back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Romania nu are ce sa caute in europa?!

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
 
datcu_claudiu

1 mesaj
Membru din: 15/01/2009
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:03

E Ok mes. tau,dar cred ca mai trebuie sa-l zici de vreo 23.000.000 la patrat,ca sa il inteleaga vreun roman.


alin_ciobanu0

1 mesaj
Membru din: 2/02/2009
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:09

prietene dupa nume banuiesc ca esti de etnie roma sau pe aproape , dar in ceea ce priveste spusele tale consider ca ai expus o lectie de viata , bravo!!


turcoeanuiulian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:14

Eu zic sa-l inviem pe Hitler sa-l lasam sa termine ce incepuse, adica, sa-i gazeze pe toti tiganii si sa ne scape draq odata pt totdeauna de leprele astea ce ne intoxica si ne manjesc mandria de romani.


kridals

7 mesaje
Membru din: 5/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:20

FRATE NU HITLER SE OCUPA DE ZBURATOARELE NOASTRE RUSTICE...GENERALUL ANTONESCU SE OCUPA CU COMBATEREA CIUMEI NEGRE DIN TARA NOASTRA....


kridals si atat
kridals

7 mesaje
Membru din: 5/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:22

MARESALUL ANTONESCU PARDON....


kridals si atat
Fosta membra 9am.ro

293 mesaje
Membru din: 13/01/2009
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:47

De la: kridals, la data 2009-02-05 21:22:28MARESALUL ANTONESCU PARDON....


De unde iesisi copilas? Daca tu esti homalau asta nu inseamna ca si altii din tara asta sunt si te aproba. muta-te in Italia sa vezi cum vei fi tratat.


tiberiupana

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:49

site-ul Ligii Nordului din Italia: "monstrii romani vilatori ar trebui castrati chimic daca scapa de linshaj" ???!!! adica cum?
Preso il branco di rumeni per lo stupro di gruppo
Preso il branco di rumeni per lo stupro di gruppo avvenuto a Guidonia.
vezi :

www.leganord.org/homepage/doc/immigrazione_sicurezza/default.asp...



tiberiupana

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:51

Criminalità rumena e comunitaria: gli errori dell'immigrazione.
Criminalità rumena e comunitaria: gli errori dell'Italia e dell'Europa nell'immigrazione. Intervista all'on. Luciano Dussin

vezi:

www.leganord.org/homepage/doc/immigrazione_sicurezza/default.asp...


tiberiupana

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:53

Immigrazione e situazione ROM le parole di Maroni :

www.leganord.org/homepage/doc/immigrazione_sicurezza/default.asp...



tiberiupana

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 21:53



stefan_gina81

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 22:05

Sunt de acord cum ca ar exista o campanie anti-romani in Italia...eu sunt din pacate in Italia si-mi doresc sa ma intorc acasa cu prietenul meu...pot spune doar ca sunt teribil de maniata si ca ma incearca o ura de necrezut fata de acesti italieni falsi, care te privesc ca pe un tembel,crezand ca esti aici doar ca sa fii la picioarele lor...este incredibil....nu ma simt absolut deloc cetatean comunitar sau neo-comunitar , cum tin ei sa-ti precizeze de fiecare data cand au ocazia...se mediatizeaza de cateva sapt doar violurile si alte prostii facute de romani si mult mai putin crimele odioase comise de ei, droguri si alte uratenii...nu mai vorbesc de efectul pozitiv al atator romani si nu romi, care le curata mizeria, le pune mancarea la bot sau isi rup spatele prin santiere...oricat de capabil ai fi, tot esti subestimat pt ca astea sunt orgoliul, prostia si invidia pe care le au in sange.Haideti sa facem ceva atunci sa-i oprim pe acesti indivizi rau intentionati care ne fac de rusine aici....nu se poate....italienii macar stiu sa fie uniti si sa se gandeasca la binele lor ca cetateni ...am obosit sa tot aud asta, sa mergem la fel de prost....cel mai important ar fi sa nu li se mai dea voie romilor si romanilor suspecti sau cu cazier sa iasa din tara...fratilor, daca cei de la conducerea tarii noastre dragi nu sunt in stare sa faca ceva, atunci haideti sa facem noi ceva, sa nu mai trebuiasca sa plecam din tara ca sa o duca bine altii, haideti sa ne unim si sa lasam invidia prosteasca(care e destul de apasatoare si aici intre romani)....suntem capabili si demni,ca cetateni romani sa luptam pt binele nostru in tara noastra...nu e posibil sa continuam asa....aici, italienilor,daca nu le convine ceva, protesteaza, ies, vorbesc, gesticuleaza, se enerveaza etc....dar fac ceva...nu putem continua traind in nesimtire, egoism si indiferenta ...trebuie sa socializam mult mai mult si sa luptam pt bine in tara noastra...haideti sa investim in mediul rural, in agricultura, sa ne dezvoltam satele....sa nu ramana amortite la nesfarsit, sa ne incurajam unii pe altii sa ramanem in tara.....sa muncim dragilor.....SA MUNCIM ca altfel nu avem nici o sansa sa urcam niste trepte....


tiberiupana

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 22:06

De la: Corinash, la data 2009-02-05 11:38:32"Romanii nu sunt demni sa ramana in Europa, iar specialitatea lor sunt violurile, a declarat un senator din partidul italian antiimigranti Liga Nordului, dupa o noua tentativa de viol pentru care au fost arestati doi romani, la Napoli, relateaza agentia Adnkronos, citata de portalul Libero News."

Ce sa facem cu Romania? Sa o excludem din Europa? Nu este demna?

Pana unde si pana cand oare va tine acest curent anti-romani?


===========================================================
Multe vrute si nevrute s-au spus pe seama acestui "citat" ,dar eu am cautat pe saiturile respective aceasta declaratie a senatorului X si declaratia NU EXISTA. e o facatura menita sa puna gaz pe focul orgoliul romanesc ranit de infama presa italiana? O desfid pe cea care a lansat citatul -asazis- si topicul respectiv sa puna aici link-ul de unde a luat ea pretinsa informatie.

cautati si voi ca eu nu am gasit niente:
www.leganord.org
www.libero-news.it
www.adnkronos.com

prea ne lasam usor manevrati

a zis cutare ca nu'sh'ce si noi punem botu' imediat fara sa verificam;
dovada!
==========================================================





gaby_alexandrion

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 22:23

Poate italienii au dreptate dar nu am vazut mari reactii din partea politicienilor romani fata de pedofili englezi sau germani. singura diferenta e ca noi nu lstim sau poate ne este frica sa ripostam cu vehementa atunci cand copii sunt violati sau si mai grav romanii sunt omorati pe trecerea de pietoni si nu sunt pedepsiti gratie ambasadelor si guvernelor straine care asi apara cetatenii .Pote se trezesc si oficialii nostrii o data sa spuna ca nu toti suntem asa si sa ne sara an ajutor indiferent unde suntem nu doar cand intervine presa


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 22:58

cred ca ar trebui sa se intrebe acest senator de ce tocmai in Italia vin atatia borfasi, si a cui specialitate sunt violurile, cand in Italia, un violator, primeste doar un banal arest domiciliar!


obliografic

1094 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 23:24

De la: miaisacu, la data 2009-02-05 22:58:51cred ca ar trebui sa se intrebe acest senator de ce tocmai in Italia vin atatia borfasi, si a cui specialitate sunt violurile, cand in Italia, un violator, primeste doar un banal arest domiciliar!



Te inseli mai citeste te rog sa vezi ce pedepse au ei pentru aceasta fapta(minimul este de 5 ani adica intre 5 si 8 ani)
Astazi a fost dat un caz la tv cu 2 romani (frati )care au fost inchisi pe nedrept ( dintr-o eruare ) timp de 3 luni, iar statul pentru aceasta greseala va plati cate 24.500 euro despagubire pentru fiecare roman, adica aproximativ 49.000 de euro ( cand ai sa auzi asa ceva in romania te rog sa ma suni sau trimite un mes).?????????????
Mai nou sa propus ca pedeapsa pentru violatori Castrarea chimica ( ce bine ar fi daca s_ar aplica ar scadea natalitatea in romania vazand cu ochii )


CELUI MAI BUN PRIETEN Cand tu razi, rad si eu. Cand tu privesti soarele,simt si eu caldura lui. Cand tu plangi, plang si eu. Cand tu hotarasti sa lupti,lupt si eu. Cand tu te arunci in cap... O sa imi fie tare dor de tine , DESTEPTULE!
inmandi

58 mesaje
Membru din: 11/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 00:06

nu e cazul sa raspundem unui pinguin din regiunea neandhertaliana,latura neevoluata a omului primar,ce cauta romanii in europa sau nu au ce cauta ei in europa....
daca sintem violatori am putea sa ne laudam ca avem cu ce ..dar a fost si un polonez deci...????
nu e apanajul unei natii a unui grup profesional a unui grup intentionat sau pregatit social
e o chestie de instinct o lipsa de control,de autocontrol desi din viol s-au nasciut si valori si rezultate benefice dare nu vreau sa pledez pentru beneficul viplurilor
=Romanii nu sunt demni sa ramana in Europa, iar specialitatea lor sunt violurile, a declarat un senator din partidul italian antiimigranti Liga Nordului, dupa o noua tentativa de viol pentru care au fost arestati doi romani, la Napoli, relateaza agentia Adnkronos, citata de portalul Libero News. "
pot continua da aici nu citeste nimeni si nu stiu cum am acees pe forum si mai ales sint contrariast de lipsa unora fara discernamant ce se cred infailibil si care au un discurs si un rationament sub superficialitate si ignoranta dar se cred purtatorii unui adevar absolut,d-zeu pentru ei e un fel de vasal al omului iar omul e un fel de gindac pentru lupa ;or de observare




miss_georgia600

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Targoviste

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 00:43

Italienii pe de-o parte lupta impotriva rasismului, pentru drepturile tiganilor de a nu fi expulzati din Italia si chiar isi baga nasul si in relatia noastra cu tiganii, iar pe de alta, baga romanii in aceeasi oala cu "rromii". Nu spun k nu ar avea motive de "neliniste" dar spun k ei asta cauta... motive de a pune romanii intr-o lumina proasta pentru k multi dintre noi lucram in Italia si se simt amenintati. Nu am lucrat niciodata in strainatate dar cunosc italienii si sunt scarbita de caracterul lor.


Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 01:39

Italienii sunt ca niste rromi(tigani),nu mi-a placut niciodata stilul lor de a vorbi intre ei,parca mereu s-ar certa,niste macaronari fara maniere si se cred atat de superiori...


mari_casu

1 mesaj
Membru din: 3/12/2008
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 03:44

Pur si simplu noi suntem ciuca batailor..Italienii ne vad mai vulnerabili k noi suntem fraieri si nu ripostam.Nu stiu care dintre noi si italieni au cea mai mare mafie...totul este un paravan pentru a-si acoperi propriile erori ale societatii.Ce voi credeti k italienii nu au violatori,ucigasi, jafuri armate , etc..dar nu sunt mediatizate.In Romania s-au intamplat atatea intamplari in care au fost implicati italieni...dar noi suntem civilizati si nu mediatizam si nu iesim cu declaratii pompoase oferite de "inaltii demnitari".Chiar nu observati k toate se sparg in capul nostru?


ccnastase

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 05:12

Buna-seara,

Mi se rupe sufleul cind aud ca romanii sint prost vazuti de italieni. Nu am multe detalii, in afara celor primite privitor la cele intimplate, citesc un biletin de stiri, pe net si discutiile dvs. pe Forum. Sint la Montreal de 15 ani si pot sa va spun ca nimeni nu iubeste pe nimeni (nici o natie nu se da in vint dupa alta...). E plin de italieni aici, care sint pusi pe afaceri necurate. Multi sint bagati in asigurari si pot sa fure caci au legile de partea lor, etc. Imi pare rau ca romanii care, sunt convinsa, muncesc din greu in Italia, sint prost vazuti. Mi se pare revoltator faptul ca nu sintem considerati demni de a sta in Europa. Daca ati sti cit sint de inculti , de rasisti si de zgirciti, dar, probabil ca nu ma credeti ( ma refer la italienii de aici, inclusiv sicilieni). Ceea ce e si mai dureros este faptul ca pentru italieni Romania a fost un fel de paradis unde au facut si cred ca fac in continuare afaceri grase si tot nerecunoscatori raman. Pacat. Sper din suflet ca pe viitor sa nu se mai repete asemea aberatii. Trebuie sa ne luptam pentru drepturi, ca sa fim acceptati in Occident. Nu e nimic dobindit. Asa vad eu de aici. Sper sa ma intelegeti.


dhorobet

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 08:56

Ne agitam degeaba. Macaronarii nu-si vad bubele din capul lor in schimb le vad pe ale altora. "Niste tarani dome'. Niste tarani."


rozik_may

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 09:06

Nu e neparat ideea ca sunt tigani....ideea e ca italienii sunt nenorociti!!!
Am trecut si eu printr-o situatie groaznica cu tampitzii aia...k in veci nu le mai calc granitza...am stat efectiv 7 ore in arest..pt ca au facut ei o razie..si noi eram romani in vacanta...asa ceva nu putea exista pentru ei...romani nu mai pot merge in vacanta..merg numa sa fure...nenorociti de italieni!!
Asa ca ei au o problema..nimeni altcineva...e normal...mai sunt si romani si tigani care nu ar merita sa faca parte din natiunea asta..dar aste e..sunt oameni...


bogdan_lonewolf_bog_hitman47

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 09:51

1% din romanii care sunt in Italia se cearta cu legea (asta pe langa toti tiganii de acolo). Din aia 1%, 70% (parerea mea) sunt tigani pe care autoritatile italiene ii clasifica romani. Ceilalti 99% sunt muncitori cinstiti (sau la negru, dar fara probl. cu politia). Si italienii ce fac ? Aleg sa creeze aceasta imagine a romanilor pe baza minoritatii.

"Numãrul românilor aflaþi în Italia la sfârºitul anului trecut era de 1.016.000" (asta a fost in 2007) www.cotidianul.ro/numarul_romanilor_din_italia_s_a_dublat_in_200...

Din cei peste 1 milion de romani din Italia, nu cred ca se gasesc 1000 care sa fi comis infractiuni acolo. Daca totusi sunt 1000, atunci 0.1% din romanii de acolo sunt infractori.


shefu_ispas

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 10:51

acum ca tiganii nostri violeaza, fura ,nu le mai convine , cat iam tinut noi in frau au zis ca nu le respectam drepturile omului in tara noastra , ca nu stiim sa ne purtam cu ei !!!!!!!!! Acum sa ne invete ei cum sa ii invatam sa nu mai faca rele !Sau mai bine sa ii invete ei bunele moravuri !


Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 11:34

De la: Corinash, la data 2009-02-05 11:38:32"Romanii nu sunt demni sa ramana in Europa, iar specialitatea lor sunt violurile, a declarat un senator din partidul italian antiimigranti Liga Nordului, dupa o noua tentativa de viol pentru care au fost arestati doi romani, la Napoli, relateaza agentia Adnkronos, citata de portalul Libero News."

Ce sa facem cu Romania? Sa o excludem din Europa? Nu este demna?

Pana unde si pana cand oare va tine acest curent anti-romani?


Doar O parere:..noi vrem o europa unita cu siguranta, dar tot noi..nu stim sa fim uniti nici ca romani, imi pare rau...dar de ce nu schimbam ceva?


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 12:30

Migraþiile: memoria scurtã a italienilor

www.fishska.splinder.com/post/18014176/Migrazioni%3A+la+memoria+...

La adresa de mai sus veti gasi un articol interesant despre acei care-si spun
"nu sunt rasist dar..."


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 12:44

De la: obliografic, la data 2009-02-05 23:24:33
De la: miaisacu, la data 2009-02-05 22:58:51cred ca ar trebui sa se intrebe acest senator de ce tocmai in Italia vin atatia borfasi, si a cui specialitate sunt violurile, cand in Italia, un violator, primeste doar un banal arest domiciliar!



Te inseli mai citeste te rog sa vezi ce pedepse au ei pentru aceasta fapta(minimul este de 5 ani adica intre 5 si 8 ani)
Astazi a fost dat un caz la tv cu 2 romani (frati )care au fost inchisi pe nedrept ( dintr-o eruare ) timp de 3 luni, iar statul pentru aceasta greseala va plati cate 24.500 euro despagubire pentru fiecare roman, adica aproximativ 49.000 de euro ( cand ai sa auzi asa ceva in romania te rog sa ma suni sau trimite un mes).?????????????
Mai nou sa propus ca pedeapsa pentru violatori Castrarea chimica ( ce bine ar fi daca s_ar aplica ar scadea natalitatea in romania vazand cu ochii )


..a cui natalitate @obliografic, a cui ?...


alexx_xy

1 mesaj
Membru din: 10/01/2009
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 13:45

Romania are ce sa caute in europa,este la fel de indreptatita ca celelalte state ale europei sa fie in europa,suntem un popor latin cu o istorie si un neam foarte vechi pe acest cotinent,faptul ca niste oligrofeni,debili mintali,tigani care nu sunt in stare sa munceasca fac ceea ce fac acolo(crime,violuri,furturi,etc)nu este vina noastra a romanilor traim intr-o perioada a diplomatiei nu poti baga pedeapsa capitala daca europa nu o vrea nu mai suntem pe vremea cand se spanzurau taranii ca fugeau de pe mosii,trebuie gasita o cale legala de mijloc si ceea mai buna solutie ar fi ca ceio ce fac aceste lucruri sa nu mai poata emigra.
Stati linistit am fost plecat acolo in Franta si Italia au si ei uscaturile lor betivii violatorii criminalii lor,in italia am stat la masa cu un italian care avea 60 de crime si era liber pe boala psihica dar nu avea nimic,numai ca nu le stim noi romanii asa ca arunca cu piatra in ''romanii '' nostri pentru ca sunt invidiosi.


nederickan

5 mesaje
Membru din: 6/02/2009
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 16:06

Nu ar fi cazul sa fim toti categorisiti asa? Imi pare foarte rau har hotia este indeletnicirea de baza a romanului, cum foarte bine vedem din ce se intampla chiar pana la premierul tarii.
Nu stiu daca ce se intampla prin Europa, micile gainarii la care se dedau concetatenii nostri ar fi un motiv pentru a ne descalifica de a fi membri ai uiniunii, insa hotiile legale care se infaptuiesc sub ochii inmarmuriti ai celor ca noi, ce nu am reusit sa depasim nivelul de hoti de strada, ne inamrmuresc chiar si pe noi. Comunitatea ar trebui sa ne rspinga categoric prezenta in sanul ei, sa ne inchida granitele si sa ne lase sa ne talharim intre noi pana nu mai ramane nimic. Problema este ca suntem suficienti de razbatatori si peste inca 1000 de ani vor mai supravietui dintre ai nostri daca nu altfel decat mancandu-ne intre noi, violandu-ne am asigura perpetuarea nu a neamului, ci a necesarului de carne pe gratar.


nederickan

5 mesaje
Membru din: 6/02/2009
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 16:18

Imi pare foarte rau, romanii nuu au ce sa caute nici macar pe planeta asta. Am trait pt 25 de ani un US si in tot acest timp am facut un sport din a rosi obrazul la toate magariile ce au fost consemnate si pe acolo, cate de putine au fost ele, incepand cu farsa asazisei revolutii si culminand cu hotia in stil mare ce a perfectat-o oficiul primului ministru. Nu exista pentru acest popor conceptul unui tel comun, al unui bine comun, al efortului civic, al inhamarii la un proiect serios de ridicare a tarii. E nu numai trist si ametitor, insa rusinos mai inainte de toate.Nu va mai amagiti oameni buni, chiar daca a-ti mi fost plecati pe ici pecolo, nu a-ti reusit sa intelegeti ce inseamna acel lucru identitate si mandrie nationala, iesirile d-voastra au fost limitate de foamea imbogatirii si a ignorantei generale ce otraveste sangele acestei natii(si aceasta e o exagerare, caci acest popor nu e o natie ci un tirb amestecat de trogloditi, praduitori, hoti si scandalagii), insa numai incapacitatea mea de a gasi un cuvant potrivit care sa defineasca corect adunatura aceasta de gunoaie care salasuiesc pe teritoriul minunate Romanii ma duce in situatia in care sa o denumesc natie).
Ceea ce cu atata mandrie va bateti in piept ca ar fi patriotism este de fapt o amestecatura ciudata intre gingoism si nationalism avand ca liant ignoranta si dobitocie.


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Romania nu are ce sa caute in Europa?!
Mergi la: