back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Romanii chiar sunt lenesi?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
alexandragrin

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 15:33

Sunteti de acord cu afirmatia lui Basescu cum ca romanii s-au obisnuit cu nemunca? Chiar suntem atat de lenesi pe cat ne cred alesii nostrii? Voi ce parere aveti?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 15:38

De la: alexandragrin, la data 2010-05-11 15:33:54Sunteti de acord cu afirmatia lui Basescu cum ca romanii s-au obisnuit cu nemunca? Chiar suntem atat de lenesi pe cat ne cred alesii nostrii? Voi ce parere aveti?


Eu cred ca s-au obsnuit sa munceasca fara bani iar asta este al dracului de trist.Despre cel care a facut afirmatia asta tampita,despre Basescu, pot sa-ti spun ca din punctul meu de vedere s-a obisnuit cu batutul campilor,cu furatul si cu demagogia.Oricum ,daca unul din voi nu munceste desi are ce munci si prefera doar sa freace menta, este liber sa ii dea dreptate lui Basescu .

Raporteaza abuz de limbaj
emily76

125 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 15:46

"Gata cu nemunca "sa le-o spuna parlamentarilor care se joaca pe laptop in timpul dezbaterilor sau citesc presa.Nu mai zic de somnul la greu cand se voteaza o lege,de votul la doua maini........
Noi muncim de ne tremura picioarele iar ei fura ........Sa ne dea bogatiile tarii inapoi si o sa ne descurcam ...

Raporteaza abuz de limbaj
9am074363

4 mesaje
Membru din: 13/06/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 15:51

aceasta politica a nemuncii trebuia franata din anul 2000 si acum nu se ajungea la aceasta situatie.in romania sunt multi care primesc bani de la stat si nu au muncit niciodata dar in schimb dau bani cu camata.romanul din nascare are trei calitati negative iar singura remediere este sabia de deasupra capului

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 15:57

De la: 9am074363, la data 2010-05-11 15:51:01aceasta politica a nemuncii trebuia franata din anul 2000 si acum nu se ajungea la aceasta situatie.in romania sunt multi care primesc bani de la stat si nu au muncit niciodata dar in schimb dau bani cu camata.romanul din nascare are trei calitati negative iar singura remediere este sabia de deasupra capului


Sa-ti puna tie sabia deaspura capului daca ai "calitati negative".Daca tu incepand din 2000 nu ai muncit atunci Base avea dreptate cu tine,cu mine insa nu avea deloc .Nu avea nici cu doctorii,nici cu profesorii,nici cu pensionarii care au muncit o viata .Sa-ti ia tie din venituri ca esti plin de "calitati negative" ca si el.

PS:Cine sunt mai aia care nu au muncit niciodata dar au bani si mai si dau cu camata ?PDListi toti ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am19419

1 mesaj
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:13

De la: alexandragrin, la data 2010-05-11 15:33:54Sunteti de acord cu afirmatia lui Basescu cum ca romanii s-au obisnuit cu nemunca? Chiar suntem atat de lenesi pe cat ne cred alesii nostrii? Voi ce parere aveti?

Abia acum si-au dat seama?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:15

De la: 9am19419, la data 2010-05-11 16:13:21
De la: alexandragrin, la data 2010-05-11 15:33:54Sunteti de acord cu afirmatia lui Basescu cum ca romanii s-au obisnuit cu nemunca? Chiar suntem atat de lenesi pe cat ne cred alesii nostrii? Voi ce parere aveti?

Abia acum si-au dat seama?


Tu te-ai obisnuit cu nemunca ?

Raporteaza abuz de limbaj
koroknai28

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:16

Eu cred ca Basescu s-a referit la romales(tigan borat care nu lucra vinde tigari netimbrate in piata te fura unde poate si asteapta ajurorul social)pentru ca se cam duc o gramada de lovele pe ajutor social si din pacate eu stiu borat cu mercedes si aur la greu in gat si merge fara pic de rusine sa ridice ajutorul social asta cred ca este problema lui Base.
Eu nu inteleg un lucru in tara asta de cacat?
Acum 1 an si jumatate am ramas fara loc de munca nu din vina mea din cauza crizei din moment ce vindeam materiale de constructii s-a dus tot am ramas fara loc de munca nu reuseam sa platesc rata la banca etc.Eu nu pot sa primesc ajutor social ca din pacate nu-s romales asa am ajuns sa-mi las familia acasa si sa plec in Anglia la munca ca sa pot plati rata la banca si restul de utilitati precizez ca am venit la munca nu la furate cum fac romales.
Totusi unde ajunge tara asta ?
Locuri de munca prost platite inflatia creste ca presiunea in vezica dupa 3 beri oportunitati in afara de franghie nimic deci in concluzie varza asta a ajuns Romania o tara plina de borati care traiesc pe ajutor social.


dunguta

3 mesaje
Membru din: 27/01/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:17

Dl Basescu , pe care eu nu l-am votat si despre care am o parere foarta proasta , are dreptate insa in ceea ce priveste "nemunca" multora dintre asistatii social . Chiar daca problemele actuale ale Romaniei nu se trag de acolo , este adevarat ca daca soliciti ajutorul ( CONTRACOST ) unor oameni la tara care pot munci , nu au servici , nu au alte treburi , ei bine , nu gasesti decat cu foarte mare greutate . Am platit 40 ron pt plantarea a 4 puiuti de pomi , a durat doar 2 ore si a venit cu mare greutate dl taran in cauza.
Este adevarat ca asta este un alt praf in ochi aruncat romanilor . Dezastrul economic provine doar de la proasta guvernare/ gestionare a resurselor sub obladuirea chiar a dlui Basescu .A tacut atatia ani stiind ce se petrece doar pentru a-si asigura un spate solid politic , lasand sa se faca jaf cu banii acestui popor ,ca sustinatorii pe care ii are sa isi umfle conturile castigand licitatii aranjate etc. Cele mai mari afaceri se fac cu statul si asa s-au adunat in jurul "statului" toate capusele .

Raporteaza abuz de limbaj
cristianleonardo

3 mesaje
Membru din: 2/06/2009
Oras: Braila

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:23

o parte din romani da dar si cei de la taranu ies sa-si culeaga fructele prefera sa plateasca pe altii sau ii asteapta pe cei de la oras eu am transplant renal si am 400 lei pensie pe care as prefera sa o dau lui Basescu sa vedem cum ar trai in locul romanilor m-as duce peste el sa dea el salariu si sa traiasca cu banii unui functionar sa ii fie rusine aduce poporu la foamete dar il face lenes

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

813 mesaje
Membru din: 23/04/2010
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:24

Romanii sint inventivi, harnici si isi iubesc familiile.
In vest sint foarte apreciati.
Dar daca nu sint oportunitati, unde sa-si etaleze calitatile?
Afirmatia, ca sint lenesi, este o blasfemie la adresa caracterului romanesc!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

813 mesaje
Membru din: 23/04/2010
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:25

Adevarul dureros este ca prostii din vest, l-au votat!

Raporteaza abuz de limbaj
vn_relu

7 mesaje
Membru din: 9/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:27

Da sunt deacord,dar trebuia specificat ca anumite categorii de persoanecare nu muncesc ex. parlamentari ,guvernantii etc.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:31

De la: 9am186235, la data 2010-05-11 16:25:58Adevarul dureros este ca prostii din vest, l-au votat!


Eu cred ca acolo a putut sa fure mai mult ,nu au existat reprezentanti ai partidelor.Nu cred ca omul daca ajunge in vest se tampeste si am o groaza de prieteni in vest care au votat impotriva lui Base.De votat l-au votat moldovenii deoarece i-a asigurat ca le da cetatenie...Normal ca si pe astia i-a mintit deoarece UE ,cum era si normal,s-a opus acestei chestii si a trimis avertisment Bucurestiului.

Raporteaza abuz de limbaj
vn_relu

7 mesaje
Membru din: 9/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:37

Aceasta este parerea unuia ca Basescu,de ce nu fac in asafel ca sa iese la suprafata" munca la negru",cred ca nu au interes,intru cat parlamentarii si guvernantii sunt inplicati .40 miliarde de euro nu sunt de lepadat

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

202 mesaje
Membru din: 21/04/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:40

Eu cred ca basescu are dreptate...Pt ca am auzit multe persoane care zic ca aveau nevoie de oameni ca sa munceasca la contructia unei case si nu au gasit oameni...Are si basescu dreptatea lui...Eu cred ca daca un patron vede ca iti dai interesul ca productia sa mearga bine...Apoi ii ceri mai multi bani...Eu nu cred ca nu iti va da in plus...Dar multi nu fac nimic si doar pretind...Multi bani dar fara sa faca nimica...

Raporteaza abuz de limbaj
Nero_reloaded

736 mesaje
Membru din: 5/05/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:41

De la: vn_relu, la data 2010-05-11 16:37:31Aceasta este parerea unuia ca Basescu,de ce nu fac in asafel ca sa iese la suprafata" munca la negru",cred ca nu au interes,intru cat parlamentarii si guvernantii sunt inplicati .40 miliarde de euro nu sunt de lepadat







Nero_reloaded

736 mesaje
Membru din: 5/05/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:45

De la: vaneamarin, la data 2010-05-11 16:31:55
De la: 9am186235, la data 2010-05-11 16:25:58Adevarul dureros este ca prostii din vest, l-au votat!


Eu cred ca acolo a putut sa fure mai mult ,nu au existat reprezentanti ai partidelor.Nu cred ca omul daca ajunge in vest se tampeste si am o groaza de prieteni in vest care au votat impotriva lui Base.De votat l-au votat moldovenii deoarece i-a asigurat ca le da cetatenie...Normal ca si pe astia i-a mintit deoarece UE ,cum era si normal,s-a opus acestei chestii si a trimis avertisment Bucurestiului.




Marinicã .... pânã una alta , tu , în calitate de Preºedinte ce eºti tu al tutror românilor ... contrari ... þi-ai dona salariul ???

La cum gândeºti tu de acut , eu nu cred !!


Numai de bine ...
...ºi las-o mai moale cã mãcãne !! Nu ai tu prietenã toatã diaspora , nu mai bate câmpii , cã nu vorbeºti cu ciutanii din curtea liceului !...


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 16:48

De la: Nero_reloaded, la data 2010-05-11 16:45:25
De la: vaneamarin, la data 2010-05-11 16:31:55
De la: 9am186235, la data 2010-05-11 16:25:58Adevarul dureros este ca prostii din vest, l-au votat!


Eu cred ca acolo a putut sa fure mai mult ,nu au existat reprezentanti ai partidelor.Nu cred ca omul daca ajunge in vest se tampeste si am o groaza de prieteni in vest care au votat impotriva lui Base.De votat l-au votat moldovenii deoarece i-a asigurat ca le da cetatenie...Normal ca si pe astia i-a mintit deoarece UE ,cum era si normal,s-a opus acestei chestii si a trimis avertisment Bucurestiului.




Marinicã .... pânã una alta , tu , în calitate de Preºedinte ce eºti tu al tutror românilor ... contrari ... þi-ai dona salariul ???

La cum gândeºti tu de acut , eu nu cred !!


Numai de bine ...
...ºi las-o mai moale cã mãcãne !! Nu ai tu prietenã toatã diaspora , nu mai bate câmpii , cã nu vorbeºti cu ciutanii din curtea liceului !...



Nero,ai dat navala la damigeana aia de visinata ca sa prinzi inspiratie si sa-l lauzi pe Base mai cu foc ?

Raporteaza abuz de limbaj
2fast4you

2 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: Braila

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:02

Nu cred ca "nemunca" este incurajata de semenii nostri (romanii) ; este incurajata chiar de cei pe care i-am votat si voi argumanta cele spuse :
- in primul rand avem o economie de consum creata chiar de ai nostrii carmuitori , ne vrem stat european fara o economie puternica , nu producem nimic ci singura alternativa care ne este lasata e sa consumam ;
- in primul rand nu avem ce munci si unde munci ( sa putem intretine pe ai nostri cat si pe noi) ;
- Romania o duce bine pe banii europeni "nu cei de la Bruxelles" ca nu suntem in stare sa-i obtinem ci pe cei castigat de romanii dezamagiti de un sistem care le-a aratat de atatea ori ca nu este bun, un sistem bazat pe tacere si coruptie ;
Dragii mei - de 20 ani ni se tot ia din portofel si cred ca solutia am avea-o daca cei ce ne conduc ar accepta ca nu sunt buni de nimic si ar lasa loc oamenilor corecti " cum poti sa tai venitul romanului de rand fara macar sa te gandesti la consecinte"
Va spun eu in Romania se vrea "nemunca" caci si eu si altii ca mine vom lua calea Europei.

Raporteaza abuz de limbaj
confidential
Fosta membra 9am.ro

1196 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:09

Eu asteptam de multa vreme aceste masuri si din acest motiv am si votat cu Base. Stiu ca voi fi injurat dar nu-mi pasa ,sunt bugetar atat eu cat si sotia mea , dar asta nu inseamna sa nu-mi dau seama de necesitatea acestor micsorari salariale. Cunosc din interior sistemul si stiu ca daca nu recurgeau la aceasta tactica , ramanea totul ca la inceput. Trebuie inteles ca la orice nivel , numarul angajatilor care primesc salariu de la stat, trebuie scazut cel putin cu 40-50%. Nici nu va dati seama cati IDIOTI traiesc bine fara sa faca nimic, dar au relatii, iar voi deja ati inceput sa le plangeti de mila. Aceste scaderi salariale vor face pe cei care cunosc meserie , sa nu mai accepte toti imbecilii in preajma lor, si uite asa vor ramane in sistem doar oamenii cu adevarat necesari.Da aceasta scadere salariala va duce in final la disponibilizarile mult astepate... Acum puteti incepe cu comentarii savante, dar nu uitati sa fiti si realisti.Sistemul bugetar trebuie reformat , iar numarul angajatilor redus cu cel putin 50%.

Raporteaza abuz de limbaj
,,Ai grije de gandurile tale....caci ele se vor transforma in cuvinte! Ai grije de cuvintele tale...caci ele se vor transforma in fapte ! Ai grije de faptele tale...caci ele se vor transforma in obiceiuri ! Ai grije de obiceiurile tale...caci acela va fi destinul tau !''
9am167306

1 mesaj
Membru din: 11/05/2010
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:12

romanii care sunt platitzi pentru stat degeaba sunt parlamentarii!!!!!! stau toata ziua si freaca menta in timp ce romanii de rand muncesc pe rupte ca sa poata trai de pe o zi pe alta!!! sa isi puna toti minte la contributie sa gaseasca o solutie anticriza si nu antisociala!!!!! si aici ma refer si la opozitie ; sa faca si ei mai mult decat sa dea declaratii......sa puna cineva piciorul in prag si sa infrunte guvernul Boc !!!!!!!!!!!!! si sa nu mai spuna Base k romanii sunt lenesi k mai nou cine vrea sa munceasca nu mai are loc de munca.......atunci cand o sa scada numarul de someri sa isi permita sa arunce cu pietre in romani........pana atunci sa isi tina gura si sa faca ceva constructiv si nu distructiv cum e in momentul de fata

Raporteaza abuz de limbaj
grasupmc

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:24

Da.Cetatenii Romaniei sunt puturosi.Suntem o tara de asistati sociali.Muncesc 8-10 ore pe zi,de multe ori am depasit chiar si 12-14 ore,pe un salariu de 1.000 ron.Imi ester intr-adevar greu ,dar nu ma vait.Ce ma doare mai mult este nesimtirea unora care vin la munca si practic stau toata ziua bifand in calendar zilele dintre avans si lichidare.Puturosenia romanilor este dusa pana la extrem. In timpul inundatiilor de acum cativa ani o mana de jandarmi si pompieri de la ISU se chinuiau sa scoata apa din casele unor cetateni din sectorul 5.Lume adunata ca la circ !!!Am crezut ca dau si ei o mana de ajutor celor de la ISU.Nici pomeneala.Toata lumea privea mancand seminte si band bere la 2L.Am dat din propie initiativa ajutor pompierilor la caratul unei motopompe.Cand am cerut ajutorul unor onorabili cetateni care tocmai terminasera a treia punga de seminte am fost apostrofat :Cumetre crezi ca ne face cineva statuie ?Iarna trecuta am dezapezit aleea din fata blocului de doua trei ori.Nici un vecin nu m-a ajutat.Cum terminam treaba parca dadeam cu goarna ,toti plecau, care la munca,care la scoala.As putea sa dau zeci de exemple.Ne-am invatat sa ne pice din cer.Nu mai exista spirit civic,voluntariat.Multi asteapta sa li se dea sa manance,si-ti sar in capa daca nu le si mesteci.Sa punem mana la munca si sa nu-l mai asteptam pe vecinul sau vecina ,colegul sau colega sa se ''afirme''.

Raporteaza abuz de limbaj
9am186294

3 mesaje
Membru din: 24/04/2010
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:26

Sunt lenesi romanii pentru ca nu mai au unde munci. S-a vandut timp de 20 ani cam tot ce ar fi posbil de vandut si alea pe doi lei, cu laude de sine.
S-a ajuns la fundul sacului ramas de la DICTATOR, pentru ca in loc nu s- pus nimic, doar spagi si clientela politica.
Trist, dar adevarat, iar cei ce reprezinta natiunea astazi, "niste rai si niste famei" dupa cum spunea Eminescu, traiesc din mila FMI, papand banii care ar fi trebuit a fi investiti pentru a misca caruta asta de ROMANIA impotmollita in glodul hotiei si al minciunilor electorale, vandute de purtatorul de mai ieri al carnetuli PCR si astazi al flacarii violete care l-a propulsat pentru inca 5 ani acolo unde canta cucuveaua. Se spune ca la asa popor asa conducator si este adevarat. Ne meritam soarta ca l-au votat si au avut incredere intr-un gargaragiu care cand spunea "Sa traiti bineeeeeeeeeeeeee" se gande nu la natie ci la gasca.

Raporteaza abuz de limbaj
Nero_reloaded

736 mesaje
Membru din: 5/05/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:26

De la: Victor2009, la data 2010-05-11 17:09:52Eu asteptam de multa vreme aceste masuri si din acest motiv am si votat cu Base. Stiu ca voi fi injurat dar nu-mi pasa ,sunt bugetar atat eu cat si sotia mea , dar asta nu inseamna sa nu-mi dau seama de necesitatea acestor micsorari salariale. Cunosc din interior sistemul si stiu ca daca nu recurgeau la aceasta tactica , ramanea totul ca la inceput. Trebuie inteles ca la orice nivel , numarul angajatilor care primesc salariu de la stat, trebuie scazut cel putin cu 40-50%. Nici nu va dati seama cati IDIOTI traiesc bine fara sa faca nimic, dar au relatii, iar voi deja ati inceput sa le plangeti de mila. Aceste scaderi salariale vor face pe cei care cunosc meserie , sa nu mai accepte toti imbecilii in preajma lor, si uite asa vor ramane in sistem doar oamenii cu adevarat necesari.Da aceasta scadere salariala va duce in final la disponibilizarile mult astepate... Acum puteti incepe cu comentarii savante, dar nu uitati sa fiti si realisti.Sistemul bugetar trebuie reformat , iar numarul angajatilor redus cu cel putin 50%.




Sã trãieºti Victore !!

Nu supãra frustraþii , cã ei nu înþeleg cum îi cheamã , cu buletinul în mânã !! Se vede de la o poºtã cã aceºti bravi contratori de meserie , nu cunosc sistemul , iar dacã îl cunosc , sunt sigur acei "plimbã foi " sau " fãcãtorii - beutori de 2 tone de cafea pe zi "... útia urlã , restul muncesc ºi îºi vãd de treaba lor , înþelegând exact prin ce greutãþi trece þara acum ....înþelegând perfect mesajul Preºedintelui ... Nu aberaþii de radio - ºanþ ! ....

Noroc !!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1196 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:40

De la: Nero_reloaded, la data 2010-05-11 17:26:49
De la: Victor2009, la data 2010-05-11 17:09:52Eu asteptam de multa vreme aceste masuri si din acest motiv am si votat cu Base. Stiu ca voi fi injurat dar nu-mi pasa ,sunt bugetar atat eu cat si sotia mea , dar asta nu inseamna sa nu-mi dau seama de necesitatea acestor micsorari salariale. Cunosc din interior sistemul si stiu ca daca nu recurgeau la aceasta tactica , ramanea totul ca la inceput. Trebuie inteles ca la orice nivel , numarul angajatilor care primesc salariu de la stat, trebuie scazut cel putin cu 40-50%. Nici nu va dati seama cati IDIOTI traiesc bine fara sa faca nimic, dar au relatii, iar voi deja ati inceput sa le plangeti de mila. Aceste scaderi salariale vor face pe cei care cunosc meserie , sa nu mai accepte toti imbecilii in preajma lor, si uite asa vor ramane in sistem doar oamenii cu adevarat necesari.Da aceasta scadere salariala va duce in final la disponibilizarile mult astepate... Acum puteti incepe cu comentarii savante, dar nu uitati sa fiti si realisti.Sistemul bugetar trebuie reformat , iar numarul angajatilor redus cu cel putin 50%.




Sã trãieºti Victore !!

Nu supãra frustraþii , cã ei nu înþeleg cum îi cheamã , cu buletinul în mânã !! Se vede de la o poºtã cã aceºti bravi contratori de meserie , nu cunosc sistemul , iar dacã îl cunosc , sunt sigur acei "plimbã foi " sau " fãcãtorii - beutori de 2 tone de cafea pe zi "... útia urlã , restul muncesc ºi îºi vãd de treaba lor , înþelegând exact prin ce greutãþi trece þara acum ....înþelegând perfect mesajul Preºedintelui ... Nu aberaþii de radio - ºanþ ! ....

Noroc !!
Salut C ! Nu pot intelege ce atatea bocete pentru acest sistem bugetar. Eu lucrez in sistem din 91 si am prins schimbarea tuturor primarilor din sect......, care au stiut sa vina insotiti de camarila lor. Ei bine am ramas in sistem cu toate ca am schimbat din 91 pana in prezent multi sefi, care mai de care mai imbecil.

Raporteaza abuz de limbaj
,,Ai grije de gandurile tale....caci ele se vor transforma in cuvinte! Ai grije de cuvintele tale...caci ele se vor transforma in fapte ! Ai grije de faptele tale...caci ele se vor transforma in obiceiuri ! Ai grije de obiceiurile tale...caci acela va fi destinul tau !''
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:53

De la: Victor2009, la data 2010-05-11 17:40:35
De la: Nero_reloaded, la data 2010-05-11 17:26:49
De la: Victor2009, la data 2010-05-11 17:09:52Eu asteptam de multa vreme aceste masuri si din acest motiv am si votat cu Base. Stiu ca voi fi injurat dar nu-mi pasa ,sunt bugetar atat eu cat si sotia mea , dar asta nu inseamna sa nu-mi dau seama de necesitatea acestor micsorari salariale. Cunosc din interior sistemul si stiu ca daca nu recurgeau la aceasta tactica , ramanea totul ca la inceput. Trebuie inteles ca la orice nivel , numarul angajatilor care primesc salariu de la stat, trebuie scazut cel putin cu 40-50%. Nici nu va dati seama cati IDIOTI traiesc bine fara sa faca nimic, dar au relatii, iar voi deja ati inceput sa le plangeti de mila. Aceste scaderi salariale vor face pe cei care cunosc meserie , sa nu mai accepte toti imbecilii in preajma lor, si uite asa vor ramane in sistem doar oamenii cu adevarat necesari.Da aceasta scadere salariala va duce in final la disponibilizarile mult astepate... Acum puteti incepe cu comentarii savante, dar nu uitati sa fiti si realisti.Sistemul bugetar trebuie reformat , iar numarul angajatilor redus cu cel putin 50%.




Sã trãieºti Victore !!

Nu supãra frustraþii , cã ei nu înþeleg cum îi cheamã , cu buletinul în mânã !! Se vede de la o poºtã cã aceºti bravi contratori de meserie , nu cunosc sistemul , iar dacã îl cunosc , sunt sigur acei "plimbã foi " sau " fãcãtorii - beutori de 2 tone de cafea pe zi "... útia urlã , restul muncesc ºi îºi vãd de treaba lor , înþelegând exact prin ce greutãþi trece þara acum ....înþelegând perfect mesajul Preºedintelui ... Nu aberaþii de radio - ºanþ ! ....

Noroc !!
Salut C ! Nu pot intelege ce atatea bocete pentru acest sistem bugetar. Eu lucrez in sistem din 91 si am prins schimbarea tuturor primarilor din sect......, care au stiut sa vina insotiti de camarila lor. Ei bine am ramas in sistem cu toate ca am schimbat din 91 pana in prezent multi sefi, care mai de care mai imbecil.


Pardon domnule, e vorba de oameni pe cale sa fie infometati, sistemul bugetar de care vorbiti nu e o notiune abstracta!!
Renuntati sa credeti ca toti bugetarii au salariile lui Pogea, si a directorilor de deconcentrate, cei numiti politic, bugetarii sunt aceia nenumaratii care traiesc dintr-un salariu de 700 de Ron, iar idolul dvs. basescu, isi inchipuie ca pot trai cu 500 de Ron pe luna.
Si d-le Victor, asta in conditiile in care nu suntem toti bucuresteni sa ne bucuram de subventii la consum. Ce ziceti de un consum lunar pe apartament de 500-600 de Ron?
La ce vrea idolul dvs. sa renuntam? La mancare, la caldura, nu ne mai spalam, ce facem?!!!!
Reveniti cu picioarele pe pamant si mai priviti putin cum traieste poporul roman amarat?!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
licasandru

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 17:58

De la: 9am186294, la data 2010-05-11 17:26:26Sunt lenesi romanii pentru ca nu mai au unde munci. S-a vandut timp de 20 ani cam tot ce ar fi posbil de vandut si alea pe doi lei, cu laude de sine.
S-a ajuns la fundul sacului ramas de la DICTATOR, pentru ca in loc nu s- pus nimic, doar spagi si clientela politica.
Trist, dar adevarat, iar cei ce reprezinta natiunea astazi, "niste rai si niste famei" dupa cum spunea Eminescu, traiesc din mila FMI, papand banii care ar fi trebuit a fi investiti pentru a misca caruta asta de ROMANIA impotmollita in glodul hotiei si al minciunilor electorale, vandute de purtatorul de mai ieri al carnetuli PCR si astazi al flacarii violete care l-a propulsat pentru inca 5 ani acolo unde canta cucuveaua. Se spune ca la asa popor asa conducator si este adevarat. Ne meritam soarta ca l-au votat si au avut incredere intr-un gargaragiu care cand spunea "Sa traiti bineeeeeeeeeeeeee" se gande nu la natie ci la gasca.

si nexemplele pot continua cu nemiluita...din pacate se consolideaza ideea in continuare ca cel care munceste este prost(sau nu gandeste),iar desteptii fac bani pocnind din degete!!! de aceia iubim noi romanii manelele,astai ii imnul nostru de stat!!!
am prieteni sau fosti colegi care au plecat la munca in Sania...o data ajunsi acolo , de rusine si nevoie ,au muncit de le-au sarit ochii din cap!!! dupa 2 ,3 luni de adunat din tomberoane si fara bani de intoarcere acasa ,au fost harnici de ia luat dracu...inevitabil,cu oricine am vorbit din cei plecati au spus ca in tara nu stim ce ii aia munca...si muncesc la patron!!! nu la stat!!,cand trec pe la primarie sau pe la administratia financiara si vad atatia taietori de frunze la caini,ma apuca lesinul!!!! nici la mama lor in burta nu au trait asa...plini de aur si de tzoale scumpe,aroganti cu petitionarii si obraznici!!!pe aia ii plangeti ca le taie din leafa??????????? sau pe domnii din armata care ies la 45 ani in pensie si pana atunci duc o viaata de huzur???/carti si remmy cat ii ziua de lunga,altceva nimic(adica pardon,ceva pileala daca se poate)...domnii profesori cumva,cu 4 ore munca pe zii,90 de zile de concediu,si ore facute in batjocura,pt a putea avea copii la meditatii,ei cumva sunt mai buni???cunoasteti un copil care fara meditatii ,poate sa faca ceva in viatza?
altceva:din cati pensionari de boala cunosc,cam 90% sau DESCURCAT,iar in fiecare an cand merg la comisie stiu deja de anul trecut cat e taxapt inca un an....cei cu adevarat bolnavi nu au loc de pensionarii care incaseaza pensia si muncesc la negru sau in agricultura pe bani frumosi,si cu ajutoare sociale pt incalzire si medicamente,ca de,au pensie mica saracii...1000 de exemple pot sa va dau,dar cred ca nu are rost,pt ca va tampit pe toti voiculescu si antenele lui

Raporteaza abuz de limbaj
Nero_reloaded

736 mesaje
Membru din: 5/05/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 18:05

Prieteni , mulþimiþi-i domnului Nãstase , care a scos din industrie cu nemiluita la pensii forþate ºi salarii compensatorii( numai duceþi-vã dracului odatã sã scãpãm de proºti !! ), pentru urmãrirea obiectivelor meschine de grup ºi gaºcã ( clicã) , MILIOANE de oameni , pe motiv de ... neproductivitate... ... , acum , acei tineri pensionari , foarte mulþi aveau atunci puþin peste 40 de ani , urlã cât îi þin bojocii : Nu ne vindem... ãstaaaaa , " Vrem ...." ... ...
Bãi , da' chiar , ce vor ãºtia domne ?...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

949 mesaje
Membru din: 4/05/2010
Oras: Oradea

Postat pe: 11 Mai 2010, ora 19:09


Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Romanii chiar sunt lenesi?
Mergi la: