back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu in ce politician ai incredere?

 


 
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
 
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Aprilie 2009, ora 17:12

De la: mirceanedelcuhd, la data 2009-04-17 10:11:54 :


sml-indifferent0014: Domnule Mircea , pe ecrane nu a rulat nici un film cu scenariu lui C. V. Tudor, singurul scenariu de film sris de el, este[ daca la asta te referi ] , este comedia ''POKER " , deocamdata e inca scenariu,urmand sa se toarne filmul , S. Nicolaescu a promis ca il face, dar are si el o varsta , cu rabdare se face .! Multumesc pentru urare, si din partea mea primeste urarea , un PASTE FERICIT alaturi de cei dragi !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 21:27

www.youtube.com/v/ZyvBFE2y4gQ&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/ZyvBFE2y4gQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 20:01

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-04-20 21:27:50




Domnule Florin , aia hoti astia hoti , mama lor la toti, asa este !. ,


Ticu
9am044905

125 mesaje
Membru din: 5/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 12:43

De la: AZAZEL, la data 2008-11-18 09:17:27in politicianul...mort !

si, pe urma, luam securea si ne fugarim unii pe altii....sunt cativa bunuti, gen cristian diaconescu....hai, vreau sa vad ceva mai mult optimism si o opinie din aceea, faina!


Fosta membra 9am.ro

172 mesaje
Membru din: 5/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2009, ora 19:57

ALTFEL DE PREªEDINTE... LA CRIZA MORALÃ
(Romeo Tarhon, NATIUNEA)

În vreme ce Bãsescul nostru cel de toate crizele... ºi surprizele aþâþã ºi întreþine focul vrajbelor, tãciunii gâlcevilor ºi jarul patimilor electorale, izbutind (în mod voit), ca nimeni altul sã îºi coaguleze ºi sã îºi coalizeze adversarii de toate culorile ºi furorile în aceeaºi tabãrã – lideri politici, moguli, grupuri de interese, independentul Radu Duda presteazã, evolueazã ºi se detaºeazã, apare din ce în ce mai frecvent la televiziuni ºi în public, îºi face cunoscut programul, îºi „editeazã” ºi îºi (în)tipãreºte în mentalul electoratului imaginea de personalitate pozitivã, de posibil (ºi plauzibil...) viitor ºef de stat creºte, puncteazã evident în sondaje ºi dã bine ca model de „un altfel de preºedinte” pentru România.
Politicienii ºi cetãþenii au început sã îl ia pe Principele Radu (mai) în serios dupã lansarea cu suspans în cursa (cu mari obstacole) pentru cotrocezidenþiale. Instinctiv, precum un Stan Pãþitul colectiv în jocul de-a fripta(!), electoratul (puþin, cât a mai rãmas nescârbit...) îi cântãreºte programul ºi îi mãsoarã personalitatea ºi moralitatea acestui „altfel de candidat”, cu mare bãgare de seamã ºi prin comparaþie cu cei patru ...ESCU, ultimiii „evangheliºti” ai unei jumãtãþi de veac pãcãtos, laic, amoral..., îl comparã în special cu Bãse..., cel din teren, „jucãtorul” care, la rândul lui, cu un cincinal de mandat în urmã se dorea pentru turmã(!) „un altfel” de pãstor faþã de predecesor (i), ceea ce a dovedit a fi pânã peste poate, intrând în joc, preluând, pasând, driblând, fentând, stopând, ºutând, marcând (!), lasând multe goluri (!) dupã acest sezon prezidenþialistic(!) incendiar, încins de mama focului... Radu Duda dincontrã, se doreºte un arbitru echidistant, echilibrat ºi calibrat de pe marginea gazonului politic, un cerber al regulamentului jocului (constituþional), al partidelor dintre partide (!), un garant al „sportivitãþii” ºi moralitãþii democratice, al schimbãrii la faþã(!) a României. Prin gestul îndelung chibzuit, de a-i oferi oficial susþinerea ºi de a-i da „binecuvântarea ca duhovnic al statului românesc”, aºa cum (inspirat si plastic), Principele a rãspuns (provocãrii) pe blogul personal unui interlocutor (probabil) monahal, Majestatea Sa Regele Mihai i-a dat lui Radu Duda dezlegarea la dulce(!) pentru ºefia republicii, ca o recunoaºtere indirectã ( s-au grãbit istoricii sã postuleze ) a renunþãrii Casei Regale la aspiraþiile dinastice nostalgice. A fost mai degrabã un gest pragamatic, patriotic ºi practic de implicare a Casei Regale cu sprijinul monarhiei europene în lucrarea glorioasã de reconstruire, reconsiderare,recredibilizare ºi reaºezare a României între marile naþiuni care de la Râm se trag (!), un gest cu o semnificaþie eticã majorã în acest rãstimp confuz în care omenirea trece prin cea mai gravã crizã moralã de dupã Christos. La noi, ce sã mai vorbim...Iatã, în arena (cu clovni ºi mãscãrici) a circului electoral românesc, ca un paradox ne-ortodox, fiecare dintre aspiranþii (de partid) la cotrocezidenþiale se vrea ºi se declarã „altfel”, deºi sunt „toþi o apã ºi-un pãmânt”(!), fiecare se dã drept curat, neprihãnit ºi „diferit” de „diavolul”de cotrocean, deºi fiecare dintre ei, pentru procentele din sondaje ºi notorietatea (îndoielnicã) a afurisitului de Bãsesculos, se dedau în draci practicilor lumeºti ºi mijloacelor imorale ( vezi ºi sã nu crezi...tri-bunul Vadimos care s-a fãcut frate cu...cel Becalos, „doi creºtini ºi patrioþi care”..., mã rog, mã abþin).
Cel puþin din punctul de vedere al moralitãþii, susþinut de Rege, având o biografie curatã ºi decentã, cu toatã tentativa de terfelire ºi mizerizare(!) iniþiatã de pro-bãsescienii panicaþi, Principele Radu dã ºi stã (din ce în ce mai) bine în sondaje, vine cu un program serios, pe termen lung, stãpâneºte bine limbajul diplomatic neutru ºi, lansându-se în cursa electoralã timpuriu, cu 7 luni înainte, are vreme sã compenseze dezavantajul (nu ºtim cât de decisiv) de independent nesusþinut de un partid. Încã de la lansare, Principele a surprins ca personalitate, ca apariþie ineditã, prin “parfumul” proaspãt, distins, rafinat, prin stilul rasat diferit de tagma politicã fãrã stil ºi maniere. Un om (mai) tânãr, cu aer cazon ºi de blazon, romantic dar modern, care, chiar ºi fãrã uniforma impecabilã de înalt (!) ofiþer, este cu totul diferit de modelul stradal, de stadion, de local public, de pseudoplebeu al Bãsescului, de pseudoaristocrat al Antonescului, de pseudosocial-democrat al …


Fosta membra 9am.ro

172 mesaje
Membru din: 5/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 10:21



PLANETA (BÃSESCU) LA CONTROL...

(Romeo Tarhon, NATIUNEA)

Dupã câteva averse intempestive de guvernare precpitatã cu descãrcãri sociale ºi ploi abundente de ordonanþe ºi legi de modificarea a legilor rãsmodificate, de vijelii cu vitejii de îngheþãri ale veniturilor ºi cu crivãþ pseudoantibirocratic, de rafale forfetare ºi spulberãri de firme ºi aºa infirme, ºi dupã isteria arestãrilor epocale (!) – un fel de tuse mãgãreascã (ºi junghi...) de ofticã ºi orgoliu a aparatului respirator-transpirator intern al ...internelor ºi justiþiei, iatã, vremea ºi vremurile politice s-au mai limpezit, pesedeaua ºi pedele(º)ul s-au mai rãzbunat, resemnat ºi calmat iar în þarã înfloresc câmpiile, ceru-i ca oglindaaa(!), preºedintele parcã a intrat în repaus vocal, foniatric ºi mediatic...Liniºtea dinaintea furtunii, o furtunã într-un pahar cu apã... De ploaie...
Nici de Paºte nu a fost atâta liniºte în ospiciul politic românesc unde psihiatrii stau în cãmaºã de forþã ºi sunt supravegheaþi în saloane ºi pavilioane izolate iar nebunii sunt liberi, în halate imaculate, prescriu reþete pentru crizã ºi se joacã de-a doctorii cu sãnãtatea mentalã a unei naþiuni de pacienþi abandonaþi, sãraci, manipulaþi, prostiþi ºi prosternaþi, prost trataþi, abuzaþi, disperaþi... O crizã generalizatã în liniºtea înºelãtoare de dinaintea alegerilor europarlamentare ºi cotrocezidenþiale. E mai cald ºi au ieºit oamenii la iarbã, la halbã, la botezurile, cununiile, parastasurile, pomenile ºi pomenirile electorale unde politicienii oferã generoºi gogoºi, circ ºi (des)cântece de ducã sau apucã..., a început sezonul cãlãtoriilor ºi promenadelor traseiºtilor în interes de campanie, în þarã la þarã, la munte ºi la mare în orice-mprejurare(!)...Se benchetuieºte, se grãtãreºte(!), se (ne)cinsteºte, se ciocneºte, se primeºte...Se emite, se trimite, se promite, se permite, se comite...Se minte cuminte, naþional, tradiþional ºi (i)raþional, fãrã jenã, fãrã genã...Scribiºoroii ºi mercenãraºii trusturilor de presã preseazã ºi presteazã precum marii meºteri mari, calfe ºi zidari (!) ...Meºteresc, demoleazã, demitizeazã, desfiinþeazã, re-zidesc ºi tencuiesc noi faþade, noi edificii ºi monumente de minciunã ºi propagandã, la comandã, dupã voia ºi nevoia mogulilor care iar au fraternizat împotriva Bãsescului – marea lor ameninþare, duºmanul de dodii ºi zodii pe care nu îl iartã pentru cã nu s-a lãsat suspendat-demis ca lecþie de corecþie, de forþã ºi putere atotmogulicã. Au pierdut ei o luptã dar nu ºi rãzboiul care vine, vine, vine(!) la toamnã...De ce oare, precum mioara înainte de baladã (sau tãiere) de o vreme încoace, preºedintele tace (exact ce nu îi place) dupã ce ºi-a eclipsat(!) satelitul artificial guvernamental (pãmântiu ºi bocciu...) ºi ca o adevãratã planetã-tatã(!) în jurul cãreia trebuie sã se învârte toate, de la asteroizii centurii Geoanã pânã la lunile din jurul supernovei Patriciu, ca ºi râul, ramul, tot ce miºcã-n þara asta(!), dar ºi dincolo de Prut, de Jiu ºi Trotuºi (!), totuºi..., trebuie sã graviteze dupã el, Bãsesculosul?!...Sã nu uitãm, proletari din toate þãrile (uimiþi-vã!), trecem printr-o severã crizã economico-financiarã, cea mai originalã ºi geni(t)alã inventatã dupã izbucnirea unei îndelungate ºi devastatoare crize morale în lume ºi mai ales între Carpaþi, la poale de munte(!)... Un colaps financiar trece, se rezolvã cumva în câþiva ani. Un colaps moral abia dacã trece dupã trei generaþii, cu mãsuri draconice, cu oameni noi ºi cu legi noi. Dacã acolo, sus, în sferele cereºti de pe pãmânt(!) au decis „zeii” atotputernici sã ia planeta la control ºi sã hotãrascã schimbarea ºi o altfel de miºcare de rotaþie ºi revoluþie în sistemul planetar, atunci va fi întocmai ºi nu se vor putea împotrivi nici pãmântu`, nici Vântu, Voiculescu, Bãsescu, Talpeº, Patriciu sau...alt serviciu, cum nici electoratul a cãrui conºtiinþã este sus-pusã dar supusã permanent sugestiei colective, prelucrãrii ºi inducþiei în masã...Întreaga omenire se aflã de câteva luni (de zile!) în rãzboi, ºi nimeni nu ºtie, în cel mai modern rãzboi mondial, unul imperceptibil, psihotronic, imprevizibil. Nu ºtim dacã va mai urma ºi un rãzboi mondial religios, armaghedonic, apocaliptic...
Un neaºteptat P.S.: Aflu acum, duminicã, din media cea de toate ºtirile, la cald, faptul cã, aflat la Sâmbra Oilor în Maramureº, la o baie de ...ovine, deranjarisit de sâcâiala unui scrib (cam) fãrã „jenã-genã”, Bãsescul nostru cel de toate surprizele a luat în coarne jurnaliºtii: „De ce politizaþi tot? Aºa v-a cerut Vântu?”



Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 20:33

De la: , la data 2008-11-19 14:39:51gabi da-mi voie sa-ti atrag atentia ca la guvernarea unei tari nu se tine cont de cat de frumos,sau cat de bine da pe sticla unul sau altul pt.ca atunci l-am vota toti pe un oarecare baiat spalat,tuns si frezat,scos din cutia cu amintiri a bunicii si ce ar urma dupa,dumnezeu apara si pazeste,asa ca lasa-i pe antonescu[un tip simpatic dar cu creier ca gatul gainii aleia de-i spune gat golas]si pe diaconescu ,un baiat cu adevarat de bun simt si inteligent,dar cu mentalitate de slugoi si pupincurist,in concluzie s-auzim numai de bine!





Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Mai 2009, ora 20:38

In Vlad Tepes daca s-ar putea!...


9am22094

3 mesaje
Membru din: 27/03/2009
Postat pe: 15 Mai 2009, ora 09:56

Vai tie! orbule!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2009, ora 10:24

@ametyst -pentru corectitudine,da te rog si ce-am postat eu ,nu numai acel raspuns,intrucit scos din context devine altceva ! de altfel,ti-am spus si tie cu alta ocazie ca romanii voteaza,din pacate, cu diversele parti organice : cu burta,cu inima,cu sexul si ti-am citat "tipuitura" fetelor de la APACA !


Fosta membra 9am.ro

172 mesaje
Membru din: 5/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2009, ora 19:05

LIVE TV | LIVE FM | JURNALE | EMISIUNI | TRANSCRIPT | Crawl TV | ECHIPA | PROGRAM TV | DESPRE NOI | ACOPERIRE | CARIERE | CONTACT ENGLISH | REVISTA PRESEI | ªTIRI LOCALE | ANCHETE | BILETE AVION
News Video Foto www
NEWSLINE

PODCAST | FORUM | BLOGURI HomePoliticãActualitateSportEconomieIT & ªtiinþãBulevardDivertismentVremeaMartor ocularMULTIMEDIADosarul BecaliCorupþie în fotbalSocialJustiþieEducaþieCulturã & mediaSãnãtateGripa porcinãExterneDiasporaMediuAutoVacanþeSpecialFotbal InternFotbal InternaþionalAlte sporturiJurnal de crizãFinanþe personaleImobiliareITªtiinþaEuro-filmeFunny pe NETLumea AnimalelorLumea lui HâncuClipul zileiStiri despre vremeStiriRevista preseiMartor ocularRezervariJurnaleEmisiuniGuvernul BocEUROALEGERI 2009

ªcolile au început sã afiºeze rezultatele tezei unice la limba românã Marian Vanghelie: Peste 10 ani voi fi cel mai puternic în România


Home » Politicã » Marian Vanghelie: Peste 10 ani voi fi cel mai puternic în România
Marian Vanghelie: Peste 10 ani voi fi cel mai puternic în România
Astazi, ora 18:12
Ultimul update: Acum 8 minute
Vot: 0
200 vizualizari, 10 comentarii, 0 voturi
Taguri: alegeri, Marian Vanghelie, Mircea Geoanã, preºedinte, PSD,
Marian Vanghelie: Peste 10 ani voi fi cel mai puternic în România

DESTINATAR:
Nume:
Email:

EXPEDITOR:
Nume:
Email:
Fiindcã e sigur cã Geoanã va câºtiga alegerile, Vanghelie îºi face planuri: nu candideazã la ºefia partidului, însã îºi rezervã un loc mai în spate: "Voi fi cu mâna pe scaunul preºedintelui, adicã voi fi foarte aproape". Video (1) Foto (1)
Vezi Galerie Articol
Vezi Galerie Articol
Vanghelie, invitat la Interviurile Gândul, povesteºte cum n-a vrut sã-l "decapiteze pe Oprescu", greºelile de exprimare comise "din obosealã", inspectorii ANI pe care "o sã-i ia transpiraþia pe ºira spinãrii", Mãdãlin Voicu, Miron Mitrea ºi cartea care i-a marcat viaþa: "Amintiri din copilãrie".

- Dacã Mircea Geoanã va câºtiga alegerile prezidenþiale, veþi candida la ºefia partidului?

Vanghelie: Nu, am 40 de ani ºi mai am de aºteptat, dar voi fi cu mâna pe scaunul preºedintelui, adicã voi fi foarte aproape.

- Nu ca sã-i trageþi scaunul...

Vanghelie: Nu, în sensul pozitiv. Funcþia mea va fi foarte aproape de preºedintele partidului, nu cea de preºedinte, pentru cã cred cã mai am niºte lucruri de adãugat. Experienþa este ºi ea necesarã ºi mã ºi ajutã vârsta sã nu mã grãbesc.

Citeºte mai mult în Gândul





Sursa: GândulVoteazã, comenteazã sau trimite mai departe. Aboneaza-te la newsletter:
Email:

Pe aceeasi tema
Vanghelie: L-am desemnat pe Mircea Geoanã candidat pentru cã ºtim cã îl va bate pe Bãsescu
Joi, 02 Aprilie 2009 16:26
Marian Vanghelie: Traian Bãsescu va pierde alegerile prezidenþiale în turul doi
Sambata, 04 Aprilie 2009 17:51
M. Vanghelie: Nu voi candida acum, dar voi fi preºedintele partidului într-o perioadã, cã asta-i viaþa
Astazi, ora 10:21
Consiliul Naþional al PSD s-a reunit joi pentru a oficializa candidatura lui Mircea Geoanã la prezidenþiale
Joi, 14 Mai 2009 05:57

Comentariile cititorilor
10. Schneider Astazi, ora 18:59 Vanghelie este rusinea publica a PSD. Sper sa nu devina rusinea intregii tari prin castigurile acestui partid dezgustator, ex-pecerist.

| Raspunde la comentariu


Fosta membra 9am.ro

172 mesaje
Membru din: 5/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Mai 2009, ora 19:13

A CITI cu atentie despre VANGHELIE, PSD...


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 3/06/2009
Postat pe: 21 Iunie 2009, ora 18:45

Absolut in nici unul,toti sunt o apa si un pamant,se gandesc in primul rand la ei si dupa aceea la tara(daca se mai gandesc si la ea),ca au alte treburi si afaceri personale de rezolvat.


stejerean_vasile

672 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bistrita

Postat pe: 12 August 2009, ora 00:49

De la: 999florin, la data 2009-04-20 21:27:50



cel mai tare clip!!!


Omerta Vision
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2009, ora 15:34



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 August 2009, ora 15:36

Oricat m-as gandi ..in niciunul ..am sperat ca Emil Constantinescu schimba ceva dar s-a dovedit un biet eunuc paznic la harem ,Basescu ...abil si prea shmecher sa se lupte cu morile de vant (nici nu stiu daca a intentionat )....din cei care se pregatesc probabil ca daca oferta va fi cea cunoscuta sa zicem ...Crin Antonescu ..dar sunt aproape convinsa (nu mai sper) ca nu va face mare branza cu balaurul asta mafiot care exista ...este ca o hidra cu multe capete ...in justitie ,in politie ,procuratura ,in tot ce tine de control si echilibru ...Cancerul asta mafiot a metastazat tot .... Initial (cred ca si acum ,mai cred )eram de parere ca doar o alta forma de guvernare ---monarhia ..ar taia radacinile raului ...acum ce sa sper ? la DUDA? Poate ca el asa frumusel si istetel n-ar fi decat un fel de mascota -gigolo pt armata asta de proxeneti-mafioti care ar conduce totul din umbra ...
Daca ar fi dupa mine i-as invia pe legionari: as confisca toate averile si i-as pune la zid ...ce au facut ei 20 de ani cu pauperizarea asta continua ,cu prabusirea asta economica ,politica lor antiromaneasca cu dezinteresul fata de romanul obisnuit si nevoile lui ,cu rusinea asta pe care au dus-o in afara (pt ca nu s-au sinchisit sa echivaleze nicio diploma romaneasca decat la vreo 10 ani dupa revolutie ...in lume au plecat tot felul de tigani a,amatori de castiguri imediate si fabuloase , ...dupa aia degeaba au inceput sa plece si oameni seriosi si cu ceva carte ...si sa recunoasca diplomele ..caci tot infractorii europei suntem ,tot menajerele lor ,oameni disperati care fac orice munca refuzata de altii ...
Eu as desfiinta in primul rand Parlamentul romanesc si as plati un alt Parlament cu oameni veniti din toata Europa mai putin Bulgaria ...


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 August 2009, ora 21:26

De la: alehin, la data 2009-08-13 15:36:44Oricat m-as gandi ..in niciunul ..am sperat ca Emil Constantinescu schimba ceva dar s-a dovedit un biet eunuc paznic la harem ,Basescu ...abil si prea shmecher sa se lupte cu morile de vant (nici nu stiu daca a intentionat )....din cei care se pregatesc probabil ca daca oferta va fi cea cunoscuta sa zicem ...Crin Antonescu ..dar sunt aproape convinsa (nu mai sper) ca nu va face mare branza cu balaurul asta mafiot care exista ...este ca o hidra cu multe capete ...in justitie ,in politie ,procuratura ,in tot ce tine de control si echilibru ...Cancerul asta mafiot a metastazat tot .... Initial (cred ca si acum ,mai cred )eram de parere ca doar o alta forma de guvernare ---monarhia ..ar taia radacinile raului ...acum ce sa sper ? la DUDA? Poate ca el asa frumusel si istetel n-ar fi decat un fel de mascota -gigolo pt armata asta de proxeneti-mafioti care ar conduce totul din umbra ...
Daca ar fi dupa mine i-as invia pe legionari: as confisca toate averile si i-as pune la zid ...ce au facut ei 20 de ani cu pauperizarea asta continua ,cu prabusirea asta economica ,politica lor antiromaneasca cu dezinteresul fata de romanul obisnuit si nevoile lui ,cu rusinea asta pe care au dus-o in afara (pt ca nu s-au sinchisit sa echivaleze nicio diploma romaneasca decat la vreo 10 ani dupa revolutie ...in lume au plecat tot felul de tigani a,amatori de castiguri imediate si fabuloase , ...dupa aia degeaba au inceput sa plece si oameni seriosi si cu ceva carte ...si sa recunoasca diplomele ..caci tot infractorii europei suntem ,tot menajerele lor ,oameni disperati care fac orice munca refuzata de altii ...
Eu as desfiinta in primul rand Parlamentul romanesc si as plati un alt Parlament cu oameni veniti din toata Europa mai putin Bulgaria ...
:











sml-confused0067: Incearca si matale cu PRM si Vadim ! Reusita garantata!


Ticu
alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2009, ora 15:35

De la: ticu, la data 2009-08-13 21:26:22
De la: alehin, la data 2009-08-13 15:36:44Oricat m-as gandi ..in niciunul ..am sperat ca Emil Constantinescu schimba ceva dar s-a dovedit un biet eunuc paznic la harem ,Basescu ...abil si prea shmecher sa se lupte cu morile de vant (nici nu stiu daca a intentionat )....din cei care se pregatesc probabil ca daca oferta va fi cea cunoscuta sa zicem ...Crin Antonescu ..dar sunt aproape convinsa (nu mai sper) ca nu va face mare branza cu balaurul asta mafiot care exista ...este ca o hidra cu multe capete ...in justitie ,in politie ,procuratura ,in tot ce tine de control si echilibru ...Cancerul asta mafiot a metastazat tot .... Initial (cred ca si acum ,mai cred )eram de parere ca doar o alta forma de guvernare ---monarhia ..ar taia radacinile raului ...acum ce sa sper ? la DUDA? Poate ca el asa frumusel si istetel n-ar fi decat un fel de mascota -gigolo pt armata asta de proxeneti-mafioti care ar conduce totul din umbra ...

Daca ar fi dupa mine i-as invia pe legionari: as confisca toate averile si i-as pune la zid ...ce au facut ei 20 de ani cu pauperizarea asta continua ,cu prabusirea asta economica ,politica lor antiromaneasca cu dezinteresul fata de romanul obisnuit si nevoile lui ,cu rusinea asta pe care au dus-o in afara (pt ca nu s-au sinchisit sa echivaleze nicio diploma romaneasca decat la vreo 10 ani dupa revolutie ...in lume au plecat tot felul de tigani a,amatori de castiguri imediate si fabuloase , ...dupa aia degeaba au inceput sa plece si oameni seriosi si cu ceva carte ...si sa recunoasca diplomele ..caci tot infractorii europei suntem ,tot menajerele lor ,oameni disperati care fac orice munca refuzata de altii ...

Eu as desfiinta in primul rand Parlamentul romanesc si as plati un alt Parlament cu oameni veniti din toata Europa mai putin Bulgaria ...
:


























sml-confused0067: Incearca si matale cu PRM si Vadim ! Reusita garantata!




De la ALEHIN :

Nu te contrazic ,,bre,, s-ar putea sa ai dreptate daca ,,matale ai incercat si esti multumit....


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 August 2009, ora 16:27

De la: alehin, la data 2009-08-14 15:35:08
De la: ticu, la data 2009-08-13 21:26:22
De la: alehin, la data 2009-08-13 15:36:44Oricat m-as gandi ..in niciunul ..am sperat ca Emil Constantinescu schimba ceva dar s-a dovedit un biet eunuc paznic la harem ,Basescu ...abil si prea shmecher sa se lupte cu morile de vant (nici nu stiu daca a intentionat )....din cei care se pregatesc probabil ca daca oferta va fi cea cunoscuta sa zicem ...Crin Antonescu ..dar sunt aproape convinsa (nu mai sper) ca nu va face mare branza cu balaurul asta mafiot care exista ...este ca o hidra cu multe capete ...in justitie ,in politie ,procuratura ,in tot ce tine de control si echilibru ...Cancerul asta mafiot a metastazat tot .... Initial (cred ca si acum ,mai cred )eram de parere ca doar o alta forma de guvernare ---monarhia ..ar taia radacinile raului ...acum ce sa sper ? la DUDA? Poate ca el asa frumusel si istetel n-ar fi decat un fel de mascota -gigolo pt armata asta de proxeneti-mafioti care ar conduce totul din umbra ...
Daca ar fi dupa mine i-as invia pe legionari: as confisca toate averile si i-as pune la zid ...ce au facut ei 20 de ani cu pauperizarea asta continua ,cu prabusirea asta economica ,politica lor antiromaneasca cu dezinteresul fata de romanul obisnuit si nevoile lui ,cu rusinea asta pe care au dus-o in afara (pt ca nu s-au sinchisit sa echivaleze nicio diploma romaneasca decat la vreo 10 ani dupa revolutie ...in lume au plecat tot felul de tigani a,amatori de castiguri imediate si fabuloase , ...dupa aia degeaba au inceput sa plece si oameni seriosi si cu ceva carte ...si sa recunoasca diplomele ..caci tot infractorii europei suntem ,tot menajerele lor ,oameni disperati care fac orice munca refuzata de altii ...
Eu as desfiinta in primul rand Parlamentul romanesc si as plati un alt Parlament cu oameni veniti din toata Europa mai putin Bulgaria ...
:













sml-confused0067: Incearca si matale cu PRM si Vadim ! Reusita garantata!




De la ALEHIN :
Nu te contrazic ,,bre,, s-ar putea sa ai dreptate daca ,,matale ai incercat si esti multumit....
:








sml-happy0065: Sigur o sa mearga !


Ticu
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 August 2009, ora 18:33

si cin' sa fie Capitanul ?


brc_1

20 mesaje
Membru din: 13/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2009, ora 11:48

Niciunul din Romania


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 August 2009, ora 14:40

De la: gabigabi, la data 2009-08-15 18:33:44 si cin' sa fie Capitanul ?











Cine sa fie ? ...Distinsul, devotatul ,.adevaratul patriot, neobositul luptator pentru dreptate,viitorul presedinte de tara, incoruptibilul si neanfricatul domn,C. V. TUDOR .


Ticu
alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2009, ora 21:37

De la: ticu, la data 2009-08-16 14:40:39
De la: gabigabi, la data 2009-08-15 18:33:44 si cin' sa fie Capitanul ?











Cine sa fie ? ...Distinsul, devotatul ,.adevaratul patriot, neobositul luptator pentru dreptate,viitorul presedinte de tara, incoruptibilul si neanfricatul domn,C. V. TUDOR .


De la ALEHIN:
Am inteles ca in rolul capitanului va fi distribuit Vadim, dar nu stiu cine va fi Regizorul care va conduce CORABIA NEBUNILOR ?sau totul o sa ramana strict confidential la ora de terapie prin teatru in cadrul sectiei de recuperare psihiatrica pt cei care nu mai raspund la tratamentul clasic medicamentos.... ??


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2009, ora 08:35

@ticulica,esti mortal ! oare chiar nu te prinzi cind apare ironia sau faci pe naivul si-ti vezi mai departe de partea de reclama ce-ti revine sa i-o faci lui Vadim oricind,oricum,oriunde ? brava tie !
Corabia Nebunilor,e deja in larg,cu pinzele sus....desi,daca ma uit bine , vad ca a esuat intr-un banc de FMI si Capitanul actual se face ca nu vede ca nava i s-a-mpotmolit si mai vrea o data ! ....da', cine sunt nebunii ?


9am072975

2 mesaje
Membru din: 11/06/2009
Oras: Giurgiu

Postat pe: 17 August 2009, ora 15:49

In Crin Antonescu, fiindca nu vrea sa fie ca ceilalti, ci mai nonsalant, mai normal, mai onest! Asta insemnand ca nu e interesant pentru media si pentru bizoni.Hai salut!


Salve!
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2009, ora 16:04

nici poporul n-are incredere in el ptr. ca : nu face bai de multime ,cu care hahaie si face glumite de cartier ! ca n-are cipilica si nu-i place sa hic ! sa traiti bine ! hic !


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 August 2009, ora 17:44

De la: alehin, la data 2009-08-16 21:37:46
De la: ticu, la data 2009-08-16 14:40:39
De la: gabigabi, la data 2009-08-15 18:33:44 si cin' sa fie Capitanul ?











Cine sa fie ? ...Distinsul, devotatul ,.adevaratul patriot, neobositul luptator pentru dreptate,viitorul presedinte de tara, incoruptibilul si neanfricatul domn,C. V. TUDOR .


De la ALEHIN:
Am inteles ca in rolul capitanului va fi distribuit Vadim, dar nu stiu cine va fi Regizorul care va conduce CORABIA NEBUNILOR ?sau totul o sa ramana strict confidential la ora de terapie prin teatru in cadrul sectiei de recuperare psihiatrica pt cei care nu mai raspund la tratamentul clasic medicamentos.... ??
:







sml-confused0067: Regizorul ? pai citeste numele de deasupra desenului din avatar din stanga !


Ticu
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2009, ora 17:52

despre care avatar vorbesti si ce desen,ca nu stiu la ce sa ma uit !?!


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 August 2009, ora 17:52

De la: gabigabi, la data 2009-08-17 08:35:59@ticulica,esti mortal ! oare chiar nu te prinzi cind apare ironia sau faci pe naivul si-ti vezi mai departe de partea de reclama ce-ti revine sa i-o faci lui Vadim oricind,oricum,oriunde ? brava tie !
Corabia Nebunilor,e deja in larg,cu pinzele sus....desi,daca ma uit bine , vad ca a esuat intr-un banc de FMI si Capitanul actual se face ca nu vede ca nava i s-a-mpotmolit si mai vrea o data ! ....da', cine sunt nebunii ?




Nu, eu nu fac reclama lui Vadim, eu fac reclama , cinstei , dreptatii, corectitudinii,antimafiei, si astea le vad prin Vadim,; corabia n-a esuat, sa prins putin o plasa monarhica de elice aruncata de pescarul Duda sa prinda scaunul domnesc, dar o taie marinarii si scapa de ea > !!!


Ticu
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 August 2009, ora 17:55

De la: gabigabi, la data 2009-08-17 17:52:43despre care avatar vorbesti si ce desen,ca nu stiu la ce sa ma uit !?!





Capitan ALEHIN, suna frumos ?


Ticu
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu in ce politician ai incredere?
Mergi la: