am gandit ca o sa ma apostrofati. Acum stiute acestea toate si multe inca nestiute (necopiate aici) ne putem intreba daca Eminescu poate fi santificat? Nu acestea sunt argumentele ci dorinta poporului roman care il vad mai presus de multi alti sfinti! Dar poate sa ramana simplu "EMINESCU" pentru ca cine il pretuieste ii inchina si un gand pios! Intrebare retorica: daca mai tarziu iubitorii operei lui Paunescu......


Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2012, ora 08:46

De la: mytcor, la data 2010-02-04 00:38:35
De la: Corinash, la data 2010-02-03 14:32:18Liga Scriitorilor din Romania cere canonizarea poetului Mihai Eminescu. Ce parere aveti?



....LSR sã-ºi mai punã pofta-n cui !....eu sãrbãtoresc pe Mihai Eminescu în fiecare zi din cele 365 , 6 ale anului !... ei vor doar unaaaa /an ?...ruºine !..


Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Aprilie 2012, ora 00:45

O data spune asa o data inversa.

Chiar a fost un complot impotriva lui?
Sint date certe?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 2/07/2012
Postat pe: 2 Iulie 2012, ora 09:01

APOCALIPSA 22:16
Eu, Iisus, am trimis pe ingerul Meu ca sa marturiseasca voua acestea,
cu privire la Biserici. Eu sunt radacina si odrasla lui David,
steaua care straluceste dimineata.


Ti-ai pus vreodata intrebarea din ce cauza Isus Christos in Apocalipsa 22.16 se recunoaste ca fiind Luceafar/ Lucifer?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 5 6 7 8 9 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Poetul Mihai Eminescu, printre sfinti?
Mergi la: