back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


O vreau inapoi cu orice pret

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 8 Mai 2011, ora 18:50

Buna... cred ca sunt unul ditre putinii barbati care sufera dupa o prietena. povestea mea incepe acu 3 ani si 4 luni.. am cunoscut-o pe ea, totul a fost frumos pana intr-o zi cand mi-a dat papucii.motivul a fost timpul petrecut mai mult cu un amic decat cu ea (acum sa nu se inteleaga ca sunt gay doamne fereste) m-am zbatut din rasputeri atunci ca sa se intoarca la mine.am reusit cu greu. acum s-a intamplat cam tot la fel ca atunci.mi-am dat seama prea tarziu ca incet cu incet am inceput din nou sa trag catre prieteni decat la ea.nu am tratat-o cu indiferenta pt ca chiar o iubeam si o iubesc si acum enorm de mult si nu mi-o pot scoate din minte.ajutati-ma ca sa o aduc la mine. stiu ca acum este mai tot pierdut da o idee in plus nu strica. o iubesc exagerat de mult. va multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 8 Mai 2011, ora 19:04

De la: don_baxter, la data 2011-05-08 18:50:06Buna... cred ca sunt unul ditre putinii barbati care sufera dupa o prietena. povestea mea incepe acu 3 ani si 4 luni.. am cunoscut-o pe ea, totul a fost frumos pana intr-o zi cand mi-a dat papucii.motivul a fost timpul petrecut mai mult cu un amic decat cu ea (acum sa nu se inteleaga ca sunt gay doamne fereste) m-am zbatut din rasputeri atunci ca sa se intoarca la mine.am reusit cu greu. acum s-a intamplat cam tot la fel ca atunci.mi-am dat seama prea tarziu ca incet cu incet am inceput din nou sa trag catre prieteni decat la ea.nu am tratat-o cu indiferenta pt ca chiar o iubeam si o iubesc si acum enorm de mult si nu mi-o pot scoate din minte.ajutati-ma ca sa o aduc la mine. stiu ca acum este mai tot pierdut da o idee in plus nu strica. o iubesc exagerat de mult. va multumesc



cu placere!
dar tot nu inteleg de ce ne multumesti ca o iubesti pe ea!
hai sa facem si invers...sa-ti multumim si noi dupa ce o iubim!...ce zici,te bagi?!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
yuppy010713

1 mesaj
Membru din: 27/04/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 08:41

Daca tu spui ca o iubesti de ce nu incerci sa o recuceresti?Lasa prietenii si acordai mai multa atentie,poate asta singura cale de ai arata ceia ce simti pentru ea.Si pana la urma daca e doar o prietena si nu o iubita cand ai nevoie de ea te va acccepta.Dar daca relatia dintre voi nu e numai de prietenie atunci subiectul e altul si trebuie sa renunti la prieteni sau la faptul de a sta mai mult in compania lor decat sa stai cu ea.La o femeie trebuie sa ii dai atentie si sa o iubesti.Dar mai e ceva,ea te iubestte?Mai are vreun sentiment pentru tine?Eu iti doresc numai bine si bafta.

Raporteaza abuz de limbaj
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 08:45

Problema expusa de tine nu e deloc usoara. Depinde ce simte si ea in acest moment. Tot ce pot sa iti spun (din proprie experienta) este sa nu insisti, sa nu o sufoci absolut deloc. Lasa-i timp ca sa poata simti si gandi limpede exact ceea ce simte pentru tine. Nu dispera si nu fii fatalist. Viata nu se termina aici, chiar daca e al naibii de greu sa renunti la o persoana pe care o iubesti. Orice experienta de asa natura e menita sa ne faca mai puternici. :-)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1479 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 08:54

De la: yuppy010713, la data 2011-05-09 08:41:12Daca tu spui ca o iubesti de ce nu incerci sa o recuceresti?Lasa prietenii si acordai mai multa atentie,poate asta singura cale de ai arata ceia ce simti pentru ea.Si pana la urma daca e doar o prietena si nu o iubita cand ai nevoie de ea te va acccepta.Dar daca relatia dintre voi nu e numai de prietenie atunci subiectul e altul si trebuie sa renunti la prieteni sau la faptul de a sta mai mult in compania lor decat sa stai cu ea.La o femeie trebuie sa ii dai atentie si sa o iubesti.Dar mai e ceva,ea te iubestte?Mai are vreun sentiment pentru tine?Eu iti doresc numai bine si bafta.



Nu e numai o prietena, suferinta i se trage din viciu

ca la jocurile de noroc, la pacanele, NOROC BUN

Raporteaza abuz de limbaj
Si suferinta e buna la ceva.O altfel de viata daca am avea, altfel ne-am bate joc de ea
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 09:20

da ma iubeste si asta o stiu.numai ca ai este frica sa mai continuam pentru ca i este frica, ca o sa o fac din nou sa sufere....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1479 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 09:27

De la: don_baxter, la data 2011-05-09 09:20:40da ma iubeste si asta o stiu.numai ca ai este frica sa mai continuam pentru ca i este frica, ca o sa o fac din nou sa sufere....



mergand un amic la o bere?


Raporteaza abuz de limbaj
Si suferinta e buna la ceva.O altfel de viata daca am avea, altfel ne-am bate joc de ea
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 09:36

Voi daca ati fi in locul meu cum ati proceda??

Raporteaza abuz de limbaj
alle842003

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 10:13

Daca deja esti la a 2-a abatere de acelasi gen, gandeste pragmatic, desi din interiorul problemei e cam greu. Tu nu esti in stare sa ii acorzi atata atentie cata vrea ea, iar ea nu e in stare sa-ti acorde atata libertate cata vrei tu. Oricat de dureros ar suna, si daca va impacati, tot aici ajungeti. Gandeste-te ca fericirea trebuie sa provina din mai multe parti, nu doar din relatia ta de dragoste...inclusiv din prietenia cu baietii. Asa ca eu zic sa cauti o persoana cu care te potrivesti mai mult. Dragostea vine pe parcurs mai repede decat crezi.

Raporteaza abuz de limbaj
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 10:29

da cu un amic... fara alte fete ... fara nimic...

Raporteaza abuz de limbaj
vlanda

1 mesaj
Membru din: 12/03/2010
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 10:32

Nu imi vine sa cred ce idiotenii pot unii sa debiteze. Eu cred ca tipu asta o da la caterinca, nu vorbeste serios. Ai ajuns intr-atat de penibil incat sa postezi pe un site cu necunoscuti, decat sa vobesti cu asa-zisi "prietenii" tai. Cati ani ai man?

Raporteaza abuz de limbaj
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 10:33

nu pot sa fiu cu altcineva... daca ar fi sa merg la alta fata tot la ea mi-ar sta gandul. pur si simplu nu mi-o pot scoate din minte si nu imi pot da seama de ce a trebuit sa gresesc iara. si chiar nu aveam de gand sa mai ajung in situatia asta.. eu cred ca inca timpul nu e pierdut.

Raporteaza abuz de limbaj
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 10:40

o vorba buna sau un ajutor nu conteaza din ce parte vine. deseori un necunoscut iti poate da mai multe sfaturi decat un prieten. si de ce ti se pare penibil sa postezi o problema la necunoscuti? cand iti doresti un lucru cu adevarat te rupi din toate partile.. arta cere sacrificiu;
)

Raporteaza abuz de limbaj
9am153730

2 mesaje
Membru din: 10/03/2010
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 11:05

buna.... parerea mea e sa te rogi la Dumnezeu sa iti arate ce trebuie sa faci... daca o iubesti atat de mult, roaga-te pentru ea si Dumnezeu iti va arata ce sa faci... crede-ma...functioneaza ;)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1302 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 11:08

De la: don_baxter, la data 2011-05-09 10:33:48nu pot sa fiu cu altcineva... daca ar fi sa merg la alta fata tot la ea mi-ar sta gandul. pur si simplu nu mi-o pot scoate din minte si nu imi pot da seama de ce a trebuit sa gresesc iara. si chiar nu aveam de gand sa mai ajung in situatia asta.. eu cred ca inca timpul nu e pierdut.

o sa-ti treaca ... in timp. Daca vrei sa o recuceresti, recucereste-o, dar cum mai spunea cineva pe aici, trebuie sa va rezolvati problema de fond - atentia pe care i-o acorzi si libertatea ta.
In rest, ca "o iubesti prea mult" asta nu e nimic spectaculos sau deosebit, toti cei care iubesc, "iubesc prea mult".

Raporteaza abuz de limbaj
cine spune ce-i normalitatea?
Marutz

26 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 11:32

De la: yuppy010713, la data 2011-05-09 08:41:12Daca tu spui ca o iubesti de ce nu incerci sa o recuceresti?Lasa prietenii si acordai mai multa atentie,poate asta singura cale de ai arata ceia ce simti pentru ea.Si pana la urma daca e doar o prietena si nu o iubita cand ai nevoie de ea te va acccepta.Dar daca relatia dintre voi nu e numai de prietenie atunci subiectul e altul si trebuie sa renunti la prieteni sau la faptul de a sta mai mult in compania lor decat sa stai cu ea.La o femeie trebuie sa ii dai atentie si sa o iubesti.Dar mai e ceva,ea te iubestte?Mai are vreun sentiment pentru tine?Eu iti doresc numai bine si bafta.




"renuntza la prieteni???" fat-o baga-tzi mintzile in cap!!!

Raporteaza abuz de limbaj
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 11:37

vreau sa o recuceresc... dat nu vreau sa o sufoc... dar mi-e teama ca daca nu o sa incerc sa o aduc inapoi o sa o pierd crezand ca nu ma mai intereseaza persoana ei... si in timpul asta poate o sa isi faca alta relatie....

Raporteaza abuz de limbaj
pinkcrazy

67 mesaje
Membru din: 14/09/2010
Oras: Bacau

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 12:36

De la: vlanda, la data 2011-05-09 10:32:11Nu imi vine sa cred ce idiotenii pot unii sa debiteze. Eu cred ca tipu asta o da la caterinca, nu vorbeste serios. Ai ajuns intr-atat de penibil incat sa postezi pe un site cu necunoscuti, decat sa vobesti cu asa-zisi "prietenii" tai. Cati ani ai man?
chiar daca crezi ca e o idiotenie...sa sti ca sfaturile cele mai bune le primesti de la persoane care nu sunt prieteni apropiati..deoarece ei intr-un fel sunt implicati emotional(un prieten tine la tine si vede lucrurile in favoarea ta chiar daca nu ai dreptate)..pe cand o persoana neutra vede greselile facute...daca sunt expuse exact

Raporteaza abuz de limbaj
reluhutu

11 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 12:36

E simplu...renunta la prietenii tai pentru o vreme pana vezi cum se comporta ea.....faptul ca nu esti capabil sa faci diferenta denota ca nu esti matur in gandire....femeile vor sa simta ca sunt unice...Folossesti cuvaantul iubire dar cred ca nu stii ce inseamna.Eu am avut la inceput aceleasi probleme cu sotia mea.....dupa doi ani de la casatorie a inceput sa-mi faca ea rucsacul sa merg la fotbal si acum nu e nici o problema ca ies cu baietii....ii cunoaste ba chiar ne duce acasa pe toti cu masina daca e nevoie....si pe mne of course. .ma aduce acasa si-mi face masaj....dar a fost nevoie de timp sa-i castig increderea....

Raporteaza abuz de limbaj
pinkcrazy

67 mesaje
Membru din: 14/09/2010
Oras: Bacau

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 12:45

depinde cat de mult o neglijai....daca amicii erau prioritari..si cand trebuia sa te intalnesti cu ea spuneai ceva de genu::nu pot sunt cu prietenu....iar faza sa repetat de nenumarate ori..are dreptate...dar daca ea pur si simplu nu accepta ideea de a te vedea cu amicii deloc..e intradevar o problema..asta in cazul in care nu esti dispus sa renunti la amicii......prietenii tai nu au si ei prietene..sa iesiti impreuna?..

Raporteaza abuz de limbaj
bro_silvi

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Mai 2011, ora 13:12

cred in Dumnezeu, dar toate au o limita! si din cate stiu eu , nu cred ca Dumnezeu ( si dak ar exista) face minuni in dragoste! din cate stiu eu e singuru lucru in care nu te poate ajuta! fiecare cu ... ale lui...
Cat despre subiect... si eu am fost in situatie( ca stau prea mult cu gasca ) doar incearca sa-i acorzi si ei un pic mai mult timp decat este obisnuita ( si ai putea sa stai cu ea, sa va petreceti timpu impreuna si asha despartiti, k sa vada ca te-ai schimbat sau ce-l putin incerci :D )

Raporteaza abuz de limbaj
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 13:32

nu erai tot timpul multi amici... in cea mai mare parte e vorba de un amic cu care ma stiu din copilarie si aveam ceva invarteli care le faceam cu el.(nimic ilegal) si eu tot cu el... seara la bere si tot asa.. acum am vb cu ea... se pare ca ce am vb tina sa se indrepte catre calea cea buna...renunt la amici.. ma indrept.. bla bla... numa ca, cateodata aparentele pot insela.

Raporteaza abuz de limbaj
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 15:43

De la: don_baxter, la data 2011-05-08 18:50:06Buna... cred ca sunt unul ditre putinii barbati care sufera dupa o prietena. povestea mea incepe acu 3 ani si 4 luni.. am cunoscut-o pe ea, totul a fost frumos pana intr-o zi cand mi-a dat papucii.motivul a fost timpul petrecut mai mult cu un amic decat cu ea (acum sa nu se inteleaga ca sunt gay doamne fereste) m-am zbatut din rasputeri atunci ca sa se intoarca la mine.am reusit cu greu. acum s-a intamplat cam tot la fel ca atunci.mi-am dat seama prea tarziu ca incet cu incet am inceput din nou sa trag catre prieteni decat la ea.nu am tratat-o cu indiferenta pt ca chiar o iubeam si o iubesc si acum enorm de mult si nu mi-o pot scoate din minte.ajutati-ma ca sa o aduc la mine. stiu ca acum este mai tot pierdut da o idee in plus nu strica. o iubesc exagerat de mult. va multumesc

daca timp de 3 ani nu ti-a scos ochii ca iti petreci prea mult timp cu amicul..inseamna ca asta nu e motivul ptr care te-a parasit . si-o fi gasit pe altu sau pur si simplu s-a plictisit.

Raporteaza abuz de limbaj
asds
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 15:46

am fost "avertizat" si nu am reusit sa ma pun pe picioare cum trebuie... acu se pare ca incep sa readuc rel pe drumu cel bun...sper

Raporteaza abuz de limbaj
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 15:46

De la: adycucu_85, la data 2011-05-09 08:45:16Problema expusa de tine nu e deloc usoara. Depinde ce simte si ea in acest moment. Tot ce pot sa iti spun (din proprie experienta) este sa nu insisti, sa nu o sufoci absolut deloc. Lasa-i timp ca sa poata simti si gandi limpede exact ceea ce simte pentru tine. Nu dispera si nu fii fatalist. Viata nu se termina aici, chiar daca e al naibii de greu sa renunti la o persoana pe care o iubesti. Orice experienta de asa natura e menita sa ne faca mai puternici. :-)

asa daca ii da pace poate il va cauta ea.

Raporteaza abuz de limbaj
asds
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 15:47

De la: don_baxter, la data 2011-05-09 09:20:40da ma iubeste si asta o stiu.numai ca ai este frica sa mai continuam pentru ca i este frica, ca o sa o fac din nou sa sufere....

pai... ce i-ai facut?? ai batut-o?? ai inselat-o?? hai sa fim seriosi nu suferi ptr ca stai si u din cand in cand cu amicu. vrajeala din ea

Raporteaza abuz de limbaj
asds
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 15:56

oricum nu conteaza de cate ori sau cat timp n-am stat cu ea... e vorba de faptul ca ea credea ca o ignor (asa vad eu situatia). si de ce a zis un baiat... depinde ce e intre tine si pers iubita... o vorba veche... arta cere sacrificii... si familie nu iti faci cu amicii.. ma rog.. asta in timp..

Raporteaza abuz de limbaj
ingerashcolorat

534 mesaje
Membru din: 6/05/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 15:57

De la: don_baxter, la data 2011-05-09 15:56:50oricum nu conteaza de cate ori sau cat timp n-am stat cu ea... e vorba de faptul ca ea credea ca o ignor (asa vad eu situatia). si de ce a zis un baiat... depinde ce e intre tine si pers iubita... o vorba veche... arta cere sacrificii... si familie nu iti faci cu amicii.. ma rog.. asta in timp..

bine ca acu' 3 ani nu a vazut asa. o alta vrajeala.

Raporteaza abuz de limbaj
asds
don_baxter_69_hd

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 16:02

ce-o fost o fost.. acu ce ma intereseaza e ce o sa fie pe viitor. prefer sa nu traiesc din trecut !!!! nu ma gandesc la ziua de ieri ca o sa uit ziua de azi

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 16:18

iar mi se sterg comment-urile

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului O vreau inapoi cu orice pret
Mergi la: