back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Sfat relatie!

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
yuppy017152

1 mesaj
Membru din: 15/06/2011
Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 16:52

Salut,
Ma numesc Adrian, am 25 de ani si ma aflu intr-o mica incurcatura.
Sunt intr-o relatie de 3 ani de zile si locuiesc in acelasi apartament cu prietena mea.
Ne-am mutat impreuna de la 6 luni.
Prima oara la mine acasa, au fost probleme cu parintii, am trecut prin 2 ani chinuiti impreuna.
Acum sunt in chirie cu ea.
Tin foarte mult la ea, cand am facut 2 ani de zile vroiam sa ma insor, am cumparat verighete, anuntat parintii, etc.
Parintii mei sunt divortati, iar tatal meu are o meserie liberala, nu contribuie la pensie, asigurari de sanatate, etc..
Ulterior, odata cu criza, a avut de suferit, banii n-au mai venit, tribunale pt nerespectarea contractelor, o intreaga harababura.
Am avut si inca am grija de tatal meu cu ff multi bani, deplasari, intretinere, etc., normal, asa ar proceda oricine, doar ca in situatia care vo prezint
imi este ff greu. De ce?
Pt ca n-am avut sustinere din partea nimanui, inclusiv a prietenei.
N-o acuz, caci si ea s-a implicat, dar...consider ca problemele prin care am trecut cu casa si parintii, ne-au secatuit.
Am trecut prin lipsuri mari impreuna, facturi de zeci de milioane, tata de intretinut, scandaluri si certuri si acum
ma simt imbatranit.
Ma uit la colegii si prietenii mei de varsta mea si nu-mi vine sa cred cum pot sa se distreze si ii invidiez.
Pe scurt, tin mult la prietena mea, m-a sprijinit atat in bune cat si in rele, dar simt nevoia de o pauza
vreau sa ma mut singur si sa nu mai stiu de nimeni. Nu ma mut inapoi cu taicamiu, caci simt ca uneori se profita de
bunatatea mea, deci undeva in chirie.
Nu mai stiu exact ce-mi doresc si vreau sa am putin timp de gandire pt mine.
Imi este greu acum dupa ce am stat atata timp cu ea impreuna sa ma mut separat, dar asta simt ca trebuie sa fac.
Voi ce ma sfatuiti?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 16:59

Un rucsac in spate si o iei din loc vre-o luna daca poti si mergi peundeva si-ti linistesti gandurile ssingur nu cu altii....incerca undeva prin munti are romania destui ..analizezi situatia si dupa aia iei o decizie..sfatul tu trebuie sa ti-l dai singur..si pana la urma lasa nu te uita in gradina altora cum se distreaza si ce fac ,acum ai o perioada dificila multi o avem ,am avut-o sau o sa o avem nu esti singurul,trebuie sa te detasezi un pic de probleme si o sa vezi iti vine si tie randul la distractii.

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 17:01

la manastire cica nu se percepe chirie si nu te bate la cap nici femeia

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 17:07

De la: Oksana_, la data 2011-06-15 17:01:46la manastire cica nu se percepe chirie si nu te bate la cap nici femeia

La unele se percepe ..deja au devenit god's hotel mai nou...da ideea este sa mearga singur in pustie intr-o calatorie/epopee de relaxare a neuronilor..
Ultima care am facut-o ma tinut ani si am ajuns in capatul Europei deci stai in arcul carpatin

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 17:31

cred ca toti avem perioade cand ne-am fi dorit sa ne nastem struti...bagam capul in nisip si gata scapam de primejdii ...acu', eu nu stiu ce s-a intamplat intre tine si prietena ta, dar nu mi se pare corect ca ea sa sufere din cauza problemelor create de tatal tau...personal, as pleca vreo 2 saptamani singur ca sa-mi limpezesc gandurile si dupa aceea as lua o decizie majora

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 17:37

De la: miss_darine, la data 2011-06-15 17:31:15 ...personal, as pleca vreo 2 saptamani singur ca sa-mi limpezesc gandurile si dupa aceea as lua o decizie majora


cel mai intelept
pacat ca n-am primit si eu un asemenea sfat de la ai mei cand a fost nevoie :)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 17:46

De la: mimi_ca29, la data 2011-06-15 17:27:39
De la: pickard, la data 2011-06-15 17:21:54
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-15 17:08:11
Esti nedrept. A fost alaturi de tine la greu, a indurat lipsuri si tu ce faci?? Vrei pauze. Tatal tu si-a trait viata, are o varsta, sa se descurce singur. Ai o viata a ta si trebuie sa ai grija ca ea sa fie placuta si linistitoare. Daca as fi fost eu in locul prietenei tale nu as fi acceptat sa platesti facturile altora( sau ce o fi fost). Prin asta iti demonstreaza cat de mult te iubeste. Nu te muta, fii putin mai egoist, traieste doar pt tine( iar asta include si iubirea). Daca faci pasul de a te muta, exista o mare posibilitate sa regreti toata viata.

P.S Fratilor, traiti doar pt voi, lasati-i pe altii sa se descurce cum pot. Nimeni nu va aprecia efortul




Ceeee? Ce-am zis?

ps-u!


Pai si ce te miri asa? Cine mai apreciaza sacrificiile in ziua de azi? E viata lui in joc, ta-su sa-si rezolve problemele daca a fost prost. Auzi ma...in loc sa-i dea, ta-su ii ia Rusine! Huaaaaa!


analizez, judec si dau verdicte!
9am133135

65 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 07:44

O dragoste care nu e eterna nu e nimic... Gelu Ruscanu: Jocul ielelor...Te muti in alta parte nu e eterna dragostea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

151 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 08:19

Umm.. destul de complicat.
Probabil iti iubesti tatal si e de inteles intr-o anumita masura. Totusi.. ai grija sa nu ratezi tu prea multe din cauza lui; stiu ca suna putin ciudat ce am spus, dar cam asa vad eu lucrurile. Esti legat intr-un fel de el, prea mult. Asta nu inseamna ca trebuie sa te certi cu el acum dupa ce-ai citit ce scriem noi aici pe forum. Explica-i insa ca.. esti mare, ai si tu niste planuri pentru tine, vrei sa faci ceva in viata... iar daca stai si ai grija de el pana la 90 de ani s-ar putea sa te insori cand a buciuma Adam. Discutati si voi, obiectiv, frumos... fara tambalau si de astea. O sa inteleaga el cumva.
In ceea ce priveste fatuca... vezi ce ganduri are cu adevarat. Daca esti numai tu cel care trage sa va casatoriti, sa realizati ceva serios in viata (din punct de vedere al cuplului ma refer)... atunci nu stiu cat se merita. Mai direct asa.. priveste-ti oleaca femeia, analizeaza-o, vezi ce are in cap.. etc. Toti stim cat sunt de perverse. :)
Iar chestia cu plecarea in munti s-ar putea sa te linisteasca putin, sa-ti limpezeasca gandurile... deci ai putea sa incerci sa pleci 2, 3 saptamani acolo. :)
Succes!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy000225

14 mesaje
Membru din: 3/03/2009
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 08:26

Pleaca...dar pentru o saptamana,doua..sa vezi ce si cum! Prietena ta a fost alaturi de tine la bn si la greu ceea ce inseamna ca te iubeste mult, rar gasesti asa ceva in ziua de azi. nu ii da drumul prea usor, pana nu vezi ce simti! ai grija cum pui pb sa nu se simta ranita...

Raporteaza abuz de limbaj
adnas

152 mesaje
Membru din: 9/10/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 09:11

Eu nu cred in despartirile pentru o vreme ,o data separati e cam greu sa revii,dar daca asta simti e bine sa fi un pic egoist,greutate vine din puterea obisnuintei,care o data cu trecerea iubirii este mult mai puternica.De fapt nu iubirea ne tine pa loc ci obisnuinta ,ea da dependenta si greutate unei separari.Mai bine fa-ti o analiza serioasa si gindeste-te cine ar accepta sa fie in spatele problemelor tale cu parintii,asta sunt problemele tale si aici trebuie sa faci tu ordine ,nu sa te izolezi si sa rupi o relatie doar pentru-ca ai obosit ,comunicarea face toti banii ,stai de vorba cu tine sincer si vezi ce masuri trebuie sa iei sa fi si tu un tinar care se bucura de viata.Am si eu o fata si un ginere si un nepot pe care-i ador si tocmai pentru asta vreau sa se bucure de viata eu fiind doar prin preajma lor sa-mi umplu viata de bucurie si nu as fi egoista sa-i fac sa sufere din cauza mea,asa ca nu te lasa coplesit de problemele lor si vezi-ti de viata ta ,nu te lasa manipulat,nu-i parasi dar nici calcat in picioare. O coala de hirtie cu doua coloane Bune si Rele si vezi ce-o sa iasa .Multa bafta !si bucura-te de viata


m82a1

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 10:28

Am sa fiu scurt de data asta... Vezi ca esti pe aratura! Din ce spui tu se pare ca prietena ta a fost alaturi de tine in toata aceasta nebunie...De asamenea tot din ce spui tu se pare ca nimanui nu i-a pasat de greutatile prin care ai trecut.Toti avem parinti in nevoie dar viata ta si fericirea ta trebuie sa fie pe primul plan.Se pare ca tu ai gasit omul potrivit si esti pe cale sa-i dai cu piciorul... Asa ceva nu gasesti pe toate drumurile...Decizia iti apartine!

Raporteaza abuz de limbaj
Nu stiu ce sa scriu aici...
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 11:17

De la: blueperspective, la data 2011-06-16 08:19:57Umm.. destul de complicat.
Probabil iti iubesti tatal si e de inteles intr-o anumita masura. Totusi.. ai grija sa nu ratezi tu prea multe din cauza lui; stiu ca suna putin ciudat ce am spus, dar cam asa vad eu lucrurile. Esti legat intr-un fel de el, prea mult. Asta nu inseamna ca trebuie sa te certi cu el acum dupa ce-ai citit ce scriem noi aici pe forum. Explica-i insa ca.. esti mare, ai si tu niste planuri pentru tine, vrei sa faci ceva in viata... iar daca stai si ai grija de el pana la 90 de ani s-ar putea sa te insori cand a buciuma Adam. Discutati si voi, obiectiv, frumos... fara tambalau si de astea. O sa inteleaga el cumva.
In ceea ce priveste fatuca... vezi ce ganduri are cu adevarat. Daca esti numai tu cel care trage sa va casatoriti, sa realizati ceva serios in viata (din punct de vedere al cuplului ma refer)... atunci nu stiu cat se merita. Mai direct asa.. priveste-ti oleaca femeia, analizeaza-o, vezi ce are in cap.. etc. Toti stim cat sunt de perverse. :)
Iar chestia cu plecarea in munti s-ar putea sa te linisteasca putin, sa-ti limpezeasca gandurile... deci ai putea sa incerci sa pleci 2, 3 saptamani acolo. :)
Succes!




Raporteaza abuz de limbaj
asds
cazacucezar

15 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 12:07

Ati vorbit de planurile voastre de viitor?Crezi ca ea este problema, sau ca trebuie sa va ginditi la viitorul vostru?Ce zici?Situatia ar fi k pentru tine daca ar fi invers?Ti- ai pus intrebarile astea sau mai bine A-TI DISCUTAT DESPRE CEEA CE VA DORITI SA FACETI SI SA AVETI IMPREUNA!

Raporteaza abuz de limbaj
gyovanny_andrey

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cernavoda

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 13:55

vvnbvnbvb

Raporteaza abuz de limbaj
gyovanny_andrey

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cernavoda

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 14:04

Ce trebuie sa faci e doar sa iesi cu ea putin din situatia asta tensionata.Incercati sa iesiti putin doar voi doi la o plimbare la munte sau la mare si sigur se va detennsiona aceasta situatie.Nu iti va cere nici ea s arenunti la il ajuta pe tatal tau pentru ca si ea are parinti si sigur ii iubeste si ar face exact la fel daca ar avea nevoie.Sigur aveti o relatie tensionata datorita lucrurilor monotone pe care le faceti,serviciu si acasa.Cei pe care ii vezi u ca se distreaza nu au mari ganduri de viitor dar asta nu inseamna ca nu trebuie sava distrati si voi,iesiti akaturi de cei care se distreaza si incerccati sa uitati de probleme de acasa atunci ca faceti acest lucru.Certurile voastre ar trebui sa ramana doar intre voi si sa nu te uiti in gura prietenilor pentru ca si relatia lor sa stii ca nu e foarte diferita doar ca ei se ascund,nu vor spune certurile care le au,astea se rezolva doar intre voi.plimbarile dese va detennsiona aceasta stare asta daca va permite timpul si situatia financiara.Apropo ai primit destulesfaturi,tu trebuie sa alegi ce e bine de facut ca sa salvezi relatia asta,si gandestete ca poate nu gasesti o alta fata care sa tina la tine asa cum tine ia si ca s aincerci o alta relatie inseamna sa o iei de la zero si vei trece exact prin aceleasi etape asa ca salveaza relatia asta si lupta pentru ea.Ce pot sa iti spun decat SUCCES in ceea ce vei face.

Raporteaza abuz de limbaj
ruxandraloredana

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 14:35

Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie si cu ea despre chestia asta...ea stie ce ganduri ai tu?cu siguranta nu...cel mai bine stati de vorba puneti totul cap la cap si poate se mai linistesc apele.nu stiu ..nu vreau sa dau un sfat gresit sau sa jignesc...sau cine stie ce ....dar "fuga " asta lasa mai degraba impresia ca esti un las...(desi ti-ai ajutat tatal cand a avut nevoie0..de ce sa pleci acum????cominicarea este cea mai importanta...



Cu cat mai multe sfaturi cu atat mai bine...ai de unde sa il alegi pe cel mai bun.

Raporteaza abuz de limbaj
ruxandraloredana

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 14:35

De la: ruxandraloredana, la data 2011-06-16 14:35:23Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie si cu ea despre chestia asta...ea stie ce ganduri ai tu?cu siguranta nu...cel mai bine stati de vorba puneti totul cap la cap si poate se mai linistesc apele.nu stiu ..nu vreau sa dau un sfat gresit sau sa jignesc...sau cine stie ce ....dar "fuga " asta lasa mai degraba impresia ca esti un las...(desi ti-ai ajutat tatal cand a avut nevoie0..de ce sa pleci acum????comunicarea este cea mai importanta...



Cu cat mai multe sfaturi cu atat mai bine...ai de unde sa il alegi pe cel mai bun.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 14:49

De la: yuppy017152, la data 2011-06-15 16:52:45Salut,

Ne-am mutat impreuna de la 6 luni.
Voi ce ma sfatuiti?


Wow, dar stiu ca sunteti precoce!

Raporteaza abuz de limbaj
nicoletacincu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 16:34

pe scurt: ai s-o pierzi... decizia iti apartine.

Raporteaza abuz de limbaj
VYP3R

53 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 19:00

un mic sfat, e frumos sa iti ajuti parintii dar ai grija pt ca exista o linie unde e viata TA PERSONALA si FERICIREA TA in mijloc, parintii ii ajuti si le esti aproape la necaz, daca ei continua sa-ti faca probleme si sa stea pe ideea "lasa maica ca trebuie sa-mi dea" atunci le faci cu mana frumos, e o diferenta in a fi alaturi de ei si a fi folosit. Al doilea lucru: prietena ta se pare ca a indurat multe si tu vrei sa pleci undeva departe singur? Pai sincer? nu o meriti atunci, o fata care sa accepte toate "rahaturile" de genu "tre sa ajut pe tata, mama bunicu catelu" o sa-ti zica repede PA in ziua de azi, multe sufera dupa acel loc sus pe un piedestal. Ai grija, ca din cate se pare cam tot pe drumul cel rau te indrepti, continui sa fii langa parinti si cu 0 lei in buzunar, treci prin viata degeaba, prietena te lasa si o sa ramai cu un rahat. Fii barbat, AI O VIATA si TREBUIE TRAITA si te rog sa ma crezi ca am idee ce inseamna greutatile destul de bine dar tocmai fiind mai rece m-am impus si nu au avut de ales ai mei. Mult noroc

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 19:48

ce parinte iresponsabil e asta care ar scoate si pielea de pe copil'su ..hm

Raporteaza abuz de limbaj
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 20:08

Prietenii tai nu au trecut prin ce ai trecut tu deci nu m-as raporta la ei. Ea nu este motivul problemelor tale... cred ca ar trebui sa-ti iei o pauza scurta de o saptamana sau doua, timp in care iti pui gandurile in ordine si apoi revii si continui viata asa cum ti-o faci u.

Anyway de ce vrei sa scapi de prietena... mai e ceva pe langa faptul ca nu te-a sustinut?

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
white_flower

147 mesaje
Membru din: 17/06/2011
Postat pe: 17 Iunie 2011, ora 23:34

De la: yuppy017152, la data 2011-06-15 16:52:45Salut,
Ma numesc Adrian, am 25 de ani si ma aflu intr-o mica incurcatura.
Sunt intr-o relatie de 3 ani de zile si locuiesc in acelasi apartament cu prietena mea.
Ne-am mutat impreuna de la 6 luni.
Prima oara la mine acasa, au fost probleme cu parintii, am trecut prin 2 ani chinuiti impreuna.
Acum sunt in chirie cu ea.
Tin foarte mult la ea, cand am facut 2 ani de zile vroiam sa ma insor, am cumparat verighete, anuntat parintii, etc.
Parintii mei sunt divortati, iar tatal meu are o meserie liberala, nu contribuie la pensie, asigurari de sanatate, etc..
Ulterior, odata cu criza, a avut de suferit, banii n-au mai venit, tribunale pt nerespectarea contractelor, o intreaga harababura.
Am avut si inca am grija de tatal meu cu ff multi bani, deplasari, intretinere, etc., normal, asa ar proceda oricine, doar ca in situatia care vo prezint
imi este ff greu. De ce?
Pt ca n-am avut sustinere din partea nimanui, inclusiv a prietenei.
N-o acuz, caci si ea s-a implicat, dar...consider ca problemele prin care am trecut cu casa si parintii, ne-au secatuit.
Am trecut prin lipsuri mari impreuna, facturi de zeci de milioane, tata de intretinut, scandaluri si certuri si acum
ma simt imbatranit.
Ma uit la colegii si prietenii mei de varsta mea si nu-mi vine sa cred cum pot sa se distreze si ii invidiez.
Pe scurt, tin mult la prietena mea, m-a sprijinit atat in bune cat si in rele, dar simt nevoia de o pauza
vreau sa ma mut singur si sa nu mai stiu de nimeni. Nu ma mut inapoi cu taicamiu, caci simt ca uneori se profita de
bunatatea mea, deci undeva in chirie.
Nu mai stiu exact ce-mi doresc si vreau sa am putin timp de gandire pt mine.
Imi este greu acum dupa ce am stat atata timp cu ea impreuna sa ma mut separat, dar asta simt ca trebuie sa fac.
Voi ce ma sfatuiti?

Eu iti scriu de pe partea cealalta a baricadei, in sensul ca si prietenul meu are probleme cu parintii lui, care il trateaza ca pe un sclav pe plantatie.Nu sunt batrani, au doar 50 de ani, dar snt fff lenesi si egoisti si il pun pe el sa le rezolve toate probleme, de la scosul banilor de pe card pana la dusul gunoiului.Si in relatia noastra s-au amestecat, marea lor problema este ca eu nu sunt suficient de docila si de pupincurista si nu-i consult la fiecare vant pe care-l trag.
Asta ne-a afectat mult relatia, el era la un moment dat disperat,terminat psihic (ca si mine, de altfel),a recunoscut ca din cauza lor si-a pus problema sa se desparta de mine, pt ca nu mai suporta sa le auda comentariile rautacioase, dar nu a facut-o pt ca e constient ca nu mai gaseste pe cineva ca mine.
Din postarea ta nu reiese clar daca prietena ta te-a sprijinit sau nu in perioada asta cat ai avut tu probleme cu tatal tau.Ce vreau eu sa-ti spun este ca nici pentru noi, ca femei, nu ne este usor sa trecem prin asa ceva,mai ales cand parintii se amesteca si creeaza probleme in cuplu.Important e ca ea a ramas langa tine.
Gandeste-te bine daca iti asumi riscul sa va despartiti,ca poate alta ca ea nu mai gasesti.Fii convins ca si ea a suferit in perioada asta si va suferi si mai mult cand o sa-i spui ca vrei sa luati o pauza.
Tu poate ai impresia ca ea nu te-a sprijinit, dar in mod sigur i-a fost greu si ei ca dupa neintelegerile cu ai tai sa uite brusc totul si sa ii stea tatalui tau la dispozitie.Sunt lucruri care dor si nu se uita atat de repede.


rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 17 Iunie 2011, ora 23:54

asta nu mai e sfat...e compunere

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1701 mesaje
Membru din: 17/02/2011
Postat pe: 18 Iunie 2011, ora 00:00

De la: rothmans, la data 2011-06-17 23:54:11asta nu mai e sfat...e compunere


Shhh....nu te baga, eu cred ca e chiar fata din compunera lui

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 18 Iunie 2011, ora 00:02

De la: Emm_, la data 2011-06-18 00:00:51
De la: rothmans, la data 2011-06-17 23:54:11asta nu mai e sfat...e compunere


Shhh....nu te baga, eu cred ca e chiar fata din compunera lui


gata...ies

Raporteaza abuz de limbaj
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Iunie 2011, ora 17:08

De la: rothmans, la data 2011-06-17 23:54:11asta nu mai e sfat...e compunere


si si???

Raporteaza abuz de limbaj
asds
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 18 Iunie 2011, ora 17:26

De la: ingerashcolorat, la data 2011-06-18 17:08:25
De la: rothmans, la data 2011-06-17 23:54:11asta nu mai e sfat...e compunere


si si???


daca urmeaza si proza...

Raporteaza abuz de limbaj
white_flower

147 mesaje
Membru din: 17/06/2011
Postat pe: 18 Iunie 2011, ora 20:27

De la: rothmans, la data 2011-06-18 17:26:48
De la: ingerashcolorat, la data 2011-06-18 17:08:25
De la: rothmans, la data 2011-06-17 23:54:11asta nu mai e sfat...e compunere


si si???


daca urmeaza si proza...

compunerea chiar e proza, istetimea voastra, ca pana acum nu s-a inventat compunere in versuri.
Oricum, nu lungimea postarii conteaza, ci impactul pe care il are asupra celui care a deschis topicul.Si asta numai el poate aprecia.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Sfat relatie!
Mergi la: