back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Happy???

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
dandyna

1 mesaj
Membru din: 9/07/2011
Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 10:07

Am o relatie de un an si patru luni, am trecut prin multe impreuna...am fost fericiti...am simtit ceva pentru el...insa acum nustiu sa intimplat ceva cu mine... De curind am inceput sa ies cu un prieten, ne simtim bine impreuna, pentru el am renuntat la iubitul meu fara nici cea mai mica remuscare, insa acum stau si ma gindesc daca am facut bine ceea ce am facut...Am renuntat la o relatie frumoasa pentru ceva necunoscut, pentru ceva care nustiu cit timp va dura si nici macar nustiu daca ma va face fericita...

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 11:12

De la: dandyna, la data 2011-07-09 10:07:03Am o relatie de un an si patru luni, am trecut prin multe impreuna...am fost fericiti...am simtit ceva pentru el...insa acum nustiu sa intimplat ceva cu mine... De curind am inceput sa ies cu un prieten, ne simtim bine impreuna, pentru el am renuntat la iubitul meu fara nici cea mai mica remuscare, insa acum stau si ma gindesc daca am facut bine ceea ce am facut...Am renuntat la o relatie frumoasa pentru ceva necunoscut, pentru ceva care nustiu cit timp va dura si nici macar nustiu daca ma va face fericita...


mai greu o sa fie pana te obisnuiesti

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 22:05

De la: dandyna, la data 2011-07-09 10:07:03Am o relatie de un an si patru luni, am trecut prin multe impreuna...am fost fericiti...am simtit ceva pentru el...insa acum nustiu sa intimplat ceva cu mine... De curind am inceput sa ies cu un prieten, ne simtim bine impreuna, pentru el am renuntat la iubitul meu fara nici cea mai mica remuscare, insa acum stau si ma gindesc daca am facut bine ceea ce am facut...Am renuntat la o relatie frumoasa pentru ceva necunoscut, pentru ceva care nustiu cit timp va dura si nici macar nustiu daca ma va face fericita...


NU stii ce s-a intamplat cu tine? pai daca nu stii tu ,sa stim noi, niste anonimi dp yuppy?
....ai renuntat la o relatie veche, ok, ai avut motivele tale...esti intr-o noua relatie, fii mai optimista draga! Daca de la inceput iti pui pb "nu stiu cat timp va dura... etc"ce vei face mai tarziu? Lasa regretele si intrebarile fara rost si traieste! ,,clipa sau ce vrei tu....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 22:27

Faina naratiunea...intrebari vad ca nu ai..

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 22:41


Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 22:48

De la: dandyna, la data 2011-07-09 10:07:03Am o relatie de un an si patru luni, am trecut prin multe impreuna...am fost fericiti...am simtit ceva pentru el...insa acum nustiu sa intimplat ceva cu mine... De curind am inceput sa ies cu un prieten, ne simtim bine impreuna, pentru el am renuntat la iubitul meu fara nici cea mai mica remuscare, insa acum stau si ma gindesc daca am facut bine ceea ce am facut...Am renuntat la o relatie frumoasa pentru ceva necunoscut, pentru ceva care nustiu cit timp va dura si nici macar nustiu daca ma va face fericita...


Ai o relatie de un an si patru luni in care doar ai simtit ceva pentru el? Mi-e si frica sa intreb ce ai simtit, ori e prea vag ca sa-ti dai seama, ori e ceva de tip pragmatic - ai simtit ca e placut sa imparti cu cineva cheltuielile la intretinere...iar daca ai renuntat la el fara cea mai mica remuscare, in ce consta frumusetea relatiei? va corelati armonios programul de baie, sau nu dadea televizorul tare cand era meci???

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 9 Iulie 2011, ora 22:52

De la: _Emm, la data 2011-07-09 22:48:58
De la: dandyna, la data 2011-07-09 10:07:03Am o relatie de un an si patru luni, am trecut prin multe impreuna...am fost fericiti...am simtit ceva pentru el...insa acum nustiu sa intimplat ceva cu mine... De curind am inceput sa ies cu un prieten, ne simtim bine impreuna, pentru el am renuntat la iubitul meu fara nici cea mai mica remuscare, insa acum stau si ma gindesc daca am facut bine ceea ce am facut...Am renuntat la o relatie frumoasa pentru ceva necunoscut, pentru ceva care nustiu cit timp va dura si nici macar nustiu daca ma va face fericita...


Ai o relatie de un an si patru luni in care doar ai simtit ceva pentru el? Mi-e si frica sa intreb ce ai simtit, ori e prea vag ca sa-ti dai seama, ori e ceva de tip pragmatic - ai simtit ca e placut sa imparti cu cineva cheltuielile la intretinere...iar daca ai renuntat la el fara cea mai mica remuscare, in ce consta frumusetea relatiei? va corelati armonios programul de baie, sau nu dadea televizorul tare cand era meci???


urmeaza, pe pro tv.

Raporteaza abuz de limbaj
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 10 Iulie 2011, ora 00:53

De la: dandyna, la data 2011-07-09 10:07:03 nustiu daca ma va face fericita...



daca din relatia asta invatai cel putin sa scrii...eu unu eram putin mai fericit...

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
tiger_s_18

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 08:47

mai dar cum poti scrie asa de prost? sa iti fie rusine! Lasa iubitii si apuca-te de gramatica ca esti o analfabeta


remuscamp

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 08:49

si acum astepti vreun premiu pentru ce ai facut? ti-a placut?...eu cred ca da dar parca nu-i la fel de bun ca ala de acasa si uite cum de sa ajuns la concluzia ca femeile nu stiu ce vor iar noi ca "masculi feroce" ce ne credem am ajuns sa fim "alintati" incepand cu puiu, iepuras, tauras, porcule, magarule, boule ajungand la alintul suprem BOUL DRACULUI.....nu zic ca nu e valabila si viceversa dar astept o alta patanie patetica.....esti...si iti meriti soarta...

Raporteaza abuz de limbaj
delia_anna

105 mesaje
Membru din: 15/04/2011
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 08:53

De la: dandyna, la data 2011-07-09 10:07:03Am o relatie de un an si patru luni, am trecut prin multe impreuna...am fost fericiti...am simtit ceva pentru el...insa acum nustiu sa intimplat ceva cu mine... De curind am inceput sa ies cu un prieten, ne simtim bine impreuna, pentru el am renuntat la iubitul meu fara nici cea mai mica remuscare, insa acum stau si ma gindesc daca am facut bine ceea ce am facut...Am renuntat la o relatie frumoasa pentru ceva necunoscut, pentru ceva care nustiu cit timp va dura si nici macar nustiu daca ma va face fericita...

incertitudinea...asta cred ca este in orice relatie, nu inteleg de ce te mai agiti acum

Raporteaza abuz de limbaj
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta
MARIANN

26 mesaje
Membru din: 15/06/2009
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 09:56

Stai cu amandoi!
Cred ca cu doi o sa fie mai interesant.

Raporteaza abuz de limbaj
love_4eyse

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 10:37

Esti o cretina:) Este clar ca vei face la fel si cu acest "prieten"... Cum l-ai lasat pe cel vechi, il vei lasa si pe cel nou, si tot asa:D .. Concluzia ? De ce unele femei se numesc tarfe? Cya all


KNIGHT_31

944 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 12:27

HAPPY, HAPPY
COADA IAPII

Raporteaza abuz de limbaj
missdiane

3 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 13:02

Sunteti patetici cu totii! Alegeti sa raspundeti unui topic desi nu sunteti in stare sa dati un raspuns sau un sfat concret la o problema de ordin sentimental. In timp ce altii sa leaga de gramatica fetei, altii isi dau de gol propriile probleme sentimentale cum ca "femeile sunt tarfe", sau altii chiar aleg sa raspunda din distractie, pentru ca n-au cu ce sa se ocupe. Era un topic simplu, cu o problema sincera. Ce-i asa greu de inteles ?!!?

Oricum fata draga, daca ai avut/ ai o relatie frumoasa nu inseamna ca nu poti sa iesi si cu diferite persoane, in fond trebuie sa discutam cu totii deschis despre propriile nevoi. Nu lua decizii pripite daca ti-a placut 'noul' tip cu care te vezi. Te-ai gandit poate sa comunici putin cu 'fostul' sa vezi unde s-a produs raceala si de ce ? Nimic nu poate fi mai recomfortant decat o discutie deschisa, la rece si sincera, nu e nimic rau in asta si nu ai nimic de pierdut. Aceeasi treaba o poti face si cu actualul cu care te vezi. Discutati. Esti sigura ca decizia pe care ai facut-o alaturi de acest strain este cea mai potrivita? Regretele,draga mea, nu vin imediat. Iti spun din proprie experienta ca pot aparea dupa luni de zile chiar (proprie experienta). In orice caz, nu trata totul ca pe o drama. Tineretea si relatiile deschise, iesirile cu diferite persoane sunt ceva necesar, aparute din nevoia de noutate sau de a dobandi experienta. Ia totul cu calm, fara panici, cu mintea curata. Vorba poporului : N-o fi dracu asa de negru! Multa bafta !

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 13:44

Bai comunistilor iar stergeti comentarii fara motiv? pastrati numai ce va convine...cica libera exprimare...YUPPY esti de rahat! in curand nu am sa te mai citesc!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 14:03

Josss Mao!?Joss Kim Jong Il!?

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 14:34

De la: yuppiy_ta, la data 2011-07-26 13:44:00Bai comunistilor iar stergeti comentarii fara motiv? pastrati numai ce va convine...cica libera exprimare...YUPPY esti de rahat! in curand nu am sa te mai citesc!


ha ha ha...si pe al meu...si era atat de nevinovat...

Raporteaza abuz de limbaj
viespi

192 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 14:55

din tot raspunsul ala al tau asta nu am putut intelege: "Oricum fata draga, daca ai avut/ ai o relatie frumoasa nu inseamna ca nu poti sa iesi si cu diferite persoane,...". diferite persoane insemnand? alte fete presupun. ca de vreme ce ai un berbec langa tine si iti face relatia frumoasa, nu vad de ce ai simti nevoia sa mai iesi cu altul spre exemplu(din raspunsul tau s-ar intelege ca si tu esti o panarama penala, daca l-ai lasat pe unul ca ti se parea altul mai tare, si dupa ce al-2lea si-a facut numarul cu tine ti-a dat flit iar tu regreti ca nici primul nu te mai vrea inapoi, prost sa fie). ex.:

- adica eu alerg ca un animal prin oras cu treburi-treburi, transpirat nervos agitat etc in interes de familie, si o vad la o terasa sau pe strada pe iubita mea sa zicem. daca e cu o prietena/prietene nu am nimic de obiectat, dar daca o vad cu un barbat si nu ii este cunoscut(adica fratele ei, tatal ei, unchiul ei, bunicul ei) sa se astepte la ceva intrebari si la cel mai mic comentariu tampesc bagajelul si mult pa.
si asta nu e gelozie, dar nu inteleg de ce ar simti nevoia sa iasa cu altul, sa discute ce? de mine de ea(adica din casa asta e la fel ca si inselatul) despre filme de care de adulti? pritenia dintre un barbat si o femeie nu exista decat, daca cei doi sunt intr-o relatie PUNCT! eu trebuie sa am incredere in cea de langa mine si daca stiu sau aflu ca umbla cu nspe insi ce incredere ar trebui sa mai am?

ce incredere ar trebui sa aiba in tine un barbat "missdiane" cand tu l-ai lasat pe unul ca sa umbli cu altul si acum regreti pe primul. imi zici si mie?!

sa iti zic o chestie, stii cum se numeste asta? criza de caracter combinata cu lipsa de responsabilitate si confuzie.

P.S. daca iubesti un barbat NU simti nevoia sa iesi cu altul decat(vorba amicului de mai sus) daca esti o pocnitoare. la fel e si in cazul meu, eu daca iubesc o fata, nu mai simt nici atractie, nici nevoie de a mai iesi, nici nimic, pt o alta persoana de gen feminin. UNA SI BUNA!


VYP3R

53 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 15:13

tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


viespi

192 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 15:15

"Tineretea si relatiile deschise, iesirile cu diferite persoane sunt ceva necesar, aparute din nevoia de noutate sau de a dobandi experienta" . experienta zici?! - aduc regrete tu ai spus tanti. nu imediat dupa luni si luni si luni, ai remuscari. "nevoie de nouate"

"Ia totul cu calm, fara panici, cu mintea curata". deci dandyana "ia totul" indiferent de pozitie, nu conteaza ce fel oral, normal, anal, iei totul, nu ii lasi o bucatica, iar daca intr-un tarziu apar regrete, "iei totul" de la altul calm, fara panici, cu mintea curata.

astea sunt raspunsuri din Cosmopolitan, Eva, Bravo, Power puff girls, Vogue, care?! unde sunt femeile alea care ziceau ca barbatii sunt niste porci ca umbla cu altele si le lasa singurele, unde sunt femeile alea care spuneau ca vor stabilitate intr-o relatie? unde? poftim raspuns. luati de pe tava cat e cald!


Raporteaza abuz de limbaj
calculitza

201 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 15:42

De la: VYP3R, la data 2011-07-26 15:13:45tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


Uite unde se ascundea frustratul. Ai patit-o rau asa-i?


rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 15:57

De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:42:54
De la: VYP3R, la data 2011-07-26 15:13:45tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


Uite unde se ascundea frustratul. Ai patit-o rau asa-i?


cum l-ai gasit?


calculitza

201 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 15:59

De la: rothmans, la data 2011-07-26 15:57:29
De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:42:54
De la: VYP3R, la data 2011-07-26 15:13:45tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


Uite unde se ascundea frustratul. Ai patit-o rau asa-i?


cum l-ai gasit?


Ochiu' meu e ager.


bro_silvi

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 16:08

asta e un fel de dilema.. oare o fi mai bine sau ma intzep !?
- oricum ai gresit ca nu te-ai gandit inainte sa faci pasu asta... pt ca deja esti in situatzie , ar trebui sa te gandesti cum sa faci sa nu regretzi ;)
- nu o sa te fac , cum am vazut la uni in anumite feluri... pt k si noi , barbatzii , facem din astea :D
-- sa nu compari nici odata relatzia care o ai cu fosta relatzie , pt ca o sa regretzi... fosta relatzie sa rupt , din ce ai zis u, cand era bine ( deci ai avut o relatzie frumoasa fara sfarsitu ala cucerturi sau eu stiu si dak e asha v-a ramane relatzie perfecta intr-un fel, la care ai renuntzat)
- motivele pt care ai facut pasu u il sti...

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 16:09

De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:59:33
De la: rothmans, la data 2011-07-26 15:57:29
De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:42:54
De la: VYP3R, la data 2011-07-26 15:13:45tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


Uite unde se ascundea frustratul. Ai patit-o rau asa-i?


cum l-ai gasit?


Ochiu' meu e ager.


ochi de soim?


calculitza

201 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 16:32

De la: rothmans, la data 2011-07-26 16:09:02
De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:59:33
De la: rothmans, la data 2011-07-26 15:57:29
De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:42:54
De la: VYP3R, la data 2011-07-26 15:13:45tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


Uite unde se ascundea frustratul. Ai patit-o rau asa-i?


cum l-ai gasit?


Ochiu' meu e ager.


ochi de soim?


De soimul patriei...


rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 16:40

De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 16:32:18
De la: rothmans, la data 2011-07-26 16:09:02
De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:59:33
De la: rothmans, la data 2011-07-26 15:57:29
De la: BloodyClody, la data 2011-07-26 15:42:54
De la: VYP3R, la data 2011-07-26 15:13:45tipic femeilor, de asta orice barbat ce isi bate capu cu voi e un prost, fetele din ziua de azi nu mai merita nici macar o floare, doar multa.... si acum sa nu aud toate parasutele cu replici de genu "poate nu toate sunt la fel" ca ma apuca greata


Uite unde se ascundea frustratul. Ai patit-o rau asa-i?


cum l-ai gasit?


Ochiu' meu e ager.


ochi de soim?


De soimul patriei...


credeam ca ai trecut la pionieri


missdiane

3 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 17:58

Daca esti intr-o relatie cu cineva nu inseamna ca trebuie sa te si supui unor nu stiu ce reguli tampite gen : "esti cu mine nu mai iesi nicaieri" , ca e absurd si ajungi inevitabil la despartire. Si, da iesi si cu alte persoane in afara de prietenul tau!!!! Cand a fost o crima sa cunosti oameni noi ? Mi se pare absurd. Nu vorbesc aici ca n-am alte treburi de facut ! Cum sa mearga o relatie din moment ce voi nu va invartiti decat in acelasi cerc de oameni. E MONOTONIE. Am avut relatii de genu' si crede-ma ca nu merge asa. Fata asta a spus ca a simtit ceva pentru prietenul ei, nu si ca il iubea mult sau etc. Din moment ce a ales sa iasa si cu altcineva e clar ca undeva lucrurile s-au distantat intre ei. Nu e cazu' cred sa ne pretam la discutii din astea obositoare cu ofense. Subiectu' era unul cat se poate de evident. Pur si simplu fata asta e confuza si simtea nevoia sa auda cateva pareri, poate de la unii care mai au si experienta. Eu mi-am exprimat parerea pentru ca fata fiind mi se pare ca o pot intelege cat de cat. "Femeile sunt asa / asa/ asa / etc" Asta a fost concluzia ? Ca e "panarama" ?! Pur si simplu daca are o problema si se simte confuza. Dumnezeule !!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
dannyello

35 mesaje
Membru din: 26/11/2009
Postat pe: 26 Iulie 2011, ora 19:38

dreptate mare au uni pe aici dar problema e ca nu se prind de nici unu vorbele " intelepte " youtu.be/PKe__m9JSLA

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Happy???
Mergi la: