back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Schimbarea caracterului pentru persoana iubita

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
lolozaur_the_slayer

54 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 09:25

Este posibil ca o femeie sa se schimbe de dragul persoanei iubite ??? Eu am o problema pe tema asta i-am spus sa se schimbe si se pare k inceraca .... sau poate ca nu ceea ce este sigur e ca nu se observa nici un rezultat voi ce credeti ?? E posbil aceasta schimbare ????


Despre modestia mea.. as putea vorbi ore in sir..
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 20:31

sanse mari sa o schimbi u nu sunt,se schimba ea,dra tine minte fem sunt proaste ,chiar daca ele sunt destepte si le iubesti atata timp cat sunt cu tine,duap ce va despartiti sa stii ca devin iar proaste....asa cum sunt deobicei,dar cat sunt cu tn se schimba,macar par destepte:P...dupa revin la prostiile lor:P..deci da se pot schimba,dar nu te astepta la minuni,tot proaste o sa devina dupa ce va despartiti si tot c ratati o sa iasa si o sa ii iubeasca....deci nu iti fa mari sperante...bafta


Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 21:11

dasca, esti criminal!

nu de alta, dar o persoana NU SE SCHIMBA!!!
cuvantul potrivit e "se muleaza" dupa partener!
e adevarat intr'un fel ce zice dasca mai sus, dar nu stie sa fie delicat deloc, el ti'o b*ga pe gat pe toata intreaga! (si ma refer la opinia lui proprie si personala hahhaha)
se refera la faptul ca o persoana se muleaza dupa persoana draga, e maleabila in anumite circumstante cand e alaturi de el/ea, dar in exteriorul perimetrului celor doi, in afara cuplului, ea se poate comporta la fel de banal (sau nu) cum a facut'o pana sa ajunga in relatia de DOI.
nu ii poti zice drept: "am sa te schimb eu, ai sa vezi... pff... ce ti'as face"
bullshit!

o persoana se schimba pt ca isi doreste, pt ca vede alte opinii, din alte unghiuri, alte circumstante, intamplari, nu poti sa ii arati doar alba si neagra, o sa vrea sa vada si alte culori, si sa cunoasca situatii prin care sa se descurce singur/a

so, lolozaur, care e de fapt dilema cu gagica ta? ai rugat-o sa se faca blonda din bruneta???


Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 00:12

De la: Greenie, la data 2009-01-07 21:11:06dasca, esti criminal!

nu de alta, dar o persoana NU SE SCHIMBA!!!
cuvantul potrivit e "se muleaza" dupa partener!
e adevarat intr'un fel ce zice dasca mai sus, dar nu stie sa fie delicat deloc, el ti'o b*ga pe gat pe toata intreaga! (si ma refer la opinia lui proprie si personala hahhaha)
se refera la faptul ca o persoana se muleaza dupa persoana draga, e maleabila in anumite circumstante cand e alaturi de el/ea, dar in exteriorul perimetrului celor doi, in afara cuplului, ea se poate comporta la fel de banal (sau nu) cum a facut'o pana sa ajunga in relatia de DOI.
nu ii poti zice drept: "am sa te schimb eu, ai sa vezi... pff... ce ti'as face"
bullshit!

o persoana se schimba pt ca isi doreste, pt ca vede alte opinii, din alte unghiuri, alte circumstante, intamplari, nu poti sa ii arati doar alba si neagra, o sa vrea sa vada si alte culori, si sa cunoasca situatii prin care sa se descurce singur/a

so, lolozaur, care e de fapt dilema cu gagica ta? ai rugat-o sa se faca blonda din bruneta???






in concluzie: daca incerci sa o schimbi, si te straduiesti putin, vei reusi! dar cu alta.. mai buna!!!

Raporteaza abuz de limbaj
lolozaur_the_slayer

54 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 10:07

NU GREENIE EU AM VRUT DOAR SA-SI SCHIMBE UNELE CHESTI DIN COPORTAMENTUL EI.. SI SE PARE K NU SE POATE SI ASTA NEA DUS LA DESPARTIRE POATE DASCA RE DREPTATE SI CHIAR NU SE POATE ATUNCI INSEMNA K TREBUIE SA CAQUT ALTA ASA CUM VREAU EU .. PT K ALTA SOLUTIE NU VAD .. MS PE RASPUNSURI ..

Raporteaza abuz de limbaj
Despre modestia mea.. as putea vorbi ore in sir..
cristina_golo

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 22:18

Nu exista asa ceva!
O femeie nu se schimba,o femeie evolueaza sau se plafoneaza alaturi de un barbat si invers,adik isi dezvolta anumite calitati/defecte pe care le-a dobandit genetic de la parinti.dar nu se schimba nimic.poate ca o vezi altfel pt faptul ca ai inceput sa o cunosti cu adevarat si sa fie prototipul tau de femeie.sunt lucruri pe care le reprimam la inceput fara sa stim ca defapt ne plac.
ideea de "schimbare" e usor eronata,e posibil sa ajunga la un moment dat sa te aprecieze f mult pt ceea ce reprezinti pt ea si lucrul acesta sa se vada la exterior.
cred ca in imaginea ei se reflecta comportamentul tau,e posibil ca acelsi lucru sa creada si ea despre tine.
succes...

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 22:08

Pentru a se schimba, o persoana (fata sau baiat), are nevoie de un soc emotional puternic sau sa realizeze ca stilul de viata adoptat nu se potriveste. Eu am reusit sa ma las de fumat. E si asta o schimbare si nu a fost usor de loc.

Raporteaza abuz de limbaj
ge_andreev

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 20:54

Nu il iubesti pe cel de langa tine pentru ceea ce e,cat pentru ceea ce esti cand esti langa el

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 20:58

De la: kyyttyy, la data 2009-01-11 20:54:44Nu il iubesti pe cel de langa tine pentru ceea ce e,cat pentru ceea ce esti cand esti langa el



urasc sa admit...dar ai dreptate:d

Raporteaza abuz de limbaj
ge_andreev

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 21:01

NU-mi vine sa cred! Dasca e de acord cu cineva.Si mai mult de atat: cu mine! Ma simt onorata. Si eu care ma gandeam ca ori ai ceva cu mine... ori ai ceva cu mine :))

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 21:12

De la: kyyttyy, la data 2009-01-11 21:01:57NU-mi vine sa cred! Dasca e de acord cu cineva.Si mai mult de atat: cu mine! Ma simt onorata. Si eu care ma gandeam ca ori ai ceva cu mine... ori ai ceva cu mine :))



grrr....o sa am si ceva cu tn..dar mai incolo....stai aproape de iasi?:P...dc da o sa avem multe ;):P

Raporteaza abuz de limbaj
ge_andreev

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 21:17

Inseamna ca am scapat ... sau ai scapat..

Raporteaza abuz de limbaj
Soricelul_Vesel

40 mesaje
Membru din: 9/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Ianuarie 2009, ora 09:47

Nu ai cum sa schimbi o persoana si CEA MAI MARE PROSTIE e sa-i ceri lucrul acesta!

Accept-o asa cum e ea!

Raporteaza abuz de limbaj
Just the same me...
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 12 Ianuarie 2009, ora 18:29

Si daca persoana aia reprezinta un pericol social, sau mai rau daca-si face rau singur, atunci ce faci?
Dupa Soricelul Vesel, ar trebui sa-l iubim asa cum este. Asta ar insemna sa iubesti un om mort. Esti constient ca stilul de viata pe care-l urmeaza o sa-l bage in gropa, dar ce conteaza este cool sa bei, sa fumezi, sa participi la cat mai multe batai, sa pierzi cat mai multe nopti etc

Raporteaza abuz de limbaj
Soricelul_Vesel

40 mesaje
Membru din: 9/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Ianuarie 2009, ora 09:59

@tinuotin - exact! ar trebui sa iubesti persoana asa cum este, pentru ca ai iubit-o asa din prima secunda in care ai vazut-o, si nu te-ai trezit tu peste noapte sa iti dai seama ca vrei sa se schimbe!

Daca tu vrei sa se schimbe, atunci si tu trebuie sa te schimbi!

Ceri ceva, da si tu ceva!

Oricum, experienta merita traita!

Raporteaza abuz de limbaj
Just the same me...
cosmin_2_you

27 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 02:13

De la: Greenie, la data 2009-01-07 21:11:06dasca, esti criminal!



nu de alta, dar o persoana NU SE SCHIMBA!!!

cuvantul potrivit e "se muleaza" dupa partener!

e adevarat intr'un fel ce zice dasca mai sus, dar nu stie sa fie delicat deloc, el ti'o b*ga pe gat pe toata intreaga! (si ma refer la opinia lui proprie si personala hahhaha)

se refera la faptul ca o persoana se muleaza dupa persoana draga, e maleabila in anumite circumstante cand e alaturi de el/ea, dar in exteriorul perimetrului celor doi, in afara cuplului, ea se poate comporta la fel de banal (sau nu) cum a facut'o pana sa ajunga in relatia de DOI.

nu ii poti zice drept: "am sa te schimb eu, ai sa vezi... pff... ce ti'as face"

bullshit!



o persoana se schimba pt ca isi doreste, pt ca vede alte opinii, din alte unghiuri, alte circumstante, intamplari, nu poti sa ii arati doar alba si neagra, o sa vrea sa vada si alte culori, si sa cunoasca situatii prin care sa se descurce singur/a



so, lolozaur, care e de fapt dilema cu gagica ta? ai rugat-o sa se faca blonda din bruneta???



don'soara dau eu un copy paste.....''nu de alta, dar o persoana NU SE SCHIMBA!!!o persoana se schimba pt ca isi doreste...care e?ca ma bagi in ceata,si raman blocat

Raporteaza abuz de limbaj
Hanyah

44 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 16:39

E cum naiba nu se poate schimba. Se poate schimba, din mai multe puncte de vedere. Un el sau o ea:
- poate deveni mai increzatoare in propria persoana
- isi poate schimba perspective asupra vietii
- poate renunta la unele prejudecati
- poate descoperi in el/ ea talente/calitati/defecte pe care nu le stia sau nu le punea in valoare inainte
- poate renunta la multe elemente pe care le avea inainte, cum ar fi prieteni, social, diferite activitati/hobbyuri..
...si mai sunt multe. Dragostea/ esecul/ papucii...te pot schimba lejer. Depinde in primul rand de tipul personalitatii; daca e naiv, influentabil, realist, visator, puternic. Si schimbarea poate fi voita sau nu, schimbare care odata adoptata poate fi pastrata in continuare si dupa ce respectivul/a iese din relatie.
Schimbarea de care vorbiti voi este schimbarea de temperament. Asta intr-adevar este mai dificila de adoptat, dar nici total imposibila.

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 17:08

lolozaur, daca, prin reducere la absurd fata asta s-ar schimba de dragul tau... la un moment dat ajungi sa ii spui: "nu mai esti persoana de care m-am indragostit!"


ca intr-o reclama la bere...

si apoi, de ce pui problema "daca o fata s-ar schimba", adica ce, ... zi-i si o "o persoana" ca poate si unele femei si-ar dori sa schimbe anumiti barbati....

insa eu cred ca atunci cand iti alegi omul pe care-l vrei langa tine ptr mai mult timp, ar trebui sa ii alegi intai defectele (alea cu care crezi ca poti trai) si abia mai apoi calitatile

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 17:14

De la: lolozaur_the_slayer, la data 2009-01-07 09:25:51Este posibil ca o femeie sa se schimbe de dragul persoanei iubite ??? Eu am o problema pe tema asta i-am spus sa se schimbe si se pare k inceraca .... sau poate ca nu ceea ce este sigur e ca nu se observa nici un rezultat voi ce credeti ?? E posbil aceasta schimbare ????


sunt sanse dar depinde in ce sens vrei sa se schimbe.....nu insista prea mult ca sa nu isi schimbe sentimentele la un moment dat.....

Raporteaza abuz de limbaj
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 18:23

De la: lawyer, la data 2009-01-08 00:12:34
De la: Greenie, la data 2009-01-07 21:11:06dasca, esti criminal!

nu de alta, dar o persoana NU SE SCHIMBA!!!
cuvantul potrivit e "se muleaza" dupa partener!
e adevarat intr'un fel ce zice dasca mai sus, dar nu stie sa fie delicat deloc, el ti'o b*ga pe gat pe toata intreaga! (si ma refer la opinia lui proprie si personala hahhaha)
se refera la faptul ca o persoana se muleaza dupa persoana draga, e maleabila in anumite circumstante cand e alaturi de el/ea, dar in exteriorul perimetrului celor doi, in afara cuplului, ea se poate comporta la fel de banal (sau nu) cum a facut'o pana sa ajunga in relatia de DOI.
nu ii poti zice drept: "am sa te schimb eu, ai sa vezi... pff... ce ti'as face"
bullshit!

o persoana se schimba pt ca isi doreste, pt ca vede alte opinii, din alte unghiuri, alte circumstante, intamplari, nu poti sa ii arati doar alba si neagra, o sa vrea sa vada si alte culori, si sa cunoasca situatii prin care sa se descurce singur/a

so, lolozaur, care e de fapt dilema cu gagica ta? ai rugat-o sa se faca blonda din bruneta???






in concluzie: daca incerci sa o schimbi, si te straduiesti putin, vei reusi! dar cu alta.. mai buna!!!


EXACT!! Cu putin curaj si perseverenta o vei schimba cu una care te intelege si te accepta exact asa cum esti... Nu exista compromis, si eu incerc exact ce vrei si tu, si nu vad luminita de la capat, bezna totala...

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
Jubly

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 18:28


Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 21:47

mai stiti reclama cu rockerul ala inrait care devine baiat de casa si`n cele din urma e parasit de sotie?

Raporteaza abuz de limbaj
arynuta

19 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Oras: Timisoara

Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 18:51

Din propie experienta:o persoana isi poate imbunatati sau inrautati caracterul, depinde de taria de caracter , cat de mult se lasa influentat, dar eu zic ca numai daca vrea cu adevarat si constientizeaza ca ar fi un lucru intradevar pozitiv pt. ea sa isi schimbe anumite atitudini din comportament, greu dar se poate , totul depinde de persoana in cauza si intr-o anumita parte si de partener,insa de obicei te indragostesti de o persoana pe care o agreezi pt . ceea ce este de la inceput, tu stii peste ce aspecte ale personalitatii pers. iubite poti trece si peste care nu poti trece, vezi care inclina balanta mai mult.insa nu poti cere unui om sa fie ceva ce nu e sau nu poate fi.

Raporteaza abuz de limbaj
budihaci

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 22:29

nu vreau sa fiu rea cu tine dar si pe mine ma seaca prietenul meu sa ma schimb.Ce nu intelegeti voi barbatii e ca noi femeile nu suntem niste sclave.Suntem si noi fiinte care dorim sa fim iubite.Daca vrei ca prietena ta sa se schimbe fao sa se simta importanta si iubita de tine si atunci ai sa vezi schimbarile

Raporteaza abuz de limbaj
p_cosmyn

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 22:32

exista o vorba "lupul isi schmba parul da naravul ba"


jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 23:01

De la: bob007, la data 2009-01-28 22:32:39exista o vorba "lupul isi schmba parul da naravul ba"



ba lupul isi schimba si naravul... cu conditia sa-l cresti de mic!!

Raporteaza abuz de limbaj
adi3

716 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Zalau

Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 21:18

no sa se shimbe doar se modeleaza dupa tine...tampenii

Raporteaza abuz de limbaj
david...romantic incurabil
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 21:52

Persoana de langa tine nu o schimbi, dupa cum zicea Greenie, doar treaba cu "mulajul" caracterului se aplica in rest, nu iti place? Move on

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
Nico_sotto

13 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 15:52

orice persoana se poate "schimba", daca asa simte. daca nu... se "muleaza" dupa partener, pana nu mai merge, si apoi revine la ce a fost inainte. (parerea mea )

Raporteaza abuz de limbaj
SLY

202 mesaje
Membru din: 25/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Februarie 2009, ora 23:40

De la: lolozaur_the_slayer, la data 2009-01-07 09:25:51Este posibil ca o femeie sa se schimbe de dragul persoanei iubite ??? Eu am o problema pe tema asta i-am spus sa se schimbe si se pare k inceraca .... sau poate ca nu ceea ce este sigur e ca nu se observa nici un rezultat voi ce credeti ?? E posbil aceasta schimbare ????




...o femeie sa se skimbe .....sau un barbat sa se skimbe..... ...cred ca si numai in cazul in care....ea vrea si isi doreste asa ceva.....din proprie initiativa.....dar inmpinsa de la spate niciodata....ci doar se va preface ca s a skimbat......ca sa crezi tu ca este totul bine......in concluzie .....toata kestia tb sa vina de la ea ....si nu de la tine.....

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Schimbarea caracterului pentru persoana iubita
Mergi la: